جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/03/11 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2496


هاشمي رفسنجاني:
پايداري مردم و مسوولان کوبا رمز استمرار انقلاب اين کشور است


نشست 5+1 پنجشنبه در وين
آخرين تحولا ت پرونده هسته اي ايران


امکان دسترسي کنکوريها به نمونه سوالات کنکورفراهم شد

برنامه هاي جديد معاونت دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد .
دکتر فريدون رهنماي رودپشتي معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار آفرينش با اعلام اين مطلب افزود : برگزاري کار گاه هاي آموزشي در سطح مناطق 11گانه دانشگاه براي شفاف سازي و چگونگي رسيدگي به درخواست هاي دانشجويان ، تشريح چگونگي تفويض اختيار به واحد هاي دانشگاهي ، چگونگي بهره برداري از سايت جديد نقل و انتقالات و رفع ابهامات و اشکالات دانشجويان از مهمترين برنامه هاي معاونت دانشجويي به شمار مي رود .
و ي به نظارت بر نحوه انتقالات تاکيد کرد و افزود : براي نظارت برنحوه انتقالات و عملکرد هاي کميته انتقال در واحد ها ، کار شناساني براي اين امر به واحد هاي دانشگاهي اعزام مي شوند .
معاون دانشجويي در ادامه اظهار داشت : برقراري ارتباط توسط شبکه اينترنت با مراکز آزمون دانشگاه و امور مالي دانشگاه جهت سهولت در صدور کارت براي دانشجويان انتقال يافته يا تسويه حساب براي دانشجويان فارغ التحصيل از ديگر برنامه هايي است که در حال اجرا است .
دکتر رهنماي رود پشتي به فعاليت دفتر امور فارغ التحصيلان اشاره کرد و افزود :
صدور بيش از دويست هزار گواهينامه موقت فارغ التحصيلان ، صدور بيش از صد و چهل هزار دانشنامه پايان تحصيلات ، تهيه فرم گواهينامه موقت جديد همراه با شماره سريال و مهر سازمان مرکزي ، برگزاري کار گاه هاي آموزشي براي مسئولين فارغ التحصيلان در سطح مناطق دانشگاهي ...
ادامه...

همزمان با ولا دت با سعادت حضرت زينب ( س ) و روز پرستار و بهورز طي مراسمي از کادر پرستاري نمونه شاغل در محل تالا ر امام مجتمع بيمارستاني امام خميني ( ره ) توسط مسولا ن دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني تهران تقدير به عمل آمد و جوايزي به آنها اهدا شد .


آنچه به راستي جهان را نگران مي کند ...
«جامعه جهاني نگران فعاليت هاي هسته اي ايران است.»، «جامعه جهاني بايد پاسخي يکصدا عليه فعاليت هاي هسته اي ايران بدهد»،« جامعه جهاني از اينکه ايران برادامه غني سازي اصرار مي کند، بيمناک است.»،« جامعه جهاني ...» !!
اينها، جملات و عباراتي هستند که طي سه سال اخير، مقامات آمريکايي وچند کشور اروپايي، بارها وبارها درگفتگو و موضعگيري هاي خود برزبان آورده اند تا چنين وانمود کنند که آنچه در اين پرونده وجود دارد، يک تقابل جهاني وبه عبارت مصطلح تر، يک اجماع بين المللي عليه فعاليت هاي هسته اي ايران است.
در واقع اين چند کشور، برآنند که درافکار عمومي، اينگونه القا کنند که پرونده هسته اي ايران، يک مشکل خاص، ميان تهران و چند پايتخت غربي نيست بلکه يک پروسه جهاني است که درآن، همه کشورهاي جهان، درکنار اين چند کشور انگشت شمار قرار دارند ودرمقابل، ايراني وجود دارد که بي محابا به سمت ناامن کردن جهان و برهم زدن آرامش متزلزل آن است.
بااين حال، آنچه درپايان اجلاس دوروزه کشورهاي عضو عدم تعهد اتفاق افتاد به طور «رسمي» نشان داد که « جهان نگران از ايران» ساخته وپرداخته اتاق هاي فکر ورسانه هاي تبليغاتي چند کشور معدود غربي است و وجود خارجي ندارد.
روز گذشته، بيانيه نشست کشورهاي غيرمتعهد که درمالزي برگزار شد، بر روي خروجي خبرگزاريهاي دنيا رفت.
دراين بيانيه 9 ماده اي، تصريح شده است: کشورهاي غيرمتعهد، حق اساسي تمام دولت ها براي توسعه و استفاده از انرژي صلح آميز هسته اي را مورد تاييد قرار مي دهند و هيچ چيز نبايد به گونه اي تفسير شود که منع کننده يا محدود کننده حق دولت ها در توسعه انرژي صلح آميز هسته اي و سياست هاي چرخه سوخت آنها باشد.... آژانس تنها مرجع صالح براي رسيدگي به پرونده ايران است... همکاري ايران با آژانس از جمله «اقدامات اعتماد ساز داوطلبانه» مورد استقبال است... ارزيابي مديرکل آژانس مبني بر اينکه تمام مواد هسته اي اظهار شده توسط ايران، حسابرسي شده است مورد تاکيد و توجه قرار دارد....
هرگونه حمله عليه تاسيسات هسته اي خطري بزرگ براي بشريت و محيط زيست است وناقض جدي اصول واهداف منشور ملل متحد به شمار مي رود... آژانس بايد در رسيدگي خود «بر مبناي اساسنامه خويش عمل کند و... »
دقت دراين بيانيه که قريب به 140کشور برآن صحه گذاشته اند، نشان مي دهد که جامعه جهاني، از برنامه هاي هسته اي ايران نگران نيست بلکه بيم آن دارد که چند کشور معدود تمايلات خويش را بر منافع جمعي جامعه جهاني تحميل کنند و راه را براي رشد و توسعه فناوري هسته اي در جهان خارج از غرب، مسدود سازند.
اين بيانيه نشان مي دهد که جهانيان از برنامه هاي ايران نگران نيستند بلکه آنان از سلطه جويي هاي آمريکا وچند کشور خاص اروپايي نگران هستند و حتي بيمناک آنند که در صورت تعرض نظامي به تاسيسات هسته اي، يک قدم ضد بشري وضد محيط زيستي شکل گيرد.
آنها همچنين با تاکيدات مکرر خود براينکه آژانس اتمي مرجع صالح براي رسيدگي به پرونده هسته اي ايران است، ناخرسندي خود را از طرح پرونده کشورمان در شوراي امنيت اعلام داشته اند.
با اين تفاصيل اگر آمريکايي ها واروپايي ها در ادعاي خود مبني بررفع نگراني هاي بين المللي صداقت دارند، مي بايستي در رفتار خود نسبت به پرونده هسته اي ايران تجديد نظر کنند .

تيم ملي فوتبال کشورمان که روز يکشنبه در يک بازي دوستانه و تدارکاتي موفق شد تيم کرواسي را با نتيجه تساوي 2 بر 2 متوقف نموده و بازي قابل قبولي را ارائه نمايد روز گذشته در آخرين بازي تدارکاتي خود قبل از پرواز به سوي آلمان در حضورنزديک به 50 هزار تماشاگر ميزبان تيم بوسني بود که موفق شد اين تيم را با نتيجه 5 بر 2 مغلوب نمايد.
تيم ايران که در اين بازي مهدي مهدوي کيا ،علي کريمي و فريدون زندي را به دليل مصدوميت در اختيار نداشت با ترکيب دلخواه برانکو ايوانکوويچ در برابر حريف قرار گرفت و طي يک بازي هجومي نشان داد که مي خواهد در آلمان از اعتبار فوتبال کشورمان دفاع نمايد .
در اين ديدار که تماشاگران با تمام وجود ملي پوشان را تشويق مي کردند تيم ملي کشورمان با گلهاي معدنچي، رحمان رضايي ،وحيد هاشميان،رضا عنايتي و خطيبي بوسني را شکست داد.گفتني است که تيم ايران در اين بازي در ابتدا 2 بر صفر عقب افتاد اما با تحولي که در مردان ايران بوجود آمد به اين پيروزي دست يافت.در پايان اين ديدار مراسم جشن پرواز برگزار شد .

آيت الله هاشمي شاهرودي رييس قوه قضاييه روز چهارشنبه در برنامه ارتباط زنده تلويزيوني با شوراي تامين استان فارس اعلام کرد: براي پيشگيري از وقوع جرايم اقتصادي و مالي سياست هاي مناسبي در مدت اخير در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي تدوين شده است تا منافذ ورودي به قوانين ناقص فعلي مسدود شود.
به گزارش ايسنا ، رييس قوه قضاييه اظهار داشت: ستادهاي امنيت سرمايه گذاري بايد به عنوان ستادي فراگير در استان هاي کشور فعال شود و ضمن فعاليت گسترده در راستاي افزايش تامين راه هاي سرمايه گذاري قانونمند و سالم، مي تواند موجب رونق اقتصادي در هر استان شود.
هاشمي شاهرودي اعلام کرد: قوانين موجود در کشور خوب و تا حد بسيار زيادي پاسخگوست اما اين قوانين بايد خوب به مورد اجرا درآيد در غير اين صورت مشکلات در جامعه تداوم خواهد داشت.
رييس قوه قضاييه، مساله قانون گذاري را اساسي ترين و اصولي ترين بخش نظام اسلامي دانست و تصريح کرد: اصلاح قوانين و بازنگري درآن در قانون اساسي ما ديده شده و مجمع تشخيص مصلحت نظام که سياست گذاري کلان کشور را تدوين و به تاييد مقام معظم رهبري مي رسد در برنامه چهارم توسعه و سند چشم انداز 20 ساله اين اصلاحات و بازنگري را در نظر گرفته است.
هاشمي شاهرودي خاطر نشان کرد: بر اساس تصميم مجمع تشخيص مصلحت نظام، مجلس نيز بايد قوانين را در چارچوب سياست هاي کلان نظام تدوين کند و همه مصوبات و دستورالعمل ها نيز در قالب سند چشم انداز 20 ساله قابل تعريف است.
وي با اشاره به اينکه در اصل 44 موضوع خصوصي سازي و امور مربوطه در مجمع تصويب و به تاييد رهبر معظم انقلاب رسيده است، اظهار داشت: در حوزه مسائل قضايي و سياست هاي اصولي و اساسي آن حدود 26 محور و سياست به مجمع اعلام شد که 18 مورد آن به تصويب رسيد و 3 تا 4 مورد که مربوط به مسائل مالي بود، تعديل يا ادغام شد.
رييس قوه قضاييه در اين ارتباط زنده تلويزيوني پس از ارائه گزارشي از اوضاع استان توسط نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شيراز و استاندار فارس و رييس کل دادگستري گفت: اين که در استان هماهنگي وجود دارد بسيار شايسته و پسنديده است اما کافي نيست و بايد اين هماهنگي ها در قالب کميته يا ستادي اجرائي شود.
وي افزود: اين ستادهاي همکاري و هماهنگي و در عين حال اجرايي مي تواند با مشارکت مردم و زير نظر و تحت پوشش چتر معنوي نماينده ولي فقيه و مديريت استاندار با معضلات و مفاسد مقابله کرده و براي حمايت از طرح هاي مفيد و موثر و پشتيباني از سرمايه گذاري سالم و اشتغال زا تلاش و جديت کند.
رييس قوه قضاييه گفت: همه گناه ها را نبايد بر گردن قانون و قانونگذار بگذاريم بلکه با تعامل و همکاري عملي بيشتر و مديريت، کار همين قوانين خوب را با دقت و به صورت کامل به اجرا درآوريم.
هاشمي شاهرودي يادآور شد: همين قوانين موجود يا به خوبي اجرا نمي شود يا تدابير لازم در اجرا وجود ندارد و گاهي با صدور دستورالعمل ها و وضع مقررات خاص روح قانون تغيير پيدا مي کند.
رييس قوه قضاييه اعلام کرد: دست ما در اجراي قوانين خيلي بسته نيست و با تشکيل ستادهاي ويژه در هر استان و با درک درست از مسائل و مشکلات مي توان در پيشگيري از مفاسد و حمايت جدي از سرمايه هاي سالم اقدامات جدي به عمل آورد.
در اين ارتباط زنده تلويزيوني به دادخواهي و تظلم خواهي 41 نفر از مردم استان فارس از سوي رييس قوه قضاييه رسيدگي شد و در هر زمينه دستورات لازم صادر شد.

نصرالله قادري، نويسنده، کارگردان، پژوهشگر و مولف چندين کتاب و استاد دانشگاه اين روزها نمايش"امشب بايد بميرم" را در تالار چهارسوي تئاترشهر روي صحنه دارد.با نصرالله قادري درباره نمايش اخيرش و حاشيه هاي تئاتريش نيلوفر رستمي خبرنگار عرصه تئاترگفت وگويي انجام داده است که با هم ميخوانيم .
استاد ناصر خود شما هستيد؟
نه، من استاد ناصر نيستم. در نمايشنامه نويسنده طبيعتا پشت سر قهرمانش مي ايستد و حرف هاي خودش را هم از دهان قهرمان مي گويد اما اين به اين معنا نيست که حتما قهرمان نمايشنامه خود نويسنده است، البته گاهي چنين اتفاقي مي افتد، مثلا در نمايشنامه"پدر" استريندبرگ شباهت هاي بين آدولف و خود نويسنده وجود دارد و يا در نمايشنامه"به سوي دمشق" همين نويسنده نيز بين آقا و استريندبرگ شباهت هاي يافته مي شود. اين نوع نمايشنامه ها اتوگرافي معروفند اما همه نمايشنامه ها به اين شکل نيستند مثلا اگر سوفوکل پشت آنتيگونه ايستاده و از او دفاع مي کند بدين معنا نيست که او آنتيگونه است. من با ناصر مشابهتي ندارم، به چند دليل روشن که عرض مي کنم اولا ناصر انسان ضعيفي است و من انسان قدرتمندي هستم. ناصر با اولين شکست در زندگيش دست به خودکشي مي زند ، من شايد در زندگيم به اندازه موهاي سرم شت خورده ام اما دست به خودکشي نزده ام و حتي به آن فکر هم نکرده ام. ناصر تکيه گاهش را از دست داده و من به عنوان يک آدم سنتي هنوز تکيه گاهم را دارم و به شدت به آن باور دارم. ناصر همسري دارد به مهرباني همسر من ، اما درکش نمي کند اما من به خوبي همسرم را درک ميکنم. ناصر دو تا بچه دارد اما من سه تا بچه دارم و نه پسرم قرص اکس مي خورد و نه دخترم شبيه جيران است بنابراين مشابهتي بين من و ناصر وجود ندارد.
.....................................

سه شرکت ايراني تا پايان امسال 6 ميليون دستگاه گوشي تلفن همراه توليد و به بازار عرضه مي کنند.
بر اساس تفاهم نامه شرکت کارخانجات مخابراتي ايران، شرکت نيمه هادي عماد و سروش رسانه و شرکت شهرک هاي هوشمند هر يک دو ميليون دستگاه گوشي تلفن همراه با همکاري طرف خارجي توليد خواهند کرد.
وزير صنايع و معادن در ...
ادامه...


اين نسخه 4299 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي