جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/03/10 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2495


آيت ا... هاشمي رفسنجاني :
بايد ازسلايق و جريان هاي فکري مختلف در اداره کشور استفاده کرد


تاخير در واگذاري سيم کارت هاي 150 هزار توماني


وزير امور خارجه کشورمان:
پذيرش پيشنهاد اروپا2شرط دارد

در کنکور سال 1385 هيچ تغيير محتوايي نخواهيم داشت. دخالت معدل سال سوم که از دو سال پيش به شکل معيار در پذيرش دانشجويان تاثير گذار شده است در سال جاري به صورت يک درس ضريب دو و با تاثير مثبت لحاظ خواهد شد. در سال هاي آتي اين تاثيرات پر رنگ تر خواهد شد.
دکتر "عبدالرسول پورعباس" در گفتگو با مهر به افزايش ظرفيت پذيرش در دانشگاه هاي کشور اشاره کرد و گفت : در سال جاري در رشته هاي روزانه و شبانه 8 درصد افزايش ظرفيت خواهيم داشت. البته در مجموع و با احتساب افزايش ظرفيت در دانشگاه هاي پيام نور و غيرانتفاعي با رشد 50 درصدي ظرفيت مواجه خواهيم بود.
پورعباس اضافه کرد: طبق برنامه چهارم توسعه بايد ساليانه رشد 5 درصدي در ظرفيت پذيرش دانشگاه ها داشته باشم. اين رشد در تمامي رشته هاي امسال اعمال شده و حتي در برخي رشته ها رشد 10 درصدي نيز داشته ايم. در واقع ميانگين 5 درصد کاملا اعمال شده است. البته اين افزايش ظرفيت با حفظ و حتي افزايش کيفيت آموزش عالي ايجاد شده است.
وي اضافه کرد: در سال گذشته 295 هزار داوطلب پذيرش شدند که اين رقم در سال جاري به حدود 450 هزار نفر افزايش يافته است. در واقع در آزمون سراسري سال 1385 از هر سه داوطلب يک نفر وارد دانشگاه مي شود.
همين طرح براي کنکور سال 86 نيز اجرا مي شود، مگر اينکه طرح جديد کنکور يا ساير طرح هاي موجود تصويب شود، که در اين صورت هرگونه تغيير احتمالي و ضوابط مربوطه حداقل 9 يا 10 ماه قبل از اعمال به اطلاع داوطلب مي رسد.
داوطلبان بايد به گونه اي درس بخوانند که با کسب معدل هاي بالا باعث افزايش نمره کل خود در کنکور شوند.
بر اساس مقررات سازمان سنجش اگر در هر مرحله از آزمون يعني ثبت نام، برگزاري آزمون، اعلام نتيجه، تحصيل در دوره دانشگاه و فارغ التحصيلي متوجه تخلف و تقلب فردي شويم، اين امر باعث محروميت فرد خواهد شد.
سوالات کنکور در سال هاي 86، 87 و 87 تستي چهارگزينه اي خواهد بود و در صورتيکه بخواهيم پاسخ ها را پنج گزينه اي طراحي کنيم از قبل به اطلاع داوطلبان مي رسد.
محتويات کنکور همان مطالبي است که بارها در طول دوره تحصيلي داوطلبان از وي امتحان شده است، بنابراين نبايد هيچ جاي نگراني براي آن دسته از داوطلباني که مطالب درسي خود را به خوبي مطالعه کرده اند، وجود داشته باشد.

آصفي با اشاره به اجلاس 5+1 در وين خاطر نشان کرد: هرگز چيزي را فراتر از مسووليت هايمان در ان.پي.تي نمي پذيريم و از اروپايي ها مي خواهيم با منطق و توجه به واقعيات موجود برخورد کنند. وي هم چنين گفت: بحث مکث يا توقف غني سازي به هيچ وجه در دستور کار جمهوري اسلامي ايران قرار ندارد. وزير خارجه کشورمان از مواضع چين و روسيه درخصوص برنامه هسته اي کشورمان قدرداني کرد.
به گزارش ايسنا، دکتر حميدرضا آصفي، سخنگوي وزارت امور خارجه کشورمان که صبح سه شنبه با دو روز تاخير در جلسه هفتگي اش به پرسش هاي خبرنگاران داخلي و خارجي پاسخ داد.
متکي در اجلاس وزراي خارجه غيرمتعهدها
وي با اشاره به شرکت وزير امور خارجه کشورمان در اجلاس وزراي خارجه کشورهاي جنبش عدم تعهد در مالزي اظهار داشت: برنامه جمهوري اسلامي ايران در اين اجلاس تقويت جنبش و استفاده از ظرفيت اعضاي آن براي ارتقاي جايگاه جنبش در تصميم سازي هاي بين المللي است.
وي افزود: فکر مي کنيم جنبش عدم تعهد داراي ظرفيت هاي بسياري است که بايد براي کشورهاي جنوب و تامين منافع آنها در روابط بين المللي مورد استفاده قرار گيرد; در اين اجلاس آقاي متکي علاوه بر تبيين مواضع کشور براي شرکت کنندگان با وزراي خارجه کشورهاي شرکت کننده در اجلاس مذاکراتي داشته و خواهند داشت.
وقوع وقايع بين المللي در مساله هسته اي ايران در اين هفته
سخنگوي وزارت امور خارجه کشورمان در ارتباط با اظهارات اخير سرگئي لاورف، وزير امور خارجه روسيه گفت: در خصوص اين اظهارات بايد صبر کنيم و ببينيم که چه پيشنهادي به ايران ارايه مي شود، ولي اخبار متفاوتي آمده که کشورهاي 5+1 در پايان هفته جاري جلسه اي خواهند داشت.
وي در ادامه با بيان اينکه تهران هنوز طرحي از سوي کشورهاي اروپايي دريافت نکرده است اظهار داشت: اروپايي ها بايد طرح شان را به ما بدهند تا آن را بررسي کنيم و ببينيم کار چگونه دنبال مي شود.
از مواضع روسيه و چين قدرداني مي کنيم 

ادامه...

يک ، دو ، سه و يا چهار ; اين ارقام و اعداد تعداد سوپر استارهاي زن و مرد به عنوان سينماي ايران را نشان مي دهد سوپر استارهايي که در اواسط دهه گذشته وارد سينماي ايران شده اند و با گذشت تقريبا ده سال هنوز هم تهيه کنندگان و کارگردان هاي ما به شدت نيازمند حضور آنان هستند ; گاهي به خاطر محبوبيتشان و بالاجبار ...
ادامه...

بوشهر - خبرنگار آفرينش
خليجي که حدود پنج ميليون سال پيش بر اثر يک فرو نشستگي در اواخر دوران سنوزوئيک مقابل کوه هاي زاگرس به وجود آمد و زادگاه تمدن شرق شد ، خليجي که يونانيان باستان از آن به عنوان پرسيکوس سينوس يا به زبان عاميانه "آب راه فارس" ، ياد مي کردند .
طول اين درياي بزرگ از قسمت دهانه رود ...
ادامه...

تحقيقات تاييد کرده است که گوش کردن به موسيقي مي تواند به طور چشمگيري تاثير مثبتي بر نگرش در مورد درد جسماني داشته باشد.
به گزارش بي بي سي، محققان آمريکايي براي انجام اين تحقيق، تاثير موسيقي بر 60بيمار را که براي ساليان متمادي درد مستمر داشته اند، مورد بررسي قرار داده اند.
آن دسته از بيماران که ...
ادامه...


اين نسخه 4026 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
تست