جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4837


رئيس جمهوري: مبادا تحت لواي امر به معروف، ناامني آغاز شود

آيين‌نامه شوراي پژوهش و فناوري استاني دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ شد

ماندگار بر جريده عالم

رهبر معظم انقلاب در ديداربا نخبگان جوان:
نجات کشور در گروي تقويت بنيه علمي و اقتصاد دانش بنيان است
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار صدها تن از «نخبگان جوان دانشگاهها و برگزيدگان المپيادها و جشنواره هاي جهاني و داخلي»، با تأکيد بر ضرورت ايجاد يک زنجيره کامل و شبکه عظيم توليد علم در دانشگاهها و مراکز علمي تحقيقاتي افزودند: ايران را بايد با اتکاي به منابع روي زمين يعني هوش و استعداد جوانان و نخبگان کشور اداره کرد نه با تکيه بر درآمد پرنوسان منابع زيرزميني و نفتي.
ايشان ديدار با «جوانان نخبه و نويد دهندگان آينده روشن کشور» را، بسيار شيرين خواندند و به همه جوانان توصيه کردند خانه پرافتخار ميهن را با نيروي فکر و عزم و اراده، به گونه اي بسازيد که شايسته اين ملت و اين تاريخ پرافتخار باشد.
ضرورت انفاق نخبگي براي جامعه و کشور
رهبر انقلاب با دعوت از همه نخبگان براي تفکر و تعمق درباره «اصل نخبگي و مفهوم حقيقي آن» افزودند: نخبگي مجموعه اي از سه ويژگي «هوش و استعداد»، «همتِ برجسته براي مطالعه و کار و تلاش»، و «حوصله تحسين برانگيز براي پيگيري و مداومت» است و نگاه عالمانه و حکيمانه به اين ويژگي ها، روشن مي کند که همه آنها نعمت و رزق الهي است.
ايشان با استناد به آيات قرآن شريف مبني بر انفاق رزق الهي تأکيد کردند: رزق دانش و نخبگي را بايد در راه خدا و براي خير بندگان خدا، انفاق کرد و آن را در خدمت حال و آينده «جامعه، ملت و کشور» قرار داد.
حضرت آيت الله خامنه اي به نخبگان جوان خاطرنشان کردند اگر نعمت الهي نخبگي را انفاق کنيد، هدايت پروردگار نيز شامل حالتان مي شود يعني هم ويژگي هاي نخبگي در شما بيشتر خواهد شد و هم خداوند شما را به عرصه هايي هدايت مي کند که به علم و دانش شما نياز حقيقي وجود دارد.
رهبر انقلاب، حضور تأثيرگذار شهيد چمران در دفاع مقدس و فعاليت شهيد شهرياري ...
» ادامه
سرمقاله
درحفظ امنيت رواني جامعه سليقه‌اي عمل نكنيد
حميدرضا عسگري
درايران به لطف حفظ تماميت ارضي و آمادگي كشور دربرابراحتمال تهاجم خارجي، امنيت ملي مناسبي حكم فرماست، اما امنيت رواني و آرامش روحي مردم دستخوش اختلال و چالش مي‌باشد و از اين بابت جاي نگراني است. ...

» ادامه
در جلسه شوراي پول و اعتبارصورت گرفت:
فرجه زماني سه ساله براي بانک‌ها به منظور واگذاري بنگاه‌ها
محمدرضا پورابراهيمي از برگزاري جلسه شوراي پول و اعتبار در بانک مرکزي با حضور اعضا خبر داد و گفت: در اين جلسه موضوع اخذ کارمزد از دارندگان پايانه هاي فروشگاهي مورد بررسي قرار نگرفت.
عضو شوراي پول و اعتبار افزود: در اين نشست شورا يک فرجه زماني سه ساله ...

» ادامه
مقابله با داعش با حضور ايران و روسيه موفق‌تر مي‌شد
مهر: نماينده دائم روسيه در سازمان ملل با اشاره به ائتلاف بين‌المللي مقابله با داعش به رهبري آمريکا گفت: مبارزه با داعش با حمايت ايران و روسيه مي‌توانست موفق‌تر باشد. به گزارش خبرگزاري رويترز، ويتالي چورکين، نماينده دائم روسيه در سازمان ملل در سخنراني‌اش ...
» ادامه
افخم: در گام‌هاي آخر مذاکرات هستيم
آفرينش: سخنگوي وزارت امور خارجه اعلام کرد: تبديل 4100 کيلو اورانيوم کمتر غني شده به اورانيوم طبيعي متناسب با تعهدات ايران است. مرضيه افخم در نشست خبري امروز خود با خبرنگاران با بيان اين‌که مذاکرات کارشناسي طبق برنامه دو روزه خواهد بود، گفت: در اين مذاکرات ...
» ادامه
صرع؛ بيماري‌اي که سن و سال نمي‌شناسد
به طور ناگهاني و جلوي چشمان همه، بدنش دچار لرزش و تکان‌هاي شديدي شده و در حالي که عضلاتش بشدت منقبض شده نقش بر زمين مي‌شود.
صرع به دنبال بروز اختلال در عملکرد سلول‌هاي مغز ايجاد مي‌شود، ولي گاهي ممکن است علامتي از يک بيماري ديگر که موجب آسيب يا تخريب ...

» ادامه
شايع‌ترين علت مراجعه به پزشک
يک جراح مغز و ستون‎ مهره‎ها درباره کمردرد گفت: شايع‏‌ترين علت کمردرد در کشور دردهاي عضلاني استخواني است که مردم به آن دچار مي‌شوند.
دکتر احمد ايرواني در گفت‌وگو با (ايسنا) اظهار کرد: کمردرد يکي از شايع‏‌ترين علل مراجعه مردم به پزشک است. طوري که گفته ...

» ادامه
معاون وزير نيرو: طرح انتقال آب خزر به اروميه فقط در مرحله مطالعاتي قرار دارد
معاون وزير نيرو با بيان اينکه طرح انتقال آب خزر به اروميه فقط در مرحله مطالعاتي قرار دارد، گفت: با توجه به گران بودن و هزينه‌هاي اجتماعي بالا و امکان محروم شدن حوضه مبدا از آب انتقال آب بين حوضه‌اي بايد در مصارف اولويت دار هزينه‌هاي آن را متقبل شد.
به ...

» ادامه
مديرکل راه و شهرسازي استان کرمان:
خط ريلي بم به جيرفت و هرمزگان متصل مي‌شود
مديرکل راه و شهرسازي استان کرمان با بيان اين‌که خط ريلي بم به جيرفت و هرمزگان متصل مي‌شود، گفت: هم‌اکنون مي‌کوشيم مسير ريلي سيرجان به شهرهاي بردسير و کرمان نيز وصل شود.
«خداد مقبلي» در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه‌ي کوير، با اشاره ...

» ادامه
سفير آلمان در ديدار از تصفيه‌خانه فاضلاب شمال اصفهان اعلام کرد :
اراده سياسي جهت رفع مشکل آب در اصفهان وجود دارد
اصفهان –راعي
سفير آلمان در ايران در بازديد از تصفيه‌خانه فاضلاب شمال اصفهان گفت: هم اکنون اراده و عزم سياسي قابل توجهي نزد مسئولان اصفهان جهت رفع بحران آب در اين استان وجود دارد.
به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، ميشائيل فون انگرن اشتنبرگ گفت: طي سفر ...

» ادامه
علي کفاشيان:
روي حرف خود ايستاده‌ايم!
علي کفاشيان رئيس فدراسيون درمورد عدم پخش ديدارهاي ليگ برتر گفت: روي حرف خود هستيم و به خواسته‌مان در مورد حق پخش از صدا و سيما همچنان اصرار داريم.وي ادامه داد: يک بار ديگر تأکيد مي‌کنم که صداوسيما بايد براي حرفه‌اي شدن حق واقعي باشگاه‌ها را بدهد اما ...
» ادامه
حسين ماهيني:
قسمت نبود در خدمت هواداران تراکتورسازي باشم
پس از اينکه مشخص شد کارت معافيت حسين ماهيني با مشکلاتي روبروست اين بازيکن از پرسپوليس جدا شد و در حاليکه گفته مي‌شد راهي تراکتورسازي خواهد شد اما امريه وي براي ملوان صادر شد و او به انزلي خواهد رفت تا ادامه فوتبالش را در اين شهر انجام دهد.
حسين ماهيني ...

» ادامه
اعطاي مدال آزادي سال 2014 به ملاله يوسف زي در پنسيلوانيا آمريکا

» ادامه
عمري طولاني و سلامت با عادات غذايي مناسب
وزير بهداشت با اشاره به مصرف نمك در كشور 5/2 برابر حد مجاز گفت: در ادامه طرح تحول نظام سلامت، برچسب هايي روي مواد غذايي قرار مي گيرد كه مقدار شكر، نمك و روغن در آن ثبت است، و با علائمي شبيه راهنمايي رانندگي(مجاز، احتياط و ممنوع) مردم مي توانند فرآورده ...
» ادامه
زنان باردار 2 برابر سايرين به يد نياز دارند
رييس پژوهشکده غدد درون ريز و متابوليسم دانشگاه شهيد بهشتي گفت: زنان باردار و شيرده يک و نيم تا دو برابر بيشتر از ساير زنان به دريافت روزانه يد نياز دارند.
به گزارش آفرينش دکتر فريدون عزيزي در افتتاحيه دهمين کنگره بين المللي غدد درون ريز و متابوليسم ...

» ادامه
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختياري:
اولين همايش بين‌المللي فرش دستباف سال آينده در شهرکرد برگزار مي شود
شهركرد - رحيمي
دکتر سيد نعيم امامي در نشست با خبرنگاران بمناسبت روز ملي صادرات گفت: با توجه به اهداف برنامه‌ريزي شده سند توسعه صنعت خارجي استان، در شش ماهه اول سال جاري بيش از 90 ميليون دلار از استان چهارمحال و بختياري صادرات صورت گرفته است.
رييس سازمان ...

» ادامه
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي چشمان «سهيلا جورکش» دختر 27 ساله قرباني اسيدپاشي را معاينه کرد.

» ادامه
شرمن: ايران بايد تصميمات سختي بگيرد
ايلنا: معاون وزير امور خارجه آمريکا گفت که ‌ايران براي اطمينان دادن درباره ماهيت صلح‌آميز برنامه هسته‌اي‌اش تصميمات سختي خواهد گرفت.
وندي شرمن، معاون وزير امور خارجه آمريکا در يک کنفرانس خبري مشترک با همتاي خود در سانتياگو پايتخت شيلي گفت: ايران براي ...

» ادامه
استاندار آذربايجان غربي:
منطقه ويژه اقتصادي در پيرانشهر ايجاد مي‌شود
اروميه- خبرنگار آفرينش
استاندار آذربايجان غربي گفت: با توجه به توانمنديهاي پيرانشهر و هم مرز بودن اين شهرستان با کشور عراق باهدف رونق اقتصادي منطقه ويژه اقتصادي در اين شهرستان ايجاد مي شود.
قربانعلي سعادت در آيين توديع و معارفه فرماندار پيرانشهر با ...

» ادامه
آگهي صفحه 2

» ادامه
گام بلند بزرگ ترين خودروسازي خاورميانه براي توسعه بومي سازي توليد
گروه صنعتي ايران خودرو در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري در زمينه اقتصاد مقاومتي، بومي سازي توليد و توسعه خودكفايي در ساخت قطعات را در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي در دستوركار قرارداده است.
به گزارش آفرينش به نقل ازايكوپرس،جهاد گران ...

» ادامه
آگهي صفحه 8

» ادامه
سياسي
خبر
ميز خبر
يک نکته از هزاران
خبر دانشگاه
انتصابات
خبر
دانش و پژوهش
خبر پزشکي
خبرها از عالم علم
اقتصاد و بازار
نهادهاي مالي
تريبون اقتصادي
مرز پر گهر
خبر
در قلمرو ورزش
دقيقه نود
يادداشت
سوت پايان

اين نسخه 14286 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي