جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/03/17 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2498


دکتر جاسبي در بازديد از نگارستان حسينيه جماران:
برنامه هاي همايش بين المللي پيامبر اعظم (ص) به زودي اعلام مي شود


اظهار نظرگسترده پيرامون حادثه تشنج آفريني در سخنراني آيت ا... هاشمي رفسنجاني
عاملان ايجاد تشنج افرادي ناآگاه، تحريک شده و بي اطلاع هستند


قيمت انواع گوشي تلفن همراه قبل و پس از افزايش تعرفه

 

معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با رد تغيير زمان برگزاري امتحانات پايان ترم دانشگاهها به دليل برگزاري مسابقات جام جهاني فوتبال، گفت: هيچ برنامه اي مبني بر تغيير زمان برگزاري امتحانات پايان ترم به دانشگاه ها ابلاغ نشده است.
دکتر حسن خالقي، در گفت وگو با ايسنا با بيان اينکه برنامه زماني امتحانات پايان ترم دانشگاه ها تغييري نکرده است، گفت: وزارت علوم هيچ اطلاعيه اي مبني بر تغيير زمانبندي امتحانات پايان ترم به مناسبت برگزاري مسابقات جام جهاني فوتبال به دانشگاه ها ابلاغ نکرده است. وي با بيان اينکه وزارت علوم برنامه اي براي تغيير زمان برگزاري امتحانات پايان ترم دانشگاه ها ندارد، تصريح کرد: امتحانات پايان ترم دانشگاه ها براساس تقويم آموزشي دانشگاه ها در زمان مقرر برگزار خواهد شد و قرار نيست که هيچ تغييري در اين برنامه حاصل شود.
گفتني است، بر اساس مصوبه مديريت آموزشي دانشگاه فردوسي مشهد در روزهاي 27 و 31 خرداد که تيم ملي فوتبال کشورمان در آلمان به مقابله با حريفان خود خواهد رفت امتحانات دانشجويان برگزار نخواهد شد.
بنا بر مصوبه برنامه جديد امتحانات پايان ترم، دانشجويان دانشگاه فردوسي مشهد از 23 خرداد تا هفتم تير ماه طي 12 روز کاري در امتحانات شرکت خواهند کرد.
همچنين جمعي از دانشجويان دانشگاه هاي تبريز نيز خواستار تغيير زمان برگزاري امتحانات در ايام برگزاري مسابقات جام جهاني فوتبال شدند.


«بسته اصلاح شده»
سرانجام خاويرسولانا، مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا، با «بسته پيشنهادي »5+1 به تهران آمد تا آنچه اعضاي شوراي امنيت وآلمان، آن را «مشوق» مي نامند را به مقامات ايران ارائه دهد.
البته، اين نخستين بار نيست که سخن از بسته حاوي مشوق ها به ميان مي آيد.
پيش از اين نيز سه کشور اروپايي، پيشنهاداتي داشتند مبني براينکه اگر ايران دست از غني سازي بردارد، امتيازاتي مثل فروش قطعات هواپيما وحمايت از عضويت ايران در WTO به تهران خواهند داد.
با اين حال، در «داد وستد» پيشنهادي اروپا، «عوض و معوض» به هيچ روي با يکديگر همخواني نداشتند ولذا تهران در مقابل امتيازات کم بهاي آنها، حاضر به دست کشيدن از فناوري استراتژيک هسته اي اش نشد.
اينک بار ديگر سخن از «بسته تشويق » است ولي برخلاف دفعات گذشته اين بار، طرفين تصميم گرفته اند درباره محتواي اين بسته سخن با رسانه ها نگويند و صرفا در جمع کارشناسي دولت ها درباره آن به مذاکره و چانه زني بپردازند.
از اين رو،عجولانه وغيرمنطقي خواهد بود درباره جزئيات اين موضوع و حواشي آن بحث شود.
لکن مي توان کليات و اصولي را بيان داشت که مي توان در جمع بندي مقامات ايراني موثر باشد.
از مجموع اخبار منتشره طي هفته هاي اخير چنين برمي آيد که شرط اصلي اجراي مشوق ها ( که نمي دانيم چيست) اين است که ايران، غني سازي اورانيوم را به حالت تعليق در آورد.
البته مقامات غربي وحتي آمريکا (ازجمله معاون وزيرخارجه ايالات متحده) اذعان کرده اند که غني سازي حق مسلم ايران است واين نيز اعترافي است که بايد در مذاکرات بر روي آن تاکيد کرده و مانور داد.
اگر چه آمريکايي ها وانمود مي کنند ايران جز دوراه ندارد يا پذيرش بسته و تسليم شدن و يا مقاومت ودر نهايت تحريم و جنگ.
تمام کساني که دستي در سياست وديپلماسي دارند، براين نکته صحه مي گذارند که دردنياي سياست و مذاکره، همه چيز در دو گزينه و دو رنگ سياه و سپيد خلاصه نمي شود.
هنرديپلماسي نيز يافتن نقاط مناسب درحد فاصل «آري» و«نه» و«جنگ» و«تسليم» است.
بنابراين به نظر مي رسد رد زودهنگام وصريح پيشنهادات »5+1« نمي تواند چندان مساعد باشد بلکه لازم است ايران نيز ملاحظات خود را به عنوان اصلاحيه اي بر روي بسته مذکور بيفزايد و آن را به عنوان «بسته اصلاح شده» به «1+5» باز گرداند.

...
 
 
 
 
 
 
 
 
هميشه اعتقاد دارم که هيچوقت نبايد فکر کنيم به آخرخط رسيده ايم .هميشه بايد فکر کنيم که اول راهيم وتا خدا را داريم هيچوقت توي بن بست قرار نمي گيريم وما هستيم که تعيين مي کنيم من اعتقاد دارم که روح خدا در وجود ماست وهرچيزي که برايمان پيش مي آيد خير است واز بن بستهاي زندگي نبايد بهراسيم.اينها سخنان الهام صفوي زاده گوينده ومجري پر توان تلويزيون است که برنامه به خانه برمي گرديم با حضور او رونقي ديگر داشت وبيننده را در پاي اين جعبه جادو ميخکوب مي کرد او متولد 4 تيرماه1349 از شهرستان اصفهان است که در رشته اقتصاد نظري ليسانس گرفته وآخرين فرزند يک خانواده 4 نفره فرهنگي وفرهيخته مي باشد گفت وگوي ما را با وي بخوانيد ولذت ببريد :
قبل از همه سوالي وجوددارد که اغلب خانمها معترضانه آنرا مي پرسندومعتقدند که هميشه در هر برنامه اي فوت آخر را نمي گويند شما چه عقيده اي داريد؟
نمي دانم من هم زياد به اين مسايل دقيق نشده ام اما در برنامه ها اغلب مواد اوليه را مربيان آماده مي آورند مثلا برا ي گلسازي خمير را آماده شده به برنامه مي آورند ودليلش را زمان کم برنامه عنوان مي کنند ما هم نمي دانيم به قول قديمي ها فوت آخر را مي گويند يانه!من هم يک بار از روي يک دستور آشپزي باسلق را طبق دستور .مو به مو درست کردم ولي خيلي خوب نشد
براي خانواده از غذاهايي که در برنامه به خانه برمي گرديم ياد گرفته ايد مي پزيد؟
همسرم ترجيح مي دهد غذاهاي سنتي خودمان را بخورد والبته آشپزي او از من بهتر است ودر کل مردان فاميل ما آشپزهاي خوبي هستند
اولين باري که مقابل دوربين قرار گرفتيد چه احساسي داشتيد؟
خيلي عجيب بود حسي که تا کنون تجربه نکرده بودم وفکر نمي کردم اينقدر هيجان داشته باشد .اولين باري که جلوي دوربين وميکروفن آن هم به صورت زنده وبدون تجربه قبلي برنامه اجرا کردم چي داشتم مي گفتم ضربان قلبم هم تند شده بود ومي توانم بگم صداي ضربان قلبم بيشتر از زبانم بود ولي خب وقتي اولين لحظه که گذشت همه چيز برگشت به صورت معمول وبرايم عادي شد وبعد از آن ديگر خداراشکر آن حالت را تجربه را نکردم ضمن اين که استرس هم نداشتم
قبل از برنامه به خانه برمي گرديم در کدام برنامه ها اجرا داشتيد ؟
درافتتاح شبکه 5من به عنوان اولين مجري حضور داشتم ، در شبکه تهران برنامه هاي ماندگار را اجرا کردم مثل (نگاه5،آدينه ها ،شب بخير تهران،مشاوران ويک برنامه مسابقه تلفني که براي اولين باربود که تجربه کي شد وکسي باورش نمي شد که بتوان در يک برنامه زنده ارتباط تلفني زنده بر قرار کرد ومن اولين کسي بودم که اين برنامه را اجرا کردم ويا جشن رمضان به اين صورت که الان اجرا مي شود نبود همه چيز زنده بود ويک برنامه شادي بود والان هم که آقاي احمد زاده با روش ديگري آنرااجرا مي کند وجذاب ترهم شده است، بعد از بک وقفه کوتاه کارم را با شبکه هاي 1،2،3 دنبال کردم در شبکه 3برنامه صبح وزندگي را اجرا کردم که صبحها شروع مي شدومن هروز صبح زود به سر کار مي رفتم وبعداز تولد دخترم کيانا برگشتم به خونه خودم يعني شبکه .5
چطور شد سر از برنامه به خانه بر مي گرديم در آورديد؟
دخترم تازه به دنيا آمده بود وبراي من که تاصبح کيانانمي گذاشت بخوابم سخت بود که صبح زود بروم سر کارهم خسته بودم وهم بي خواب بودم وبرايم خيلي سخت بود که بروم وبرنامه صبح وزندگي را اجرا کنم ،من قبل از اينکه بيايم در برنامه به خانه برمي گرديم حدودا 3سال پيش بود که در يک برنامه به نام شور زندگي که از شبکه جهاني پخش مي شد وشبيه برنامه به خانه بر مي گرديم بود کار مي کردم و درآنجا مي توان گفت که من موفق بودم و(يميني) تهيه کننده برنامه هاي شبکه به من بارها گفته بود که تو به درد اين بر نامه مي خوري ومثل اينکه اين برنامه رابراي روحيه توساخته اند وخب من برنامه خودم را داشتم ونمي خواستم که برنامه خودم را تغيير دهم ولي خب کيانا به دنيا آمده بود وخيلي دوران سختي بود چون تا صبح بيدار بود (يميني)با من تماس گرفت وگفت که مجري هاي ما همه را ديو را انتخاب مي کنند ودارند مي روند وآقاي نظري تنهاهستند وشما چه بيايي وچه نيايي ما مجبوريم يک مجري انتخاب کنيم ولي کيس خوب ما شما هستيد وبراي شما هم بهترين موقعيت است که بعد از يک وقفه دوبار ه برگردي به خونه خودت (به خانه بر مي گرديم) ،صحبتهايشان به دلم نشست وضمن اينکه خوب بود براي من که مي خواستم صبح ها بخوابم وبعد از ظهر ها بروم سرکار ويک دفعه سراز آنجادر آوردم
ادامه دارد.............

تيم ملي فوتبال کشورمان از روز يکشنبه اردوي خود را در فردريش هافن برپا کرده است . هواي مطلوب فردريش هافن از يک سو و امکاناتي که براي تيم ايران در نظر گرفته شده است از سوي ديگر باعث گرديده تا بازيکنان تيم ملي با آرامش خاطر بيشتري تمرينات خود را دنبال نمايند .
اما جدا از آنچه که گفته شد يک عامل اساسي ...
ادامه...

 

اين نسخه 4989 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
تست
اطلاعيه