جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/03/22 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2502


آيت ا... هاشمي رفسنجاني:
بحث هاي تفرقه انگيز از هر موضعي که باشد در ميان مردم محکوم است


آصفي:
سعود الفيصل به تهران مي آيد
در مورد بررسي پيشنهاد کشورهاي 1+5 ضرب الاجلي به ايران داده نشده است


نايب رييس اول مجلس:
مجلس مجوز سهميه بندي بنزين را به دولت داده است


برنامه هاي جديد آموزش ، دانشجوي سازمان مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامي 1385 اعلام شد .
به گزارش خبرنگار آفرينش ، توسعه فعاليت هاي فرهنگي ، گسترش آموزشکده هاي فني و حرفه اي تقويت فعاليت هاي شوراي فرهنگي ، ارائه خدمانت دانشجويي و ايفاي حقوق دانشجويان ، ارتقاه کيفيت آموزش از طريق جذب هيات علمي متخصص ، ايجاد رشته هاي تحصيلي در سطح اموزشکده هاي فني و حرفه اي متناسب با نياز منطقه ، توسعه فعاليت هاي فوق برنامه از طريق اردو هاي دانشجويي ، ايجاد باشگاه هاي علمي و پژوهشي و تحقيقي در اموزشکده هاي سما از مهمترين برنامه هاي سازمان مدارس در سال 1385 مي باشد .همچنين بر اساس اين گزارش: فعال سازي سايت نقل و انتقالات دانشجويي از تعداد 10 سايت در سال 1383 به 85 سايت در سال 84 ، اصلاح ساختار اموزشکده ها و سازمان سما بر اساس نياز هاي شناخته شده تقويت کتابخانه هاي اموزشکده هاي فني و حرفه اي سما ، تجهيز کار گاه ها و آزمايشگاه هاي آموزشکده ها و تدوين روند جذب اعضاي هيات علمي و ابلاغ آن به واحد هاي دانشگاهي از مهمترين فعاليت هاي معاونت آموزش عالي سازمان سما در سال تحصيلي 1385-1384 اعلام شده است .اين گزارش همچنين مي افزايد : اقداماتي چون تاسيس 548 رشته / محل / جنس و توسعه ظرفيت پذيرش بالغ بر 50 هزار نفر در 103 اموزشکده به طوريکه تاسيسآموزشکده 65در صد و رشته و محل و جنس116 درصد رشد داشته است.
مهمترين فعاليت هاي جديد حوزه معاونت اموزشي و پژوهشي مدارس سما به شرح زير اعلام مي گردد :
پيگيري امور مربوط به توليد کتابهاي کار و تشکيل کارگاه براي هريک
از درس ها در تابستان 1385 در همان واحد ها با شرکت منتخبي از معلمان هما ن درس ها در واحد هاي مربوطه .
تهيه و اجراي طرح ارزشيابي توصيفي در مدارس ابتدايي سما .
طرح اموزش آموزش اصول خلاقيت به معلمان دوره ابتدايي .
طرح تدوين فعاليت پرورشي مربيان پرورشي و شيوه هاي تربيت اسلامي در مدارس به ويژه مدارس ابتدايي .
طرح تنظيم برنامه هاي آموزش خانواده با همکاري مناطقه 10 سما .
طرح اموزش مهارت هاي زندگي به دانش آموزان .
تلاش در تاسيس مدارس تربيت بدني .
برنامه بازديد از مدارس ساير مناطق سما
بررسي زمينه هاي احداث و ايجاد سالن ها و اماکن ورزشي در تهران وساير نقاط کشور
تهيه و تدوين جزوه راهنماي مشاهده فرايند تدريس آموزگاران و دبيران جهت استفاده و کار برد توسط مديران مدارس .
جمع بندي نظرات رسيده در رابطه با طرح ارتقا» فرايند آموزش و ارزشيابي در مدارس سما و ايجاد تغييرات و اصلاحات لازم در محتواي طرح و تنظيم مجدد دفتر چه ان و پيگيري اجراي آن .
مطالعه و بررسي رابطه همبستگي بين رتبه هاي احراز شده مدارس سما در سيستم ارزشيابي وزارت آموزش و پرورش و برخي فعاليت هاي هم راستاي معاونت آموزشي و پژوهشي سازمان .
همکاري و هماهنگي در برنامه ريزي کار گاه ها ي مربوط به همايش مديران مناطق در تابستان . 1385
تهيه و تنظيم پرسشنامه هاي مربوط به دريافت بازخورد کلي فعاليت هاي مربوط به معاونت آموزشي و پژوهشي سازمان با کمک مديران مربوطه در راستاي نظارت ستادي بر اجراي برنامه ها .
تهيه و تدوين جزوه مشارکت و سازمان دهي دانش آموزان در فعاليت هاي پرورشي .
پيش بيني طرحي براي افزايش نظارت سازمان بر روند آموزش و پرورش و پژوهش به ويژه فرايند ياد دهي يادگيري و ارزشيابي در مدارس .
ايجاد بانک اطلاعاتي و وارد کردن اطلاعات .
در دست تاليف داشتن 5 کتاب کار رياضي ، علوم تجربي دوره راهنمايي و رياضي ، فيزيک و شيمي سال اول متوسطه .
خريد کتابهاي تخصصي واحد هاي مختلف سازمان بر اساس فهرست ارسالي آنان از نماشگاه تاب ارديبهشت ماه . 1385
شرکت در کار گاه يک روزه مربيان پرورشي و معاونان آموزشي در شهرضا
شرکت در کار گاه آموزشي ويژه معاونان ، سرپرستان و مديران ارشد سازمان در موسسه آموزشي آزاد اسلامي
شرکت در همايش مسئولان امور فرهنگي آموزشکده ها
شرکت در همايش معاونان منطقه 2 سما در زنجان
شرکت در همايش معاونان منطقه 7 سما در زاهدان .
تحصيل بيش از 50 هزار دانشجو در آموزشکده هاي سما
آموزشکده هاي سما در 28 رشته فني و حرفه اي در 500 رشته و شهر فعال هستند و نزديک به 55 هزار دانشجو تحصيل مي کنند .
در حوزه سما طرحي را در دست بررسي است با عنوان 2+3 است يعني دانش آموز 3 سال در کار دانش و 2 سال در مقطع کارداني به صورت پيوسته و بدون کنکور ادامه تحصيل نمايد . در اين طرح دانش آموزاني که در کار دانش تحصيل مي کنند بدون نگراني و اضطراب مي توانند ادامه تحصيل نمايند.
در حال حاضر امکان ادامه تحصيل در کار داني نا پيوسته هم وجود دارد . اين گروه از داوطلبان مي توانند براي ادامه تحصيل در اين مقطع اقدام کنند . دانش آموزان سما هيچ گونه امتيازي براي ورود به دانشگاه آزاد اسلامي ندارند و براي بالا بردن کيفيت آموزش و پژوهش بايد کاري کرد تا خود داوطلب موفق شود . تنها امتيازي که براي آنها تامين مي شود آن است که در هر مدرسه اي شاگرد مدرسه در دوره پيش دانشگاهي در هر محلي که قبول شود مي تواند به شهر خودش انتقال پيدا کند دقيقا مانند فرزندان هيات علمي است و دانش آموزان مستعد تا 50 درصد تخفيف شهريه برخور دار خو اهند بود .

علي لاريجاني با تاکيد بر صلح آميز بودن فعاليت هاي هسته اي ايران اظهار داشت: اين برنامه خطري براي کشورهاي عربي ندارد و ايران به دنبال بمب هسته اي نيست.
به گزارش ايسنا، علي لاريجاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي کشورمان در اظهاراتي پس از ديدار با عمرو موسي، دبيرکل اتحاديه عرب که به صورت زنده از شبکه تلويزيوني الجزيره پخش شد، گفت: برنامه هسته اي ايران نه تنها خطرناک نيست، بلکه به کشورهاي عربي و اسلامي نيز کمک مي کند.
وي افزود: من از عمرو موسي سخن سنجيده اي شنيدم و آن اين که کشورهاي عربي بايد در دستيابي به فن آوري صلح آميز هسته اي تلاش کنند و اين شيوه مناسبي است.
لاريجاني همچنين ادامه داد: توفيق ايران در دستيابي به دانش هسته اي، توفيق کشورهاي عربي نيز به شمار مي رود و تناقضي در اين ميان وجود ندارد.
وي در پاسخ به سوالي در خصوص مجموعه پيشنهادي 5+1 که سه شنبه گذشته به ايران ارايه شده است، گفت: ما پيشنهادات را بررسي مي کنيم. نکات مثبتي در آن بوده، البته اشکالاتي هم وجود دارد. من در رسانه ها چند مساله را مشاهده کرده ام که لازم است نکات درست آن را اعلام کنم.
دبير شوراي عالي امنيت ملي در ادامه اظهار داشت: ابتدا گفته شده که خاوير سولانا، رييس سياست خارجي اتحاديه اروپا در پيشنهاداتي که به تهران تسليم کرده، مشوق ها و تنبيهاتي را لحاظ کرده است که اين درست نيست. چيزي که به ما دادند، طرحي درباره تعامل مثبت با ايران است و تنبيهاتي در آن ذکر نشده است. دوم اين که گفته مي شود ضرب الاجلي براي ايران تعيين شده است که اين هم درست نيست. نکته بعدي، تعيين پيش شرط براي ايران بوده است، ما همواره از مذاکرات سازنده و بدون پيش شرط استقبال مي کنيم.
وي به باقي سوالات پاسخي نداد، اما گفت که پس از ديدار با احمد ابوالغيظ، وزير امور خارجه مصر ساعت 16 به وقت محلي، مصاحبه اي مطبوعاتي را در هتل محل اقامتش در قاهره برگزار خواهد کرد.
لاريجاني روز شنبه براي انجام سفري دو روزه به قاهره وارد شد تا با مقامات عاليرتبه مصري در خصوص مساله هسته اي ايران رايزني کند. اين اولين سفر يک مقام ارشد ايراني به مصر پس از تصدي رياست جمهوري از سوي دکتر محمود احمدي نژاد محسوب مي شود.
هم چنين دبير شوراي عالي امنيت ملي کشورمان با وزير امور خارجه مصر ديدار و درباره مهم ترين تحولات در مساله هسته اي ايران رايزني کرد.
به گزارش خبرگزاري کويت، وزارت امور خارجه مصر در بيانيه اي اعلام کرد که احمد ابوالغيظ، وزير امور خارجه مصر در ديدار با علي لاريجاني، دبير شوراي امنيت ملي ايران که براي ديدار با مقامات مصري به قاهره سفر کرده است، آخرين تحولات پرونده هسته اي ايران، به ويژه پيشنهادات اخير 5+1 را که از طريق خاوير سولانا، رييس سياست خارجي اتحاديه اروپا به تهران تسليم شده، مورد بررسي قرار دادند.
ابوالغيظ هفته پيش در اظهاراتي تاکيد کرده بود: دولت مصر به ويژه حسني مبارک، رييس جمهور اين کشور بر ضرورت عاري سازي منطقه از سلاح هاي کشتار جمعي تاکيد دارد و اين موضوع در خصوص اسراييل و ايران يکسان مي باشد.
اين گزارش خاطرنشان کرد: مصر بارها خواهان حل مسالمت آميز پرونده هسته اي ايران شده است.
اين در حالي است که روابط ديپلماتيک مصر و تهران از زمان امضاي معاهده کمپ ديويد در سال 1979 قطع شده بود و در دو سال گذشته اين روابط تا حدودي بهبود يافته است.
بر اساس اين گزارش، لاريجاني همچنين قرار است امروز يکشنبه با حسني مبارک، رييس جمهور مصر ديدار کرد. اين اولين ديدار مبارک با يک مقام بلندپايه ايراني پس از تصدي رياست جمهوري ايران از سوي دکتر محمود احمدي نژاد است.
به گزارش خبرگزاري الشرق الاوسط، حسني مبارک، رييس جمهور مصر صبح ديروز در نشستي با علي لاريجاني، دبير شوراي امنيت ملي کشورمان که براي رايزني با مقامات مصري به قاهره سفر کرده به بررسي مهمترين تحولات پرونده هسته اي ايران پرداخت.
براساس اين گزارش، احمد ابوالغيظ وزير امور خارجه مصر و محمد جعفري، معاون امنيت داخلي دبير شوراي امنيت ملي نيز در اين نشست حضور داشتند.
طرفين در اين ديدار به بررسي ديدگاه هاي ايران نسبت به مسايل و تحولات منطقه مساله پرونده هسته يي ايران پرداختند.


اين فهرست 9 هزار و 900 نفري
اظهارات اخير مجري طرح جامع کاهش آلودگي هواي تهران، هرچند درميان هياهوي جام جهاني و مسائل سياسي مثل پرونده هسته اي ايران و ... گم شد و به محاق رفت، ولي فارغ از هر موضوع سياسي و اجتماعي ديگر، بايد گفت که ازاين سخنان فقط يک نتيجه مي توان گرفت « ما درميانه فاجعه زندگي مي کنيم!»
براساس اعلام مجري طرح جامع کاهش آلودگي تهران، سال گذشته 9 هزارو 900 نفر در پايتخت براثر آلودگي هوا فوت کرده اند.
به عبارت ديگر، درهر روز 27 نفرتهراني، فقط به اين علت راهي گورستان مي شوند که درهواي آلوده، تنفس مي کنند.
اين قتل هاي زنجيره اي درحالي ساعت به ساعت در تهران تکرار مي شود که هم مردم و هم مسئولان، در مقابل آن، کاري جز «بي اعتنايي» نمي کنند وچنان به آسودگي به نظاره اين تراژدي جمعي نشسته اند که گويي پنجه «مرگ مستمر» در دور دست ها قرار دارد و هرروز، تهراني ها را خفه نمي کند !!
چند سال پيش، پرونده اي تحت عنوان «گوشت هاي آلوده» جامعه را به التهابي فراگير دچار ساخت.
درآن زمان، مردم، خوردن گوشت قرمز را تحريم کردند، مسئولان بهداشت به حالت آماده باش درآمدند، رسانه ها، موضوع را به تيتر اول خود تبديل کردند و درباره آن، مثنوي ها نوشتند، قوه قضائيه وارد عمل شد و حتي برخي کارخانه هاي توليد محصولات گوشتي که مشکوک به آلودگي بودند، تعطيل شدند.
درآن زمان «شايعه» شده بود، که چند نفر- به تعداد کمتر از انگشتان دست - براثر خوردن گوشت هاي آلوده، فوت کرده اند والبته هيچگاه صحت اين شايعه، تاييد نشد.
درآن جريان، هرچند که حتي يک مرگ هم به طور رسمي تاييد نشد، يک جنجال بزرگ ملي درکشور بپا شد، و البته آن هم حساسيت نيز جاي تعجبي نداشت، زيرا موضوع، با جان انسان ها سروکار داشت وچه مساله اي مهم تر از زندگي ؟!
حال آن، سروصدا را بگذاريد در کنار، سکوتي که اينک در پروند آلودگي هوا، گريبان گير همه ما شده است تا شما نيز به اين نتيجه منطقي برسيد که ما ايراني ها، «شگفت انگيز» هستيم: در مقابل شايعه مرگ چند نفر، زمين وزمان را به هم مي ريزيم وشش دانگ حواسمان را جمع مي کنيم تا مبادا گزندي به ما رسد ولي در مقابل واقعيت تلخي که به طوررسمي اعلام مي شود وخبراز مرگ ساعت به ساعت اطرافيانمان مي دهد، بي خيال مي شويم و به «استنشاق مرگ» ادامه مي دهيم !!
وقتي شايعه مي شود که گوشت هاي آلوده وارد بازار شده اند، کار تا تعطيلي واحدهاي توليدي و توزيعي پيش مي رود ولي وقتي رسما اعلام مي شود که 9هزار و 900 نفر و فقط در تهران براثر آلودگي هوا جان خود را از دست داده اند، هيچکس به اين نمي انديشد که بايد در مقابل آلاينده ها ايستاد و آنها را متوقف کرد و مجازات شان نمود.
راستي، دراين قتل هاي زنجيره اي، آيا تقصيري متوجه مسئولاني که قرار بود طرح جايگزيني خودرودهاي فرسوده را اجرا کنند، ولي اين کار را نکردند، نيست ؟!
آيا کساني که باعث شدند طرح گازسوز کردن خودروها به يک پروژه لاک پشتي تبديل شوند، شريک جرم نيستند ؟
آيا آنانکه به توليد خودروهاي آلاينده هوا مبادرت مي کنند، احساس گناهي ندارند؟ سازمان حفاظت محيط زيست چه؟ قوه قضائيه چه ؟ همچنين رسانه ها ؟!
راستي سال آينده، نام کدام يک از ما، در فهرست 9 هزارو 900 نفري آلودگي هوا قرار خواهد گرفت ؟!

مدير کل امور دانشجويي دانشگاه صنعتي اميرکبير با اشاره به پراکنده بودن سايتهاي خوابگاهي دانشگاه، اظهار کرد: اين پراکندگي موجب شده تا سرويس دهي به دانشجويان در حد مطلوب نباشد.
به گزارش ايسنا، دکتر عموزاده با حضور در ميزگرد ايسنا درباره اولويت ها و مشکلات خوابگاهي دانشگاه صنعتي اميرکبير، با بيان اينکه زمين يا ملک مورد نياز دانشگاه براي طراحي و ساخت در اطراف دانشگاه وجود ندارد، تصريح کرد: دانشگاه قصد ندارد به سمت خريد ساختمانهاي تجاري و اداري و يا مسکوني مستهلک براي اسکان دانشجويان برود.
وي با تاکيد براينکه هدف اصلي دانشگاه تامين خوابگاه به تعداد نياز دانشجويان است، دانشگاه اميرکبير را جزو معدود دانشگاه هايي دانست که به بيشتر متقاضيان، خوابگاه ارايه مي دهد.
وي ادامه داد: اکثر واحدهاي خوابگاهي دانشگاه از امکانات يک مجموعه بزرگ خوابگاه هايي مانند سايت اينترنت، کتابخانه، نوارخانه، سالن مطالعه و ...در حد متعارف برخوردار است.
سرانه فضاي دانشجويي به خوبي براي دانشجويان تعريف نشده است
مدير امور دانشجويي دانشگاه اميرکبير با اشاره به اينکه وزارت علوم سرانه دانشجويي در خوابگاه ها را متناسب با رشته تحصيلي در حدود 14 متر مربع اعلام کرده است، اظهار کرد: اين سرانه شامل تمام فضاهايي است که دانشجو از آن استفاده مي کند که متاسفانه اين مساله به خوبي مطرح نشده و دانشجويان تصور مي کنند که 14 متر مربع سرانه آنها در هر اتاق است.
مهندس عموزاده در عين حال با تاکيد بر اينکه دانشگاه با استانداردهاي وزارت علوم فاصله زيادي دارد، ادامه داد: بايد به فکر توسعه بيشتر خوابگاه ها بود و اکنون که توسعه تحصيلات تکميلي مدنظر دانشگاه قرار دارد، افزايش ظرفيت خوابگاههاي متاهلي موضوع مهمي است.
وي معتقد است: با حفظ خوابگاه هاي موجود بايد ظرفيت آنها را به حد استاندارد رساند و مازاد دانشجويان را در خوابگاه هاي جديد اسکان داد که در اين ميان دانشجويان دختر و تحصيلات تکميلي در اولويت قرار دارند.
مهندس عموزاده اسکان دانشجويان تحصيلات تکميلي با دانشجويان مقطع کارشناسي را يکي از مشکلات اسکان دانشجويان عنوان و خاطر نشان کرد: بايد فکري براي آنها کرد.
رفع مشکل اسکان دانشجويان متاهل تا سه سال ديگر امکانپذير نيست
مدير کل امور دانشجويي دانشگاه اميرکبير با اشاره به مشکلات دانشگاه در اسکان متقاضيان متاهل، گفت: متاسفانه به دليل مشکلات خوابگاهي، به متقاضيان متاهل براساس اولويت هاي تعيين شده خوابگاه تعلق مي گيرد و سياست دانشگاه رفتن به سمتي است که بتوان به درصد بيشتري از متقاضيان متاهل خوابگاه ارايه داد، البته اين امر در 2 تا 3 سال آينده غير ممکن است.
وي افزود: در تمام دنيا خوابگاه هاي متاهلي يک سوئيت است و آپارتمان 80 متري نيست، بنابراين بايد به سمت ساخت سوئيت هاي کوچک و مناسب برويم.
وي تصريح کرد: متقاضياني که امکان استفاده از خوابگاه برايشان فراهم نشود، مي توانند وام وديعه مسکن دريافت و آپارتماني را اجاره کنند.
به گفته مدير کل امور دانشجويي دانشگاه اميرکبير، بيش از 90 درصد دانشجويان مجرد و 30 تا 40 درصد دانشجويان متاهل متقاضي نيز مي توانند از خوابگاه استفاده کنند که با ساخت خوابگاه هاي کوچک با همکاري بخش خصوصي مي توان تعداد بيشتري از متقاضيان را تحت پوشش درآورد.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: در سال جاري يک ميليون و 343 هزار و 842 نفر در کنکور سراسري ثبت نام کردند که نسبت به سال گذشته حدود 45 هزار نفر کاهش يافته است.
دکتر محمد حسين پور کاظمي، در گفت وگو با ايسنا اظهار کرد: درصد شرکت کنندگان مرد و زن در کنکور امسال مانند سال گذشته است و هيچ تغييري نداشته است، به عبارت ديگر سال گذشته 61 درصد شرکت کنندگان زن بودند که امسال نيز تقريبا همين درصد است.
وي گفت: در کليه گروه هاي آزمايشي مانند سال گذشته تعداد شرکت کنندگان زن جز در گروه رياضي بيش از مردان است، به عبارت ديگر در گروه علوم تجربي 69 درصد، در گروه علوم انساني 65 درصد، در گروه هنر 63 درصد، در گروه زبان 65 درصد زن هستند ولي در گروه رياضي 43 درصد شرکت کنندگان را زنان تشکيل داده اند.
وي افزود: براين اساس تعداد 342 هزار و 185 نفر در گروه رياضي، 428 هزار و 954 نفر در گروه تجربي، 518 هزار و 807 نفر در گروه انساني، 94 هزار و 543 نفر در گروه هنر و 258 هزار و 438 نفر در گروه زبانهاي خارجه در کنکور سراسري سال 1385 ثبت نام کرده اند، به عبارت ديگر در مجموع يک ميليون و 647 هزار و 627 نفر در کنکور شرکت مي کنند.
وي افزود: در مجموع شرکت کنندگان ديپلمه هاي فني حرفه اي براي آزمون کارداني ناپيوسته اضافه شده است، پيش بيني مي شود که تعداد شرکت کنندگان اين آزمون بيش از 50 هزار نفر نسبت به سال گذشته افزايش داشته باشد.
چگونگي اعمال معدل در کنکور
دکتر پورکاظمي با تشريح چگونگي تاثير معدل در آزمون امسال، اظهار کرد: معدل در آزمون امسال به عنوان يک درس عمومي با ضريب 2 و با تاثير مثبت اعمال مي شود.
وي با بيان اينکه از سه سال گذشته در خصوص برگزاري امتحانات نهايي کشوري برنامه ريزي شده بود، اظهار کرد: بر اين اساس در تابستان 84 اولين امتحان نهايي کشوري سال سوم برگزار شد بنابراين از خردادماه سال گذشته در خصوص تاثير معدل در کنکور اطلاع رساني شده بود.
وي با بيان اينکه البته معدل با تاثير مثبت اعمال مي شود، خاطر نشان کرد اين به اين معني است که نمره کل داوطلب يک مرتبه همراه با معدل و يک مرتبه بدون تاثير معدل تعيين مي شود و در صورتي که تاثير معدل باعث افزايش نمره کل داوطلب شود اعمال خواهد شد.
وي با بيان اينکه هر داوطلب سه معدل دارد اظهار کرد: يکي معدل کل دوره متوسطه داوطلب است، يکي معدل سه سال متوسطه است و ديگري معدل امتحان نهايي کشوريست که تنها اين معدل در نمره کل کنکور داوطلب اعمال مي شود، بنابراين اگر داوطلبي در اين خصوص مرتکب اشتباه شده بايد با کسب نمره معدل دقيق خود از محل فارغ التحصيلي در خصوص درج اين معدل در پاسخنامه در روز آزمون اقدام کند.
دکتر پورکاظمي در ادامه گفت وگو با ايسنا، اظهار کرد: در حال حاضر 35 درصد از داوطلبان داراي اين معدل هستند چرا که باقي داوطلبان در امتحانات نهايي سال گذشته شرکت نکرده بودند و از فارغ التحصيلان سالهاي پيش از آن بوده اند. بنابراين نمي توان اين تاثير معدل را براي کليه داوطلبان کنکور اعمال کرد.
طراحي شش دسته سوال کنکور
دکتر پورکاظمي با اشاره به وضعيت سوالات کنکور امسال، تصريح کرد: آزمون امسال از لحاظ محتواي سوالات دقيقا مانند سال گذشته است، در اين راستا سال گذشته براي حفظ ايمني سوالات، يک نمونه سوال با چيدمانهاي متفاوت تهيه و در بين شرکت کنندگان توزيع شد.
وي با بيان اينکه اين طرح امسال به طور کاملتري اجرا شد، اظهار کرد: به اين ترتيب در هر گروه، شش دسته سوال با کدهاي متفاوت طراحي شده است، بنابراين داوطلبان بايد در جلسه نهايت دقت را به خرج دهند و کد دفترچه را حتما در پاسخنامه وارد کنند، چرا که عدم وارد کردن کد دفترچه به معناي عدم تصحيح پاسخنامه است، با اين حال برخي از دفترچه ها ممکن است که کد نداشته باشد که اين مساله روي دفترچه اعلام شده است.
وي هدف از اجراي اين طرح را کاهش استرس و اضطراب داوطلبان و همچنين حفظ امنيت و ارتقاي سلامت آزمون عنوان کرد.
دکتر پورکاظمي ادامه داد: تعداد سوالات، زمان پاسخگويي و محتواي دروس نسبت به سال گذشته هيچ تفاوتي نکرده است.
وي با بيان اينکه سهميه ها نيز در اين آزمون هيچ تغييري نداشته است ، گفت: سهميه مناطق يک دو دو و سه و سهميه خانواده شهدا و ايثارگران از سهميه هاي کنکور است که درصد آن هيچ تفاوتي با سالهاي گذشته ندارد.
دکتر پورکاظمي در خاتمه با بيان اينکه سهميه مناطق بالاي 95 درصد ظرفيت را به خود اختصاص مي دهد، در رابطه با سهميه دانشجويان شاهد و ايثارگر در کنکور سراسري، اظهار کرد: خانواده شهدا 5 درصد سهميه اضافي و مازاد بر ظرفيت دارند، از سوي ديگر به عنوان مثال در گروه رياضي تعداد شرکت کنندگان بيشتر از سهميه اين دسته از دانشجويان است، به عبارت ديگر تعداد ظرفيت تخصيصي، بيشتر از تعداد شرکت کنندگان است از سوي ديگر از آنجا که اين دانشجويان براي قبولي بايد 75 درصد حد نصاب آخرين فرد قبول شده را کسب کنند ممکن است پذيرفته نشوند.
تغيير چيدمان سوالات کنکور و ضرورت درج کد دفترچه در پاسخنامه
دکتر عبدالرسول پورعباس، رييس سازمان سنجش آموزش کشور نيز در گفت وگو با ايسنا با اشاره به نزديک شدن به زمان برگزاري آزمون سراسري، گفت: کنکور 85 از نظر منابع، تعداد سوال، نحوه سوالات و زمان پاسخگويي تغييري نکرده و همانند سالهاي گذشته است.
وي افزود: سوالات کنکور تستي - چهارگزينه اي و مفهومي و غيرکليشه ايست، بنابراين داوطلب با مطالعه دقيق
کتابهاي درسي مي تواند به راحتي به سوالات پاسخ دهد.
دکتر پورعباس در ادامه با بيان اينکه تغييرات کنکور 85 تغييرات اجرايي است، گفت: تغييرات اجرايي کنکور با هدف ايجاد آرامش و حفظ امنيت جلسات برگزاري آزمون اعمال مي شود.
رييس سازمان سنجش با بيان اينکه امسال علاوه بر گروه رياضي و علوم تجربي، گروه علوم انساني نيز دو پاسخنامه دارد، اظهار کرد: به عبارت ديگر، در اين سه گروه آزمايشي پس از اتمام آزمون عمومي پاسخنامه سوالات عمومي جمع آوري و پاسخنامه سوالات تخصصي توزيع مي شود که اين کار علاوه بر جلوگيري از خستگي داوطلب و امکان اشتباه در پرکردن گزينه ها، فرم پاسخنامه را نيز شکيل تر کرده است.
وي با اشاره به اقدامات سازمان سنجش جهت جلوگيري از تقلب در کنکور، از تغيير چيدمان سوالات کنکور خبر داد و گفت: براين اساس دفترچه سوال هر داوطلب با دفترچه کليه اطرافيانش قطعا متفاوت خواهد بود و به عبارت ديگر يک سري سوال با چيدمان هاي متفاوت طراحي مي شود که اين امر امکان هرگونه تقلب و تخلف در جلسات کنکور را محال مي کند.
دکتر پورعباس با تاکيد بر ضرورت درج کد دفترچه سوالات توسط داوطلبان در پاسخنامه، اظهار کرد: داوطلبان بايد حتما کد دفترچه سوالات خود را در پاسخنامه وارد کنند زيرا عدم درج کد دفترچه به معناي عدم تصحيح پاسخنامه و عدم قبولي داوطلب است.
به گفته وي، سازمان سنجش براي جلوگيري از فراموش کردن داوطلب، علاوه بر جلد دفترچه در صفحات مختلفي نيز ضرورت وارد کردن کد دفترچه را به داوطلب يادآوري کرده است.
برگزاري يک مرحله اي کنکور از 9 تير
محمود بسطامي، مدير روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور نيز در گفت وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران، گفت: سوالات کنکور سراسري 85 از کتب نظام آموزشي سالي - واحدي طراحي شده است.
وي افزود: کنکور 85 بدون تغيير همانند سال گذشته در يک مرحله طي روزهاي 9 الي 11 تير ماه سال جاري برگزار مي شود.
به گفته وي، آزمون داوطلبان هر يک از گروه هاي آزمايشي پنجگانه آزمون سراسري سال 1385 براساس برنامه زماني پيش بيني شده در صبح و عصر جمعه 9 تير ماه به ترتيب آزمونهاي عمومي و اختصاصي داوطلبان گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني و هنر در صبح و عصر روز شنبه دهم تير ماه آزمونهاي عمومي و اختصاصي داوطلبان دو گروه آزمايشي علوم تجربي و زبان هاي خارجي و در صبح يکشنبه 11 تير ماه نيز آزمون عمومي و اختصاصي داوطلبان گروه آزمايشي علوم انساني برگزار مي شود.
بسطامي در خاتمه تصريح کرد: داوطلبان براي ورود به جلسه آزمون علاوه بر کارت ورودي تنها بايد چند مداد سياه نرم پررنگ، مداد پاک کن، مدادتراش، سنجاق و شناسنامه عکسدار يا کارت شناسايي عکسدار معتبر همراه داشته باشند و از آوردن وسايل اضافي مانند کيف دستي، ساک دستي، کتاب، جزوه، ماشين حساب، تلفن همراه، پيجر و غيره ... خودداري نمايند; درغيراين صورت به عنوان متخلف تلقي و برابر آيين نامه تقلب و تخلف با آنان رفتار خواهد شد.

تيم ملي فوتبال کشورمان شب گذشته در اولين بازي خود در جريان مسابقات جام جهاني 2006 آلمان به مصاف تيم مکزيک رفت که در اين بازي نتيجه سه بر يک به سود مکزيک به پايان رسيد.
گفتني است که براي تماشاي اين بازي تماشاگران ايراني از کشورهاي اروپايي و امريکايي خود را به نورنبرگ رسانده بودند تا به تشويق تيم ملي کشورمان بپردازند .
تيم ملي بعد از اين بازي روز 27 خرداد به مصاف تيم پرتغال خواهد رفت . اين بازي در شهر فرانکفورت برگزار خواهد شد .
ديدار سوم ايران روز 31 خرداد در شهر لايپزيک در برابر تيم آنگولا خواهد بود .
گفتني است که مسابقات جام جهاني روز گذشته در سومين روز خود با ديدار تيم هاي هلند و صربستان آغاز شد که در اين بازي هلند يک بر صفر پيروز شد پيروز شد .
با توجه به بازي هاي برگزار شده تا کنون تيم هاي آلمان , اکوادور , انگليس و آرژانتين موفق شده اند که هواداران خود را راضي نمايند .
آلمان ها که ميزبان اين مسابقات هستند در اولين روز اين پيکارها موفق شدند تيم کاستاريکا را با نتيجه 4 بر 2 شکست دهند. اگرچه آلمان در اين بازي به پيروزي رسيد اما منتقدان کلينزمن از خط دفاعي وي بشدت انتقاد کردند .
اما عجيب ترين نتيجه در بازي تيم هاي اکوادور و لهستان رقم خورد که طي آن تيم لهستان در ميان ناباوري با نتيجه 2 بر صفر مغلوب شد .
انگلستان اگرچه در برابر تيم پاراگوئه با يک گل به پيروزي رسيد , اما نشان داد که هنوز آمادگي کامل را ندارد .
يکي از زيباترين بازي هاي اين دوره را تيم هاي آرژانتين و ساحل عاج برگزار کردند که طي آن تيم آرژانتين با نتيجه 2 بر يک به پيروزي رسيد . با توجه به ديدار تيم هاي آرژانتين با ساحل عاج و همچنين هلند در برابر صربستان بايد پذيرفت که سخت ترين گروه مسابقات جام جهاني , گروه سوم به شمار مي آيد و در اين گروه رقابت تيم ها براي صعود به مرحله بعد بسيار سخت و فشرده است .

هشدار براي کبرا .11 اکشن ، کمدي ، جنايت ، درام ، هيجان و سرعت سرسام آور اينها مشخصات يک سريال پرطرفدارهستند . ساخت کبرا 11 از سال 1996 آغاز شد که با استقبال مردم آلمان مواجه گشت . پس از آن سري هاي مختلف اين فيلم به صورت سينمايي و يا سريال هاي تلويزيوني ساخته شدند و با فروش آن به کشورهاي ديگر اين فيلم جهاني شد .دو شخصيت اصلي فيلم يعني (ثمير گرکان ) و همکارش ( تام کرانيش ) پليس هاي اتوبان چابک وبسيار باهوش هستند که با زرنگي ودرايت خودهميشه پيروز مي باشند . نقش آن ها را اردوگان آتالاي ( ثمير گرکان ) و رنه اشتينک بازي مي کنند . در قسمت هايي از فيلم ، (کريستين اوليوار ) جانشين رنه اشتينک شد و در نقش (يان رايتر) همکار جديد ثمير ظاهر گشت .
(اردوگان آتالاي ) 22 سپتامبر سال 1966 در شهر هانوور آلمان متولد شد . پدر او اهل ترکيه و مادرش آلماني است . داستان بازيگري او از سال 1984 آغاز شد .
اردوگان در کنار بازيگري در فيلم ها در چند نمايشنامه راديويي هم به ايفاي نقش پرداخته است . اردوگان آتالاي براي بازي در اين سريال خيلي زحمت کشيد . او قبل از شروع فيلم برداري مدت ها همراه پليس هاي اتوبان با ماشين گشت مي زد و حمله ها و زد و خوردها را تماشا مي کرد . او همچنين تيراندازي رابه طور کامل فرا گرفت
همسر اردوگان هنرپيشه ديگر آلماني به نام( آشتريد آن ماري پلمان) است. آشتريد تابه حال در دو قسمت از سريال کبرا 11 به عنوان هنرپيشه ميهمان حضور داشته است . يک بار در اپيزودي به نام کيش و مات در نقش يک پزشک و يک بار در اپيزود سقوط بزرگ به نقش يک راهبه بازي کرد . او در فيلم نهايت سرعت نيز با همسرش همکار بود. آنها در 22 نوامبر 2002 صاحب دختري به نام (آميرا پولت مليسانده ) شدند . اردوگان عاشق ورزش است و هميشه در ورزش هاي اسب سواري شمشير بازي ، آکروبات ، تيراندازي ، شيرجه و چتر بازي فعاليت مي نمايد و يک ماديان 28 ساله به نام (بابود ) دارد .
(رنه اشتينک ) در 16 نوامبر سال 1963 متولد شد . او در مدرسه نمايش ارنست بوش در برلين تحصيل کرد . در کنار اين تحصيلات مدرک مهندسي ارتباطات نيز گرفت و همچنين مدتي راننده آمبولانس بود او بعد از ورود به عالم بازيگري در فيلم ها و سريال هاي مختلفي ايفاي نقش کرد از جمله فيلم عشق پرنسس و قاتل را بگيريد اوج بازيگري او نيز همچون اردوگان در فيلم هشدار براي کبرا 11 است او از سري اول ساخت فيلم در نقش تام و همکار ثمير ظاهر شد اين دو در کنار هم لحظات جالب و نفس گيري را خلق کردند ولي در اواسط کار تام از گروه بيرون رفت و يان رايتر جاي او را گرفت که نقش او را کريستين اوليور بازي مي کند اما تام کرانيش باز هم در قسمتهاي بعدي اين سريال بر گشت .
طبق آماري که در مجلات سينمايي آلمان گرفته شده. در آلمان طرفداران هشداربراي کبرا 11 بيش از 8 ميليون نفر است.و همه منتظر صحنه هاي برخورد بزن بزن سرعت و در نهايت انفجار در اتوبان هاي اطراف فرانکفورت هستند اين فيلم پر از هيجان و داره است وبهترين بدلکاران براي اين فيلم کار مي کنند. وجالبتر از همه اينکه يکي از بهترين ودر واقع سرگروه اين بدلکاران شجاع ونترس يکي از جوانان موفق ايراني است که سالهاي بيشتر عمرش را در آلمان زندگي کرده وبه نام يک آلماني براي اين کشور در رشته هاي ورزشي افتخار آفريني کرده است
در دنيا کم نيستند هموطناني که بنابه دلايل مختلف از کشور مهاجرت کرده اند و با سکونت در کشور ي بيگانه ، با سعي و تلاش خود به موفقيت علمي ،اقتصادي ، تحصيلي و ورزشي مختلفي رسيده اند.شايد شما هم گاه وبيگاه با نام و نشاني از اين هموطنان در برنامه هاي تلويزيوني ، روزنامه ها،خبرگزاري ها... مواجه مي شويد. فهرست ايرانيان موفق هيچ وقت تمامي ندارد .اما آنچه که به بعضي از اين چهره ها اهميت مي دهد اين است که برخي ازآنها علي رغم موقعيت مالي و اجتماعي خوبي که در کشورهاي ديگر دارند، هنوز ريشه هاي خود رابا کشور وسرزمين مادري حفظ کرده اند و با علاقه به اين آب و خاک در تلاش هستند تا قدمي مثبت براي کشورشان بردارند.
پيمان ابدي يکي از همان جوانان ميهن دوست است. اوعضو تيم (اکشن کانسرت ) يکي از چهار تيم مهم بدلکاري درشهر (کلن ) آلمان است.
نام او را در عنوان بندي سريال (هشدار براي کبري11 )، پليس اتوبان و پليس موتور سوار به عنوان بازيگرديده ايد. او سي و سه ساله است و علي رغم سال ها دوري از ايران فارسي را به خوبي حرف مي زند و به زبان هاي آلماني ، ايتاليايي ، اسپانيايي و انگليسي نيزبه طورکامل تسلط دارد. وي دررشته روان شناسي ورزش تحصيل کرده است. اين رشته يکي از بخش هاي روان شناسي مي باشد که سرو کار آن با ورزشکاراني است که به دليل وقوع اتفاق هاي ناخوش آيند از ورزش مي ترسند. (ابدي ) تحصيل در اين رشته را تامقطع دکترا ادامه داده وي درزمينه سينما و کارگرداني هم تحصيلات تخصصي دارد
گفت وگوي اختصاصي آفرينش با اين جوان موفق ايراني که در دوشماره تنظيم شده است رابخوانيد:
"فريده ذاکري=قسمت اول"

براي آشنايي خوانندگان ما با پيمان ابدي لطفا بيو گرافي خودرا به طورکامل بفرماييد؟
پيمان ابدي هستم متولد 1351تهران محله يوسف آباد.تحصيلات خودرا در رشته روانشناسي ورزشي ادامه دادم وپس از فارغ التحصيلي در حرفه بدلکاري وارد شدم وبه دليل مشغله کاري هنوز موفق به دريافت دکتري خود نشده ام،از سال 1363تا کنون در آلمان بودم ومجرد هستم خانواده ام در ايران زندگي مي کنند،يک خواهر کوچکتراز خودم دارم .رشته ورزشي من شيرجه است وتا حضوردرمسابقات المپيک هم رسيده ام ..در جام جهاني هم شرکت کرده ام .طي اين سالهاچندين مدال نقره گرفته ام و27مدال طلاهم از خود آلمان گرفته ام .قهرمان شيرجه آزاد هستم . از ارتفاع 42متري درکشورپرتقال سال 1999 ميلادي مقام قهرماني رابه دست آوردم واين رکورد آلمان است که هنوز کسي موفق به شکستن آن نشده است.
از علائق خود در کودکي ونوجواني بگوييد؟
درکودکي هيچوقت تصور نمي کردم که روزي من بدلکار شوم .چون بسيارترسو بودم واز آب هم مي ترسيدم .باورکنيدکسي حتي در آلمان باور نمي کردکه من ساعت3صبح به دريا بروم وشنا کنم چون تا 10سالگي از آب ترس داشتم وزماني که خواهرم نزديک بود غرق شود ومادرم براي نجاتش رفت وبيهوش شد.من يک دفعه يک شجاعت وتهور خدايي پيدا کردم ورفتم خواهرم رااز آب در آوردم وهمان زمان ترسم از آب ريخت . عاشق اسکي بودم واز چهار سالگي روي برف سر مي خوردم .بعد به شمشک رفتم وتا 7 سالگي مرتب با مربي اسکي مي رفتم هم قدم کوتاه بودوهم سياه بودم .آنجا پيمان شمشکي صدايم مي کردند، هميشه آرزوي تحصيلي ام ستاره شناسي بود، ومادم دوست داشت که دکتر بشوم ،وخودم واقعاعاشق پرواز بودم تا اينکه به آلمان رفتم ودراوايل پدر ومادرم با من بودند وبعد مرا به خاله ام سپردند که يکسالي پيش خاله ام بودم و در17سالگي به يک خانواده ايتاليايي سپرده شدم (هم به دليل علاقه ام به زبان ايتاليايي وهم شهري که مي خواستم براي ادامه تحصيل بروم فاصله اش زياد بود) مدت دوسال ونيم با خانواده هاي ايتاليايي رفت وآمد داشتم وکاملافارسي را کنار گذاشته بودم. ترم هاي اول دانشگاه خيلي سخت بودو توجه کافي مي خواست در رشته انتخابي من که رشته مربوط به ورزش بود بايد يک رشته ورزشي را هم انتخاب مي کردم که هم از لحاظ تئوري وهم ازنظرعلمي در آن پيشرفت مي کردم . به خاطريکي ازدوستانم رشته شيرجه را انتخاب کردم. ضمن اينکه علاقه واستعداد خودم نيز در اين رشته زياد بود ومن با وجود ترس از آب درکودکي که حتي اگر استخري نيم مترعمق داشت جرات نداشتم به طرفش بروم حالا درشيرجه روز به روز کارم خوب مي شد ويک سال ونيم همينجوري به خاطر دوستم اين ورزش را ادامه دادم تا اينکه با بچه هاي تيم شيرجه آلمان آشنا شدم وبا يکي از آنان به قول ايرانيهاکل گذاشتيم( يان همسپل )قهر مان المپيک بود وچندين سال قهرمان آلمان و جام اروپا وجهان شده بودو اسمش در دنياي ورزش خيلي بزرگ بود.من زياد اورا نمي شناختم روزي آمد به استخر آزاد وشروع کردبه شيرجه زدن .من ديدم که خيلي قشنگ وحرفه اي مي پره درحالي که هم قدش کوتاه تر ازمن بود وهم سنش بيشترازمن بود ،رفتم جلووگفتم هر کاري تو بکني من هم مي کنم .خنديد وخيلي قشنگ برخورد کردو از پرش هاي قشنگ وآسان شروع کرد.خلاصه هر کاري او کرد من هم کردم .تا رسيديم به سخت ترين پشتک ها واز بالاي 10مترپريدن که1/2 ثانيه طول مي کشد سه تا پشتک زدن وباز کردن و آمدن توي آب آن را هم با تمام سختي انجام داد وهمه برايش دست زدند گفتم حالا که او ميتواند من هم مي توانم .نمي دانم حماقت بود يا شجاعت ولي گفتم من اين را هم انجام مي دهم اونيزمرا تشويق کرد وگفت حتمامي تواني، رفتم عقب و چشمانم را بستم وپريدم ..موفق شدم ،اومرا برد به دانشکده ورزش و6ماه هزينه تمرينات مرا حساب کرد ومرابه مربيان خوب آلمان سپرد بعداز شش ماه خيلي خسته شدم چون مرتب کارشان آماده سازي هاي اوليه بود و بعد از شش ماه پيشرفتي نداشتم وتازه از اين به بعد بايد هزينه ها را خودم پرداخت مي کردم و در ان روزهاگاهي غذايم فقط نان تست و کره بود من زبانم فرق مي کرد وموقعيت آن چناني هم نداشتم وخيلي برايم سخت بود و مي خواستم فارسي را هم فراموش نکنم ودر خانواده ايتاليايي هم که زندگي مي کردم وبا يد با آنها سر کله بزنم و سه تا زبان و مخصوصا انگيليسي هم با يد مي آموختم خيلي در فشار بودم يک روز به مربي ام گفتم مرا باور مي کني؟ يعني من در آينده موفق مي شوم يانه ؟خيلي زود وبدون فکرکردن گفت بله توموفق مي شوي وسه ماه بعد در اولين مسابقه اينتر نشنال شرکت کردم .بين 180نفر من رتبه16شدم واين براي همه دست اندر کاران ومربيان باور نکردني بود فکر مي کردندمن شايد فوقش 40 يا50 شوم همه ورزشکاران حرفه اي بودند واز آنجا مربي اصرارکرد که روزي دو،سه ساعت تمرين کنم وهميشه مرادرهمه جا به عنوان يکي از بچه هاي برترتيم معرفي ميکرد و اينگونه من هم علاقه ام بيشتر شد تا اينکه شروع کردم به شرکت درمسابقات جام استاني وشهري وکشوري وبعد جام اروپا که پيشنهاد دادند در مسابقات شيرجه آزاد از روي کوه دراتريش وسويس شرکت کنم واز اين به بعدعلاقه ام به استخر وسکوي پرش کم شد و بازگشتم به همان علاقه کودکي.عشق پرواز وبلندي وپرش از کوه وارتفاعات 15 متر به بالا در من قوت گرفت دراين مدت که شيرجه آزاد کار مي کردم اسپانسرداشتم واسپانسر ها با عث شدند کارتبليغاتي کنم که تبليغ شامپو"کليف" يکي از بهترين آنها بود .که در اين تبليغ براي اولين بارکسي از 27متري به دريا شيرجه زد.و براي دنياي مطبوعات وتبليغات آن شيرجه من هنوزهم اسمي است وطوري پريدم که بدنم اصلا خم نشد چون ارتفاع را از اول تا آخر سنجيده وحساب شده طي کردم وانجام دادم و موفق شدم . اين مارک شيرجه تبليغاتي که روي اغلب لباس ها مي بينيد عکس شيرجه من است و سال1999در جام جهاني شيرجه آزاد از کوه درکشور پرتقال شرکت کردم ومقام من يک روز قهرماني جهان بود که کتفم آسيب ديد وروز بعد مقام دوم را گرفتم يک فرانسوي 53متر پشتک زد وبا پا آمد توي آب براي من هم مشکل نبود ولي مربي تصميم گرفت مرا مريض اعلام کند واجازه شرکت نداد چون کتفم با پرش 42متري آسيب ديده بود، اين مسابقه به صورت زنده پخش شد من هم از طرف کشورآلمان شرکت کرده بودم وتنها آلماني بودم که جرات شرکت در اين مسابقه را داشتم ومصابحه هاي زيادي با من انجام دادند که مشخص شد از هيچ ارتفاعي نمي ترسم ومربي نيز در مصاحبه هايش خيلي ازمن تعريف کرده بود .اينگونه شد که از طرف شرکتهاي فيلم سازي با من تماس گرفتند واز طرف شبکهRTLسال99براي حضور درفيلمي دعوت شدم که از روي پل رود خانه راين از ارتفاع 23متر ي به جاي دختري 9 ساله ومو بلند با لباس دخترانه پايين پريدم وهمين موجب شد تا فيلمسازان وتهيه کنندگان به سراغم آمدند ومرتب مرا با خود براي پرش ازارتفاعات زياد مي بردند. چون اين کار علاوه بر جرات مهارت نيزمي خواست واز آنجا بود که ماهي دوسه بار مرا به عنوان بدلکار به تيم هاي مختلف سينمايي معرفي کردند تاکارهاي سقوط آزاد را برايشا ن انجام دهم. از سال 2000متوجه شدند که به عنوان شغل آزاد وقتي دعوت مي شوم سه برابر بايد به من پول بدهند ودر واقع پول اسم مرا وپول مدالهاي مرا مي دادند... تا اينکه پس از مدتي پيشنهاد دادند رسماوارد تيمشان شوم .واز سال 2000 بودکه وارد تيم بدلکاري شرکت اکشن کانسپت شدم .که فيلمهاي معروفي چون ماسک(دلقک) هشدار براي کبرا -11 پليس هاي موتور سوار و...که برخي ازآنها از سريالهايي بودند که در ايران هم پخش شدند واز همان زمان من براي پيشرفت در کار بدلکاري ،دوره هاي تخصصي ماشين سوار ي، موتور سواري، ورزش هاي رزمي وهمه ورزشها رابه طور حرفه اي گذراندم وواردبازارکار شدم.
هزينه تصادف اتومبيل هاي سريال هايي مانند (هشدار براي کبري11 ) چگونه پرداخت مي شود؟

اين ماشين ها از طرف اسپانسر سريال به ماداده مي شود. در آلمان تلويزيون ابزار مهمي براي تبليغ است ما ماشين ها را مجاني مي گيريم والبته همه آنها نو است. معمولا سه ماشين به مامي دهند که يکي مال هنرپيشه اصلي است. يکي براي کارکرد ن وانجام عمليات بدلکاري و يک ماشين هم براي موارد پيش بيني نشده در اختيارما قرار مي گيرد.
آنها براي استفاده فيلمسازان از اين اتومبيل ها شرايط خاصي دارند؟
ابدي: بله براي آنها مهم است که وسيله اي که در اختيار ما قرار مي دهند، در هيچ زماني منفي نشان داده نشود. اگر قرار است ترمز ماشين نگيردبايد حتما نشان داده شود که کسي ترمز آن رادستکاري کرده است
تخصص شما در چه زمينه اي است ؟
در ماشين سواري و پرش از ارتفاع ،توانايي و مهارت بيشتري دارم.
اشاره کرديد که فعاليت شما در قالب يک تيم است. اين تيم چندنفره است و چه تقسيم کاري در آن وجود دارد؟
در بخش اکشن تيم ما حدودا دوازده نفراست که سه نفر از آنها سرپرست و سه نفر هم بدلکار است. تا چهار ماه پيش من بدلکار بودم و ازآن موقع که توانستم رکورد جهاني را بشکنم به سربدلکار تبديل شدم.
در اين سريال ها از جلوه هاي ويژه رايانه اي هم استفاده مي شود؟
بله ، اما جلوه هاي ويژه ميداني هميشه طبيعي تر و براي بيننده هم قابل باورتر است ، اماکارگردان هميشه مساله مالي را هم بايد در نظربگيريد و بر اساس آن اين صحنه ها را طراحي کند.اگر بودجه توليد زياد نباشد، به ناچار بخشي از کاربه صورت رايانه اي انجام خواهد شد.
ادامه دارد

رودهن - خبرنگار آفرينش
نشست مديرعامل صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي کشور روز گذشته با حضور فرماندار شهرستان دماوند ، نماينده مجلس شوراي اسلامي و مسئول اداره کار و امور اجتماعي اين شهرستان در محل فرمانداري برگزار شد .
فرماندار شهرستان دماوند بر ارائه تسهيلات خود اشتغالي بر حسب اولويت و شرايط متقاضيان تاکيد کرد و افزود : ارائه تسهيلات به متقاضيان با توجه به شرايط آنان مي تواند برطرف کننده مشکلات و حمايت شغلي از متقاضيان باشد .
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي فرمانداري ، مهندس فخاري گفت : تشکيل تعاوني هاي روستاييان ، سرمايه گذاري در بخش پروژه هاي زودبازده و حمايت از شاغلين مراکز توليدي ، جهت ايجاد مشارکت با کارفرمايان ، از طريق در اختيار گذاشتن تسهيلاتي تحت عنوان وام ، فرصت هاي شغلي در اين راه موثر است .
مديرعامل صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي کشور در خصوص طرح دريافت وام خود اشتغالي اظهار داشت : هدف اين طرح ايجاد اشتغال است . به ويژه در بخش کشاورزي که بازده بهتري در پي دارد با اجراي اين طرح درصدد هستيم مراکزي در حوزه شهرستان ها جهت پذيرش متقاضيان ايجاد نماييم و با برخوردري متعادل و مناسب بتوانيم خدمات لازم به متقاضيان را ارائه دهيم .
وي ادامه داد : اين طرح فضايي ايجاد مي کند که مسئولين بتوانند در حوزه شهرستان ها تصميم گيري نمايند و با بررسي ، تشخيص مناسب در محل و در نظر گرفتن شرايط متقاضيان و توجه به اولويت بندي ها ، بر اساس آن ، وام را پرداخت نمايند .
شبيري با اشاره به اينکه پنجاه درصد متقاضيان تسهيلات خوداشتغالي ، در شرايط سني بين 20 تا 30 سال هستند ، افزود : نگاه اين طرح ، سرويس دهي آسان از طريق استقرار مرکز در شهرستان و ارتقا» سطح کمي و کيفي مراکز خدمات رسان است .
وي متوسط مبلغ تسهيلات خود اشتغالي را 5 ميليون تومان عنوان کرد و افزود : اعتبارات اين طرح از برنامه سالانه سازمان برنامه و بودجه و بازگشت اقساطي وصولي از سنوات گذشته تامين خواهد شد .
شبيري مهارت و انگيزه متقاضيان را مهم ارزيابي کرد و اظهار داشت : بيکار بودن ، توانايي انجام کار و قصد سرمايه گذاري و اشتغال از شرايط وام گذاري وام مي باشد و بعد از ارائه وام ميزان پيشرفت کار متقاضيان بررسي و کنترل مي شود .
طي اين نشست مقرر شد مکاني به عنوان مرکز ارائه خدمات تسهيلات خود اشتغالي در شهرستان دماوند ايجاد گردد .

مطالعه محققان آلماني که در مجله «تغذيه» به چاپ رسيده نشان مي دهد نوشيدن يک فنجان کاکائوي سياه باعث مي شود جوانتر به نظر برسيد.
به گزارش رويترز، محققان دريافتند زناني که به مدت سه ماه از يک نوع کاکائوي سرشار از آنتي اکسيدان استفاده کردند پوست نرمتر و مرطوب تري داشتند که در برابر نور خورشيد کمتر آسيب پذير است.
دکتر استاهل گفت: اين تغييرات به خاطر وجود مقادير زياد آنتي آکسيدان هاي فلاونول در کاکائو است.
فلاونول يک گروه از ترکيبات گياهي است که در چاي، انواع ميوه ها و سبزيها و همچنين دانه هاي کاکائو يافت مي شود.
برخي تحقيقات نشان داده است اين ريز مغذي ها مي توانند گردش خون و عملکرد رگ هاي خوني را بهبود بخشند.
محققان در مطالعه جديد شواهدي يافتند که نشانگر افزايش جريان خون در پوست زناني بود که کاکائوي غني از فلاونول نوشيدند.
اين تحقيق تاييدي است بر ساير مطالعاتي که نشان مي دهد کاکائو جز» غذاهاي سالمي است که فشار خون و احتمال ابتلا به بيماري قلبي را کاهش مي دهد.
در اين مطالعه 24 زن روزي يک ليوان کاکائوي غني از فلاونول و يا کاکائوي حاوي فلاونول کم مصرف کردند.
محققان در آغاز و پايان اين مطالعه براي بررسي ساختار پوست شرکت کنندگان ، رطوبت، جريان خون و حساسيت به اشعه فرابنفش از آزمايش هاي تصويربرداري دقيق استفاده کردند. پس از سه ماه مصرف کاکائوي غني از فلاونول بهبودهايي در بافت و ضخامت پوست، جريان خون و رطوبت پوست ديده شد. آسيب پذيري پوست اين افراد در برابر پرتوهاي فرابنفش خورشيد نيز کمتر شد.
استاهل مي گويد فلاونول ها دارو نيستند و تاثيرات فردي مورد انتظار آنها بر روي پوست اندک است.


اين نسخه 5334 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
تست