جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/06/09 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3123


كوتاه هنري

با فيلمنامه فرهاد توحيدي و بازي فريبرز عرب نيا
«مانگرو» به مرحله نمايش رسيد


کلوني با ريتمن "روي هوا" مي رود


روزهاي پاياني فيلمبرداري «کيش و مات» در شيراز


بازيگر "جيمز باند" مي خواهد بازيگري را کنار بگذارد


 كوتاه هنري  

 با نظارت دفتر نمايش هاي آئيني و سنتي;
«آئين هاي رمضان» در تئاترشهر برگزار مي شود

 دفتر پژوهش و انتشارات با نظارت دفتر نمايش هاي آييني و سنتي، «آيين هاي رمضان» را از 12 شهريور در کافه ترياي تئاتر شهر برگزار مي کند.  دفتر پژوهش و انتشارات با نظارت دفتر نمايش هاي سنتي و آئيني اداره کل هنرهاي نمايشي، آئين هاي رمضان را در کافه ترياي تئاترشهر برگزار مي  کند. اين مراسم شامل ترنابازي، نقالي، تعزيه، منقبت خواني، موسيقي عرفاني و موسيقي زورخانه است که از 12 شهريور ماه و به مدت 15 شب برپا مي شود. اين مراسم از ساعت 20 تا 22/30 هر شب ادامه خواهد داشت.
دومين جشنواره موسيقي معلولان کشور برگزار مي شود

 دومين جشنواره سراسري موسيقي معلولان کشور با عنوان «مهرآوا» آذرماه سال جاري برگزار مي شود.   به گزارش آفرينش، هنرمندان معلول مي توانند در اين جشنواره در دو بخش رقابتي و جنبي (موسيقي سنتي، تلفيقي، نواحي، کلاسيک، پاپ و سرود) به صور تکنوازي يا گروه نوازي شرکت کنند.  بنا بر اين گزارش، دومين جشنواره موسيقي معلولان کشور «مهرآوا» از سوي بنياد آفرينش هاي هنري سازمان بهزيستي کشور با همکاري مرکز موسيقي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران برگزار خواهد شد.  آثاري که همبستگي، اتحاد ملي و روحيه پويندگي را در راستاي توانمند سازي معلولان در بر مي گيرد در اين جشنواره در اولويت قرار دارد. همچنين تکيه بر مضامين شرقي و ايراني، توجه به فرهنگ بومي و گونه هاي موسيقي کشور و بيان اصالت و حفظ هويت ملي ايراني - اسلامي از اولويت هاي ديگر اين جشنواره است. هنرمندان معلول جهت شرکت در اين جشنواره مي توانند آثار خود را به صورت لوح فشرده تصويري يا نوار ويدوئي تا 15 مهرماه سال جاري به دبيرخانه جشنواره واقع در خيابان کريمخان زند، بين خيابان ايرانشهر و سپهبد قرني، شماره 188 ساختمان معاونت فرهنگي و پيشگيري سازمان بهزيستي کشور، طبقه دوم ارسال کنند.


جشنواره تابستاني فرهنگسراي سالمند به پايان مي رسد

فرهنگسراي سالمند به مناسبت فرا رسيدن ماه مبارک رمضان «مراسم اختتاميه جشنواره تابستاني »87 را روز يکشنبه 10شهريور ماه برگزار مي کند.
به گزارش آفرينش، اختتاميه جشنواره تابستاني امسال پيش از آغاز ماه مبارک رمضان در روز يکشنبه 10 شهريور برگزار مي شود.
برنامه هاي اجرا شده در طول تابستان شامل بازارچه هنري، خيابان هنر، نمايش خياباني، ايستگاه هاي علمي، شهروندي، سلامت، نقاشي و کاردستي کودک و نوجوانان، پرده خواني شاهنامه و.... به صورت ويژه از ساعت 18 تا 20 در بوستان خيام اجرا مي شوند. البته بازارچه هنري فعاليت خود را از ساعت 9 آغاز مي کند. بر پايه اين گزارش، هدف از اين برنامه آشنايي با تمام برنامه هاي اجرا شده در جشنواره تابستاني و ايجاد شور و نشاط در شهروندان است. علاقمندان براي حضور در اختتاميه جشنواره مي توانند به نشاني: ميدان امام حسين(ع)، خيابان هفده شهريور،خيابان خشکبارچي، بوستان خيام، فرهنگسراي سالمند مراجعه کنند.

نمايشگاههاي ديدني در فرهنگسراي ملل

واحد هنري فرهنگسراي ملل اقدام به برگزاري نمايشگاه نقاشي گروهي جمعي از هنرمندان اين رشته نموده است.
در اين نمايشگاه 25 تابلوي نقاشي با تکنيک رنگ روغن و با سبک رئال از تاريخ 9 لغايت 15 شهريورماه در معرض ديد علاقمندان قرار مي گيرد.
مونا خسرو شاهي، وانا نبي پور، زهرا مروج و آناهيتا مزيد آبادي هنرمندان اين نمايشگاه هستند که طي چند سال ممارست در هنر نقاشي نمايشگاه فوق را براي علاقمندان به اين هنر به نمايش درآورند. علاقمندان جهت بازديد از اين نمايشگاه مي توانند طي تاريخ ياد شده از ساعت 9 الي 19 به فرهنگسراي ملل واقع در بوستان قيطريه، پارک قيطريه مراجعه نمايند.


  با فيلمنامه فرهاد توحيدي و بازي فريبرز عرب نيا
  «مانگرو» به مرحله نمايش رسيد  

نسخه نهايي تله فيلم «مانگرو» به کارگرداني مهدي صباغ زاده و تهيه کنندگي حسين طاهري پس از تحويل به سيما فيلم به مرحله نمايش رسيده است .
به گزارش آفرينش ،اين تله فيلم براساس فيلمنامه اي از فرهاد توحيدي جلوي دوربين رفته است.
عنوان «مانگرو» از يک گياه دريايي گرفته شده; گياهي که با وضعيت جزر و مد تغيير شکل مي دهد. اين گياه در مرداب ها و حواشي خليج فارس رشد مي کند.
فرهاد توحيدي نويسنده فيلمنامه اين تله فيلم، عنوان چنين گياهي را براي فيلمي انتخاب کرده است که شخصيت اصلي فيلمنامه يک سرگرد نيروي انتظامي است و مورد سو»تفاهم اطرافيانش قرار مي گيرد.
در خلاصه داستان «مانگرو» آمده است: سرگرد نبوي، در حالي که درون يک باند قاچاقچيان مواد مخدر نفوذ کرده است، دستگير مي شود و عنوان مي کند که از نيروهاي پليس است ولي هيچ مدرکي دال برحضور وي در نيروي انتظامي موجود نيست، تا اين که...
مهدي صباغ زاده «مانگرو» را در تهران، بندرعباس و جزيره قشم جلوي دوربين برده است، پس از اتمام تصويربرداري نيز حسين غضنفري مسووليت تدوين اين تله فيلم را به عهده گرفت تا پس از پايان تدوين، آرش اسحاقي با صداگذاري و ميکس، آن را آماده پخش کند.
فريبرز عرب نيا، عبدالرضا اکبري، جهانگير الماسي، مينا نوروزي، رامتين خداپناهي و ميرمحمد تجدد در اين تله فيلم ايفاي نقش کرده اند.
در پشت دوربين «مانگرو» نيز غلامرضا آزادي به عنوان مدير تصويربرداري ايستاده بود. 


 کلوني با ريتمن "روي هوا" مي رود  

بازيگر فيلم هاي "مايکل کليتن" و "پس از خواندن بسوزان" در فيلم سينمايي "روي هوا" به کارگرداني جيسن ريتمن بازي مي کند که در دريم ورکس توليد مي شود.
به گزارش  مهر، ورايتي اعلام کرد ريتمن فيلمنامه را بر مبناي رماني از والتر کرن نوشته و کلوني در آن نقش يک مشاور حرفه اي را بازي مي کند که زندگي بي نظم او تحت تاثير تلاش براي استفاده از خدمات پرواز رايگان قرار مي گيرد.
ريتمن از پنج سال پيش روي فيلمنامه "روي هوا" کار مي کرد و زماني که قرار شد فيلم "جونو" را بسازد، به طور موقت از ساخت اين پروژه منصرف شد. او فيلمنامه را چند هفته پيش تمام کرد و به کلوني نشان داد.
"روي هوا" اولين تجربه کارگرداني ريتمن 31 ساله پس از "جونو" است که پارسال در چهار رشته از جمله در بهترين کارگرداني نامزد اسکار بود و جايزه بهترين فيلمنامه غيراقتباسي را برد. "ممنون از سيگار" اولين فيلم ريتمن نيز سال 2005 با استقبال مواجه شد.
کلوني 47 ساله فيلم "پس از خواندن بسوزان" را آماده نمايش دارد که فيلم افتتاحيه جشنواره ونيز بود. او در فيلم انيميشني "آقاي فاکس شگفت انگيز" به کارگرداني وس اندرسن که اقتباسي از رمان رولد دال است به جاي شخصيت اصلي صحبت کرده است.
  کلوني دو فيلم "اعترافات يک ذهن خطرناک" و "شب بخير و موفق باشيد" را ساخته که براي دومي نامزد اسکار کارگردان و فيلمنامه غيراقتباسي شد. او سال 2006 براي "سيريانا" اسکار بازيگر مکمل را برد و پارسال با "مايکل کليتن" نامزد اسکار بهترين بازيگر بود.


  روزهاي پاياني فيلمبرداري «کيش و مات» در شيراز  

  با گذشت بيش از 80 درصد از فيلمبرداري پروژه سينمايي «کيش و مات» به کارگرداني جمشيد حيدري در شيراز ، فيلمبرداري اين فيلم طي پنج روز آينده تمام مي شود.
   به گزارش آفرينش، بيش از 80 درصد فيلمبرداري «کيش و مات» به پايان رسيده و تدوين همزمان آن توسط روزبه حيدري در حال انجام است.طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته ،فيلمبرداري اين پروژه تا پنج روز ديگر به پايان مي رسد.
براين اساس،امروز سکانس هاي مربوط به شخصيت کامران (نيما شاهرخ شاهي) با بازي سعيدپيردوست و محمدرضا هدايتي فيلمبرداري مي شود و تاکنون تمامي بازيگران نيز جلوي دوربين رفته امد.
بر اين اساس، حميد گودرزي، الناز شاکردوست، نيما شاهرخ شاهي ، بهنوش بختياري ،علي صادقي، محمدرضا هدايتي، احمدپور مخبر در اين فيلم ايفاي نقش مي کنند.
در خلاصه اي از داستان «کيش و مات» آمده است:جواني جنوبي به نام بهروز دست به هر کاري مي زند شکست مي خورد. بهروز به جاي اينکه دليل ناکامي هايش را بيابد، فکر مي کند آدم بدشناسي است و چون بدشناسي هايش تداوم مي يابد دست به خودکشي مي زند. اما چون تاريخ مصرف قرص هايي که خورده گذشته بوده نجات مي يابد. بهروز دوباره تصميم به خودکشي مي گيرد ولي اين بار يک رزيدنت جوان اعصاب و روان به نام پريسا او رانجات مي دهد و براي اينکه مانع خودکشي دوباره او شود قول مي دهد ديگر بدشانسي نياورد و حتي يک شانس خيلي بزرگ هم در انتظارش باشد بهروز باور مي کند اما تهديد مي کند که اگر چنين نشود خود را خواهد کشت و اين سرآغاز ماجراهاي جديدي است که براي بهروز شکل مي گيرد.
عوامل اصلي فيلم کيش  و مات تهيه کننده و کارگردان: جمشيد حيدري، فيلمنامه:  خشايار الوند با تشکر از پيمان قاسم خاني، مدير فيلمبرداري: علي صادقي، چهره پرداز، مسعود ولدبيگي، مدير توليد، خسرو تسليمي، مدير تدارکات: مجتبي عربي، مجري طرح و مدير روابط عمومي: ناصر سهرابي، تدوين: روزبه حيدري، منشي صحنه و برنامه ريز: گلچهره دانش، دستيار اول کارگردان: ابراهيم صميمي، دستيار دوم کارگردان: امين پاييزي، صدابردار و صداگذار: محمد حقيقي، طراح صحنه و لباس: رضا مهدي زاد، انتخاب بازيگر: شهرام زماني، سرمايه گزاران: جمشيد حيدري و مهندس حميد مددي فر، دستيار اول فيلمبرداري: ميکائيل ندائي، دستيار دوم فيلمبردار: حسين قطا، مسئول نور: علي کنگرلو، دستيار لباس: آلما گشتاسب، دستيار صحنه: داوود اميربهادري، مجريان گريم: رحيم نداف فرد و شهرزاد بيگلر بيگي قاجار، دستيار صدا: هادي بهشتي زاد.بازيگران: حميد گودرزي، الناز شاکردوست، نيما شاهرخ  شاهي، بهنوش بختياري، علي صادقي، محمدرضا هدايتي، احمدپور مخبر، رحيم حودي، هاشم روحاني، شقايق رهبري، ناصر سهرابي، با حضور: اکبر عبدي، شهره لرستاني، مجيد مشيري، سعيد پيردوست، مهدي ميامي، پوراندخت مهيمن و....


 بازيگر "جيمز باند" مي خواهد بازيگري را کنار بگذارد  

 "سر شان کانري" افسانه هاليوود و بازيگر "جيمز باند" به دنبال يک شغل جديد پس از بازگشت به حرفه بازيگري اش است اما او هيچ نظري درباره اينکه اين شغل چه چيزي مي تواند باشد، ندارد .
 به گزارش "ايسکانيوز" به نقل از هاليوود ريپورترز; ستاره "جيمز باند" پس از بازي در فيلم "اتحاديه مردان شگفت انگيز" در سال 2003 ديگر در هيچ نقشي بازي نکرد .
بر اساس اين گزارش هم اکنون "سر شان کانري" مي خواهد که مسير زندگي خود را تغيير دهد زيرا او احساس مي کند به همه آنچه که در زندگي خود مي خواسته، دست نيافته است .  وي در سخنراني اي به مناسبت انتشار خودزندگينامه اش با نام "اسکاتلندي بودن" گفت: از زماني که تصميم گرفتم تا ديگر در هيچ فيلمي بازي نکنم مسير زندگي ام تغيير کرده است. من احساس مي کنم که نيازي براي آشپزي کردن وجود دارد. تاکنون نمي دانم که اين چه نيازي است . اين گزارش مي افزايد: شان کانري بازيگر اسکاتلندي هاليوود تا به حال جوايز زيادي از جمله جايزه آکادمي اسکار، جايزه بافتا و گلدن گلوب را از آن خود کرده است .  شان کانري را بيشتر به خاطر بازي در نقش «جيمز باند» در هفت فيلم باند مي شناسند. شان کانري همچنين در ژوئيه سال 2000 توسط ملکه اليزابت دوم بريتانيا نشان شواليه دريافت کرد و لقب «سر» گرفت .  "سر شان کانري" همچنين به خاطر لحجه اسکاتلندي اش در فيلم ها معروف است و خودزندگي نامه وي نيز به زواياي مختلف زندگي در اسکاتلند مي پردازد .


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش