جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/02/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2485


رئيس قوه قضاييه:
اعمال نفوذ در پرونده ها از آسيب هاي دادسرا است


چهارمين همايش چکاد آزادانديشان برگزار شد


عضو کمسيون صنايع و معادن مجلس:
حداقل 17 هزار کارگر در نتيجه تصميم وزير کار اخراج شده اند

معاون سازمان سنجش: کنکور با يک ميليون و 345 هزار داوطلب از 9 تير برگزار مي شود 61درصد کنکوريها دخترند .
معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش کشور جزييات کنکور سراسري 1385 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي کشور را اعلام کرد.
دکتر حسين توکلي در گفت وگو با ايسنا، از برگزاري بدون تغيير کنکور، طراحي سوالات کنکور به صورت تستي - چهارگزينه اي، حضور 61/43 درصدي دختران در کنکور، کاهش 3/2 درصدي تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته، اعلام نتايج نهايي پذيرفته شدگان کنکور در دهه سوم شهريور ماه و تضمين امنيت آزمون سراسري سال 85 خبر داد.
وي با اشاره به جزييات کنکور 85، اظهار کرد: کنکور 85 همانند آزمون سراسري سال گذشته در يک مرحله برگزار مي شود و داوطلبان هر يک از گروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبانهاي خارجي در يک جلسه به سوالات عمومي و اختصاصي که در سطح کتب دبيرستان است، پاسخ مي دهند.
وي گفت: کنکور در روزهاي جمعه، شنبه و يکشنبه يعني نهم، دهم و يازدهم تير ماه در بيش از 370 شهرستان داخل کشور و 14 کشور خارجي برگزار مي شود.
بر اين اساس آزمونهاي گروه آزمايشي علوم رياضي و فني صبح روز جمعه، گروه آزمايشي هنر بعد از ظهر جمعه، گروه آزمايشي علوم تجربي صبح شنبه، گروه آزمايشي زبانهاي خارجي بعد از ظهر شنبه و گروه آزمايشي علوم انساني نيز صبح يکشنبه برگزار مي شود.
به گفته ومعاون سازمان سنجش، براي داوطلبان گروه هاي آزمايشي علوم رياضي، علوم تجربي و علوم انساني در آزمون امسال دو پاسخنامه ارايه مي شود.
وي با رد طراحي سوالات مفهومي يا تحليلي، افزود: سوالات کنکور امسال به صورت تستي - چهارگزينه اي است که به صورت دفترچه هاي آزمون عمومي و اختصاصي در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد و داوطلبان بايد در مهلت مقرر به سوالات مربوط پاسخ دهند.
دکتر توکلي که به همراه محمود بسطامي مدير روابط عمومي سازمان سنجش در غرفه خبرگزاري دانشجويان ايران به سوالات داوطلبان کنکور پاسخ مي داد، افزود: داوطلبان مي توانستند بدون توجه به نوع ديپلم و مدرک پيش دانشگاهي خود در هر يک از گروههاي آموزشي پنجگانه کنکور شرکت کنند.
وي اظهار کرد: در سال جاري يک ميليون و 345 هزار و 177 نفر تقاضانامه ثبت نام را تکميل کرده اند که از اين تعداد 826 هزار و 365 نفر خواهران و 518 هزار و 812 نفر برادر هستند، به عبارت ديگر حدود 61/43 درصد داوطلبان را خواهران و 38/57 درصد را برادران تشکيل داده اند.
وي با اشاره به آمار سال گذشته داوطلبان کنکور، اظهار کرد: تعداد داوطلبان امسال حدود 44 هزار و 378 داوطلب يعني 3/2 درصد نسبت به سال گذشته کاهش يافته است.
وي با اشاره به سير نزولي تعداد داوطلبان کنکور سراسري، تصريح کرد: در اين راستا، تعداد داوطلبان سال گذشته نسبت به سال 83 حدود 47 هزار داوطلب، سال 83 نيز 13 هزار داوطلب نسبت به کنکور سال 82 کاهش داشته و تعداد داوطلبان کنکور 82 نيز 5 هزار داوطلب نسبت به سال 81 کمتر بوده است.
دکتر توکلي با اشاره به دلايل اين سير نزولي، اظهار کرد: هرم سني جوانان و افزايش ظرفيت دوره هاي روزانه و شبانه دانشگاهها، ايجاد دوره هاي فراگير، نيمه حضوري، پودماني، جامع علمي کاربردي و کارداني پيوسته از دلايل کاهش تعداد داوطلبان کنکور بوده است.
وي با بيان اينکه داوطلبان ساير گروه هاي آزمايشي مي توانند در آزمون گروه هنر و يا زبان نيز شرکت کنند، خاطرنشان کرد: در اين راستا 70 هزار و 476 نفر از ساير گروه هاي آزمايشي علاقمندي خود را براي شرکت در آزمون گروه هنر و 233 هزار و 190 نفر نيز علاقمندي خود را براي شرکت در گروه آزمايشي زبان نشان دادند.
وي افزود: بر اين اساس تعداد کارتهاي صادر شده بيش از تعداد داوطلبان واقعي هرگروه آزمايشي است، بنابراين در سال جاري حدود يک ميليون و 648 هزار کارت ورود به جلسه امتحان صادر مي شود به عبارت ديگر، براي کنکور امسال در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني 343 هزار داوطلب، علوم تجربي 428 هزار داوطلب و علوم انساني 519 هزار داوطلب شرکت مي کنند. همچنين تعداد داوطلبان واقعي در گروه هنر 29 هزار نفر و تعداد داوطلبان واقعي گروه زبان 25 هزار و 371 نفر است.
(ادامه دارد ).........


 

مشاور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از برگزاري هفته بزرگداشت اين دانشگاه از تاريخ 31 ارديبهشت تا 6 خرداد ماه خبرداد.
مهندس محمدرضا کريمي خاطر نشان ساخت:هفته بزرگداشت دانشگاه آزاد اسلامي امسال همزمان با بيست و چهارمين سالروز تاسيس اين دانشگاه از 31 ارديبهشت ماه به مدت يک هفته برگزار مي شود.
وي اسامي روزهاي هفته دانشگاه آزاد اسلامي را بدين ترتيب اعلام کرد:
31 ارديبهشت ماه:دانشگاه آزاد اسلامي; صيانت از آرمانهاي حضرت امام (ره)و حفظ ارزشهاي انقلاب
1 خرداد ماه :دانشگاه آزاد اسلامي; ارتقاي آموزش و فرهنگ عمومي
2 خرداد ماه :دانشگاه آزاد اسلامي; پژوهش محوري و ژرفا بخشي تحقيقات
3 خرداد ماه :دانشگاه آزاد اسلامي; شکوفايي استعدادها و پرورش منابع انساني توانمند
4 خرداد ماه :دانشگاه آزاد اسلامي; توليد علم و جنبش نرم افزاري
5 خرداد ماه :دانشگاه آزاد اسلامي; توسعه پايدار و نشاط اجتماعي
6 خرداد ماه :دانشگاه آزاد اسلامي; تقويت ارتباطات و تحکيم علمي دانشگاه هاي اسلامي
رييس مرکز اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي افزود:انعکاس توفيقات و افتخارات دانشجويان پر تلاش و اساتيد ميهن اسلامي مان در عرصه هاي علمي، پژوهشي، فرهنگي و هنري زمينه پرورش و شکوفايي استعدادها را فراهم ساخته و موجب افزايش اميد به زندگي و نشاط اجتماعي جوانان مي گردد.

قايم مقام دبير شوراي عالي امنيت ملي کشور گفت: آينده ايران در دست انرژي هسته اي است و اگر انرژي هسته اي را از ايران بگيرند، به ضرر تمام کشورهاي منطقه است.
به گزارش ايسنا، عبدالرضا رحماني فضلي در هشتمين همايش سراسري مسوولان شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و ستادهاي تابعه در مشهد با بيان اين مطلب افزود: امروز شرايط ايران دشوارتر شده به اين دليل که آمريکا بر اين موضوع توافق کامل پيدا کرده است که ايران نبايد به انرژي هسته اي دست پيدا کند.
وي اظهار داشت: صلح خاورميانه، تروريسم، انرژي هسته اي و حقوق بشر چهار محور براي کنترل ايران مي باشند که بزرگ ترين موضوعات غرب عليه ايران هم همين چهار محور است.
قايم مقام شوراي عالي امنيت ملي، مديترانه، خليج فارس و اقيانوس هند را مهم ترين مناطق تجاري دنيا دانست و افزود: تسلط ايران بر اين مناطق منجر به گسترش سريع اسلام در جهان خواهد شد و در اين صورت نفت و انرژي اروپا مسيرش تابع دنياي اسلام خواهد بود.
وي اظهار داشت: اولين درگيري غرب با ايران، اسلام است، چون در دهه 80 و پس از آن با فروپاشي شوروي، غرب خواستار گسترش حاکميت ايدئولوژي امپراليسم بود که با ايدئولوژي اسلام که ادعاي حکومت داشت روبرو شد. وي در ادامه اظهار داشت: رابطه ايران با دنياي شرق به خصوص روسيه و چين بايد در يک معادله منافع متقابل باشد، زيرا کمک آنها در چهارچوب منافع ملي خودشان است. رحماني فضلي به سياست ايران در مقابل غرب اشاره کرد و عنوان نمود: در سياست ايران در مقابل غرب نبايد استراتژي منزوي کردن و غير قابل انعطاف بودن مطرح باشد، زيرا آمريکا و غرب در هيچ جلسه اي نتوانسته اعمال ايران را خلاف ان.پي.تي بداند و بنابراين بايد مذاکره را ادامه داد.

وزير امور خارجه آمريکا پنجشنبه، در ديدار با همتاي سعودي اش به تبادل نظر درباره موضوعات جهاني و منطقه اي مانند مساله هسته اي ايران پرداخت.
به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري چيني شينهوا، کاندوليزا رايس، وزير امور خارجه آمريکا پس از ديدار با سعود الفيصل، همتايش از عربستان سعودي گفت: اول از همه ما زماني را با هم براي موضوعات منطقه اي و جهاني گذرانديم.
وي افزود که موضوعاتي از جمله موضوع هسته اي ايران، خاورميانه، عراق و لبنان در ديدار آن ها مورد بحث قرار گرفته است.
اين گزارش افزود: الفيصل در راس هياتي از رياض براي دومين روز گفت و گوي استراتژيک با مقامات واشنگتن به اين کشور سفر کرده است.

نمايش"دو متر در دو متر جنگ" در ابعادي جهان شمول به جنگ و ضديت با جنگ مي پردازد، بديهي است که حميدرضا آذرنگ به عنوان نويسنده و نيما دهقان به عنوان کارگردان براي اولين بار در دنيا يک اثر ضدجنگ خلق نکرده اند اما آن چه از اين دو هنرمند جوان ايراني مي بينيم، به لحاظ کيفيت جز» آثار برجسته اي است که در کشورمان با چنين مضموني خلق و اجرا شده است.حميدرضا آذرنگ در آثار قبلي خود نيز مانند"روزي روزگاري آبادان" و"اين کدام پنجشنبه است" استراتژي خود را در برابر مفهوم جنگ اعلام کرده بود، اما در آن دو اثر جغرافيا و محدوده خاصي را براي محتواي اثر تعيين مي کرد اما در"دو متر در دو متر جنگ" هيچ مرز و جغرافيايي براي آن تعيين نشده است. قرار است که در يک وضعيت ساده و قابل فهم جنگ مورد بررسي قرار گيرد. بايد در اين موقعيت بسته و محدود زيبايي و زشتي هاي جنگ علني شود. چهار آدم که دو به دو مقابل هم ايستاده اند، آن هم براي دو متر خاک نازنين! اين دو به فرمانده و سرباز تقسيم شده اند و حالا بايد در چالش با يکديگر استراتژي قابل در ک تري را براي برتري خود اعلام کنند. در حالي که رفته رفته به اين نکته پي مي برند بيهوده تقلا کرده اند تا خاک ديگري را تصاحب کنند. خاکي که در نهايت جسد آنان را در خود مي بلعد و به نيستي آن ها صحه مي گذارد.بازي با مفهوم جنگ آن هم در شکل و قالب طنز اهميت اثر را افزايش مي دهد. يک عده آدم که نمونه اي از آدم هاي کل هستي هستند، بايد رو در روي هم قرار گيرند تا پاسخ گوي عده اي قليل از جاه طلبان باشند.
(ادامه دارد ).........
 
1-"از ققنوس" به کارگرداني نادر مقدس نام مجموعه اي تلويزيوني است که از اواخر بهار و اوايل تابستان روي آنتن پخش شبکه پنج سيما مي رود.
داستان اين مجموعه روايت دکتر پرهام بهادر، پزشک حاذقي است که به جراحي هاي زيبايي مي پردازد و شهرتي فراواني در اين زمينه پيدا کرده است. او که در زندگي خانوادگي خود با همسرش شهره هم دچار مشکلات جدي شده، با تهديد تبهکاري بين المللي و خطرناک به نام بيژن فرزان رو به رو مي شود که قصد سو» استفاده از توانايي پرهام در تغيير چهره افراد را دارد. مقاومت پرهام با تهديدهاي بيژن که او را به افشاي گذشته پنهان پرهام تهديد مي کند، کم کم مي شکند، گذشته اي که پرهام حتي از نزديک ترين افراد خانواده اش هم مخفي نگه داشته است و به اين ترتيب پرهام ناخواسته وارد بازي پيچيده سرنوشت مي شود.عبدالرضا اکبري، فاطمه گودرزي، مهدي ميامي، عنايت بخشي، امير مهدي کيا، هادي قمشي، پوراندخت مهيمن، افشين نخعي، اتابک نادري، امجد زارع، شيرين ايزدي، فريده سپاه منصور، مهرداد فلاحتگر، حسين رجايي، بابک حسني، بهزاد خداويسي و زنده ياد رضا سعيدي در اين مجموعه بازي مي کنند. مجموعه تلويزيوني "راز ققنوس" در قالب 13 قسمت 45 دقيقه اي براي گروه فيلم و سريال شبکه تهران ساخته شده است.
(ادامه دارد ).........


اين نسخه 4778 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
سياسي و سياسي خارجي
اقتصادي
استانها و شهرستانها
هنري
ورزشي
دانشگاه آموزشي
دانشگاه سياسي
تست
ويژه نامه روزنامه آفرينش از نمايشگاه مطبوعات