جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/01/16 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران- پنجشنبه -ميلادرسول اكرم(ص)و امام صادق (ع)مبارك باد. نسخه شماره 2727


دکتر جاسبي خواستار تشکيل نهادي براي حمايت از انديشه هاي اسلامي شد

ملوانان انگليسي به خانه برگشتند

هشدار 3 مقام ارشد روسي درباره حمله آمريکا به ايران

ملوانان انگليسي به خانه برگشتند 

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت خبر داد:
تاريخ آزمون40 هزار داوطلب آزمون کارشناسي ارشد پزشکي
رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از ثبت نام بيش از 40 هزار داوطلب در آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي خبر داد.
کي قباد طاهر نژاد در گفتگو با مهر افزود: با توجه به پايان مهلت ثبت نام اين آزمون در روز 21 اسفند 85 و بر اساس اعلام دفاتر پستي سراسر کشور، بيش از 42 هزار دفترچه ثبت نام آزمون به فروش رفته و از اين ميان بيش از 40 هزار مدارک ثبت نام پس از تکميل به دفاتر پستي تحويل داده شده است.
وي ياد آور شد: آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي 31 خردادماه جاري در 41 رشته و شهرهاي اروميه، اصفهان، اهواز، تهران، بندرعباس، بيرجند، تبريز، رشت، زاهدان، زنجان، ساري، شيراز، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان و يزد برگزار مي شود.
رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت تاکيد کرد: داوطلبين تنها مي توانند يک رشته امتحاني را انتخاب کنند و بر اساس آيين نامه آموزشي دوره هاي کارشناسي ارشد مصوب شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشکي هر گونه انتقال، تغيير رشته و جابجايي محل تحصيل در دوره کارشناسي ارشد ممنوع است.
وي اضافه کرد: آزمون کارشناسي ارشد سال تحصيلي 86 - 87 در بيشتر رشته ها به صورت يک مرحله اي برگزار مي شود. اين آزمون براي رشته هاي آموزش پزشکي، طب سنتي، رفاه اجتماعي، روانشناسي باليني، مديريت توانبخشي، مددکاري اجتماعي و نانوتکنولوژي پزشکي به صورت دو مرحله اي برگزار خواهد شد.
طاهر نژاد خاطرنشان کرد: آزمون کتبي همه رشته ها به صورت چهار گزينه اي است و پذيرش نهايي آزمون هاي دو مرحله اي به صورت 70 درصد نمره کتبي و 30 درصد نمره شفاهي خواهد بود. داوطلبان تنها مجاز به استفاده از يک سهميه هستند و در صورت انتخاب بيش از يک سهميه، جز» داوطلبين محسوب نمي شوند.
سرمقاله

دانشگاه مجازي : ويزاي ورود به هزاره سوم
خبر راه اندازي نخستين دانشگاه سايبر در ژاپن که از طريق اينترنت دوره هاي آموزشي خود را در اختيار دانشجويان قرار مي دهد، مصداق بارزي از انقلاب اطلاعات در آموزش عالي و ورود به عصر جامعه شبکه اي است.
کشور ما به ...

» ادامه
نماينده ايلام در گفت وگو با "آفرينش" خبرداد
ارائه طرح استيضاح فرشيدي يکشنبه آينده به هيات رئيسه مجلس
گروه سياسي: بنا به گفته داريوش قنبري نماينده ايلام در خانه ملت طرح استيضاح محمود فرشيدي وزير آموزش و پرورش آماده شده و قرار است اين طرح يکشنبه آينده در اولين جلسه علني مجلس در سال جديد تقديم هيات هيات رئيسه اين نهاد قانونگذاري شود. زمزمه طرح استيضاح ...
» ادامه
در گفت وگو با مسئولان بانک مسکن اعلام شد;
توصيه هاي مهم به متقاضيان وام 18 ميليون توماني مسکن
به دنبال ابراز تعجب مردم و بروز ابهام نسبت به تصميم اخير شوراي پول و اعتبار مسئولان بانک مسکن توصيه هاي بسيار مهمي به متقاضيان وام 18 ميليون توماني مسکن و آناني که زمان استفاده از اين نوع وام برايشان فرا رسيده، مطرح کردند.
رييس اداره برنامه ريزي ...

» ادامه
مذاکره حدادعادل با ژنرال مشرف در پاکستان
گروه سياسي: غلامعلي حداد عادل، رييس مجلس شوراي اسلامي به همراه هياتي بلندپايه وارد اسلام آباد پايتخت پاکستان شد. وي قرار است در جريان اقامت خود در اين کشور با پرويز مشرف، رييس جمهوري پاکستان و روساي مجالس سنا و ملي اين کشور به ديدار و گفت و گو بپردازد.رييس ...
» ادامه
آذربايجان: در حمله احتمالي به ايران کمک نمي کنيم
گروه سياسي: وزارت دفاع جمهوري آذربايجان با انتشار بيانيه اي رسما اعلام کرده است که باکو به هيچ کشوري اجازه استفاده از قلمرو آن کشور را براي انجام عمليات نظامي عليه کشور ديگر نخواهد داد. اين در حالي است که رسانه هاي روسي طي هفته هاي گذشته بارها به طرح ...
» ادامه
موسويان : مسايل فني با آژانس در حد بالايي حل شده است
گروه سياسي: حسين موسويان در کنفرانس "هسته اي شدن خاورميانه و اروپا" در سوييس گفت: ملت ايران و ملت هاي منطقه خاورميانه نمي توانند باور کنند که اروپا و آمريکا واقعا به دنبال عاري سازي خاورميانه از سلاح هاي کشتار جمعي هستند، مگر اينکه رفتار و استانداردهاي ...
» ادامه
پرسپوليس - مس ; در آزادي
جنگ اعتبار
تيم فوتبال پرسپوليس تهران فردا در حاليکه هيچ اميدي به کسب عنوان قهرماني ندارد به مصاف تيم مس کرمان خواهد رفت تا شايد بتواند با جمع آوري امتيازات به مکان هاي بالاتر صعود نموده و از اعتبار خود در فوتبال ايران دفاع کند .
واقعيت اين است که با توجه به هزينه ...

» ادامه
"سيصد" در 6 سکانس
تلنگري براي ياد آوري آنچه فراموش کرده ايم!
1- وقتي تاريخ تمدن چند هزار ساله خود را ناديده مي گيريم، وقتي از تريبون هاي رسمي، فرهنگ اصيل ايراني به باد استهزا و انکار گرفته مي شود، وقتي بعضي ها اصرار مي کنند که تاريخ کهن هزاران ساله ايران، بايد در حاشيه سه دهه اخير قرار بگيرد، وقتي آيين هاي ايراني، ...
» ادامه
سدها و تالاب هاي وسيع خوزستان
ايرنا: استان خوزستان با مساحتي بالغ بر 67 هزار و 282 کيلومتر مربع در جنوب غربي ايران قرار دارد که از شمال به استان لرستان، از شمال شرق به استان اصفهان، از شمال غرب به استان ايلام، از شرق و جنوب شرقي به استان هاي چهارمحال وبختياري و کهگيلويه وبويراحمد ...
» ادامه
بازديد مسئولين استان گيلان از دانشگاه آزاد اسلا مي واحد آستارا

دکتر عبداله جاسبي :
دانشگاه آزاد اسلامي ، بزرگترين مجتمع آموزش عالي غير دولتي جهان به همگان آموخت که مي توان از هيچ ، همه چيز را آفريد .
دکتر مهرداد گودرزوند چگيني
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا
دکتر گودرزوند چگيني :
نقش دانشگاه آزاد ...

» ادامه
دکتر زارع در جلسه معارفه رئيس جديد دانشگاه آزاد اسلامي مرکز رودان:
درخشش دانشگاه آزاد اسلامي در عرصه هاي بين المللي بر افتخارات علمي و عملي آن صحه مي گذارد
آنا: جلسه توديع و معارفه رئيس اسبق و جديد مرکز دانشگاه آزاد اسلامي رودان با حضور دکتر کريم زارع معاون پارلماني و رئيس منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر داريوش مهين رئيس واحد بندرعباس، فرماندار و جمعي از مسوولان اين شهرستان و همچنين جمعي از استادان ...
» ادامه
معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي:
361 تيم آخرين دستاوردها و قابليت هاي علمي و فني روبوکاپ جهان را به نمايش مي گذارند
آفرينش: دومين دوره مسابقات بين المللي روبوکاپ ايران (open Iran) از سوي معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي با حضور 361 تيم از کشورهاي جهان، امروز در نمايشگاه بين المللي تهران گشايش مي يابد.
دکتر تقي ترابي معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام اين ...

» ادامه
رييس دبيرخانه هيئت مرکزي گزينش استاد و دانشجو خبر داد
تاييد صلاحيت تمامي اساتيد ايراني مقيم خارج براي تدريس در سال 85
رئيس دبيرخانه هيئت مرکزي گزينش استاد و دانشجو با اشاره به تاييد صلاحيت تمامي اساتيد ايراني مقيم خارج براي تدريس در کشور در سال 85 ، از اساتيد ايراني مقيم خارج کشور خواست خود را براي حضور در دانشگاه هاي ايران آماده کنند.
دکتر نوربخش در گفتگو با مهر ...

» ادامه
رکورد مصرف بنزين در کشور شکسته شد
رکورد مصرف بنزين کشور در روز 12 فروردين ماه سال 86 از مرز 93 ميليون ليتر فراتر رفت و رکورد جديدي را در مصرف اين فرآورده برجاي گذاشت.
به گزارش فارس، در 13 روز نخست سال جاري مصرف بنزين کشور از مرز يک ميليارد و 31 ميليون ...

» ادامه
در راستاي اعمال تحريم هاي علمي عليه دانشمندان ايراني;
انجمن شيمي آمريکا عضويت 36 شيميست ايراني را لغو کرد

ايسنا: انجمن شيمي آمريکا (ACS) با اين استدلال که داشتن اعضاي ايراني، خلاف قوانين تحريم هاي آمريکا عليه ايران است، عضويت 36 دانشمند ايراني را لغو کرد!
اين انجمن در عين حال ابراز اميدواري کرده است که پس از کسب يک مجوز دولتي، دوباره اين دانشمندان را ...

» ادامه
معاون مالي و اداري دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد :
افزايش 13درصدي حقوق اعضاي هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي
معاون مالي و اداري دانشگاه آزاد اسلامي از افزايش بيش از 13 درصدي حقوق اعضاي هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي در سال جديد خبر داد.
علي نقيب زاده در گفتگو با مهر با بيان اين خبر افزود: افزايش حقوق اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي شامل تمامي کساني که حکم تدريس ...

» ادامه
ميوه ارزان شب عيد ; وعده اي که محقق نشد!
ماجراي ميوه شب عيد در حالي که امسال از چند ماه قبل از تعطيلات کليد خورده بود و به نظر مي رسيد مشکلات هر ساله در نوروز 86 چندان خودنمايي نکنند، به شکل ديگري نمايان شد و باز هم سر بسياري از مشتريان و مردم در اين ماجرا بي کلاه ماند.
به گزارش ايسنا، اصناف ...

» ادامه
گزارش تصويري از شادي كودكان در پارك تهران
عكاس همايون لنگرودي

» ادامه
مهرزاد معدنچي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس :
روز جمعه جبران مي کنم
مهرزاد معدنچي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس تهران در بازي هاي فصل جاري تيمش اگرچه 9 گل به ثمر رسانده است ، اما فرصت هاي زيادي را نيز از دست داده است .
اين بازيکن در ديدار حساس تيم هاي استقلال و پرسپوليس يک ضربه پنالتي را نيز از دست داد .
وي در خصوص تيم ...

» ادامه
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:
مقوله فرهنگ از نان شب هم واجب تر است
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت : انگليسي ها فکر مي کردند با توجه به قطعنامه اي که سازمان ملل براي ما صادر کرده است، دست ما بسته است و کاري نمي توانيم بکنيم اما ما همان کاري را که درست بود ، انجام داديم .
"محمدحسين صفارهرندي"، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ...

» ادامه
مدير کل فرهنگي وزارت علوم خبر داد:
تدوين برنامه فرهنگي دانشگاه ها تا سال 90
ايسنا: معرفي رسانه هاي فعال دراعتلاي فرهنگ دانشگاهي با برگزاري جشنواره «رسانه هاي فرهنگي»
مدير کل اداره امور فرهنگي وزارت علوم، تحقيقيات و فناوري از جزييات تدوين برنامه فرهنگي دانشگاه ها تا سال 90 و برگزاري جشنواره رسانه هاي فرهنگي براي سال جديد خبر ...

» ادامه
رييس دانشگاه بيرجند:
دانشجويان تحصيلات تکميلي بايد 30 درصد ظرفيت دانشگاه را تشکيل دهند
رييس دانشگاه بيرجند، خط مشي دانشگاه بيرجند در سال جديد را بر اساس برنامه چشم انداز 20 ساله و رهنمودهاي مقام معظم رهبري بيان کرد و گفت: توجه به حوزه پژوهش، جبران عقب ماندگيهاي موجود در اين حوزه، توجه به کيفيت آموزش در کنار کميت و نگاه ويژه به تحصيلات ...
» ادامه
اعلام جزئيات طرح هاي تحقيق و تفحص از بانک هاي دولتي و گمرک
ايرج نديمي با اعلام اين که دو طرح تحقيق و تفحص نمايندگان مجلس از بانک هاي دولتي و گمرک در دستور کار هفته آينده مجلس قرار دارد، گفت: با تصويب اين دو طرح در صحن علني، نمايندگان مسائل و مشکلات گمرک و بانک ها را شناسايي و پيشنهاد ارائه خواهند کرد.
عضو ...

» ادامه
حسينعلي نعيمي سرمربي تيم تکواندو نونهالان ايران:
رقابت هاي سختي در بحرين خواهيم داشت
حسينعلي نعيمي سرمربي تيم تکواندو نونهالان ايران درخصوص چگونگي حضور تيم تکواندو نونهالان در رقابت هاي برون مرزي گفت: اين تيم در نخستين حضورش در رقابت هاي برون مرزي، رقابت هاي سختي را در مسابقات بين المللي بحرين خواهد داشت.
وي افزود : براي اولين بار ...

» ادامه
رونالد کومان سرمربي تيم آيندهوون :
مگر من از دنيا بي خبرم
رونالد کومان سرمربي باشگاه آيندهوون هلند پس از باخت 3 بر صفر در ديدار خانگي برابر ليورپول در ديدار رفت از مرحله يک چهارم نهايي جام قهرمانان باشگاه هاي اروپا عملا تمام اميد اين تيم به ادامه حضور در پيکارهاي جام قهرمانان را از دست رفته مي بيند .
کومان ...

» ادامه
کيکر: مهدي هامبورگ را به پيروزي رساند
گلزني مهدي مهدوي کيا کاپيتان تيم ملي کشورمان در هفته بيست و هفتم رقابت هاي بوندس ليگا بازتاب گسترده اي در رسانه هاي آلمان داشت.
گفتني است که پس از پيروزي يک بر صفر تيم هامبورگ با تک گل مهدي مهدوي کيا مقابل وولفسبورگ سايت رسمي باشگاه هامبورگ در گزارش ...

» ادامه
ا نيس دل هاي رميده
هنگام فجر روز جمعه هفده ربيع الاول، در مکه معظمه حضرت سيد الانبيا» محمد مصطفي (ع) متولد شد که ولادت آن حضرت با سلطنت انوشيروان عادل مقارن بود و 40سال پس از آنکه اصحاب فيل هلاک شدند.نام آن حضرت محمد(ص) و کنيه اش ابوالقاسم است. نام پدر آن حضرت عبدالله، ...
» ادامه
دانشگاه مجازي : ويزاي ورود به هزاره سوم

دانشگاه مجازي : ويزاي ورود به هزاره سوم
ادامه از صفحه يک
بدين ترتيب مي توان گفت سواد اطلاعاتي در عصر جديد، مفهوم استاد و دانشجو را نيز دچار تحول و دگرگوني کرده و حتي در برخي موارد به جابجايي نقش هاي اين دو قشر دانشگاهي منجر گرديده است.
کاهش شکاف ...

» ادامه
آگهي صفحه اول

» ادامه
آگهي صفحه 2

» ادامه
آگهي صفحه 7

» ادامه
ورزشي
پرواز استقلال به صدر
پرسپوليس مي تواند يکي از سه تيم بالا ي جدول باشد
كوتاه و خواندني از سوت پايان و دقيقه 90
سياسي و سياسي خارجي
کوتاه و خواندني
هنري
کوتاه و خواندني
استانها و شهرستانها
کوتاه و خواندني از ايران زمين و گل گشت
دانشگاه و خبر
32 خانه فرهنگ راه اندازي شد
يادداشت
زنگ آفرينش
دانشگاه
کوتاه و خواندني
اقتصادي
افزايش 13/7 واحدي شاخص هاي بورس
بازار سكه وارز
کوتاه و خواندني

اين نسخه 4666 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
گزارش
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش