جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/04/04 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2513


متکي: تعيين زمان براي پاسخ ايران غير منطقي است
ايران پيش شرطي را در مذاکرات نمي پذيرد


وزير مسکن خبر داد:
پرداخت وام 10 ميليون توماني خريد مسکن از 2 هفته آينده


براي پاسخ به سوال نمايندگان;
8 عضو کابينه هفته جاري به مجلس مي روند

نتايج داوطلبان آزمون کار شناسي ارشد رشته هاي علوم پزشکي سال تحصيلي 86-85 اول شهريور ماه سال جاري اعلام مي شود .
به گزارش خبر نگار آفرينش نتايج مرحله اول رشته هاي آ موزش پزشکي، رفاه اجتماعي، روان شناسي باليني، مددکاري اجتماعي، مديريت توانبخشي و نانوتکنولوژي پزشکي 26 تير ماه سال جاري به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد .
اين گزارش مي افزايد کليد اوليه آزمون کار شناسي ارشد گروه پزشکي 5 تير ماه سال جاري اعلام مي گردد و داوطلبان تا 13 تير ماه سال جاري مهلت دارند نسبت به ارسال اعتراضات خود به کليد اوليه آزمون از طريق سايت اينترنتي شوراي آموزش علوم پايه پزشکي ، بهداشت و تخصصي اقدام نمايند . اين گزارش مي افزايد : نتايج نهايي اين آزمون اول شهريور ماه سال جاري در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت .
در آزمون کارشناسي ارشد امسال 38 هزار نفر ثبت نام کرده اند،در اين آزمون در نهايت 900 نفر براي 28 دانشگاه پذيرش مي شوند و به عبارت ديگر ظرفيت پذيرش آزمون امسال 15 درصد افزايش يافته است و در برخي از رشته ها رقابت بسيار زياد است به گونه اي که نسبت پذيرش يک به 100 است.
همچنين پذيرفته شدگاني که پس از يک ماه از زمان ثبت نام اوليه انصراف دهند به مدت يکسال نمي توانند در آزمون کارشناسي ارشد شرکت کنند . همچنين رشته بيوشيمي باليني دانشگاه زنجان، رشته روانشناسي باليني دانشگاه شهيد بهشتي، رشته آمار زيستي دانشگاه همدان، رشته ژنتيک انساني دانشگاه تبريز، رشته گفتار درماني دانشگاه اصفهان، رشته ميکروبشناسي دانشگاه کاشان، رشته ميکروبشناسي دانشگاه بقيه الله (عج)، رشته مهندسي بهداشت محيط و سم شناسي دانشگاه کرمان، رشته کتابداري و نانوتکنولوژي و آموزش پزشکي دانشگاه تهران، بيوشيمي باليني در دانشگاه رفسنجان براي اولين بار پذيرش دانشجو خواهد داشت.
سهميه هاي پذيرش آزمون امسال نسبت به سال گذشته هيچ تغييري نداشته است و هر گونه انتقال و تغيير رشته در مقطع کارشناسي ارشد ممنوع است.

سخنگوي شوراي نگهبان گفت:در جلسات هفته گذشته اين شورا طرح مصوب مجلس براي اعلام اسامي مجرمان اقتصادي بعد از قطعي شدن حکم ايشان تاييد شد.
به گزارش فارس, عباسعلي کدخدايي ديروز در گفت وگوي هفتگي خود با خبرنگاران تصريح کرد: به دليل اينکه مصوبه اي در مورد اعلام اسامي اين مفسدان وجود دارد، قضات دادگستري نمي توانند در اين مورد به تشخيص خود عمل کنند بلکه اعلام اسامي آنها تکليف و وظيفه است و اميدواريم اين کار به کاهش جرايم اقتصادي کمک کند.
به گفته وي، شوراي نگهبان همچنين طرح اصلاح تبصره 1 ماده 188 قانون آئين دادرسي دادگاههاي عمومي و انقلاب در امور کيفري مصوب 1378 و الحاق سه تبصره به آن را مغاير با موازين شرع و قانون اساسي تشخيص نداده است و بر اين اساس، خبرنگاران مي توانند در دادگاههاي مفسدان اقتصادي حضور يابند و تا زماني که حکم دادگاه مشخص نشده است، گزارش دادگاه را بدون ذکر نام متهمان در رسانه ها ارايه دهند.
شمارش رايانه اي شمارش آرا
سخنگوي شوراي نگهبان درباره آخرين اقدامات صورت گرفته در هيات مرکزي نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبري، گفت: اولين اقدامي که اين هيات بايد انجام دهد, تعيين اعضاي هيات نظارت استان ها طي ماه هاي خرداد و تير است که در جلسات دو هفته اخير ترکيب بعضي از استان ها تعيين شده و اميدواريم تا پايان فرصت قانوني اعضاي هيات نظارت تمام استان ها تعيين و اعلام شوند.
او درباره تعامل شوراي نگهبان و وزارت کشور، گفت: خوشبختانه تعامل مثبتي با وزارت کشور داريم و وزارت کشور در رابطه تنگاتنگي با ما فعاليت مي کند. البته کار زيادي در اين دوره نداريم جز شمارش رايانه اي آرا» که وزارت کشور در اين باره اعلام آمادگي کرده و اگر تا فرصت تعيين شده زمينه شمارش رايانه اي فراهم شود از اين موضوع در انتخابات بهره خواهيم برد.
خبرنگاري با توجه به تاييد اصلاح تبصره 1 ماده188 قانون آيين دادرسي کيفري از سخنگوي شوراي نگهبان سوال کرد که انتشار اخبار دادگاه ها نياز به نظر و تشخيص قاضي دادگاه دارد; با توجه به تصويب اين ماده قانوني تکليف چيست؟ کدخدايي پاسخ داد: وقتي مصوبه اي تاييد مي شود براي همه لازم الاجراست و موضوع تکليف پيش مي آيد و ديگر بحث تشخيص در ميان نيست. اگر اين مصوبه تاييد نشده بود به تشخيص قاضي نياز بود اما الان که مصوبه تصويب و تاييد شده براي همه لازم الاجراست. وي ابراز اميدواري کرد که تصويب اين مصوبه به کاهش جرايم اقتصادي کمک کند.
تائيد صلاحيت کساني که امام تائيد کردند
از کدخدايي سوال شد در اطلاعيه وزارت کشور عنوان شده بود که کساني که اجتهادشان مورد تاييد رهبر انقلاب است، نياز به احراز شرط اجتهاد ندارند آيا اين مساله شامل کساني که مورد تاييد امام (ره) نيز بودند، مي شود؟ که سخنگوي شوراي نگهبان، پاسخ داد: چون در حال حاضر امام (ره) به رحمت خدا پيوسته اند و ما در حضور ايشان نيستيم، اقداماتي که صورت مي گيرد، توسط رهبر است و کساني که رهبر تاييدشان کند، کسي ترديدي ندارد که نياز به احراز شرايط علمي و اجتهاد ندارند و هر کسي از زمان امام (ره) اين تاييد را داشته است نيز همين مساله در موردش صدق مي کند.
سخنگوي شوراي نگهبان، خاطر نشان کرد: همه کساني که حضرت امام (ره) آنها را از جهت علمي و اجتهاد تاييد کرده است و هم چنين همه کساني که رهبر آنها را تاييد کرده يا در آينده خواهد کرد، نيازمند احراز شرط علمي و اجتهاد نيستند.
خبرنگاري از کدخدايي سوال کرد آيا در انتخابات مجلس خبرگان رهبري همانند مجلس شوراي اسلامي احراز عدم صلاحيت کافي است يا عدم احراز صلاحيت؟ که وي پاسخ داد: صلاحيت ها بايد احراز شود.
وي هم چنين درباره اين که شنيده شده شوراي نگهبان روند سخت گيرانه اي در بررسي صلاحيت کانديدهاي خبرگان رهبري در پيش خواهد گرفت و حتي اين مساله شامل نمايندگان فعلي خبرگان رهبري نيز خواهد شد، گفت: تا زماني که مدارک و دلايل خلافي دست ما نرسد درباره صلاحيت کساني که تاکنون نماينده هستند و بودند، فرض را بر اين مي گذاريم که باقي است و نيازمند احراز مجدد نيست. در غير اين صورت بايد شرايط و دلايل خلاف براي ما احراز شود.
از کدخدايي سوال شد آيا نظارت شوراي نگهبان بر کانديداها فقط تا مرحله انتخابات است يا بعد از انتخابات نيز ادامه خواهد داشت؟ که وي پاسخ داد: قانون به ما چنين اجازه اي نداده است بنابراين در مورد کسي که نماينده مي شود تا دوره بعد که ما مجوز بررسي صلاحيت داريم، هيچ اقدامي از سوي شوراي نگهبان امکان پذير نيست. البته اين مساله منافاتي ندارد با اينکه اگر تخلفات فردي آن قدر زياد باشد که قوه قضاييه بتواند رسيدگي کند، مي تواند در حين نمايندگي به آن تخلفات رسيدگي کند.
سخنگوي شوراي نگهبان، در پاسخ به سوالي که با توجه به نظر صريح شوراي نگهبان مبني بر خلاف قانون اساسي بودن واگذاري نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي به شوراي نگهبان آيا اين نظر شوراي نگهبان تاثيري در بررسي اين مساله در مجلس شوراي اسلامي داشته است؟ اظهار داشت: خبر رسمي در اين باره ندارم ولي خبر غير رسمي حاکي از اين است که نمايندگان بررسي اين طرح را در دستور کار اين هفته شان قرار داده اند و بايد منتظر باشيم و ببينيم چه اصلاحاتي در آن به عمل مي آورند. کدخدايي تصريح کرد: تا زماني که مصوبه مجلس شوراي اسلامي به دست ما نرسد، نمي توانيم اظهارنظر جديدي در اين باره داشته باشيم. از سخنگوي شوراي نگهبان سوال شد با توجه به تردد طرح ها و لوايح قرار است برخي از اين طرح ها و لوايح به کميسيون ها واگذار شود; آيا شوراي نگهبان رايزني انجام داده است که مصوبات کميسيون ها چه زماني به شورا ارسال شود؟ که وي پاسخ داد: هيچ گونه رايزني در اين باره انجام نشده و طبعا اگر مصوبات کميسيون ها در چارچوب اصول قانون اساسي باشد براي بررسي آن مشکلي نخواهيم داشت و آماده ايم آنها را رسيدگي و درباره آن اظهارنظر کنيم. کدخدايي هم چنين با اشاره به لايحه الحاق به موافقت نامه چارچوب حمل و نقل ترانزيت اکو که با اصلاحاتي به تصويب مجلس رسيده است، گفت: شوراي نگهبان پيش از اين به بندهاي 1 و 2 اين لايحه ايراداتي وارد کرده بود که مجلس آن ايرادات را مرتفع کرد, اما ايراد شوراي نگهبان به بند 3 و بندهاي الف و ب جز 2 بخش سوم ضميمه شمار 1 کماکان به قوت خود باقي است و شوراي نگهبان آن را مغاير اصل 15 قانون اساسي مي داند.

معاون اول قوه قضاييه گفت: امروز امنيت اقتصادي براي جامعه مهم است و کار در زمينه امنيت سرمايه گذاري مربوط به تمام بخش هاست و بايد قوانيني وضع شود که از ثبات برخوردار باشد.
به گزارش ايسنا، حجت الاسلام والمسلمين سيدابراهيم رييسي در نشست خبري که به مناسبت گراميداشت هفته قوه قضاييه برگزار شده بود, درباره دفاتر تشکيل شده در اين قوه براي حمايت از سرمايه گذاري تصريح کرد: شوراي امنيت اقتصادي با شرکت نمايندگان قواي سه گانه و زير نظر معاون اول رييس جمهور تشکيل شده است و هر ماه يک بار جلسه برگزار مي کند.
رييسي با بيان اينکه در دستگاه قضايي دفتر حمايت از سرمايه گذاري تشکيل شده است, افزود: اما اين مساله امروز فراتر از بحث دفتر بوده و در سطح کلان کشور در حال پيگيري است.
او، با اشاره به اين که امسال سال پيامبر اعظم نامگذاري شده است, اظهار کرد: يکي از شئون ممتاز پيامبر (ص) قضاوت است. قضاوت به عنوان يک شان ممتاز و برجسته نبي اعظم (ص) ايجاب مي کند تا مسوولان امر قضا بيشتر با سلوک ايشان آشنا شوند.
معاون اول قوه قضاييه، حرکت بر مدار قانون را مورد تاکيد قرار داد و گفت: اگر تمام دستگاه ها و مردم بر مدار قانون حرکت کرده و هيچ کس تحت هيچ شرايطي به خود اجازه عبور از قانون را ندهد، قانون محترم شمرده مي شود.
او، با بيان اينکه حرکت بر مدار قانون سبب کاهش ورودي پرونده ها به محاکم و در نهايت کاهش اطاله دادرسي مي شود، تصريح کرد: شايد بتوان گفت علت اصلي اطاله دادرسي ورودي پرونده ها به محاکم باشد. براي کاهش اين ورودي ها نهادهاي شبه قضايي و شوراهاي حل اختلاف و داوري فعاليت خود را آغاز کرده اند که هدفشان صلح و سازش است.
او، يکي ديگر از دلايل کاهش ورودي پرونده ها را احياي مجدد دادسراها عنوان و اظهارکرد: حذف دادسراها جواب نداد و مشخص شد اين بخش براي بررسي پرونده ها لازم است. در حقيقت سال جاري و سال گذشته سال تثبيت و رفع مشکلات احتمالي دادسراهاست.
رييسي خاطرنشان کرد: ما به دنبال توسعه کمي شوراهاي حل اختلاف نبوده بلکه به ارتقاي کيفيت آرا و عملکرد اين شوراها توجه داريم.
معاون اول قوه قضاييه در ادامه، مسائل برون سازماني و درون سازماني را از مسائل و دلايل اطاله دادرسي عنوان کرد و يادآور شد: در مراکز استان ها کميته هاي رفع اطاله دادرسي تشکيل شده است. مساله ديگر براي رفع اطاله دادرسي اصلاح تشکيلات قضايي کشور يا اصلاح فرآيند دادرسي است.
اوگفت: ما بايد فرآيند دادرسي را کوتاه کنيم. يک دادگاه پرونده را رسيدگي و دادگاه تجديدنظر در مرحله بعد رسيدگي را انجام داده و بعد از آن پرونده براي اجرا ارسال شود. در اين راستا لايحه اصلاح شعب تشخيص در دست کار است تا ديوان عالي کشور کار تميز را انجام دهد و کار استيناف به محاکم تجديدنظر داده شود.
رييسي با بيان اينکه تضمين حقوق مردم با قضات متعدد انجام مي شود نه با طولاني کردن فرآيند دادرسي، يادآور شد: در اين زمينه لايحه اصلاح تشکيلات قضايي به دولت ارسال شده تا سير قانوني خود را طي کند.
معاون اول قوه قضاييه در ادامه با تاکيد بر سلامت قضات و کارکنان دادگستري، سخت ترين کار را در کشور کار قضايي عنوان و ادامه داد: معتقديم قضات نبايد تحت نفوذ احدي قرار گرفته و هيچ صاحب قدرتي نبايد به خود اجازه دهد که با نفوذ، جريان پرونده اي را از سير قانوني خود خارج کرده و هيچ قاضي هم نبايد اجازه اين کار را بدهد.
رييسي يادآور شد: قوه قضاييه علاوه بر سلامت قضات خود، نهادهاي نظارتي را دارد که تضمين کننده سلامت قضات است. هيچ رابطه ناسالمي در دستگاه قضايي پذيرفته نيست و دستگاه قضايي اسلامي هيچ رابطه ناسالمي را نمي پذيرد.
او ادامه داد: در اين راستا اواخر سال گذشته از سوي رييس قوه قضاييه دستورالعمل نظارت بر تردد مراجعان به محاکم قضايي را داشتيم; بر اين اساس افرادي که به دادگستري وارد مي شوند بايد در پرونده داراي سمت باشند و کسي که داراي سمت نيست حق ورود به دادگستري را ندارد, زيرا اين مساله سبب انحراف و ناسالمي است.
معاون اول قوه قضاييه، با بيان اينکه وکالت امري پسنديده و مبناي فقهي و قانوني دارد، يادآور شد: دوستان محترم در جريان وکالت بايد مراقب باشند که دچار آفت دلالي نشوند هر جرياني که دلالي و کارچاق کني باشد، غير از وکالت است. وکالت امري مقدس اما دلالي امري مذموم است.
معاون اول قوه قضاييه، با اشاره به اهميت مقوله پيشگيري از وقوع جرم اظهار کرد: پيشگيري از وقوع جرم به معناي عام بر عهده تمام دستگاه هاي کشور است هرچه اخلاق در جامعه رشد پيدا کند، جرم کاهش مي يابد اما به معناي خاص پيشگيري از وقوع جرم بر عهده دستگاه قضايي است. در اين زمينه معاونت پيشگيري از وقوع جرم زير نظر دادستان هاي کشور تشکيل شده که ستاد آن در دادستاني کل کشور است و اقدامات خوبي در اين راستا انجام شده است.
رييسي با طرح اين سوال که بعضا مطرح مي شود چرا دستگاه قضايي با توجه به کمبود قاضي اقدام به جذب قضات نمي کند، گفت: در دستگاه قضايي بايد به دنبال نخبه گزيني باشيم. در اين راستا افرادي را که از نظر تحصيلات، استعدادهاي فردي و اخلاقي و رواني در شرايط ايده آل هستند, انتخاب مي کنيم. جذب قاضي براي مدتي در دستگاه قضايي تعطيل شده بود, اما بناست در دستگاه قضايي تنها افرادي که از ويژگي هاي برجسته برخوردارند انتخاب شوند.
او در ادامه اين نشست خبري، قانون رسيدگي به تخلفات اداري را قانوني قوي دانست و يادآور شد: هيات هاي رسيدگي به تخلفات اداري مي توانند با رسيدگي به موقع به تخلفات دستگاه ها نقش مهمي در پيشگيري از وقوع جرم داشته باشند.
معاون اول قوه قضاييه، درباره اجراي اصل 142 قانون اساسي و بررسي اموال و دارايي هاي مسوولان تصريح کرد: بر اساس اصل 142 مقاماتي که اموال و دارايي هاي آنها بررسي مي شود، رهبر، رييس جمهور، معاونان رييس جمهور و وزرا» هستند و ليست اموال و دارايي هاي اين افراد در ابتدا و پايان مسووليتشان براي دفتر اصل 142 که زير نظر قوه قضاييه است ارسال مي شود.
رييسي با بيان اينکه دو برداشت قانوني از اصل 142 قانون اساسي وجود دارد، يادآور شد: برداشت اول مطرح مي کند وقتي قانون برخي مقامات را در اين اصل احصا» کرده است، بيشتر از آن نبايد پيش رفت و برداشت, دوم عنوان مي کند وقتي قانون بالاترين مقامات را که شائبه تخلف در آنها بسيار کم است تحت کنترل قرار مي دهد به طريق اولي مديران مياني و کارشناسان ارشد را مي توان بررسي کرد. بر اساس نگاه دوم که تمام صاحب منصبان بايد اموالشان کنترل شود لايحه اي در قوه قضاييه آماده شده و اگر مراحل خود را سريع تر طي کند فکر مي کنيم باعث افزايش اعتماد عمومي خواهد شد.


احمدي نژاد: همکاري تهران - آنکارا صلح جهاني را تقويت مي کند

محمود احمدي نژاد, رئيس جمهور در تماس تلفني رجب طيب اردغان, نخست وزير ترکيه با وي با اشاره به مناسبات خوب ايران و ترکيه و پيوندهاي عميق فرهنگي،تاريخي و ديني دو کشور بر ضرورت گسترش روز افزون روابط دو جانبه در همه ابعاد تاکيد کرد.
به گزارش فارس, رئيس جمهور در اين تماس تلفني با برادرانه توصيف کردن روابط تهران- آنکارا بر نقش مهم دو کشور در تحولات منطقه اي و بين المللي از جمله مسائل جهان اسلام تاکيد و مشورت هاي بيشتر ايران و ترکيه را در راستاي تقويت امنيت و صلح جهاني مفيد ارزيابي کرد.
رجب طيب اردغان نيز ضمن تبريک گفتن موفقيت هاي جمهوري اسلامي ايران در دستيابي به فناوري صلح آميز هسته اي،از فضاي آرام ايجاد شده درباره موضوع هسته اي ايران ابراز خشنودي و بر ضرورت توسعه روابط دو جانبه و افزايش سطح مبادلات دو کشور تاکيد کرد.
نخست وزير ترکيه همچنين ابراز اميدواري کرد با سفر قريب الوقوع وزير امور خارجه اين کشور به تهران زمينه گسترش هر چه بيشتر روابط دو کشور در همه زمينه ها فراهم شود.

نگراني واشنگتن از گسترش روابط ايران و ترکيه
شوراي روابط خارجي آمريکا در گزارشي که در نيويورک منتشر کرد, با اشاره به اختلاف و اشتراک نظرها بين ترکيه و آمريکا در خصوص مسائل عراق، ايران، سوريه و حماس آورده است: توجهات ويژه اقتصادي و نفتي آنکارا در ايران نگراني دولت کاخ سفيد را نسبت به هر گونه تحريم عليه ايران به دليل برنامه هسته اي اش افزايش مي دهد.
اين شورا در گزارش خود تاکيد کرد: آمريکا به دليل نگراني از پيشرفت پرونده هسته اي ايران سعي دارد بر سياست آنکارا در قبال تهران تاثير بگذارد و به همين دليل دولت بوش تصميم به اجراي آموزش هاي نظامي با آنکارا گرفته است و چنانچه بحران روابط آمريکا و ايران افزايش يابد، نحوه روابط ترکيه با تهران به حساس ترين موضوع بين واشنگتن و آنکارا تبديل مي شود.

مکارم شيرازي:
افراطيان را بايد بيدار کرد وگرنه کارها خراب مي شود


آيت الله العظمي مکارم شيرازي، مرزباني از فرهنگ و دين مسلمانان را امري مشکل و در عين حال مورد توجه خداوند دانست.
به گزارش ايسنا, آيت الله العظمي مکارم شيرازي در ديدار جمعي از مسوولان سازمان تبليغات اسلامي کردستان، وجود افراد افراطي را يکي از مشکلات مناطق حاشيه اي کشور عنوان کرد و گفت: برخي افراد دست به اقداماتي مي زنند که در مسير رسيدن ما به اهداف اسلامي مانع ايجاد مي کنند. افراطيان را بايد بيدار کرد. شيخ طوسي چگونه رفتار کرد در حالي که بغداد مرکز شيعه و سني بود. رفتارها را بايد تعديل نمود، در غير اين صورت کارها خراب مي شود.
آيت ا... مکارم شيرازي با بيان اين که افرادي با سو»نيت به دنبال ايجاد اختلاف هستند، افزود: اخيرا در مراکز خاصي از کشورهاي همسايه کتاب هايي نوشته شده که اگر پخش شود، اختلافات شديدي به وجود مي آيد.
آيت ا... مکارم شيرازي تصريح کرد, دشمن، مقدسات اهل تسنن را در قالب خطرناکي مورد انتقاد قرار داده و آن را به نام شيعيان منتشر مي کند.
او تاکيد کرد: ما بايد به شيعيان و سني ها هشدار دهيم تا آنها بدانند پول هايي که آمريکا براي ايجاد اختلاف در نظر گرفته، براي چنين اقداماتي هزينه مي کند. يک عده مامورند تا بر روي اختلافات قومي، مذهبي و منطقه اي کار کنند. ما بايد جلوتر از آن ها ترفند هايشان را خنثي کنيم. تمام حوادث موجود با چند واسطه به غرب و اسراييل ختم مي شود.
آيت ا... مکارم شيرازي با هشدار نسبت به ايجاد جنگ داخلي در عراق، تصريح کرد: دشمنان به شدت قصد دارند در عراق اختلاف ايجاد کنند و اگر تلاش هاي آن ها به نتيجه برسد، عراق تجزيه و مستعمره غرب مي شود.
آيت الله العظمي مکارم شيرازي همچنين در ديدار جمعي از دست اندرکاران راديو سراسري معارف، ايجاد تنوع و تعميق در برنامه هاي شبکه راديويي معارف را خواستار شد.
وي در اين ديدار با تاکيد بر غني سازي برنامه هاي اين شبکه راديويي، بيان داشت: مسوولان راديو معارف سعي کنند زمان پخش برنامه هاي اين شبکه در وقت مناسبي باشد تا مورد توجه مخاطبان قرار گيرد.
مکارم شيرازي، استفاده از برنامه هاي متنوع را در جذب مخاطب و تبيين معارف اسلامي مثبت ارزيابي کرد و گفت: تنوع در برنامه ها عامل اصلي ايجاد جاذبه است; صدا و سيماي ما در زمينه تنوع دچار افراط شده است زيرا براي ايجاد تنوع از روش هاي غربي استفاده مي کنند که اين اقدام به نفع اين رسانه نيست. وي با اشاره به دامنه پخش برنامه هاي راديو معارف تصريح کرد: لازم است دامنه جغرافيايي پخش برنامه هاي اين شبکه گسترش و به زبان هاي مختلف پخش شود. اسلام منحصر به ايران و تشيع نيست. امروز اگر بتوانيم برنامه هاي خود را توسعه دهيم، در زمينه هاي ديگر هم پيشرفت خواهيم کرد.

آصفي : آمريکا عراقي ضعيف و از هم گسيخته
سخنگوي وزارت امور خارجه گفت: متاسفانه آمريکا براي توجيه اشغالگري و استمرار ناموجه حضور نيروهاي خود در عراق ،سياست عراقي ضعيف و از هم گسيخته را در دستور کار دارد.
به گزارش فارس,حميدرضا آصفي ، ضمن رد اتهامات برخي مقامات آمريکايي مبني بر دخالت ايران در عراق،اين اتهامات را در ادامه تلاش مسئولان آمريکايي براي سرپوش گذاشتن بر ضعف هاي آمريکا و توجيه شکست هاي خود در عراق توصيف کرد.
او اظهار کرد: حضور آمريکا در منطقه برخلاف خواست مردم منطقه بوده و همواره با مخالفت هاي گسترده اي در اقصي نقاط جهان از جمله در آمريکا مواجه گرديده است.
سخنگوي وزارت امور خارجه با انزجار از اقدامات تروريستي در عراق و محکوم کردن اين جنايات گفت:در شرايط کنوني، وحدت بين اقوام و گروه هاي مختلف بسيار ضروري است و مردم عراق بايد با هوشياري توطئه هاي خارجي و داخلي را خنثي کنند.
آصفي افزود:برخلاف آمريکا، ايران در همسايگي خود عراق متحد ، قوي و يکپارچه را در جهت تقويت امنيت و ثبات منطقه مي داند.
در همين حال محمد شيخ، سفير عراق در تهران در گفت وگو با ايسنا درباره ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران در قبال مسايل مربوط به کشورش گفت: تحرکات ديپلماسي دو کشور در شرايط فعلي افزايش و گسترش چشم گيري داشته و به نظر مي رسد با توجه به ظرفيت هاي فراوان في مابين، روابط ديپماتيک تهران - بغداد هم چنان رو به جلو به حرکت خود ادامه دهد.
وي تعيين کاظمي قمي از سوي کشورمان براي تصدي سفارت در عراق را نمايانگر عزم راسخ تهران براي تحکيم روابط ديپلماتيک با بغداد دانست و افزود: سفر سيد عبدالعزيز حکيم، رييس ائتلاف عراق يکپارچه به تهران نيز مصداق ديگري از پيشرفت چشم گير در روابط ديپلماتيک ايران و عراق است و در واقع عزم رهبران بلندپايه دو کشور بر اين امر متمرکز شده و اين چيزي است که همه از آن آگاهي دارند.
سفير عراق در تهران علاقه رهبران کشورش براي ايجاد روابط بين تهران - واشنگتن را مورد اشاره قرار داد و گفت: ما بر لزوم انجام اين گفت وگوها تاکيد داريم و مقامات ايران هم انجام آن را به سود ملت عراق پذيرفتند..
شيخ درباره آينده روابط ديپلماتيک ايران و عراق نيز ادامه داد: به اعتقاد ما آينده بسيار روشن است و ان شا » الله اميدواريم که در آينده با برقراري تسهيلاتي چون لغو رواديد بين دو کشور ايران و عراق، گامي موثر در تعميق روابط دو جانبه برداشته باشيم.

دادستان کل کشور:
برقراري امنيت نيازمند حضورپليس مقتدر است
حجت الاسلام و المسلمين دري نجف آبادي در دومين همايش مشترک پليس و قوه قضاييه، با گراميداشت ياد و خاطره شهيد بهشتي و شهداي والامقام هفتم تير و شهيدان فداکار نيروي انتظامي، بر همکاري گسترده و تعامل همه جانبه ناجا و دستگاه قضايي تاکيد کرد.
به گزارش ايسنا، دادستان کل کشور با اشاره به جايگاه حساس دستگاه قضايي و نيروي انتظامي در تامين سلامت و امنيت مبتني بر عدالت در جامعه، به کارگيري نيروهاي متعهد و واجد قابليت ها و شايستگي هاي مقتضي را جهت ايفاي وظايف خطيري که متوجه اين دو نهاد است، لازم و ضروري دانست و تاکيد کرد: به کارگيري نيروي انساني وظيفه شناس و شايسته از اساسي ترين عوامل در تحقق اهداف کلان دستگاه هاي قضايي و انتظامي است.
او وجود نيروي انتظامي با صلابت و قدرتمند را براي حفظ کيان کشور و ملت و برقراري امنيت اجتماعي ضروري دانست و گفت: اگر شايستگي، برازندگي و فرهيختگي لازم که در فرمايشات امام علي (ع) ترسيم شده است، در دستگاه هاي انتظامي، اطلاعاتي و قضايي ما وجود داشته باشد، نتايجي چون حفظ حقوق و کرامت شهروندان و جلب رضايت مردم حاصل خواهد شد.
دري نجف آبادي افزود: منش ما بايد طوري باشد که همگان بدانند ضمن اينکه نظام ما، نظام پرمحبتي است با صلابت هم هست و در برابر مفسدان و جنايتکاران و متجاوزان به حقوق ملت کوتاه نخواهد آمد و با اخلالگران امنيت شهروندان برخوردي قاطع خواهد کرد.
دادستان کل کشور، با اشاره به تحولات موجود در مناسبات جهاني خاطر نشان کرد: بايد با توجه به تاثير و تاثر کشور از فعل و انفعالات جهاني خصوصا درمقوله برقراري امنيت، برنامه ريزي حکيمانه اي مبذول داريم و در اين زمينه از ظرفيت هاي مقتضي در گستره منطقه اي و بين المللي استفاده بهينه کنيم; لازم است در همکاري هاي منطقه اي و با کشورهاي همسايه در راستاي تقويت امنيت مرزها، استرداد مجرمين، همکاري هاي اطلاعاتي و امنيتي و پليسي، تعقيب و مراقبت و... اقدامات مقتضي صورت پذيرد.
دادستان کل کشور، با تاکيد بر ضرورت حکومت انضباط در نيروهاي مسلح و ارتقاي آموزش و تخصص کادر انتظامي خاطرنشان کرد: برقراري امنيت نيازمند حضور فعال پليس مقتدر و منضبط و متخصص و با صلابت و آموزش ديده است.
او تصريح کرد: اگر بخواهيم کشتي انقلاب به ساحل امن مقصود برسد، بايد جهت ارتقاي شاخص امنيت در اقصا نقاط کشور و بسط عدالت و پاسداشت حقوق شهروندي تلاش کنيم. تقويت بنيان خانواده و حفظ حيثيت اجتماعي و عزت و کرامت انساني از جمله ضرورت هاست. نمي توان در کشوري که 70ميليون جمعيت دارد، اجازه جولان به باندهاي تبهکار و مفسدين و جنايتکاران را داد، بلکه بايد به خاطر حفظ حقوق عمومي و مصالح اجتماعي با اين دست بزهکاران و مفسدان برخوردي قاطع داشت; ضمن اينکه برخورد با مجرمان هم بايد عادلانه و حکيمانه و ضابطه مند باشد. تقويت خانواده، پيشگيري از فساد و افساد و برخورد با اخلالگران، عين حقوق شهروندي است. دري نجف آبادي با تاکيد براينکه قضات و ضابطان محترم اهتمام جدي در تحصيل حقايق و کشف جرايم داشته باشند،افزود: درفرآيند تحقيق و بررسي و صدور حکم بايد رويکرد اکتشافي حاکم باشد و لازم است هم قضات و هم نيروي انتظامي عنايت ويژه اي به اين مهم نمايند; چرا که يک بي توجهي و سهل انگاري هزينه گزافي را متوجه کشور و نظام خواهد کرد. بايد تلاش کنيم سوژه دست معاندان و مغرضان ندهيم و وظيفه خود را به احسن وجه ايفا کنيم.
او، همکاري همه جانبه دستگاه اطلاعاتي به روز و کارآمد را ضروري دانست و گفت: در همه موارد دستگاه اطلاعاتي بايد با اشراف جامع اطلاعاتي و حضور فعالانه در عرصه هاي مقتضي به دستگاه قضايي و انتظامي در راستاي ارتقاي امنيت ياري رساند. دادستان کل کشور در ادامه بر تقويت و تداوم همکاري گسترده ضابطان و دستگاه قضايي تاکيد کرد و اهتمام جدي مسوولان امر را جهت تحقق تعامل مطلوب و همکاري راهگشا خواستار شد.

دبير کل موتلفه اسلامي:
انتخابات خبرگان دوقطبي نخواهد شد
دبيرکل حزب موتلفه اسلامي تصريح کرد که انتخابات خبرگان به معناي جناحي آن دوقطبي نخواهد شد; زيرا ابعاد اجتهاد، علم ديني و حوزوي نامزدهاي آن بسيار بالاست.
محمدنبي حبيبي در گفت وگو با ايسنا افزود: البته جناح هايي که با هم در اين انتخابات رقابت مي کنند، به نوعي، از تصميمات مراکز روحاني پشتياني خواهند کرد، اما نوع اثر جناح ها در انتخابات خبرگان از جنس و نوع اثر آن ها در انتخابات مجلس و شوراي شهر نيست.
حبيبي با بيان اين که انتخابات خبرگان، ماهيت ويژه خود را دارد، افزود: مشترکات مبنايي و اعتقادي اصول گرايان مشترکات قابل اعتنايي است، که در اين نوع انتخابات مي تواند بروز و ظهور پيدا کند; بنابراين پيش بيني مي کنم در انتخابات خبرگان يک ائتلاف قابل اعتنا خواهيم داشت.
دبيرکل حزب موتلفه اسلامي تصريح کرد که شانس برقراري ائتلاف بين اصول گرايان بيشتر از جناح دوم خرداد است، اما سران تراز اول اصلاح طلبان نيز در اين تلاشند تا اين ائتلاف صورت گيرد. وي گفت: ائتلاف در درون جناح ها چه دوم خرداد و چه اصول گرا در حال شکل گرفتن است، اما شانس اين هماهنگي را در اصول گرايان بيشتر مي دانم.
حبيبي با بيان اين که حزب متبوعش از فهرست مشترک جامعتين در انتخابات خبرگان حمايت خواهد کرد، گفت: اگر ائتلافي در اصول گرايان صورت گيرد، بر اساس حمايت از تصميم گيري در مراکز حوزوي و روحاني خواهد بود.

احتمال مذاکره مستقيم روساي جمهور ايران و پاکستان
رئيس جمهوري پاکستان اعلام کرد که اگر وزيران سه کشور ايران، هند و پاکستان نتوانند در رابطه با خط لوله گاز ايران به توافق برسند، وي با مذاکره مستقيم با احمدي نژاد رئيس جمهور ايران، کار اين قرارداد را تمام خواهد کرد.
به گزارش مهر ، پرويز مشرف درگفتگو با تلويزيون اقتصادي CNBC پاکستان اظهارکرد :"اگر وزراي سه کشور نتوانند ظرف دو ماه آينده اختلافات را حل و فصل نمايند،وي با مذاکرات مستقيم با محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري ايران برسر اين مسئله موافقت خواهد کرد".
وي با بيان اينکه پاکستان آماده است حتي بدون شرکت هند در اين پروژه، قراردادي را دراين زمينه با ايران منعقد کند، افزود:"اين قرارداد بين من و رئيس جمهوري ايران منعقد خواهد شد".
رئيس جمهوري پاکستان ضمن ابراز اميدواري درباره تسريع بخشيدن در روند موافقت بر سر اين پروژه بيان داشت :"اگر برسر قيمت توافق حاصل شود، اين قرارداد به زودي منعقد خواهد شد، اما نمي تواند تاريخ دقيقي را اعلام کند". مشرف همچنين تصريح کرد:"پاکستان مي داند که ايران بايد سود ببرد، اما بهاي گازخط لوله بايد کمتر از واردات گاز طبيعي مايع باشد. ما خواهان يارانه نيستيم، اما در همين زمان نمي خواهيم به آنها اجازه دهيم که سر ما کلاه گذاشته شود" . او همچنين درباره فشارهاي خارجي بر کشورش براي خروج از اين پروژه خاطرنشان کرد :"وي تحت هيچ فشار خارجي براي عقب نشيني از اين پروژه قرارندارد و اولويت وي برآورده کردن نيازهاي فزاينده پاکستان به انرژي است ".
رئيس جمهوري پاکستان همچنين خاطرنشان کرد :"اگر کسي خواهان توقف ما وعقب نشيني ما از اين پروژه است بايد به ما کمک کند که نيازهاي شديد ما به انرژي تامين شود و از نظر مالي ما را تامين کند، زيرا نمي خواهيم صنايع ما متحمل ضرر شوند ".
آمريکا از هند و پاکستان خواسته است که به جاي ايران، گاز را از ترکمنستان خريداري و از طريق افغانستان وارد کنند . مقام هاي هند، پاکستان و ايران قرار است ماه آينده در دهلي نو گردهم آيند و قرارداد احداث خط لوله گاز ايران - پاکستان - هند را نهايي کنند .

رسيدگي به پرونده سقوط
هواپيماي سي 130 خارج ازنوبت
رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح اعلام کرد: پرونده سقوط هواپيماي سي 130 خارج از روال معمول در دادسراي قضايي نيروهاي مسلح رسيدگي مي شود.
حجت الاسلام "محمدکاظم بهرامي" در گفت و گو با ايرنا, در سمنان افزود: اين پرونده هم اکنون در اختيار دادگاه قرار دارد و قاضي در حال مطالعه آن است. او با اشاره به اينکه با اتمام مطالعه اين پرونده، دادگاه آن تعيين وقت مي شود يادآور شد: اين زمان خيلي طولاني نخواهد بود. او سپس پيشگيري از وقوع جرم را از سياست ها و برنامه هاي سازمان قضايي نيروهاي مسلح اعلام کرد و گفت: با اجراي اين سياست ميزان ورودي پرونده به واحدهاي قضايي نيروهاي مسلح سال گذشته 25درصد کاهش داشته است. بهرامي با اشاره به اينکه در نيروهاي مسلح نسبت به ساير اقشار وقوع جرم کمتر است, گفت: نظم و انضباط و اهتمام فرماندهان به تربيت صحيح از دلايل پايين بودن جرم در نيروهاي مسلح است. او گفت: براي کاهش جرم و پيشگيري از وقوع جرم راهکارهاي مختلفي تعيين شده است که آموزش مسايل قضايي و حقوقي در مجموعه نيروهاي مسلح از جمله اين راهکارهاست.
وزير کشور: مجلس زمان را با رد فوريت لايحه اصلاحيه قانون شوراها از دست داد
وزير کشور, گفت: رد فوريت لايحه اصلاحيه قانون شوراها تنها زمان را از مجلس گرفته است.
به گزارش ايلنا, حجت الاسلام مصطفي پورمحمدي با اشاره به تصويب اصل و کليات لايحه اصلاحيه قانون شوراها در مجلس شوراي اسلامي, گفت: با تصويب کليات اين لايحه، در واقع خواسته وزارت کشور عملي شده است. او، با تاکيد بر اين که تصويب يک فوريت لايحه اصلاحيه قانون شوراها در اولين زمان بررسي اين لايحه، مطلوب وزارت کشور بوده است, افزود: ما خواستار انجام کار کارشناسي در مورد اين لايحه در کميسيون هاي مربوطه بوديم. وزير کشور يادآور شد: با سلب يک فوريت اين لايحه، در واقع فقط زمان از مجلس گرفته شده و هم اکنون اين لايحه در کميسيون هاي مختلف در حال بررسي است و پس از کار کارشناسي در کميسيون ها، به صحن علني مجلس باز مي گردد. پورمحمدي خاطرنشان کرد: دکتر مجيدي, معاون امور اجتماعي و شوراهاي وزارت کشور، به عنوان نماينده وزارت در جلسات بررسي اين لايحه در مجلس شوراي اسلامي حضور دارد. نمايندگان مجلس در ابتدا با يک فوريت لايحه اصلاحيه قانون شوراها موافقت کردند که پس از تهديد اعضاي شوراهاي اسلامي شهرهاي مختلف به استعفا، نمايندگان مجلس در اقدامي بي سابقه راي به سلب فوريت اين لايحه دادند. اعضاي شوراهاي شهرهاي کشور اعتقاد دارند, لايحه ارائه شده از سوي دولت، سبب تضعيف نهاد شوراها مي شود.

مجمع تشخيص مصلحت نظام تصويب کرد;
سياست هاي کلي تشديد مبارزه با مواد مخدرو روان گردان
در ادامه بررسي و مباحث فراگير مجمع تشخيص مصلحت نظام براي تدوين سياست هاي کلي تشديد مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها، در جلسه روزگذشته مجمع نيز، مباحث مربوطه پي گيري شد و چهار بند از اين سياست ها به تصويب رسيد.
به گزارش ايسنا, در اين جلسه که علاوه بر اکثريت اعضا، وزرا و مسوولان ذي ربط از دولت، قوه قضاييه، مجلس شوراي اسلامي، ستاد مبارزه با مواد مخدر، نيروهاي اطلاعاتي، نظامي و انتظامي و سازمان هاي بهزيستي و زندان ها نيز حضور داشتند، پس از ارايه گزارش پيشنهادي کميسيون حقوقي و قضايي مجمع تشخيص، حاضرين به بحث و تبادل نظر پرداختند و موارد ذيل به تصويب رسيد:
1 - مقابله فراگير و قاطع عليه کليه فعاليت ها و اقدامات غيرقانوني مرتبط با مواد مخدر و روان گردان از قبيل کشت، توليد، ورود، صدور، نگهداري، عرضه مواد و نيز کنترل استفاده از پيش سازهاي آن ها.
2- تقويت، توسعه، تجهيز و استفاده فراگير از امکانات اطلاعاتي، نظامي و انتظامي و قضايي در شناسايي و تعقيب و انهدام شبکه ها و مقابله با عوامل اصلي داخلي و بين المللي مرتبط با مواد مخدر و انواع روان گردان ها و پيش سازهاي آن ها.
3- تقويت و تجهيز و توسعه يگان ها و سيستم هاي کنترلي و تمرکز اطلاعات به منظور کنترل مرزها و مبادي ورودي کشور و جلوگيري از اقدامات غيرقانوني مرتبط با مواد مخدر و روان گردان ها و پيش سازهاي آن ها و تقويت ساختار تخصصي مبارزه با مواد مخدر در نيروي انتظامي.
4- اتخاذ راهکارهاي پيشگيرانه در مقابله با تهديدات و آسيب هاي ناشي از مواد مخدر و روان گردان با بهره گيري از امکانات دولتي و غيردولتي با تاکيد بر اقدامات فرهنگي، هنري، آموزشي و تبليغاتي در محيط خانواده و محيط هاي کاري، آموزشي، تربيتي و مراکز فرهنگي و عمومي.
ادامه بررسي و تدوين اين سياست ها به جلسات آينده مجمع موکول شد.

اختصاص بودجه براي بازسازي افغانستان
هيات وزيران در مصوبه اي مبلغ 468 هزار و 500 ميليون ريال از محل اعتبارات قانون بودجه سال 85 براي بازسازي افغانستان اختصاص داد.
به گزارش ايسنا، اين بودجه در اختيار ستاد مشارکت در بازسازي افغانستان قرار مي گيرد تا بر اساس مصوبات ستاد ياد شده براي بازسازي کشور افغانستان هزينه شود.

کاروان تيم ملي فوتبال ايران بامداد شنبه در ميان تدابير شديد امنيتي و در حاليکه نيروهاي پليس فرودگاه مهرآباد را در پوشش کامل قرار داده بود وارد تهران شد.
گفتني است که فريدون زندي، مهدي مهدوي کيا، وحيد هاشميان، علي دايي، رحمان رضايي و برانکو ايوانکوويچ در اين سفر ملي پوشان را همراهي نکردند.
در باره فريدون زندي ، مهدي مهدوي کيا و وحيد هاشميان بايد گفت که اين گروه در آلمان ماندند تا به چگونگي وضعيت حضور در تمرينات تيم هاي باشگاهي خود رسيدگي کنند .
از سوي ديگر رحمان رضايي نيز به ايتاليا رفت تا وضعيت تيم فصل آينده خود را مشخص نمايد .
در مورد علي دايي نيز گفته شد که به امريکا سفر کرد تا به استراحت بپردازد .
اما برانکو ترجيح داد بجاي حضور در ايران و پاسخگويي به عملکرد ناموفق تيمش به کشورش سفر کرده و پس از استراحت کوتاهي براي تماشاي بازي هاي مرحله نيمه نهايي و نهايي به آلمان بازگردد .
شايان ذکر است که بازيکنان و مسوولان تيم ملي در حالي گام به فرودگاه مهرآباد گذاشتند که تدابير شديد امنيتي از سوي نيروهاي امنيتي در نظر گرفته شده بود تا مبادا مردم خشمگين به سوي آنان حمله ببرند .
در اين راستا نيروهاي امنيتي به خبرنگاران و عکاسان رسانه هاي گروهي اجازه ورود به سالن جهت انجام مصاحبه و پوشش خبري ورود ملي پوشان را ندادند.
لازم به توضيح است که ملي پوشان کشورمان از درب فرعي فرودگاه خارج شدند و ترجيح دادند به ميان مردم نيايند. اين در حالي بود که شماري از علاقمندان فوتبال با حضور در فرودگاه مهرآباد با سردادن شعارهايي، نارضايتي خود را از عملکرد تيم ملي اعلام کردند.

محمدرضا پهلوان دبير فدراسيون فوتبال :
برانکو به تهران خواهد آمد
تيم ملي کشورمان بدون برانکو به کشور بازگشت .
در خصوص حضور يا عدم حضور وي در ايران ، محمدرضا پهلوان دبير فدراسيون فوتبال گفت : برانکو ايوانکوويچ سرمربي تيم ملي فوتبال ايران به تهران خواهد آمد.
پهلوان افزود : برانکو علاقمند به فعاليت در ايران نيست و براي تسويه حساب به تهران مي آيد.

با توجه به نتايج نامطلوب تيم ملي در جريان مسابقات جام جهاني 2006 آلمان کارشناسان و تحليلگران از زواياي مختلف به بررسي و آناليز بازي هاي تيم ملي پرداختند که در اين راستا صحبت هاي جواد ا...وردي ، ناصر ابراهيمي ، کاظم سيدعليخاني و حسن روشن را مي خوانيد .
جواد ا... وردي :
فوتبال ايران به زانو درآمد
جواد ا...وردي بازيکن سابق تيم ملي فوتبال ايران گفت: شکست در جام جهاني متوجه يک شخص نيست; بلکه در اين بين فوتبال ايران به زانو درآمده است.
ا... وردي اضافه کرد: به يک نفر نبايد آن قدر فرصت دهند که هم خود را نابود کند و هم حيثيت فوتبال ايران را زير سوال ببرد. آنهايي که اين فرصت را به او دادند، مقصرند.
وي تصريح کرد: اميدوارم رييس آينده فدراسيون با نگاهي به آرشيو عملکرد مديران گذشته، کار خود را آغاز کند و در مسيري صحيح گام بردارد تا بار ديگر شاهد اين مشکلات و آزرده خاطر شدن ملت ايران نباشيم.
ناصر ابراهيمي :
دادکان گذشته خود را فراموش کرد
ناصر ابراهيمي مربي سابق تيم ملي فوتبال ايران گفت: دادکان در 4 سالي که بر مسند رياست فدراسيون تکيه زد، از هيچکس انتقادي را نپذيرفت; در حاليکه در گذشته، خود منتقد مديران فدراسيون بود.
ابراهيمي افزود: بازيکنان تمامي تيم هاي حاضر در جام جهاني در بازي مشکلي از لحاظ بدني و هوازي نداشتند و اين مشکل تنها مختص به تيم ملي ايران بود. نبود يک مربي بدنساز در تيم ملي باعث شد تا ضعف بدني به بزرگ ترين مشکل ملي پوشان تبديل شود.
وي ادامه داد: سال هايي که در تيم ملي مربيگري مي کردم با اين مشکل مواجه نبوديم چرا که مربي چون پرويز کماسي در تيم حضور داشت. بزرگ ترين تيم ها با بهترين بازيکنان نيز در صورت عدم آمادگي جسماني با مشکل مواجه مي شوند.
مربي سابق تيم ملي در مورد انتقادهاي مطرح شده در مورد نتايج تيم در آلمان، اظهار داشت: آنهايي که تا پيش از اعزام تيم ملي به آلمان از کادر فني و رييس فدراسيون حمايت مي کردند، ناگهان همه منتقد شده اند و در مصاحبه هاي مختلف عليه برانکو و دادکان موضع گيري مي کنند. آنها صلاحيت نقد ندارند و کساني مي بايست اتنقاد کنند که از مدت ها قبل با شرايط موجود مخالف بودند.
وي اضافه کرد: فوتبال ما از مدت ها پيش با مشکل مواجه بوده است. 24 سال پيش تيم تحت هدايت من در ورزشگاه امجديه با نتيجه 7 بر يک مقابل ژاپن به برتري دست يافت. امروز ژاپن جز» تيم هاي مطرح دنيا به حساب مي آيد; اما ايران بدون پيشرفت باقيمانده است. هميشه از ايران به عنوان يک قدرت در آسيا نام برده مي شود; اما اين کافي نيست.
کاظم سيدعليخاني :
مسائل شخصي باعث ناراحتي 70 ميليون ايراني شد
کاظم سيدعليخاني بازيکن سابق تيم ملي فوتبال ايران گفت: دخيل بودن مسائل شخصي و سليقه اي در برنامه هاي فدراسيون و تيم باعث شد تا با احساسات 70 ميليون ايراني بازي شود.
سيدعليخاني افزود: در شکست تيم ملي در جام جهاني، مسائلي غير از فوتبال دخالت داشت. برخي بازيکنان شايسته دعوت نشدند چرا که آقايان از آنها خوششان نمي آمد. ترکيب اصلي تيم ملي قابل تغيير نيست. اينکه يک بازيکن براي همه حتي کادر فني تصميم گيري کند، يک فاجعه است.
وي افزود: سرمربي کروات تيم خيلي راحت صحبت هاي گذشته خود را تغيير مي داد. او به نوعي نقش يک سخنگو را ايفا مي کرد و هر بازيکني که به او امر مي شد، به تيم ملي راه مي يافت. برانکو هرگز يک مربي نبود.
بازيکن سابق تيم ملي تصريح کرد: وقتي از حضور برخي بازيکنان در تيم انتقاد مي شود، مي گويند که سال هاي آخر فوتبالشان است و بگذاريد در جام جهاني حاضر شوند. اين مسابقات جاي تمام شده ها نيست. مي گويند براي فوتبال ما زحمت کشيده اند; اما بايد گفت که اين نفرات هر چه دارند از تيم ملي است و براي خود زحمت کشيده اند و نبايد بر سر تيم ملي منت بگذارند.
حسن روشن :
مديريت ضعيف مسوولان، دليل اصلي ناکامي تيم ملي فوتبال بود
حسن روشن بازيکن سابق تيم ملي فوتبال کشورمان گفت: هنگامي که مديريت تيم ملي برنامه مشخصي براي حضور در جام جهاني نداشته باشد، نتيجه اي بهتر از اين رقم نخواهد خورد.
وي به ايسنا گفت: اين نتايج ضعيف از قبل قابل پيش بيني بود. نابساماني تيم ملي و بي برنامگي آن در درجه اول و فقدان مديريت صحيح در تشکيل يک تيم هماهنگ و منسجم از دلايل اين ناکامي بود.
وي ادامه داد: هنگامي که صعود ايران به جام جهاني آلمان مسجل شد از همان زمان برنامه مسوولان تيم براي موفقيت در اين مسابقات متوقف شد. اين در حالي بود که ساير تيم هاي صعود کننده به جام جهاني از اين زمان برنامه هاي اصلي خود را آغاز کردند. متاسفانه ما در مهم ترين مقطع زماني بسيار بي برنامه و ناهماهنگ عمل کرديم.
روشن با تاکيد بر ضعف کادر فني تيم ملي اظهار داشت: برانکو براي هدايت تيم ملي ايران توانايي هاي لازم را نداشت. اين کادر بيشتر براي هدايت يک تيم باشگاهي مفيد بود و دانش و بينش لازم را براي هدايت ملي پوشان نداشت. ما عملا در جام جهاني حرفي براي گفتن نداشتيم و از نظر تاکتيک و شيوه بازي در حد صفر بوديم.
بازيکن سابق تيم ملي در جام جهاني 78 افزود: عدم مديريت صحيح در تيم ملي بزرگ ترين لطمه را به اين تيم وارد آورد. در حالي که تمامي شرايط براي حضوري شايسته در جام جهاني مهيا و آماده بود همه چيز به گونه اي ديگر رقم خورد و يکي از بهترين تيم هاي سال هاي اخير فوتبال ايران ضعيف ترين نتايج را کسب کرد.

بعد از ديدار تيم هاي ايران و پرتغال که با شکست 2 بر صفر ملي پوشان ايران همراه بود در خصوص علي کريمي و رفتارش پس از تعويض بسيار گفته و بسيار نوشته شد که اکثر آنها با واقعيت منطبق نبود . بر همين اساس در روزيکه تيم ملي به کشورمان بازگشت علي کريمي نيز به همراه ساير ملي پوشان به تهران آمد تا پاسخگوي عملکرد خود در جريان بازي هاي جام جهاني باشد .
کريمي در خصوص وضعيت برانکو گفت : اگر برانکو شجاعت و جسارت پاسخگويي درباره نتايج تيم ملي را داشت، همراه با ساير افراد به ايران باز مي گشت.
وي افزود: برانکو ايوانکوويچ مربي شجاعي نيست. اگر غير از اين بود، به تهران باز مي گشت و جواب علاقمندان را مي داد.
وي با ابراز تاسف از بازي هاي ضعيف تيم ملي ايران در جام جهاني اظهار داشت: اگر ايران مربي کارآمدي داشت نبايد بازيکن مصدومي مثل مرا حتي 5 دقيقه بازي مي داد، برانکو تا کنون صحبت هاي فراواني را در اين خصوص انجام داده است; اما اگر جسارت داشت به ايران مي آمد تا به طور مستقيم پاسخگوي سوالات مردم باشد.
کريمي درخصوص اينکه آيا برانکو اختياري در تيم ملي داشت يا نداشت ، گفت : من تاکنون در اين مورد حرفي نزده ام و از اين به بعد نيز کلامي نخواهم گفت .
کريمي در مورد حرکت ناشايست خود پس از تعويض در بازي با پرتغال گفت : علت اصلي آن عصبانيت من بود. در آن ديدار نتوانستم بازي خوبي را از خود نشان دهم و همين مساله روي اعصابم تاثير منفي گذاشته بود. اين حرکت ها را زيدان نيز مرتکب مي شود.
کريمي از مردم عذرخواهي کرد و افزود: از اينکه نتوانستم انتظارات را برآورده کنم از مردم عذرخواهي مي کنم.
وي در پايان درباره علل نتايج ضعيف تيم ملي اظهار داشت: اکنون زمان بررسي علت اين مسائل نيست، پيش از آغاز بازي ها بايد به دنبال رفع مشکلات مي بوديم که اين اتفاق نيافتاد.

پرويزپرستويي هنرمند تواناي پرقدرت سينما،تلويزيون وتئاتر کشورکه به تازگي پس از اجراي نمايش فنز در کانادا،به ايران برگشته است در يک گفت وگوي تلفني به سوالات خبرنگار ما پاسخ داد.
شما بعد از مدت ها به تئاتر برگشتيد، آيا بازهم شما را در عرصه تئاتر خواهيم ديد؟
15 سال با گروه کوچ، در تئاتر فعاليت داشتم و از سال 48 به مدت 15 سال به طور پيوسته در اين گروه کار مي کردم و آخرين کارم ، بازي در نمايش عشق آباد بود. تصميم ندارم از سينما کناره گيري کنم، ولي چون از تئاتر شروع کرده ام به نظر خودم به تئاتر تعلق دارم و در واقع در حال حاضر احساس نياز به تئاتر در من بوجود آمده است و به همين دليل تصميم گرفتم که دوباره روي صحنه بروم و به جرات مي گويم اگر در سينما رشد کردم، اين رشد را مديون تئاتر هستم و هر از گاهي نياز دارم که به تئاتر برگردم. براي من سينما با تئاتر هيچ تفاوتي ندارد. يکي از دغدغه هاي ذهني من هميشه تئاتر بوده است ولي حالا به طور کامل راضي شده ام و اين تجربه را خيلي دوست دارم.
از حال و هواي نمايش فنز برايمان بگوييد؟
فضاي کارفضايي ورزشي است و فنزدر اصل به معني طرفداران فوتبال است .اين خانواده طرفدار تيم منچستر يونايتد است و فضاي قصه در منچستراتفاق مي افتد فضايي کاملا چالشي و توائم با درگيري هاي خانوادگي که دقيقا نقطه مقابل آن را که آبي و قرمز است ما در ايران داريم ولي اين ظاهر قضيه است و ريشه کار در اوباش گري در منچستر و طرفداران آن رخ مي دهد و بحث تعصب است که محمد رحمانيان در قالب فوتبال آن را گنجانده که هرکجا تعصب بيش از حد باشد باعث ويراني و تخريب اجتماع مي شود.
با توجه به اينکه پدر ترانه عليدوستي از فوتباليست هاي مطرح کشور بودند آيا آقاي رحمانيان با ايشان درباره فوتبال مشاوره کردند؟
اين کار توا»م با مشاوره و تحقيق بوده و تمام تاريخ ها يش واقعي است و اينکه رحمانيان با حميدعليدوستي هم مشاوره داشته يا نه آگاهي ندارم. فقط مي دانم که ايشان تحقيقات گسترده اي داشتند.
در حال حاظر که جام جهاني فوتبال مطرح است فکر مي کنيد فنز چقدر به اين حال وهوا نزديک است؟
بحث اين است که فنز تاريخ مصرف ندارد و درهر زمان و در هر مکاني قابل مطرح شدن و اجرا مي باشد.چون فضاي کار به ظاهر فوتبال است ولي مسائل اجتمايي در آن مطرح است.
از استقبال مردم در ايران و ديگر کشورها در مورد اجراي فنز بگوييد؟
در ايران که اين استقبال را شاهد بوديد و ديديد که حتي مردم شب توي صف مي خوابيدند تا بليت گيرشان بيايد و آن سوي دنيا هم هر چند کارهايي که تاکنون از ايران به خارج از کشور رفته است بيشتر ملودرامهاي اجتماعي بوده ولي اين کار هم باوجود لحظات طنزي که داشت خمير مايه اش جدي بود .ودر دبي با اينکه وقتي ما رفتيم امير دبي تازه فوت کرده بودولي استقبال از اين نمايش بسيار غير منتظره بود .واجراي ما در چند شب هميشه با سالنهاي پر همراه بود و استقبال از اجرا ي ما در سوئد هم بسيار غير منتظره بود وهمچنين شبي که در اوتاوا اجرا داشتيم ما 4 اجرا در کانادا داشتيم در تورنتو در دانشگاه يورک براي دانشجويان و3 اجرا ي عمومي هم داشتيم که بااستقبال يسيار خوبي روبرو شد.آخرين اجراي ما هم در ون کوور بود در سالني به مراتب بزرگتر از تئاتر شهر .ما معمولا به تجربه شاهد بوده ايم که پس از برگزاري کنسرتي در يک شهر به دلايل گوناگون ازجمله هزينه تهيه بليت جذب مخاطب براي يک نمايش آنهم با فاصله کوتاه يک هفته اي پس از کنسرت بسيار سخت است .ولي نمايش فنز خوشبختانه با استقبال بسيارخوبي روبرو شدکه واقعا بي نظير بود واميدوارم اينگونه استقبالها از ديگر تئاترهاي کشورما وگروههاي مختلف تئاتري که نمايش هايشان رابراي اجرا به خارج از کشور مي برند ، تداوم داشته باشد .تاگروههاي نمايشي بتوانند کارهاي خوب خود را مرتبابه خارج ببرند ومورد استقبال قرار بگيرند . ما شاهد بوديم که نتيجه کارخوب استقبال خوب است . که اين کارهم بسيارتاثيرگذار بود من حتي درتصورم نبود که اين همه جمعيت براي تماشاي نمايش فنزبيايند
اگر با توجه به صداي خوبتان از شما براي گويندگي در صدا وسيما وبخش ورزشي دعوت شود حاضر به گذشتن از حرفه بازيگري هستيد؟
اصلا ، من گويندگي را دوست ندارم وآن چند کاري را که شما ديديد به صورت کاست کارکردم وفقط هم با شرکت دارينوش اين کار را انجام داده وپيشنهادهاي ديگر رانپذيرفته ام کارهاي دلي بوده اند ومن به عنوان شغل وحرفه به آن نگاه نکرده ام .من کارم بازيگري است وآنقدر آن را دوست دارم که با هيچ حرفه ديگري عوض نمي کنم
آيا باز هم فنز را اجرا خواهيد کرد ؟
فکر نمي کنم اجراي ديگري داشته باشيم .اجراي ون کوور آخرين اجراي ما بود واين کاري است که بايد گروهي اجرا شود
درحال حاضر مشغول چه کاري هستيد ؟
درحال بازي درمجموعه ي تلويزيوني " زير تيغ" به کارگرداني محمدرضا هنرمند هستم که روزهاي پاياني فيلمبرداري خودراطي مي کند.سريال "زير تيغ"، درباره دو دوست قديمي به نامهاي محمود و جعفر است که محمود قصد دارد با ازدواج دخترش با پسر جعفر اين دوستي را محکم تر کند. اين در حاليست که در محيط کار براي محمود که انباردار کارخانه است. مشکل به وجود آمده و وي مجرم شناخته مي شود. زير تيغ مجموعه اي پر لوکيشن و پر بازيگراست و تمامي لوکيشن هاي اين سريال در تهران قرارداشته است وبا خانم معتمد آريا وآتيلا پسياني همکاري دارم
وکاربعدي؟
تا کنون صحبتهايي براي بازي در چند فيلم شده ولي هنوز هيچ کدام قطعي نشده است.
فنز نمايشگر خانواده اي است که اعضاي آن از طرفداران و تماشاچيان سرسخت و البته متعصب فوتبال هستند و تيم محبوب و مورد علاقه آنها "منچستر يونايتد" است.
داستان در دهه شصت، قبل از جام جهاني 1966 و در شهر منچستر اتفاق مي افتد.نام نمايشنامه S.N.A.F از اول اسامي شخصيت هاي داستان نمايش گرفته شده است که جملگي اعضاي يک خانواده هستند: فرانکي (پرويز پرستويي)، اگنس (ترانه عليدوستي)، نانسي (مهتاب نصيرپور) و ساني (حبيب رضايي).
عشق فرانکي به فوتبال از او تماشاگر و طرفدار دو آتشه "تيم منچستر يونايتد" ساخته است که همه چيز را در زندگي با معيار فوتبال مي سنجد و به خاطر اعتقادش به فوتبال به آساني دست به خشونت مي زند.
در صحنه اي از نمايش، جام طلايي فوتبال دزديده مي شود و زماني که از کاميون سارقين به بيرون پرت مي شود، به طوراتفاقي به دست فرانکي مي افتد. وقتي فرانکي جام را به خانه مي برد، نانسي همسرش، که هميشه تلاش مي کند از خشونت و خلاف کاري هاي او جلو گيري کند از فرانکي مي خواهد که جام را پس دهد ولي او اعتقاد دارد به پاس عمري هواداري از فو تبال، اين جام حق اوست و خداوند اين جام را به او هديه کرده است.
تعصب تصوير شده در نمايش فنز مي تواند تصويري نمادين از تعصبات سنتي يا ملي در جامعه امروز ايران را به ياد تماشاگر آورد.گرچه ظاهرا داستان سالها پيش در شهر منچستر اتفاق مي افتد ولي محتواي آن تازه و امروزي به نظر مي آيد و البته بازتابي از مسائل کوچک و بزرگ روز است!
در پايان نمايش نانسي، همسر فرانکي، ديگر تحمل زندگي مشترک با او را ندارد و او را ترک مي کند. ساني، برادر فرانکي که بيمار است جام را به فدراسيون برمي گرداند و در انتها بر اثر هيجان زياد، جانش را از دست مي دهد و فرانکي تنها مي ماند. اين نمايش بدون تفسيري گسترده تر مي تواند براي طرفدران "سينه چاک" تيمهاي پيروزي و استقلال نيز "پند آموز" باشد.
نمايش فنز با اجراي مشترک ترانه اي با صداي مهتاب نصير پور و ترانه عليدوستي و نيز رقص حبيب رضايي که ظاهرا تخيلي در ذهن فرانکي است، پايان مي يابد.
باشگاه منچستر يونايتد که مشهورترين باشگاه فوتبال در انگليس است، امسال موضوع اصلي يکي از پرطرفدارترين نمايش ها در ايران بود.
نمايش "فنز" به نويسندگي و کارگرداني محمد رحمانيان، از آنچنان استقبالي از سوي مخاطبان برخوردار بود که مسوولان سالن تئاتر مجبور بودند براي جاي دادن جمعيت از صندلي هاي اضافي استفاده کنند.
رحمانيان درگفت وگو باخبرگزاري رويتر گفت: از مدت ها پيش مي خواستم درباره ي خشونت ناشي از تعصب نمايشنامه اي بنويسم تا اينکه به موضوع فوتبال (به عنوان يک ابزار) برخوردم. به راستي در جهان کدام کشور مي تواند مانندانگليس براي لوکيشن يک چنين نمايشنامه اي مناسب باشد. رحمانيان که تنها يک بار ديدار کوتاهي از انگلستان داشته است، گفت: تحقيق براي نوشتن اين اثر، دو سال به طول انجاميد. در جريان اين تحقيقات من به وب سايت هاي متفاوتي سرزدم، با هوادارن چندين تيم گفت و گو کردم، به راستي اين نمايش يکي از مشکل ترين کارهاي نويسندگي من بود. به رغم اينکه محل وقوع اين داستان يک کشور خارجي است، اما طرفداران زيادي را در ايران به سوي خود جلب کرد.

کاشان - خبرنگار آفرينش
خورشيد در حرکت ساليانه خود از ديد مناظر زميني ، در آغاز تابستان به بالاترين نقطه طلوع و غروب خود مي رسد که به اندازه 23/5 درجه از نقطه اعتدالين فاصله مي گيرد . در اين هنگام خورشيد از بالاترين جايگاه طلوع خود در افق شمال خاوري بر مي تابد و در بالاترين جايگاه غروبگاهي خود در افق شمال باختري فرو مي رود . حرکت روزانه خورشيد در آسمان نيز در اين هنگام به بالاترين خط سير خود باز مي رسد که بيش از ديگر روزهاي سال به قطب آسماني نزديک شده و در نتيجه بلندترين روز سال و کوتاه ترين شب سال را پديد مي آورد . در اين هنگام براي مردمان باستان که دلبستگي فراواني به پديده هاي کيهاني داشته و چنين پديده هايي را در زندگي روزمره و آيين ها و باورداشت هاي خود دخالت مي داده اند ، اهميت بسياري داشته است و آيين ها و جشن هاي پر شماري را در اين هنگام برپا مي کردند . اما از سوي ديگر لازمه تشخيص هنگام فرا رسيدن آغاز تابستان و انقلاب تابستاني در دوران باستان ، شاخصي براي اندازه گيري آن است .اين شاخص ها همانا تقويم هاي آفتابي است که يکي از آنها تقويم هاي آفتابي چارتاقي مانند ، به ويژه چارتاقي نياسر در غرب کاشان است .
در چارتاقي نياسر ، ساز و کاري انديشيده و ساخته شده است که چند هنگام ساليانه را مي توان با ديدار طلوع خورشيد از ميان روزنه هاي تشکيل شده در ميان اضلاع داخلي پايه هاي بنا ، تشخيص داد .
اين چارتاقي يکي از سالم ترين بناهاي تقويمي ايران است که در سال 1317 به شماره 316 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است . همچنين ديوار قلعه چارتاقي در سال 1384 توسط پايگاه ميراث فرهنگي شهر تاريخي نياسر شناسايي و به شماره 14431 در فهرست آثار ملي ايران ثبت شده است .
از جمله ويژگي هاي تقويمي شناخته شده چارتاقي ; رصد خورشيد در اول انقلاب تابستاني و زمستاني است . پايگاه ميراث فرهنگي و گردشگري شهر تاريخي نياسر با همکاري شهرداري و علاقه مندان و باستان شناسان آيين ديدار تولد خورشيد در اول زمستان و تابستان هر سال برگزار مي کند .
امسال نيز همچون سال هاي گذشته ، مراسم ديدار از طلوع خورشيد (انقلاب تابستاني) و چارتاقي نياسر و پاسداشت آيين هاي کهن آغاز تابستاني ، با حضور دوستداران اختر باستانشناس ايراني و ديگر علاقه مندان در بامداد روز آدينه دوم تير ماه به ياري پايگاه ميراث فرهنگي و شهرداري نياسر در کنار چارتاقي نياسر برگزار شد .

مي گويند نياز ما در اختراع است اما هرگز از ياد نبريم که اگر عشق به نوآوري و ميل به پژوهش در آدمي وجود نمي داشت وي هرگز موفق به فتح قله هاي دانش نمي شد ايران امروز که جواناني سرشار از استعداد و ميل به پژوهش و نوآوري را در دل خود جاي داده است مي رود تا با سرعت هر چه تمامتر به تکنولوژي عصر مدرن بپيوندد.
اما چنين به نظر مي رسد که در فضاي موجود دانشگاه ها ي کشور اين نوآوري به دليل پيشي گرفتن فعاليتهاي آموزشي از فعاليتها پژوهشي اين عشق به نوآوري به شدت تحت تاثير سيستم آموزشي صرف قرار گرفته است .
تا جايي که پژوهشگران چنان که بايد قادر به انجام فعاليتهاي پژوهشي خود به دليل کمبود امکانات و هزينه هاي بالاي پژوهش در کشور نيستند . و افراد کمي نيز به انجام فعاليتهاي پژوهشي علاقه نشان مي دهند .
دکتر علي شب آذر معاون پژوهشي دانشکده ادبيات و علوم انساني دانشگاه تهران با اشاره به اين مطلب که امور آموزشي مشکلات و مسائل بخش پژوهشي را در بر ندارد گفت : بدون ترديد در صورتي که پژوهش گران در طول چند سال فعاليت خود به نحو مطلوبي تامين مالي نشوند خواه يا ناخواه امور پژوهشي را ترک کرده و روي به امور اموزشي خواهند آورد .
از اين رو شناسايي نيازهاي جامعه پژوهشي کشور در کنار تشويق پژوهشگران به امر پژوهش لازمه رشد و تعالي اين قشر تاثير گذار جامعه است.
وي با بيان اينکه دستگاه هاي اجرايي کشور موفق نشده اند نيازهاي واقعي خود را درباره خلاهاي موجود کشور در زمينه پژوهش اعلام کنند افزود : بزرگترين مشکلي که جامعه پژوهشي هم اکنون با آن در حال دست و پنجه نرم کردن است بحران هويت و علوم انساني است . در همين راستا مسوولان ذي ربط بايد سمت و سوي طرح هاي پژوهشي و مسائل مورد نياز براي آن را به روشني مشخص کنند.
وي به طرح هاي پژوهشي که در دانشکده ادبيات و علوم انساني دانشگاه تهران سالهاست در بايگاني به سر مي برد و مورد استفاده چنداني قرار نگرفته اند اشاره کرده و ادامه داد دليل اين امر عدم پيوند ميان طرح هاي پژوهشي و نبود تطابق ميان طرح هاي پژوهشي و نيازهاي جامعه امروز است . چرا که طرح هاي پژوهشي مي بايست با توجه به اعتبار ويژه استادان ارائه شود اما متاسفانه اين اعتبارات هم اکنون تنها در غالب گزارش هاي 30 الي 40 صفحه اي به بايگاني مراکز آموزشي سپرده مي شود .
شب آذر به طرح هاي کلان پژوهشي اشاره و تاکيد کرد اين طرح ها براي انکه بتواند خلا موجود در مسايل پژوهشي کشور را از ميان بردارند نياز به برنامه ريزي و ساير نهادهاي فعال خارج از دانشگاه همچون وزارت فرهنگ و ارشاد الامي ، وزارت مخابرات، و ساير ارگانها دارد.
در اين راستا مراکز دولتي بايد طرح هاي متنوعي را در زمينه هاي مختلف علمي ، پژهشي به دانشگاه ها ارائه کنند و دانشگاه ها نيز با استفاده از نيروهاي جوان و خلاق طرح هاي پژوهشي ارائه شده را به عرصه ظهور برسانند.
وي افزود : مشکل امروز جامعه پژوهش ساخت انسان پژوهشگر واقعي است . چرا که پژوهش سطحي و غير واقعي جواب مثبتي به نيازهاي جامعه نداده و تنها زماني موفق به ايجاد عشق به پژوهش در کشور خود خواهيم شد که تعداد افراد انگشت شماري که به دنبال پژوهش واقعي هستند شناسايي کرده و تحت حمايت خود قرار دهيم از سوي ديگر هرنهضت علمي بايد پايه و اساس انساني داشته و علوم انساني در ان نقش اساسي را ايفا کند اين در حالي است که علوم انساني در جامعه ما جايگاه خود را باز نکرده و نيازمند توجه بيشتري است . در اين صورت ديگر کليه نوآوري هاي ما در خدمت ديگران قرار گرفته و پژوهشگران با وابستگي و تعهد بيشتري به مرز و بوم خود خدمت خواهند کرد.

طي مبادلات روز شنبه بورس، شاخص کل با 2/9 واحد افزايش به 9579/8رسيد.


پارس خودرو 59.6 123 989,1
چرخشگر 2 98 004,5
سيمان بهبهان 2 235 013,12
بهنوش ايران 2 222 329,11
توليد سموم علف کش 2 235 014,12
شهد 2 190 690,9
پتروشيمي آبادان 99.1 199 181,10
تولي پرس 99.1 156 003,8
لبنيات پاک 99.1 109 574,5
سيمان تهران 99.1 142 263,7
فولاد کاويان 96.1 43 237,2
خوراک دام پارس 9.1 108 789,5
سايپا 68.1 74 470,4
لاستيک دنا 5.1 38 568,2
بانک پارسيان 46.0 7 545,1
کمک فنر ايندامين 41.0 11 680,2
ايران خودرو 32.0 11 475,3
رينگ سازي مشهد 09.0 1 057,1
نورد آلومينيوم 02.0 1 270,4
داروسازي فارابي 11.0- 10- 000,9
گروه بهمن 96.1- 40- 005,2
کالسيمين 2- 564- 685,27


اين نسخه 4494 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
تست
پژوهش