جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/02/28 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2484


آيت ا... هاشمي رفسنجاني در ديدار اعضاي حزب چکاد آزاد انديشان:
براي رفع بهانه گيري در پرونده هسته اي بايداعتمادسازي کنيم


رئيس دانشگاه آزاد اسلامي :
مهمترين دست آورد جهان بيني فازي قبول مفهوم بهبود مستمر و امکان تعامل مدني است


پرونده استيضاح هيات رئيسه قبل از طرح مختومه شد


در اولين دوره کارداني ناپيوسته نيمه حضوري به روش فراگير بيش از 50 هزار فرهنگي ديپلمه براي ادامه تحصيل در مراکز تربيت معلم پذيرفته مي شوند .
سيد حسين نقوي مدير کل دفتر آموزش و ارتقا» مهارت هاي حرفه اي و تربيت معلم در گفتگو با خبرنگار آفرينش با اعلام اين مطلب افزود : حدود بيش از 150 هزار فرهنگي ديپلمه در سطح مدارس و ادارات مشغول به انجام وظيفه هستند که در اولين مرحله پذيرش ، بيش از 50 هزار نفر در مقطع کار داني براي ادامه تحصيل پذيرفته خواهند شد و در مراحل بعدي هم به تدريج تمامي فرهنگيان ديپلمه به کار داني ارتقا پيدا خواهند کرد . به گفته وي ، در صورت درخواست زياد از استانها امکان افزايش ظرفيت پذيرش دانشجو وجود دارد .
اولين مرحله دانشپذيري دوره هاي کارداني ناپيوسته نيمه حضوري فراگيرويژه فرهنگيان مراکز تربيت معلم درسال 1385به منظور ارتقاي سطح علمي فرهنگيان وکسب مهارتهاي حرفه اي برگزار مي شود.ثبت نام در اين دوره از16ارديبهشت ماه آغاز شده وتا 31همين ماه ادامه مي يابد.
شرايط عمو مي واختصاصي داوطلبان
دارا بودن حکم استخدام رسمي يا پيماني در اموزش وپرورش
اشتغال بکار در وزارت آموزش وپرورش وبخش هاي تابعه آن
دارا بودن ديپلم کامل نظام قديم متوسطه ويا گواهي نامه پايان دوره پيش دانشگاهي
دارندگان ديپلم کامل نظام جديد(شاخه هاي فني وحرفه اي و کار دانش)که به دليل دوره پيش دانشگاهي رابه اتمام نرسا نده اند مجاز به شرکت دراين دوره نمي باشند.
عدم اشتغال به تحصيل همزمان در ساير دوره هاي کارداني و کارشناسي (اعم از پيوسته يا نا پيوسته )دانشگا هها وموسسات آموزش عالي دولتي و غير دولتي و مراکز تربيت معلم دانشجويان آزمون کارداني ويژه فرهنگيان که به صورت حضوري مشغول به تحصيل هستند حق انصراف براي ثبت نام دردوره فراگير را ندارند.
همچنين دارندگان مدرک تحصيلي کارداني و بالاتر نيز مجاز به شرکت در اين دوره نمي باشند.
شرايط اختصاصي
براي داوطلبان رشته آموزش و پرورش ابتدايي دارا بودن حکم کارگزيني در رشته شغلي آموزگاري با هر نوع ابلاغ سازماني در زمان ثبت نام وشروع به تحصيل براي داوطلبان رشته کودکان استثنايي عقب مانده ذهني ;کودکان استثنايي ناشنوا و نيمه شنوا و کودکان استسنايي نا بينا دارا بودن حکم کار گزيني در رشته شغلي آموزگاري به شرط اشتغال در سازمان آموزش وپرورش استثنايي ومدارس و واحدهاي تابعه آن داوطلبان ادامه تحصيل در رشته هاي تحصيلي آموزش ديني و عربي و آموزش زبان و ادبيات فارسي - در صورتي مي توانند ثبت نام و ادامه تحصيل دهند که کار گزيني آنان آموزگاري يا دبيري و رشته آموزشي فرهنگي باشد و بعداز فارغ التحصيلي هر گونه تغيير رشته و رشته شغلي آنان فا قد موضو عيت باشد.
براي داوطلبان ادامه تحصيل در تحصيلي امور تربيتي ;دارا بودن حکم کارگزيني در رشته شغلي متصدي امور دفتري و ابلاغ سازماني در فعاليت امور تربيتي در سال تحصيلي84-85
براي داوطلبان ادامه تحصيل در رشته تحصيلي متصدي امور آموزشي دارابودن حکم کار گزيني در رشته شغلي متصدي امور دفتري و ابلاغ سازماني در فعاليت مر تبط در سال تحصيلي84-85
پذيرش در دوره هاي کارداني فراگير فرهنگيان در رشته هاي زير مي باشد .
آموزش و پرورش ابتدايي ، امور تربيتي ، کودکان استثنايي عقب مانده ذهني ، کودکان استثنايي نا بينا و نيمه بينا ، کودکان استثنايي نا شنوا و نيمه شنوا ، متصدي امور آموزشي ، آموزش ديني و عربي ، آموزش زبان و ادبيات فارسي .
نحوه ثبت نام و تکاليف دانشپذير :
هر داوطلب پس از هماهنگي با سازمان آموزش و پرورش محل خدمت و با توجه به نياز سازماني ، بدون توجه به نوع ديپلم متوسطه يا مدرک پيش دانشگاهي مي تواند برابر ضوابط ، منحصرا در يک رشته امتحاني ثبت نام نمايد .
ثبت نام در حداقل 14 واحد درسي در نيمسال دانشپذيري الزامي است . اين درس ها از ميان درس هاي عمومي و اختصاصي رشته تحصيلي مربوط تعيين شده و در صفحه 2و3و4 اين دفترچه آور ده شده است .
دانشپذير بايد در پايان نيمسال دانشپذيري در آزمون تمامي درس هاي اختصاصي و عمومي شرکت کند و ميانگين نمرات وي حداقل 12 باشد و در هيچ درسي نمره کمتر از 10 کسب نکند .
گذراندن يک نيمسال دانشپذيري براي تبديل وظعيت دانشپذير به دانشجو ضروري است .
آزمون نيمسال دانشپذيري با نظارت وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري يا سازمان سنجش آموزش کشور صورت مي گيرد به گونه اي که ارتباط مستقيم دانشپذير با استاد کاملا قطع مي باشد و تنها منابع درسي اعلام شده مراجع طرح سوالات آزمون ها است .
شرايط تبديل وضعيت (قبولي در دوره فراگير )
شرايط تبديل وضعيت دانشپذير به دانشجو ، شرکت در آزمون هاي پايان نيمسال دانشپذيري و احراز دو شرط زير ضروري است .
از هر درس حداقل نمره 10 را از 20 کسب کند .
حداقل ميانگين کل دانشپذيري 12 از 20 را کسب کند .
اين دوره تحصيلي به صورت نيمه حضوري بوده و داوطلبان ضمن انجام کار موظفند به تحصيل نيز اشتغال داشته باشند ، لذا ارائه تسهيلاتي مانند ماموريت آموزشي خوابگاه يا امکانات شبانه روزي به اينگونه دانشجويان مقدور نخواهد بود .

برخي ضوابط ادامه تحصيل
انتقال از دوره هاي فراگير به ساير دوره هاي آموزش عالي ديگر ممنوع است .
دانشجو موظف است در هر نيمسال تحصيلي در مهلت اعلام شده از سوي مرکز تربيت معلم براي ثبت نام و انتخاب واحد درسي اقدام نمايند .
تعداد واحد هاي قابل اتنتخاب در هر نيمسال تحصيلي با توجه به ميانگين دانشجو حداقل 6 و حداکثر 20 واحد درسي مي باشد .
نمره قبولي در هر درس 10 از 20 است و براي اخذ مدرک کار داني داشتن حداقل ميانگين کل 12 از 20 لزامي است .
واحد هاي ارائه شده در هر نيمسال تحصيلي با توجه به امکانات مرکز تعيين مي شود .
براي اخذ مدرک تحصيلي کار داني ، ارائه اصل مدرک ديپلم نظام قديم و براي ديپلمه هاي نظام جديد اصل مدرک پيش دانشگاهي ضروري است .

دبيرکل سازمان ملل از ايران خواست تا جزئيات پيشنهادهاي اتحاديه اروپا را براي حل موضوع هسته اي خود بررسي کند .
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه از توکيو، عنان که براي ديدار با مقامات ژاپني به اين کشور سفر کرده است در گفتگو با تلويزيونNHK گفت: سه کشور اروپايي (انگليس، آلمان و فرانسه) در تلاش هستند ...
ادامه...

معاون سخنگوي وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد، کشورهاي اروپايي در حال بررسي پيشنهادهاي جديد خود به ايران هستند.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه از پاريس،"داني سيمونو" روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اين پيشنهادها در دست بررسي است و در زمان مناسب به مقامات ايراني ارائه خواهد شد. اين در حالي ...
ادامه...


اين نسخه 4814 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
سياسي و سياسي خارجي
هنري
ورزشي
آموزشي دانشجويي
دانشگاه و سياست
پزشکي علمي
استانها و شهرستانها
اطلاعيه
تست