جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/03/07 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2492


با سخنراني دکتر جاسبي در مراسم افتتاحيه تشريح شد :
دستاورد جديد اجلاس دانشگاه هاي جهان اسلام


تعرفه 60 درصدي واردات گوشي تلفن همراه توسط کميسيون ماده يک تصويب و ابلاغ شد


پيشنهاد هسته اي جديد ايران روي ميز مذاکره

نتايج اوليه آزمون متمرکز استخدام پيماني سال 1385 وزارت آموزش و پرورش دهه اول تير ماه سال جاري اعلام مي شود
اين آزمون روز جمعه دوم تيرماه سال جاري راس ساعت 9 صبح به صورت هماهنگ در کشور برگزارمي شود. بر اساس گزارش دفتر آموزش و ارتقاي مهارت هاي حرفه اي و تربيت معلم تعداد سوالات مشترک عمومي براي کليه داوطلبان 40 سوال و سوالات اختصاصي براي هر رشته تدريس 80 سوال مي باشد که زمان پاسخگويي به اين تعداد سوال 100 دقيقه لحاظ شده است .
سوالات عمومي آزمون در چهار بخش معارف اسلامي، زبان انگليسي ، ادبيات فارسي و اطلاعات روز در سطح دروس عمومي و اطلاعات فارغ التحصيلان مراکز تربيت معلم ، آموزشکده هاي فني و حرفه اي و دانشگاههاي کشور طراحي مي شود.
همچنين سوالات اختصاصي آزمون بر اساس رشته هاي تحصيلي داوطلب و در سطح دانش و توان علمي لازم براي تدريس کتب درسي مقطع مربوطه طراحي مي شود.
از پذيرفته شدگان مرحله اول آزمون کتبي بر اساس نمره مکتسبه حداکثر به ميزان 2 برابر ظرفيت استخدام مورد نياز در استان مربوطه جهت مصاحبه دعوت به عمل خواهد آمد. شايان ذکر است نتايج اوليه آزمون حداکثر تا 2 برابر ظرفيت تا مورخ 85/4/10 اعلام خواهد شد. مصاحبه تخصصي از پذيرفته شدگان مرحله اول طي روزهاي پنج شنبه مورخ 85/4/15 و جمعه مورخ 85/4/16 در مراکز تربيت معلم واقع در استان به تفکيک جنسيت صورت خواهد پذيرفت .
گفتني است اعلام نتايج نهايي پس از انجام آزمون کتبي و مصاحبه تخصصي با احتساب و منظور نمودن يک سوم نمره از مصاحبه تخصصي و دو سوم نمره از آزمون کتبي صورت مي پذيرد.


حامد کرزاي رئيس جمهور افغانستان ظهر ديروز در راس هيات بلندپايه سياسي و اقتصادي وارد تهران شد.
رئيس جمهور افغانستان همچنين صبح امروز با رئيس مجلس شوراي اسلامي و وزير امور خارجه کشورمان ديدار و در خصوص مسائل دو جانبه و مورد نظر گفت و گو خواهند کرد. حامد کرزاي همچنين با حضور در مرقد مطهر حضرت امام خميني (ره) با نثار گل بر مقام شامخ بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران اداي احترام خواهد کرد و سپس با حضور در اتاق بازرگاني دو کشور به سخنراين خواهد پرداخت. وي همچنين با حضور در مرکز پژوهش هاي علمي و مطالعات استراتژيک خاورميانه سخنراني خواهد کرد. رئيس جمهور افغانستان عصر امروز بعد از امضاي اسناد توافقات دو طرف با بدرقه رسمي رئيس جمهوري تهران به مقصد اصفهان و بازديد از بناهاي تاريخي ترک خواهد کرد.
بعد از استقبال رسمي رييس جمهور افغانستان از سوي دکتر محمود احمدي نژاد ي رييس جمهور کشورمان، هر دو با حضور در جمع خبرنگاران به تشريح اهداف اين سفر پرداختند.
به گزارش ايسنا، محمود احمدي نژاد با ابراز خشنودي از سفر حامد کرزاي و هيات همراهش به ايران، اظهار داشت: اميدوارم اين سفر موجب گسترش روابط دو کشور ايران و افغانستان شود.
احمدي نژاد با مثبت ارزيابي کردن روابط دو کشور گفت: دو کشور ايران و افغانستان داراي مشترکات تاريخي و فرهنگي زيادي هستند و کشور ايران بعد از جنگ در راستاي کمک به افغانستان و بازسازي آن فعاليت هاي زيادي انجام داد.
وي هم چنين اظهار داشت: ما خواهان ارتقاي روابط دوجانبه ايران و افغانستان در تمام زمينه ها هستيم; چراکه اين پتانسيل در دو کشور وجود دارد.
وي گفت: ايران آمادگي دارد که در زمينه هاي حمل و نقل، کشاورزي، آب و نيرو با کشور افغانستان همکاري کند و انشا»الله اين سفر زمينه اي براي شکوفاتر شدن هرچه بهتر اين مناسبات شود.
وي با بيان اين که در اين سفر طرح هايي مورد مذاکره قرار خواهد گرفت، گفت: اميدواريم با بررسي اين طرح ها و توافقات حاصل شده در ارتباط با آن ها بتوانيم روابط خود را با افغانستان گسترش دهيم.
وي هم چنين به حضور افغان هاي مهاجر در ايران اشاره کرد و گفت: ما در طول اين سال ها از برادران افغان خود به گرمي پذيرايي کرده و مي کنيم ولي من طي مذاکراتي که با آقاي رييس جمهور در باکو داشتم معتقد بودم که بايد زمينه اي فراهم شود تا برادران افغان به کشور خود برگشته و آن ها توانمندي هاي خود را در راستاي شکوفايي کشورشان به کار گيرند; چرا که افغانستان نيازمند اين افراد است و ما اميدواريم که برادران افغان مهاجر با همکاري و هماهنگي دو کشور هرچه زودتر به کشورشان برگشته و با استفاده از توانمندي هاي خود در جهت پيشرفت کشورشان قدم بردارند; چراکه ما پيشرفت افغانستان را پيشرفت خود مي دانيم و اميدواريم که آن ها با بازگشت به کشورشان بتوانند مشکلات کشورشان را که ناشي از هجوم بيگانگان است به سرعت جبران کنند و ما نيز در کنار اين برادران افغان خواهيم بود تا مشکلاتشان رفع شود.
رييس جمهور ابراز اميدواري کرد که ما در آينده شاهد افغانستاني آباد و اسلامي که موجب افتخار همه است باشيم.
در ادامه اين مصاحبه مطبوعاتي، حامد کرزاي رييس جمهور افغانستان با ابراز خشنودي از سفر خود به کشور ايران، خواستار گسترش هرچه بيشتر روابط اقتصادي و بازرگاني دو کشور ايران و افغانستان شد.
حامد کرزاي دراين مصاحبه ي مطبوعاتي با اشاره به نقش و همکاري هاي دولت جمهوري اسلامي ايران در بازسازي افغانستان و کمک به مردم اين کشور، از اين تلاش ها تشکر کرد و گفت: ما هيچ گاه اين تلاش ها و همکاري ها را فراموش نمي کنيم.
وي به ميزان اعتبارات روابط اقتصادي دو کشور ايران و افغانستان اشاره و اظهار اميدواري کرد که در اين سفر زمينه اي فراهم شود تا روابط اقتصادي دو کشور هرچه بيشتر گسترش پيدا کند.
حامد کرزاي رييس جمهور کشور افغانستان بعد از ظهر روز شنبه مورد استقبال رسمي دکتر محمود احمدي نژاد رييس جمهور کشورمان در ساختمان رياست جمهوري قرار گرفت.
در اين مراسم استقبال سرود ملي دو کشور نواخته شد و در ادامه حامد کرزاي و احمدي نژاد از برابر گارد حاضر در محل سان ديدند.
براساس اظهارات مقامات جمهوري اسلامي ايران سفر رسمي کرزاي به ايران دوروزه خواهد بود و وي در طول اين سفر با مقامات رسمي وعالي رتبه جمهوري اسلامي ايران ديدار خواهد داشت.
وزراي دادگستري، ارشاد، نيرو، جهاد کشاورزي، اقتصاد و دارايي کشورمان در اين مراسم حضور داشتند.
بر اساس اين گزارش همچنين رييس جمهور افغانستان، روز يک شنبه با نثار گل به مرقد بنيانگذار جمهوري اسلامي، به مقام شامخ حضرت امام خميني(ره) اداي احترام مي کند.
کرزاي يکشنبه بعد از ظهر با بدرقه ي رييس جمهور کشورمان تهران را ترک خواهد کرد.

وزير امور خارجه کشورمان در ديدار با رئيس جمهور عراق با اعلام آمادگي ايران براي همکاري دوجانبه با اين کشور گفت: همکاري با عراق، اولويت سياست خارجي ايران است.
به گزارش فارس، منوچهر متکي در ديدار با جلال طالباني رئيس جمهوري عراق اظهار کرد: مردم عراق با انتخابات مجلس و تعيين دولت گام بسيار مهمي براي تعيين سرنوشت خود برداشتند.
وزير امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: حمايت جمهوري اسلامي ايران از روند دوستي در عراق، صرفا براي کمک به وحدت ملي و ايجاد تفاهم در اين کشور صورت گرفته است. متکي با بيان اين که روابط اقتصادي، صنعتي و تجاري دو کشور گسترش مناسبي داشته است، افزود: هنوز ظرفيت هاي استفاده نشده فراواني باقي مانده است.
وي افزود: بايد عوامل گسترش روابط را شناسايي و آنها را تقويت کرد که ارتباط ميان مردم از عوامل موثر در تقويت روابط است.
وزير امور خارجه کشورمان گفت: همکاري با عراق در اولويت سياست خارجي ايران قرار دارد و جمهوري اسلامي ايران آماده حمايت و همکاري دوجانبه است.
جلال طالباني رئيس جمهور عراق نيز در اين ديدار با ابراز خرسندي از گسترش روابط دو کشور، گفت: عراق براي همکاري با ايران اهميت قائل است و به نقش مهم و سازنده آن در منطقه واقف مي باشد.
طالباني افزود: دولت عراق مصمم به گسترش روابط با همسايگان خود است و ايران از ابتداي تحولات در کنار عراق بوده و از اين بابت از مسئولان ايراني سپاسگزاريم.
وي تصريح کرد: علائق و نگراني دو کشور مشترک است و هر دو کشور قرباني تروريسم مي باشند; لذا همکاري در اين زمينه پراهميت است. رئيس جمهور عراق همچنين گفت: بايد توافقات به عمل آمده را اجرا کرد.
طالباني با تاکيد بر اهميت رفت و آمد بين دو کشور افزود: تسهيلات بيشتر براي زائران عتبات عاليات ارائه و زمينه هاي رفت و آمد بيشتر تقويت خواهد شد.


وزير امور خارجه روسيه و دبيرکل سازمان ملل در تماسي تلفني در خصوص راه هاي حل مساله ي هسته اي ايران گفت وگو کردند.
به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اينترفکس، وزارت امور خارجه روسيه با اعلام اين که سرگئي لاوروف، وزير امور خارجه روسيه روز جمعه با کوفي عنان، دبيرکل سازمان ملل درباره مساله هسته اي ...
ادامه...


ايران و پاکستان، ارزيابي هاي تازه
پاکستان همسايه شرق ايران، هفته گذشته ميزبان مسابقات بلند پايه ايراني بود. معاون اول رئيس جمهور کشورمان و نيزوزير خارجه ايران، در سفر به اسلام آباد، با مقامات ارشد پاکستان از جمله رئيس جمهور، نخست وزيرو وزيرامور خارجه اين کشور مذاکرات فشرده اي را پشت سر گذاشتند و در نهايت چند سند همکاري به امضاي طرفين رسيد.
اين سفرهمزمان با دو موضوع مهم فيمابين صورت گرفت. خط لوله صلح موضوع اول بود که از مدت ها پيش ذهن مقامات دو کشور را به خود مشغول کرده است.
پاکستاني ها نياز مبرمي به انرژي دارند و ازاين رو درصددند با راه اندازي خط لوله انتقال گاز ايران به کشورشان، خيالشان را از بابت تامين انرژي آسوده کنند.
آنها، اعلام کرده اند حتي اگر هند نيز به اين خط نپيوندد، به طور مستقيم و يکجانبه با ايران قرار داد خواهند بست، هرچند که تمايل دارند اين خط لوله با گذراز خاک پاکستان به هند برسد تا بتوانند از مزاياي سياسي آن و نيز ترانزيت مربوطه بهره مند شوند.
موضوع دومي طي ماه هاي اخير در روابط تهران - اسلام آباد پررنگ شده، بحث بر سرمسايل امنيتي است.
البته، ايران و پاکستان همواره دغدغه هاي امنيتي در منطقه سيستان داشته اند، ولي پس از حادثه تاسوکي و اعلام اينکه اشرار و تروريست هاي مربوط به آن به خاک پاکستان پناه برده اند، اين دغدغه از سطح مقامات امنيتي وفراتر رفت و به کانون توجهات افکار عمومي رسيد. پس از اين اتفاقات اين انتظار درميان ايرانيان پديد آمد که پاکستان به عنوان يک همسايه مي بايست درسرکوب تروريست ها و اشرار با ايران همکار کند نه اينکه با ايفاي نقش پناه پذير خود را در معرض اين اتهام قرار دهد که از تروريست هاي ضدايراني حمايت مي کند.
اين مساله به ويژه هنگامي پررنگ تر شد که مقامات ايراني اعلام کردند آماده اجراي عمليات ضد تروريستي در خاک پاکستان هستند و به اين منظور درصدد جلب رضايت اسلام آبادند. اين مساله نشان مي داد که حضور اشرار و تروريست ها درخاک پاکستان براي مسئولين ايراني محرز شده است.
اينک که سفر مقامات ارشد ايران به پاکستان به پايان رسيده است، نوبت به پيگيري موضوعات فيمابين، خاصه دو موضوعي است که ذکر رفت، مي رسد که طي آن، مشخص خواهد شد پاکستاني ها، آيا همچنان همسايگاني قابل اعتماد و اعتنا هستند يا آنکه پرونده آنها را در زمينه «حسن نيت» بايد از نو ارزيابي کرد.

بررسي پژوهشگران آمريکايي نشان مي دهد اختلال در راه رفتن و عدم تعادل نخستين نشانه بيماري آلزايمر است.
به گزارش بي. بي. سي ، تحقيقات پژوهشگران دانشگاه واشنگتن آمريکا بر روي بيش ار دو هزار فرد مسن نشان مي دهد چنين نشانه هاي فيزيکي با افزايش خطر زوال عقل در ارتباط است.
اين تحقيق نشان ميدهد در هيچ ...
ادامه...

مازيار ميري ، همزمان با اکران "به آهستگي" ازشرايط نمايش و اکران زود هنگام اين فيلم، بدون هيچ اطلاع رساني قبلي،اظهار نارضايتي کرد و گفت: اگر پخشي درسينماي ايران علاقه مند اکران فيلم هاي فرهنگي باشد و درعين حال جزو گروههاي خاصي نباشد، کمتر مي تواند ، درشرايط آبرومندي، فيلمش را به نمايش درآورد.
اين ...
ادامه...

خبري که روز گذشته به سراسر جهان مخابره شد اين بود :
مهدي مهدوي کيا، بازيکن سرعتي و تکنيکي تيم ملي فوتبال ايران احتمال دارد در آينده به تيم بارسلوناي اسپانيا منتقل شود.
در اين خبر سايت فوتبال آلمان بسيار کوتاه نوشت: مهدي مهدوي کيا لژيونر باسابقه ايراني يکي از بازيکناني است که نامش در فهرست بازيکنان ...
ادامه...


اين نسخه 4654 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
تست