جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/05/31 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3394

پنجمين دوره المپياد دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي
منطقه 6 فاتح مسابقات کشتي فرنگي دانشگاههاي آزاد اسلامي کشور

تهديد کاملا جدي
کناره گيري استقلال از ليگ

زلاتکو کرانچار سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس:
خوب تعويض کردم ، بردم

عزيزمحمدي رئيس سازمان ليگ برتر:
نور تمام ورزشگاهها استاندارد شد

عليرضا منصوريان سرمربي تيم فوتبال پاس همدان:
پرسپوليس با مشکل روبرو خواهد شد


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90


  پنجمين دوره المپياد دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي
  منطقه 6 فاتح مسابقات کشتي فرنگي دانشگاههاي آزاد اسلامي کشور 

  چهاردهمين دوره مسابقات کشتي فرنگي دانشگاههاي آزاد اسلامي با قهرماني تيم منطقه شش به پايان رسيد.   
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي ، درپايان اين مسابقات تيم منطقه 6 با 54 امتيازبرسکوي نخست ايستاد، منطقه دو با 50 امتياز دوم شد و منطقه 11 با 39 امتياز در جايگاه سوم قرار گرفت.
دراين دوره از مسابقات که طي مدت سه روز به طول انجاميد12 تيم از 14 منطقه دانشگاه آزاداسلامي به رقابت پرداختند .
نتايج انفرادي اين مسابقات در اوزان مختلف به شرح زير است:
وزن 55کيلوگرم : مقام اول محمدمهدي کوثري ازمنطقه يک،مقام دوم وحيدسرخه ازمنطقه شش،مقام سوم عباسعلي صادقي ازمنطقه ده و وحيد جام برسنگ ازمنطقه سه
وزن 60کيلوگرم : مقام اول مصطفي قاسمي راد ازمنطقه شش،مقام دوم ابراهيم حکيم شرف ازمنطقه هفت،مقام سوم ياسين بهرامي پورازمنطقه يازده واسماعيل رياحي ازمنطقه ده
وزن 66کيلوگرم : مقام اول سيدعبدالرضا ميراعلمي ازمنطقه هشت،مقام دوم اردلان کثيري ازمنطقه چهار،مقام سوم عليرضا همتي ازمنطقه دوازده وجانمحمد داودي ازمنطقه شش
وزن 74کيلوگرم : مقام اول مسعودرشيديان ازمنطقه نه،مقام دوم بهروز کبيري ازمنطقه شش،مقام سوم وحيد بيدارقچه کندي ازمنطقه دو وعباس محب تاش ازمنطقه يک
وزن84کيلوگرم : مقام اول داود اخباري ازمنطقه هشت،مقام دوم فرزادساکي ازمنطقه پنج،مقام سوم امين زهدي ازمنطقه ده ويوسف مجيري ازمنطقه دو
وزن 96کيلوگرم : مقام اول مجتبي ممي زاده ازمنطقه دو،مقام دوم مهدي عسگري زاده ازمنطقه شش،مقام سوم اميدجراحي ازمنطقه يازده ومحمد خانلرزاده ازمنطقه سه
وزن120کيلوگرم : مقام اول رضافرضي زاده ازمنطقه دو،مقام دوم اسماعيل نظري ازمنطقه دوازده،مقام سوم روح اله ناصري ازمنطقه يازده وبهنام هدهدي ازمنطقه سه


  تهديد کاملا جدي
 کناره گيري استقلال از ليگ  

 باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس طي ارسال نامه اي به سازمان ليگ فدراسيون فوتبال خواستار آن شدند که از اين پس بليت فروشي هاي اين دو تيم در اختيار خود باشگا ه ها قراربگيرد و از طريق آن سازمان انجام نشود. اين دو باشگاه در اين نامه تاکيد کرده اند که اگر اين مساله تحقق پيدا نکند، از حضور در ادامه ي ليگ فوتبال کنار مي کشند.
امير رضا واعظي آشتياني، مديرعامل باشگاه استقلال تهران در اين رابطه به ايسنا گفت: اين مساله يک بلوف نيست و اگر مي خواهند ببينند که ما چقدر خواهان اجراي آن هستيم، مي توانند امتحان کنند. اين نامه را بدون هيچ گونه تعارفي به مسوولان سازمان ليگ نوشتيم و از آنها خواستيم بليت فروشي که حق مسلم يک باشگاه است را به ما بدهند و در صورتي که آنها از اين کار استنکاف کنند، مطمئن باشند که استقلال از حضور در ادامه  ليگ کنار خواهد کشيد. اين خواسته  ما را آنها مي خواهند يک تهديد يا يک نقد منصفانه و منطقي و يا هر چيز ديگرکه مي خواهند حساب کنند ، خودشان مي دانند. اما، مطمئن باشند که اين اقدام ما يک بلوف تبليغاتي نيست.
وي افزود: يکي از معيارهايي که مربوط به درآمدزايي تيم ها در ليگ ايران و حضور در ليگ حرفه اي آسيا بليت فروشي است. استقلال و پرسپوليس دو تيم پر طرفدار ايران و آسيا هستند که حتي کنفدراسيون آسيا هم بر پرطرفدار بودن اين دو تيم تاکيد داشته است. نکته اي که وجود دارد اين است که با اين شرايط آنها مي توانند از طريق بليت فروشي درآمدزايي کنند. در حال حاضر نحوه  بليت فروشي به همان شکل قديمي از طريق سازمان ليگ و عوامل ديگر انجام مي شود که اين شعار حرفه اي  دادن و عملي غيرحرفه اي است. با اين شرايط نه در ايران و نه در آسيا به هيچ جا نمي رسيم.
واعظي آشتياني با تاکيد بر اينکه در حل اين مشکل اولويت کار باشگاه استقلال حل آن از طريق گفت وگو و راههاي منطقي و اصولي است، گفت: بليت فروشي توسط تيم ها مورد تاکيد AFC است وآنها تاکيد دارند اين يکي از منابع درآمدزايي براي باشگاه هاست. نمي توانيم تحمل کنيم که سازمان ليگ بخش قابل توجهي از بليت ها را براي افراد ديگر به صورت رايگان توزيع کند، اين درست نيست.
وي ادامه داد: از مسوولان سازمان ليگ مي خواهم به صورت منطقي و منصفانه با اين موضوع برخورد کنند. تنها با حلوا حلوا کردن دهان شيرين نمي شود. ما تنها مي گوييم حرفه اي شدن، حرفه اي شدن اما، وقتي رفتار حرفه اي وجود نداشته باشد چيزي درست نمي شود. اينکه مسوولان سازمان ليگ تنها شعار حرفه اي بدهند و به فکر درآمدزايي براي سازمان خود از طريق بليت فروشي تيم ها باشند، درست نيست. آقايان بايد پرهيز کنند از اينکه درآمدزايي را تنها براي خود بدانند نه براي باشگاه ها.
مديرعامل باشگاه استقلال يادآور شد: تيم هاي استقلال و پرسپوليس در تمام ايران طرفدار دارند. ما به دنبال آن هستيم که مساله  بليت فروشي براي تمام ايران در اختيار اين دو تيم قرار گيرد و نه تهران چرا که در ايران نيم بيشتر هر ورزشگاه به طرفداران اين دو تيم اختصاص دارد. اگر تيم هاي شهرستاني نيز خواهان آن هستند که بليت فروشي نيم ديگر استاديوم هايشان به آنها تعلق گيرد، آنها نيز مي توانند اقدام کنند.
وي يادآور شد: گرفتن اسپانسر و پخش تلويزيوني در مراحل بعدي درآمدزايي باشگاه ها هستند.در اين موارد هم اقداماتي انجام گرفته اما از پخش تلويريوني هم چيزي دست ما را نگرفته است. بليت فروشي تنها فاکتوري است که مي تواند مارا به درآمدزايي نزديک کند. فعلا اولويت اصلي ما بليت فروشي است که ازطريق آن مي توانيم چالش هاي اقتصادي که پيش روي اين دو باشگاه مردمي وجود دارد را برطرف کنيم و بعد به فکر مشکلات بعدي باشيم. طبيعي است که اگر پخش تلويزيوني داشته باشيم مي توانيم اسپانسر بگيريم.
آشتياني ادامه داد: هم اکنون براي يک بازي در ورزشگاه آزادي بايد هزينه  زيادي پرداخت کنيم. کنفدراسيون آسيا تاکيد کرده که هيچ گونه بليتي نبايد به صورت رايگان توزيع شود. اما، سازمان ليگ همان رويه  قبلي را انجام مي دهد و تعداد قابل توجهي را به صورت رايگان به ارگان هاي ديگر واگذار مي کند.
وي با اشاره به اينکه تيم هاي ميزبان استقلال و پيروزي در استاديوم آزادي اختيار جايگاه و حتي مکان نشستن در زير جايگاه را هم ندارند، گفت: اين در کجاي عالم حرفه اي وجود دارد و تعريف شده که ميزبان هيچ حقي در گرفتن جايگاه ندارد. اينکه چه سازماني يا ارگاني اين اختيار را دارد که جايگاه در اختيار اين تيم ها نباشد. بايد مشخص شود و اينکه بليت ها بين چه کساني توزيع مي شود. ما ميزبان هستيم اما هيچ اختياري در جايي که اجاره کرده ايم نداريم.درکجاي فوتبال حرفه اي تعريف شده که استاديومي دولتي را اجاره کنيد اما اختياري در آن نداشته باشيد. البته حراست فيزيکي از اين مساله جدا است.
مديرعامل باشگاه استقلال تهران يادآور شد: هم اکنون شاهد هستيم که در يک فصل بيشترين تماشاچي چه در تهران و چه در شهرستان به اين دو تيم اختصاص دارد اما، سهمي که از بليت فروشي به آن داده مي شود، هزينه ي بسيار اندکي است. آنها مي خواهند تمام هزينه هاي خود را ازطريق بليت فروشي هاي اين دو باشگاه جبران کنند. هر زماني هم که ما اين مساله را از آنها خواسته ايم مي گويند که اين دو تيم از قبل به سازمان ليگ بدهکار هستند.
واعظي آشتياني ادامه داد: فدراسيون فوتبال بايد گامهاي اساسي براي حرفه اي شدن براي تيمها و باشگاهها را بردارد و آنها را به سمت حرفه اي شدن سوق دهد نه اينکه تيم ها از فدراسيون اين مساله را بخواهند.


 زلاتکو کرانچار سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس:
 خوب تعويض کردم ، بردم 

 زلاتکو کرانچار سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پس از کسب نخستين پيروزي تيمش در نهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر، عملکرد شاگردانش را ستود و گفت: بازيکنان من در ديدار برابر پاس همدان نمايش فوق العاده اي داشتند و به يک پيروزي خوب دست يافتند.
وي افزود: از روش بازي و نتيجه و عملکرد بازيکنان تيم برابر پاس همدان فوق العاده راضي هستم. آنها براي پيروزي تمام تلاششان را بکار گرفتند و در نهايت سه امتياز ارزشمند اين ديدار را کسب کرد.
وي در خصوص روند بازي گفت: طبق دستورالعملي که به بازيکنان دادم آنها در نيمه اول هم فوق العاده بازي کردند اما فرصت هاي زياد گلزني را به راحتي از دست دادند و در نيمه دوم هم ما دستورالعمل جديدي به بازيکنان داديم و اگر آنها از فرصت هاي خود به خوبي استفاده مي کردند زودتر از گلزني حريف شرايط خود را براي پيروزي مهيا           مي کرد.
وي  افزود: همگي بازيکنان پس از گل خورده توانستند به بازي برگردند و در زمين حريف پيروز شوند. اين نتيجه بسيار ارزشمندي بود.
کرانچار در پاسخ به سئوال يکي از خبرنگاران مبني بر اينکه شما در نيمه مربيان موفق تر از منصوريان سرمربي تيم پاس همدان ظاهر شديد اظهار داشت: شرايط بازي به نحوي بود که بايد در نيمه دوم تعويض هايي را انجام مي دادم. به نظر مي رسيد شيث نمي توانست در نيمه دوم موثر باشد و به همين دليل او را تعويض کردم و پس از گل اول حريف بازيکناني نظير پروين و وسلي الميترا در هجومي بازي کردن تيم فوق العاده تاثير گذاشت.
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در ادامه خاطرنشان کرد: اين پيروزي مي تواند زمينه ساز شروع پيشرفت پرسپوليس و قرار گرفتن اين تيم در شرايط موفقيت باشد.


  عزيزمحمدي رئيس سازمان ليگ برتر:
 نور تمام ورزشگاهها استاندارد شد 

عزيزمحمدي رئيس سازمان ليگ برتر، صدا و سيما را به عنوان تنها اسپانسر و منبع درآمدي اين سازمان در فصل جاري رقابتهاي ليگ برتر معرفي کرد و گفت: حق پخش تلويزيوني و تبليغات پيراموني ورزشگاهها در اختيار اين سازمان قرار دارد.
عزيزمحمدي در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اعلام اين خبر افزود: در توافقاتي که با مسئولان سازمان صدا و سيما صورت گرفته، حق پخش تلويزيوني مسابقات و تبليغات پيراموني بازيهاي ليگ برتر با قراردادي بالغ بر11 ميليارد تومان به اين سازمان واگذار شده و صندوق حمايت از قهرمانان و يک شرکت تبليغاتي ديگر نيز تحت پوشش صدا و سيما در اين زمينه فعاليت مي کنند.
محمدي با بيان اينکه هنوزمبلغ 4 ميليارد تومان بابت مطالبات فصل گذشته ازصدا و سيما و صندوق حمايت از قهرمانان وصول نشده است، تصريح کرد: مسئولان صدا و سيما در تلاشند تا بدهي 2 ميلياردي خود را از منابع مختلف تامين کنند تا با تسويه حساب هاي فصل گذشته، همکاري تازه اي را براي فصل جديد آغاز کنيم. ضمن اينکه مسئولان صندوق حمايت از قهرمانان نيز قول هاي مساعدي در اين زمينه داده اند و اميدواريم با جذب اين اعتبارات بتوانيم مشکلات مالي خود را حل کنيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اعلام اينکه نوراستاندارد تمامي ورزشگاههاي ميزبان مسابقات ليگ برتر تامين شده است و مشکلي براي برگزاري در ماه رمضان و پس از افطار وجود ندارد، تصريح کرد: با مساعدت هيئت هاي استان و مسئولان باشگاهها مشکل تامين نور استاندارد ورزشگاههاي کشور حل شد و تمامي ورزشگاهها آماده برگزاري مسابقات زير نور هستند.
عزيز محمدي همچنين در توصيه به تيم هاي ليگ برتري يادآورشد: با توجه به اينکه در ماه مبارک رمضان مسابقات ليگ زير نور برگزارخواهد شد، به تيم هاي ليگ برتري توصيه مي کنيم آنها نيز تمرينات آماده سازي خود را به بعد از افطار موکول کنند تا هم بازيکنان مشکلي براي روزه داري در ماه رمضان نداشته باشند و هم شرايط مشابه و يکساني بين تمرين و مسابقه ايجاد شود.  رئيس سازمان ليگ برتر درپايان تصريح کرد: امسال تمامي پيش بيني هاي لازم براي برگزاري منظم و بدون وقفه مسابقات ليگ انجام شده و تلاش خواهيم کرد تا مسابقات طبق برنامه و بدون کمترين جابجايي برگزارشود تا بتوانيم موجبات افزايش سطح کيفي ليگ را فراهم کنيم.


  عليرضا منصوريان سرمربي تيم فوتبال پاس همدان:
 پرسپوليس با مشکل روبرو خواهد شد 

 عليرضا منصوريان سرمربي تيم فوتبال پاس همدان  پس از شکست 2 بر يک  تيمش برابر پرسپوليس گفت :  به کادر فني  و بازيکنان پرسپوليس اين پيروزي را تبريک مي گويم. درحالي که دو تيم بازي پاياپايي را ارائه داده و تيم پاس همدان فرصت هاي به مراتب بيشتري از ميهمان خود داشت در نهايت به حرفه اي گري پرسپوليس باختيم.
وي افزود: بازيکنان پرسپوليس بهتر و باهوش تر از ما بازي را ادامه دادند و از موقعيت هاي خود بهتراستفاده کردند. اين در شرايطي بود که براي دقايقي پرسپوليسي ها در زمين ايستاده بودند تا ببينند پاس چکار مي کند اما ما از اين موقعيت و شانس هاي زيادي که بدست آورديم استفاده نکرديم و پرسپوليسي ها از تعداد موقعيت هاي اندک خود نهايت استفاده را براي پيروزي بردند.
وي اضافه کرد: اين باخت حاصل بي تجرگي بازيکنان ما بود. البته اگر پرسپوليس در بازيهاي آينده با همين شکل بازي کند با مشکل روبرو خواهد شد .
 سرمربي تيم فوتبال پاس همدان در اين خصوص تصريح کرد: البته در يک تيم جوان رخ دادن اشتباهات فاحش امري بديهي است اما ما بعد از گل نخست از فرصت هاي خوبمان به خوبي استفاده نکرديم و به جاي اينکه ما پيروز مسابقه باشيم حريف توانست ضمن بازگشت به جريان بازي سه امتياز اين ديدار را کسب کند.
وي با بيان اينکه در طول هفته و در تمرينات تيم تاکيد بسياري بر بازي روي زمين دارد افزود: در کنار بازي زيبا بايد اين بازيکنان به اين ديدگاه حرفه اي برسند و از فرصت ها به خوبي استفاده کرده تا نتيجه گرا هم باشيم. ما در سه ديدار گذشته خود خيلي خوب بازي کرديم . تيم ها را به شدت تحت فشار قرار داديم اما در رسيدن به گل و حفظ پيروزي موفق ظاهر نشديم.
سرمربي تيم فوتبال پاس همدان در پايان گفت:  آينده تيم ما بسيار روشن است زيرا در کنار حمايت هاي همه جانبه هيئت مديره و مديرعامل، ما بازيکنان خوبي داريم که قطعا در هفته هاي آينده با کسب تجربه بيشتر نتايج شايسته تيم را در مسابقات بدست مي آوريم. ضمن اينکه ما براي جبران نقاط ضعف خود يک مدافع و يک مهاجم را به خدمت خواهيم گرفت.ش


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

کريم باقري رکورد افشين پيرواني را شکست
کريم باقري کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس با حضور در ديدار هفته سوم برابر پاس همدان، رکورد جديدي را به نام خود ثبت کرد.
باقري در اين بازي براي هشتاد و هفتمين بار بازويند کاپيتاني پرسپوليس را بر بازو بست و رکورد قبلي در اين زمينه را که متعلق به افشين پيرواني با 86 بار کاپيتاني بود، شکست. باقري از فصل 85 کاپيتان اول سرخپوشان است.

ويزاي ملي پوشان براي ديدار با بحرين و
 ازبکستان صادر شد
ويزاي بازيکنان تيم ملي فوتبال کشورمان براي شرکت در دو ديدار دوستانه مقابل تيم هاي ملي فوتبال بحرين و ازبکستان صادر شد.
گفتني است، تيم ملي فوتبال کشورمان طي روزهاي 9 و 14 شهريورماه جاري در دو ديدار دوستانه خارج ازخانه به ترتيب در شهرهاي منامه و تاشکند به مصاف تيم هاي ملي بحرين و ازبکستان خواهد رفت که ويزاي 25 بازيکن تيم ملي براي سفر به اين دو کشور صادر شد.
در فهرست بازيکنان دعوت شده براي اين دو ديدار دوستانه نام 5 لژيونر شامل; جواد نکونام ، مسعود شجاعي ، مهرزاد معدنچي ، ايمان مبعلي و آندرانيک تيموريان نيز به چشم مي خورد.
تيم ملي فوتبال کشورمان خود را براي مسابقات مقدماتي جام ملتهاي آسيا و ديدار23 آبان مقابل تيم ملي فوتبال اردن آماده مي کند. 
 
 اولتيماتوم به  منصوريان
 کسب يک تساوي و دو شکست  نمي تواند نتيجه خوبي براي کادر فني تيم پاس باشد از اينرو ، هم اکنون منصوريان با اولتيماتوم باشگاه و هواداران مواجه شده است.   
شکست تيم پاس مقابل پرسپوليس در چارچوب هفته سوم ليگ برتر در حالي روي داد که منصوريان هيچگاه تصور اين شکست تلخ را نداشت.
اصرار سرمربي جوان پاس به بازي 90 دقيقه اي مهره هاي کليدي، تزلزل نيمکت ذخيره ها در داشتن بازيکنان حرفه اي و بي دقتي بازيکنان در استفاده مناسب از موقعيت هاي گلزني باعث شد تا منصوريان نتواند در مقابل پرسپوليس سربلند از زمين خارج شود.
فاصله خط دفاع با خط هافبک تيم پاس نيز از ضعف هاي مشهود اين تيم در مقابل پرسپوليس بود و همين مساله باعث شد تا شاگردان کرانچار در حمله سرعت بهتري داشته باشند.
مديرعامل باشگاه پاس در اين مسابقه بارها بوسيله تلفن همراه خود ضعف هاي تيم را به پورحيدري گوشزد کرد اما نه تنها اثر بخش نبود بلکه منصوريان توجهي به ضعف هاي ديده شده نداشت.
اصرار او به حضور بازيکناني نظير مهرداد کريميان و مرتضي عزيز محمدي در طول 90 دقيقه باعث افت نيروي جسماني آنها ناشي از خستگي و در نهايت از کار افتادن جناح راست تيم پاس شد.
تيم پرسپوليس در نيمه دوم هر دو گل خود را با استارت از منطقه راست تيم پاس به ثمر رساند و ميثم بائو و هادي نوروزي در اين جناح تحرک خوبي داشتند.
برگشت هاي کند کريميان و بعضا اکبري باعث شد تا نبض ميانه ميدان از دقايق 70 تا پايان بازي در دستان کريم باقري قرار گيرد و اين بازيکن باتجربه پرسپوليس به خوبي جنگ نقطه مرکزي بازي را به سود خود پايان برد.
شکست پاس مقابل پرسپوليس باعث شد تا هواداران اين تيم موشکافانه به تشريح ضعف هاي مشهود بازي بپردازند و منصوريان را عامل اصلي اين باخت عنوان کردند.
پاس با اين شکست و تنها يک امتياز از سه بازي در قعر جدول رده بندي ليگ برتر قرار گرفت.

هاشميان پنج هفته نيمکت نشين شد 
وحيد هاشميان بازيکن ايراني تيم فوتبال بوخوم آلمان به دليل مصدوميت زانو به مدت پنج هفته نيمکت نشين شد.   
به گزارش سايت هاي خبري، هاشميان سه شنبه گذشته در جريان تمرينات بوخوم دچار مصدوميت شد و حداقل به مدت پنج هفته قادر به بازي نخواهد بود.
اين بازيکن 33 ساله که ماه گذشته از تيم ملي ايران خداحافظي کرد، يکشنبه در ديدار بوخوم مقابل شالکه بازي نکرد.
اين مسابقه با نتيجه 3 بر صفر به سود شالکه به پايان رسيد.
بنابراين گزارش، قرارداد هاشميان با باشگاه بوخوم تا روز 30 ژوئن سال 2010 اعتبار دارد.

مسابقات دووميداني قهرماني جهان-برلين
مرادي هم حذف شد
 سجاد مرادي دومين نماينده کشورمان در مسابقات دووميداني قهرماني جهان از صعود به مرحله نيمه نهايي اين رقابتها بازماند.
گفتني است، رقابتهاي دوي 800 متر مردان در برلين آلمان در حالي برگزار شد که 56 دونده در هفت گروه هشت نفره در دور مقدماتي به رقابت پرداختند و در نهايت 21 دونده به طور مستقيم از هر گروه و سه دونده نيز با در نظر گرفتن رکوردهاي خوب خود در مجموع شرکت کنندگان به مرحله نيمه نهايي راه يافتند.
سجاد مرادي نماينده کشورمان در حالي که در قرعه کشي اوليه اين رقابتها در گروه دوم قرار داشت  در گروه اول اين مسابقات با دوندگاني از آفريقاي جنوبي، سودان، برزيل، چک، ونزوئلا و اسپانيا به رقابت پرداخت که در نهايت با رکورد يک دقيقه و 47 ثانيه و 68 صدم ثانيه يکي از بهترين رکوردهاي فصل خود را ثبت کرد اما با قرار گرفتن در رتبه چهارم گروه از راهيابي به مرحله نيمه نهايي بازماند.
در اين گروه آمبولاني مولادزي با زمان يک دقيقه و 46 ثانيه و 40 صدم ثانيه در مکان اول اين گروه ايستاد. ابوبکر کاکي از سودان با زمان يک دقيقه و 46 ثانيه و41 صدم ثانيه دوم و فايبانو پنچا از برزيل با زمان يک دقيقه و 46 ثانيه و 68 صدم ثانيه سوم شده و به طور مستقيم به مرحله نيمه نهايي راه يافتند.
سجاد مرادي نماينده کشورمان در حالي از صعود به مرحله نيمه نهايي بازماند که رکورد شخصي وي دو ثانيه بهتر از رکورد فعلي اش بود و براي سومين بار در مسابقات قهرماني جهان شرکت مي کرد. تا سال 2009 هيچ کدام از نمايندگان کشورمان در رقابتهاي قهرماني دووميداني جهان موفق به صعود از گروه خود نشده اند.
ليلا رجبي در پرتاب وزنه زنان و سجاد مرادي در دوي نيمه استقامت نمايندگان کشورمان در اين رقابتها از صعود به دور دوم اين رقابتها بازماندند.

مسابقات جودو قهرماني جهان
تيم ملي جودو ايران ، فردا در هلند
 بيست و ششمين دوره رقابت هاي جودو قهرماني جهان طي روزهاي چهارم تا هشتم شهريورماه با حضور بيش از 600 جودوکار در روتردام هلند برگزار خواهد شد.
با صدور رواديد براي تيم ملي کشورمان از سوي سفارت هلند در تهران، اين تيم براي حضور در اين مسابقات ساعت 2 بامداد يکشنبه با پروازي مستقيم از فرودگاه بين المللي امام خميني(ره) راهي آمستردام شده و از آنجا به روتردام مي رود.
وحيد سرلک ، وحيد بنا ، علي معلومات و احسان رجبي در ترکيب تيم ملي در اين دوره از مسابقات به ميدان خواهند رفت. سيد محمود ميران در 18 سال گذشته عضو تيم ملي ايران بوده و به دفعات روي تاتامي مسابقات جهاني به عنوان يک جودوکار حضور داشته است و اين براي اولين بار است که به عنوان سرمربي در مسابقات جهاني حضور پيدا مي کند.
ميران 8 سال قبل به عنوان عضو تيم جودو باشگاه المپيک روتردام راهي سرزمين لاله ها شد و در سه سال حضور در اين تيم در رقابتهاي قهرماني هلند و ليگ اروپا به ميدان رفت و در هر سه دوره علي رغم نايب قهرماني تيمي خود، موفق به کسب مدال طلا در سنگين وزن شد.
مطبوعات اروپا در همان زمان به ميران که دوران اوج را پشت سر مي گذاشت زماني که در يکي از مبارزات "ون درگيست" نفر اول تيم ملي هلند و قهرمان اروپا را در کمترين زمان ضربه فني کرده بود لقب هرکول اروپا را دادند. حالا ميران يک بار ديگر پس از هشت سال و اين بار به عنوان سرمربي تيم ملي ايران به روتردام بازمي گردد.

 براي رفع مشکلات بازيکنان
 کمک300 ميليوني سازمان تربيت بدني به پرسپوليس
 سازمان تربيت بدني براي رفع مشکلات بازيکنان پرسپوليس 300 ميليون تومان به اين باشگاه کمک کرد.
به گزارش  فارس، پس از ديدار عباس انصاري فرد با علي آبادي; رئيس سازمان تربيت بدني با دستور علي آبادي 300 ميليون تومان به باشگاه پرسپوليس براي رفع مشکلات جاري و بازيکنان پرسپوليس کمک شد.
بازيکنان پرسپوليس به دليل عدم پرداخت مطالباتشان در چند روز اخير گلايه داشتند.
قرار است در هفته جاري و در صورت امضاي قرارداد نهايي با اسپانسر; يک ميليارد تومان به حساب باشگاه پرسپوليس واريز شود.

 پرويز مظلومي سرمربي تيم مس کرمان
عدالت فوتبال رعايت نشد
 پرويز مظلومي سرمربي تيم مس کرمان پس از شکست برابر استقلال اهواز گفت :  تيم ما مسابقه را خوب آغاز کرد و بازيکنان ما با وجود گرماي طاقت فرساي اهواز، تاکتيک هاي خود را در ميدان به نحو احسن اجرا کردند. ما فرصت هاي زيادي را براي رسيدن به گل از دست داديم اما، يک رقابت قدرتمندانه را به نمايش گذاشتيم.
وي افزود: درنيمه  دوم مسابقه تيم مس کرمان حاکم ميدان بود اما برخلاف جهت بازي ما يک گل را دريافت کرديم. پس از آن نيز تلاش هاي زيادي براي جبران گل خورده انجام داديم اما بي ثمر بود و مي توان گفت عدالت فوتبال در اين ديدار اجرا نشد.
وي اضافه کرد: من از تلاش بازيکنانم رضايت کامل دارم و به اعتقاد من شکست در اين ديدار حق ما نبود. ما براي پيروزي به ميدان رفتيم و به دنبال کسب سه امتياز بوديم ولي بايد به اين اتفاقات فوتبال عادت کنيم.
وي درباره  وضعيت تيم مس از نظر آمادگي تيمي گفت: تيم ما روز به روز به آمادگي بيشتري مي رسد اما، وقفه هايي که قبل از اين ديدار براي انجام تمرينات داشتيم تا اندازه اي به ما صدمه زد. با اين وجود بازيکنان تيم مس همه ي داشته هاي خود را در زمين به نمايش گذاشتند.
مظلومي خاطرنشان کرد: ما يکي از نمايندگان ايران در رقابت هاي آسيايي هستيم و بايد تيم را به آمادگي کامل برسانيم. براي اجراي اين امر به فرصت بيشتري نياز داريم. ما جاي خالي چهار بازيکن جديد را براي مسابقات آسيايي در تيم احساس مي کنيم و در اين خصوص برنامه هايي را در دستور کار خود قرار داديم.
مظلومي درخصوص تيم استقلال اهواز به اين نکته اشاره کرد: اين تيم، تيم جوان و خوبي است و اگر فرصت بيشتري در اختيار استقلال اهواز قرار بگيرد، سريع تر مي تواند شايستگي هاي خود را نشان دهد. در مقابل، تيم ما نيز يک فوتبال خوب و جوانمردانه  را به نمايش گذاشت.
سرمربي تيم مس کرمان در پايان گفت: تا زماني که در اين تيم حضور دارم، تمام تلاش خود را خواهم کرد تا بتوانم اين تيم کرماني را به جايگاهي در بالاي جدول برسانم و براي دستيابي به اين مهم هرگونه اقدام تاکتيکي را انجام خواهم داد.

 فدراسيون فوتبال برگزار مي کند;
گردهمايي مربيان تيم هاي ملي و باشگاهي
 نشست مشترک مسئولان کميته تيم هاي ملي، سرمربيان تيم هاي ملي با مربيان ليگ برتر و ليگ دسته اول به منظور هم انديشي و تعامل هر چه بيشتر بين تيم هاي ملي و باشگاهها برگزار مي شود.
مهدي محمد نبي دبيرکل فدراسيون فوتبال در گفتگو با  مهر با اعلام اين خبرافزود: اين گردهمايي مشترک با حضورمسئولان کميته تيم هاي ملي، سرمربيان تيم هاي ملي بزرگسالان، اميد، جوانان و نوجوانان و سرمربيان تيم هاي ليگ برتر و ليگ دسته اول ساعت 10 صبح روز سه شنبه در محل سالن آمفي تئاترهتل کمپ تيم هاي ملي برگزار خواهد شد. 
وي با بيان اينکه هدف از اين گردهمايي هم انديشي و تعامل هرچه بيشتر بين باشگاهها و تيم هاي ملي است، تصريح کرد: دراين نشست دو نفر از سرمربيان ليگ برتر و يک نفر از سرمربيان تيم هاي ليگ دسته اول براي حضور درکميته فني فدراسيون فوتبال انتخاب خواهند شد.
 
 نخستين پيروزي پرسپوليس
 تيم فوتبال پرسپوليس پس از کسب دو تساوي در هفته هاي ابتدايي ليگ نهم، نخستين پيروزي خود را عصر پنجشنبه برابر پاس همدان بدست آورد.
گفتني است، در آغاز سومين هفته از رقابتهاي فوتبال نهمين دوره ليگ برتر  تيم هاي پاس همدان و پرسپوليس در ورزشگاه 15 هزار نفري شهيد مفتح همدان به مصاف هم رفتند که در پايان تيم فوتبال پرسپوليس موفق شد با نتيجه 2 بر يک ميزبان خود را شکست دهد.
در حالي که نيمه اول اين بازي با تساوي بدون گل به پايان رسيده بود، در شروع نيمه دوم تيم فوتبال پاس توسط هادي اصغري ( دقيقه 50 ) به گل برتري دست يافت تا بازي رنگ و بوي تازه اي به خود بگيرد. پس از اين گل زلاتکو کرانچار با ايجاد تغييراتي در تيمش و به ميدان فرستادن محمد پروين و الميترا (برزيلي) جان تازه اي به خط حمله تيمش داد و توانست اين شکست را جبران کند. ابتدا محمد پروين در دقيقه 75 روي ضربه ايستگاهي  دروازه پاس همدان را گشود تا بازي به تساوي کشيده شود. در دقيقه 89 نيز هادي نوروزي دومين گل سرخپوشان را به ثمر رساند تا پرسپوليس به نخستين پيروزي خود در ليگ نهم دست پيدا کند. پرسپوليس هفته اول برابر مس کرمان و هفته دوم برابر استقلال اهواز به تساوي دست پيدا کرده بود.

درحاشيه بازي پرسپوليس - پاس 
دلخوري شيث رضايي
  ديدار دو تيم پرسپوليس تهران و پاس همدان در چارچوب سومين هفته ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران، حاشيه هاي فراواني داشت که اعتراض هواداران تيم پاس به بکارگيري عليرضا منصوريان، بازيکن سابق استقلال براي هدايت اين تيم از مهمترين آنها بود.   
- از اين ديدار که در ورزشگاه شهيد مفتح شهر همدان برگزار شد، حدود 11 هزار نفر ديدن کردند که نزديک به دو هزار نفر آنان از هواداران تيم پرسپوليس بودند.
- توزيع بليط هاي رايگان با عنوان vip و بيشتر از ظرفيت جايگاه، يکي از موارد مهم حاشيه اي در اين بازي بود، زيرا قبلا در خبرها گفته شده بود که بليط هاي رايگان در بازي هاي ليگ برتر فوتبال توزيع نمي شود.
- تيم پاس از زمان انتقال به همدان تاکنون نتوانسته است در ديدارهاي ليگ برتر فوتبال، پرسپوليس تهران را شکست دهد.
- کريم باقري، احمدرضا عابدزاده و عليرضا منصوريان در ابتداي بازي برخورد گرمي با يکديگر داشتند.
- پس از اينکه پرسپوليس از پاس همدان عقب افتاد شماري از هواداران عليه انصاري فرد شعار دادند اما پس از اينکه در دقيقه 89 هادي نوروزي گل دوم را به ثمر رساند حدود 20 ليدر  پرسپوليس که با يک دستگاه اتوبوس راهي همدان شده بودند با درگيري  تعدادي از هواداران را از بين خود بيرون کردند.
 -شيث رضايي پس از تعويض در بين دو نيمه به شدت ناراحت بود. وي حتي روي نيمکت ننشست و بر روي پيست کنار زمين و جلوتر از نيمکت نشست. او با برخورد با عکاسان از آنها خواست به هيچ عنوان از او عکس نگيرند. شيث حتي در هنگام گل نيز شادي نکرد. رضايي در پايان سريعا به رختکن پرسپوليس رفت و با هيچ رسانه اي گفت و گو نکرد.
- از هيات مديره باشگاه پرسپوليس هيچ خبري نبود اما در جايگاه ويژه مسئولان پاس همدان و نمايندگان مجلس اين شهر حضور داشتند.
- منصوريان، سرمربي تيم فوتبال پاس همدان پس از باخت دقايقي روي نيمکت نشست و ديرتر از سايرين زمين بازي را ترک کرد.

نتايج مسابقات واليبال نشسته دسته 1 و 2 بانوان کشور
 نتايج يازدهمين دوره مسابقات واليبال نشسته دسته 1 و 2 بانوان کشور در زنجان اعلام شد.   
ليلي توکلي نايب رييس انجمن واليبال نشسته بانوان ايران  گفت: تيمهاي خراسان رضوي در دسته يک و همدان در دسته 2 به مقام نخست دست يافتند.
وي افزود: تيمهاي تهران و لرستان در دسته يک و مازندران و يزد در دسته دو به ترتيب عنوانهاي دوم و سوم را کسب کردند.
دراين مسابقات 19 تيم در دو دسته يک و دو با برگزاري 42 بازي، در مجموعه ورزشي ولي عصر زنجان با هم به رقابت پرداختند.
اين مسابقات از 25 تا 28 مردادماه جاري باحضور تيمهاي خراسان رضوي، تهران، لرستان، قزوين، چهارمحال و بختياري، آذربايجان شرقي، کرمان و اصفهان در دسته يک و تيمهاي زنجان، مرکزي، يزد ، فارس، خوزستان، قم ، گيلان، آذربايجان غربي، خراسان شمالي، همدان و مازندران در دسته 2 با هم رقابت کردند.
هدف ازبرگزاري اين رقابتها، ارتقاي سطح فني و آمادگي ورزشکاران و تعيين برترين ها براي دعوت به اردوي انتخابي و آمادگي تيم ملي واليبال نشسته بانوان اعلام شده است.

ندا شهسواري فاتح مسابقات انفرادي بانوان کشور
 مسابقات پينگ پنگ انفرادي رده بندي دسته يک بانوان کشور که با حضور 16 بازيکن برتر ايران در آکادمي بين المللي پينگ پنگ تهران برگزار مي شد با قهرماني ندا شهسواري از کرمانشاه به پايان رسيد . سحر رهنما از آذربايجان شرقي دوم شد و محجوبه عمراني از مازندران به عنوان سوم دست يافت .
رده بندي مسابقات دسته يک بانوان
ندا شهسواري از کرمانشاه با 28 امتياز-سحر رهنما از آذربايجان شرقي با 27 امتياز-محجوبه عمراني از مازندران با 27 امتياز  -مريم صامت از گلستان با 25 امتياز-پريسا صمدي از اصفهان با 25 امتياز -مهشيد صامت از گلستان با 24 امتياز-ياسمن يراقچي از تهران با 23 امتياز-عاطفه کريمي از تهران با 23 امتياز -شمين مرادي دشت از تهران با 23 امتياز-مريم جلالي از گلستان با 23 امتياز -آزاده سرافراز از تهران با 22 امتياز -شهرزاد افشاري از کرمان با 21 امتياز-حميده ايرانمنش از کرمان با 19 امتياز -منصوره رضايي از اصفهان با 19 امتياز -سپيده رهنما از آذربايجان شرقي با 16 امتياز -سارا شهسواري از کرمانشاه با 15 امتياز

قزوين و محمدپور قهرمانان نوجوانان دختر کشور 
 مسابقات پينگ پنگ قهرماني نوجوانان دختر کشور با حضور 10 تيم و 33 ورزشکار در اراک به پايان رسيد .
در پيکارهاي تيمي قزوين با غلبه بر اصفهان در فينال بازي ها به عنوان قهرماني دست يافت . اصفهان دوم شد و تهران و فارس مشترکا در مکان سوم ايستادند .
در بازي هاي انفرادي که با حضور 33 بازيکن و بصورت حذفي برگزار شد سولماز محمدپور ملي پوش قزويني با برتري مقابل حريفان خود به مقام قهرماني دست يافت . نوشين مير علايي از اصفهان دوم شد و آرزو کاظمي از فارس و مليکا آخوندي از اصفهان مشترکا در جاي سوم قرار گرفتند .   

نفرات راه يافته به مسابقات دسته دو جوانان کشور مشخص شدند 
 مسابقات پينگ پنگ آزاد و دسته دو انفرادي پسر کشور با شناخت نفرات برتر بازي هاي آزاد به پايان رسيد و هم اکنون مسابقات رده بندي دسته دو با حضور 16 بازيکن در جريان است .
در پايان بازي هاي آزاد هفت بازيکن به مسابقات دسته دو راه يافتند . آئيني از همدان - جلوه زان از کردستان - کمندي و لطفي از تهران -  يوسفان از اصفهان - امرا» از توابع تهران و ابراهيمي از گيلان هفت ورزشکاري هستند که از مسابقات آزاد به دسته دو کشور راه يافتند .
مسابقات دسته دو با شرکت 16 بازيکن در حال انجام است که تا فردا بطول خواهد انجاميد که در پايان 12 بازيکن به رده بندي دسته يک انفرادي جوانان کشور راه خواهند يافت . 

در سومين جشنواره فرهنگي ورزشي پرستاران کشور
کسب مقام سوم کشور توسط تيم واليبال نظام پرستاري کاشان
کاشان - خبرنگار آفرينش
تيم نظام پرستاري خواهران کاشان در سومين جشنواره فرهنگي ورزشي پرستاران سراسرکشور موفق به کسب مقام سوم در رشته واليبال شد.
در اين جشنواره که از نهم الي پانزدهم مردادماه در شهر سمنان برگزار شد، تيم هاي تهران و شيراز قهرمان و نايب قهرمان مسابقات رشته واليبال شدند.
در اين دوره از رقابت ها، 8 تيم واليبال ازشهرهاي فسا، شيراز، تهران، کاشان، اردبيل، شاهرود، سمنان و نجف آباد حضور داشتند که به صورت دو حذفي با يکديگر به رقابت پرداختند.
گفتني است فاطمه باطني، ليلا حاجي فروش، زهره خير انديش، عاطفه راحتي، محبوبه زماني، مهديه صابري، عفت عبدالرحمان، مليحه قصابي و فخر السادات مريخي به سرپرستي  فرشته قادري و مربيگري محترم فلاح اعضاي تشکيل دهنده تيم واليبال پرستاري کاشان بودند که در اين دوره از مسابقات شرکت داشتند.

حجازي پور قهرمان شطرنج آزاد بانوان ايران
مسابقات شطرنج قهرماني آزاد بانوان ايران با قهرماني  ميترا حجازي پور به پايان رسيد.   
به گزارش  روابط فدراسيون شطرنج ; حجازي پور با کسب 8 امتياز و بدون قبول شکست قهرمان اين دوره از رقابت ها شد.
غزل حکيمي فرد با کسب 5.7 امتياز و هانيه خلجي با کسب 5.6 امتياز دوم و سوم شدند.
مسابقات شطرنج آزاد قهرماني بانوان ايران با حضور 46 شرکت کننده از جمله 3 استاد فيده بانوان و 11 درجه دار بين المللي به ميزباني هيات شطرنج استان خراسان رضوي طي 9 دور و به روش سوئيسي در مشهد برگزار شد.

 آغاز ثبت نام از نامزدهاي
 رياست 4 فدراسيون ورزشي
 کار ثبت نام از نامزدهاي پست رياست 4 فدراسيون ورزشي براي برگزاري مجمع عمومي اين فدراسيونها آغاز شد.
گفتني است، بنابر اعلام امور مجامع سازمان تربيت بدني ثبت نام از نامزدهاي پست رياست فدراسيونهاي جودو ، روستايي و عشايري ، اسکيت و بدنسازي  آغاز شد.
واجدين شرايط ظرف مدت 10 روزکاري فرصت دارند تا آمادگي خود را براي پست رياست فدراسيونهاي مذکور با تکميل فرم ثبت نام اعلام کنند.
بر اساس آئين نامه امور مجامع پس از پايان مهلت ثبت نام از نامزدهاي رياست ، فدراسيونها موظفند ظرف 45 روز تا 2 ماه پس از پايان ثبت نام نسبت به برگزاري مجامع اقدام کنند. 

پنجمين دوره المپياد دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي:
 برگزاري مسابقات کاراته خواهران در بخش کاتا در واحد سمنان
با اتمام مسابقات کاتاي انفرادي فيناليست هاي پنجمين المپياد غيرمتمرکز ورزشي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در اين بخش معرفي شدند.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي ،  سرناز رواخواه از منطقه چهار و مريم فيض آبادي از منطقه هشت با پيروزي بر رقباي خود به فينال اين مسابقات راه يافتند.
همچنين  صديقه صادقي از منطقه يازده و سحر همتي از منطقه دوازده به مقام سوم مشترک دست يافتند.
اين مسابقات در حال حاضر در دور دوم کاتاي تيمي در حال پيگيري است

ورزشکار بومهني مقام دوم
مسابقات رزمي را از آن خود کرد
 بومهن - خبرنگار آفرينش
مصطفي منوچهر در مسابقات رزمي قهرماني کشوري مقام دوم را کسب کرد .
به گزارش خبرنگار آفرينش ;در مسابقات قهرماني کشوري سبک کيک -جيستو جام پيروزي حزب الله مصطفي منوچهر از استان تهران در رده سني بزرگسالان شرکت کرد.
وي در اين پيکارها در وزن 60 کيلوگرم شرکت کرده و توانست با تلاش و کوشش مقام دوم اين دوره از مسابقات را از آن خود نمايد .حکم قهرماني مصطفي منوچهر توسط فرحي رئيس سبک کيک -جيستو امضا» شده است.
 
براي اولين بار تربيت بدني واحد رودهن
بين المللي شد
 رودهن- خبرنگارآفرينش
پس از گذشت 26 سال از تداوم فعاليت دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن اداره تربيت بدني آن براي اولين بار بين المللي شد.
به گزارش خبرنگارآفرينش; بهرام صالح نيا رئيس اداره تربيت بدني  دانشگاه رودهن گفت: با صعود تيم کوه نوردي دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن و آموزشکده سما اين واحد دانشگاهي به ارتفاعات آرارات ، اداره تربيت بدني واحد رودهن به اولين فتوحات بين المللي خود دست يافت.
صالح نيا هدف از اين صعود را گسترش فرهنگ دوستي و گسترانيدن پيام ها و آموزه هاي انديشه ، گفتار و رفتار نيک برشمرد و اظهار داشت: اين صعود به مدت 2 روز و يک شب به طول انجاميد.
وي ادامه داد: حرکت تيم کوه نوردي دانشگاه رودهن در تاريخ 20 مرداد ماه سال جاري از يال باختري (غربي) کوه آرارات صورت گرفت که سرانجام با همراهي 35 تن ديگر از هموطنان و به سرپرستي اوليايي به بلند هاي آرارات دست يافتند.
رئيس ادراه تربيت بدني رودهن بيان داشت: عظيم امجدي ،علي براري، محمد رضا همتي ، شهرام حسين آقايي ،شعبان ديو سالار و حسين مهر آبادي از اعضاي تشکيل دهنده تيم کوه نوردي واحد رودهن وآموزشکده سما رودهن  بودند که مربي گري اين تيم برعهده اين جانب بود.
وي در خصوص تمرينات صورت گرفته براي اين صعود اظهار داشت : اعضاي تيم کوه نوردي واحد رودهن پيش از اين در تمرينات مرتب و سازمان يافته جهت آماده سازي خود در اين صعود ، بارها به ارتفاعات قله دماوند و آزادکوه دست يافته بودند.
صالح نيا گفت: با وجود اينکه ارتفاع قله آرارات 5139 متر مي باشد اما در مقابل با قله دماوند با دشواري هايي روبرواست که حضور ماشين تا ارتفاع 1500 متري اين قله يکي از آن ميباشد و اين در حالي است که خودرو تا ارتفاع 3000 متري قله دماوند ميتواند برود.
وي گفت: تيم کوه نوردي دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن و آموزشکده سما با موفقيت به واحد دانشگاهي خود بازگشت که با استقبال مسئولين و اساتيد دانشگاهي و دانشجويان روبروشد.
رئيس اداره تربيت بدني واحد رودهن در پايان گفته هاي خود از توجه خاص رئيس دانشگاه و مسئولين آن به امر ورزش تشکر و قدرداني نمود و گفت: ديدگاه مثبت رئيس واحد رودهن همچنين معاونين اين واحد دانشگاهي زمينه هاي خوبي را براي پيشرفت ورزش اين واحد دانشگاهي ايجاد ميکند.

صعود تيم کوهنوردي آموزشکده سما
رودهن به قله آرارات
 رودهن-خبرنگار آفرينش
روابط عمومي آموزشکده سما واحد رودهن از صعود تيم کوهنوردي اين واحد به قله آرارات ترکيه خبر داد.
به گزارش خبرنگارآفرينش ; ايرج صادقعلي مسئول روابط عمومي آموزشکده سما گفت: تيم کوهنوردي آموزشکده سما واحد رودهن براي اولين بار توانست با سعي و تلاش بسيار قله 5139 متري آرارات را فتح کند.براي اين منظور اعضاي تيم اين واحد دانشگاهي در روز دوشنبه 20 مرداد ماه سال جاري عازم کشور ترکيه شدند.
مسئول روابط عمومي آموزشکده سما واحد رودهن بيان داشت: در اين صعود که به مدت يک هفته به طول انجاميد اعضاي تيم واحد سما رودهن به همراه 40 تن ديگر از هموطنان عزيزمان توانست به ارتفاعات آرارات دست يابد و پرچم پر افتخار کشورمان را بر فراز اين قله به اهتزاز در آورد.
وي شعبان ديوسالار و حسين مهر آبادي را از اعضاي تشکيل دهنده اين تيم برشمرد و بيان داشت : از ابتداي اين صعود تا فتح قله به مدت دو روز و يک شب به طول انجاميد و سرانجام کوهنوردان ساعت 7 صبح به قله دست پيدا کردند.
پيش از اين تيم کوهنوردي واحد با تلاش هاي خود توانسته بود به ارتفاعات مطرح داخل کشور مانند دماوند، سبلان و ... صعود کند که با دست يابي به فتح قله آرارات ترکيه زمينه هاي اوليه براي صعود به ساير ارتفاعات بين المللي فراهم خواهد شد.

سپاه فارس قهرمان فوتسال اولين المپياد پايگاه هاي استعداديابي و قهرماني بسيج کشور
 سپاه فارس قهرمان مسابقات فوتسال اولين المپياد پايگاه هاي استعداديابي و قهرماني بسيج کشور شد.
 به گزارش  روابط عمومي باشگاه فرهنگي مقاومت، اين دوره از مسابقات طي چهار روز در سالن شهيد نصر اصفهان برگزار شد که سپاه فارس توانست مقتدرانه بر تمامي حريفان خود غلبه کرده و کاپ قهرماني اين دوره از رقابت ها را بالاي سر ببرد.
اين تيم توانست در ديدار پاياني با نتيجه چهار بر يک از سد تيم سپاه بوشهر بگذرد و در رده بندي نيز تيم پايگاه هاي استعداديابي و قهرماني چهارمحال و بختياري توانست با نتيجه سه بر دو از تيم پايگاه هاي استعداديابي و قهرماني قزوين غلبه کند و خود را در رده سوم اين مسابقات جاي دهد.
در پايان اين رقابت ها که با حضور مسوولين استاني و کشوري ورزش سپاه و بسيج برگزار شد به تيم هاي برتر حکم، مدال، کاپ قهرماني و جوايز نقدي اهدا شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش