جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/06/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3141

مظاهري عنوان کرد;
حذف 3 صفر پول ملي بهترين گزينه


ادامه ثبات قيمت در بازار خودرو


گراني ها در نيمه دوم ماه مبارک رمضان ادامه دارد


اخبار


 مظاهري عنوان کرد;
 حذف 3 صفر پول ملي بهترين گزينه 

رييس کل بانک مرکزي با تاکيد بر اينکه تغيير واحد پولي کشور نيازمند تصويب مجلس شوراي اسلامي است حذف سه صفر از واحد پولي را بهترين گزينه براي اصلاح نظام پولي کشور در بين سناريوهاي مطرح شده در اين باره عنوان کرد.
طهماسب مظاهري در گفت وگو با مهر با اشاره به سناريوهاي مختلفي که براي اصلاح نظام پولي کشور مطرح است، گفت: کارهاي مطالعاتي در اين خصوص از مدت ها پيش به صورت رسمي آغاز شده و هم اکنون بانک مرکزي در حال بررسي هاي کارشناسي است.
رييس کل بانک مرکزي با بيان اينکه هنوز مشخص نشده که کدام يک از گزينه هاي مورد نظر در اين خصوص بهتر است از تمام صاحبنظران درخواست کرد که نظرات خود را در اين خصوص مطرح کنند.
وي افزود: گزينه هاي حذف سه يا چهار صفر از واحد پولي کشور، حفظ وضع موجود با چاپ اسکناس درشت و ملاک قراردادن ماده يک قانون فعلي پولي و بانکي که مي گويد يک ريال معادل يک صدم گرم طلا است، هريک داراي معايب و محاسني است.
وي با اشاره به تجارب ساير کشورها در اين خصوص گفت: کشورهايي که از اين تجربه استفاده کرده اند، ضريبي از سه صفر را حذف کرده اند; زيرا محاسبات را راحت تر مي کند.
مظاهري ادامه داد: با اين وجود به نظر مي رسد حذف سه صفر از واحد پولي کشور نسبت به ساير گزينه ها براي مردم قابل پذيرش و راحت تر باشد، البته حذف چهار صفر نيز مطلوب است اما حذف سه صفر محاسبات را روان تر مي کند.
وي اضافه کرد: ملاک قراردادن قانون فعلي پولي و بانکي نيز براي مردم سخت خواهد بود و محاسبات را براي آنها دشوار مي کند.
وي با بيان اينکه تغيير واحد پولي کشور نيازمند قانون است گفت: اين موضوع در نهايت پس از تصويب هيئت دولت بايد به صورت لايحه در آمده و به مجلس تقديم شود.


 ادامه ثبات قيمت در بازار خودرو 

در هفته اي که گذشت بازار خودرو با رکود و عمدتا نوسان ناچيزي در قيمت ها همراه بود.
به گزارش ايسنا، فعالان حوزه  خودرو يکي از دلايل اين امر طي هفته هاي اخير را تاثير ماه رمضان و کاهش تقاضا براي خريد و فروش عنوان مي کنند. اين هفته پرايد صباي بنزيني بدون تغيير چندان در قيمت آن 8 ميليون و 100 هزار تومان و هم قيمت با پرايد 132 عرضه شد. نوع دوگانه سوز آن نيز با کمي افزايش قيمت به 8 ميليون و 300 هزار تومان رسيد. همچنين قيمت ريو بدون تغيير چنداني و با کمي افزايش قيمت به 14ميليون و 50هزار تومان رسيد. رکود بازار خودرو همچنان پژو روآي توليدي ايران خودرو را نيز دربرگرفته است; به طوري که مدتي است قيمت اين خودرو در مدل هاي بنزيني و دوگانه سوز 8 ميليون و 400 تا 8 ميليون و 700 هزار تومان به فروش مي رسد. اما بازار پژو 206 بي تاثير از شرايط بازار نماند و تيپ 2 اين خودرو که در ماه هاي اخير شاهد نوسانات زيادي در قيمت هايي بين 14 ميليون و 700 تا 800 هزار تومان بود، اين هفته نيز در همين محدوده قيمتي (14 ميليون و 750 هزار تومان) باقي ماند و مدل اتوماتيک اين خودرو نيز با کمي کاهش قيمت به 18 ميليون و 950 هزار تومان رسيد.
پژو 206 صندوق دار نيز در مدل V20 به 15 ميليون تومان و در مدل V9 حدود 19 ميليون تومان در بازار تهران معامله شد.
تندر 90 خلاف جريان بازار
از بازار تندر 90 کمي بوي گراني به مشام مي رسد. اين خودرو در مدل E0 پايه به 10/5 ميليون تومان و در مدل E1 فول آپشن با کمي افزايش قيمت به 13 ميليون و 250 هزار تومان رسيد. اين خودرو در مدل E2 نيز از افزايش قيمت بي نصيب نماند و مدل E2 نيمه فول آن به 13 ميليون و 600 هزار تومان و مدل E2 فول آپشن (LP+E2) به 14 ميليون و 800 هزار تومان دست يافته است.
قيمت پژو 405 کاهش و سمند افزايش يافت
اما همچنان که قيمت سمند در بازار کمي افزايش داشت، به همين ميزان نيز پژو 405 نيز مشمول کاهش قيمت شد. هم اکنون سمند بنزيني با 50 هزار تومان افزايش به 14 ميليون و 150 هزار تومان رسيده و نوع دوگانه سوز اين خودرو نيز با همين ميزان افزايش 14 ميليون و 350 هزار تومان در بازار تهران معامله مي شود. از سوي ديگر پژو 405 در دو مدل بنزيني و دوگانه سوز با کاهش 50 هزار توماني، هم اکنون به ترتيب 14/5 و 15 ميليون تومان در بازار تهران به فروش مي رود.
قيمت پژو پارس ELX تندتر از پارس معمولي
پژو پارس معمولي همچنان 18 ميليون و 800 هزار تومان به فروش مي رسد و با اين که مدل ELX اين خودرو هفته گذشته رکورد قيمتي معادل 23 ميليون و 700 هزار تومان را از خود به جاي گذاشت، اين هفته نيز اين رکورد را بهبود داد و در رنگ سفيد 24 ميليون تومان به فروش رفت. در ادامه عدم افزايش قيمت خودرو در بازار، زانتيا به مانند هفته هاي گذشته 30 ميليون تومان به فروش رفت، اما نکته جالب در فروش محصولات سيتروئن در ايران، کاهش قيمتي مدل C5 وارداتي سايپاست; به طوري که هم اکنون اين خودرو حدود 45 ميليون تومان در بازار معامله مي شود. در مورد قيمت ساير خودروها نيز بايد گفت، هم اکنون ماکسيماي تمام اتوماتيک حدود 40 ميليون و 500 هزار تومان و مدل دنده اي آن 37 ميليون تومان معامله مي شود. همچنين مگان اتوماتيک مشمول کاهش قيمت شده و در مدل تمام اتوماتيک 2000 وارداتي به قيمتي بين 34/5 تا 35 ميليون تومان در بازار تهران رسيده است. نوع دنده اي اين خودرو نيز 29/5 ميليون تومان معامله مي شود. سوزوکي گرندويتارا ايران خودرو خراسان نيز در مدل اتوماتيک و دنده اي در بازار تهران به ترتيب به 41 و 39 ميليون تومان دست يافته است.


 گراني ها در نيمه دوم ماه مبارک رمضان ادامه دارد 

در حالي وارد نيمه دوم ماه مبارک رمضان مي شويم که علي رغم تلاش هاي صورت گرفته قيمت ها همچنان روند افزايشي دارد. به گزارش فارس، ميرکاظمي به کميسيون صنايع مجلس خوانده شد تا در خصوص برخي اقدامات وزارت بازرگاني پاسخگو باشد. در اين جلسه از گراني  هاي پيش آمده در ماه مبارک رمضان بحث هايي به ميان کشيده شد. ميرکاظمي که در ابتداي ماه مبارک رمضان منکر گراني هاي پيش آمده شده بود و فقط گراني مرغ را پذيرفته بود در ميان اعضاي کميسيون صنايع مجلس گراني مرغ را به مشکلات موجود در چرخه توليد نسبت داد و به نوعي خود و زيرمجموعه وزارت بازرگاني را از پذيرفتن گراني ها تبرئه کرد.
لبنيات به صورت غيررسمي گران شد
بخاطر مصرف بالاي لبنيات در ماه مبارک رمضان و افزايش قيمت آن پيش از آغاز ماه مبارک قيمت لبنيات در گروه محصولات پاستوريزه تغيير چنداني نداشته است بطوريکه ماست پاستوريزه در برندهاي متفاوت و با چربي هاي متفاوت بين هر کيلو هزار تا 1200 تومان متغير است و پنير پاستوريزه 450 گرمي با قيمت مصوب 1500 تومان به فروش مي رسد ولي پنير ليقوان از              5 هزار تا 5500 تومان به فروش مي رسد و اين در حالي است که قيمت کره پاستوريزه هر کيلو 6 هزار تومان بصورت رسمي و قيمت درج شده براي محصولات است اما خرده فروشي  هاي سطح شهر قيمت کره را با 10 درصد بالاتر از قيمت درج شده به فروش مي رسانند و دليلي جز گران خريدن ندارند و اما قيمت شير همچنان به قيمت مصوب پيش از ماه مبارک رمضان هر ليتر به قيمت 900 تومان عرضه مي شود اما نبايد از صف هاي طولاني شيرهاي يارانه اي در ماه مبارک رمضان غافل شد.
افزايش 20 درصدي قيمت تخم مرغ
گزارش ها از سطح شهر حاکيست، قيمت تخم مرغ تا شانه اي 3600 تومان رسيده و قيمت دانه اي آن بين 110 تا 130 تومان عرضه مي شود. بنا بر آمارهاي رسمي نسبت به ماه گذشته 20/5 درصد افزايش قيمت  در بازار تخم مرغ وجود داشته است.
قيمت برنج رو به گراني است
در حالي که در فصل برداشت برنج هستيم و انتظار مي رود تا با حداقل قيمت برنج روبرو باشيم اما در شهرهاي شمالي کشور قيمت يک کيلو برنج تازه تا 3 هزار تومان رسيده است در حالي که قيمت برنج درجه يک داخلي در سطح شهر از 3500 تا 3800 تومان نوسان دارد و برنج درجه دو داخلي از 2600 تا 2800 تومان در نوسان است. بنابراين گزارش برنج وارداتي تايلندي هر کيلو  1200 تومان و ساير برنج هاي وارداتي اعم از هندي و پاکستاني از 2400 تا 2600 تومان در نوسان است.
افزايش قيمت ميوه هاي تازه بين 5 تا 85 درصد
در حالي که قيمت سيب قرمز و سيب زرد در ميادين ميوه و تره بار از 650 تا 700 تومان در هر کيلو نوسان دارد اما در خرده فروشي هاي سطح شهر قيمت اين محصول از 1500 تا 1700 تومان رسيده است و قيمت سيب گلاب در ميادين ميوه و تره بار بين 750 تا 800 تومان است در حالي که در سطح شهر اين محصول بين 1900 تا 2100 تومان به فروش مي رسد. بنابر آمارهاي رسمي اين محصول نسبت به ماده گذشته از افزايش 5 تا 10 درصدي روبرو بوده است. پرتقال درجه يک هر کيلو بين 3200 تا 4200 تومان در نوسان است، بنابر آمارهاي رسمي نسبت به ماه گذشته 85 درصد افزايش داشته است. بنا بر اين گزارش انجير هر کيلو 1600 تومان، انار هر کيلو 1800 تومان، گلابي 2100 تومان، شليل 2500 تومان، هلو 2000 تومان، انگور1600 تومان، طالبي 550 تومان، خربزه 700 تومان و هندوانه350 تومان در سطح شهر عرضه مي شود که نسبت به ماه گذشته انجيز افزايش 14 درصدي گلابي 20  درصد، شليل 55 درصد، هلو 40 درصد، انگور 15 درصد را از سر گذرانده اند و نسبت به ابتداي ماه مبارک رمضان قيمت ميوه هاي تازه در خرده فروشي هاي سطح شهر بين 5 تا 10 درصد افزايش داشته است. اکثر ميوه هاي مورد نياز مردم در ميادين ميوه و تره بار عرضه نمي شود.
قيمت هر کيلو خيار 800 تومان، گوجه فرنگي 600 تومان بادمجان 550 تومان، کدوسبز 550 تومان، سيب زميني300 تومان، پياز 450 تومان، لوبياسبز 800 تومان و انواع سبزي ها نظير سبزي خوردن، سبزي آش و سبزي پلو 600 تومان به فروش مي رسد در حالي که در ميادين ميوه و تره بار انواع سبزي 350   تومان، لوبيا سبز 450 تومان، پياز 300 تومان، سيب زميني 200 تومان، گوجه فرنگي 300 تومان و خيار 500 تومان عرضه مي شود. بنا بر آمار بانک مرکزي اين گروه کالايي نيز نسبت به ابتداي ماه مبارک رمضان از ثبات قيمت ها برخوردار بوده است ولي نسبت به مدت مشابه ماه گذشته خيار 20 درصد لوبيا سبز35 درصد و انواع سبزي 40 درصد افزايش قيمت داشته اند. در تحليل بازار و قيمت هاي سطح شهر و گزارش هاي ميداني به اين نتيجه مي رسيم که سياست هاي وزارت بازرگاني در کنترل قيمت ها که شامل سبدکالايي کارگري و کارمندي و برگزاري نمايشگاه هاي اصناف است امسال نتوانست باعث کاهش تقاضاي بازار و کنترل قيمت ها شود چراکه عدم عرضه سبدکالايي کارگري و عرضه بي هنگام سبد کالايي کارمندي و يا پرداخت نقدي آن بجاي عرضه کالاهاي اساسي در ابتداي ماه مبارک رمضان باعث افزايش ناگهاني قيمت ها و ايجاد جو نامناسب گراني در سطح شهر شد. از طرفي برگزاري سه نمايشگاه عرضه مستقيم کالا در سه نقطه شهر آن هم در شرايط پرترافيک شهر تهران عملا نتوانست باعث شکستن قيمت ها شود چراکه تنها تعداد محدودي از شهروندان نزديک به اين نقاط از اين امتياز استفاده کردند. اما در مورد بازار ميوه و تره بار، ميادين ميوه و تره بار در ماه مبارک رمضان بدليل تغيير فصل و دلايلي نظير سرماي زمستان سال گذشته و خشکسالي در بهار امسال نتوانستند نياز مردم را به لحاظ ميوه، سبزي و صيفي فراهم کنند و شهروندان بيش از سال گذشته گراني ناشي از ميوه و تره بار را در ماه مبارک رمضان تحمل کردند.


 اخبار 

36 شرکت بورس کارت قرمز گرفتند

آخرين تصميمات هيئت پذيرش اوراق بهادار با اخراج و کارت قرمز به 36 شرکت و مهلت 6 ماهه و کارت زرد به 24 شرکت ديگر بورسي همراه شد.
به گزارش فارس، تابلوي چهارم بورس با اهدافي چون تعيين تکليف شرکت هاي پذيرفته شده در بورس براساس شرايط و مجموع مقررات پذيرش در بورس،  فراهم کردن امکان فروش سهام توسط سهامداران، ايجاد فرصت براي شرکت هاي زيان ده و تعيين تکليف شرکت ها  در مهرماه 85 راه اندازي شد. اين اقدام سازمان بورس و اوراق بهادار در راستاي اجراي ماده 8 آيين نامه شرايط و ضوابط پذيرش سهام در بورس اوراق بهادار (مصوب 17 مردادماه 85 شوراي عالي بورس) صورت گرفت و طي آن ابتدا 42 شرکت بورسي در همان مهرماه به اين تابلو تبعيد شدند و به مرور اين تعداد به 96 شرکت رسيد. اين در حالي بود که در 22 خردادماه سال جاري با اخراج 36 شرکت از فهرست شرکت هاي اين تابلو و مجموعه بورس، تعداد شرکت هاي اين تابلوي مهجور به 60 شرکت رسيد و در آن تاريخ اعلام شد وضعيت اين شرکت 60 در شهريورماه بررسي خواهد شد.
بر اين اساس هيئت پذيرش اوراق بهادار به برنامه اعلامي خود در موعد مقرر عمل کرد و در تازه ترين اقدام خود 36 شرکت ديگر که شرايط تداوم پذيرش در بورس را نداشتند را از فهرست شرکت هاي پذيرفته شده در بورس حذف کرد و به اين تعداد شرکت زيان ده، يا عدم اطلاع رسان و يا در حال انحلال کارت قرمز داد که تاريخ اجراي اين مصوبه اول آبان ماه سال جاري تعيين شده است.
 
انتقاد مجلس نسبت به متن تفاهم نامه سايپا و پروتون

قائم مقام مديرعامل سايپا گفت: براساس يکي از بندهاي تفاهم نامه سايپا و پروتون، متن تفاهم نامه محرمانه بوده و نبايد منتشر شود و به همين دليل انتشار تفاهم نامه کار قابل قبولي نيست.
محمدرضا روشني مقدم در گفت وگو با فارس در پاسخ به اين سوال که با توجه به درخواست کميسيون صنايع تفاهم نامه سايپا و پروتون چه زماني در اختيار مجلس قرار مي گيرد؟ گفت: مفاد تفاهم نامه به کميسيون صنايع ارائه شده و در صورتي که ابهامي در اين مورد وجود داشته باشد آماده پاسخگويي هستيم و طبعا در صورت درخواست رسمي مجلس مفاد تفاهم نامه ارائه خواهد شد. در عين حال عضو کميسيون صنايع مجلس گفت: ما بحثي مبني بر اينکه در يکي از بندهاي تفاهم نامه سايپا و پروتون ذکر شده نبايد منتشر شود، نشنيده ايم، وجود چنين موضوعي در تفاهم نامه، جاي سوال دارد و بايد مورد بررسي قرار گيرد. مهدي صادق تاکيد کرد: اين نوع قراردادها بعد امنيتي ندارند و دليلي ندارد که متن آنها محرمانه باشد. به همين دليل اگر چنين  بندي در تفاهم نامه ذکر شده باشد کميسيون صنايع با دقت بالا اين موضوع را پيگيري خواهد کرد. وي افزود: تفاهم نامه توليد مشترک سايپا و پروتون موضوع خاصي نيست که منتشر نشود و در صورت وجود چنين  بندي در تفاهم نامه کميسيون صنايع تصميم جدي در اين مورد خواهد گرفت.

مجله اقتصادي شونيکس اعلام کرد;
ايران درقعر جدول جهاني مهارکنندگان نرخ تورم

ايران از لحاظ نرخ تورم در ميان 180 کشور جهان رتبه 175 را از آن خود کرد. به گزارش ايلنا، مجله اقتصادي شونيکس در تازه  ترين آمارهاي خود در خصوص نرخ تورم کشورهاي مختلف جهان، نرخ تورم ايران را در زمره 5 کشور که بالاترين نرخ تورم جهان را دارند قرار داده است.بر پايه اين گزارش  اريتره با 22/7، گينه با 23/4، ميانمار با 36/9 و زيمبابوه با 2 ميليون درصد در رتبه  هاي بعدي قرار دارند و بيشترين نرخ تورم را در جهان به خود اختصاص داده  اند. اين گزارش در حالي ارائه شده است که هم  اکنون نرخ تورم ايران به 26 درصد افزايش يافته و به طور قطع رتبه ايران را در ميان ساير کشورها بازهم تنزل داده و به قعر جدول نزديک مي  کند.کشور ژاپن با نرخ صفر درصدي تورم در صدر جدول مهارکنندگان نرخ تورم است. پس از ژاپن نروژ با 0/7 درصد، سوييس با يک درصد، تايوان با 1/2 درصد فرانسه با 1/3 درصد، سنگاپور با 1/3 درصد، ايتاليا و سوئد با 1/9 درصد، آلمان و مالزي با 2 درصد، کانادا با 2/2 درصد، انگليس با 2/4 درصد، کويت با 2/6 درصد، آمريکا با 2/7 درصد، عربستان با 3 درصد عمان با 3/8 درصد، چين با 4/5 درصد، سوريه با 7 درصد، بنگلادش با 7/2 درصد و پاکستان با 7/8 درصد در رتبه  هاي بعدي واقع شده  اند که کمترين نرخ تورم را در ميان کشورهاي جهان دارند.


 خروج فرم اطلاعات اقتصادي 7 هزار نفر به دليل ارائه اطلاعات غلط

رييس مرکز آمار گفت: در راستي آزمايي فرم هاي اطلاعات اقتصادي خانوارها با پايگاه ثبت احوال، مشخص شد که اطلاعات 7 هزار نفر به صورت اشتباه ارائه شده و بنابراين فرم آنها از گردونه بررسي ها خارج شد. محمد مدد در گفت وگو با فارس با بيان اينکه تاکنون 12 ميليون فرم از سراسر کشور به مرکز پردازش داده ها منتقل شده است، اظهارداشت: کار راستي آزمايي حدود 70 درصد از فرم ها با سازمان ثبت احوال به پايان رسيده است که نشان دهنده صحت 99/32 درصد از اطلاعات فردي است. وي با بيان اينکه در اين ميان حدود 7 هزار نفر اطلاعات نادرست ارائه کرده بودند خاطرنشان کرد: فرم اطلاعات اقتصادي اين 7 هزار نفر به علت اينکه اطلاعاتي از هويت فردي شماره ملي و شماره سريال شناسنامه آنها وجود ندارد از گردونه بررسي ها خارج شد.
 
افزايش سقف تسهيلات فروش اقساطي بانک مسکن به 25 ميليون تومان

بانک مسکن اعلام کرد: سقف تسهيلات فروش اقساطي براي خريد واحدهاي مسکوني احداث شده با مشارکت اين بانک به 25 ميليون تومان افزايش يافته است. در طرح جديد بانک مسکن دارندگان حساب هاي صندوق پس انداز مسکن بانک مسکن مي توانند تا 250 ميليون ريال از تسهيلات فروش اقساطي سهم الشرکه بانک برخوردار شوند. مشترياني که حداقل 125 ميليون ريال در حساب صندوق پس انداز مسکن خود داشته باشند، مي توانند پس از دو دوره انتظار (يکسال) تا سقف 250 ميليون ريال از اين تسهيلات استفاده کنند اما چنانچه حداقل 84 ميليون ريال در اين حساب داشته باشند بعد از گذشت سه دوره انتظار (18 ماه) از تسهيلات فروش اقساطي بانک مسکن بهره مند مي شوند. حداقل موجودي براي دريافت اين تسهيلات پس از هفت دوره انتظار (42 ماه) مبلغ 36 ميليون ريال و حداکثر مدت بازپرداخت تسهيلات فروش اقساطي براي يک تا سه دوره انتظار (هر دوره انتظار شش ماه)12 سال و براي چهار دوره انتظار و بالاتر 15 سال در نظر گرفته شده است. نرخ سود اين تسهيلات که از ابتداي اسفندماه امسال قابل پرداخت است، معادل نرخ سود تسهيلات با سپرده بخش مسکن در زمان اعطاي تسهيلات تعيين شده است. بانک مسکن اعلام کرد: شرايط و ضوابط قبلي پرداخت تسهيلات صندوق پس انداز مسکن به منظور خريد و احداث واحد مسکوني کماکان به قوت خود باقي است.

خبري از سهام عدالت بازنشستگان نيست

رييس کانون بازنشستگان و مستمري بگيران سازمان تامين اجتماعي گفت: انتظار داريم پس از گذشت ماه ها از زمان تکميل کردن فرم هاي سهام عدالت، سازمان خصوصي سازي نسبت به تامين سهام بازتشستگان تامين اجتماعي اقدام کند. علي اکبر خبازها در گفت وگو با مهر افزود: ماه ها از زمان تکميل فرم هاي سهام عدالت توسط بازنشستگان تامين اجتماعي مي گذرد اما هنوز خبري از تامين سهام اين قشر نيست.وي از مديرعامل سازمان خصوصي سازي خواست نسبت به توزيع سهام عدالت بازنشستگان سازمان تامين اجتماعي تسريع ايجاد کند.رييس کانون بازنشستگان و مستمري بگيران سازمان تامين اجتماعي اظهارداشت: توزيع سهام عدالت از مطالبات قشر بازنشسته است و مرتب اين امر را پيگيري مي کنند و انتظار مي رود با توجه به مشکلات اقتصادي اين افراد، قشر بازنشسته در اولويت دريافت سهام عدالت قرار گيرند.وي به جمعيت زيرخط فقر قشر بازنشسته در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به تورم موجود در جامعه، جمعيت بالايي از قشر بازنشسته زير خط فقر گذران زندگي مي کنند و در گذران زندگي و تامين معيشت خانواده با مشکل مواجه هستند لذا انتظار مي رود دولت در ارتباط با واگذاري سهام عدالت، بازنشستگان را نيز جز گروه هاي در اولويت قرار دهد.

پرداخت تسهيلات مسکن مهر از هفته آينده

وزير مسکن و شهرسازي از پرداخت تسهيلات بانکي ساخت واحدهاي مسکوني طرح مسکن مهر از طريق بانک هاي سراسر کشور از هفته آينده خبر داد. به گزارش شبکه خبر به نقل از خبرگزاري فارس، محمد سعيدي کيا در مراسم توديع و معارفه رييس سازمان مسکن و شهرسازي استان مرکزي افزود: با پرداخت اين تسهيلات روند ساخت واحدهاي مسکوني طرح مهر سرعت خواهد گرفت.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش