جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/04/17 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3083


چمن ورزشگاه آزادي براي يک فصل پرفشار آماده است

مجيد فرخزادي عضو هيات مديره و سخنگوي باشگاه پرسپوليس :
آمادگي گفت و گو با علي کريمي را داريم

عليرضا نيکبخت واحدي :
ديگر مشکلي با قطبي ندارم

اسامي بازيکنان تيم ملي اعلا م شد
خطيبي ،کاظمي و پروين هستند

محسن خليلي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس:
خط حمله پرسپوليس آتشين است

ابراهيم توره مهاجم جديد پرسپوليس :
به پرسپوليس رفتم چون از استقلال بزرگتر است


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90


 چمن ورزشگاه آزادي براي يک فصل پرفشار آماده است  

تعطيلي مسابقات فوتبال اين فرصت را در اختيار مسئولان ورزشگاه آزادي قرار داده است تا زمين چمن ورزشگاه ملي کشورمان را از هر نظر مهياي فصلي پرفشار کنند.
رضا موسوي مسئول فضاي سبز مجموعه ورزشي آزادي در خصوص اقداماتي که طي روزهاي اخير در زمين چمن اين ورزشگاه صورت پذيرفته است، گفت: يکي از مهمترين اقداماتي که انجام شده کاهش تراکم چمن است که هميشه در فاصله دو فصل انجام مي دهيم. يکي ديگر از اقدامات ما از بين بردن چمن هاي کهنه براي رشد هرچه بيشتر چمن هاي جوان است که با پنجه زدن اين کار انجام گرفته است.
وي ادامه داد: يکي ديگر از عملياتي که طي روزهاي اخير در زمين چمن ورزشگاه صورت پذيرفته، هوادهي است که با دستگاه هاي مربوط به اين کار انجام مي دهيم. متاسفانه در روزهاي پاياني فصل علاوه بر فشردگي مسابقات، شاهد حضور تعداد زيادي از تماشاگران روي زمين ورزشگاه بوديم که باعث شدند زمين متراکم شود. درهمين راستا سعي کرديم با اتخاذ تدابيري تراکم خاک را کم کنيم.
مسئول فضاي سبز مجموعه ورزشي آزادي افزود: تغذيه زمين چمن را نيز طي عمليات بازسازي مدنظر قرار داده ايم. با توجه به کارهاي سنگيني که روي زمين انجام شده است، چمن با فشارهاي روبه رو مي شود که براي کاهش آن عمليات تغذيه با کودهاي شيميايي بايد صورت پذيرد.
موسوي در ادامه از آمادگي زمين چمن شماره يک ورزشگاه آزادي براي ميزباني تيم هاي استقلال و پرسپوليس در ديدار سوپرجام باشگاه هاي کشور خبر داد و گفت: اينکه چمن در طول يک فصل با طروات بماند به برنامه ريزي فدراسيون فوتبال و تعداد مسابقاتي که در اين محل برگزار مي شود، بستگي دارد. ما بارها بصورت کتبي و شفاهي از فدراسيون خواسته ايم تا در اين خصوص همکاري لازم را با ما داشته باشند اما تاکنون توجه اي به اين خواسته نشده است.


  مجيد فرخزادي عضو هيات مديره و سخنگوي باشگاه پرسپوليس :
 آمادگي گفت و گو با علي کريمي را داريم 

مجيد فرخزادي عضو هيات مديره و سخنگوي باشگاه پرسپوليس تهران  در خصوص آخرين وضعيت افشين قطبي گفت : افشين قطبي به صورت رسمي براي هدايت تيم فوتبال اين باشگاه  قرارداد دوساله با باشگاه پرسپوليس تهران منعقد کرد .
وي گفت : قطبي صبح ديروز به منظور انجام کارهاي شخصي خود تهران را به قصد دبي تر ک کرد و پس از چند روز به تهران بازخواهد گشت .
وي افزود : سرمربي تيم پرسپوليس تهران  در نشست هيات مديره باشگاه شرکت کرد و به مدت دو ساعت با اعضا به گفت وگو پرداخت و سپس در ديدار با کادر فني برنامه هاي خود را ارائه کرد.
وي در ادامه گفت : در اين نشست مقرر شد که قطبي پس از بازگشت ديگر برنامه هاي خود را ارائه دهد.
وي در مورد حضور يک مربي برزيلي در کادر فني تيم پرسپوليس اظهار داشت : قطبي يک مربي برزيلي را به عنوان دستيار خود به تهران مي آورد .
وي در مورد پيوستن علي کريمي به تيم پرسپوليس اظهار داشت : باشگاه آمادگي دارد با هر بازيکني که مورد نظر کادر فني باشد گفت وگو کند.
عضو هيات مديره و سخنگوي باشگاه پرسپوليس تهران در مورد حضور عماد رضا و رحمان رضايي در اين باشگاه نيز اظهار داشت : در حال حاضر با توجه به شرايط علي کريمي تا زمان عقد قرارداد صحبتي در اين زمينه ندارم و در صورت قطعي شدن قرارداد اعلام خواهم کرد .
وي گفت : تمرينات تيم پرسپوليس تهران طبق برنامه به صورت صبح و بعدازظهر در مجموعه ورزشي انقلاب و ورزشگاه کارگران زير نظر پيرواني و ديگر اعضاي کادر فني تيم دنبال مي شود.
وي در پايان گفت : در زمينه تمرين دهي و آمادگي بازيکنان ، قطبي نکات لازم را به پيرواني گفته است و براساس برنامه تنظيمي کار پيش خواهد رفت .


  عليرضا نيکبخت واحدي :
 ديگر مشکلي با قطبي ندارم 

پيش بيني مي شد با حضور افشين قطبي در کادر فني پرسپوليس ،  نيکبخت واحدي از اين تيم جدا شود اما مشکلات سرمربي و نيکبخت در جلسه هيات مديره باشگاه حل شد.
 در اين جلسه که تمامي اعضاي هيات مديره و افشين قطبي نيز در آن حضور داشتند، عليرضا نيکبخت واحدي نيز حاضر شد.
نيکبخت درخصوص صحبت هاي خود در حضور اعضاي هيات مديره پرسپوليس  گفت: به خواست مديرعامل پرسپوليس در اين جلسه حاضر شدم و در رابطه با اتفاقات سال پيش مواردي وجود داشت که آنها را در حضور آقاي قطبي و اعضاي هيات مديره مطرح کردم.
 وي در ادامه افزود: فکر مي کنم سو»تفاهمات قبلي در اين جلسه کاملا برطرف شد و مطمئن باشيد ديگر مشکلي بين من و سرمربي تيم در فصل آينده به وجود نخواهد آمد.
وي خاطر نشان ساخت: از هفته آينده با مجوز پزشک خودم پس از عمل جراحي که چندي پيش انجام دادم در تمرينات پرسپوليس حضور خواهم يافت تا به همه شايعات و حرف و حديث ها پايان بدهم.


  اسامي بازيکنان تيم ملي اعلا م شد
 خطيبي ،کاظمي و پروين هستند  

اسامي 31 بازيکن تيم ملي فوتبال کشورمان براي شرکت در اردوي تدارکاتي اسپانيا اعلام شد.
گفتني است که  از سوي کادر فني تيم ملي فوتبال کشورمان اسامي بازيکنان اين تيم براي شرکت در اردوي تدارکاتي اسپانيا که از 20 تا 30 تيرماه  درکمپ اختصاصي و مجهز ماربلا برپا مي شود، اعلام شد.
در فهرست جديد تيم ملي فوتبال کشورمان از پنج چهره جديد به نام هاي حسين کاظمي، کيانوش رحمتي، بهمن طهماسبي، محمد پروين و محمد نوري براي حضور در جمع ملي پوشان دعوت به عمل آمده است.
 اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تيم ملي فوتبال به اين شرح است: مهدي رحمتي، ابراهيم ميرزاپور، رحمان احمدي، مهدي واعظي، هادي عقيلي، سيد جلال حسيني، مجتبي شيري، محسن بنگر، محمد نصرتي، حسين کعبي، مجيد غلام نژاد، ستار زارع، فريدون زندي، ابراهيم صادقي، مجتبي جباري، محمد رضا خلعتبري، احساس حاج صفي، ميلاد ميداودي، غلامرضا رضايي، محسن خليلي، حسين کاظمي، کيانوش رحمتي، محمد پروين، بهمن طهماسبي ، محمد نوري ، جواد نکونام، آندرانيک تيموريان  ، مسعود شجاعي ،  وحيد امرايي ، نيکبخت واحدي و رسول  خطيبي .
تيم ملي فوتبال کشورمان ساعت 2 بامداد روز پنجشنبه از طريق پاريس عازم شهر ماربلا اسپانيا خواهد شد تا اردوي 10 روزه خود را در اين شهر برپا کند.
کمپ تمريني ماربلا که در سطح دريا واقع شده از تجهيزات مدرن بدنسازي و امکانات فيزيوتراپي و تمريني برخورداراست که اغلب تيم هاي مطرح اروپايي نظيرآرسنال، چلسي، فيورنتينا، بايرن مونيخ، زسکا مسکو و... اردوهاي ساليانه و پيش از آغاز فصل خود را در اين محل برپا مي کنند.
تيم ملي فوتبال کشورمان درطول اين اردوي 10 روزه در شهرماربلا اسپانيا سه ديدارتدارکاتي مقابل تيم هاي باشگاهي اسپانيا برگزار خواهد کرد.
گفتني است که علي کريمي ، مهدي مهدوي کيا و وحيد هاشميان دعوت نشده اند .


  محسن خليلي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس:
 خط حمله پرسپوليس آتشين است 

محسن خليلي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس تهران در خصوص حضور ابراهيم توره و عماد رضا که هر دو از مهاجمان حرفه اي و گل زن ليگ هفتم هستند  گفت: به بازي ابراهيم توره و عمادرضا علاقمندم و از حضورشان در تيم استقبال مي کنم.
وي  در خصوص تمديد قرارداد خود اظهار داشت: تمام شرايط را بررسي کرده و با بزرگان زيادي در اين خصوص مشورت کردم. معتقدم يکي از بهترين تصميم هاي زندگي ام را اتخاذ کردم.
وي ادامه داد: نمي خواهم به بازار گرمي بپردازم; اما همه از پيشنهادهاي خوب  مالي اماراتي ها باخبرند و من هم دچار ضرر مالي شدم; اما از لحاظ فوتبالي به آينده خود کمک کردم.
مهاجم پرسپوليس با رد چندباره مشکل با عليرضا نيکبخت واحدي تصريح کرد:  شايد در بعضي از بازي ها با يکديگر کمي بلند صحبت کرده باشيم; اما با يکديگر مشکلي نداشته و نداريم. معتقدم خيلي ها دوست داشتند ارتباط ما خدشه دار شود; اما به هدف خود نرسيدند. اميدوارم امسال نيز در کنار هم از عوامل قهرماني تيم باشيم.
وي در خصوص زمان حضور در تمرينات گفت: در حال حاضر به تمرينات اختصاصي زير نظر پزشک معالجم همراه با فيزيوتراپي مي پردازم و از 2 هفته ديگر تمرين روي چمن را شروع مي کنم.
خليلي که همواره شايعه اختلافش با افشين قطبي شنيده مي شد، در خصوص بازگشت اين مربي تاکيد کرد: يکي از بهترين خبرها براي هواداران بازگشت قطبي به پرسپوليس بود. با وجود وي و بازيکنان فعلي مي توان قول قهرماني در آسيا را داد.
وي ادامه داد: فصل قبل برخي قصد داشتند به ارتباط من و قطبي لطمه وارد کنند; اما سعي کردم از تمام لحظات به خوبي استفاده کرده و از تجربه بالاي قطبي براي موفقيتم استفاده کنم.
وي تصريح کرد: شايد ليگ قهرمانان آسيا براي ما جدي باشد; اما هرگز نبايد 2 جام داخلي ديگر را به سادگي از دست بدهيم. بدون شک موفقيت در سه جام بايد هدف اصلي پرسپوليس باشد.
وي که فصل گذشته به همراه هادي اصغري به عنوان آقاي گلي ليگ برتر دست يافت،  اذعان داشت: خوشبختانه تجارب خوبي را در سال گذشته در پرسپوليس کسب کردم و براي حضور موفق در ليگ قهرمانان آسيا آماده هستم. بعد از تمديد قرارداد با پرسپوليس هدف بزرگي مثل کسب عنوان آقاي گلي در ليگ قهرمان آسيا و حضور در تيم هاي مطرح اروپايي را دارم.
خليلي در خصوص جذب ابراهيم توره و مذاکره با عمادرضا گفت:  رقابت، سطح فوتبال يک بازيکن را بالا مي برد. من هم با توجه به اينکه توره و عماد رضا از بهترين  خارجي هاي ليگ هستند و شخصا فوتبال آنها را دوست دارم از حضورشان در پرسپوليس استقبال مي کنم و اميدوارم هواداران شاهد خط حمله اي آتشين در فصل آتي باشند.
وي که پس از حضور در پرسپوليس توانست در تيم ملي نيز به بازي بپردازد،  در اين خصوص تاکيد کرد:
در سايپا روزهاي بسيار خوبي داشتم; اما حضورم در تيم ملي کم رنگ بود و با توجه به انگيزه اي که داشتم، خيلي زودتر مي توانستم در کنار بزرگان تيم ملي توپ بزنم.
وي ادامه داد: شايد حضور در تيم ملي در روزهاي اول کمي سخت باشد; اما خوشبختانه در حال حاضر تجربه خوبي دارم و سعي مي کنم براي حل مشکل گلزني تيم، مهره اي موثر باشم.
وي در پايان گفت: به علي دايي علاقه دارم چون يکي از بزرگان فوتبال ايران و سرمربي من در سايپا بوده است; اما هرگز از حسن نيت او سو»استفاده نکرده و سعي مي کنم در شرايطي که او به من اعتماد مي کند، بهترين عملکرد را داشته باشم.


  ابراهيم توره مهاجم جديد پرسپوليس :
 به پرسپوليس رفتم چون از استقلال بزرگتر است 

 همه چيز براي استقلالي شدن ابراهيم توره فراهم بود و مسئولان اين باشگاه حضور مهاجم سنگالي را در تيم شان قطعي مي دانستند ولي در نهايت اين پرسپوليس بود که توره را به هيات  فوتبال برد و قرارداد رسمي اش را ثبت کرد.
مهاجم فصل گذشته پيکان که  براي اولين بار در تمرينات پرسپوليس شرکت کرد در اين خصوص گفت: از اينکه پيراهن تيم پرطرفداري مثل پرسپوليس را پوشيدم بي نهايت خوشحالم، فقط اميدوارم بازيکنان اين تيم به من کمک کنند تا موفق باشم.
توره در پاسخ به سوالاتي ديگر چنين گفت:
* انتقال تو به پرسپوليس حاشيه هاي زيادي را به وجود آورد. مگر با استقلالي ها به توافق نرسيدي؟
-قبل از اينکه ايران را ترک کنم با مسئولان استقلال صحبت کردم و به توافق شفاهي رسيدم اما قرارداد رسمي امضا نکردم. اين حق من بود که در مورد آينده ام تصميم بگيرم و از اينکه پرسپوليس را انتخاب کردم خوشحالم.
* ولي استقلالي ها از اين حرکت تو خيلي ناراحت و عصباني شدند.
-دليلي براي ناراحتي آنها وجود ندارد چون با استقلال هيچ قراردادي امضا نکردم. بعد از بازگشت به ايران با مسئولان پرسپوليس مذاکره داشتم و در مورد تمامي زمينه ها با آنها به توافق رسيدم.
* ولي خيلي ها معتقدند که به خاطر پول پرسپوليس را انتخاب کردي.
-خير، مسائل مالي به هيچ عنوان دراولويت قرار نداشت. من به پرسپوليس رفتم چون از استقلال بزرگتر است و اين موضوع را در فصل گذشته به خوبي احساس کردم. طرفداران پرسپوليس شور و هيجان خاصي دارند و از حضور پرشمار آنها در ورزشگاه نهايت لذت را مي بردم. به نظر من پرسپوليس بهترين و پرطرفدارترين تيم ايران است.
*در پرسپوليس بايد با مهاجماني مثل محسن خليلي و نيکبخت رقابت کني، اين در حالي است که آنها تجربه بازي کردن در پرسپوليس را دارند ولي تو بازيکن جديد هستي.
-مشکلي در اين زمينه وجود ندارد و من هميشه رقابت رادوست دارم. خليلي و نيکبخت ستاره هاي پرسپوليس هستند و از بودن کنار آنها احساس خوبي دارم.


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

تاکيد مسئولان باشگاه استقلال:
استقلال نيازي به آيلتون ندارد

 مسئولان باشگاه استقلال از علاقه خود نسبت به جذب سياوش اکبرپور به جاي آيلتون برزيلي خبر دادند.
   گفتني است که کادر فني استقلال بيش از اين که نظري روي آيلتون مهاجم سابق تيم هاي وردبرمن، هامبورگ و شالکه داشته باشد، به دنبال توافق نهايي با سياوش اکبرپور است.
بحث حضور آيلتون که فصل گذشته را در ليگ روسيه گذارنده است، توسط مسئولان استقلال پس از عقد قرارداد رسمي ابراهيم توره با پرسپوليس مطرح شد که به نظر جنبه تبليغاتي داشت.
به گفته سرپرست استقلال، مدير برنامه هاي آيلتون در تماس با مسئولان اين تيم براي حضور اين بازيکن در ليگ ايران اظهار تمايل کرد که تا اين لحظه امير قلعه نوعي نظر مساعد خود براي جدي شدن حضور اين بازيکن برزيلي را اعلام نکرده است.
 شايان ذکر است که بر اساس گفته استقلالي ها   امروز مذاکرات استقلال با سياوش اکبر پور نهايي مي شود و در صورتي که در بحث مالي با بازيکن فصل گذشته الظفره توافق نهايي صورت گيرد، اين باشگاه بازيکن ديگري از جمله آيلتون را جذب نخواهد کرد.

 علي نظري جويباري سرپرست استقلال:
با برهاني به توافق رسيديم

علي نظري جويباري سرپرست استقلال از توافق اين باشگاه با آرش برهاني خبر داد و گفت: اگر اتفاق خاصي نيفتد به زودي قرارداد رسمي اين بازيکن را ثبت مي کنيم.
وي  با بيان اين مطلب اظهار داشت: در جلسه اي که با برهاني داشتيم با او به توافقات نهايي رسيديم و قرار است جلسه بعد با حضور مدير برنامه هاي او انجام شود تا اين موضوع را قطعي کنيم.
سرپرست استقلال تاکيد کرد: همچنان به دنبال جذب يک مهاجم گلزن و سرشناس هستيم و تا زماني که همه چيز به طور قطعي مشخص نشود حرفي در اين مورد نمي زنيم.

پرسپوليسي ها دو روز فرصت دارند

 چند بازيکن پرسپوليس به دلايلي هنوز قرارداد خودشان را تمديد نکرده اند و گفته مي شود تنها 48 ساعت براي تصميم گيري در اين خصوص فرصت دارند.
مجيد فرخزادي  در خصوص تمديد قرارداد بازيکنان جديد اظهار داشت: بازيکناني که هنوز قراردادشان را تمديد نکرده اند مطمئنا بايد ظرف دو روز آينده، با حضور در باشگاه قراردادشان را تمديد کنند.محمد نصرتي و عباس آقايي بازيکناني هستند که باشگاه براي تمديد قرارداد آنها وارد عمل شده است. در اين خصوص همچنين مذاکراتي با حسين کعبي صورت گرفته که هنوز نتيجه آن روشن نيست.

سعيد نفريه عضو هيئت مديره باشگاه استقلال:
بودجه 4 ميليارد توماني استقلال تهران
 براي نقل و انتقالات
  
سعيد نفريه هيئت مديره باشگاه استقلال تهران بودجه 5/5 ميليارد توماني را براي فصل آينده تصويب کرده است.
 نفريه عضو هيئت مديره باشگاه در خصوص اين که آيا اين بودجه تامين خواهد شد، گفت: تمام افرادي که در هيئت مديره حضور دارند تلاش خواهند کرد اين بودجه را تامين کنند تا تيم فصل آينده حضور قدرتمندانه در ليگ قهرمانان آسيا داشته باشد.
نفريه در مورد اين که چه ميزان از اين بودجه به بازيکنان اختصاص دارد، گفت: حدود 4 ميليارد تومان از اين رقم اختصاص به حفظ و جذب بازيکنان دارد.
خسرو دانشجو رئيس هيئت مديره باشگاه پيش از اين اعلام کرده بود استقلال بابت فصل گذشته هيچ بدهي ندارد و بين 8 تا 12 ميليارد تومان از دوران گذشته بدهکار است.

حسين کعبي بازيکن  تيم فوتبال پرسپوليس تهران:
انتخاب اولم سايپا است

حسين کعبي بازيکن فصل گذشته تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: براي کسب آرامش بيشتر ترجيح مي دهم فصل آينده براي سايپا بازي کنم.
  وي افزود: با توجه به حضور تيم ملي در دور چهارم مقدماتي جام جهاني 2010 ترجيح مي دهم بيشتر در آرامش به فعاليتم ادامه دهم و به همين دليل مي خواهم فصل آينده براي سايپا بازي کنم.
وي ادامه داد: امروز مدير برنامه هايم در مورد شرايط جديد با مسولان باشگاه پرسپوليس مذاکرات نهايي را انجام خواهد; اما تصميم شخصي ام را مبني بر حضور در تيم سايپا را گرفته ام، اگر چه اين تصميم هنوز قطعي نشده است.
کعبي گفت: سايپا در ليگ قهرمانان آسيا حضور دارد، از اين رو اين فرصت برايم وجود دارد که در صورت جدايي از جمع سرخ پوشان همچنان در يک تيم قدرتمند ايراني که به مرحله يک هشتم آسيا صعود کرده است، بازي کنم. مدافع تيم ملي عنوان کرد: از فصل گذشته 40 هزار دلار از باشگاه پرسپوليس طلب دارم و مدير برنامه هايم در اين زمينه با آنها صحبت خواهد کرد. وي تاکيد کرد: جدايي ام از پرسپوليس به دليل مسايل مالي نيست و همانطور که گفتم در سايپا احساس آرامش بيشتري مي کنم، البته دوباره تاکيد مي کنم هنوز اين تصميم قطعي نشده است و بايد مدير برنامه هايم با مسئولان پرسپوليس مذاکرات را به پايان برساند; اما انتخاب اولم سايپا است.

 رحمان رضايي  مدافع ايراني تيم ليورنو:
از نظر مالي با پرسپوليس به توافق نرسيدم

  رحمان رضايي مدافع ايراني تيم ليورنو در آستانه حضور در پرسپوليس قرار داشت اما پيشنهاد مالي بالاي رحمان رضايي باعث شد پرسپوليسي ها قيد حضور اين مدافع را بزنند.رحمان رضايي  تاکيد کرد که پيشنهاد بالايي به پرسپوليسي ها نداده و البته اين انتقال هنوز منتفي نشده است.رحمان رضايي در اين ارتباط اينگونه به سوالات  مطرح شده پاسخ داد.
* گفته مي شود با پرسپوليس به توافق نرسيدي؟
-بله، مذاکراتي داشتيم اما  بر سر مسائل مالي با مسئولان اين تيم اختلاف داشتم.
* گويا پيشنهاد مالي بالايي به پرسپوليس ارائه دادي؟
-نه ، پيشنهاد بالايي ندادم.
* اما گفته مي شود 650 ميليون تومان از پرسپوليسي ها درخواست کردي.
-نه پيشنهاد مالي من اين قدر نبود و پايين تر از اين ارقام بود.
* حضورت در پرسپوليس منتفي شد؟
-هنوز حضورم در پرسپوليس کاملا منتفي نشده است.
* واقعا چه رقمي را به پرسپوليس پيشنهاد دادي؟
-نمي توانم رقم مورد نظرم را بگويم اما از رقمي که مطرح کرديد رقم درخواستي من پايين تر بود.
* اگر پرسپوليس نشد به چه تيمي مي روي؟
-من به غير از پرسپوليس هم از داخل ايران و هم از تيم هاي خارجي پيشنهاد دارم.
* چه تيم هايي؟
-اجازه بدهيد اگر مذاکراتم به مرحله نهايي رسيد حتما نام آن تيم را مشخص مي کنم.
* يکي از تيم هاي خواهان تو استقلال نيست؟
-نه استقلالي ها هيچ صحبتي با من نکردند.

  
پس از امضاي قرارداد در نشست هيات مديره;
افشين قطبي رفت

افشين قطبي در جلسه   هيات مديره باشگاه پرسپوليس قرارداد خود را با اين باشگاه به امضا رساند و تهران را به مقصد دبي ترک کرد.
گفتني است که  افشين قطبي براي امضاي نهايي قرارداد خود با باشگاه پرسپوليس  در جلسه  هيات مديره  اين باشگاه شرکت کرد و پس از انجام توافقات نهايي با مسوولان اين باشگاه، قرارداد دو ساله  خود را به امضا رساند.
هم چنين در اين جلسه، درخصوص شرايط کادرفني پرسپوليس و دستياران قطبي و نيز وضعيت بازيکنان اين تيم بين اعضاي هيات مديره و سرمربي پرسپوليس بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
وي  تهران را به مقصد دبي براي رسيدگي به مسايل شخصي خود ترک کرد. او قرار است پس از چند روز به تهران برگردد و تمرينات پرسپوليس را به طور کامل زيرنظر داشته باشد.

محمود خوردبين سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس :
با آمدن قطبي تيم فوتبال پرسپوليس
 روحيه گرفته است
 
محمود خوردبين سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس  در خصوص بازگشت دوباره افشين قطبي به پرسپوليس گفت: باآمدن افشين قطبي به عنوان سرمربي، بازيکنان تيم روحيه گرفته اند.
وي افزود: هم اکنون در حال يارگيري هستيم و بدنسازي را تازه مي خواهيم آغاز کنيم.
وي اظهار داشت : چند يار خوب گرفته ايم و اميدواريم بازيکنان ديگري را نيز که مي خواهيم به ترکيب تيم اضافه کنيم.
وي درخصوص علي کريمي هم گفت: اگر اين بازيکن بخواهد در ايران بازي کند فقط تيم فوتبال پرسپوليس را انتخاب خواهدکرد.
سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس همچنين اظهارداشت: مي خواهيم بازيکناني را جذب کنيم که در مسابقات آسيايي خود را نشان دهند و ذخيره ها نيز بايد درحد بازيکنان اصلي باشند.
وي ابراز اميدواري کرد با همکاري رسانه ها و اينکه آنان حقايق را بازگو کنند، حواشي تيم فوتبال پرسپوليس کمتر از سال گذشته شود.

استقلال دروازه بان نمي خواهد

 مسئولان تيم استقلال تهران براي دروازه بان سوم، بازيکني از تيم هاي ديگر جذب نخواهند کرد.
   گفتني است که پس از تمديد قرارداد وحيد طالب لو با آبي پوشان و حفظ اشکان نامداري اين تيم نياز به يک دروازه بان سوم دارد; اما مسئولان قصد جذب بازيکن جديدي در اين پست را ندارند.
استقلالي ها قصد دارند از دروازه بان تيم اميد خود براي اين منظور استفاده کنند.
با اين تصميم خبر مذاکره با محمد محمدي دروازه بان فصل گذشته استيل آذين تکذيب شد و مسئولان اين تيم هر گونه مذاکره با ساير دروازه بان هاي مطرح را تکذيب کردند.

تمرين در زمين گلف به جاي سالن آکادمي
استقلالي ها برنامه تمرين پرسپوليس را تغيير دادند

 به دليل حضور بازيکنان استقلال در آکادمي ملي المپيک، بازيکنان پرسپوليس در زمين گلف مجموعه ورزشي انقلاب تمرين کردند.
    گفتني است که  قرار بود  صبح روز گذشته بازيکنان پرسپوليس  در سالن آکادمي به تمرينات بدنسازي بپردازند; اما حضور اعضاي استقلال در سالن باعث شد بازيکنان سرخپوش  در زمين گلف مجموعه انقلاب تمرين خود را برگزار کنند.
تمرينات کششي، سرعتي، استقامتي همراه با عبور از موانع، برنامه تمرين صبح بود.
* هيچ بازيکن جديدي به اردوي پرسپوليس اضافه نشد.
* ابراهيم توره و مهدي واعظي در تمرين صبح شرکت داشتند و زير نظر کماسي تمرينات ويژه را انجام دادند.
* افشين پيرواني پس از 10 دقيقه به منظور حضور در کلاس مربيگري، تمرين را ترک کرد تا عابدزاده با بازيکنان به تمرين بپردازد.

علي فتح الله زاده مديرعامل باشگاه استقلال تهران:
از پرسپوليس عقب نيستيم

علي فتح الله زاده مديرعامل باشگاه استقلال تهران در خصوص جذب بازيکنان جديد گفت: جذب يک مهاجم گلزن خارجي در دستور کار اين باشگاه قرار دارد.
وي افزود: با سياوش اکبرپور که در واقع بازيکن استقلال است نيز مشغول مذاکره هستيم اما، با توجه به نيازمان در خط حمله حتي اگر اکبرپور را جذب کنيم و يا برهاني در تيم ماندني شود، باز هم مهاجم خارجي را به تيم اضافه خواهيم کرد.
وي  همچنين پيرامون رقابت اين باشگاه و پرسپوليس در فصل نقل و انتقالات نيز گفت: اعتقاد ندارم که ما از پرسپوليس جا مانده ايم، چرا که ما اکنون دو جاي خالي براي جذب بازيکن داريم و پرسپوليس سه جاي خالي; ضمن آن که استقلال تمامي بازيکنان مورد نياز کادرفني را جذب کرده است و با انتخاب مهاجمان خوب، ترکيب تيم کامل مي شود.
وي ادامه داد: با توجه به آن که استقلال در سه عرصه ليگ برتر، جام حذفي و ليگ قهرمانان آسيا بايد به ميدان برود، تلاش کرديم تا در هر پست حداقل دو بازيکن سطح بالا را به خدمت بگيريم، به عنوان نمونه در استقلال مهدي اميرآبادي خود يک تيم است; اما، در همان پست او خسرو حيدري نيز حضور دارد که بازيکن فوق العاده اي است يا در پست ميثم منيعي، هاشم بيک زاده نيز حضور دارد که همين چهار نفر هر کدام در حد تيم ملي هستند و قصد داريم تا با قدرت تمام در ليگ قهرمانان آسيا شرکت کنيم.
فتح الله زاده درباره مذاکره با رحمان رضايي و آخرين وضعيت مجتبي جباري گفت: من مذاکره اي با رضايي نداشته ام، شايد سرپرست تيم صحبتي داشته اما، در هر صورت اولويت ما جذب مهاجم است. درباره  جباري نيز منتظر هستيم تا از سفر مشهد مقدس بازگردد و مشخص شود که به خارج از کشور مي رود و يا در استقلال مي ماند.
مديرعامل باشگاه استقلال درباره اردوي اين تيم در ترکيه نيز گفت: کمپ محل اردوي استقلال، جايي است که تيم هاي خوب اروپايي در آن حاضر مي شوند و بي ترديد همانند فصل گذشته که براي نخستين بار يک تيم ليگ برتري ايران با تيم سوپر ليگي ترکيه بازي کرد، امسال نيز با تيم هاي خوبي در آن کشور بازي مي کنيم.

مسعود رضائيان مدير عامل باشگاه فولاد خوزستان:
جمال حاجي سرمربي فولاد خوزستان است

باشگاه فولاد خوزستان با جمال حاجي مربي بوسنيايي به توافق رسيد.
مسعود رضائيان مدير عامل باشگاه فولاد خوزستان در اين خصوص گفت: پس از توافق ضمني ميان باشگاه فولاد و جمال حاجي، اين مربي براي حضور در ايران اعلام آمادگي کرد و در نهايت شرايط کاري و مبلغ قرارداد از طريق نمابر براي حاجي ارسال شد، البته مطلع شديم که اين مربي در حال حاضر خارج از قطر بوده و در سوئيس به سر مي برد.
وي افزود: در هر صورت اين توافق شفاهي بوده و بايد منتظر باشيم تا حاجي به ايران بيايد و امکانات باشگاه را از نزديک ببيند و در صورت توافق نهايي در مذاکره  حضوري ديگر به طور قطع جمال حاجي سرمربي تيم فوتبال فولاد در ليگ هشتم خواهد بود.

   
 غفور کارگري رئيس ستاد پارالمپيک:
نتايجي بهتر از آتن کسب مي کنيم

 غفور کارگري رئيس ستاد پارالمپيک در نشست خبري  که با حضور نمايندگان رسانه ها در دفتر مشترک امور فدراسيون ها برگزار شد، با تاکيد بر آمادگي مطلوب تيم هاي شرکت کننده در بازيهاي پارالمپيک 2008 پکن گفت: تمام تلاشمان اين است که در اين بازيها نتايجي بهتر از دوره قبل در آتن بگيريم. وي  گفت: خوشبختانه ورزش معلولين از جانب رسانه ها بخوبي حمايت مي شود که اين موضوع تاثيرات شگرفي در موفقيت ورزش اين بخش از کشورمان به همراه داشته و اميدواريم اين حمايت ها همچنان تداوم داشته باشد.
کارگري با اشاره به اينکه يک شوراي عالي براي ستاد برگزاري رقابت ها تعريف شده، گفت: رياست اين شورا که با هدف کمک به کسب نتايج بهتر در رقابت هاي پارالمپيک پکن راه اندازي شده برعهده مهندس علي آبادي، رئيس سازمان تربيت بدني، است و آقايان قراخانلو، کفاشيان، هاشمي، خسروي وفا، هادي زاده، اشرفي و بنده در اين شورا حضور داريم. اين در حالي است که خود ستاد از اسفند 83 و پس از رقابت هاي پارالمپيک آتن کار خود را آغاز کرده و تاکنون 39 جلسه ماهانه را پشت سرگذاشته است. اين در حالي است که کميته فني هرهفته يک بار مسائل تخصصي و راهکارهاي اجرايي را مورد بررسي قرار مي دهد.
رئيس ستاد پارالمپيک پکن اظهار داشت: کاروان پارالمپيک پکن در تاريخ هشتم شهريور ماه در قالب يک گروه به پکن پرواز مي کند. طبق برنامه ارائه شده از سوي مسئولان برگزاري رقابت ها، پنج روز صرف کلاسبندي مي شود و در تاريخ 16 شهريورماه، افتتاحيه اين رقابت ها شروع خواهد شد. ورزشکاران کشورمان در 9 رشته واليبال نشسته، وزنه برداري، دو و ميداني، فوتبال هفت نفره، جودو، تيراندازي، تنيس روي ميز، گلبال  و بسکتبال با ويلچر با 74 ورزشکار در اين رقابت ها شرکت مي کنند و در تاريخ 27 شهريورماه به کار خود پايان مي دهند.
غفور کارگري گفت: ما در رقابت هاي پارالمپيک پکن نسبت به آتن نتايج بهتري کسب خواهيم کرد. در واقع نگاه ما در اين دوره از رقابت ها، نگاهي است مبني بر کيفي گرايي در حالي که در آتن به کميت اهميت مي داديم. ما با تجربياتي که از حضور در پارالمپيک آتن و رقابت هاي فسپيک کسب کرده ايم، براي هر رشته برنامه هايي را در نظر گرفته ايم که از اين جمله مي توان به رشته واليبال نشسته اشاره کرد که پس از سومي در رقابت هاي آتن، در رقابت هاي جهاني هلند دوم شديم و در جام بين قاره اي ، پس از شش سال تيم بوسني را شکست داده و قهرمان شديم. در وزنه برداري هم از نايب قهرماني جهان به قهرماني ارتقا پيدا کرده ايم و در دو و ميداني در تونس موفق شديم 10 مدال طلا کسب کنيم.

براي نخستين بار در تاريخ شناي ايران
محمد عليرضايي درمکان 26 رنکينگ جهاني ايستاد

محمدعلي رضايي شناگر22 ساله کشورمان براي نخستين بار در مکان 26 رنکينگ فدراسيون جهاني شنا (فينا) در رشته50 متر قورباغه قرار گرفت.
گفتني است که  بنابر رنکينگ اعلام شده در سايت رسمي فدراسيون جهاني شنا در ماده50 متر قورباغه، شناگر جوان کشورمان با زمان 28 ثانيه و 31 صدم ثانيه در رده26 رنکينگ فدراسيون جهاني قرار دارد.
بر اساس جدول فينا، تنها يک شناگر آسيايي قبل از عليرضايي قرار دارد. کيتاجيما قهرمان 50 مترقورباغه آسيا از ژاپن با رکورد 27 ثانيه و 65 صدم ثانيه هفتم است.
محمد عليرضايي دوم تيرماه جاري موفق شده بود، طي دو مرحله دو بار رکورد ملي 50 متر قورباغه را در مسابقات ورودي المپيک در کرواسي ( خرس طلايي) در مجموع 54 صدم ثانيه کاهش دهد. در فينال رقابت هاي 50 متر قورباغه با ثبت رکورد ملي جديد 28ثانيه و 31 صدم ثانيه به عنوان قهرماني و مدال طلاي اين رقابت ها دست يافته بود.
 
 مهدي محمدنبي دبيرکل فدراسيون فوتبال:
با ژاپني ها اختلاف داريم

 مهدي محمدنبي دبيرکل فدراسيون فوتبال ايران در خصوص برگزاري ديدار دوستانه تيم هاي ملي ايران و ژاپن  گفت: نظر فدراسيون ژاپن براي انجام بازي دوستانه با تيم ملي هجدهم مهر است در صورتي که پيشنهاد ما براي انجام بازي در روز پانزدهم همين ماه است.
وي  افزود: براساس دعوتي که فدراسيون فوتبال ژاپن انجام داده آنها خواستار انجام يک بازي دوستانه با تيم ملي ايران در روز هجدهم مهر شده اند، در حالي که نظر ما براي انجام اين بازي در روز پانزدهم مهر است. در صورتي که بتوانيم در تاريخ بازي با هم به توافق برسيم ديدار دوستانه ايران و ژاپن در يکي از اين دو روز در ژاپن برگزار خواهد شد. وي درباره پيشنهاد انجام بازي دوستانه با تيم ملي بحرين گفت: قصد داريم در حد فاصل بين بازي دوستانه تيم ملي با مصر و ديدار با عربستان يک ديدار دوستانه با تيم ملي بحرين در تهران برگزار کنيم. البته براي انجام اين بازي هنوز به توافق نرسيده ايم اما در صورت رسيدن به توافق نهايي اين ديدار پس از بازگشت تيم ملي از امارات و پيش از ديدار با عربستان (16 شهريور) در تهران برگزار خواهد شد.

مهدي تاج نايب رييس فدراسيون فوتبال:
براي حضور روته مولر با فدراسيون فوتبال آلمان مذاکره مي کنيم

  مهدي تاج نايب رييس فدراسيون فوتبال از حضور روته مولر به عنوان مربي در تيم ملي ايران خبر داد و  گفت: پس از موافقت دايي با حضور روته مولر در کادرفني مذاکرات لازم با فدراسيون فوتبال آلمان انجام خواهد گرفت.
گفتني است در حالي که از اسفندماه گذشته علي دايي علاقه مندي اش را براي حضور اريش روته مولر در کادرفني تيم ملي ايران اعلام کرده بود به دليل داشتن قرارداد اين مربي با فدراسيون فوتبال آلمان شرايط همکاري مدرس فيفا با تيم ملي فراهم نشد اما با حضور او در تهران بار ديگر شايعه پيوستن روته مولر به کادرفني مطرح شد.
وي در اين باره  گفت: ما موافق حضور روته مولر در کادرفني تيم ملي هستيم و در صورتي که پس از جلسه دايي و روته مولر سرمربي تيم ملي با حضور او در تيم ملي موافقت کند، فدراسيون فوتبال ايران مذاکرات لازم را با فدراسيون فوتبال آلمان انجام خواهد داد. ما هيچ مشکلي براي پيوستن روته مولر به کادرفني نداريم و در صورت موافقت دايي تا پايان اين قضيه را دنبال مي کنيم.
وي با اعلام خبر صدور رواديد اعضاي تيم ملي براي سفر به اسپانيا گفت: مشکلي براي اين سفر نيست و براساس برنامه قبلي تيم ملي 20 تير به اين کشور سفر مي کند.

شکايت صنعت نفت از تيم ذوب آهن

حافظ علي اسناوندي مدير عامل باشگاه صنعت نفت آبادان در خصوص شکايت اين باشگاه از ذوب آهن  گفت : ما ازتيم ذوب آهن اصفهان و بازيکن اين تيم به فدراسيون فوتبال شکايت کرده ايم. وي افزود: مدارک وحيد امرايي ، بازيکن تيم ذوب آهن اصفهان مشکلاتي داشت که ما متوجه شديم و با مشورت وکيل باشگاه از وي شکايت کرديم .
وي اظهارداشت : وقتي مدارک و مستندات خود را کامل نموديم عليه باشگاه ذوب آهن و اين بازيکن شکايت مي دهيم و اين حق طبيعي ماست و فدراسيون بايد به شکايت ما رسيدگي کند.
به گفته  وي ، طبق قوانين حاکم بر فوتبال باشگاه ذوب آهن از يک بازيکن غيرمجاز استفاده نموده است . وي اظهار داشت : وقتي ما مستندات و دلايل مکتوب داريم فدراسيون و باشگاه ذوب آهن اصفهان نمي توانند حقي از ما ضايع کنند.

بازگشت آشوبي به پرسپوليس

 افشين قطبي در بازگشت به پرسپوليس از بابت جدايي فرزاد آشوبي اظهار تاسف کرد و از مسئولان باشگاه خواست در صورت امکان زمينه بازگشت وي را فراهم سازند.
گفتني است که  آشوبي در زمان مديريت حبيب کاشاني از پرسپوليس جدا شد و به مس کرمان پيوست اما پرسپوليسي ها موفق به جذب جانشين اين بازيکن در نقطه مرکزي زمين نشده اند. قطبي با توجه به شرايط موجود از مسئولان باشگاه خواسته براي فراهم ساختن مقدمات بازگشت آشوبي تلاش کنند.
قرارداد هافبک سابق پرسپوليس در هيات فوتبال استان کرمان به ثبت رسيده و مسئولان پرسپوليس تنها با جلب رضايت مسي ها مي توانند اين بازيکن را به پرسپوليس بازگردانند.


 مينو مداح سرمربي تيم ملي تکواندو دانشجويان:
بهترين دانشجويان  تکواندوکار انتخاب شده اند

مينو مداح سرمربي تيم ملي تکواندو بانوان دانشجويان  در خصوص اردوهاي آماده سازي و حضور در مسابقات جهاني گفت: سومين مرحله از اردوهاي آماده سازي در حال برگزاري است و مطابق با آخرين تصميم اتخاذ شده، با سه ملي پوش در مسابقات جهاني شرکت خواهيم کرد.
وي افزود: ابتدا قرار بود در دو وزن به مسابقات جهاني اعزام شويم ولي در نهايت نازيلا نظامي (وزن اول)، سمانه رضايي (وزن ششم) و شهره خلج زاده (وزن هشتم) سه گزينه اعزامي به مسابقات صربستان خواهند بود.
وي با اشاره به اين که با توجه به پتانسيل حال حاضر تکواندو دانشجويان تصميم به اعزام اين تعداد ملي پوش گرفته شد، تصريح کرد: بهترين دانشجويان تکواندوکار انتخاب شده اند و قرعه، عامل مهمي در مسابقات خواهد بود. در هر شرايطي حداقل به روي کسب يک مدال اميدواريم.
مربي تيم ملي تکواندو بزرگسالان درباره  مسابقات انتخابي انجام شده، بين خوش جمال فکري  و نعمتي گفت: در اين مسابقه، نعمتي بسيار خسته ظاهر شد زيرا پس از بازگشت از مسابقات آسيايي، عملا فرصت ريکاوري نداشت و انجام چهار بازي سنگين در مسابقات آسيايي باعث خستگي وي شده بود. از طرفي نعمتي به مدت سه هفته نيز درگير مصدوميت پاي خود بود و آمادگي کافي روحي - رواني نداشت.
وي يادآور شد: در اينجا بحث رابطه استاد شاگردي بين من و نعمتي نيست زيرا خوش جمال هم سال ها در اردوهاي تيم ملي تحت نظرم تمرين کرده و از نظر فني و فيزيکي پرورش يافته است. بايد برتري يکي از اين دو تکواندوکار مشخص مي شد اما، شرايط نعمتي براي انتخابي مناسب نبود.
وي با اشاره به آغاز مسابقات جهاني دانشجويان از 27 تيرماه گفت: تا 26 تيرماه اردوها ادامه خواهد يافت و سپس مسابقات به مدت چهار روز از 27 تا 30 تير انجام مي شود که اميدوار به کسب مدال هستيم.
 
مسابقات بين المللي اسپانيا
تيم کشتي آزاد بسيج صاحب  5مدال برنز  شد

 تيم کشتي آزاد بسيج مقاومت کشور در مسابقات بين المللي جايزه بزرگ اسپانيا موفق به کسب پنج مدال برنز شد.
گفتني است که  تيم کشتي بسيج مقاومت که با هفت کشتي گير پا به عرصه اين مسابقات گذاشته است در شرايطي توانست به پنج مقام سومي دست يابد که برخي از کشورهاي شرکت کننده در اين مسابقات با تيم هاي المپيک خود در اين رقابت ها شرکت کرده اند .
تيم کشتي ايران که به دليل برخي ناهماهنگي در دريافت دعوت نامه ها روز قبل از شروع مسابقات پس از پرواز طولاني مدت ، وارد مادريد محل برگزاري اين مسابقات شده و در عين حال با بعضي مشکلات داوري نيز روبرو گرديد، توانست در مجموع تيم قدرتمند روسيه را نيز پشت سر بگذارد. مقام نخست تيمي کشتي آزاد جايزه برزگ اسپانيا به تيم کوبا رسيد .
درتيم ايران جليل لشني ، محمد نادري ، اسماعيل نجاتيان ، اباذر اسلامي و ناصر دلير معين در وزنهاي مختلف  96 به پنج مقام سومي اين مسابقات دست يافت .
محمدرضا حکيم جوادي سرپرست هيات کشتي بسيج و مدير تيم کشتي آزاد اعزامي به اين رقابتها  اعلام کرد: با توجه به اينکه تيم جواني به اين مسابقات اعزام شده است و برخي مسايل از جمله اشتباهات داوري و خستگي تيم که بلافاصله پس ورود به مادريد براي وزن کشي رفت ، نتيجه رضايت بخشي حاصل شد. وي افزود : در حاليکه روسيه با تيم قدرتمندي به اين مسابقات آمده است ، تيم جوان بسيج مقاومت توانست اين کشور را در مجموع تيمي پشت سربگذارد.
وي اضافه کرد : کوبا نيز که به عنوان اولي اين رقابتها رسيد، با نفرات اعزامي خود به المپيک به اين مسابقات آمده است .

شهاب سلطاني مربي تيم ملي کاراته :
پس از بازگشت دانشجويان مرحله بعدي برگزار مي شود
 
شهاب سلطاني مربي تيم ملي کاراته بزرگسالان در پايان اردوي پنجم گفت: بيشتر زمان اين اردو صرف برگزاري انتخابي ها شد.
وي افزود: مسابقات انتخابي در سطح مطلوبي برگزار شد و جداول پيش بيني شده به صورت رقابت هاي رفت و برگشت در اوزان مختلف، برگزار شد.
وي اضافه کرد: پس از بازگشت ملي پوشان حاضر در ترکيب تيم ملي دانشجويان، مرحله بعدي انتخابي هاي درون اردويي را برگزار خواهيم کرد.
وي خاطرنشان کرد: 23 تير، مرحله ششم اردوهاي آماده سازي با حضور 16 کاراته کار و به مدت چهار روز آغاز مي شود. اين مرحله، اختصاص به کارهاي بدنسازي خواهد داشت. در ادامه،  پس از بازگشت کاراته کاهاي دانشجو از لهستان، اين نفرات از 29 تير در اردوها حضور يافته ولي به دليل ضرورت آشنايي با شرايط اردويي و سازگاري با نحوه تمرينات، انتخابي آنها در اردوي هفتم و يا در يازده مرداد برگزار خواهد شد.
سلطاني درباره بازگشت جاسم ويشگاهي به تمرينات تيم ملي کاراته، گفت: پيش از اين هم اعلام کرده بوديم که جاسم ويشگاهي و ساير ملي پوشان شاخص، جزو سرمايه هاي کاراته ايران هستند. فدراسيون و کادرفني تلاش هاي مثمرثمري را براي کسب نظر مساعد و بازگرداندن جاسم به اردوهاي تيم ملي انجام داد و سرانجام اين کاراته کا با نظر مساعد خود به اردوها بازگشت. ويشگاهي از اردوي مرحله ششم در تمرينات تيم ملي حضور خواهد يافت.

سومين پيروزي تيم ملي واليبال نشسته ايران بر چين

 تيم ملي واليبال نشسته معلولان وجانبازان ايران که براي برگزاري اردويي مشترک در پکن پايتخت چين بسر مي برد، در سومين مسابقه خود در برابر تيم ميزبان به پيروزي رسيد.
در اين مسابقه که در مرکز آکادمي پارالمپيک پکن برگزار شد ، ملي پوشان کشورمان توانستند با نتيجه سه بر صفر، بر تيم ملي واليبال نشسته چين به برتري دست يابند.
ملي پوشان کشورمان همچنين  در دو مسابقه قبلي خود در برابر تيم کشور ميزبان با نتيجه سه بر يک و سه بر صفر به پيروزي دست يافته بودند.
تيم اعزامي به اين رقابتها را جليل ايمري ، احمد ايري (گلستان )، رضا پيدايش (کرج )، داود عليپوريان ، صادق بيگدلي ، مهدي حميد زاده ، محمد خالقي (تهران )، حسين فرزانه (قزوين ) ، ناصر حسن پور (آذربايجان غربي ) ، عيسي زيراهي (مرکزي ) و رمضان صالحي (مازندران ) تشکيل مي دهند.
هادي رضايي (سرمربي )، فريد صائبي (مربي )،جواد گلکار(مربي ) دکتر بهمن تاروردي زاده ( مربي بدنساز) و علي کشفيا به عنوان سرپرست تيم را همراهي مي کنند.
تيم ملي واليبال نشسته ايران ماه گذشته در مسابقات بين قاره اي که در مصر برگزار شد ، عنوان نخست اين رقابت ها را از آن خود کرد.
رقابت هاي پارالمپيک  2008پکن از ششم لغايت هفدهم سپتامبر (  16تا27 شهريور ماه ) در پکن برگزار مي شود.

بازيکنان چيني قهرمان مسابقات پينگ پنگ اوپن آمريکا

پينگ پنگ بازان چيني الاصل کشورهاي اتريش و آمريکا عنوان نخست رقابت هاي اوپن آمريکا در دو بخش مردان و زنان را به خود اختصاص دادند.
گفتني است که پيکارهاي پينگ پنگ اوپن آمريکا که  با شرکت نمايندگان 28 کشور جهان در شهر لاس وگاس ايالت نوادا آغاز شده بود  با معرفي نفرات برتر به پايان رسيد.
در روز پاياني اين مسابقات و در بخش مردان "ويشينگ چن" بازيکن چيني الاصل اتريش که رده 37 جهان را در اختيار دارد با شکست 4 بريک "يورگ روسکوف" آلماني به مرحله نهايي راه يافت. "توماس کنيات" پينگ پنگ باز اهل اسلوکي نيز با برتري برابر "شينوسوکو" از ژاپن به مرحله فينال راه يافت. در ديدار پاياني بخش مردان نماينده اتريش با نتيجه 4 بر صفر مقابل حريف خود از اسلواکي پيروز شد و بر سکوي نخست رقابت ها ايستاد. در بخش بانوان مسابقات پينگ پنگ اوپن آمريکا نيز "جون گائو" بازيکن چيني الاصل آمريکا با نتيجه 4 بر يک مقابل "ليان ني" از لوگزامبورگ پيروز شد و عنوان قهرماني رقابت ها را از آن خود کرد. تيم ملي پينگ پنگ ايران با 9 ورزشکار در مسابقات اوپن آمريکا شرکت کرده بود. مهران احدي، محمدرضا اخلاق پسند، افشين نوروزي، عارف احمدي فرو زمان ملا ترکيب تيم ملي مردان را در اين مسابقات تشکيل دادند. ندا شهسواري، النا تيتارنکو، محجوبه عمراني و آنا فياضيان نيز در قالب تيم ملي بانوان به آمريکا سفر کرده بودند.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش