جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/04/17 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3083

به کارگرداني «ورنر هرتزوگ;»
«نيکولاس کيج» و «وال کيلمر»در نسخه جديد «ستوان بد»

براي پخش از شبکه جهاني سحر;
مجموعه «قاب هاي خالي» به پايان توليد نزديک مي شود


تلويزيون در تعطيلات

معاونت فرهنگي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران خبر داد:
تجليل از 30 ناشر برتر انقلاب ودفاع مقدس درسي امين سال انقلاب اسلامي


«عصر جمعه» بعد از «ده رقمي» مي آيد


عوامل "خوابزده" دوشنبه به شمال مي روند

در هفت روز برگزاري نمايشگاه
بيش از دويست هزار نفر از نمايشگاه کتاب اردبيل بازديد کردند

توسط «محسن پرويز» صورت گرفت;
اعلام اعطاي درجه هنري به نويسندگان و شاعران در ضيافت شام خانه کتاب


درخواست «سعيد راد» براي فيلمسازي درباره فاجعه ايرباس


كوتاه هنري


 به کارگرداني «ورنر هرتزوگ;»
 «نيکولاس کيج» و «وال کيلمر»در نسخه جديد «ستوان بد»  

 «نيکولاس کيج» و «وال کيلمر»، بازيگران سرشناس هاليوود، قرار است در نسخه جديدي از فيلم «ستوان بد» به کارگرداني «ورنر هرتزوگ» بازي کنند. به گزارش  فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، «وال کيلمر» و «نيکولاس کيج» قرارداد بازي در نسخه جديدي از فيلم «ستوان بد» را امضا» کردند. بنا بر اين گزارش، اين فيلم بازسازي فيلمي به همين نام در سال 1992 است که «هاروي کيتل» در آن بازي کرده است.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، «کيج» در اين فيلم نقش يک افسر پليس را بازي خواهد کرد که در سختي زندگي مي کند، «وال کيلمر» نيز قرار است تا نقش شريک او را بازي کند. بنا براين گزارش، فيلمنامه اين فيلم را «ويليام فينکلستين» نوشته که قرار است به کارگرداني «ورنر هرتزوگ» جلوي دوربين برود. به گزارش خبرگزاري فرانسه، هنوز تاريخ توليد اين فيلم اعلام نشده است.


 براي پخش از شبکه جهاني سحر;
 مجموعه «قاب هاي خالي» به پايان توليد نزديک مي شود  

صداگذاري سريال داستاني «قاب هاي خالي» سيماي آذري شبکه جهاني سحر از نيمه گذشت و اين سريال به پايان توليد نزديک مي شود.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي شبکه جهاني سحر، مراحل پس توليد سريال «قاب هاي خالي» به تهيه کنندگي «ايوب دانشور» و «مرتضي احمدي هرندي» که در 20 قسمت 30 دقيقه اي تنظيم شده در دست انجام است.
بنابر اين گزارش، مرتضي احمدي هرندي کارگرداني و تدوين «قا  ب هاي خالي» را نيز بر عهده دارد و کار ساخت موسيقي سريال نيز به تازگي توسط «محمد مهدي گورنگي» آغاز شده است.
«قاب هاي خالي» داستان خلا» هايي است که در زندگي فردي و اجتماعي سه نسل از زنان سرزمين ما سرک مي کشند.«مارال25 » ساله و فارغ التحصيل رشته نمايش، به همراه نامزدش فريدون درگير و دار روي صحنه بردن يک تئاتر جديد است، اما رابطه عاطفي او و فريدون با ورود زني به نام نازنين، دچار اختلال مي شود. با بيماري سولماز مادر بزرگ سالخورده مارال که سينه اش گنجينه اي از خاطرات تلخ و شيرين و زندگي اي پر فراز و نشيب است، مارال به گذراندن وقت بيشتري با مادربزرگ و مرور خاطره هاي او سوق داده مي شود.
روايت زندگي سولماز به سال 1304 بر مي گردد، زماني که با شدت گيري تاثير حاکميت بلشويک ها بر زندگي مردم و مهاجران ايراني مقيم قفقاز، جمال و خانواده اش از بادکوبه (باکوي امروزي) به رشت عزيمت کرده و در منزل برادرش کمال و همسر او انيس ساکن مي شوند. سولماز در اين زمان دختربچه اي 6 ساله است که در کوران حوادثي که براي خانواده اش رخ مي دهد، از جمله متهم شدن پدرش به جاسوسي و فشارهاي امنيتي آن دوره براي او، تقابل و حسادت هاي زنانه زن عمو انيس که به خاطر بچه دار نشدنش عرصه را براي «گلين» مادر سولماز تنگ مي کند و ماجراهاي غم انگيزي که در سال هاي کودکي و نوجواني اش رخ مي دهند، رشد مي کند و مي بالد و در زيباترين روزهاي بهار زندگي اش سولماز زن جواني است که قصه روزگار به صحنه تئاترش کشانده و به اين ترتيب او در اين سال ها عنوان اولين بانوي بازيگر تئاتر ايران را هم کسب مي کند، اما روزگار براي سولماز خواب هاي آشفته ديگري هم ديده است...
تصويربرداري سريال «قاب هاي خالي» در شهرهاي گيلان، لنگرود و تهران صورت گرفته و بازيگراني چون داريوش ارجمند، ناصر هاشمي، نيکو خردمند، سميرا سياح، آتش تقي پور، شمسي فضل اللهي، محمود مقامي، مجيد حاجي زاده، مهدي اميني خواه، تارا سليماني، حوريه اميري، صادق توکلي، شهرزاد کمال زاده، اکبر مولايي، فرشته مصطفايي، ساقي زينتي، ولي اويسي، باران زماني، رضا ميرمعنوي، ساناز کمالوند، نسيم ناطقيان، نسرين دولت و ترلان پروانه در آن به ايفاي نقش پرداخته اند. عوامل توليد سريال «قاب هاي خالي» عبارتند از: مدير تصويربرداري: سيد جواد خاتمي، تصوير بردار: سيد وحيد شاهچراغ، نورپرداز: سيد سعيد شاهچراغ، طراح صحنه: غفار رضايي، طراح گريم: بابک شعاعي، مدير توليد: محمد حسين طالبي، دستيار کارگردان و برنامه ريز: مسعود عسگري، منشي صحنه: شيدا سجاديان، جلوه هاي ويژه: عظيم محمدي و عکاسان: سارا اردبيلي و حسين شمس. پيش بيني مي شود مراحل صداگذاري و ساخت موسيقي مجموعه داستاني «قاب هاي خالي» اوايل مردادماه به اتمام رسيده و پس از آن بلافاصله وارد مرحله دوبله شود.


  تلويزيون در تعطيلات  

  تلويزيون به مناسبت فرا رسيدن فصل تابستان و اوقات فراغت، برنامه هاي متنوع بسياري را تهيه و پخش مي کند. در پايان اين هفته نيز تعداد بيشتري فيلم و سريال روانه آنتن خواهد کرد که در ادامه شرحي کوتاه از آنها آورده ايم.
شبکه اول سيما
شبکه اول سيما پنج شنبه شب و در قاب برنامه «سينما يک» فيلم سينمايي «اثبات» به کارگرداني جان مادن را پخش مي کند.
اين فيلم سينمايي، داستان رابرت رياضيدان را روايت مي کند. وي اواخر عمر دچار اختلالات ذهني و رواني مي شود، تا اين که...
عصر جمعه نيز تله فيلم «راه نيرنگ» به کارگرداني مهرداد خوشبخت و تهيه کنندگي مهران رسام و بازيگري حميدرضا پگاه، سياوش طهمورث، سام درخشاني و... پخش خواهد شد.
اين فيلم داستاني يک قاچاقچي را روايت مي کند که پس از سال ها از زندان آزاد مي شود. شبکه اول سيما جمعه شب دومين قسمت سريال ايراني «يوسف پيامبر(ع)» از توليدات مرکز سيما فيلم را ساعت 22 روانه آنتن مي کند.
اين سريال که در 45 قسمت تهيه شده است، زندگي اين پيامبر را از تولد تا بزرگسالي روايت مي کند. «يوسف پيامبر(ع)» توسط فرج الله سلحشور جلوي دوربين رفته است.
شبکه دو سيما
شبکه دو سيما ساعت 15:21 پنج شنبه شب، قسمت دهم سريال ايراني «جاده در دست تعمير است» به کارگرداني حسين تبريزي و بازي ابوالفضل پورعرب، بهزاد فراهاني، مريم اميرجلالي، کيومرث ملک مطيعي و... را پخش مي کند.
در اين قسمت، عزيز که قبلا خواستگار معصومه بوده با فهميدن اين مطلب که آقابزرگ چند روزي است معصومه و بچه هاي مصيب را به ويلا آورده، به طور پنهاني...
اين سريال سه شنبه هفته بعد، حدود ساعت 14 تکرار خواهد شد.
در ساعات پاياني پنج شنبه شب نيز فيلم سينمايي «ميراث اينوگامي» از اين شبکه پخش مي شود. اين فيلم سينمايي حدود ساعت 50:23 روانه آنتن مي شود.
اينوگامي، پيرمرد ثروتمندي است که پس از مرگ، تکليف اموالش را در وصيت نامه اش مشخص کرده است; شرط اجراي وصيت نامه، جمع شدن تمام اعضاي خانواده است، به همين خاطر...
شبکه دو سيما عصر جمعه نيز يک فيلم سينمايي در ساعت 30:17 پخش خواهد کرد.
اين فيلم محصول سال 2007 آمريکاست. داستان سه برادر که تصميم مي گيرند ضمن سفر به هندوستان و ديدار با مادرشان، با يکديگر پيمان برادري ببندند.
اين شبکه در ادامه پخش برنامه هايش، ساعت 15:21 سريال «الماس نتراشيده» را آماده پخش دارد. اين سريال پنجمين قسمت خود را روانه آنتن خواهد کرد.
شبکه سه سيما
شبکه سه سيما پنج شنبه يک فيلم سينمايي براي پخش در نظر گرفته است.
صبح جمعه نيز ساعت 11، فيلم سينمايي «جووالاچي» محصول مشترک فرانسه و ايتاليا و به کارگرداني ترنس يانگ روي آنتن اين شبکه مي رود.
اين فيلم درباره يکي از اعضاي مافيا به نام جووالاچي است که از سوي پليس دستگير مي شود.
جمعه شب نيز يکي ديگر از برنامه هاي «صد فيلم» پخش خواهد شد. فيلم سينمايي «شجاعان» عنوان فيلمي است که براي اين هفته در نظر گرفته شده است.
اين فيلم به کارگرداني هنري کينگ و محصول سال 1958 آمريکاست.
مردي به نام جيم داگلاس به شهر کوچک ريو آبيا در مرز مکزيک مي رود. جيم چهار مجرم را پيدا مي کند و... .
شبکه سه سيما در ديگر ساعات با پخش برنامه هاي ورزشي و سرگرم کننده به استقبال بينندگان مي رود.
شبکه چهار سيما
شبکه چهار سيما در ساعات پاياني پنج شنبه شب برنامه «ماجراجويان اوکاوانگو» را براي پخش در نظر گرفته است.
اين برنامه وضع معيشتي و اقتصادي مردم اوکاوانگو را بررسي مي کند.
علاقه مندان مي توانند با سفر جالب گروه ماجراجويان همراه شوند. اين شبکه در ساعت 21 شب جمعه برنامه «سينما »4 را با رويکرد تحليل و بررسي آثار سينمايي با حضور اساتيد و مهمانان برنامه، آماده پخش دارد.
اين هفته، فيلم سينمايي «خط آتش» محصول سال 2003 ايتاليا پخش مي شود.
داستان اين فيلم در اکتبر سال 1942 و در دوره حکومت موسوليني اتفاق مي افتد.
سربازان ايتاليا و انگلستان در مناطقي از آفريقاي شمالي با يکديگر مي جنگند و...
شبکه چهار سيما ظهر جمعه نيز سريال پليسي - معمايي «هرکول پوآرو» را با زبان اصلي و زيرنويس فارسي پخش خواهد کرد. علاقه مندان مي توانند اين سريال را حدود ساعت 12 ظهر تماشا کنند.
شبکه پنج سيما
شبکه پنج سيما يا همان شبکه تهران، ظهر پنج شنبه در قالب برنامه «تماشاخانه» تله فيلم «آژانس دوچرخه» را آماده پخش دارد. اين تله فيلم داستان نوجواني است که به علت فوت پدر از شهرستان به تهران مي آيد و در منزل دايي اش زندگي مي کند. وي تصميم مي گيرد با کمک ديگر دوستانش يک آژانس دوچرخه اي راه بيندازد، به همين خاطر...
پنج شنبه نيز فيلم سينمايي «الينا» در قالب برنامه «سينما »5 پخش مي شود.
اين فيلم محصول سال 1992 است. دختري به نام الينا در زمان جنگ جهاني دوم و در انگلستان به دليل نام و تبار ايتاليايي اش در مدرسه و جامعه مورد شماتت قرار مي گيرد. تا اين که...
روز جمعه نيز در ساعت 10:14 از شبکه پنج، فيلم سينمايي «تماس» پخش مي شود.
اريک، همسر «يين» شخصي است که از کودکي دزدي مي کرده و ازهمان زمان با خانواده يين آشنا شده و پدر يين وي را بزرگ کرده و در ادامه...
شبکه پنج سيما در ساعات پاياني جمعه شب، سريال ايراني «عمليات »125 به کارگرداني بهروز افخمي را آماده پخش دارد. اين سريال با رويکرد فعاليت نيروهاي آتش نشان تهيه شده است. رضا رويگري، عبدالرضا اکبري، محمد فيلي و... در اين سريال بازي کرده اند.


  معاونت فرهنگي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران خبر داد:
 تجليل از 30 ناشر برتر انقلاب ودفاع مقدس درسي امين سال انقلاب اسلامي 

 محمد احساني دراين نشست از برگزاري جشن کتابداران خبر داد و گفت: در سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي از 30 ناشر برتر فعال در حوزه دفاع مقدس و انقلاب تجليل مي شود. به گزارش آفرينش، محمد احساني معاون فرهنگي سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران در تشريح برنامه هاي معاونت فرهنگي اين سازمان گفت:  در گذشته برپايي فرهنگسراي کتاب و فرهنگسراي روح الله از جمله برنامه هاي اين معاونت بود و قرار است در ايام فصل تابستان نيز باشگاه تهران راه اندازي شود. وي افزود: اين باشگاه براي دومين سال است که ايجاد مي شود و محلي براي فعاليت نوجوانان و جوانان با هدف شناخت جوانان و تقويت روحيه جمع گرايي است. احساني همچنين افزود: سعي کرديم که برنامه هاي تابستاني امسال را به لحاظ محتوايي تقويت کنيم و امسال دو برنامه اجرايي خانه شهرياران جوان و موسسه تشکل هاي اجتماعي سازمان در اين زمينه به ما کمک مي کند. وي در ادامه به برگزاري جشن کتاب يار اشاره کرد و ادامه داد: 24 تيرماه سال جاري جشن کتاب يار در تالار حرکت برگزار مي شود و اين جشن در جهت تجليل و حمايت کتابداران است. ما 73 کتابخانه را در سطح تهران معرفي مي کنيم و در اين مراسم از 36 پيشکسوت کتابدار تجليل خواهد شد.
تجليل از 30 ناشر برتر انقلاب ودفاع مقدس، سوله هاي قرائت خانه و...
 احساني يادآور شد: به مناسبت سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي نيز مراسمي خواهيم داشت که در آن از 30 ناشر برتر کتاب در حوزه دفاع مقدس و انقلاب تجليل مي شود.
اين مراسم يا در هفته دفاع مقدس و يا هفته کتاب و کتابخواني در سال جاري برگزار خواهد شد. معاون فرهنگي سازمان در ادامه به ساخت سوله هاي قرائت خانه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر از وضعيت کتابخانه ها به خوبي استفاده نمي شود و ما سعي کرديم در راستاي بهينه سازي کتابخانه ها سوله هاي قرائت خانه نيز احداث کنيم. وي در ادامه به تصريح برنامه هاي معاونت فرهنگي پرداخت و تاکيد کرد: در معاونت فرهنگي سازمان سه زيرمجموعه وجود دارد: مديريت امور کتابخانه ها، مديريت ارائه محصولات فرهنگي و طراحي و نظارت و ارزشيابي. محور اصلي کار ما در حوزه کتاب بوده و همچنين توليد محصولات فرهنگي که مي توان به توليد کتاب مترو و کتاب اتوبوس اشاره کرد. وي تصريح کرد: سعي مي کنيم که کتاب هاي توليد شده در جهت آموزش حقوق شهروندي باشد و در اين راستا نيز توليد بازي هاي رايانه اي از جمله کارهاي معاونت فرهنگي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران است که در اين بازي ها، حقوق شهروندي را به کودکان تهراني آموزش خواهيم داد. احساني در خاتمه گفت:  تجهيز کتابخانه هاي عمومي و خريد کتاب ها از جمله کارهاي معاونت فرهنگي است و سعي مي کنيم در آينده اي نزديک براي تمام کتابخانه هاي عمومي زيرنظر سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران يک شبکه ايجاد کنيم که هرکدام از مراجعه کنندگان به کتابخانه هاي عمومي، بتوانند از تمام ظرفيت هاي ديگر کتابخانه ها استفاده کنند.


 «عصر جمعه» بعد از «ده رقمي» مي آيد  

 فيلم سينمايي «عصر جمعه» ساخته مونا زندي حقيقي پس از اتمام اکران «ده رقمي» به اکران عمومي در مي آيد.  «عباس گردان» مدير عامل شرکت فرهنگي سينمايي باران، در گفت و گو با خبرنگار سينمايي فارس اظهار داشت: فيلم «عصر جمعه» را در گروه عصر جديد و پس از فيلم «ده رقمي»، راهي اکران مي کنيم. وي ادامه داد: همچنين براي نمايش فيلم «آتش سبز» ساخته محمدرضا اصلاني در برنامه اکران عيد فطر و در گروه آزاد، با سينما فرهنگ و سينما آزادي قرار داد اکران بسته ايم. مديرعامل شرکت فرهنگي سينمايي باران در ادامه افزود: فيلم «خواب زمستاني» ساخته سيامک شايقي را نيز قصد داريم در شش ماه دوم سال راهي اکران کنيم.
براين اساس، فيلم «عصر جمعه» نخستين تجربه کارگرداني مونا زندي است که کار خود را با دستياري کارگرداني رخشان بني  اعتماد و کيانوش عياري شروع کرد. در اين فيلم رويا نونهالي، مهرداد صديقيان، هانيه توسلي، رامين راستاد به ايفاي نقش پرداخته اند. «عصر جمعه» در سال 1385 ساخته شد و علي رغم کسب جوايزي در جشنواره فيلم فجر امکان اکران عمومي نيافت.


 عوامل "خوابزده" دوشنبه به شمال مي روند  

عوامل مجموعه تلويزيوني "خوابزده" به کارگرداني سيروس مقدم اواسط هفته براي ادامه تصويربرداري عازم چالوس مي شوند.
به گزارش آفرينش، اين مجموعه با نام قبلي "برزخ" به تهيه کنندگي مهران رسام 11 تير در خيابان شهيد باهنر کليد خورد و ماه رمضان روي آنتن شبکه يک مي رود. فرامرز قريبيان، افسانه بايگان، مهراوه شريفي نيا، پوريا پورسرخ و ... در "خوابزده" بازي مي کنند و عليرضا افخمي و سجاد ابوالحسني فيلمنامه را در 26 قسمت 30 دقيقه اي مي نويسند.
به گفته رسام، عوامل "خوابزده" دوشنبه اين هفته عازم چالوس مي شوند و به زودي چند بازيگر ديگر به پروژه مي پيوندند. اين مجموعه قصه اي متفاوت را روايت مي کند و تصويربرداري آن تا اواسط ماه رمضان طول مي کشد.عوامل "خوابزده" عبارتند از مدير توليد: حسين عباسي، دستيار کارگردان: افشين سنگچاپ، برنامه ريز: فاطمه زيوري، طراح صحنه و لباس: فرامرز بادرامپور، طراح گريم: مجيد اسکندري، صدابردار: منصور شهبازي و عکاس: پريسا افخمي.ماه رمضان سال گذشته مجموعه تلويزيوني "اغما" به کارگرداني سيروس مقدم از شبکه اول سيما روي آنتن رفت.


  در هفت روز برگزاري نمايشگاه
 بيش از دويست هزار نفر از نمايشگاه کتاب اردبيل بازديد کردند  

در پنجمين نمايشگاه سراسري کتاب اردبيل که با حضور 300 ناشر سراسر کشور از هشتم تا چهاردهم تير ماه 87 در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي اين شهر برگزار شد، بيش از 25 هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف در معرض ديد و خريد دوستداران کتاب و علاقه مندان به گسترش فرهنگ مکتوب قرار گرفت.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران، بيش از 200 هزار نفر در ايام برگزاري نمايشگاه از آن ديدن کردند، يک ميليارد و نهصد ميليون ريال بن خريد کتاب ويژه نمايشگاه با تخفيف 20 درصدي به اقشار مختلف مردم توزيع و در مجموع کل فروش نمايشگاه بيش از دو ميليارد و سيصد ميليون ريال بوده است.
استقبال کم نظير مردم اردبيل از نمايشگاه پنجم مسوولين را بر آن داشت تا نمايشگاه ششم را در سال 88 و بصورت بين المللي با حضور ناشرين برگزيده کشوري و ناشرين کشورهاي حوزه درياي خزر و آسياي ميانه در اين شهر برگزار نمايند.
برگزاري نشست هاي فرهنگي و ادبي، غرفه ويژه سال نوآوري و جشن سي سالگي انقلاب اسلامي، اجراي موسيقي محلي، برگزاري مسابقات فرهنگي در زمينه اطلاعات عمومي، حجاب و کتابخواني، برپايي ايستگاه نقاشي و تصويرسازي کتاب، ثبت نام رايگان در کتابخانه هاي عمومي استان از جمله برنامه هاي جنبي يکصد و بيست و ششمين نمايشگاه کتاب استاني بود.


 توسط «محسن پرويز» صورت گرفت;
 اعلام اعطاي درجه هنري به نويسندگان و شاعران در ضيافت شام خانه کتاب  

 معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ضيافت شام خانه کتاب به مناسبت روز قلم از اعطاي درجه هنري به 25 نويسنده و شاعر خبر داد.
  در اين ضيافت که در هتل لاله و با حضور جمعي از نويسندگان، شاعران، ناشران و خبرنگاران حوزه کتاب برگزار شد، محسن پرويز گفت:  تاکنون 25 داستان نويس و شاعر موفق به دريافت درجه هنري از يک تا چهار شده اند و اين حرکت جزو کارهاي مثبتي است که در دوران من آغاز شده است و اگر انشاالله ادامه پيدا کند مي تواند جبران مافات کند.
معاون فرهنگي وزير ارشاد بزرگداشت روز قلم و روز شعر را بر همه دست اندرکاران امور فرهنگي واجب دانست و درباره معافيت مالياتي نويسندگان نيز سخن گفت.
در گردهمايي نويسندگان و ناشران محمدحسين صفارهرندي وزير ارشاد نيز حضور داشت و به سخنراني پرداخت.
همچنين پرويز بيگي حبيب آبادي و سيدعلي موسوي گرمارودي به شعرخواني پرداختند و داوراني از کتاب سال جمهوري اسلامي ايران و کتاب فصل سخناني را درباره روز قلم بيان کردند.
فيروز زنوزي جلالي و محمدرضا سرشار نيز از ديگر سخنرانان اين ضيافت بودند.
محمدرضا سرشار، صادق آئينه وند، محمدرضا عبدالملکيان، پرويز بيگي حبيب آبادي، سيدعلي موسوي گرمارودي،  فيروز زنوزي جلالي، مصطفي رحمان دوست، محمود حکيمي، شهرام اقبال زاده، ابراهيم حسن بيگي، حسين اسرافيلي، راضيه تجار و عباس سليمي نمين از جمله نويسندگان و شاعراني بودند که در اين گردهمايي شرکت کردند.


 درخواست «سعيد راد» براي فيلمسازي درباره فاجعه ايرباس  

«سعيد راد» بازيگر سينماي ايران خواستار توليد فيلمي بزرگ درباره قربانيان هواپيماي ايرباس شد.  به گزارش آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع رساني سنيماي ايران، «سعيد راد» افزود: اگر فيلمي عظيم وبزرگ وبا حضور ستاره هاي مطرح سينما وتوسط کارگرداني مطرح وصاحب نام توليد شود، قطعا با استقبال مردم دنيا مواجه خواهد شد. وي که چند روز پيش به همراه تعدادي از سينماگران براي حضور در مراسم بزرگداشت قربانيان حادثه ايرباس به جنوب کشور سفر کرده بود، افزود: با توجه به تلاش هاي ستاره مطرحي چون پرويز پرستويي در زمينه گراميداشت قربانيان هواپيماي ايرباس، مي توان کميته اي تشکيل داد تا مقدمات ساخت اين فيلم عظيم باامکانات و تجهيزات مناسب فراهم شود. وي ادامه داد: در صورتي که درزمينه ساخت چنين فيلمي اراده قوي وجود داشته باشد قطعا فيلمي توليد خواهد شد که دنيا را تکان مي دهد. راد تاکيد کرد: دراين فيلم مي توان از بيش از صد ستاره مطرح سينماي ايران، در نقش مسافران هواپيماي ايرباس استفاده کرد واقعا بسياري ازبازيگران، براي حضور دراين فيلم همکاري لازم را خواهند داشت.


 كوتاه هنري  

برگزاري کنسرت موسيقي در اهواز

 به مناسبت ميلاد باسعادت حضرت امير المومنين علي (ع) کنسرت موسيقي احسان خواجه اميري 25 تا 27 تير ماه در شهرستان اهواز برگزار مي شود .
رئيس انجمن موسيقي استان خوزستان در گفتگو با   "ايسکانيوز" گفت : اين کنسرت در2 بخش گروه تنبک نوازان و سازهاي کوبه ايي چکاوک اهواز به همراه خوانندگي احسان خواجه اميري از 25 تير ماه به مدت 3 روز در محل دائمي نمايشگاه بين المللي اهواز برگزار مي شود.
 
"پينوکيو" نيمه اول شهريور به آلمان سفر مي کند

 نسيم احمدپور، از تمرين "پينوکيو" در تيرماه براي اجرا در شب هاي سفيد روهر آلمان خبر داد.
 به گزارش آفرينش به نقل از ايران تئاتر،نسيم احمدپور که در کنار علي اصغر دشتي، کارگرداني نمايش "پينوکيو" را بر عهده داشته گفت: از آنجا که يکي از بازيگران نمايش پينوکيو (خسرو محمودي) اواخر تير سفري به خارج از کشور دارد، قبل از سفر او چند جلسه تمرين خواهيم داشت تا شهريورماه در روهر آلمان به هم ملحق شويم.
وي درباره گروه و افرادي که در سفر به آلمان همراه گروه خواهند بود گفت: ما گروه پرتعدادي نيستيم و عوامل پشت صحنه زيادي نداريم. به اين دليل همه اعضاي گروه در اين سفر حضور خواهند داشت. پشت صحنه و به عنوان دستيار فقط علي شمس را داريم. حتي عکاس گروه بخشي از نورهاي وسط صحنه را از صفحه کليدي که تقريبا در صحنه قرار دارد کنترل مي کند.
وي ادامه داد: "پينوکيو" با گروه جشنواره فجر يعني با حضور هدايت هاشمي به جاي يونس لطفي به اين جشنواره مي رود. نگراني کوچکي هم براي همراهي فرشاد فزوني داشتيم که رفع شد.
احمدپور، درباره برنامه آينده گروه دن کيشوت گفت: احتمالا براي يکي از بخش هاي جشنواره فجر امسال کاري را پيشنهاد مي دهيم که البته بايد در گروه بررسي شود. هماهنگي هايي هم براي سفرهاي بين المللي نمايش پينوکيو شده اما چون نتيجه نهايي هيچ يک معلوم نيست نمي توانم خبر بيشتري بدهم.

راه يابي «جايي دنج براي ماهي ها» به بخش مسابقه جشنواره «ملبورن» استراليا

فيلم کوتاه «جايي دنج براي ماهي ها» از توليدات «مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي» به کارگرداني ناصر ضميري، به بخش مسابقه بين الملل جشنواره «ملبورن» استراليا راه يافت.
 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي، در جشنواره بين المللي «ملبورن» که با عنوان OTHER و طي روزهاي 13 تا 17 شهريورماه 1387 در کشور استراليا برگزار خواهدشد، فيلم هاي مربوط به معلولين، به نمايش مي آيد و فيلم کوتاه «جايي دنج براي ماهي ها» ساخته «ناصر ضميري» که درباره ي يک زوج معلول است، در بخش مسابقه جشنواره روي پرده خواهدرفت. برپايه اين گزارش، جايزه فيلم برگزيده جشنواره OTHER ملبورن، مبلغي معادل 5 هزار دلار استراليا مي باشد. فيلم کوتاه  «جايي دنج براي ماهي ها» ضمن شرکت در جشنواره هاي مدفيلم (ايتاليا)،  بوسان (کره جنوبي) و سائوپائولو (برزيل)، موفق به دريافت جايزه از جشنواره آسيانا (کره جنوبي) و جشنواره «راهي که در آن زندگي مي کنيم» (آلمان) شده است.

چهارمين جشنواره انتشارات روابط عمومي هاي کشور برگزار شد
نشريه روابط عمومي فرهنگستان هنر جزو اولين ها

 روابط عمومي فرهنگستان هنر، در بخش رقابتي چهارمين جشنواره انتشارات روابط عمومي هاي کشور، موفق به کسب مقام اول در بخش صفحه آرايي شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي فرهنگستان هنر، چهارمين جشنواره انتشارات روابط عمومي هاي کشور در چهار بخش نمايشگاه و انتشارات، کارگاه هاي آموزشي، سمينار و تجليل از استاد مير سعيد قاضي برگزار شد.
در بخش رقابتي اين جشنواره بيش از 1500 اثر شرکت کرده بودند که در بخش هاي نشريات داخلي برتر، کتاب، بروشور، پوستر ونشريات الکترونيکي برتر در سطح کشور به رقابت پرداختند.
گفتني است، طي مراسم اختتاميه اين جشنواره که در آن مديران و متخصصان رابط عمومي ساير سازمان ها، ارگان ها ونهادهاي دولتي و خصوصي حضور داشتند، نشريه اداره کل روابط عمومي فرهنگستان هنر در بخش صفحه آرايي، موفق به اخذ تنديس و ديپلم افتخار اين جشنواره شد.
قابل ذکر است، که اين جشنواره از 10 تا 12 تير ماه برگزار شد.

فنائيان "آژي دهاک" را در  فرهنگسراي نياوران اجرا مي کند

آرش فنائيان نمايش "آژي دهاک" نوشته بهرام بيضايي را روزهاي 24 تا 26 تيرماه در فرهنگسراي نياوران به صحنه مي برد. به گزارش آفرينش، روابط عمومي اين نمايش اعلام کرد "آژي دهاک" در اين سه روز در مجموع هفت مرتبه به صحنه خواهد رفت. آرزو خيري، بديع اقدسي، دنيا روحاني، شاهين کهن، نوشين سازگار، نگين فره وشي و ندا خيري بازيگران نمايش هستند. داستان "آژي دهاک" به روايت مارهاي درون آژي دهاک يا ضحاک ماردوش مي پردازد.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش