جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/06/09 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3123


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90

افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس :
تعطيلي مسابقات ليگ به فوتبال ملي و باشگاهي ضربه مي زند

صمد نيکخواه بهرامي کاپيتان تيم ملي بسکتبال ايران:
المپيادهاي دانشجويي مي تواند پشتوانه تيمهاي ملي باشد

ادامه چانه زني هاي 2 ميلياردي با السيليه
کريمي يکشنبه پرسپوليسي مي شود


اهدا جوايز هادي ساعي و مراد محمدي


رقابت چهار هزار ورزشکار معلول در بازيهاي پارالمپيک پکن


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

هفته پنجم ليگ پس از هفته دهم
 
عزيز محمدي رييس سازمان ليگ برتر فوتبال در خصوص زمان برگزاري رقابت هاي هفته  پنجم ليگ برتر فوتبال ايران،گفت  : نشست سازمان ليگ درباره برگزاري رقابت هاي ليگ برتر فوتبال کشور برگزار و مقرر شد تا طبق برنامه از پيش اعلام شده، رقابت هاي ليگ برتر پس از بازي تيم ملي مقابل عربستان از هفته ششم پيگيري شود.
وي افزود: برنامه ي ليگ برتر از هفته ششم تا هفته دهم طبق برنامه و تاريخ اعلام شده قبلي پيگيري مي شود و پس از آن بازي هاي معوقه هفته پنجم انجام خواهد شد.
وي درباره فشرده برگزار شدن رقابت هاي ليگ نيز گفت: در اين زمينه بررسي لازم را انجام مي دهيم تا رقابت ها به گونه اي برگزار شود که نيم فصل ليگ برتر تنها با چند روز اختلاف نسبت به موعد مقرر پايان يابد.
وي افزود: با توجه به اين که قرار بود نيم فصل اول ليگ هشتم روز سوم آذرماه به پايان برسد، برنامه ليگ به گونه اي تنظيم مي شود که حداکثر پنجم يا ششم آذرماه ليگ برتر به پايان نيم فصل اول برسد.

  آغاز اردوي آمادگي تيم ملي  در کيش

اردوي آمادگي چهار روزه تيم ملي فوتبال ايران براي آشنايي با شرايط آب و هوايي کشور عربستان سعودي از  ديروز در جزيره کيش آغاز شد.   

گفتني است  ملي پوشان فوتبال ايران که بايد در اولين روز از رقابتهاي مرحله مقدماتي  جام جهاني  در شهر جده به مصاف تيم ملي عربستان سعودي بروند ، از ديروز در جزيره کيش مستقر شدند تا تمرينات خود را با هدف آشنايي با بازي در شرايط جوي کشور عربستان انجام دهند.
تيم ملي فوتبال ايران که با 30 نفر به جزيره کيش رفته است، روز سه شنبه هفته آينده به تهران برمي گردد و بعدازظهر پنجشنبه به سوي عربستان سعودي پرواز خواهد کرد.


 تيم ملي از کويت به رياض مي رود
 
تيم ملي فوتبال کشورمان براي انجام نخستين ديدار خود در چارچوب مسابقات مقدماتي جام جهاني 14 شهريور ماه عازم شهر رياض عربستان خواهد شد.
گفتني است که کاروان تيم ملي فوتبال کشورمان  روز پنج شنبه با يک فروند هواپيماي شرکت کويت راهي اين کشورمي شود و پس از توقفي کوتاه، اين شهر را به مقصد عربستان ترک خواهد کرد و حوالي ساعت 18 به وقت تهران وارد فرودگاه شهر رياض خواهد شد.
ملي پوشان کشورمان پس ازيک جلسه تمرين سبک پنج شنبه شب و يک جلسه تمرين در زمين اصلي که جمعه شب برگزارخواهد شد، خود را آماده ديدار روز شنبه مقابل عربستان خواهند کرد.طبق اعلام سرپرست تيم ملي فوتبال کشورمان، بازيکنان تيم ملي پس از ديدار با عربستان، صبح روز يکشنبه 17 شهريور براي زيارت حرم نبوي با يک فروند هواپيماي اختصاصي عازم شهر مدينه منوره و سپس براي انجام اعمال حج با يک دستگاه اتوبوس راهي مکه مکرمه خواهند شد. بازيکنان تيم ملي فوتبال کشورمان پس از انجام اعمال حج عمره يکشنبه شب ازطريق بندرجده راهي تهران مي شوند.
 
در ديدار برابر شالکه
وحيد هاشميان در ترکيب اصلي تيم بوخوم

  وحيد هاشميان مهاجم ايراني تيم فوتبال بوخوم امروز تيمش را در بازي هفته سوم بوندس ليگا مقابل شالکه همراهي مي کند.
 هاشميان که در در دو هفته نخست و دوم بوندس ليگا بوخوم را همراهي کرد، در بازي خارج از خانه برابر شالکه از سوي مارسل کولر، سرمربي تيم در ترکيب قرار دارد. براساس ترکيبي که سايت کيکر اعلام کرد، هاشميان کنار سستاک در خط حمله اين بازي قرار خواهد گرفت.

بازيکن  يوونتوس در راه آهن

سزار پلگرين، بازيکن 28 ساله اروگوئه اي که سابقه بازي در تيم هاي چون يوونتوس ايتاليا و ناسيونال اروگوئه را دارد به عضويت تيم راه آهن تهران درآمد.
به گزارش  مهر، در حاليکه چهار هفته از آغاز فصل جديد مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور گذشته است، مسئولان باشگاه راه آهن تهران در صدد رفع نقاط ضعف اين تيم برآمده و اين بازيکن اروگوئه اي که توانايي بازي در پست هافبک را دارد به خدمت درآورده اند.
سزارپلگرين 28 ساله که سابقه بازي در تيم هاي ملي اروگوئه در رده هاي مختلف سني را دارد، پس از درخشش با تيم فوتبال جوانان کشورش در مسابقات جام جهاني اين رده سني در سال 98 به تيم يوونتوس ايتاليا پيوست. او که به عنوان پديده فوتبال اروگوئه به ايتاليا آمده بود در 15 بازي تيم فوتبال يوونتوس را در مسابقات فوتبال سري A باشگاه هاي ايتاليا و جام حذفي باشگاه هاي اين کشور همراهي کرد. اين هافبک اروگوئه اي در زمان حضور خود در تيم يوونتوس دوبار موفق به گلزني شد و دروازه تيم هاي پياچنزا و بولونيا را گشود.
پس از يک فصل بازي در کنار بزرگاني چون زين الدين زيدان، پلگريني به "ترنانا" از تيم هاي سري B باشگاه هاي ايتاليا پيوست. وي به دنبال حضور در تيم هاي ايتاليايي مجددا به کشورش بازگشت و تيم "بناويو" را همراهي کرد. بازي در تيم ناسيونال اروگوئه و حضور در ليگ هاي فنلاند و کاستاريکا نيز در کارنامه اين هافبک اروگوئه اي ديده مي شود. سزار علاوه بر بازي براي تيم هاي نوجوانان و جوانان اروگوئه در سال 1997 با تيم ملي کشورش در مسابقات جام کنفدراسيون ها حضور يافته است. 


بازگشايي ورزشگاه هاي پکن به روي گردشگران 

 شهر پکن قصد دارد ورزشگاه هاي مورد استفاده براي بازي هاي المپيک 2008 را به روي عموم مردم و بخصوص گردشگران بازگشايي کند.   
بنا به گزارش  روزنامه  جوانان پکن  اين ورزشگاه ها در هفته اي که روز ملي چين آغاز مي شود يعني اول اکتبر امسال به روي گردشگران باز خواهد شد . از جمله ورزشگاه ها مي توان به استاديوم آشيانه پرنده و مکعب آب اشاره کرد که مسابقات شنا و شيرجه در آن برگزار شده است . اين در شرايطي است که مقام هاي چين اميدوارند با استفاده از اين فرصت و درآمدهاي جانبي ديگر بخشي از هزينه هاي نگهداري تاسيسات ورزشي المپيک را تامين کنند. در همين حال بر اساس برنامه تعيين شده 80 درصد از مکان هاي اقامتي براي خبرنگاران در دهکده رسانه اي به فروش رسيده است و خريداران تا پايان امسال در اين مکان ها سکونت خواهند کرد . هفتاد درصد از فضاي اقامتي دهکده المپيک پيش از رقابت ها به فروش رسيده بود و در نيمه اول سال آينده ميلادي خريداران در آن ساکن خواهند شد . مرکز نمايشگاهي ملي و ورزشگاه مسابقات شمشيربازي و همچنين مرکز تلويزيوني و مطبوعاتي رقابت ها به عنوان تالارهاي نمايشگاهي و همايش از اواخر سال آينده ميلادي مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

   تمرين  ياسر قحطاني با تيم ملي عربستان
بازگشت ستاره
 
ياسر قحطاني مهاجم سرشناس فوتبال عربستان که به دليل  مصدوميت قادر به تمرين نبود ،پس از پشت سر گذاشتن مصدوميت تمرينات خود را آغاز کرده و براي ديدار با ايران در مرحله انتخاب رقابت هاي جام جهاني آماده مي شود.وي که بهترين گل زن سال هاي اخير فوتبال عربستان به شمار مي رود دو ماه پيش دچار مصدوميت شديدي شد و گفته مي شد قطعا بازي با ايران را از دست داده است.
قحطاني اواسط هفته گذشته در تمرين تيم ملي کشورش حاضر شد و به صورت اختصاصي تمرين کرد. پزشکان اين تيم اميدوارند قحطاني براي حضور در بازي با ايران آماده شود. گفتني است ديدار تيم هاي ملي فوتبال ايران و عربستان روز 16 شهريور ماه برگزار مي شود.
 
قرعه کشي ليگ قهرمانان اروپا برگزار شد
 کار دشوار رئال مادريد و ليورپول
 
قرعه کشي مرحله گروهي مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان باشگاه هاي اروپا  در موناکو فرانسه برگزار شد و 32 تيم حاضر در اين رقابت ها در هشت گروه تقسيم شدند. به گزارش  سايت يوفا، بر اين اساس تيم فوتبال منچستريونايتد، مدافع عنوان قهرماني اين رقابت ها در گروه E با تيم هاي ويا رئال اسپانيا، سلتيک اسکاتلند و آالبورگ دانمارک همگروه شد. ليورپول ديگر تيم انگليسي حاضر در مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان باشگاه هاي اروپا نيز با تيم هاي  آيندهوون هلند، المپيک مارسي فرانسه و اتلتيکو مادريد اسپانيا همگروه شده است و در تقابل با اين تيم ها کار دشواري براي صعود خواهد داشت. رئال مادريد نيز همچون ليورپول در گروه H رقابتي تنگاتنگ با تيم هاي يوونتوس ايتاليا و زنيت سنت پطرزبورگ روسيه براي صعود به جمع 16 تيم برتر مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان باشگاه هاي اروپا خواهد داشت.
گروه بندي مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان باشگاه هاي اروپا به شرح زير است:
گروه : A
چلسي انگلستان،  رم ايتاليا، بوردو فرانسه و کلوج روماني
گروه : B
اينترميلان ايتاليا، وردربرمن آلمان، پاناتينايکوس يونان و آنورتوسيس فاماگوستا قبرس
گروه : C
بارسلونا اسپانيا، اسپورتينگ پرتغال، ا باسل سوئيس و شاختار دونتسک اوکراين
گروه : D
ليورپول انگلستان،  آيندهوون هلند، المپيک مارسي فرانسه و اتلتيکو مادريد اسپانيا
گروه : E
منچستريونايتد انگلستان، ويارئال اسپانيا،  سلتيک اسکاتلند و آالبورگ دانمارک
گروه : F
المپيک ليون فرانسه، بايرن مونيخ آلمان، استه وا بخارست روماني و فيورنتينا ايتاليا
گروه : G
آرسنال انگلستان،  پورتو پرتغال، فنرباغچه ترکيه و ديناموکيف اوکراين
گروه : H
رئال مادريد اسپانيا، يوونتوس ايتاليا، زنيت سنت پطرزبورگ روسيه و اف ث باته بوريسوف بلاروس

  
 رقابت هاي فوتسال هفته دولت
دانشگاه آزاد اسلامي آستارا قهرمان شد
 
 
تيم فوتسال دانشگاه آزاد اسلامي آستارا فاتح رقابت هاي فوستال قهرماني هفته دولت اين شهرستان شد.   
گفتني است که در مسابقه پاياني  تيم دانشگاه آزاد اسلامي آستارا با نتيجه 6 بر 4 بر تيم آموزش و پرورش اين شهر غلبه کرد.
در ديدار رده بندي نيز تيم اداره برق با نتيجه دو بر صفر بر تيم بانک ملي غلبه کرد.
در اين رقابت ها 8 تيم حضور داشتند .

روته مولر در اردوي تيم ملي ايران
اريش روته مولر پس از توافق با مسئولان فدراسيون فوتبال به جمع ملي پوشان فوتبال ايران ملحق شد تا اين تيم را در اردوي جزيره کيش همراهي کند.
 اين مدرس آلماني فدراسيون جهاني فوتبال که از سوي علي دايي براي حضور در کادر فني تيم ملي فوتبال ايران به مسئولان فدراسيون معرفي شده بود پس از حصول توافق براي همکاري با مجموعه کادر فني تيم ملي از اردوي کيش کار خود را با اين تيم آغاز مي کند.
 
کمک به معلولان پارالمپيک 2008 پکن در متروها 
 
روزنامه ورزش چين  نوشت : نيروهاي داوطلب در ايستگاه هاي مترو پکن به معلولان شرکت کننده در بازي هاي پارالمپيک 2008 پکن کمک مي کنند.   
اين نشريه  نوشت : خدمات کافي به معلولان در بازي ها داده خواهد شد و داوطلبان در متروها نيز در خدمت ورزشکاران خواهند بود.
بيش از 30 هزار نفر از نيروهاي داوطلب در خدمت بازيهاي پارالمپيک پکن خواهند بود. مرکز اطلاع رساني براي مسيرها تعيين شده است و داوطلبان براي آشنايي معلولان با اين خطوط و نحوه استفاده از مترو به آنان مساعدت خواهند کرد . اين مرکز مسوول ارسال اطلاعات آماري است و در عين حال داوطلبان در صورت لزوم در طول مسير در کنار معلولان خواهند بود. آنان همچنين در زمينه ورود به ايستگاه هاي مترو و سوار شدن به ترن ها به معلولان کمک مي کنند و ويلچرهاي آنها را به داخل مترو انتقال مي دهند و براي اين کار تجهيزات لازم در ايستگاه ها نصب شده است .
 
 آغاز به کار انتقال و جابجايي مشعل بازيهاي پارالمپيک 2008 پکن
 
 
در مراسمي که  با حضور رهبران بلندپايه چين و مقامات ارشد کميته بين المللي پارالمپيک در پکن برگزار شد ، کار انتقال و جابجايي مشعل بازيهاي پارالمپيک 2008 پکن آغاز شد.   
به گزارش خبرنگار ايرنا از پکن ، در اين مراسم که در معبد آسماني  پکن انجام شد ،  ون جيابائو  نخست وزير ،  شي جين پينگ  معاون رييس جمهوري ، دنگ پو فان  رييس فدراسيون معلولان چين و  فيليپ کريون  رييس کميته بين المللي پارالمپيک و  ليوچي " رييس کميته تشکيلاتي بازيهاي المپيک 2008 پکن حضور داشتند.
 
دکتر  امير مظفري رييس پژوهشکده تربيت بدني وزارت علوم:
بلاتکليفي فدراسيون ها علت ناکامي هاي
 المپيک بود
 
دکتر  امير مظفري رييس پژوهشکده تربيت بدني وزارت علوم ،عضو هيات علمي دانشگاه تربيت معلم و داراي دکتراي مديريت ورزش پس از کسب نتايج ضعيف کاروان ايران در المپيک به ايسنا گفت: کميته  ملي المپيک، مسول اصلي آماده سازي و تدارک ديدن ورزشکاران براي حضور در المپيک است.
وي با اشاره به اين که نظارت و بعد مديريت از جايگاه ويژه اي برخوردار است، بيان کرد: هر برنامه اي براي المپيک اجرا مي شود، بايد پيش، پس و حين مسابقات مورد نظارت جدي قرار گيرد. اگر سازمان کار نظارت را برعهده گرفته، چرا در کار کميته  ملي المپيک دخالت کرده است و در مقابل چرا کميته اجازه دخالت به سازمان داده است؟! بايد ابتدا اين دوگانگي در وظايف کميته و سازمان مشخص شود. وي با بيان اين که بايد با واقعيت ها درست برخورد کنيم و ديد خود را به مسائل تغيير دهيم، افزود: پس از پايان مسابقات آسيايي و المپيک هميشه علاقمندان به ورزش و مردم تنش هايي را تحمل مي کنند; چرا که انتظار دارند مانند ساير کشورها بويژه کشورهاي آسيايي پيشرفت داشته باشند. بالاخره بايد از يک جايي نگاه ما به واقعيت ها آغاز شود و نقطه سرآغاز براي ما اين است که بررسي شود سازمان هاي مسول آماده سازي تيم هاي اعزامي به المپيک، آيا برنامه استراتژيک چهارساله از المپيک گذشته تا پکن را داشته اند يا نه؟ اگر برنامه استراتژيک داشتند، بايد در کنار اين برنامه ارکان اجرا، امکانات، ابزار، بودجه و نظارت را به همراه داشته باشند. وي اضافه کرد : براي المپيک پکن از نظر بودجه مشکلي وجود نداشته، بنابراين بايد ديد برنامه اي از طرف آن ها به فدراسيون ها ابلاغ شده يا نه، نتايج به دست آمده توسط کاروان ايران به گونه اي بوده است که حتي فراکسيون مجلس عکس العمل نشان داده و قصد دارد از متخصصان دعوت و علت ناکامي ايران را بررسي کند. اگر اين وظيفه را داشتيد، چرا در طول 4 سال اخير کاري نکرديد؟
وي متذکر شد: ريشه مشکلات و عدم موفقيت ما در پکن، بلاتکليفي فدراسيون ها بود. چرا که آن ها نمي دانستند بايد پاسخگوي کدام مرجع باشند. دوگانگي در نظارت بر فعاليت المپين ها و اعمال مديريت برفدراسيون ها، کاملا مشهود بود و اکنون نيز با اين شرايط هر فدراسيوني مي تواند بهانه گيري کند، در مورد فعاليت فدراسيون ها نيز بايد بررسي کرد تا مشخص شود آيا فدراسيون ها برنامه 4 ساله براي المپيک داشتند، اگر داشتند کجا تصويب شده و براساس چه شاخص هايي تعريف شده است؟!
وي با اشاره به اين که اگر تاريخچه حضور المپيکي ايران را بررسي کنيم مي بينيم که تنها در کشتي و وزنه برداري تا حدودي مدال آور بوده ايم، خاطر نشان کرد: مدال شاخص پيشرفت يک کشور است اما مسوولان حضور در المپيک را موفقيت مي دانند; ولي اين واقعيت ندارد. اگر واقعا براي کسب تجربه به المپيک مي رويم به عنوان تماشاگر در رقابت ها حاضر شويم. در واقع با اين کار از صرف هزينه بيشتر جهت اعزام يک کاروان براي کسب تجربه جلوگيري بعمل مي آيد.
وي  با اشاره به اين که روند ما در المپيک صعودي - نزولي است، اظهار کرد: ما برنامه ريزي نکرديم ، به پيشرفت حريفان دقت نداشتيم .علم ورزش را در جهان پيش مي برد، توسعه ورزش در گروي علم و مديريت صحيح است که متاسفانه، ما هيچ توجهي به مسائل علمي نداريم. بايد پذيرفت راس هر تشکيلاتي بايد اهداف و برنامه هاي آن سازمان را بشناسد و مسوليت پذير باشد تا بتواند به خاطر عملکرد خودش پاسخگوي مردم باشد.


  افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس :
 تعطيلي مسابقات ليگ به فوتبال ملي و باشگاهي ضربه مي زند 

 افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در مورد تعطيلي هفته پنجم رقابت هاي ليگ و برگزاري اين مسابقات بعد از بازيهاي هفته دهم به مهر گفت :
 همه ما به عنوان يک ايراني بايد به تيم ملي و علي دايي، سرمربي اين تيم کمک کنيم اما اين کمک نبايد به گونه اي باشد که به فوتبال باشگاهي ضربه وارد کند.
وي افزود: تعطيلي مسابقات ليگ برتر قطعا به فوتبال ملي و باشگاهي ايران ضربه خواهد زد و در کل به ضرر فوتبال کشورمان خواهد بود. در دنيا نيز اين کشمکش بين تيم هاي باشگاهي و ملي وجود دارد و فيفا با تعيين قوانيني خاص از اين تنش کاسته و در جهت حمايت از فوتبال باشگاه برآمده است.
وي حمايت از فوتبال باشگاهي و تقويت فوتبال در اين رده را باعث رشد اين ورزش پرطرفدار عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بيش از 400 بازيکن در ليگ برتر ايران حضور دارند و ميليون ها هواداران اين مسابقات را دنبال مي کنند متاسفانه با تعطيلي مسابقات ليگ آنها بايد 16 روز صبر کنند تا مجددا تيم شان به ميدان برود.
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران تعطيلي مسابقات ليگ برتر در هفته هاي ابتدايي را اقدامي نادرست خواند و گفت: اينکه ليگ در هفته هاي ابتدايي دچار وقفه شده به هيچ عنوان خوب نيست. تيم ها هنوز در کوران مسابقات قرار نگرفته اند و بايد مجددا مراحل آماده سازي را آغاز کنند که اين کار آساني نيست. نه تنها در فوتبال اروپا بلکه در فوتبال کشورهاي کره جنوبي و ژاپن نيز به هيچ عنوان مسائلي از اين دست مشاهده نمي شود. مسابقات باشگاهي تحت قوانين فيفا برگزار شده و تيم هاي ملي و باشگاهي تحت همين قوانين باهم در ارتباط هستند.
قطبي با اذعان به اينکه تيم ملي خوب، تيمي است که از دل مسابقات ليگ بيرون آيد، افزود: اميدوارم تصميمات فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ در قبال تيم هاي باشگاهي در آينده منطقي تر از امروز باشد و تصميماتي اتخاذ شود که نه فقط براي يک تيم بلکه براي کل فوتبال ايران مفيد باشد.
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران تعامل باشگاه ها با تيم ملي را ضروري خواند و گفت: اين اتوبان کمک بايد دو طرفه باشد. بايد به اين نکته توجه داشت که بازيکن در باشگاه رشد کرده و از بازي براي باشگاه حق و حقوق دريافت مي کند. بازيکنان در باشگاه  آماده مي شوند و در مسابقات ليگ مربي تيم ملي مي تواند بهترين ها را از ميان آنها انتخاب کند. اين مسئله نشان دهنده اهميت مسابقات ليگ و حضور بازيکنان در اين رقابت هاست.
قطبي برنامه ريزي را مهمترين عامل در جهت تعامل باشگاه ها با تيم ملي برشمرد و گفت: زماني که در کادر فني تيم ملي کره جنوبي حضور داشتم وقتي قرار بود با تيم هاي مطرح بازي کنيم ترجيح مي داديم بيشتر از زمان مقرر بازيکنان را در اختيار داشته باشيم اما قوانين به ما اجازه اين کار را نمي داد. همه مربيان تيم هاي ملي دنيا دوست دارند بازيکنان زمان بيشتري در اختيارشان باشند اما نه باشگاه ها حاضر به اين کار مي شوند و نه قانون به آنها چنين اجازه اي مي دهد.
وي با بيان اينکه "اگر دايي سرمربي يک تيم باشگاهي بود از تعويق و تعطيلي مسابقات ليگ ناراحت مي شد"، افزود: تعطيلي مسابقات ليگ برتر قلب بازيکنان پرسپوليس را شکست. به دنبال بازي نه چندان خوب مقابل ذوب آهن بازيکنان پرسپوليس به دنبال جبران اين نتيجه در بازي برابر فولاد خوزستان بودند اما با تعطيلي مسابقات ليگ آنها بايد صبر کنند تا دو هفته ديگر که مجددا بازيهاي ليگ دنبال مي شود. متاسفانه اين مساله از نظر روحي و رواني روي تيم تاثير منفي مي گذارد و مي تواند عملکرد بازيکنان را تحت تاثير قرار دهد.


  صمد نيکخواه بهرامي کاپيتان تيم ملي بسکتبال ايران:
 المپيادهاي دانشجويي مي تواند پشتوانه تيمهاي ملي باشد 

 صمد نيکخواه بهرامي کاپيتان تيم ملي بسکتبال ايران در حاشيه نخستين المپياد دانشگاهيان پيام نور در مشهد در گفت و گو با خبرگزاري ايرنا گفت:المپيادهاي دانشجويي مي تواند پشتوانه تيمهاي مختلف ملي باشد.   
وي  افزود:البته مدتي است که دانشگاه ها همچون گذشته تيمهاي ملي را تغذيه نمي کنند که اين به دليل مشکلات دانشجويان و نيز نبود حمايت مسوولان است.وي گفت:امروزه در اکثر کشورهاي صاحب نام در ورزش، دانشگاه ها به مرکزي براي حضور ورزشکاران تحصيل کرده و مربيان با دانش تبديل شده اند اما در ايران اگر هم حرکتي در اين زمينه انجام مي شود غيرمنسجم و غيرکارشناسي شده است.وي با انتقاد از نحوه برگزاري المپيادهاي دانشجويي افزود: متاسفانه در کشور ما المپيادها تنها براي تبليغات برگزار مي شوند و در عمل بازخورد چنداني ندارند.او گفت:اين در حالي است که در مسابقات المپيک پکن، بسياري از قهرمانان دانشجو بودند و از دل دانشگاه ها به تيمهاي ملي راه يافته بودند.او راه حل اين مشکل را شرکت دادن ورزشکاران حرفه اي دانشجو در المپيادها دانست و افزود: اين امر باعث بالا رفتن انگيزه ورزشکاران و کيفيت مسابقات مي شود.


  ادامه چانه زني هاي 2 ميلياردي با السيليه
 کريمي يکشنبه پرسپوليسي مي شود 

  مذاکرات  علي کريمي بازيکن ايراني با مسئولان باشگاه السيليه قطر بر سر دريافت رضايت نامه ادامه دارد.
 به گزارش فارس، علي کريمي که اکنون در قطر به سر مي برد، باوجود برگزاري دو نشست با مسئولان السيليه، هنوز موفق به دريافت رضايت از اين باشگاه نشده است.
ابولفضل جلالي، مدير برنامه هاي کريمي در اين خصوص گفت : مشکل اصلي براي جدايي وي، مبلغ قرارداد در سال دوم با باشگاه است که حدود دو ميليارد تومان مي شود. کريمي بايد از بخش قابل توجهي از اين مبلغ چشم پوشي کند يا اينکه باشگاهي براي دريافت رضايت نامه، چنين پولي را پرداخت کند.
وي افزود: يکي از گزينه هاي علي کريمي پرسپوليس است و شايد تنها گزينه ايراني، همين باشگاه باشد. مسئولان باشگاه مثل هدايتي نيز ابراز تمايل براي جذب کريمي کرده اند; اما هنوز اقدام عملي انجام نشده است.
جلالي تاکيد کرد: يکشنبه  جلسه اي ديگر با مسئولان باشگاه قطري برگزار خواهيم کرد تا بلکه امکان جدايي کريمي از السيليه فراهم شود. اگر مسئولان اين باشگاه متوجه شوند که او به پرسپوليس خواهد رفت، با توجه به اينکه مي دانند اين باشگاه پول زيادي ندارد، شايد تخفيف قائل شوند.


  اهدا جوايز هادي ساعي و مراد محمدي  

مهندس محمد علي آبادي معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني  به احمد ارشدي معاون توسعه و منابع سازمان دستور داد در اسرع وقت جوايز دو مدال آور ورزش ايران از بيست و نهمين دوره المپيک 2008 پکن پرداخت شود.
گفته مي شود وي از ارشدي   خواسته  تا با توجه به جوايز در نظر گرفته شده براي مدال آوران ورزش ايران از بازي هاي المپيک، مبلغ 110 ميليون تومان به هادي ساعي و مبلغ 55 ميليون تومان به مرادمحمدي به عنوان جايزه پرداخت شود. هادي ساعي در المپيک پکن به کسب دومين مدال طلاي المپيک خود نايل آمد و مرادمحمدي در کشتي نيز صاحب مدال برنز شد.
جوايز هادي ساعي و مراد محمدي قرار است امروز شنبه و طي مراسمي به آنان اهدا شود.


  رقابت چهار هزار ورزشکار معلول در بازيهاي پارالمپيک پکن  

 ليو چي  رييس کميته تشکيلاتي بازيهاي المپيک پکن گفت : چهار هزار ورزشکار معلول از 150 کشور ومنطقه جهان در سيزدهمين دوره بازيهاي پارالمپيک پکن بايکديگر به رقابت مي پردازند.    به گزارش  پايگاه اينترنتي بازيهاي پارالمپيک 2008 پکن ، بررسي هاي آماري نشان مي دهد که علاوه بر اين تعداد ورزشکار ، دوهزار و 500 مربي و سرپرست تيم هاي ورزشي نيز در جريان بازيهاي پارالمپيک به چين سفر مي کنند.
 ليو چي  همچنين از حضور سران 13 کشور ، 84 وزير ورزش و مقامات دولتي از 51 کشور جهان در آيين افتتاحيه بازيهاي پارالمپيک پکن خبر داد. سيزدهمين دوره بازيهاي پارالمپيک 2008 پکن از شانزدهم شهريورماه به مدت 12 روز در پکن برگزار مي شود.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش