جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/04/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3347

آفرينش منتشر مي کند ;
تاريخ توزيع کارت و جزييات برگزاري کنکور 88 دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد

توکلي خبر داد:
اعلام شرايطي که قبولي داوطلبان کنکور را لغو مي کند

معاون سازمان سنجش خبر داد:
پذيرش دانشجو در رشته هاي تربيت معلم و دبير در کنکور88


زمان اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد و دکتري دانشگاه آزاد اسلامي


كوتاه و خواندني


  آفرينش منتشر مي کند ;
 تاريخ توزيع کارت و جزييات برگزاري کنکور 88 دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : معاون اجرايي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با تشريح جزييات نحوه توزيع کارت ورود به جلسه و جدول زمانبندي برگزاري آزمون ، گفت: حدود 300 هزار داوطلب درکنکور پذيرفته مي شوند.
به گزارش خبرنگار آفرينش ، مهندس مهرادفرد با اشاره به برگزاري آزمون سراسري سال 88 رشته هاي غيرپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي طي روزهاي 11 و12 تيرماه در 209 حوزه امتحاني داخل و6 حوزه خارجي با رقابت 633 هزار داوطلب و آزمون گروه علوم پزشکي در 64 حوزه امتحاني با رقابت 164 هزار تن  در26 تيرماه ، گفت: آزمون غيرپزشکي علاوه بر داخل کشور، در شش حوزه امتحاني خارج در کشورهاي امارات، کويت، قطر، ژاپن و انگلستان برگزار مي شود.
رقابت بيش از 800 هزار داوطلب در کنکور امسال
وي با اشاره به ثبت نام بيش از800 هزار داوطلب در6 هزار و551 رشته محل در آزمون سراسري ، اظهار کرد : تعداد داوطلبين نسبت به سال گذشته 5 درصد رشد داشته است که به همين ميزان نيزظرفيت پذيرش افزايش يافته است.
وي درخصوص ظرفيت پذيرش در کنکورامسال، گفت: حدود 300 هزار نفر در اين کنکور پذيرفته مي شوند. 
پيشي  گرفتن خانم ها در کنکور پزشکي
وي با بيان اينکه 54 درصد داوطلبان کنکورامسال را خانمها و46 درصد داوطلبين را مردان تشکيل داده اند ، تصريح کرد: از مجموع ثبت نام کنندگان 164 هزار نفر داوطلب شرکت در آزمون پزشکي  و633 هزار نفر داوطلب آزمون گروه غير پزشکي بوده اند.
وي با اشاره به پيشي  گرفتن خانم ها در آزمون پزشکي نسبت به مردان، گفت: 73 درصد از داوطلب  گروه علوم پزشکي را خانم ها تشکيل داده اند.
اعلام جزييات نحوه توزيع کارت و رفع نقص
وي با اشاره به آغاز توزيع کارت ورود به جلسه کنکور از روز يکشنبه 7 تير ماه ، گفت: توزيع کارت داوطلبان تا نهم تير ماه طبق برنامه زماني مندرج در اطلاعيه مرکز آزمون توزيع مي شود.  مهرادفر با بيان اين که روز دهم تيرماه براي متاخرين و رفع نقص کارت داوطلبان درنظرگرفته شده است : اطلاعيه توزيع کارت روز پنجشنبه چهارم تيرماه و روز شنبه ششم تيرماه در روزنامه  فرهيختگان  و آفرينش منتشر مي شود، همچنين در روز چهارشنبه سوم تير ماه جزئيات توزيع کارت بر روي پايگاه اطلاع رساني مرکزآزمون NET.AZMOON.WWW قابل مشاهده است.
توزيع کارت بر اساس حرف اول نام خانوادگي وشماره شناسنامه
وي با اشاره به توزيع کارت داوطلبان بر اساس حرف اول نام خانوادگي، شماره شناسنامه و طبق برنامه زماني اعلام شده، گفت: براي توزيع کارت ورود به جلسه در تهران چهار حوزه خواهران و سه حوزه برادران در نظر گرفته شده است.
وي افزود: همچنين همراه با کارت ورود به جلسه يک برگه راهنماي آزمون دراختيار داوطلبان قرار داده مي شود که لازم است داوطلبان مطالب اين برگه را مطالعه کنند.
معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اين که آدرس محل آزمون داوطلباني که شهر تهران را براي آزمون انتخاب کرده اند در کارت ورود به جلسه درج شده است، تصريح کرد: نشاني محل برگزاري آزمون ساير داوطلبين شهرستانهاي مختلف همراه با برگه راهنما در اختيار داوطلبين قرار مي گيرد.
حق شرکت هر داوطلب فقط در يک مجموعه امتحاني
وي افزود: داوطلباني که به منظور تغيير رشته شهرهاي انتخابي و حوزه امتحاني درآزمون غير پزشکي بيش از يک بار ثبت نام کرده اند در صورت يکسان بودن مجموعه امتحاني آخرين پرونده  بر اساس زمان ثبت نام ملاک عمل قرار گرفته مي شود و ثبت نام هاي قبلي آنها در نظر گرفته نشده است، همچنين در صورتي که داوطلبي بيش از يک بار در مجموعه هاي امتحاني متفاوت ثبت نام کرده باشد، کارت ورود به جلسه براي کليه ثبت نامها صادر مي شود ، ولي داوطلب در يک مجموعه امتحاني امکان حق شرکت در آزمون را خواهد داشت. وي با اشاره به داوطلباني که علاوه بر ثبت نام در آزمون غير پزشکي براي شرکت در گزينش نظام پاره وقت کارت اعتباري مجدد تهيه کرده باشند، اظهار کرد: براي اين دسته از داوطلبان تنها يک کارت ورود به جلسه صادر شده که در آن نيز رشته محلهاي انتخابي فرد هم در نظام پاره وقت درج شده است.
همراه داشتن کارت اعتباري ثبت نام اينترنتي براي دريافت کارت الزاميست
مهراد فرد در عين حال تاکيد کرد: داوطلبان بايد براي دريافت کارت ورود به جلسه کارت ملي يا شناسنامه عکس دار و کارت اعتباري ثبت نام اينترنتي را به همراه داشته باشند .
وي با بيان اين که بر روي کارت ورود به جلسه اطلاعات مربوط به داوطلب شامل مشخصات فردي، دين، زبان، سهميه، تاريخ و نوبت برگزاري آزمون و همچنين رشته محلهاي انتخابي فرد درج شده است، تصريح کرد: چنانچه داوطلبان پس از دريافت ورود به جلسه مغايرتي در مندرجات آن از نظر مشخصات فردي ، دين و يا زبان مشاهده کرده باشند، بايد بلافاصله به باجه رفع نقص همان حوزه مراجعه و پس از دريافت فرم رفع نقص نسبت به تکميل آن اقدام کنند .
وي با اشاره به آن دسته از داوطلباني که سهميه هاي مشخصي تعيين کرده اند، گفت: از آنجايي که تاييديه رزمندگان و ايثارگران براي تعدادي از متقاضيان براي استفاده از اين سهميه تا زمان صدور کارت ورود به جلسه واصل نشده است، سهميه اين دسته از داوطلبان در کارت ورود به جلسه به صورت عادي درج شده است که اين افراد بايد طي يک هفته از زمان دريافت کارت با مراجعه به نهاد مربوطه علت عدم سهميه خود را پيگيري کنند .
معاون اجرايي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام جدول زمان بندي برگزاري آزمون ، گفت: آزمون زير مجموعه هاي يک ، دو، چهار، شش الي نه مجموعه يک دفترچه راهنما صبح روز پنجشنبه، آزمون زير مجموعه هاي سه ، پنج و ده دفترچه راهنما عصر روز پنجشنبه ، آزمون مجموعه هاي سه و چهار علوم انساني صبح روز جمعه و آزمون مجموعه هاي علوم تجربي و کشاورزي پنج زبان خارجه و هنر، عصر روز جمعه برگزار مي شود .
وي با بيان اين که در آزمون غير پزشکي به داوطلبان کليه مجموعه ها به جز زبانهاي خارجه و هنر به ترتيب دو جلد دفترچه سوال تستي دروس عمومي و دروس اختصاصي داده مي شود ، خاطر نشان کرد: داوطلبان بايد به کليه سوالات مندرج در اين دو دفترچه پاسخ دهند ، همچنين به داوطلبانان گروه هاي زبان خارجه تنها يک دفترچه سوالات عمومي و به داوطلبانان گروه هنر که يکي از رشته هاي ارتباط تصويري ، نقاشي و يا طراحي صنعتي را انتخاب کرده اند ، سه جلد دفترچه دروس عمومي، اختصاصي تستي و اختصاصي تشريحي داده مي شود .
وي افزود: ساير داوطلبانان مجموعه هنر تنها به دو جلد دفترچه عمومي و اختصاصي پاسخ مي دهند .
مهراد فر در خاتمه از اعلام نتايج در نيمه اول شهريور ماه خبر داد. 


  توکلي خبر داد:
 اعلام شرايطي که قبولي داوطلبان کنکور را لغو مي کند 

 گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور شرايطي که باعث مي شود داوطلبان در صورت شرکت و پذيرش در کنکور سراسري قبولي آنها لغو و با آنها برخورد شود را اعلام کرد و گفت: داوطلباني که تاکنون دو بار در دوره روزانه کنکور قبول شده اند از گزينش نهايي حذف مي شوند.

عدم تطابق مدارک تحصيلي با قوانين کنکور موجب حذف از گزينش يا حذف قبولي مي شود

حسين توکلي در گفتگو با مهر افزود: از آنجا که  براساس ضوابط آزمون سراسري سال 1388 منحصرا آن  دسته  از داوطلبان  فارغ التحصيل نظام جديد آموزش متوسطه که داراي مدرک  پيش   دانشگاهي و يا کارداني بوده و يا تا تاريخ 31 شهريورماه 1388 مدرک پيش دانشگاهي و يا کارداني خود را دريافت مي کنند مجاز به  ثبت  نام  و شرکت  در کنکور هستند، بنابراين  آن  دسته  از داوطلبان  نظام  جديد آموزش  متوسطه  که  به  دوره  پيش  دانشگاهي راه  نيافته  اند و يا فاقد مدرک کارداني هستند مجاز به  شرکت  در آزمون  سراسري سال 1388 نيستند و در صورت  شرکت  در آزمون  از گزينش  حذف و در صورت قبولي پذيرش آنها لغو مي  شود.

حذف از گزينش نهايي داوطلباني که در دوره روزانه کنکور 87 قبول شده اند

وي اظهار داشت: پذيرفته  شدگان  دوره  هاي  روزانه  (اعم  از متمرکز و يا نيمه  متمرکز) آزمون  سراسري  سال1387   از گزينش نهايي در رشته  هاي دوره روزانه حذف و منحصرا در دوره  هاي شبانه، پيام نور و موسسات غيرانتفاعي گزينش مي  شوند.
حذف از گزينش نهايي داوطلباني که تاکنون دو بار در کنکور در دوره هاي روزانه قبول شده اند.
معاون سازمان سنجش در خصوص آن دسته از افرادي که نبايد در آزمون سراسري 88 شرکت کنند، گفت: داوطلباني که  تاکنون دو بار در آزمونهاي  سراسري  از سال  تحصيلي 65-1364 به  بعد در رديف پذيرفته  شدگان رشته  هاي تحصيلي دوره روزانه دانشگاهها و موسسات آموزش عالي (اعم از متمرکز و يا نيمه متمرکز) قرار گرفته  اند از گزينش نهايي حذف مي شوند.
وي افزود: همچنين داوطلبان نظام  جديد که تا شهريور ماه سال 1388  موفق به دريافت مدرک دوره پيش  دانشگاهي نمي  شوند، حتي در صورت قبول نهايي، قبولي آنها در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي لغو خواهد شد.
توکلي تاکيد کرد: با توجه به  اينکه هرگونه اطلاع  رساني در مورد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته (در مردادماه) و اعلام نتايج نهايي آزمون سال 1388 (در شهريور ماه) از طريق سايت اينترنتي سازمان انجام مي شود، داوطلبان بايد پس از پايان جلسه آزمون برچسب صندلي خود را به همراه خود برده و تا اعلام نتايج نهايي آزمون نزد خود نگاه دارند.
وي افزود: داوطلبان بايد براي حضور در جلسه آزمون پرينت کارت شرکت در آزمون، کارت ملي يا شناسنامه عکس دار و چند مداد سياه  نرم  پر رنگ ، مداد پاک کن ، مداد تراش  و سنجاق  همراه  داشته  باشند و از آوردن  وسايل  اضافي   مانند کيف  دستي، ساک  دستي ، کتاب ، جزوه ، ماشين  حساب ، تلفن  همراه، پيجر، بي  سيم، نت، يادداشت خودداري کنند در غير اين صورت  فرد به  عنوان  متخلف  تلقي  و برابر قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري با وي  رفتار مي شود.
معاون سازمان سنجش اظهار داشت: از آنجا که محلي براي نگهداري وسايل اضافي در حوزه  هاي امتحاني پيش   بيني نمي  شود، به هيچ وجه اين قبيل وسايل اضافي  را  به  همراه خود به محل حوزه امتحاني نياورند.
به گزارش مهر، آزمون گروه آزمايشي علوم رياضي در صبح روز پنجشنبه 4 تير ماه، آزمون گروه آزمايشي هنر در بعداز ظهر پنجشنبه 4 تيرماه، آزمون گروه آزمايشي علوم تجربي در صبح جمعه 5 تيرماه، آزمون گروه آزمايشي زبانهاي خارجي در بعدازظهر جمعه 5 تيرماه برگزار خواهد شد .


 معاون سازمان سنجش خبر داد:
 پذيرش دانشجو در رشته هاي تربيت معلم و دبير در کنکور88 

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور از پذيرش دانشجو در رشته هاي تربيت معلم و دبير در کنکور 88 خبر داد.
ابراهيم خدايي در گفتگو با مهر افزود: در کنکور امسال با اعلام وزارت آموزش و پرورش در رشته هاي تربيت معلم و دبيري نيز دانشجو پذيرش مي شود.
وي درباره تعداد ظرفيت در اين رشته ها گفت: ظرفيت دقيق براي پذيرش در رشته هاي تربيت معلم و دبيري تاکنون از سوي وزارت آموزش و پرورش اعلام نشده است.
معاون سازمان سنجش با اشاره به تاسيس دانشگاه تربيت معلم گفت: آموزش و پرورش براي دانشگاه فرهنگيان ظرفيتي اعلام نکرده است و پذيرش تربيت معلم مانند کنکورهاي سالهاي گذشته از طريق مراکز تربيت معلم و پذيرش دبير از طريق دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي صورت مي گيرد.به گزارش مهر، در کنکور سال گذشته براي رشته هاي تربيت معلم و دبير از سوي وزارت آموزش و پرورش اعلام ظرفيت نشده بود و پذيرش دانشجو در اين رشته ها صورت نگرفت.


 زمان اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد و دکتري دانشگاه آزاد اسلامي  

گروه آزمون وسنجش : نتايج آزمون دکتري دراواسط تير و آزمون کارشناسي ارشد نيمه اول شهريور اعلام مي شود .
 معاون اجرايي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به شرکت 385 هزار داوطلب در آزمون کارشناسي ارشد اين دانشگاه ازاعلام نتايج نهايي تا نيمه اول شهريورماه خبر داد که طي آن حدود 10درصد داوطلبان پذيرفته مي شوند.
به گزارش ايسنا، مهندس مهرادفر درباره زمان اعلام نتايج اوليه آزمون دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد  اسلامي نيز، گفت: از نيمه دوم تيرماه نتايج اوليه آزمون اعلام مي شود.
وي با بيان اينکه همزمان با اعلام نتايج اوليه آزمون دکتراي تخصصي به متقاضيان واجد شرايط بدون آزمون دکترا براي انجام مصاحبه اطلاع داده مي شود: نتايج نهايي اکثر رشته هاي اين آزمون تا شهريور ماه اعلام مي شود.


 كوتاه و خواندني  

مهلت 10 روزه براي انتخاب رشته هاي داراي شرايط خاص کنکور آغاز شد
گروه آزمون وسنجش : مهلت انتخاب رشته هاي داراي شرايط خاص کنکور از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور از ديروز آغاز شد و تا 10 تير ماه ادامه دارد.
به گزارش مهر، سازمان سنجش آموزش کشور در کنکور 88 شرايطي را فراهم کرده است تا داوطلبان شرکت کننده در کنکور در صورت تمايل براي اعلام علاقمندي جهت شرکت در گزينش رشته  هاي داراي شرايط خاص در اين آزمون، علاقه مندي خود را تا 10 تيرماه اعلام کنند . داوطلبان بايد  به مدت 10 روز با ورود به سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني org.sanjesh.www  فرم مربوط را تکميل کنند.
داوطلبان بايد نسبت به انتخاب تنها دو کد رشته محل از رشته هاي داراي شرايط خاص اقدام کنند.
داوطلبان در کنکورهاي سالهاي گذشته بايد در جلسه آزمون فرم مربوط به علاقه مندي به شرکت در رشته هاي شرايط خاص را پر مي کردند.يه هاي بومي و خاص يادآور شد: داوطلباني که خواستار استفاده از سهميه بومي، سهميه خاص آموزشي، تعهد خاص درماني، تعهد خاص آموزشي هستند صرفا مجاز به انتخاب رشته - محلهايي هستند که طبق جداول مربوطه به آنها اعلام شده است.

تاريخ برگزاري امتحان مجدد براي دانشجويان غايب دانشگاه هنر اعلام شد
گروه آزمون وسنجش : تاريخ برگزاري امتحان مجدد براي دانشجويان دانشگاه هنر که در هفته نخست در امتحانات شرکت نکرده بودند اعلام شد.
به گزارش مهر، برگزاري مجدد امتحانات هفته نخست دانشگاه هنر براي دانشجوياني که نتوانستند در امتحانات حضور يابند عينا به روزهاي شنبه 6 تا 11 تيرماه منتقل شد.
امتحانات پايان ترم دانشگاه هنر از روز شنبه 26 خرداد ماه آغاز شده است و از آنجا که برخي از دانشجويان نتوانسته اند در امتحانات هفته اول شرکت کنند اين امتحانات تکرار مي شود.
طبق اعلام رسمي دانشگاه هنر امتحانات اين دانشگاه از روز شنبه 30 خرداد ماه امتحانات به طور منظم و طبق برنامه قبلي برگزار شده است.

رئيس دانشگاه خبر داد:
لغو تمامي امتحانات دانشگاه اروميه
 تا اعلام برنامه جديد
گروه آزمون وسنجش : رئيس دانشگاه اروميه از لغو امتحانات اين دانشگاه به دليل برگزاري آزمون کنکور سراسري در اين دانشگاه خبر داد.
حسن صدقي گمچه در گفتگو با مهر در رابطه با برنامه برگزاري امتحانات در دانشگاه اروميه گفت: بنا به تصويب شوراي دانشگاه امتحانات پايان ترم دانشگاه اروميه تا اطلاع ثانوي به تعويق افتاده است و برنامه جديد امتحانات تا 10 روز ديگر اعلام خواهد شد.
وي ادامه داد: از آنجا که دانشگاه اروميه محل برگزاري آزمون سراسري است و دانشگاه بايد براي اين امتحان آماده شود از چند روز قبل از برگزاري آزمون امتحانات دانشگاه لغو شده اند.
رئيس دانشگاه اروميه افزود: امتحانات دانشگاه تا امروز سه شنبه برگزار شده اما ازفردا چهار شنبه 27 تيرماه لغو شده است.
 
امتحانات لغو شده دانشگاه شيراز در شهريور ماه برگزار مي شود
گروه آزمون وسنجش : کليه امتحانات پايان ترم نيمسال دوم سال تحصيلي 87- 88 دانشگاه شيراز در تمامي مقاطع در شهريور ماه برگزار مي شوند.
به گزارش مهر، امتحانات لغو شده دانشگاه شيراز مطابق برنامه اي که دانشگاه در روزهاي آينده اعلام مي کند در شهريور ماه برگزار مي شود.
طبق اعلام دانشگاه شيراز اين مصوبه شامل دانشجويان دانشکده منابع طبيعي داراب، واحد بين الملل قشم و دانشکده آموزشهاي الکترونيکي نمي شود.
در پي حوادث اخير دانشگاه شيراز رئيس اين دانشگاه هفته گذشته از لغو تمامي امتحانات خبر داده بود.

رئيس دانشگاه خبر داد:
دانشگاه خواجه نصير براي دانشجويان غايب امتحان مجدد برگزار مي کند
گروه آزمون وسنجش : رئيس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي از برگزاري امتحان مجدد براي تمامي دانشجوياني که با دليل موجه در امتحانات شرکت نمي کنند خبر داد.
سيد محمد تقي بطحايي در گفتگو با مهر در رابطه با تصميم دانشگاه براي غايبان در امتحانات گفت: براي رعايت حال دانشجويان از دانشجوياني که در امتحانات شرکت نمي کنند طبق برنامه اي که دانشگاه اعلام مي کند امتحان خواهيم گرفت.
وي ادامه داد: در حال حاضر امتحانات دانشگاه در حال برگزاري است و مشکل روزهاي نخست وجود ندارد. امتحانات لغو شده هفته نخست نيز بعد از هشتم تير ماه برگزار مي شوند. رئيس دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي هفته گذشته از لغو امتحانات هفته نخست اين دانشگاه خبر داده بود.

جزئيات برگزاري کنکور در
دانشگاه اهواز تشريح شد
گروه آزمون وسنجش : نماينده تام الاختيار سازمان سنجش در دانشگاه شهيد چمران اهواز با اشاره به برگزاري کنکور طي روزهاي پنج شنبه تا شنبه با حضور22 هزار و 245 داوطلب در دانشگاه شهيد چمران اهواز، گفت: پيش بيني هاي لازم براي برگزاري هرچه بهتر آزمون در نظر گرفته شده است.
به گزارش ايسنا - منطقه خوزستان، دکترمحمدعلي فيروزي معاون آموزشي دانشگاه شهيد چمران اهواز در خصوص تعداد داوطلبان کنکور به تفکيک در اين دانشگاه، اظهار کرد: حدود 9 هزار و 315 داوطلب مرد و 12هزار و 930 داوطلب زن در اين حوزه امتحاني با يکديگر رقابت مي کنند.
وي با اشاره به تعداد داوطلبين به تفکيک گروه هاي آزمايشي پنجگانه، تصريح کرد: در گروه هاي آزمايشي علوم تجربي 6 هزار و 775 داوطلب، علوم انساني 6 هزار و 764 داوطلب و زبان هاي خارجي 2 هزار و 427 داوطلب به رقابت مي پردازند.
وي افزود: محل و ساعت برگزاري آزمون روي کارت هاي اينترنتي قيد شده است، بنابراين چنانچه داوطلبان اشکالي در کارت خود مشاهده کردند، مي توانند از روز دوشنبه يکم تيرماه به حوزه رفع اشکال واقع در ابتداي پل پنجم، مجتمع کلاسي دانشگاه، مراجعه کنند.
فيروزي علاوه بر کارت اينترنتي، همراه داشتن کارت ملي يا شناسنامه عکس دار را براي داوطلبان در آزمون ضروري عنوان کرد و افزود: نکته قابل توجه در آزمون سال 88 آنست که اطلاعات شخصي و عکس داوطلب علاوه بر پاسخنامه بر روي پرسشنامه داوطلبان هم درج شده است و هر داوطلب بايد به پرسشنامه خود پاسخ بدهد.
وي با بيان اينکه ستاد آزمون امسال با هدف رفع و کاهش اشکالات سال هاي قبل، زودتر تشکيل شده است، اظهار داشت: تلاش شده است در امر برگزاري آزمون از اعضاي هيات علمي، کارشناسان و کارمندان دانشگاه و تعدادي از دبيران آموزش و پرورش استفاده شود.
نماينده تام الاختيار سازمان سنجش در دانشگاه شهيد چمران اهواز با اشاره به اينکه يکي از مشکلات و دغدغه ها در برگزاري آزمون مسئله قطعي برق و گرما بوده است، گفت: با هماهنگي هاي به عمل آمده قرار شده است که مشکلي در اين زمينه ايجاد نشود، همچنين از سوي ديگر دانشگاه براي ايجاد رفاه بيشتر داوطلبين، هزار و 500 صندلي دسته دار براي آ زمون خريداري کرده است تا جايگزين صندلي هاي فرسوده شوند.

رئيس دانشگاه خبر داد:
دانشگاه خواجه نصير براي دانشجويان غايب امتحان مجدد برگزار مي کند
گروه آزمون وسنجش : رئيس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي از برگزاري امتحان مجدد براي تمامي دانشجوياني که با دليل موجه در امتحانات شرکت نمي کنند خبر داد.سيد محمد تقي بطحايي در گفتگو با مهر در رابطه با تصميم دانشگاه براي غايبان در امتحانات گفت: براي رعايت حال دانشجويان از دانشجوياني که در امتحانات شرکت نمي کنند طبق برنامه اي که دانشگاه اعلام مي کند امتحان خواهيم گرفت. وي ادامه داد: در حال حاضر امتحانات دانشگاه در حال برگزاري است و مشکل روزهاي نخست وجود ندارد. امتحانات لغو شده هفته نخست نيز بعد از هشتم تير ماه برگزار مي شوند. رئيس دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي هفته گذشته از لغو امتحانات هفته نخست اين دانشگاه خبر داده بود.

ضيايي خبر داد:
ظرفيت دانشگاههاي علوم پزشکي در کنکور88
گروه آزمون وسنجش : مديرکل دفتر گسترش و ارزيابي وزارت بهداشت با اشاره آخرين تغييرات در ظرفيت هاي پذيرش در کنکور گفت: حدود 21 هزار نفر در مجموعه رشته هاي علوم پزشکي در کشور پذيرفته مي شوند. دکتر سيداميرمحسن ضيايي در گفتگو با مهر افزود: با توجه به مصوباتي که در شوراي گسترش وزارت بهداشت به تصويب رسيده سعي شده است با حفظ سقف کشوري ميزان پذيرش، ظرفيت در همان حدود پنج درصد افزايش داشته باشد. وي با اشاره به ظرفيت نهايي رشته هاي علوم پزشکي در کنکور 88 گفت: ظرفيت نهايي نسبت به سال گذشته پنج درصد رشد دارد. مديرکل دفتر گسترش و ارزيابي وزارت بهداشت در خصوص ظرفيت پذيرش در رشته هاي علوم پزشکي واقع در شعب بين الملل گفت: ظرفيت رشته هاي علوم پزشکي در اين شعب نسبت به سال گذشته افزايش خواهد داشت.
وي گفت: در مجموع 17 هزار نفر به عنوان ظرفيت پذيرش به سازمان سنجش ارائه شده است اما پيش بيني مي شود پس از جابجايي ها و تکميل ظرفيت حدود 21 هزار نفر در اين رشته ها پذيرفته مي شوند.وي اضافه کرد: در سه رشته مقطع دکتري حرفه اي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي سهميه هاي جديدي با توجه به ايجاد دانشکده هاي جديد بوجود آمده است که البته در ميان شيب مورد نظر براي افزايش ظرفيت همان شيب کشوري است.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش