جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/03/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2508


آيت ا...هاشمي رفسنجاني در ديدار با عبدالعزيز حکيم :
آمريکا جز واگذار کردن امور به مردم عراق راهي ندارد


درخشش تيم هاي ايراني در ربوکاپ 2006 آلمان
نمايندگان ايران در سه ليگ شبيه سازي مسابقات ربوکاپ قهرمان جهان شد


آزمون کارشناسي ارشد گروه علوم پزشکي اول تير ماه برگزار مي شود

نشاني محل توزيع کار ت آزمون سراسري 85 براي داوطلبان گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني ، علوم تجربي ، علوم انساني ، هنر و زبان هاي خارجي ، داوطلبان تهراني در آفرينش امروز منتشر شد . به گزارش خبر نگار آفرينش داوطلبان تهراني کنکور 85 بر اساس جدول مندرج مي توانند در روز هاي دوشنبه 5 تير و سه شنبه 6 تير ماه براتي دريافت کارت به نشاني هاي اعلام شده مراجعه نمايند .
دانشگاه تهران ، دانشکده روانشناسي و علوم تربيتي دانشگاه تهران ، دانشکده عمران ، دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي ، دانشکده پرستاري و مامايي دانشگاه علوم پزشکي تهران ، دانشگاه تربيت معلم تهران ، دانشگاه علم و صنعت ايران ، دانشگاه صنعتي شريف و دانشگاه صنعتي اميرکبير حوزه هاي توزيع کار داوطلبان تهراني است همچنين جدول توزيع کارت داوطلبان شهرستاني فردا منتشر مي شود
معاون سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز توزيع کارت داوطلبان کنکور سراسري سال 1385 بر اساس شماره شناسنامه از پنجم تير ماه، تهيه سوالات کنکور در شش چيدمان مختلف، اخراج داوطلب از دانشگاه در صورت عدم صحت معدل اعلامي، برگزاري کنکور سراسري در 15 کشور خارجي و عدم تفاوت سوالات امسال با سالهاي گذشته خبر داد.
دکتر محمد حسين پورکاظمي ، با بيان اينکه کارتهاي ورود به جلسه آزمون در روزهاي دوشنبه و سه شنبه پنجم و ششم تيرماه توزيع مي شود،
وي افزود: داوطلبان بايد در روزهاي تعيين شده براي دريافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.
دکتر پورکاظمي با بيان اينکه در زمان توزيع کارت يک برگه راهنماي آزمون نيز در اختيار داوطلبان قرارمي گيرد، اظهار کرد: برخي از رشته هاي کنکور رشته هاي داراي شرايط خاص هستند، داوطلب براي انتخاب اين رشته ها بايد کد مربوط به رشته انتخابي خود را از طريق برگه راهنماي آزمون برداشته و در روز آزمون درپاسخنامه خود وارد کند، چرا که در غيراين صورت امکان انتخاب اين رشته ها براي آنها وجود نخواهد داشت.
وي گفت: داوطلب همچنين بايد آگاه باشد که نتايج رشته هاي خاص زودتر از نتايج نهايي در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد.
عدم صحت معدل اعلامي داوطلب منجر به اخراج وي مي شود
دکتر پورکاظمي با اشاره به تاثير معدل داوطلبان در کنکور امسال، اظهار کرد: تنها معدل داوطلباني که در سال 84 ديپلم خود را اخذ کرده اند در کنکور با تاثير مثبت اعمال مي شود، چرا که تنها در سال 84 امتحان نهايي به صورت سراسري و کشوري برگزار شد.
معاون سازمان سنجش همچنين با تاکيد بر اينکه داوطلبان بايد معدل صحيح و دقيق خود را در پاسخنامه اعلام کنند، اظهار کرد: به عنوان مثال برخي از داوطلبان نمره معدل خود را عددي بالاتر از معدل واقعي خود درج مي کنند که اين مساله به دليل تاثير مثبت معدل در نمره کل، منجر به قبولي داوطلب در کنکور مي شود، بنابراين سازمان سنجش براي جلوگيري از وقوع اينگونه تخلفها مقرر کرده است تا معدلهاي اعلامي داوطلبان با دبيرستان محل فارغ التحصيلي داوطلب چک شود و در همين راستا برگه تاييده محل فارغ التحصيلي مبني بر صحت معدل اعلامي داوطلب از مدارک ضروري براي ثبت نام است، بنابراين عدم صحت معدل اعلامي از سوي داوطلب منجر به اخراج وي خواهد شد.
دکتر پورکاظمي در ادامه خاطرنشان کرد: همچنين در کنکور امسال براي حفظ ايمني کنکور و جلوگيري از تخلفات در جلسه آزمون، سوالات با شش چيدمان مختلف تهيه مي شود. بنابراين سوالات داوطلباني که در جلسه امتحان کنار هم نشسته اند به هيچ عنوان شبيه به هم نيست که اين امر به پيشگيري از تخلف و تقلب در جلسه امتحان کمک زيادي مي کند، البته در اين ميان کليه دفترچه هاي داوطلبان داراي کد است که داوطلب بايد حتما اين کد را در پاسخنامه خود وارد کند، چرا که عدم درج کد بر روي پاسخنامه به معناي عدم تصحيح آن خواهد بود. همچنين داوطلب بايد دقت کند که دفترچه هاي شماره 2 و 3 در گرو ه هاي آزمايشي که داراي چند دفترچه است داراي کدهاي متفاوتي است.
دکتر پورکاظمي تاکيد کرد: سوالات کنکور امسال هيچ تفاوتي با سوالات سال هاي گذشته ندارد، بنابراين داوطلبان مي توانند براي آگاهي از نحوه و چگونگي سوالات به آزمونهاي سالهاي گذشته مراجعه کنند.
وي با بيان اينکه سختي و آساني سوالات يک امر نسبي است، تصريح کرد: آن دسته از داوطلباني که به خوبي مطالعه کرده اند، بدانند که به راحتي مي توانند به سوالات پاسخ دهند و اگر سوالات سخت است براي همه سخت اس ت و نبايد باعث نگراني داوطلبان پرتلاش شود.
وي همچنين بر استفاده از مداد و پاک کن مناسب در جلسه آزمون تاکيد کرد و گفت: داوطلب بايد از مداد مشکي نرم و پاک کن مناسب استفاده کند.
داوطلب در زمان باقيمانده تا کنکور به دوباره نگري نکات مهم بپردازند
معاون سازمان سنجش در توصيه اي به داوطلبان در خصوص روزهاي باقيماند ه تا برگزاري آزمون سراسري اظهار کرد: داوطلب در اين مدت بايد همچنان روحيه و شادابي خود را حفظ کند وهرچه در اين مدت مطالعه شده کافيست. داوطلب در اين مدت بايد نکات مهم برجسته شده و يا يادداشت شده را مجددا مرور و مطالعه کند، به عبارت ديگر در اين مدت به دوباره نگري نکات مهم بپردازند و با توکل به خدا خود را براي شرکت در آزمون آماده کنند. دکتر پورکاظمي با اشاره به برگزاري کنکور سراسري در 15 کشور خارجي علاوه بر ايران، اظهار کرد: بر اين اساس کنکور در کشورهاي امارات متحده عربي، قطر، کويت، سوريه، لبنان، ترکيه، پاکستان در دو حوزه اسلام آباد و کويته، انگلستان، آلمان در دو حوزه برلين و هامبورگ، آذربايجان، هندوستان، ژاپن و مالزي برگزار مي شود. معاون سازمان سنجش در خاتمه با اشاره به فراهم آوردن تمهيدات لازم براي حفظ ايمني سوالات کنکور در خارج از کشور و برگزاري اين آزمون در صحت و سلامت کامل، اظهار کرد: هماهنگي هاي لازم به عمل آمده تا از لو فتن سوالات آزمون با توجه به تفاوت ساعت در کشورهاي مختلف پيشگيري شود.

حميدرضا آصفي با بيان اين که مسير مذاکرات بايد بازگشت پرونده ايران از شوراي امنيت به شوراي حکام را در بر گيرد، گفت که اگر شوراي امنيت فراتر از حقوق مان خواسته اي از ايران داشته باشد براي آن ارزشي قائل نخواهيم شد. وي هم چنين اظهار داشت: مديريت کميته هاي بررسي پيشنهاد 5+1 در دست سازمان انرژي اتمي و شوراي عالي امنيت ملي است.
به گزارش ايسنا، دکتر حميدرضا آصفي، سخنگوي وزير امور خارجه کشورمان صبح ديروز در جلسه هفتگي اش به سوال هاي خبرنگاران داخلي و خارجي پاسخ گفت.
سفر مثبت رييس جمهور به شانگهاي
آصفي با مثبت ارزيابي کردن سفر دکتر احمدي نژاد، رييس جمهوري کشورمان به اجلاس شانگهاي گفت: سفر ايشان همراه با توفيقات بسياري است.
وي با اشاره به ديدارهاي متعدد رييس جمهور با سران کشورهاي مختلف گفت: اين ديدارها فرصتي بود تا مواضع جمهوري اسلامي ايران در موضوعات مختلف تفهيم شود.
آصفي افزود: ايران معتقد است اجلاس شانگهاي روز به روز از اهميت بيشتري برخوردار مي شود.
وي ادامه داد: در اين اجلاس پيرامون همکاري هاي موثر در مبارزه با تروريسم و مواد مخدر بحث هاي خوبي صورت گرفت.
آصفي گفت: حضور کشورهاي مختلف در اين مجموعه وزن اين گروه را بيشتر مي کند و ايران علاقمند است در ابعاد روابط در موضوعات حمل و نقل و انرژي با اين مجموعه همکاري هاي خود را تشديد کند.
تعيين پيش شرط چارچوب مذاکرات را تنگ مي کند
سخنگوي وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالي درباره پاسخ ايران به پيشنهاد 5+1 و اصرار آمريکا بر انجام مذاکره با پيش شرط تعليق فعاليت هاي صلح آميز هسته يي ايران گفت: مسير درست براي حل مساله هسته يي ايران گفتگوست و از طريق گفتگو و مذاکره است که مي توانيم به نتايج قابل قبولي دست پيدا کنيم. ما به مذاکرات بدون پيش شرط معتقديم. تعيين پيش شرط چارچوب مذاکرات را تنگ مي کند.
مسير مذاکرات بايد پرونده را به شوراي حکام برگرداند
سخنگوي وزارت امور خارجه گفت: متاسفانه معدودي از کشورها با عجله پرونده هسته يي ايران را به شوراي امنيت ارجاع دادند که اين امر نادرست غيرقانوني و بي نتيجه بود. مسير مذاکرات بايد بازگشت پرونده ايران از شوراي امنيت به شوراي حکام را دربرگيرد.
رايزني هاي اخير لاريجاني و متکي
وي با اشاره به رايزني هاي هسته يي ايران در هفته گذشته اظهار داشت: مذاکرات خوبي در سفر دکتر لاريجاني به سه کشور عربي داشتيم. ما از موضع اين کشورها در حمايت از حقوق ايران قدرداني مي کنيم. مذاکرات ايران با مصر و ديدار لاريجاني با مبارک در بهبود روابط ديپلماتيک تاثير خوبي داشته است. هم چنين سفر وزير امور خارجه به اسپانيا در اين راستا مثبت ارزيابي مي شود.
آصفي با اشاره به گفتگوي تلفني لاريجاني با خاوير سولانا و محمد البرادعي تصريح کرد: دبير شوراي عالي امنيت ملي در اين گفتگوها ديدگاه هاي ايران مبني بر اينکه مساله هسته يي تنها از مسير مذاکره حل و فصل مي شود را تشريح کردند.
وي با اشاره به برخورد هاي دوگانه آمريکا در بحث هسته يي ايران گفت: ما در اين مذاکرات اعلام کرديم که آمريکا رفتاري دو گانه و متناقض دارد که موجب افزايش ابهامات مي شود.
تشکيل کميته هاي مختلف براي بررسي پيشنهاد 5+1
کميته هاي بررسي پيشنهاد 5+1 را سازمان انرژي اتمي و شوراي عالي امنيت ملي مديريت مي کنند
سخنگوي وزارت امور خارجه در خصوص بررسي پيشنهاد کشورهاي 5+1 خاطر نشان کرد: کميته هاي مختلفي براي بررسي پيشنهادات تشکيل شده است که به طور جدي و دقيق اين کار را در دستور دارند. ما به محض نتيجه گيري و بلافاصله جمع بندي و نظرمان را به طرف اروپايي اعلام مي کنيم.
وي گفت: مديريت اين کميته ها در دست سازمان انرژي اتمي و شوراي عالي امنيت ملي قرار دارد.
آصفي تاکيد کرد: پاسخ ايران به پيشنهاد اروپاييها قطعا شفاف خواهد بود. به اين معني که هم براي اروپا و هم براي جامعه ي افکار عمومي جهان شفاف مي باشد.
نتايج اجلاس اخير شوراي حکام
آصفي درباره نتايج اجلاس اخير شوراي حکام و نقش اين شورا در پرونده هسته يي ايران گفت: در واقع پرونده هسته يي ايران در دو جا پيگيري مي شود، ما اعلام کرديم که براي حل مساله، پرونده بايد به شوراي حکام باز گردد. اين ديدگاهي است که به لحاظ حقوقي نيز مطرح است. در اجلاس اخير کشورهاي عضو عدم تعهد قاطعانه از ايران حمايت کردند.
وي گفت: براي دنيا روشن شده است که اجماع جهاني در دفاع از ايران است و آمريکا در تنگنا قرار گرفته است.
قرار است محتواي پيشنهاد 5+1 منتشر نشود
سخنگوي وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاري که درباره محتواي پيشنهاد کشورهاي 5+1 مي پرسيد گفت: اگر فکر مي کنيد گره باز شدن پيشنهاد 5+1 با دست من باز مي شود اشتباه مي کنيد. بهتر است درباره محتواي پيشنهاد صحبت نکنيم. قرار است از محتواي آن چيزي به بيرون منتشر نشود.
غرب در انتظار پاسخ ايران
سخنگوي وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه غرب بر هر چه سريعتر پاسخ دادن به پيشنهادش تاکيد دارد گفت: هر وقت ما کار کارشناسي و بررسي هايمان تمام شود بلافاصله نظرمان را اعلام مي کنيم و هيچ ضرب الاجل و اولتيماتومي براي ما وجود ندارد. روشن است که طرح اروپا زواياي مختلفي دارد و بايد دقيق بررسي شود.
پيش شرط آمريکا
وي يکبار ديگر درباره پيش شرط آمريکا براي مذاکره با ايران در بحث هسته يي گفت: هر پيشنهادي که داده شود بايد معقول باشد. ما قبلا هم مساله تعليق را داشته ايم اما از حقوق مسلم خود صرفنظر نخواهيم کرد. مذاکرات بايد بر اساس احترام متقابل و پايبندي به آداب مذاکره صورت گيرد. اگر آنها از منطق پيروي کنند اميد به مذاکره بدون پيش شرط وجود دارد.
طرف مقابل اصلا نبايد مساله تعليق را حيثيتي کند
سخنگوي وزارت امور خارجه با تاکيد بر اينکه طرف مقابل اصلا نبايد مساله تعليق را حيثيتي کند گفت: اين مساله امري منطقي است. احترام به حقوق ايران در استفاده از فناوري صلح آميز هسته يي باعث نمي شود که به حقوق اروپايي ها خدشه اي وارد شود بلکه احترام و شان آنها افزايش مي يابد.
تشديد رفتارهاي متناقض آمريکايي ها در بحث هسته يي
سخنگوي وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره تشديد رفتارهاي متناقض آمريکايي ها در بحث هسته يي ايران در چند روز اخير گفت: آمريکايي ها شيوه ي خوبي به کار نگرفته اند. آنها يک بار مي گويند که براي بررسي پيشنهاد اولتيماتوم داده شده است و مدام موضوعات مختلف را با يکديگر مخلوط مي کنند. ما احساس مي کنيم که سعي دارند اروپاييها را به اين جهت بکشاند که پرونده ايران به سادگي قابل حل نباشد.
وي در پاسخ به سوال ديگر مبني بر اينکه آيا پافشاري ايران بر انجام مذاکرات بدون پيش شرط مي تواند به لغو مذاکرات بينجامد گفت: ما درخواست غير معقول نداده ايم; اين آمريکاست که درخواست غير معقول و منطقي دارد. تعيين پيش شرط براي مذاکره دامنه مذاکرات را تنگ مي کند و دستيابي به نتيجه نهايي نيز دشوار خواهد شد. در عين حال اگر شوراي امنيت فراتر از حقوق مان خواسته اي از ايران داشته باشد براي آن ارزشي قائل نخواهيم شد.
تغيير مسير انتقال انرژي از تنگه هرمز !؟
سخنگوي وزارت امور خارجه درباره تغيير مسير انتقال انرژي از تنگه هرمز به مسيرهاي ديگر گفت: در مورد انتقال مسير انرژي چيزي به صورت رسمي دريافت نکرديم و اين مساله صرفا در رسانه ها مطرح مي شود.
وي ادامه داد: ايران و کشورهاي حوزه خليج فارس همکاري خوبي را در ابعاد مختلف براي انتقال انرژي و ساير همکاري ها دارند. انتقال کالا و انرژي از يک منطق اقتصادي پيروي مي کند. دسترسي به مسير ترانزيت خليج فارس بهترين مسير است.
سفير ايران در چين بايد فرد شايسته اي باشد
آصفي درباره تعيين سفير ايران در چين خاطر نشان کرد: سفير ايران در چين بايد فرد شايسته اي باشد و وزارت خارجه در اين باره تمرکز دارد. وي ادامه داد: بسياري از کشورها سفرايشان انتخاب شده اند و تعداد اندکي هم باقي مانده اند که در دستور کار قرار دارد.
تعيين سفير ايران در فلسطين؟
آصفي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا درباره تعيين سفير ايران در فلسطين تصميمي گرفته شده است گفت: اين موضوع نيازمند بررسي دقيق و جامع الاطراف است. بعد از بررسي هاي دقيق وزارت خارجه نظرش را در اين باره بيان مي کند. آصفي درباره اجلاس کشورهاي همسايه عراق به اضافه مصر و طرح مساله فلسطين در اين اجلاس گفت: قطعا در اين اجلاس از موضوع پر اهميتي مثل فلسطين صحبت خواهد شد.
سفر غيرمنتظره بوش به عراق
آصفي در پاسخ به سوال خبرنگاري که از سفر غير منتظره بوش به عراق مي پرسيد گفت: بوش در اين زمينه که هدفش از سفر به عراق چه بوده است ما را مطلع نکرده است. اما تا جايي که ما مي دانيم درباره وضعيت نيروهايشان و روحيه دادن به سربازان آمريکايي درباره وضعيت نيروهايشان و روحيه دادن به سربازان آمريکايي با توجه به افزايش ناامني در عراق اين سفر را انجام داده است. در عين حال ظاهرا پيش از هر چيز روحيه دادن به سربازان آمريکايي مورد توجه بوش بوده است.
مذاکره با آمريکا درباره عراق
سخنگوي وزارت امور خارجه درباره مذاکرات ايران و آمريکا بر سر عراق گفت: فعلا چيزي در دستور کار براي مذاکره با آمريکايي ها وجود ندارد.
تماس هاي مشکوک سفارت خانه ها با برخي وزارتخانه ها
آصفي در پاسخ به اين سوال که شنيده شده است از چهار سفارتخانه در ايران تماس هاي مشکوکي با برخي وزارتخانه هاي کشور در زمينه اقتصادي صورت گرفته است گفت: ما گزارشي از مراجع و منابع ذيربط درباره با تخلف سفارتخانه ها دريافت نکرده ايم اگر چنين چيزي محرز شود در چارچوب رفتار ديپلماتيک عمل مي کنيم.
لغو محدوديت هاي فرانسه بر گروهک تروريستي منافقين
وي در خصوص لغو محدوديت هاي فرانسه بر گروهک تروريستي منافقين گفت: بايد بگويم اين مساله غير قابل قبول و نقض مسووليت هاي کاري در مبارزه با تروريسم است. اين رفتار حتي خلاف قوانين مبارزه با تروريسم اروپاست و به نوعي چراغ سبز نشان دادن به فعاليت هاي تروريستي است. ما قويا به فرانسوي ها در اين باره اعتراض خواهيم کرد.
تظاهرات عده اي در حاشيه بازيهاي ايران در جام جهاني
آصفي درباره تظاهرات عده اي در حاشيه بازيهاي ايران در جام جهاني گفت: اين تظاهرات محدود و توسط گروه هاي بسيار انگشت شمار صورت گرفته است در عين حال اين تظاهرات با حمايت لابي صهيونيست بوده است. با توجه به حضور گسترده ي مليت هاي مختلف در جام جهاني تصور مي کنم صهيونيست ها و لابي آنها در اقداماتشان عليه ايران کاملا شکست خورده اند.
شکست تيم ملي در مقابل پرتقال
آصفي درباره شکست تيم ملي فوتبال ايران در مقابل پرتقال گفت: پرتقال حرفه اي و خوب بازي کردند; آنها تيم خوبي را دارند. از سويي به بچه هاي خودمان هم خسته نباشيد مي گويم و نيز از مردم بزرگوارمان و اتباعي که در آلمان تيم ايران را مورد حمايت قرار دادند قدرداني مي کنم.
پرتقال مي تواند نقش موثرتري داشته باشد
وي در پاسخ به سوال خبرنگاري که درباره روابط ايران و پرتقال سوال کرد گفت: پرتقال مي تواند نقش موثرتري را در روابط دو جانبه داشته باشد ما با پرتقال روابط سنتي خوبي داريم. پرتقال مي تواند از ظرفيت هاي خود براي انتقال واقعيت هاي ايران به ساير شرکايش استفاده کند و در مسايل بين المللي روش اعتدال را پيگيري کند. آصفي در ادامه در پاسخ به سوالي جو ورزشگاهي را که بازي پرتقال و ايران در آن انجام مي شد را به نفع ايران عنوان کرد و گفت: هيچ اعمال فشاري وجود نداشت و اينکه مي گويند ما به مربي باخته ايم، مساله اين است که پرتقال تيم قوي است.
اجلاس وزراي خارجه کشورهاي اسلامي در آذربايجان
وي با اشاره به اجلاس وزراي خارجه کشورهاي اسلامي در آذربايجان در روزهاي آتي گفت: در اين اجلاس بحث هاي مختلفي هميشه مطرح بوده است و مسايل امنيتي و تروريسم نيز از جمله آنها مي باشند. اينکه در بيانيه پاياني اين اجلاس چه مسايلي در آن مطرح شود به ديدگاه اعضاي اين اجلاس باز مي گردد. قطعا بندهاي اين بيانيه بر اساس اجماع اعضا مي باشد.
اظهارات رييس مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق
آصفي درباره اظهارات رييس مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق مبني بر اينکه مذاکره ايران و آمريکا به نفع و مصلحت ايران است گفت: ايشان ديدگاه خودشان را مطرح کردند و ما براي ايشان احترام قائليم و به همين دليل بوده است که ما درخواست آقاي حکيم را براي مذاکره با آمريکا بر سر مساله عراق پذيرفتيم. اما آمريکايي ها بودند که با رفتار معقول مانع اين کار شدند.
حمله به کنسولگري در عراق
سخنگوي وزارت امور خارجه با اشاره به حمله به کنسولگري ايران در عراق گفت: ما افکار گروهي که کنسولگري ايران را مورد تهديد قرار دادند نمي دانيم و براي ما ناشناخته است اما در خصوص اقدامي که صورت گرفت به طرف عراقي اعتراض کرديم و خواستيم که براي مسووليت هاي خود و حفظ حرمت اماکن ديپلماتيک اقدامات جدي انجام دهد.
وضعيت حقوقي و قانوني ايرانيان داراي تابعيت دوگانه
آصفي در پاسخ به سوال خبرنگاري که درباره وضعيت حقوقي و قانوني ايرانيان داراي تابعيت دوگانه مي پرسيد گفت: مساله تابعيت دو گانه در قانون مدني ايران مشخص است.
وي با بيان اينکه مجلس و دولت نمي توانند در اين باره دخالتي داشته باشند گفت: اين مساله با توجه به آنکه در قانون مدني کشور آمده است فراتر از اختيارات دولت و مجلس مي باشد. وي با بيان اينکه آمار دقيقي از مهاجرين ايراني با تابعيت دوگانه وجود ندارد گفت: اين مساله به اين دليل است که ايرانيان هنگام خروج از کشور ما را مطلع نمي کنند; در عين حال حدود سه ميليون ايراني مقيم کشورهاي خارجي داريم. در حدود 900 تا يک ميليون ايراني در آمريکا 700 تا 800 هزار ايراني در اروپا و تعدادي در حوزه کشورهاي خليج فارس و نيز کانادا و غيره اقامت دارند.
سفر رييس جمهور به عراق
سخنگوي وزارت خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا مبني بر اينکه سفر رييس جمهور کشورمان به عراق چه زماني خواهد بود گفت: بايد شرايط آماده شود و وقت مناسبي براي انجام اين سفر در نظر گرفته شود. آصفي تاکيد کرد: با توجه به سفر وزير امور خارجه کشورمان به عراق که به تازگي صورت گرفته است سفر رييس جمهور به زودي انجام نخواهد شد.
آصفي افزود: هيچ تعللي در برنامه سفر رييس جمهور به عراق صورت نگرفته است.
خليج فارس خليج فارس است
وي در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره اظهارات وزير امور خارجه فلسطين که پس از سفرش به ايران در اظهاراتي خليج فارس را خليج خوانده بود گفت: مسوولين کشورهاي مختلف بعضا بر اثر بي توجهي و يا غفلت ممکن است اين واژه را به کار گيرند اما خليج فارس خليج فارس است.
کمک مالي ايران به فلسطين هنوز ارسال نشده
وي در پاسخ به سوالي ديگر اظهار داشت: کمک مالي ايران به فلسطين هنوز ارسال نشده است و در زمان مشخص اين کار و مسير ارسال آن مشخص خواهد شد.

به گزارش ايسنا، اين مراسم بناست با حضور نمايندگان بيش از 100 کشور جهان برگزار شود و در اين راستا کريمي راد و مرتضوي در قالب سفري يک هفته اي به عنوان نمايندگان ايران در اين مراسم شرکت مي کنند. پيش از اين مرکز اطلاع رساني سازمان ملل گزارش داده بود که با تلاش هاي اين سازمان براي ارتقا و حمايت از حقوق بشر و آزادي هاي بنيادي بشر در سراسر جهان، امروز با آغاز به کار رسمي شوراي حقوق بشر جديد که جايگزين کميسيون حقوق بشر شده، وارد مرحله تازه اي مي شود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي در خصوص عدم قرائت گزارش سانحه سقوط هواپيماي سي 130 حامل جمعي از اصحاب رسانه در صحن علني مجلس، گفت: هدف ما اين بود که با بررسي مسئله، علل حادثه و مقصر اين سانحه مشخص شود و ترجيح داديم قوه قضاييه هم گزارش سقوط سي 130 را بررسي کند که اميدواريم دستگاه قضايي نيز به زودي نتيجه کار را اعلام نمايد.
به گزارش "مهر"، غلامعلي حدادعادل در حاشيه گشايش نمايشگاه صنايع دستي درساختمان مجلس شوراي اسلامي، در جمع خبرنگاران ، در پاسخ به سوالي اظهار داشت: برگزاري اين نمايشگاه در مجلس نشان از علاقه نمايندگان ملت به صنايع دستي و فرهنگ و هنر اين مرز بوم دارد.
وي افزود: صنايع دستي از چند جهت اهميت دارد ; صنايع دستي بخشي از هويت ماست، براي توليد آنها از نظر دستگاه و مواد اوليه خودکفا بود و محتاج بيگانگان نيستيم.
حداد عادل افزود: صنايع دستي داراي پيام هنري ، فرهنگي و معنوي است و صنعتي ارز آور است و از آنجا که در سراسر ايران قابليت اجرا دارد در امر اشتغالزايي بسيار تاثير گذار است.
رئيس مجلس اضافه کرد: با توجه به ذوق مردم و تمدن کهن ايران کشورمان در زمينه صنايع دستي ظرفيت بالايي دارد و اميد است با همت مسوولان و تلاش هنرمندان جايگاه جهاني خود را پيدا کند.
حدادعادل درپاسخ به سوال خبرنگاري درخصوص عدم قرائت گزارش سانحه سقوط هواپيماي نظامي سي 130 حامل جمعي از اصحاب رسانه در صحن علني پارلمان اظهار داشت: ترجيح داديم گزارش را براي رسيدگي به قوه قضاييه ارائه دهيم.
وي افزود: هدف ما اين بود که با بررسي مسئله علل حادثه و مقصر و نقض احتمالي عامل بوجود آمدن اين سانحه مشخص شود که اميد است دستگاه قضايي به زودي نتيجه کار را اعلام نمايد.رئيس مجلس در خصوص نامه 150 اقتصاددان به دولت در باره وضعيت اقتصادي کشور نيز گفت: بايد به نظر نويسندگان نامه احترام بگذاريم و بدون پيش داوري محتواي آن را بررسي نمايم و چنانچه حرف منطقي داشت آن را پذيرفته و اگر نيازمند پاسخ بود ، پاسخ داده شود.
وي با استقبال از نفس حساسيت دانشگاهيان به مسائل اقتصادي کشور تصريح کرد: ما از هر گونه انتقاد استقبال مي کنيم و اگردر ميان 10 حرفي که گفته مي شود يک حرف صحيح باشد، ارزش آن را دارد که دولت به اين موضوعات توجه کند.
رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سوال خبرنگاري درخصوص گراني هاي اخير نيز گفت: گراني ها گاهي تابع تحولات جهاني و گاه بر اثر برخي مشکلات مديريتي ايجاد مي شود.
حداد عادل اضافه کرد: مجلس شوراي اسلامي نسبت به هر دو نوع گراني ها حساس است و به اين موضوع رسيدگي مي کند و اگر نيازمند تذکر باشد، تذکر مي دهد و قطعا به وظايف خود براي کاهش گراني ها عمل مي کند.
وي تاکيد کرد: دولت نيز مانند ساير ارکان نظام مايل نيست گراني ها قوت گيرد و در زمينه حل اين مشکل تلاش مي کند و ما نيز هر جا نيازمند همکاري و تعامل باشد اقدام خواهيم کرد.
حداد عادل در خصوص آخرين وضعيت پرونده چهارديپلمات ربوده شده ايراني در لبنان و سرنوشت امام موسي صدر رهبر شيعيان آن کشور که مورد سوال يکي ازخبرنگاران قرار گرفت ، اظهار داشت: يکي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي اخيرا براي پيگيري اين موضوع به لبنان سفر کرد و در آنجا مواردي را مورد بررسي قرار داد.وي با تاکيد بر اينکه تاکنون خبر جديدي در اين خصوص دريافت نشده گفت: مصمم هستيم موضوع را باعلاقه تعقيب کنيم تا به بايگاني سپرده نشود.خبرنگاري در خصوص نامه 70 نماينده به وي براي عزل محمد رضا رحيمي رئيس ديوان محاسبات سوال کرد که حداد عادل پاسخ داد: بايد اين مسئله که عزل رئيس ديوان محاسبات توسط رئيس مجلس مطابق آيين نامه داخلي هست يا خير ؟ مورد بررسي قرار گيرد.
وي افزود: تعدادي از نمايندگان خواستار عزل رحيمي شدند و تعداد بيشتري برخلاف اين مطلب نظر دادند ولي رئيس ديوان محاسبات در کميسيون برنامه و بودجه ومحاسبات حضور يافت و توضيحاتي در اين زمينه اظهارات خود درهمايش ديوان محاسبات ارائه داد.


سهميه بندي بنزين و آن قراردادهاي فراموش شده !
بر اساس اخبار انتشار يافته ، وزارت نفت ، پيشنهاد کرده است از ابتداي مهر ماه ، بنزين ، سهميه بندي مي شود و هر خودروي شخصي ، ماهانه ، بين 70 الي 80 ليتر بنزين دريافت کند و تاکسي نيز حدود 900 ليتر .
البته اين پيشنهاد و چند طرح ديگر ، صرفا در مرحله بررسي ...
ادامه...


هنگام نطق پيش از دستور نورالدين پيرموذن، نماينده اردبيل که در خصوص مسايل سياسي خارجي و مباحث اقتصادي و سياسي روز سخن به ميان آورد و انتقادات تندي نسبت دولت داشت، سخنان او با اعتراض برخي نمايندگان از جمله شکرالله عطارزاده، نماينده بوشهر، رسولي نژاد نماينده دماوند و مرتضي تمدن نماينده شهرکرد مواجه شد.
تعدادي از نمايندگان نيز با فرياد زدن دو دو (مخالف) اعتراض خود را نسبت به نطق پيرموذن اعلام کردند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) مخالفت برخي از نمايندگان با سخنان پيرموذن، باعث شد که وي چند بار نطق خود را قطع کند که حدادعادل در واکنش به اين مساله خطاب به نمايندگان معترض گفت: ما وظيفه داريم آزادي سخنران را تامين کنيم، همان طور که بنده وظيفه دارم آزادي را براي ايشان تامين کنم براي ديگران هم تامين مي کنم. اجازه دهيد دکتر پيرموذن حرفش را بزند ديگران هم مي توانند صحبت کنند.
وي افزود: اگر ايشان توهين کرده اند، طبق آيين نامه عمل مي کنيم.
در ادامه ي نطق پيرموذن که به مذاکره ي مستقيم و بازگشت به ديپلماسي منطقي پرداخته بود، نمايندگان حرف هاي او را قطع کردند و حدادعادل بار ديگر به عطارزاده تذکر داد و گفت: يکي از فوايد نطق هاي قبل از دستور اين است که ديدگاه ها در مجلس مطرح شود و بالاخره ملت و نمايندگان بدانند که هر نماينده و هر جرياني چه فکري دارد. اجازه دهيد مطرح شود ديگران هم بيايند و نظر مخالفت و مغاير خود را مطرح کنند.
به گزارش ايسنا، در بخش تذکرات شفاهي نيز زماني که احمد بزرگيان، عضو فراکسيون اصولگرايان قصد داشت در خصوص نطق پيرموذن تذکر دهد، حدادعادل ميکروفن او را قطع کرد و گفت: بنا نداريم در خصوص نطق يک نماينده تذکر دهيم.
احمد بزرگيان که در جلسه علني امروز پس از نطق پيرموذن مشاجره لفظي اي با تابش نماينده اردکان داشت، به خبرنگاران پارلماني گفت: من نامه اي به پيرموذن نوشتم و نسبت به نطق وي اعتراض کردم، اما دبير فراکسيون اقليت بنده را دروغگو خطاب کرد.
وي ادامه داد: آقاي پيرموذن در نطق خود دولت احمدي نژاد را چاپلوس پرور خطاب کرد که من در نامه اي به ايشان نوشتم " بنده شما را آدم منصفي مي دانستم و انتظار نداشتم که اينگونه صحبت کنيد و اين "سهو لسان" خود را اصلاح کنيد."
نماينده سبزوار تصريح کرد: هم چنين خطاب به پيرموذن نوشتم که در حدود يک سال و نيم همکاري مجلس هفتم با دولت خاتمي، نمايندگان اين مجلس چنين نطق گستاخانه اي نداشتند.
عضو کميسيون صنايع و معادن تصريح کرد: به اعتراف دوست و دشمن وزراي دولت نهم پرکارترين، مردمي ترين و سخت کوش ترين افراد بعد از انقلاب هستند و دولت احمدي نژاد توانسته فرهنگ تعليق براي مذاکره را به فرهنگ مذاکره براي تعليق تبديل کند. بزرگيان افزود: هنگامي که من اين مطالب را نوشتم به پيرموذن دادم، آقاي تابش مرا دروغگو خطاب کرد و من هم اظهارات وي را نعمت دانستم.
نماينده ي تاکستان نيز که امروز ناطق قبل از دستور دوم بود قبل از شروع نطق خود با انتقاد از نطق نماينده ي اردبيل، گفت: وقتي ملت بزرگوار ايران اسلامي در سراسر کشور در سفرهاي چهارده گانه ي رييس جمهور، با حضور جانانه خود از اين دولت خدمتگزار حمايت مي کنند و تاييدات عميق مقام معظم رهبري در سالگرد رحلت جانگذاز امام(ره) امت با اين عنوان که در صد ساله ي اخير دولتي به محبوبيت و خدمتگذاري دولت آقاي احمدي نژاد وجود ندارد، تکليف حمايت از دولت خدمتگزار را براي ما روشن مي کند.
وي افزود: بديهي است که اين حمايت هيچ گاه باعث اين نمي شود که ما انتقادات دلسوزانه، صادقانه و برادرانه و ايفاي وظيفه ي نمايندگي خود را نداشته باشيم.
همچنين مرتضي تمدن که از معترضين به نطق پيرموذن در صحن علني بود در جمع خبرنگاران پارلماني با بيان اين که ما تا به حال در قبال برخي صحبت ها که منافع ملي را تهديد مي کرد ،خويشتن داري مي کرديم، ولي از اين به بعد يک لحظه هم درنگ نخواهيم کرد، گفت: ما اجازه نمي دهيم کسي ما را به ايجاد چالش، بحران و چاپلوس پروري و سرکوب قوميت ها متهم کند.
به گزارش ايسنا، نماينده شهرکرد افزود: اين اظهارات، حرف هاي راديوهاي بيگانه است; تريبون مجلس نمي تواند باز باشد و هر کس هر چيزي را که خود تشخيص مي دهد، بيان کند.
وي با بيان اين که پيرموذن اگر به عقلاي جناح و جريان خودش مراجعه و مشورت مي کرد، به او اجازه نمي دادند که اين گونه حرف بزند، تصريح کرد: چون فراکسيون اقليت و رئيس آن و اغلب دوستان اصلاح طلب ما، افراد شاخص و فهميده اي هستند.
تمدن خاطرنشان کرد: مسئولان نظام جمهوري اسلامي هيچ وقت دنبال ايجاد تنش نبوده اند و ما به دنبال به دست آوردن حق خود بوده ايم. عضو کميسيون برنامه و بودجه عنوان کرد: دنيا اذعان کرد که حرف ما حق است، آن وقت نماينده جامانده، تازه متوجه شده است که بحثي به نام انرژي هسته اي نيز در اين مملکت وجود دارد. وي با تاکيد بر اين که اين حرف ها مبنا ندارند و بي اساس است و بايد علمي و منطقي صحبت کرد، افزود: دوسوم کشور در رده حکومت، دست آذري زبانان است، ولي به سرکوب قوميت آذري ها محکوم مي شود.
عضو فراکسيون اصولگرايان خاطرنشان کرد: اگر براي قوميت ها در کشور فضايي وجود دارد براي همه يکسان است.
نماينده شهرکرد گفت: ما به عنوان مجلس در دفاع از حقوق مردم پيش قدم هستيم وهيچ کس تيشه به ريشه خود نمي زند.
پيرموذن خاطرنشان کرد پيشينه ي درخشان آذربايجان و نقش تاثيرگذار آن در تاريخ تمدن، تجدد و توسعه ي کشور عنايت شايسته اي را از دولت ها و ثروت ملي مي طلبيد و مي طلبد.
وي ادامه داد: اما صد افسوس که قاطبه ي مردم اردبيل و آذربايجان نه تنها چنين توجه و عنايتي را احساس نکرده اند بلکه با بي مهري، تحقير، توهين و تبعيض و محروميت مواجه شده اند. مردم آذربايجان و اردبيل سوالات مهم و مطالبات انبار شده و فروخورده اي در عرصه ي سياست، فرهنگ و اقتصاد دارند که هنوز پاسخي پيدا نکرده اند.
وي تصريح کرد: در اين ميان چاپ کاريکاتور در يک روزنامه ي دولتي، زخم کهنه ي آنان را نو کرد و بهانه اي شد بر فرياد مردم آذربايجان به مطالبات انباشته شده ي خود. پيرموذن افزود: باز هم چون گذشته، با فرو کوفتن مطالبات به حق مردم ايام سپري شد. در مقايسه با استان هاي همتراز، درآمد 4 استان آذري نشين، 36 درصد از متوسط سرانه ي کشور پايين تر است و سرمايه گذاري هاي لازم در آذربايجان انجام نگرديده است.
وي گراني، تورم، رکود و بيکاري را براي مردم زجرآور دانست و گفت: چهره ي کريه فقر گستره ي وسيعي يافته و فساد و تبعيض و افسردگي از مظاهر تاريخ جامعه ي ما شده است. متاسفانه وعده ها و شعارها و سياست دولت نهم نيز براي کنترل اين نابساماني ها عملا جز گراني و تورم بيشتر و به هم ريختگي قيمت ها و فرار سرمايه ها ثمره ي ديگري نداشته است و ظاهرا از پول نفت بر سر سفره هاي مردم هم خبري نيست.
نماينده ي مردم اردبيل، با بيان اين که علي رغم گراني روزمره قيمت نفت، حساب ذخيره ي ارزي خالي شده و بدهکار است با طرح اتهاماتي نسبت به دولت، ابراز عقيده کرد: دولت نهم در سال همبستگي ملي و مشارکت عمومي با حذف بي سابقه ي مديران با تجربه از بدنه ي اجرايي کشور و سپردن پست هاي کليدي بر مبناي پاداش انتخاباتي و غنيمت حزبي حزب نانوشته اقتدارگرا و زير پا گذاشتن لياقت، شايستگي و توانمندي، بستر و زمينه ي رشد فرهنگ چاپلوسي، رياکاري و فرصت طلبي را فراهم کرده که قطعا کشور هزينه ي سنگيني را خواهد پرداخت و آرزوي رسيدن به اهداف چشم انداز بيست ساله فراهم نخواهد شد.
پيرموذن در ادامه به سياست خارجي ايران اشاره کرد و با بيان اينکه از مهر ماه سال 84 سياست و روابط خارجي با کشورها دستخوش تحولات بسيار مهم، گسترده و عميقي شد که در مدت کوتاهي پرونده ايران سر از شوراي امنيت سازمان ملل درآورد اظهار عقيده کرد: از جمله اين موارد توقف مذاکرات هسته اي با اروپا، چالشي شدن روابط ايران و آژانس انرژي اتمي و صدور تندترين قطعنامه عليه ايران توسط شوراي حکام و در نهايت اينکه براي اولين بار ايران رسما به نقض و عدم پايبندي تعهداتش در زمينه ي هسته يي متهم شد; است. به گزارش ايسنا، پيرموذن اظهار عقيده کرد: تداوم اين مساله منجر به منزوي شدن کشور و کشيدن ديوار دور آن خواهد بود. استفاده از ادبيات سياسي تشنج زا و بحران آفرين و طرح مسائل نا به هنگام و نسنجيده ي مسائلي چون هولوکاست که هيچ ارتباطي با منافع ملي ما ندارد چنان وضعيتي را در دنيا به کمک رسانه هاي غربي فراهم آورد که حمله به ايران موضوع بحث محافل سياسي دنيا شد و از ايران اتمي به عنوان تهديد اصلي امنيت جهاني نام بردند. به گفته ي مخبر فراکسيون اقليت مجلس، گفت: نزديک به 11 هزار و 600 مقاله و قريب به 4 ميليون تفسير و تحليل رسانه اي در خصوص حمله به ايران در 6 ماه گذشته چاپ و منتشر شده است.
پيرموذن خطاب به نمايندگان نيز، اظهار داشت: کشور روزهاي حساس و سرنوشت ساز خود را مي گذراند و بيش از هر زمان ديگر نياز به تصميم گيري مبتني بر عقل و خرد جمعي و دور از شعار و احساسات داريم. وي لازمه ي عبور از اين بحران سياسي را مشارکت گسترده ي مردم و همه ي جريانات سياسي، اعتمادسازي و داشتن تفکر توسعه يافته و شکست بن بست سياسي و نيز سوق دادن نگرش پيکره ي سياسي کشور از گذشته نگري و آينده نگري دانست.

معاون داخلي وزير بازرگاني گفت: تعرفه واردات چند نوع ميوه (پرتقال، نارنگي و سيب) از ابتداي تيرماه سال جاري براساس مقررات صادرات و واردات از 4 درصد کنوني به 45 درصد افزايش مي يابد.
احمد طاهري در گفت وگو با فارس اظهار داشت: افزايش تعرفه واردات پرتقال، نارنگي و سيب به 45 درصد از اول تيرماه تا 15 بهمن امسال اجرايي است.
وي افزود: هدف از واردات ميوه در پايان سال 84 آنهم فقط نارنگي و پرتقال براي تنظيم بازار داخلي و حمايت از مصرف کننده است.
طاهري خاطرنشان کرد: تعرفه اين سه قلم به دليل مصرف زياد آنها در ايام پاياني سال کاهش مي يابد. به گفته معاون بازرگاني داخلي وزارت بازرگاني کاهش تعرفه ميوه در سال گذشته به موقع اعلام شد و اين امر موجب شد در پايان سال گذشته و اوايل سال جاري مشکل خاصي رخ ندهد. وي تصريح کرد: تعرفه واردات اين سه قلم ميوه در سال گذشته 30 درصد بود که در اواخر سال گذشته به 4 درصد رسيد اما براساس مقررات صادرات و واردات در سال جاري اين تعرفه به 45 درصد رسيده است. با توجه به اقدامات حمايتي و سياستگذاري هاي تنظيم بازار ايام پاياني سال تعرفه برخي از ميوه ها به 4 درصد کاهش مي يابد.

مهدي مهدوي کيا هافبک تيم ملي فوتبال کشورمان چندين سال است که در اروپا و در تيم هاي مطرح اين قاره به بازي فوتبال مشغول است.
او حالا بهتر از هر زمان ديگري مي تواند راجب تيم ملي و عملکردش در رقابت هاي جام جهاني صحبت کند .
مهدي در کلامي کوتاه در ارتباط با شکست تيم ملي مقابل پرتغال گفت : آنها حرفه اي بودند و تفکر حرفه اي داشتند .
وي افزود : واقعيت فوتبال ما همين است که ديديد. فوتبال پرتغال از فوتبال ايران برتر است.
وي اضافه کرد : نبايد انتظار بيشتري از فوتبال ايران داشت. ما تلاش خود را کرديم اما فاصله فوتبال ما با پرتغال خيلي زياد است. در اين بازي آنها با دو پيستون از کناره ها و چند هافبک بسيار عالي حمله مي کردند.
مهدوي کيا در مورد قدرت بدني بازيکنان گفت: ما مشکل بدني نداشتيم و تا لحظه آخر بازي تلاش کرديم.
وي در مورد بازي با آنگولا گفت: در بازي آخر با تمام قوا حاضر خواهيم شد تا از حيثيت فوتبال خود دفاع کنيم.
مهدوي کيا در مورد اينکه چرا پس از تعويض يحيي گل محمدي، بازوبند کاپيتاني را نبست، گفت: در آن لحظات حساس فقط به بازي فکر مي کردم.
يحيي گل محمدي که در غياب دايي در اين بازي کاپيتان تيم ملي بود در دقايق آخر مسابقه به علت آسيب ديدگي تعويض شد.
تيم ايران روز شنبه در دومين ديدار خود در جام جهاني 2006 آلمان، با دو گل مغلوب پرتغال شد.

سايت Sport River در گزارشي با عنوان " هواداران و رسانه هاي ايران " سر" مربي خود را طلب مي کنند" به فضاي حاکم بر جامعه ايران پس از شکست دو بر صفر تيم ملي ايران برابر پرتغال و همچنين نتايج ضعيف اين تيم در جام جهاني 2006 آلمان پرداخته است.
به گزارش ايسنا , در ادامه اين گزارش آمده است: آرزوي هواداران ايران بر باد رفت. "قهرمانان ملي ما را دوباره مفتخر خواهند ساخت." اين جمله اي است که قبل از بازي روي يک پلاکارد نوشته شده بود. تيم ملي ايران با شکست دو بر صفر برابر پرتغال, اين اميد را نابود کرد. اهالي رسانه خيلي زود دستاويزي براي شکست تيم ملي کشورشان يافته اند: "برانکو، او مقصر است".
همه روزنامه هاي ايران پس از سومين حذف ايران در مرحله مقدماتي جام هاي جهاني همچون 1978 و 1998 به انتقاد از سرمربي کروات تيم ملي ايران پرداختند. برانکو اگر جرات دارد به ايران برگردد. اين تهديد برخي از هواداران ايراني است.
"هفتاد ميليون ايراني منتظر تو هستند" اين تهديد يکي از روزنامه هاي ايراني است. سرمربي, بايد کلاهش را بردارد و همانند محمد دادکان رييس فدراسيون فوتبال ايران راه ديگري را در پيش بگيرد.
ناصر حجازي دروازه بان سابق تيم ملي ايران در جام جهاني 1978 و بهترين دروازه بان تاريخ فوتبال ايران, برانکو را از هر جهت پاسخگوي اين شکست هاي ناگوار مي داند:" برانکو با اين تيم چه ها که نکرد. اگر او به ايران برگردد, ما بايد با او به طور جدي صحبت کنيم."

تيم ملي فوتبال ايران با شکست از پرتغال شانس صعود به دور دوم رقابت هاي جام جهاني 206 آلمان را از دست داد.
تيم ايران پس از تساوي بدون گل در نيمه اول،نيمه دوم را با اميدواري هاي بيشتري آغاز کرد اما بازي حرفه اي بازيکنان پرتغال و فوتبال پرحوصله اين تيم سرانجام حکم صعود تيم پرتغال و حذف زودهنگام ايران را از جام جهاني صادر کرد.
تيم ملي فوتبال کشورمان ، در دو ديداري که در رقابت هاي جام جهاني 2006 تاکنون انجام داده است نشان داد که هنوز با فوتبال روز دنيا فاصله دارد و بايد براي رسيدن به صف تيم هاي صاحب نام برنامه ريزي صحيح و تشکيلات قدرتمند حرفه اي داشته باشد.
رويارويي با تيم هاي قدرتمندي همچون پرتغال و مکزيک تا حدودي کاستي هاي فوتبال ايران را نشان داد که عمده ترين آنها عدم اعتماد به نفس، تحليل قواي بدني بويژه در 45 دقيقه دوم، ترس از نام حريف، کمبود تجربه حضور در ميادين بين المللي ، همطراز نبودن نيمکت نشينان با نفرات اصلي تيم و... بود.
شايد اگر در ديدار اول با مکزيک، نتيجه را به آن راحتي واگذار نکرده بوديم، بازيکنان ما باوجود تلاش بسيارشان از نام حريف نمي هراسيدند که در اين صورت قطعا پيروزي دور از دسترس نبود.
در اين بازي چندين فرصت بسيار ايده آل بدليل شتابزدگي و شايد بي تجربه بودن برخي از بازيکنان از دست رفت و هزاران آه و افسوس را براي هواداران فوتبال که مشتاقانه اين ديدار را تماشا مي کردند، برجاي گذاشت.
درست است که فوتبال آسيا با فوتبال حرفه اي دنيا فاصله بسياري دارد و احتمال صعود تيم هاي اين قاره به دور دوم اندک است ، اما اينکه ايران به عنوان اولين تيم آسيايي حذف شده دراين دوره از بازي ها باشد، جاي تامل و نگراني دارد.
ژاپن ، کره و عربستان سه نماينده ديگر آسيا در جام جهاني 2006 که سالهاست به فوتبال حرفه اي روي آورده اند به جز ژاپن ، به مراتب بهتر از تيم ايران در اين بازي ها ظاهر شدند و علت آن اين است که فوتبال حرفه اي هنوز در ايران جا نيفتاده است.
جا دارد که فوتبال کشورمان براي جبران اشتباهات گذشته و نزديک تر کردن فاصله خود با فوتبال دنيا، از کشورهاي صاحب نام دراين رشته الگو و الهام بگيرد و با برنامه ريزي اصولي و زيربنايي از هم اکنون خود را براي چهارسال آينده و دوره بعدي جام جهاني آماده کند.
فوتبال ايران به دليل استعدادهاي ذاتي و حمايت هاي بي شائبه مردمي توانايي آن را دارد که بهتر از ساير کشورهاي آسيايي به فوتبال روز دنيا و ليگ حرفه اي آنها نزديک شود.
البته رسيدن به اين مهم نياز به حمايت يکپارچه مسوولان ،اختصاص بودجه هاي مناسب ، تاسيسات و امکانات براي باشگاه ها، تقويت ليگ هاي کشوري، توجه به نظام باشگاه داري، احداث زمين هاي استاندارد و... دارد.
امروزه کمتر شهرستاني را مي توان يافت که تب فوتبال در آن بالا نباشد و استعدادهاي درخشاني زيرنظر مربيان بي نام پرورش نيابند.
استفاده از پتانسيل اين نيروهاي ناشناخته و بازيکنان جوان و باانگيزه در کنار مهره هاي قديمي و باتجربه ، تقويت کادر مربيان و توجه بيشتر به تيم هاي نوجوانان و جوانان مي تواند تاحدودي آينده فوتبال کشورمان را تضمين کند.
از طرفي حضور بازيکنان کليدي ايران در باشگاه هاي معتبر و پرآوازه اروپا و حمايت ميليوني فوتبال دوستان مي تواند از فوتبال ايران يک قطب بزرگ و جدي در آسيا و حتي جهان بسازد . منوط به اينکه شعارهاي زيبنده مسوولان ورزش و فوتبال بخوبي از قوه به فعل درآيد .
از هم اکنون بايد به فکرفردا بود، زيرا اگر چنين نکنيم يقينا جايگاه خود در آسيا را هم از دست خواهيم داد.


سيروس الوند کارگردان توانايي است که دستي هم بر قلم دارد وعباس پهلوان نويسنده وروزنامه نگار قديمي وپيش کسوت دايي او مي باشد که مثل است فرزند حلال زاده به دايي اش مي رود .اومتولد يازدهم بهمن ماه سال 1329:تهران است واز سال 1348 فعاليت خود را با نوشتن نقدهاي کوتاه در مجله ي فردوسي و مجله هاي سينمايي آن دوره آغاز کرد. در همان سال ها علاوه بر نقد فيلم به فعاليت در زمينه هاي ديگري از نويسندگي مانند پاورقي نويسي و طنز علاقه نشان داد. در سال 1350 با نوشتن فيلمنامه ي فيلم "ميعادگاه خشم" با همکاري روبيک زادوريان، سعيد مطلبي و بهزاد فراهاني، به سينما راه يافت و فيلمسازي را از سال 1353 با فيلم به نمايش در نيامده ي "سنجر" آغاز کرد. او يک بار نيز به عنوان بازيگر در سال 1360 در فيلم "مسافر شب" به ايفاي نقش پرداخت.
وفيلم هايي چون: فرياد زير آب، تله ، برگ برنده ، ، مزاحم ،دستهاي آلوده ،ساغر، هتل کارتن ، چهره ،برخورد ،يکبار براي هميشه ،شب حادثه ،محموله ، آوار، ريشه در خون ، نفس بريده، شب آفتابي، ، رستگاري در هشت و بيست دقيقه
فيلم سينمايي "تله" به کارگرداني سيروس الوند است که صحنه هاي نهايي آن شنبه گذشته مقابل دوربين رفت. حسن توکل نيا، تهيه کننده "تله"، درباره آخرين شرايط اين پروژه گفت: "تقريبا فيلمبرداري جديدترين ساخته سيروس الوند به اتمام رسيده و امروز سکانس هاي پاياني فيلم گرفته مي شود
وي درباره اکران "تله" هم گفت: "قصد شرکت دادن اين فيلم را در جشنواره فيلم فجر امسال نداريم و فکر مي کنم تا قبل از جشنواره آينده آن را اکران عمومي کنيم." فيلم سينمايي "تله" داستان زوج جواني را به تصوير مي کشد که در شب عروسي شان تلفني مشکوک به آنها مي شود و اين تلفن زندگي آينده آنها را تحت تاثير قرار مي دهد.
در "تله" محمدرضا گلزار، مهناز افشار، ماه چهره خليلي، سحر زکريا، اميرحسين صديق، سيروس ابراهيم زاده، مهوش وقاري، مليکا زارعي و امين حيايي به ايفاي نقش مي پردازند. از ديگر عوامل "تله" مي توان به نويسنده: ايرج افشار، مدير فيلمبرداري: حسين ملکي، صدابردار: جهانگير ميرشکاري، طراح لباس: کيوان مقدم، طراح گريم: عاطفه رضوي مي باشند اين فيلم محصول يکتا فيلم است: الوند در باره اين فيلم گفت : "فيلمبرداري اين فيلم سينمايي طبق برنامه تنظيم شده پيش رفت و در حدود 43 روز به طول انجاميد." وي افزود: فکر مي کنم مرحله مونتاژاين فيلم حدود يک ماه طول بکشد. بعد از آن نيز وارد مرحله صداگذاري و ساخت موسيقي خواهيم شد . الوند در مقايسه "تله " با ساير آثار خود توضيح داد: "نمي توانم دقيقا بگويم اين فيلم شبيه به کداميک از آثار قبلي من است ، اما در کل از سويي شباهت هايي به "مزاحم " دارد و از سويي ديگر به "دست هاي آلوده " نزديک است ; با اين حال مي توانم بگويم حتي اگر فيلم تيتراژ هم نداشته باشد مخاطب متوجه خواهد شد که در حال تماشاي فيلم سيروس الوند است. کارگردان "رستگاري در هشت و بيست دقيقه " با اشاره به گروه منسجم فيلم ادامه داد: "تله يکي از راحت ترين فيلم هاي من در مرحله توليد و فيلمبرداري بود و تا به حال هيچ مشکل خاصي را براي من به وجود نياورده است که اين مساله تا حدود زيادي به گروه منسجم و حرفه اي فيلم برمي گردد. درواقع براي فيلمي با اين همه لوکيشن و اين همه بازيگر، 43 روز زمان بسيار کمي براي فيلمبرداري است
الوند در پايان خاطرنشان کرد: "تله کار شاخصي در ميان ساير فيلم هاي من است و در اين فيلم برخلاف ساير فيلم هايم حادثه هاي اکشن نقشي ندارد. اين فيلم بيشتر يک درام اجتماعي - خانوادگي است و به غير از فينال فيلم حادثه اکشني رخ نخواهد داد. گفتني است "تله" تا پايان شهريور تمام مراحل خود را سپري خواهد کرد.
يک باغ قديمي لوکيشن فينال "تله";
يک باغ قديمي و بزرگ درخارج از شهر با درخت هاي کهنسال و استخري خالي ومتروک لوکيشن فينال فيلم "تله" تازه ترين ساخته سيروس الوند است که براساس فيلمنامه يي از ايرج افشار منتقد با سابقه سينمايي و نويسنده فيلمنامه "باج خور" جلوي دوربين رفته است. به گفته الوند "تله " بيشتر مسائل روز يک نسل جوان و نه تين ايجر را روايت مي کند، نسلي مابين جوان و ميانسال. همه بازيگران اصلي در سکانس فينال فيلم که در اين باغ قديمي مي گذرد جلوي دوربين مي روند و فيلمبرداري "تله " اواخر همين هفته به پايان مي رسد. سيروس الوند در مورد موفقيت زوج گلزار و افشار در فيلم "آتش بس " و تاثير آن بر فيلم "تله " مي گويد: گلزار و افشار انتخاب هاي اول من براي ايفاي نقش اصلي "تله " بودند و حضور آنها ارتباطي به موفقيت شان در هيچ فيلمي ندارد. الوند که از روند ساخت فيلم "تله " راضي است در مورد نحوه اکران آن و اينکه آيا براي جشنواره آن را نگه مي دارد مي گويد: فعلا که ساخت فيلم به پايان نرسيده و تازه بعد از پايان فيلمبرداري بايد به فکر مراحل بعدي باشيم و بعد از همه اين مراحل بايد در مورد نحوه اکران آن تصميم بگيريم . به هر حال فعلا مي سازيم تا بعد ببينيم چه مي شود.
دريک بعدازظهرنسبتا گرم حدودساعت 3 به سمت بالاي دربند راه افتادم. همين طور که به دنبال گروه فيلمبرداري پروژه تله مي گشتم که يک رنجرورمشکي اسپرت نظرم را جلب کرد وديدم که ماشين امين حيايي بازيگر اين فيلم مي باشد از دور سيروس الوند را ديدم که روي صندلي مخصوص کارگرداني نشسته بود و به مانيتور کوچک مقابل خود خيره شده بود : امين حيايي کنار استخرنشسته بود ودر همين زمان اعلام کردند وقت نهاراست.. گرماي خيلي شديدي بود و به دنبا ل کمي آب مي گشتم که صداي آشنا يي گفت بفرما ييدمي توانم کمکتان کنم برگشتم با سيروس الوند روبرو شدم .پس ازاينکه خود رامعرفي کردم ودليل حضورم را به ايشان گفتم .ناراحت شد وگفت من نمي خواستم پلان آخر کارم لو برود چرا امروزآمديد ؟ من نيز پاسخ دادم با دستيار شماهماهنگ شده بودم وآمدم وگرنه امروز مزاحم نمي شدم .الوند خيلي سريع گفت نه مساله مزاحمت نيست ولي بهتر بود که روزهاي قبل براي تهيه گزارش مي آمديد تا بهتر بتوانيم کمکتان کنيم وبا اصرار مرا به صرف ناهار دعوت کرد . وقتي که نهار گروه تمام شد اعلام کردند که سکانس بازي سحرزکريا را مي گيرند .امين حيايي هم بعد ازخوردن نهارهمان جا در آفتاب دراز کشيده بود .من نيزبه اتفاق گروه به سمت پايين باغ رفتم همه چيز آماده بود
سکانس بازي سحرزکريا قرار بود در اطراف استخر ودر حالي که جيغ مي زد واز مرگ برادرش ناراحت بود فيلمبرداري شود او سوار برماشين به طرف پايين باغ مي آمد وبايد در يک نقطه به سمت چپ دورمي زد .پس از گرفتن اين سکانس جاي دوربينهاتغييرکرد ودرکناراستخرگذاشته شد .همه چيزآماده بودو سحرزکريا دوان دوان به طرف استخر آمد وباحالت ترس والتهاب به داخل آب نگاه کرد و زانوزد و همزمان شروع کرد به گريه کردن وفرياد زدن ومي گفت ...
نادر....نادر....نادر... ودرهمين حال چمن ها را مي کند و بازفرياد مي زد .نه نه نه خداياهيچ چيز ي تغييرنمي کند اومرده......و کات!اين صحنه چند بار ديگر به خواست الوند تکرار مي شود اين بار دوربين کمي پايين تر قرار مي گيرد
1،2،3حرکت . دستيار کارگردان فرياد مي زند.زمان کم است لطفا ساکت واطراف استخررا خالي مي کند . حالانوبت بازي امين حيايي است
پشت لباس او يک تکه يونوليت قرارداده اند که بتواند به راحتي روي آب بماند .دوربين کمي برمي گردد امين حيايي همان( نادر) بايد
داخل آب عين يک مرده قرارمي گرفت ودرآن سو سحرزکريا بازهم
درحال فرياد زدن وگريه کردن است! (اين صحنه نيز پس از چند بار تکرارمورد رضايت کارگردان قرار مي گيروکات ...)
زمان زيادي به پايان فيلمبرداري نمانده است تمام کساني که دراطراف وبالا وپايين استخر قرار گرفته اند بايد از مقابل دوربين دور شوند. امين حيايي خسته است وبدنش خيس آب شده است در اين حال کسي به جمع گروه مي پيوندد که امين حيايي را خوشحال مي کند. نيلوفر خوش خلق همسروفادارامين حيايي.
بچه هاي ديگري نيز به جمع گروه مي پيوندند که ازدوستان امين حيايي
هستند ودر اينجا بازارگرفتن عکسهاي يادگاري داغ مي شود سيروس الوند قبل ازگرفتن سکانس بعدي همه ر ا جمع مي کند ونادرفوقاني هم آماده مي شود براي گرفتن عکسها ي زيبا وجذاب فينال اين پروژه ، فوقاني عکاس خوب وتوانمندي است که اين روزها خيلي سرش شلوغ است چون او در سريال زندگي به شرط خنده ومجموعه بي صدا نيز همکاري دارد .سکانس آخر با بازي امين حيايي سحرزکريا وگلزاراست . حيايي بايد به مکان قبلي خود درداخل استخربرگردد .سحرزکريا درجاي خودش قرارگرفته وگلزار که شانه چپش زخمي شده است کشان کشان خودش را به کنار استخر مي رساند همه چيزتقريبا آماده شده اما نبايد کسي درکناراستخرباشد .فيلمبردارودستيار ش آماده فيلمبرداري هستند .
کناراستخر- روز- خارجي
سحرزکريا فرياد مي زند وبرادر خود را صدا مي کند
امين حيايي ( نادر) روي آب رها شده است
گلزار کشان کشان خودش را کناراستخرمي آورد وآرام آرام به پايين مي رود .
سحرزکريا روبه گلزار : با فرياد وجيغ زدن. چه بلايي سرش آوردي کات!
فيلم بردار فکر مي کند سايه خودش را درحين فيلمبرداري ديده است جاي دوربين کمي تغيير مي کند و بالاتر مي رود الوند مي گويد يک بارديگر مي گيريم
اززاويه هاي مختلف کار را مي گيرند وچيزي به پايان کار نمانده است کاربازي بچه هاتمام شده و امين حيايي ازداخل آب بيرون مي آيد سيروس الوند ديگر با بازيگران خودش دراينجا کاري ندارد امين حيايي لباسش را عوض مي کند .مهناز افشارنيزبا بقيه خداحافظي مي کند تمام بچه هاي بازيگر کارشان تمام شده و همگي به طرف پايين باغ مي روند .
اماصبر کنيد يک سکانس ديگر مانده است !
يک سکانس کاملا عاشقانه و رمانتيک که اصلا هيچ ربطي به پروژه تله وسيروس الوند ندارد . يک شاخه گل بسيار زيبا از سوي نيلوفر خوش خلق به امين حيايي تقديم مي شود.وصداي فرياد وهوراي شاد اطرافيان کات....

مطالعات نشان مي دهد مصرف سبزيجات از آترواسکلروز و سخت شدن سرخرگ ها جلوگيري مي کند.
به گزارش بي بي سي، محققان دريافتند موش هايي که ترکيبي از سبزيجات شامل هويج و نخودفرنگي مصرف مي کردند تجمع رسوبات چربي در سرخرگ هاي آنها 38درصد کمتر بود.
با آنکه هنوز شواهدي در مورد تاثير اين رژيم غذايي در تصلب شريان در انسان ها مشخص نشده است، اما معلوم شده است که مصرف ميوه و سبزيجات از بروز بيماري قلبي جلوگيري مي کند.
در اين مطالعه مصرف ميانگين روزانه افراد فقط سه وعده ميوه و سبزيجات اعلام شده است.
محققان با مطالعه موش هايي که به نحوي پرورش يافته بودند که به سرعت به تصلب شرايين مبتلا شوند، تاثير اين نوع تغذيه را در بروز بيماري قلبي ارزيابي کردند.
دکتر آدامز محقق اين مطالعه گفت: درحالي که همه مي دانند مصرف بيشتر سبزيجات براي انسان مفيد است، اما پيش از اين هيچ کس نشان نداده بود که مصرف سبزيجات واقعا مي تواند از ابتلا به تصلب شرايين جلوگيري کند.
در اين مطالعه محققان به نيمي از موش ها رژيم غذايي بدون سبزيجات و به نيم ديگر رژيم غذايي شامل کلم بروکلي، نخود سبز، ذرت، لوبيا سبز و هويج دادند.
پس از 16هفته کلسترول خون موش ها را اندازه گرفتند و متوجه شدند رسوبات در سرخرگ هاي موش هايي که رژيم غذايي غني از سبزيجات داشتند 38درصد کمتر شده است.
با وجود اينکه در مجموع کلسترول و وزن بدن موش هايي که رژيم غذايي غني از سبزيجات داشتند، کاهش يافته بود، اما تحليل ها نشان مي دهد اين امر نمي تواند کاهش خطر تصلب شريان را توضيح داد.
وي افزود، در اين مطالعه يک کاهش 37درصدي در سرم آميلوئيد که نشانه التهاب در موش است ديده شد و بيانگر نقش سبزيجات در جلوگيري از فعاليت التهابي است.
نتايج اين مطالعه نشان مي دهد برخورداري از يک رژيم غذايي غني از سبزيجات سبز و زرد از سخت شدن سرخرگ ها جلوگيري مي کند و خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي را کاهش مي دهد.
به خوبي معلوم شده است که پيشرفت تصلب شريان با التهاب سرخرگ ها به شدت ارتباط دارد.
دکتر گريفيتس سخنگوي موسسه قلب انگليس گفت: اين مطالعه توصيه در مورد مصرف دستکم پنج وعده ميوه و سبزيجات در روز را حمايت مي کند.
وي افزود: ميوه ها و سبزي ها با رنگ هاي مختلف حاوي ويتامين ها و مواد معدني گوناگون هستند، بنابراين هر چه تنوع آنها در تغذيه بيشتر باشد بهتر است.
اين مطالعه در مجله «تغذيه» (Nutrition) به چاپ رسيده است.

با وجود اين که درخواست وزارت بازرگاني براي بررسي مجدد تعرفه گوشي تلفن همراه در دستور کار کميسيون ماده يک قرار گرفته است ولي دو نشست اخير اعضاي اين کميسيون به نتيجه اي در اين زمينه دست نيافته است.
دومين نشست اعضاي کميسيون ماده يک برگزار شد و بدون اينکه موضوع خاصي در آن مورد بررسي قرار گيرد، پايان يافت چراکه اعضاي حاضر در اين نشست به حد نصاب لازم نرسيدند.
يک مسوول در وزارت بازرگاني در اين زمينه عنوان کرد: اين دومين باري است که پس از مطرح شدن درخواست بازرگاني داخلي براي کاهش تعرفه گوشي تلفن همراه تعداد اعضاي حاضر به حد نصاب نمي رسد و به همين دليل نيز نشست وارد دستور جلسه نمي شود.
بر اساس دستور جلسه قبلي اين کميسيون بررسي مجدد تعرفه گوشي تلفن همراه در دستور چهارم قرار گرفته بود که با وجود گذشت بيش از دو هفته از اين درخواست هنوز اقدامي صورت نگرفته است.
بر اساس اين گزارش اعضاي اصلي کميسيون ماده يک را نمايندگاني از وزارت صنايع و معادن، بازرگاني و جهاد کشاورزي و سازمان مديريت، بانک مرکزي، اتاق بازرگاني و صنايع و معادن، گمرک و نيز سازمان حمايت از مصرف کنندگان که حق راي نداشته و تنها ناظر بر نشست است، تشکيل مي دهند که در هر نشست بايد حداقل نصف به علاوه يک نفر در نشست حضور داشته باشند تا کميسيون وارد دستور جلسه شود.
نشست آينده اين کميسيون هفته آينده تشکيل مي شود اما به گفته مسوولان تنها به اين دليل که احتمال مي رود ايجاد تغييرات زودهنگام در تصميم گيري ها به اقتصاد ضربه بزند، برخي اعضاي اين کميسيون تمايلي براي بررسي مجدد تعرفه هاي افزايش يافته به ويژه گوشي تلفن همراه ندارد.

نايب رييس کميسيون عمران مجلس گفت: با اعطاي زمين رايگان به انبوه سازان بخش خصوصي و تعاوني و حل مشکل زمين، معضل کمبود مسکن براي هميشه در کشور مرتفع و مردم به راحتي خانه دار مي شوند.
سيدبهلول حسيني نماينده مردم ميانه در گفت و گو با فارس با بيان مطلب اظهار داشت: اعطاي مستقيم وام مسکن به انبوه سازان بخش خصوصي و تعاوني علاوه بر جلوگيري از انحصار، موجب شکستن قيمت مسکن در بازار مي شود و تعداد خانه ها و واحدهاي مسکوني بيشتري با قيمت نازل تري به افراد کم درآمد تعلق مي گيرد.
وي با بيان اينکه وزارت مسکن و شهرسازي با اعطاي مستقيم وام به افراد و حمايت از انبوه سازان درصدد خانه دار کردن مردم برآمده است گفت: به نظر مي رسد وزارت مسکن و شهرسازي تمام راه ها را براي خانه دار کردن مردم امتحان خواهد کرد که يکي از اين روشها همانا شناسايي افراد مستحق و اعطاي وام مسکن به آنان است.
حسيني در پاسخ به اينکه در کلان شهرها با چنين وام هاي اندکي نمي توان خانه دار شد اظهار داشت: مسوولان بايد براي حل معضل کمبود زمين چاره انديشي کنند چراکه زمين عامل بسيار مهمي در مسکن بوده و اگر تکليف زمين در کشور روشن شود گام موثري در ساخت و ساز مسکن با قيمت مناسب برداشته شده است.
وي خاطرنشان کرد: در بحث زمين از ابتداي انقلاب تاکنون گام موثري برداشته نشده است و طرح هاي پيش بيني شده تنها يک مسکن زودگذر است.
وي ميزان واحدهاي خالي از سکنه را قابل توجه خواند و افزود: دريافت ماليات از واحدهاي خالي از سکنه راه موثري در خانه دار کردن مردم است، چراکه اين روش در جلوگيري از افزايش قيمت مسکن و کنترل بازار مسکن موثر خواهد بود.

طي مبادلات روز يکشنبه بورس، شاخص کل با 16/4 واحد کاهش به 9550/9 رسيد.


افست 2 322 460,16
بهنوش ايران 2 205 471,10
توليد سموم علف کش 99.1 217 101,11
سيمان تهران 99.1 140 163,7
صنعتي بهشهر 99.1 52 671,2
مارگارين 96.1 37 929,1
بانک کارآفرين 96.1 44 292,2
نورد و لوله اهواز 91.1 13 693
کمک فنر ايندامين 75.1 47 728,2
بانک پارسيان 65.0 10 541,1
لاستيک دنا 24.0 6 540,2
نفت بهران 21.0 29 900,13
نورد آلومينيوم 02.0- 1- 276,4
داده پردازي ايران 33.0- 18- 361,5
ايران خودروديزل 37.0- 15- 028,4
گروه بهمن 95.1- 40- 008,2
سايپا 99.1- 90- 434,4
کالسيمين 2- 570- 936,27
شهد ايران 2- 34- 666,1
ايران خودرو 2- 70- 435,3


اين نسخه 4549 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
تست