جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/01/01 - نسخه شماره 1762

" حسين انتظامي"سخنگوي شوراي عالي امنيت ملي گفت که زمان مذاکره ايران و آمريکا بر سر عراق، پس از جمع بندي توسط مراجع رسمي کشور اعلام خواهد شد. وي در گفت وگو با ايرنا خاطرنشان کرد که طرفين در مورد زمان اين مذاکرات به توافق نرسيدند، اما در عين حال گفت: مکان اين مذاکرات قاعدتا "بغداد" است. انتظامي اظهارداشت: تاريخ هايي که در رسانه هاي داخلي و خارجي مطرح شده و مي شود، جنبه گمانه زني دارد و بنابراين،بيشتر حدس است تا واقعيت.
بحث مذاکره با آمريکا در چارچوب سياست کلي نظام پي گيري مي ...

ادامه...

رئيس کميسيون فرهنگي مجلس گفت: احمدي نژاد فارغ از تبعات و جناح بندي هاي سياسي با توجه به آرمان ها، برنامه ها و ميثاق نامه هاي خود، بايد يک تجديدنظر جدي در کابينه خود کند. عماد افروغ نماينده تهران در مجلس در گفت وگو با ايلنا تصريح کرد: احمدي نژاد بايد بيشتر پاسدار و حافظ جريان جديد اصولگرايي باشد اما ظاهرا کابينه ايشان در برخي جهات و برخي وزارتخانه ها معرف و بيانگر جنبش جديد اجتماعي نيست.
افروغ ادامه داد: برخي افراد از موج اول اصولگرايي در کابينه انتخاب شده اند و افرادي نيز وابسته به جريانات ...

ادامه...

نماينده آيت الله سيستاني در بيروت با اشاره به نامزدي ابراهيم جعفري در پست نخست وزيري عراق اظهار داشت: مرجعيت شيعه خواهان حفظ وحدت در ائتلاف يکپارچه است و درجزييات اموردخالت نمي کند. به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، حامد خفاف نماينده آيت الله سيستاني در بيروت بيان داشت: مرجعيت شيعه در جزئيات امور دخالت نمي کند و تصميم گيري در اين خصوص را به شرط تاکيد بر يکپارچگي کشور
بر عهده فهرست ائتلاف قرار داده است.
خفاف با بيان اين که هيچ سخن تازه اي از آيت الله سيستاني نشنيده، با اشاره به ...

ادامه...

يک زن ترکيه اي با انفجار خود مقابل مسجدي در شهر «اردو» در حاشيه درياي سياه، باعث زخمي شدن دو تن از جمله همدست خود شد.
به گزارش ايلنا به نقل از آسوشيتدپرس در حادثه اي ديگر در اين کشور، انفجار يک بمب ضعيف در جاده اي در نزديکي يک مقر نظامي در «دياربکر»، شهر اصلي کردنشين ترکيه، دو تن را زخمي کرد. اين انفجارها پس از شديدترين اعتراض هاي خياباني در ترکيه در دهه اخير که به کشته شدن 16 تن از تظاهرات کنندگان کرد منجرشد، به وقوع پيوست.
بنابراين گزارش، به دنبال اين تظاهرات هاي خونين يک گروه ...

ادامه...

گروه بين الملل: دهها هزار معترض تايلندي تصميم تاکسين شيناواترا نخست وزير اين کشور براي کناره گيري را با راهپيمايي در ساعات نخستين روز گذشته جشن گرفته، ولي هشدار دادند که اعتراض ها آنها هنوز به پايان نرسيده است.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، با توجه به بن بست سياسي فعلي در تايلند، سازمان دهندگان راهپيمايي به جمعيت خارج کاخ سلطنتي بانکوک اعلا م کردند که تاکسين بايد براي هميشه سياست را کنار بگذارد و سعي نکند از طريق رهبري دست نشانده اداره امور را در دست بگيرد. اتحاد ...

ادامه...

شيمون پرز، نظر وزير امور خارجه فلسطين درباره برگزاري همه پرسي درباره پذيرش موجوديت اسرائيل يا امکان برقراري دو حکومت در سرزمين فلسطين به عنوان راه حل بحران خاورميانه را رد کرد. به گزارش ايلنا، نخست وزير پيشين اسرائيل در گفت وگو با شبکه راديويي «اروپاي يک» فرانسه، اعلام کرد: «مواضع حماس دوگانه است، آنها اول مي گويند که اسرائيل بايد شروط حماس را بپذيرد، سپس از برگزاري همه پرسي خبر مي دهند.»
پرز حماس را «جنبشي که به رعب و وحشت آري مي گويد»، توصيف کرد و گفت: «مذاکره با سران حماس را بعيد ...

ادامه...

گروه بين الملل: در پي اعلا م مقررات منع آمد و شد و تهديد به شليک به ناقضان مقررات، احزاب مخالف نپال تظاهرات گسترده ضدسلطنتي را که قرار بود روز گذشته در پايتخت نپال انجام شود، به تعويق انداختند.
به گزارش شبکه خبري سي ان ان، منع آمد و شد در کاتماندو و دو حومه آن به اجرا درآمد.
خادگا پراساداولي معاون رهبر حزب کمونيست نپال و يکي از سازمان دهندگان کليدي اعتراضات گفت: تظاهرات فعلا به تعويق افتاده و احتمال دارد روز يکشنبه برگزار شود. وي افزود: ما شديدا مخالف مقررات اعمال شده هستيم، زيرا اعمال منع آمد ...

ادامه...

گروه بين الملل: در پي حمله به سفير امريکا در ونزوئلا با گوجه فرنگي و تخم مرغ، واشنگتن، کاراکاس را تهديد کرد که مجازات هاي ديپلماتيک سختي عليه اين کشور اعمال مي کند. به گزارش شبکه الجزيره، شان من کور مک سخنگوي وزارت خارجه امريکا اظهار داشت: هرگز به هيچ کس اجازه نمي دهيم موجب نگراني ما شود.وي افزود: در همين چارچوب نيکلا س برنز معاون وزير خارجه امريکا در امور امريکاي لاتين، سفير ونزوئلا در واشنگتن را فراخوانده و کشورش را به نقض کنوانسيون ژنو متهم کرده و دولت ونزوئلا را مسئول سلا مت «وليا براونفلد» ...
ادامه...


اين نسخه 4229 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
سياسي
بين الملل
اقتصادي
ويژه نامه تست
يشسبسي