جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/10/17 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2670


آمريکا 24 شرکت را به اتهام همکاري با ايران تحريم کرد

محدوديت اعزام دانشجويان بورسيه به سه کشور آمريکا، کانادا و انگليس

تاکيد رئيس جديد مجلس آمريکا برنقش موثر ايران در منطقه
آزمون جامع پذيرفته شدگان کارشناسي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي کار بردي حذف مي شود
رييس دانشگاه جامع علمي کاربردي گفت: برخي دانشگاه ها متاسفانه در استخدام دانش آموختگان علمي و کاربردي کم لطفي مي کنند که با مذاکرات انجام شده، اين مشکل فارغ التحصيلان به تدريج برطرف مي شود.
به گزارش ايسنا، منطقه خوزستان - دکتر بلندي در جمع دانشجويان آموزشکده فني صنعت آب و برق خوزستان، با اشاره به فلسفه ايجاد دانشگاه علمي کاربردي در جهت پاسخگويي به نيازهاي بخش هاي مختلف، اظهار کرد: اين دانشگاه تاسيس شد تحصيلات عالي را با اشتغال گره زد و در عين حال خود را در برابر دانش آموختگانش متعهد مي داند.
وي با بيان اينکه تمام برنامه هاي دانشگاه براساس نيازها توسط دستگاه هاي اجرايي پيشنهاد مي شود گفت: دانشگاه جامع علمي کاربردي به عنوان دانشگاه پويا، کليه برنامه هاي خود را مورد بازنگري قرار داده است که در اين راستا سال گذشته 70 برنامه و امسال نيز 70 برنامه را تدوين کرده است و همچنان در حال تدوين برنامه هاي جديد ديگر است.
رييس دانشگاه جامع علمي کاربردي در ادامه علت تاخير در توزيع دفترچه ها را افزودن رشته هاي جديد عنوان کرد و بيان کرد: امسال 11 رشته کارداني و 23 رشته کارشناسي ناپيوسته جديد به مجموع رشته هاي دفترچه اضافه شده است و همچنين حداقل 27 رشته ديگر نيز آماده براي تصويب در شوراست.
وي همچنين از انتشار فراخوان براي تاليف کتب علمي کاربردي در زمينه موضوعات تخصصي خبر داد.
دکتر بلندي در ادامه گفت: براي تمام مدرسان دانشگاه يک شناسه عبوري تعريف شده است و هيچ شخصي بدون داشتن اين شناسه حق حضور در کلاس را ندارد.
به گفته وي، تمام افرادي که به عنوان مدرس در دانشگاه فعاليت مي کنند بايد حداقل داراي مدرک کارشناسي ارشد باشند البته در بحث هاي آزمايشگاهي مي توان از افراد داراي خبرگي، به عنوان مدرس ...
» ادامه
ادعاهاي شيراک درباره فعاليت هاي هسته اي ايران
گروه سياسي: ژاک شيراک رئيس جمهور فرانسه از ايران درخواست کرد تا به منظور از سرگيري گفت وگوها با جامعه بين المللي و ايجاد مجدد اعتماد، فعاليت هاي هسته اي خود را متوقف کند. بنابر ادعاي رئيس جمهور فرانسه ايران با اظهارات غيرقابل پذيرش تعدادي از سران خود ...
» ادامه
سرمقاله

اين بار نوبت کدام کلاس است ؟!
هنگامي که فاجعه « سفيلان» روي داد وطي آن، دانش آموزان خردسال يک مدرسه ابتدايي در روستايي به همين نام، زنده زنده در آتش سوختند، مسئولان آموزش وپرورش، در واکنش به خشم افکار عمومي، اعلام کردند که پروژه ايمن سازي مدارس در ...

» ادامه
آگهي صفحه اول

فراخوان آفرينش
در پاسخ به اجابت گسترده خوانندگان گرامي از «فراخوان آفرينش»، به اطلاع مي رساند کليه پيشنهادات و انتقادات دريافتي به مبادي ذيربط ارسال و ترتيبي اتخاذ گرديده تا ضمن پيگيري و پس از دريافت پاسخ نسبت به انعکاس آن اقدام گردد.
ضمنا ...

» ادامه
آگهي صفحه 2

» ادامه
حميد استيلي مربي تيم پرسپوليس :
پرسپوليس واقعي را در نيم فصل دوم ببينيد
تيم پرسپوليس در آخرين بازي نيم فصل ليگ برتر باشگاه هاي کشور در يک بازي پرگل با نتيجه 3 بر 2 تيم ذوب آهن اصفهان را مغلوب کرد .
در خصوص شرايط کنوني تيم پرسپوليس حميد استيلي مربي اين تيم گفت: اين تيم در نيم فصل دوم چهره واقعي خود را نشان خواهد داد.
وي ...

» ادامه
گزارش آفرينش از افتتاحيه نخستين سمينار "نمايش و دين" در خانه هنرمندان
هنوز از برکات جامعه ديني در عرصه هنر بهره صحيح نبرده ايم
نخستين سمينار "نمايش و دين" ديروز در تالار ناصري خانه هنرمندان ايران با حضور دکتر معاون هنري وزير ارشاد، حسين پارسايي مدير کل هنرهاي نمايشي، اميررضا خادم نماينده مجلس، دکتر علي منتظري، نصراله قادري و ميهمانان خارجي مدعو آغاز به کار کرد.
در ابتداي ...

» ادامه
تبديل بزرگ ترين خانه تاريخي ايران به اقامتگاه گردشگران
کاشان - خبرنگار آفرينش
خانه تاريخي عامريها ، بزرگ ترين خانه تاريخي ايران به اقامتگاه گردشگري تبديل مي شود .
مهران سرمديان معاون اداره ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري کاشان با اعلام اين خبر گفت : خانه عامري ها با 900 مترمربع عرصه و 12 هزار مترمربع ...

» ادامه
جنجالي تازه در محافل پزشکي:
جلوگيري از رشد دختر معلول با روش هاي پزشکي، اخلاقي يا غير اخلاقي؟

تصميم والدين يک دختربچه 9 ساله آمريکايي به متوقف کردن رشد وي به دليل معلوليت ذهني و جسماني شديد باعث بحثي گسترده و ادامه دار در اين کشور شده است.
فعاليت ذهني و جسماني اين دختر خردسال، که با نام اشلي معرفي شده، به خاطر ...

» ادامه
معاون فني و آماري سازمان سنجش خبر داد :
عدم استقبال از ثبت نام اينترنتي در کنکور 86
در حال حاضر آمار دقيقي از تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون سراسري به دست نيامده است اما طبق آمارهاي اوليه تنها 25 در صد و در حدود 250 هزار نفر از تعداد داوطلبان شرکت در آزمون سراسري 86 از طريق اينترنت اقدام به ثبت نام کردند.
دکتر "ابراهيم خدايي" در ...

» ادامه
معاون سازمان امور مالياتي کشور:
برنامه اي براي اخذ ماليات از خانه هاي خالي از سکنه نداريم
محمدقاسم پناهي با بيان اين که سازمان مالياتي، برنامه و يا بررسي کارشناسي خاصي براي اخذ ماليات از واحدهاي مسکوني خالي از سکنه را در دستور کار ندارد، گفت: اخذ ماليات در بخش هاي ساخت، فروش و نقل و انتقال املاک، حمايتي و تشويقي است.
معاون فني و حقوقي سازمان ...

» ادامه
سمينار بين المللي نمايش و دين در خانه هنرمندان ايران
عكاس همايون لنگرودي

» ادامه
آگهي صفحه 3

» ادامه
تختي مرد بود
انگار همين ديروز بود، محله خاني آباد آذين بسته شده بود همه جا صحبت از دلاوري هاي جهان پهلوان تختي بود و ريش سفيدان محل با دسته هاي گل سر گذر به انتظار بازگشت پهلوان محله به انتظار ايستاده بودند.
آن روز قهرمان مردم ايران، بزرگترين افتخار ورزش کشور را ...

» ادامه
بررسي پرونده هسته اي ايران در نشست ناتو

گروه سياسي: وزراي خارجه اروپا و آمريکاي شمالي در تلاش براي تقويت روابط فرا آتلانتيکي اواخر ژانويه نشست فوق العاده اي را برگزار خواهند کرد. موضوع اين نشست تقويت توان ناتو در ماموريت هاي مختلف خود است. بنا به گفته ديپلمات هاي آگاه برنامه هسته اي ايران ...

» ادامه
خاتمي: حکومت نبايد زمينه دلسردي مردم را فراهم آورد
گروه سياسي: رئيس جمهور سابق کشورمان گفت: ملت ما حق ندارد انتخابات را کوچک بگيرد و گروه هاي سياسي نيز حق ندارند مردم را براي اعمال حق شان دلسرد کنند و البته حکومت نيز حق ندارد زمينه اين دلسردي را ايجاد کند. به گزارش ايسنا، سيد محمد خاتمي که در نشست ...
» ادامه
آگهي صفحه 6

» ادامه
آگهي صفحه 7

» ادامه
کارشناس خودرو:
دليل پايين بودن کيفيت خودروهاي داخلي فرسوده بودن قالب هاي صنعتي است
يکي از علل پايين بودن کيفيت خودروهاي داخلي فرسوده بودن قالب هاي صنعتي است.
هوتن رستگار کارشناس خودرو در گفت و گو با ايسنا افزود: به طور کلي ايرادات وارده به کيفيت خودروهاي توليدي در ايران را مي توان به دو بخش قطعات و قسمت ...

» ادامه
مسعود عنايت رييس کميته داوران فدراسيون فوتبال :
برخي اشتباهات نتايج بعضي از ديدارها را تغيير داد
مسعود عنايت رييس کميته داوران فدراسيون فوتبال با مطلوب توصيف کردن قضاوت هاي نيم فصل اول ليگ برتر گفت : قبول دارم که برخي از اشتباهات داوران نتايج برخي از بازي ها را تغيير داده است.
وي در گفت وگو با ايسنا افزود : از داوري 118 بازي از 120 بازي برگزار ...

» ادامه
تغييرات در استقلال قطعي است
طي چند روز اخير شايعات زيادي در خصوص تغييرات در باشگاه استقلال به گوش مي رسد ، در اين ارتباط منابع آگاه از تغييرات احتمالي در هيات مديره باشگاه استقلال و افزايش تعداد اعضا» به هفت نفر خبر مي دهند تا اين تيم بتواند حضوري قدرتمند در رقابت هاي ليگ قهرمانان ...
» ادامه
گزارشي ازمراسم بزرگداشت چهلمين روز درگذشت " بابک بيات " آهنگساز و موسيقيدان نامدار کشورمان
دراين مراسم که با مشارکت سازمان فرهنگي و هنري شهر داري تهران و حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي برگزار شده بود "عباس سجادي"- مدير امور موسيقي سازمان فرهنگي هنري شهرداري ضمن خير مقدم به مهماناني که در اين مراسم شرکت کرده بودند ، چهلمين روز درگذشت زنده ...
» ادامه
آخرين آمار مبتلايان به HIV و ايدز در کشور اعلام شد

از 14 هزار و 90 مبتلا به HIV و ايدز شناسايي شده 13 هزار و 308 نفر مرد (94/4 درصد) و 782 نفر زن ( 5/6 درصد) هستند

بر اساس آخرين آمار، شمار مبتلايان به HIV / ايدز در کشور تا تاريخ اول دي ماه 85، به 14 هزار و90 مبتلا رسيد که از اين ميزان يکهزار ...

» ادامه
در نشست کميته دانشجويي دفاع ازحقوق هسته اي تصريح شد:
جامعه علمي و دانشگاهي ايران ازحقش کوتاه نمي آيد
ايسنا: کميته دانشجويي دفاع از حقوق هسته يي ملت ايران، متشکل از بسيج دانشجويي، جامعه ي اسلامي دانشجويان، اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاههاي کشور، جنبش عدالت خواه دانشجويي و دفتر تحکيم وحدت( طيف شيراز)، صبح روز شنبه در نشست خبري روبه روي ...
» ادامه
دانشگاه آزاد اسلامي و توسعه اقتصادي
نقش دانشگاه آزاد اسلامي در توسعه اقتصادي و اجتماعي کشور انکار نا پذير است .
ايجاد ده ها هزار شغل در سطح کشور ، موجب افزايش ثروت عمومي و در نتيجه کاهش فقر در جامعه بايد تلقي شود .
اشتغال حدود 60 هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامي با حسابي سر انگشتي و بنا ...

» ادامه
در پي توقف صادرات گاز
ترکيه از ايران شکايت مي کند
وزير انرژي ترکيه با اشاره به خسارات وارده به اين کشور در اثر قطع صادرات گاز ايران اعلام کرد، عليه اين کشور به داوري بين المللي مراجعه کرده است.
به نقل از الزمان، شرکت بوتاش ترکيه خواهان جبران خسارات ناشي از قطع صادرات گاز ايران به اين کشور شده است. ...

» ادامه
جوابيه سايپا
در پي درج خبري به تاريخ دوشنبه 85/10/11 در صفحه 6 روزنامه آفرينش با عنوان آتش سوزي محصولات سايپا و تصادفات جاده اي روابط عمومي سايپا با ارسال جوابيه اي به شرح ذيل آن را کذب محض خواند.
کيفيت، فروش سايپا را افزايش داده است
محصولات سايپا به ويژه خودروي ...

» ادامه
جوابيه وزارت مسکن

در پي درج خبري به تاريخ دوشنبه 85/10/11 در صفحه 6 روزنامه آفرينش به نقل از خبرگزاري فارس با عنوان وزير مسکن مهر سکوت را مي شکند وزارت مسکن و شهرسازي با ارسال نمابري نحوه انعکاس اين خبر را ناصحيح خواند.
جوابيه وزارت مسکن به شرح ذيل است:
مهندس سعيدي ...

» ادامه
محمد نصرتي مدافع تيم پاس :
جاي پاس اينجا نيست
تيم فوتبال پاس در هفته پانزدهم رقابت هاي ليگ برتر با نتيجه 2 بر يک مغلوب استقلال شد تا با 15 بازي در مکان دوازدهم جدول قرار گيرد .
در اين ارتباط محمد نصرتي مدافع تيم فوتبال پاس تهران گفت: قرار گرفتن در مکان دوازدهم جدول جايگاه واقعي پاس نيست.
وي ...

» ادامه
به بهانه سي و نهمين سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختي
روزي که جوانمردي خاطره شد
رد پاي اين مه به ابن بابويه مي رسد، بابک مثل هر سال با لباس يقه اسکي رنگ روشن و پالتوي تيره اش، سمت راست آرمگاه پدر ايستاده و مردم دسته دسته مي آيند و مي روند و از تختي مي گويند.
به گزارش مهر، روز17 دي در تمام سال ها را مه غليظي دربرگرفته است، روزي ...

» ادامه
17 دي
آن روز آسمان ، مرگ مردترين مرد ورزش را به چشم ديد و گريست
آن روز خورشيد خنديد. آسمان اشک شوق ريخت. زمين به خود باليد. لاله سربرآورد. شقايق شکفت. آن روز پهلوان نه بر توسن افتخار و مردانگي که بر ابرها سوار شد. دنياي قهرماني را دور زد. از مرز پهلواني گذشت و بزرگواري و جوانمردي را تفسير کرد.
امروز 17 دي ماه ، ...

» ادامه
بهره برداري از 130 پروژه زيربنايي کشاورزي در استان يزد
يزد - خبرنگار آفرينش
به مناسبت هفته کشاورزي طي مراسمي از توليدکنندگان و بهره برداري نمونه کشاورزي استان تجليل شد .
در اين مراسم استاندار يزد گفت : عليرغم تمام محدوديت ها و کمبودهايي که وجود دارد ، کشاورزان يزدي به بهترين وجه از ظرفيت هاي موجود استان ...

» ادامه
سومين همايش اهل قلم بسيجي منطقه مقاومت بسيج استان تهران برگزار شد
کرج - خبرنگار آفرينش
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي منطقه مقاومت بسيج استان تهران ، سومين همايش اهل قلم بسيجي استان تهران با حضور متوليان فرهنگي و نويسندگان شهرستان استان تهران در سالن ميلاد کرج برگزار شد .
در اين مراسم حجه الاسلام ...

» ادامه
ورزشي
پينگ پنگ ايران براي پيشرفت نياز به حمايت و سرمايه گذاري دارد
كوتاه و خواندني از سوت پايان و دقيقه 90
سياسي و سياسي خارجي
کوتاه و خواندني
هنري
كوتاه وخواندني
استانها و شهرستانها
کوتاه و خواندني
پزشکي و علمي
در پزشکي رايج بيماري درمان مي شود و در هوميوپاتي ، بيمار
کوتاه و خواندني
ارتباط بروز تومورهاي مغزي با ويروس ها
دانشگاه و خبر
زنگ آفرينش
کوتاه و خواندني
دانشگاه
ساختار آموزشي
کوتاه و خواندني
اقتصادي
کاهش 4/9 واحدي شاخص هاي بورس
بازار سكه و ارز
کوتاه و خواندني

اين نسخه 4990 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش