جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/03/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2780

بدون رضايت مردم انسجام بدست نمي آيد

العربيه: بوش سکته کرد

موضع جانشينان احتمالي بوش درباره برنامه اتمي ايران

 گردباد گونو تندترين توفان موسمي در سه دهه گذشته در منطقه خليج فارس بوده است که به سواحل جنوبي ايران نيز رسيد. تصوير حضور نيروهاي امدادگر هلال احمر و آبگرفتگي روستاي سور گلم در45 کيلوتري جاسک براثر توفان را نشان مي دهد.

معاون آموزشي وزير بهداشت خبرداد:
بازنگري اساسي درآموزش پزشکي عمومي
معاون آموزشي وزارت بهداشت با تشريح برخي سياست هاي معاونت آموزشي در سال 86 از تجديد نظر کلي در زمينه آموزش پزشک عمومي در سال جديد خبر داد و افزود: آموزش پزشکي عمومي بايد منطبق با نيازهاي امروز جامعه صورت گيرد که در اين راستا براي استانداردسازي برنامه هاي آموزش پزشکي و دانشکده ها ، اقدامات خوبي انجام مي شود.
دکتر عين الهي در گفت وگو با ايسنا با تاکيد بر نقش مهم پزشک عمومي در جامعه، گفت: اين قشر از پزشکان بيشترين نقش را در درمان، پيشيگيري و پزشکي خانواده ايفا مي کنند بنابراين بايد آموزش آنها مورد توجه و اهميت بيشتر قرار گيرد.
وي با اشاره به جايگاه اخلاق پزشکي در دانشگاه ها گفت: تقويت اخلاق پزشکي و مباني اسلام در دانشگاه ها از مهمترين اولويت معاونت آموزشي در سال جاري است.
نهادينه شدن روش ارزشيابي نوين در دانشگاه هاي علوم پزشکي
معاون آموزشي وزارت بهداشت از نهادينه شدن روش ارزشيابي نوين در دانشگاه هاي علوم پزشکي خبر داد و افزود: همه دانشگاه ها موظف به ارزيابي دروني از دانشکده هاي خود هستند و با توجه به اينکه ارزيابي بيروني بر اساس ارزيابي دروني انجام مي شود، بنابراين تاييد و ايجاد رشته و ادامه کار آنها منوط به انجام روش هاي جديد است.
دوره هاي بازآموزي بايد کاربردي شوند
وي با اشاره به نياز آموزش به بازآموزي رشته هاي علوم پزشکي گفت: دوره هاي بازآموزي بايد کاربردي شوند و امتياز بيشتر متعلق به جاهايي است که سمينارها و کارگاه هاي کاربردي برگزار کنند.
وي در ادامه افزود: با توجه به پيشرفت علوم پزشکي فارغ التحصيلان فقط تا مدت خاصي مي توانند براساس آموخته هاي خود کار کنند و پس از آن بايد خود را به شيوه هاي نوين و روز مجهز کنند که اين ...
» ادامه
تائيد ديدارمحرمانه لاريجاني با وزيرخارجه سوئيس
گروه سياسي: سخنگوي وزارت امور خارجه سوئيس خبر انجام يک ملاقات "خصوصي" و "محرمانه" ميان وزير امور خارجه اين کشور و دبير شوراي عالي امنيت ملي کشورمان را تائيد کرده است. رسانه هاي اروپايي روز سه شنبه با اشاره به سخنان علي لاريجاني درباره طرح سوئيس در بحران ...
» ادامه
حمايت روسيه از ادامه کار البرادعي
گروه سياسي: در حالي که منابع غربي از خشم غرب از مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي به دليل عملکردش در قبال ايران خبر مي دهند، نماينده روسيه در شوراي حکام آژانس بين المللي انرژي اتمي با ابراز حمايت کشورش از اقدامات محمد البرادعي درباره برنامه هسته اي ...
» ادامه
رايزني سران "گروه 8" درباره برنامه اتمي ايران
گروه سياسي: سران گروه هشت کشور صنعتي آمريکا، انگليس، فرانسه، آلمان، روسيه، کانادا، ژاپن و ايتاليا در نشست روز پنج شنبه خود در شهر " هليگندام " آلمان، مسايل هسته اي ايران و کره شمالي را مورد بحث و بررسي قرار دادند. خبرگزاري فرانسه ديروز به نقل از يک ...
» ادامه
رئيس دفترعمروموسي: ايران نگراني عرب ها را رفع کند
گروه سياسي: رييس دفتر و مشاور دبيرکل اتحاديه عرب گفت:" دولت هاي عربي معتقدند ايران قدرت هسته اي خود را در مسير تکنولوژي صلح آميز استفاده کرده و مطابق قواعد بين المللي عمل مي کند." "هشام يوسف" درگفت وگو با ايسنا، با اشاره به موضع کشورهاي عربي درقبال ...
» ادامه
 نگراني مسکو ازخدشه دار شدن روابط با تهران
رييس کميته امور بين المللي شوراي فدراسيون روسيه ابراز اميدواري کرد: پيشنهاد "ولاديمير پوتين" به آمريکا مبني بر استفاده مشترک از رادار "قبله" در جمهوري آذربايجان، بعنوان "تجهيزات سپر موشکي"، روابط ميان روسيه و ايران را خدشه دار نکند. "ميخاييل مارگيلف" ...
» ادامه
تغييرات وسيع و گسترده در تيم پريوليس
اخراج مدير و 7 بازيکن !؟
از شواهد و قرائن پيداست که تيم فوتبال پرسپوليس طي چند روز آينده شاهد تغيير و تحولات گسترده اي خواهد بود ، در اين راستا بعد از بازي پرسپوليس مقابل سپاهان و حذف اين تيم از جام حذفي و ادعاي تعدادي از ليدرهاي اين تيم مبني بر کم کاري چند بازيکن گفته مي ...
» ادامه
تعجب دبيرکل سازمان ملل از سخنان احمدي نژاد
گروه سياسي: دبيرکل سازمان ملل از سخنان محمود احمدي نژاد مبني بر اين که جهان به زودي شاهد نابودي رژيم صهيونيستي خواهد بود ابراز " ناراحتي و تعجب" کرد. ايسنا به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس گزارش داد، ماري اکابه، معاون سخنگوي سازمان ملل در بيانيه اي گفت: ...
» ادامه
نيماشاهرخ شاهي :
"پارک وي" يک اتفاق نو در سينماي ماست
اينروزها تازه ترين فيلم فريدون جيراني با نام "پارک وي"که درژانر وحشت ساخته شده است .در سينماهاي تهران درحال اکران مي باشد .به همين بهانه خبرنگاران سينماي ما گفت وگوي زيبايي را با نيما شاهرخ شاهي بازيگر جوان ومستعدي که بابازي خوبش در فيلم مکس توانست گوشه ...
» ادامه
همايش ادبي ياد يار در نطنز
کاشان - خبرنگار آفرينش
در آستانه هجدهمين سالگرد ارتحال ملکوتي حضرت امام خميني(ره) سومين همايش ادبي ياد يار با حضور جمعي از شاعران برجسته کشور در کانون شهيد مطهري شهرستان نطنز برگزار شد.
در اين همايش فرماندار نطنز با تجليل از مقام شامخ بنيانگذار جمهوري ...

» ادامه
معاون شرکت ارتباطات زيرساخت:
ارتباط شهرهاي کشور با دو مسير ارتباطي فيبر برقرار است

معاون شرکت ارتباطات زيرساخت گفت: تقاضاي اين شرکت از عموم مردم، نهادها، سازمان ها و به ويژه وزارت راه و شهرداري ها اين است که در جريان انجام حفاري هايي که در جاده ها و ورودي هاي شهرها صورت مي گيرد قبلا هماهنگي لازم را با مخابرات داشته باشند.
حميد ...

» ادامه
آيت ا... موسوي بجنوردي در حسينيه جماران:
دانشگاه آزاد اسلامي بزرگترين خدمت را به کشور کرد

آفرينش: معاونت فرهنگي واحد دانشگاهي تهران شمال با همکاري معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي محفل انس با قرآن به مناسبت هجدهمين سالگرد عروج ملکوتي امام خميني (ره)در حسينيه جماران برگزار کرد.
در اين مراسم آيت ا... موسوي بجنوردي، رئيس دايره المعارف ...

» ادامه
رئيس دانشگاه پيام نور در ديدار با مراجع عظام قم تشريح کرد:
اقدامات دانشگاه در راستاي اسلامي کردن
رئيس دانشگاه پيام نور تشکيل گروه معارف اسلامي و راه اندازي دوره دکتري مدرس معارف اسلامي در قم ، جذب 100 نفر عضو هيات علمي در اين بخش، تبديل گروه الهيات به دانشکده الهيات و افزايش دروس معرفتي را از اقدامات اين دانشگاه در راستاي اسلامي کردن دانشگاه عنوان ...
» ادامه
وزير راه:
بليت هواپيما گران مي شود
وزير راه و ترابري گفت: با توجه به افزايش قيمت بنزين، امسال در قيمت بليت هواپيما افزايش خواهيم داشت.
محمد رحمتي در گفت وگو با فارس افزود: 3 درصد حمل و نقل کشور را حمل و نقل هوايي تشکيل مي دهد و ما در پي آن بوديم که قيمت بليت ثابت بماند، اما با توجه ...

» ادامه
سوشا مکاني دروازه بان تيم فوتبال اميد ايران:
خيلي بدشانس بوديم
سوشا مکاني دروازه بان تيم اميد ايران در خصوص عدم راهيابي اين تيم به مرحله بعدي رقابت هاي انتخابي المپيک 2008 پکن گفت : عامل اصلي ناکامي تيم فوتبال اميد ايران در راهيابي به مسابقات فوتبال المپيک پکن بداقبالي بود.
وي افزود : تيم ما به رغم مشکلات بسياري ...

» ادامه
صفار هرندي :
"نبرد نرم" حربه ديگر دشمنان در ميدان کارزار فرهنگي است
"محمد حسين صفار هرندي" پنجشنبه شب در آيين تجليل از نفرات برتر مسابقه بزرگ کتابخواني "فروغ ابديت" در کاشان، اين شهرستان را مهد پرورش علما و مفاخر بزرگ دانست.
وي از جمله اين علما از "غياث الدين جمشيد کاشاني"، "افضل الدين محمد مرقي"، شاعراني چون "کليم ...

» ادامه
کرج از باغشهر تا بيابانشهر
کرج - خبرنگار آفرينش
اکثر شهرهاي شهرستان کرج و به خصوص کرج شهرهايي هستند که در محدوده قانوني و حريم خود از منظر سطوح بلامعارض براي فضاي سبز مورد استفاده قرار مي گيرند.
در جلسه کارگروه توسعه فضاي سبز که با حضور احمد ضيايي فرماندار کرج، اکبر توپچي معاون ...

» ادامه
تا پايان سال
واحد توليد نانولوله به ظرفيت روزي20 کيلوگرم مي رسد
معاون تحقيقات پژوهشگاه صنعت نفت از راه اندازي واحد توليد نانولوله کربني به ظرفيت 20 کيلوگرم در روز تا پايان امسال و صنعتي شدن پنج طرح پژوهشگاه در زمينه کاربرد فن آوري نانو در نفت، گاز و پتروشيمي تا پايان سال 88 خبر داد.
دکتر باقر مهاجراني در گفت وگو ...

» ادامه
دبير شوراي منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي:
روابط عمومي وظيفه اصلاح ذهنيات ناصحيح افکار عمومي را بر عهده دارد
آنا: دبيرمنطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي، توفيقات و افتخارات اين دانشگاه، در عرصه روابط عمومي و اطلاع رساني طي يک سال گذشته را بسيار موفقيت آميز و چشمگير دانست.
دکتر محمود باغبان طرقدري در نشست شوراي روابط عمومي منطقه 8 گفت: انعکاس دستاوردها و اقدامات ...

» ادامه
شيباني:
نرخ تورم با سبد جديد محاسبه مي شود
رييس کل بانک مرکزي اعلام کرد که نرخ تورم با سبد جديدي از کالاها محاسبه و تعيين مي شود.
ابراهيم شيباني اظهار کرد: از فروردين امسال نرخ تورم با سبد جديد محاسبه و اعلام مي شود. تا کنون براي محاسبه نرخ تورم، تغيير قيمت و ميزان مصرف 310 قلم کالا مورد بررسي ...

» ادامه
براي آنکه بازنده نباشيم
برنامه مي خواهيم ، برنامه
تيم ملي اميد کشورمان در آخرين بازي خود در مرحله مقدماتي المپيک 2008 پکن با نتيجه 3 بر 2 مغلوب تيم عربستان شد و با 5 امتياز بعد از تيم هاي عربستان و استراليا در مکان سوم قرار گرفت و از راهيابي به مرحله بعد بازماند .
حال سوالي که مطرح مي شود اين است ...

» ادامه
طي مراسمي ، از پرويز پرستويي در شيراز تجليل شد
طي مراسمي پنجشنبه شب هفته گذشته از سوي کانون فرهنگي هنري سپهر جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشکي شيراز از پرويز پرستويي بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون کشور در شيراز تجليل شد.
پرستويي پس از دريافت تنديس و لوح تقدير خود گفت : من تاکنون جوايز ...

» ادامه
نارضايتي شهروندان آبعلي از مسدود شدن جاده هراز در روزهاي جمعه
رودهن - خبرنگار آفرينش
بسياري از اهالي شهر آبعلي و مبارک آباد از مسدود شدن جاده هراز و يک طرفه شدن آن در روزهاي جمعه هر هفته اعلام نارضايتي کردند.
به گزارش خبرنگار آفرينش، به گفته چند تن از شهروندان در روزهاي جمعه هر هفته جاده هراز از رودهن تا آمل ...

» ادامه
نصب و تست پيل سوختي با سوخت پروپان در آلاسکا
آزمايشگاه توسعه فن آوري انرژي در دانشگاه fairdanks آلاسکا (AETDL) تست هاي ميداني نمونه نخست پيل سوختي با سوخت پروپان را با موفقيت به اتمام رساند.
به گزارش سرويس «فن آوري» (ايسنا)، اين پيل سوختي، توسط شرکت امريکايي Acumentrics ساخته شده و در بخش خدمات ...

» ادامه
وزير نيرو: بورس برق راه اندازي مي شود
وزير نيرو در مراسم افتتاح بخش گازي نيروگاه سيکل ترکيبي پرند اعلام کرد: تا پايان امسال بورس برق در کشور راه اندازي مي شود.
به گزارش ايسنا، سيد پرويز فتاح در اين مراسم افزود: سال گذشته حدود پنج هزار مگاوات برق به ظرفيت کشور اضافه کرده ايم و پيش بيني ...

» ادامه
ادعاي سرمربي تيم ملي :
نمي خواهند قلعه نوعي نتيجه بگيرد
بعد از شکست 4 بر صفر تيم ملي ايران مقابل تيم ملي مکزيک ، امير قلعه نوعي و تيم ملي مورد هجوم منتقدان قرار گرفته و بسياري مدعي شدند که بازي تيم ايران با مکزيک در شرايط فعلي ضرورتي نداشت .
در اين خصوص امير قلعه نوعي با رد تمامي انتقادات چنين گفت : اين ...

» ادامه
روياي عبور از درياچه اروميه
اروميه- خبرنگار آفرينش
احداث پل بر روي درياچه اروميه از قديمي ترين پروژه هاي وزارت راه و ترابري است. روايت هاي مختلفي در خصوص شروع پروژه و سپس مراحل اجرايي آن وجود دارد، اما به طور قطع نمي توان گفت طراحي پلي که درياچه اروميه را از يک سو به تبريز و ...

» ادامه
نامه دانشوران

چکيده رساله هاي دکتري دانشکده الهيات و فلسفه
واحد علوم و تحقيقات
تاريخ و تمدن ملل اسلامي
مقدمه
ضرورت مطالعه پيشينه تحقيق به عنوان نخستين گام در تهيه و تدوين طرح هاي پژوهشي، به ويژه رساله هاي دانشگاهي، امري است بديهي که در کتاب هاي روش تحقيق بر ...

» ادامه
وينگو بگوويچ سرمربي تيم ملي اميد :
باشگاه ها تيم اميد را حذف کردند
وينگو بگوويچ سرمربي تيم ملي اميد ايران معتقد است که عدم همکاري برخي از باشگاه ها باعث حذف تيم اميد ايران از رقابت هاي انتخابي المپيک 2008 پکن شده است .
وي در اين خصوص گفت : از ابتداي تمرينات فشار فوق العاده اي بر تيم وارد شد. هيچ چيز براي ما خوب نبود. ...

» ادامه
آگهي صفحه اول

» ادامه
آگهي صفحه 2

» ادامه
آگهي صفحه 3

» ادامه
آگهي صفحه 5

» ادامه
آگهي صفحه 6
دکتر جوانپور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تبريز در نشست با خبرنگارآفرينش، عملکرد ربع قرن اين دانشگاه را تشريح کرد:
از فرش تا عرش
دانشگاه آزاد اسلامي در31 ارديبهشت 1361 در نماز جمعه تهران، توسط حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني اعلام موجوديت شد و با کمک مالي ...

» ادامه
ورزشي و قلمرو ورزش
كوتاه و خواندني از سوت پايان و دقيقه 90
سياسي و سياسي خارجي
کوتاه و خواندني
دريچه هنر
كوچه پس كوچه
چشم انداز هنر
مرز پرگهر
کوتاه و خواندني از ايران زمين و گل گشت
دانش و پژوهش
اخبار پزشكي
خبر دانشگاه
کوتاه و خواندني
آموزش و سنجش
کوتاه و خواندني
اقتصاد و بازار
کوتاه و خواندني
آگهي هاي روزنامه آفرينش
آگهي صفحه 9
آگهي صفحه 11

اين نسخه 4575 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش