جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/04/10 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2517


اطلاعيه دانشگاه آزاد اسلامي در مورد تاريخ، ساعت و محل توزيع کارت ورود به جلسه آزمون رشته هاي غيرپزشکي سال 1385


رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام:
حضور مردم در صحنه مي تواند درسي براي دشمنان باشد


تذکر مخبر کميسيون عمران مجلس;
دولت قيمت مسکن را کنترل کند

رييس سازمان سنجش آموزش کشور با بيان اينکه نتايج اوليه کنکور سراسري سال 1385 در اواسط مرداد ماه اعلام مي شود، گفت: با توجه به افزايش ظرفيت پذيرش موسسات آموزش عالي کشور به خصوص دانشگاه پيام نور، در کنکور امسال از هر «سه داوطلب، يک نفر» پذيرش مي شود.
دکتر عبدالرسول پورعباس در حاشيه بازيد از حوزه برگزاري کنکور در اسلامشهر به ايسنا ، اظهار کرد: حدود 450 هزار نفر امسال از طريق کنکور در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي کشور پذيرفته مي شوند.
وي همچنين درباره کليد سوالات نيز اظهار کرد: کليد اوليه سوالات سه ساعت بعد از برگزاري آزمون هر يک از گروه هاي آزمايشي از طريق سايت سازمان سنجش منتشر مي شود.
رييس سازمان سنجش در عين حال گفت: البته کليد اوليه، غير قابل استناد است ولي کليد نهايي سوالات پس از پايان آخرين آزمون - آزمون گروه آزمايشي علوم انساني - در روزهاي دوشنبه يا سه شنبه بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني org.sanjesh.www قرار مي گيرد.
دکتر پورعباس در ادامه با تاکيد بر امنيت آزمون امسال گفت: با اعمال دستورالعملهاي جديد و همچنين اعمال آيين نامه برخورد با تخلفات و جرايم آزمونهاي سراسري، کنکور در کليه حوزه ها در کمال صحت و سلامت برگزار مي شود.
رييس سازمان سنجش در ادامه با اشاره به اعمال محدوديت پذيرش جنسيتي در برخي از رشته هاي کنکور، به ايسنا اظهار کرد: با توجه به نياز کشور در برخي از رشته ها ، که حدود 7 تا 8 رشته است، طبق روال سالهاي گذشته پذيرش به صورت جنسيتي انجام مي شود.
دکتر پورعباس همچنين در حاشيه بازديد از حوزه داوطلبان معلول جسمي و حرکتي در دانشکده توانبخشي نيز اظهار کرد: تسهيلات مناسبي براي اين دسته از داوطلبان از جمله ارائه برخي از دروس با خط بريل و همچنين قراردادن منشي براي برخي از داوطلبان نابينا و ناشنوا پيش بيني و ارايه شده است.
وي با بيان اينکه منشي ها از دانشجويان دانشکده توانبخشي هستند، اظهار کرد: اين افراد بهترين نحوه برخورد با اين دسته از داوطلبان را خواهند داشت، البته برخي از اين داوطلبان معلول خواستار تهيه پاسخنامه به صورت بريل بودند که اين تقاضاي داوطلبان به صورت کارشناسي بررسي خواهد شد.
دکتر پورعباس همچنين با تاکيد بر وارد کردن کد دفترچه سوالات در پاسخنامه اظهار کرد: امسال سوالات در گروه هاي آزمايشي رياضي، تجربي و علوم انساني در شش چيدمان مختلف تهيه شده است و هر دفترچه کد مربوط به خود را دارد، بنابراين داوطلبان بايد نسبت به اين موضوع دقت لازم را داشته باشند و کد دفترچه را در پاسخنامه وارد کنند چرا که در اين غير اين صورت پاسخنامه آنها تصحيح نخواهد شد.

مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در اطلاعيه اي اعلام کرد:
دانشگاه آزاد اسلامي به منظور رفاه حال آن دسته از داوطلبان غيربومي واحدهاي دانشگاهي که به هر دليلي امکان مراجعه در زمانهاي توزيع کارت را ندارند، در روز چهارشنبه 14 تيرماه نيز اقدام به توزيع کارت مي کند.
در اين اطلاعيه آمده است: داوطلبان غير بومي واحدهاي دانشگاهي مي توانند در روز چهارشنبه 14 تيرماه براي دريافت کارت ورود به جلسه به واحد دانشگاهي انتخاب اول خود مراجعه نمايند.
براي کسب اطلاعات بيشتر به سايت مرکز آزمون به آدرس net.moonza.www مراجعه فر ماييد .

پس از برگزاري آزمون اولين گروه آزمايشي (علوم رياضي و فني) پاسخنامه هاي داوطلبين وارد قرنطينه شماره 2 که پس از آزمون تشکيل مي شود، شده است.
دکتر "عبدالرسول پورعباس" -رئيس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با مهر افزود: کنکور گروه آزمايشي رياضي و فني با کمترين مشکل برگزار شد و آزمون گروه آزمايشي هنر نيز راس ساعت 3/5 عصر ديروز (جمعه 9 تير ماه) برگزار شد
وي اظهار داشت: تنها نکته اي که سازمان سنجش را نگران کرده است وارد نکردن کد دفترچه در پاسخنامه است. سازمان سنجش بدين وسيله تاکيد مي کند داوطلبان کد دفترچه هاي آزمون را که متفاوت نيز هستند در پاسخنامه ها درج کنند. علي رغم اينکه اين موضوع بارها در جلسه آزمون توسط رابطين اعلام شد اما سازمان سنجش با موارد عدم درج کد دفترچه از سوي داوطلبان مواجه شده است.
رئيس سازمان سنجش آموزش گفت: کنکور سال جاري با حضور 30 تيم بازرسي از تهران و معاونين وزارت علوم در استان هاي ديگر برگزار مي شود.
وي تاکيد کرد: پس از برگزاري آزمون اولين گروه آزمايشي پاسخنامه هاي داوطلبين وارد قرنطينه شماره 2 که پس از آزمون تشکيل مي شود، شده است.
رئيس سازمان سنجش افزود: پاسخنامه ها تا پايان آخرين روز آزمون به طور مستمر به اين قرنطينه وارد مي شوند.
پورعباس اظهار داشت: هم اکنون پاسخنامه گروه آزمايشي رياضي و فني در قرنطينه توسط ماشين هاي علامت خوان با حساسيت و درجه متفاوت قرائت مي شوند. خواندن پاسخنامه ها توسط ماشين هاي علامت خوان به مدت 10 تا 12 روز در قرنطينه به طول مي انجامد که پس از آن مراحل ديگر تصحيح نمره کل، تراز و .. آغاز مي شود.

حذف ضريب حق التدريس از مقاطع کارشناسي ارشد و دکتراي دانشگاه تهران در سومين جلسه شوراي دانشگاه در سال 1385 که به رياست آيت الله عميد زنجاني برگزار شد به تصويب رسيد.
به گزارش مهر، سومين جلسه شوراي دانشگاه در سال 1385 در تاريخ 6 تير ماه به رياست آيت ا... عميد زنجاني برگزار شد. در اين جلسه که با حضور اعضاي شورا در تالار اميرکبير برگزار شد، دکتر مقاري، معاون طرح و برنامه دانشگاه گزارشي از وضعيت بودجه و اعتبارات دانشگاه و تخصيص آن به واحدهاي دانشگاهي ارايه کرد.
اعطاي پايه ترفيع تشويقي به اعضاي هيات علمي که داراي مقام قهرماني بين المللي ورزشي هستند، حذف ضريب حق التدريس از مقاطع تحصيلات تکميلي و طرح تمام وقتي اعضاي هئيت علمي و آئين نامه ترفيع از جمله موضوعاتي بود که در اين جلسه مورد بحث و بررسي قرار گرفت. همچنين با راي موافق اکثريت اعضاي اين شورا "حذف ضريب حق التدريس از مقاطع کارشناسي ارشد و دکترا" به تصويب رسيد.
در اين نشست دکتر حسيني ، معاون آموزشي دانشگاه نيز گزارشي از موضوع تمام وقتي اعضاي هيات علمي ارايه کرد که اين آئين در پايان جلسه به تصويب رسيد. گفتني است دکتر ضرغام، رئيس پرديس کيش دانشگاه تهران نيز در اين جلسه گزارشي از روند راه اندازي اين پرديس و ايجاد رشته هاي جديد که پتانسيل رقابت با دانشگاه هاي حاشيه خليج فارس را افزايش دهد ارايه کرد.

وزيران امور خارجه کشورهاي صنعتي "گروه هشت" با انتشار بيانيه اي ابراز اميدواري کردند ايران در جريان ديدار آينده "علي لاريجاني" و "خاوير سولانا" پاسخ دقيق و عيني به بسته پيشنهادي گروه 1+5 بدهد.
به گزارش ايرنا, در اين بيانيه که در خاتمه اجلاس وزيران خارجه گروه هشت در مسکو صادر شد، از آنچه که "عدم واکنش رسمي ايران به پيشنهاد مثبت گروه" خوانده شده، ابراز ياس و دلسردي شده است.
بيانيه مي افزايد: ما انتظار پاسخ ايران به بسته پيشنهادي گروه 1+5 در ديدار لاريجاني و سولانا در پنجم جولاي (14 تيرماه) و نيز نهايي شدن اين بحث ها را داريم.
در بيانيه وزيران امور خارجه گروه هشت خاطرنشان شده است بسته پيشنهادي گروه 1+5 در ديدار مديران سياسي وزارت امور خارجه کشورهاي روسيه، آمريکا، چين،انگليس، فرانسه و آلمان در وين مورد توافق قرار گرفته است.
"هدف از ارائه اين پيشنهاد دستيابي به توافق جامع و دراز مدت با ايران براساس احترام متقابل و تامين تضمين هاي بين المللي در مورد ماهيت صلح آميز برنامه هاي هسته اي اين کشور است"
وزيران گروه هشت تاکيد کردند: چنين توافقي امکان استفاده از فوايد فناوريهاي هسته اي پيشرفته براي مردم ايران را فراهم مي سازد و امتيازات اقتصادي و سياسي درازمدت براي اين کشور به ارمغان مي آورد.
در پايان اين بيانيه آمده است: وزيران امور خارجه گروه 1+5 و نماينده عالي سياست خارجي اتحاديه اروپا تا اواسط ماه جولاي نظر خود را در اين مورد اعلام خواهند کرد.
اجلاس وزيران امور خارجه کشورهاي صنعتي گروه هشت با حضور وزيران امور خارجه روسيه، آمريکا، کانادا، ژاپن، ايتاليا، انگليس، فرانسه و آلمان و نيز وزير امور خارجه اتريش به عنوان نماينده اتحاديه اروپا برگزار شد.
در همين حال خبرگزاري فرانسه از مسکو گزارش داد: وزيران خارجه کشورهاي گروه 1+5 روز 12ژوئيه (21تير) در اروپا براي ارزيابي پاسخ تهران به بسته پيشنهادي در زمينه برنامه هاي هسته اي ايران تشکيل جلسه خواهند داد.
يک مقام بلندپايه آمريکايي که خواست نامش فاش نشود، روز پنجشنبه پس از پايان نشست گروه هشت در مسکو در جمع خبرنگاران گفت: امروز تصميم گرفته شد که وزيران خارجه روز 12 ژوئيه در يکي از پايتخت هاي اروپايي احتمالا پاريس گردهم آيند.
اين مقام افزود: اين ديدار به وزيران خارجه روسيه، آمريکا، چين، انگلستان، فرانسه و آلمان اجازه خواهد داد تا سخنان "خاوير سولانا" مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا از آنچه که "علي لاريجاني" دبير شوراي عالي امنيت ملي به وي خواهد گفت، مطلع شوند.
اوبا اشاره به اين مطلب که "کاندوليزا رايس" وزير خارجه آمريکا پيشنهاددهنده اين نشست بوده است، تصريح کرد که مديران سياسي گروه هشت چهارشنبه شب نشستي پنج ساعته در زمينه ايران تشکيل دادند.
در همين ارتباط وزير امور خارجه فرانسه نيز از ايران دعوت کرد پيش از برگزاري اجلاس سران هشت کشور صنعتي در سنت پطرزبورگ، به پيشنهادهاي گروه 1+5 پاسخ دهد.
"فيليپ دوست بلازي" روز پنجشنبه پس از ديدار با همتايان آلماني و انگليسي خود در حاشيه اجلاس وزيران امور خارجه گروه هشت در مسکو، به خبرنگاران گفت: ما انتظار داريم که ايران تا 14 تيرماه به اين بسته پاسخ دهد.
وي افزود: پاسخ مثبت ايران به اين بسته مقدمه شروع مذاکرات با اين کشور خواهد بود.
وزير امور خارجه فرانسه بر ضرورت ايجاد شرايط لازم براي بازگشت به مذاکرات هسته اي با ايران تاکيد کرد.
لاريجاني: زمان مذاکره با سولانا هنوز مشخص نيست
اين در حالي است که دبير شوراي عالي امنيت ملي ايران گفت: براي مذاکره با سولانا هنوز زماني مشخص نشده است و در اولين فرصت که زمان و مکان آن تعيين شود، اعلام مي کنيم. به گزارش فارس، علي لاريجاني دبير شوراي عالي امنيت ملي که در پايان ديدار خود با ابرهيم جعفري نخست وزير سابق و عضو پارلمان عراق درجمع خبرنگاران سخن مي گفت, در پاسخ به سوال خبرنگاري درخصوص اين که آيا سولانا در سفر به تهران تضمين نامه کتبي از اتحاديه اروپا براي تداوم عمليات غني سازي در ايران به همراه خواهد آورد، گفت: برخي مسائل در رسانه ها ريشه واقعي ندارند، ولي معمولا پيشنهاداتي مطرح مي شود که در کميته ها در حال بررسي است.
او با بيان اين که هيچ قرار مشخصي براي ديدار با سولانا گذاشته نشده است،افزود: در پيشنهاد جديد راهي براي حل بحران مطرح شده و مذاکرات، جايگزين ادبيات تهديد گرديده که ما از آن استقبال مي کنيم. دبير شوراي عالي امنيت ملي خاطرنشان کرد: براي مذاکره با سولانا هنوز زماني مشخصي نشده و در اولين فرصت که زمان و مکان آن تعيين شود، آن را اعلام مي کنيم.

منوچهر متکي وزير امور خارجه روز پنجشنبه و به دنبال حملات و تجاوزات گسترده رژيم صهيونيستي به غزه،در نامه اي به دبير کل سازمان ملل تصريح کرد که تجاوزات جاري، صلح و امنيت بين المللي را به مخاطره انداخته و جمهوري اسلامي ايران خواستار آن است که شوراي امنيت به وظيفه خود به نحو مقرر در منشور سازمان ملل عمل کرده و نقطه پاياني بر اين تجاوزات نهد.
به گزارش ايرنا, متکي در اين نامه ابراز اميدواري کرده که کوفي عنان دبير کل در اين قضيه، شخصا مداخله کرده و مانع از خارج شدن اوضاع از کنترل شود.
اودراين نامه تاکيد کرده که تجاوزات جديد رژيم صهيونيستي عليه مردم فلسطين در تعارض آشکار با اصول اوليه حقوق بين الملل و مفاد منشور ملل متحد قرار دارد.
وزير خارجه به حمله نيروهاي متجاوز به غير نظاميان، تلاش آنها براي تخريب زير ساخت هاي غير نظامي در غزه و تهاجم به شهرها اشاره و اسارت غير قانوني دهها تن از اعضاي دولت و اعضاي مجلس فلسطين را تلاشي براي مختل کردن دولت منتخب فلسطين دانست.
متکي همچنين در خصوص تجاوزات صهيونيستها به حريم هوايي سوريه و تهديد آنها در مورد ضربه زدن به اهدافي در خاک آن کشور، تاکيد نمود چنانچه اين اقدامات تجاوزکارانه متوقف نشود، بيم افزايش سطح درگيري و تسري آن به کل منطقه وجود دارد.
او در نامه خود به عنان با محکوم کردن اعمال جنايتکارانه صهيونيستها، افزوده است: تهاجم جاري عليه زيرساخت هاي غير نظامي فلسطين ، مجازات دسته جمعي، جنايت جنگي و جنايت عليه بشريت است که جامعه بين المللي بايد به نحوي موثر براي مقابله با آنها وارد عمل شده و مانع اجراي طرحهاي تروريستي صهيونيستها شود.
وزير خارجه همچنين خاطر نشان کرده که سازمان ملل بايد در جلوگيري از ادامه بي توجهي رژيم صهيونيستي به اراده جامعه بين المللي که در قطعنامه هاي متعدد اين سازمان انعکاس يافته، نقش مهمي بازي کند.
وزير خارجه ايران همچنين در مصاحبه مطبوعاتي خود در مقر سازمان ملل در نيويورک درباره اوضاع فلسطين گفت: تنها راه حل موضوع فلسطين راه حلي است که مبناي وجود تنها يک دولت قرار دارد.
متکي افزود: به اعتقاد ما همه پناهندگان و آوارگان فلسطين بايد به موطن خود بازگردند و از طريق يک همه پرسي کاملا دمکراتيک از تمامي ساکنان اصلي سرزمين فلسطين اعم از مسلمان مسيحي و يهودي، رژيم سياسي مطلوب مردم تشکيل گردد.
او تصريح کرد: چنانچه همگان به خواست فلسطيني ها و حق آنها براي تعيين سرنوشت خود احترام بگذارند، شاهد صلحي پايدار و عادلانه در فلسطين خواهيم بود.
متکي اظهارکرد: قويا از شوراي امنيت سازمان ملل درخواست مي کنم و انتظار دارم تا براي جلوگيري از تجاوز و سرکوب وارد عمل شود و اميدوارم که شوراي امنيت به وظيفه خود در پاسداري از صلح و امنيت بين المللي بطور واقعي عمل کند و به دنبال اهداف انحرافي که مطلوب برخي از کشورها است، نرود.
آصفي:اقدامات اخير اسرائيل ناشي از انزواي بين المللي است
سخنگوي وزارت امورخارجه جمهوري اسلامي ايران نيز ، تجاوزگري هاي اخير رژيم صهيونيستي را ناشي از انزواي بين المللي اين رژيم دانست.
حميدرضا آصفي روز گذشته در گفت و گو با خبرنگاران همچنين بر تلاش جمهوري اسلامي ايران جهت استفاده از همه ظرفيت هاي سازمان هاي بين المللي به منظورمتوجه نمودن افکار عمومي جهان نسبت به عمق جنايات رژيم صهيونيستي تاکيد کرد. او در خصوص جنايات اخير رژيم صهيونيستي در غزه، اظهارکرد: اقدامات اخير رژيم صهيونيستي در ادامه سياست هاي ضدبشري اين رژيم در طول سال هاي گذشته است.
به گفته آصفي ، جنايات اخير صهيونيستها به دليل مشکلات روزافزون رژيم صهيونيستي و انزواي بين المللي اين رژيم و با سو استفاده از بي توجهي مجامع و محافل بين المللي نسبت به جنايات رژيم صهيونيستي صورت گرفته است.
اوبا اشاره به تلاش ايران به منظور متوجه نمودن بيش از پيش افکار عمومي جهان نسبت به جنايات اسرائيل،افزود:جمهوري اسلامي ايران با استفاده از همه ظرفيت هاي سازمانهاي بين المللي و تريبون هاي آنها تلاش مي کند تا افکار عمومي دنيا را متوجه عمق اين جنايات کند.
سخنگوي وزارت امور خارجه ايران در ادامه, کوتاهي سازمان ملل و همچنين حمايت هاي آمريکا از جنايات رژيم صهيونيستي را موجب بي پروايي بيشتر اين رژيم دانست.


برگزاري مراسم عزاداري باحضور رهبر معظم انقلاب
مراسم عزاداري سالروز شهادت فاطمه الزهرا(س) براي در سه شب متوالي با حضور مقام معظم رهبري، روساي قواي مجريه و قضاييه و جمعي از مسوولان کشوري و لشکري در حسينيه امام خميني (ره) برگزار شد.
به گزارش ايسنا, در دومين روز از اين مراسم که جمع کثيري از مردم وعده اي از مسوولين نظام حضور داشتند، حضرت آيت الله خامنه اي نماز مغرب و عشا» را اقامه کردند و سپس حجت الاسلام سيداحمد خاتمي طي سخناني حضرت پيامبر اعظم(ص) و حضرت زهرا(س) را به عنوان اسوه مردان و زنان عالم معرفي نموده و آن دو بزرگوار را الگوي هميشه عالم برشمرد.
امام جمعه موقت تهران خستگي ناپذيري را درس امروز ما از آن دو اسوه دانست و افزود: عصر، عصرخيزيش اسلام است، پيامبر اعظم ايستادگي کرد و سختي هايي به جان خريد و ما امروز سربلنديم که مکتب او را داريم.
حجت الاسلام سيداحمد خاتمي در بخش ديگري از سخنانش ياد شهيد بزرگوار بهشتي را زنده کرد و ضمن برشمردن پاره اي از فضايل اخلاقي ايشان به ذکر خاطره اي در باب مظلوميت آن شهيد پرداخت.
او آن گاه با بيان اين موضوع که دين مداري هزينه دارد و يک انسان دين مدار از مال و جان خود در راه اعتلاي دين دريغ ندارد، افزود: عافيت طلبي با دين مداري همخواني ندارد.
حسن ختام دومين روز از مراسم سوگواري ام ابيها در محضر رهبر انقلاب مرثيه خواني مداح و ذاکر اهل بيت حاج محمدرضا طاهري بود تا آخرين لحظه هاي حيات پر از درد و رنج مادر سادات را به زبان بياورد و داغ تازه کند.
در سومين روز از اين مراسم نيز که با حضور خيل کثيري از مشتاقان و عاشقان آن حضرت همراه بود، حجت الاسلام نقويان در سخناني با اشاره به وجود برخي مشکلات فرهنگي در کشورمان راه حل اساسي آن ها را توجه به اساس و بنيان خانواده بر اساس تعاليم اسلام دانست.
او خانواده را در عين کوچکي از لحاظ تعداد، مناسب ترين محل براي تعليم و تربيت افراد عنوان کرد که با توجه صحيح به اين موضوع مي توان در مقابل تهاجم فرهنگي سرافراز ماند.
نقويان با اشاره به اين که حضرت فاطمه(س) نيز پرورش يافته خانواده اي است که مملو از عشق، پاکي و ايمان بود، از مسوولان خواست تا زمينه تشکيل خانواده براي جوانان و استمرار محيط مناسب در آن را فراهم کنند.
وزير کشور: کسي براي تجمع زنان در ميدان
هفت تير درخواست مجوز نکرد
مصطفي پورمحمدي در جمع خبرنگاران پارلماني در خصوص ملاک وزارت کشور براي دادن مجوز به تجمع ها گفت: ما حق تعيين ملاک نداريم. ملاک قانون است هر کسي مي خواهد جايي تجمعي برگزار کند بايد طبق قانون يعني به شرط اين که مزاحمتي براي مردم از جهت تردد، ترافيک و کسب و کار و ... ايجاد نشود، عمل کند.
به گزارش ايسنا،وزيرکشور در پاسخ به اين که چرا براي تجمع زنان در ميدان هفت تير مجوز داده نشد؟ گفت: کسي نيامد مجوز بگيرد. بگوييد درخواست مجوزشان کجاست و چه کسي درخواست کرده است.
وزير کشور در خصوص اين گفته اش که مردم بايد با توجه به بحث دو نرخي شدن بنزين خود را براي يک رياضت 5 ساله آماده کنند، گفت: ما نگفتيم دو نرخي، اول دولت با دو نرخي کردن مخالف است چون مي داند آثار تورمي دارد و به ضرر مردم است. دولت مدافع اين نيست. اما حرفمان اين است مجلس تصميم گرفته و ما ملتزم به اجراي آن هستيم و به طور جدي هم آن را تعقيب مي کنيم. حرف اين است، هم دولت بايد رياضت داشته باشد هم مردم. دولت اول از خودش براي رياضت شروع خواهد کرد. مطمئنيم مردم هم اگر ببينند دولت جدي اقدامات رياضتي را از خودش آغاز مي کند، همراهي مي کنند.

دادستان کل کشور :
فاصله ما با قضاي اسلامي زياد است
حجت الاسلام و المسلمين دري نجف آبادي گفت: در زمينه قضاي اسلامي ما فاصله زيادي داريم. از حوزه هاي علميه و دانشگاه ها مي خواهيم تا کاردان هاي با کفايت و امين، عدالت خواه و عدالت پرور تربيت کنند.
به گزارش ايسنا, دادستان کل کشور در مراسم سوگواري ايام فاطميه و بزرگداشت شهداي هفتم تير در حسينه ثارالله اهوازافزود: حرف اول را هميشه نيروي انساني کارآمد و دلسوز مي زند. اگر بخواهيم قوه قضاييه مظهر صلابت اسلامي، مجري عدالت و مايه اميد و رضايت مندي جامعه باشد، بايد نيروي انساني کارآمد داشته باشد.
دادستان کل کشور در اين مراسم با اشاره به واقعه هفت تير و شهادت و مجروح شدن تني چند از مسوولان خوزستاني در اين واقعه گفت:عاملان جنايت ها هيچ توجيهي براي کار خود ندارند، متاسفانه در طول تاريخ اسلام همواره عناصر فريب خورده، توطئه گر و خوارج گونه بوده اند که پاکترين انسان ها را به جرم صداقت به خاک و خون کشيدند.
اوبا اشاره به شهادت و مجروح شدن تني چند از مسوولان خوزستاني در واقعه هفت تيرگفت: "ذکر اين شهدا، ذکر الله است و بوي عطر معرفت و ايمان و بهشت را مي توان از آنها استشمام کرد. خون بهشتي جريان انقلاب را تطهير و تثبيت کرد و با خون مردم و بهشتي جريان هاي منافقين کوردل رسوا شد."
اوافزود: کوردلان سياه بخت براي هميشه در تاريخ ايران رسوا شدند و خون مظلوم بهشتي مانند خون مظلومان شهداي کربلا اين حقيقت را آشکار کرد که همان طور که با شهيد کردن امام حسين (ع) نتوانستند آثار اباعبدالله را از بين برند و خون او بني اميه را رسوا کرد، جريان شهادت شهيد بهشتي نيز جريان هاي فاسد داخلي و مزدوران خارجي را رسوا کرد. آنها هيچ دليلي براي جنايت هاي خود ندارند. جنايتکاران صادق ترين و پاک ترين انسان ها را به خاک و خون کشيدند و نمونه اين جنايت ها در چند سال اخير نظير شهادت آيت الله حکيم در کنار مرقد اميرالمومنين(ع) با زبان روزه اتفاق افتاد.
دادستان کل کشور تصريح کرد: متاسفانه دنياي امروز دچار افراط و تفريط هايي با عناوين مختلف شده است. اسلام با اين قبيل افراط گري ها هرگز موافق نبوده و نيست. اين کاريکاتورهايي که در دانمارک کشيده اند تنها يک هدف را دنبال مي کردند که شايسته خودشان بود و آن اينکه پيغمبر (ص) را به عنوان آدم خشن معرفي کنند. بحث افراط و تفريط اختصاص به شيعه ندارد. شيعه و سني بايد به دور از افراط و تفريط عمل کنند. ما مجاز نيستيم مسلمانان را به خاک و خون بکشيم و زن و مرد و پير و جوان را شکنجه کنيم. اين خاصيت رژيم صهيونيستي است. اسرائيلي ها اين اعمال را مرتکب مي شوند.

احمدي نژاد: آرامش در "کومور" در سايه مجاهدت دولت وملت اين کشور ميسر است
رييس جمهوري اسلامي ايران روز گذشته در بانجول گفت: صلح ، آرامش و امنيت پايدار در دولت جديد کومور و مرتفع شدن مشکلات مردم اين کشور در سايه تلاش و مجاهدت دولت و مردم اين کشور است.
به گزارش ايرنا ، محمود احمدي نژاد در دومين روز از ديدار خود از بانجول در ديدار با "احمد عبداله سامبي" رييس جمهوري کومور ، در شهر بانجول پايتخت گامبيا، ضمن آرزوي موفقيت براي دولت اين کشور ،در خصوص مسايل دو جانبه و افزايش همکاريهاي اقتصادي و تجاري و فرهنگي ميان دو کشور بحث و تبادل نظر کرد.
رييس جمهوري کومور نيز در اين ديدار با ارايه گزارشي از وضعيت کشورش با تاکيد بر ضرورت همکاري و حمايت کشورهاي اسلامي از دولت برآمده از آراي مردم کومور گفت: بيش از هفتاد درصد از مردم اين کشور زير خط فقر زندگي مي کنند.
احمدي سامبي تاکيد کرد: دولت اين کشور مصمم است تا مشکلات و مسايل سنگين بر جاي مانده از گذشته را مرتفع کرده و رفاه و امنيت را براي مردم به ارمغان آورد.
در اين ديدار "علي سعيدلو" معاون اجرايي رييس جمهوري ،"اسفنديار رحيم مشايي" معاون رييس جمهوري و رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري ، "پرويز فتاح" و "ناظمي اردکاني" وزيران نيرو و تعاون حضور داشتند. روابط ايران و کومور از سال 1367برقرار شده است.

افروغ: اسامي مفسدين را با عزمي جزم تر از گذشته
افشا مي کنم

رييس کميسيون فرهنگي در جمع خبرنگاران در خصوص انتشار شبنامه عليه خود گفت: کسي که وارد عالم سياست مي شود و يک رويکرد اقتصادي را اتخاذ مي کند، با توجه به شبکه ها و باند هاي متعفن و ريشه دار و فاسد سياسي- اقتصادي بايستي منتظر و آماده براي اين گونه موارد و مسايل هم باشد. اين مساله اي طبيعي است.
به گزارش ايسنا، عماد افروغ، ادامه داد: وقتي شبنامه را ديدم شايد کمي ناراحت شدم که چرا جامعه ما اين چنين است. اما بلافاصله خودم را جمع و جور کردم و عزمم را جزم کردم، جزم تر از گذشته، که تمام اين پرونده ها و تمام مفسدين را تا آنجايي که توان دارم افشا کنم و سرنخ هايي را هم به دست آورده ام.
نماينده تهران گفت: بعضي ها فکر مي کنند با بد نام کردن و با يکسري راست و دروغ کردن ها مي توانند با آسودگي خيال به همان فساد هاي خود ادامه دهند.
افروغ ادامه داد: از وقتي که اين شبنامه توزيع و تکثير شده واکنش هاي خوبي دريافت کرده ام. الحمد الله خوشحالم و تشکر مي کنم. هم از اصحاب رسانه که هميشه به آنها اميدوار بودم، هم از مردم دردمند مان که پيام را گرفتند و مشخص شد که داستان چيست؟
او افزود: عکس يک طويله اي را انداخته اند و به روستاييان توهين کرده اند. در ذيل آن طويله نوشته اند همسايه کوخ نشين عماد افروغ، يعني در آنجا فقط 2 تا گاو زندگي مي کنند و الان هم گاو ها نيستند که صاحبش گاو ها را کشته است.
رييس کميسيون فرهنگي خاطرنشان کرد: اين آغاز يک داستاني است. همواره به اين گفته امام صادق(ع) ايمان دارم، اگر در درون تو در است و ديگران مي پندارند سنگ است، غمگين مباش چون داني که در است. اما اگر درون تو سنگي است و ديگران پندارند در است، خوشحال مباش چون داني که سنگ است.
بنده مي دانم چه کساني سنگ در دل دارند و ديگران فکر مي کنند در است. من همه اين سنگ ها را افشا مي کنم. همه شبکه هاي سياسي و قدرتي که در قالب گروه ها و جناح هاي مختلف از اين شبکه هاي فساد حمايت مي کنند و حتي مانع شدند تا دولت نهم هم آن طور که شعار و وعده مي داد عمل بکند، را افشا مي کنيم. کما اين که تاکنون هم اين کار را کرده ايم، چه در قالب طرح تقحيق و تفحص از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي، چه در مصاحبه هاي مختلف. ولي واقعا بايستي با جديت بيشتري اين مساله دنبال شود تا زمينه و بستر لازم براي تحقق عدالت فراهم شود.
افروغ در پاسخ به اين سوال که اين شبنامه به نامه شما براي عزل رييس ديوان محاسبات نيز ارتباطي دارد؟ گفت: نمي توانم رد اين را خيلي شفاف و حقوقي بگويم، ولي بي ارتباط نيست. چون در اين شبنامه به بخشي از صحبت هاي من که ناظر بر صحبتي بوده که راجع به رييس ديوان محاسبات کرده ام، مي باشد.
او ادامه داد: شبنامه اين اواخر توزيع شده است.

تشکيل کميته مشترک دولت و مجلس
فارس:نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي از تشکيل کميته مشترک بين دولت و مجلس براي هماهنگي و تعامل بيشتر خبر داد و گفت:تشکيل اين کميته در دستور کار هيئت رئيسه مجلس قرار دارد. محمد رضا باهنر تصريح کرد: دولت و مجلس براي هماهنگي بيشتر نيازمند تعاملات بيشتري هستند،تا گفت و گوها کارشناسي تر و دقيق تر شود.
او افزود: دولت چند نفر از وزرا» را براي اين کار مشخص کرده تا يک تعامل دائمي و مستمر با نمايندگان مجلس داشته باشند.
نائب رئيس مجلس تصريح کرد: مجلس هم تلاش مي کند،چند نفر را براي اين تعامل انتخاب کند،تا انشا» الله بتوانيم يک ارتباط بيشتري را با دولت داشته باشيم،ولي هنوز جلسه اي تشکيل نشده است. باهنر با تاکيد بر اين که تعامل مجلس شوراي اسلامي و دولت در خصوص طرحها و لوايح موجود است،گفت: طرحها و لوايحي که دولت تهيه و در صحن علني مجلس مطرح مي شود،بدليل اين که وقت جلسه اجازه صحبت بيشتر در اين زمينه را نمي دهد،لذا صحبتهاي پشت تريبون از سوي نماينده دولت در خصوص آن طرح يا لايحه شايد قابل توجيه نباشد،اما مي توان اينگونه طرحها و لوايح را قبل از طرح در صحن علني مجلس با مشورت دولت اصلاح و کارشناسي تر کرد. او اظهار کرد: عکس اين قضيه نيز وجود دارد،زيرا طرحهايي که نمايندگان مجلس امضا» و به هيئت رئيسه تقديم مي کنند،مي تواند قبل از طرح، مشورت دولت را گرفت در نتيجه با اين کار طرحها و لوايح مجلس و دولت زود تر به نتيجه مي رسد.
او در خصوص ترکيب اين کميته گفت:هنوز ترکيب اين کميته مشخص نشده است.


سفرگروهي از خبرنگاران ايراني به ترکيه

فارس:هياتي از خبرنگاران خبرگزاري ها و روزنامه هاي داخلي، بامداد جمعه براي انجام سفر يک هفته اي عازم ترکيه شدند. اين سفر به دعوت وزارت فرهنگ ترکيه و با هماهنگي سفارت اين کشور در ايران صورت گرفت. بازديد از برخي مطبوعات، اماکن فرهنگي و تاريخي از جمله برنامه هاي سفر 10 خبرنگار و روزنامه نگار ايراني به کشور ترکيه است. دو کشور همسايه ايران و ترکيه داراي مشترکات ديني و تاريخي بسياري هستند.

هشدار ايران به آمريکا به دليل يک اقدام مغاير
با حقوق بين الملل
"منوچهر متکي" وزير امور خارجه هشدار داد که اگر آمريکا در مسير اجراي احکام صادره برخي محاکم قضايي خود ، متعرض اموال و دارايي هاي ايران شود، با اقدام مشابه تهران مواجه خواهد شد.
به گزارش ايرنا, اين هشدار وزير خارجه ايران پس از آن داده شد که يک قاضي آمريکايي حکم داد که بخشي از آثار باستاني و فرهنگي ايران که در موزه هاي آمريکا نگهداري مي شود، به مزايده گذاشته شده و پول آن در اختيار اسرائيلي ها قرار گيرد.
بخش عمده اي از اين آثار متعلق به تخت جمشيد است که ارزش آنها به دليل قدمت و نوع ، قابل تخمين نيست.
متکي گفت: يکي از ترفندهاي تبليغاتي آمريکايي ها اين است که با استناد به برخي قوانين داخلي خود، اقدام به طرح دعاوي در محاکم اين کشور عليه ايران کرده اند که اين موضوع با حقوق بين الملل مغايرت دارد.
اوافزود: مجلس شوراي اسلامي نيز متقابلا در سال 1378قانوني را به تصويب رساند که براساس آن محاکم داخلي ايران نيز اين حق را دارند که عليه دولت هاي خارجي که عليه ايرانيان دست به اقداماتي زده اند، اقامه دعوا کنند.
وزير خارجه اظهار: براساس اين قانون دعاوي مختلفي مرتبط با کودتاي 28مرداد ، جنايات تروريستي در داخل کشور ، کشتار مردم و مقامات و به راه انداختن جنگ تحميلي، عليه آمريکا اقامه شده است. متکي گفت: تاکنون 3 ميليارد دلار احکام جزايي صادر و دولت آمريکا در چارچوب اين احکام محکوم شده است.
او افزود: اگر آمريکا در جهت اجراي احکام صادره محاکم قضايي خود متعرض اموال و دارايي هاي ايران شود، بديهي است که با اقدام مشابه تهران مواجه خواهد شد.
وزير خارجه در عين حال تصريح کرد: آمريکايي ها با حکم اخيرشان مرتکب يک حرکت ضد فرهنگي شده اند و ما طبيعي است که موضوع را در يونسکو و سازمان هاي بين المللي مرتبط با تروريسم مطرح و پيگيري مي کنيم. متکي گفت: درست است که حکمي صادر شده و به مرحله اجرايي متمايل نشده، اما در مجموع يک اقدام ناشايست فرهنگي از طرف آمريکا است.

خطيب نماز جمعه تهران:
درباره پرونده هسته اي ايران با آمريکا مذاکره نمي کنيم
خطيب موقت نمازجمعه تهران، گفت: در مورد مذاکره با پرونده هسته اي ايران با آمريکا کاري نداريم و مذاکره اي نخواهيم کرد.
به گزارش ايسنا, حجت الاسلام و المسلمين سيد احمد خاتمي افزود: من نمي دانم در اين مذاکرات آمريکا چه نقشي دارد که دائم در مساله هسته اي ايران فضولي مي کند. مگر آمريکا چه کاره است. مگر قرار است هر کسي که زور دارد در همه مسائل دخالت کند.
خاتمي گفت: مطمئنا در طول مذاکرات ما در مورد حق مسلم خود مذاکره نخواهيم کرد و مطمئنا مسوولان نظام ما در ارتباط با حق مسلم ايران پاي ميز مذاکره نخواهند نشست. اروپايي ها اگر راست مي گويند بايد در ابتدا حق مسلم ايران را بپذيرند و بعد از آن در مورد معاهدات بين المللي و شيوه هاي اجراي آن مذاکره کنند. او روند کنوني پرونده هسته اي ايران را ناشي از موفقيت ديپلماسي کشور در عرصه مسائل هسته اي و شکست ديپلماسي آمريکا دانست و تصريح کرد:يادمان نرفته که آن ها چگونه ما را تهديد مي کردند که پرونده هايتان را به شوراي امنيت مي بريم و مانند شمشير و يک لولو خورخوره شوراي امنيت را براي ما کرده بودند. آن ها فکر مي کردند که با اين ابزار مي توانند ملت ايران را از حق مسلم خود بازدارند. در صورتي که ديدند پرونده به شوراي امنيت رفت ولي آب از آب تکان نخورد و مسوولان و مردم ما جا نزدند و آن ها متوجه شدند که نمي توانند با زبان زور با ملت ايران حرف بزنند. خاتمي ادامه داد: آن ها در نتيجه به مذاکره گرايش پيدا کردند و در حال حاضر صحبت از مذاکره است. او با بيان اين که روند اتفاقات بيانگر مديريت خوب ديپلماسي کشور در عرصه هسته اي است، گفت: ما بايد از مقام معظم رهبري به خاطر مديريت خوب شان در اين عرصه کلان تشکر کنيم.
اوادامه داد: ما در عرصه جهاني شاهد دو نوع سياست بوده ايم. يک سياستي که مبتني بر دروغ و مکر است و دوم سياستي که مورد توجه امام(ره)، اسلام و انقلاب ايران بوده است و ما متاسفانه در حال حاضر در عرصه جهاني شاهد هستيم که ديپلماسي و سياست شيطاني، مکر و حيله حاکم است. زورگويان در عرصه جهاني به بهانه مبارزه با تروريسم و برقراري دموکراسي در عرصه جهاني به کشورهاي مختلف حمله مي کنند. مسلمانان را مي کشند و مثلا در همين رژيم صهيونيستي به صراحت اعلام مي کند که ما رهبران فلسطيني را ترور مي کنيم. اوتاکيد کرد: وحشي گري و آدم کشي جز» ذات صهيونيست هاست و تفاوتي بين شارون و غير شارون نيست و متاسفانه در اين عرصه نيز اروپايي ها خود را شريک جنايت هاي اسرائيلي ها کرده اند.

باتصويب پنج ماده از لايحه اصلاح قانون شورا ها صورت گرفت
افزايش اعضاي اصلي شوراي شهر تهران به 23 نفر

مخبر کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در جمع خبرنگاران گفت: در آخرين جلسه کميسيون، پنج ماده از مواد لايحه اصلاح قانون اختيارات وظايف و انتخابات شورا ها مورد بررسي قرار گرفت.
به گزارش ايسنا، کاظم جلالي در تشريح مهم ترين مباحث و مصوبات اين جلسه ادامه داد: در اين جلسه مصوب شد تعداد اعضاي اصلي شوراي شهر تهران از 15 نفر به 23 نفر و تعداد اعضاي علي البدل اين شورا به 9 نفر افزايش يابد. مخبر کميسيون امنيت ملي گفت: بر اساس مصوبه کميسيون هم چنين حد نصاب تعداد اعضاي شورا ها در کلان شهر ها به حداقل 15 نفر افزايش مي يابد. جلالي يادآور شد: هم چنين در ذيل ماده 43 قانون فعلي مصوب شد که انتخابات شورا ها همزمان با انتخابات مجلس خبرگان انجام شود که اين مصوبه انتخابات شورا ها و مجلس خبرگان امسال را نيز مشتمل مي شود. جلالي در خصوص اين که آيا افزايش تعداد اعضاي شوراي شهر برابر با تعداد مناطق تهران به معني انتخاب يک عضو از هر منطقه است، گفت: هر چند قرار است مناطق تهران به 23 منطقه افزايش يابد اما اين مصوبه با آن موضوع هيچ ارتباطي ندارد.

دو تيم فرانسه و برزيل امروز در مرحله يک چهارم نهايي جام جهاني 2006 آلمان به مصاف يکديگر خواهند رفت .
در جام جهاني 1986 مکزيک. تيم برزيل با خوش شانسي تمام در ديداري که مي توانست در همان دقايق قانوني پيروز باشد، در ضربه هاي پنالتي فرانسه را با ستارگاني چون پلاتيني، فرناندز و آموروس شکست داد.
در جام جهاني 1998 فرانسه نيز دو تيم به مصاف يکديگر رفتند که فرانسوي ها در ورزشگاه استادو فرانس با سه گل تماشايي، بر تيم برزيل پيروز شدند .
و حالا در جام جهاني 2006 آلمان برزيل و فرانسه در ورزشگاه المپيک برلين به مصاف يکديگر خواهند رفت .
اين بازي را لوئيس مدينا کانتالخو از اسپانيا سوت خواهد زد . در اين بازي بسياري از چهره هاي 8 سال پيش از جمله رونالدو، کافو، بارتز، تورام، زيدان، ويرا و هانري حضور دارند .
اما بايد پذيرفت انديشه هاي حاکم بر ميدان آن انديشه هاي هشت سال گذشته نيست اگرچه هنوز هم روي نيمکت برزيل ماريو زاگالو حضور دارد، با اين حال او بايد هماهنگ کننده برنامه هاي فرد ديگري همچون کارلوس آلبرتو پريرا باشد .
از طرف ديگر فرانسه هم ديگر امه ژاکه را روي نيمکت هدايت خود نمي بينند، و ريموند دومنش جاي او را در اين تيم گرفته است.
برزيلي ها نيز ديگر در زمين ديگر کارگردان و طراح به نام کارلوس دونگا را ندارند و امرسون جايگزين او شده است. از به به تو هم ديگر اثري نيست. کاکاي جوان ايفاگر نقش او خواهد بود.
رونالدو نيز مي خواهد خاطره تلخ هشت سال پيش را به فراموشي بسپارد.
اما با رونالدينيو چه بايد کرد ؟
رونالدينيو هر چند آن بازيکن تاثيرگذار بارسلونا نيست، با اين حال هر چه باشد او رونالدينيو است. بازيکني که تحسين همگان حتي مارادوناي آرژانتيني را هم برانگيخته است.
در فرانسه هم ديگر اثري از دشام، پتي و دسايي نيست. لورن بلان هم ديگر هدايت اين خط دفاعي را به عهده ندارد. در گوشه چپ هم از فرارهاي ديدني ليزارازوي کوتاه قامت تنها خاطره اش به يادها مانده است. اکنون نوبت به ديگراني چون گالاس، آبيدال و مالودا رسيده است. با اين حال ميانه ميدان را زيدان طراحي خواهد کرد، گو اين که از آن زيدان هشت سال پيش هم تنها خاطره اي خوش به ياد مانده است.
به هر حال اين ديدار را مي توان بازي ديگري ناميد .
ديداري که هيچ شباهتي به بازي هاي گذشته دو تيم نخواهد داشت .

سرانجام پس از حرف و حديث هاي فراوان عليرضا نيکبخت واحدي، بازيکن پيشين استقلال با حضور در هيات فوتبال استان تهران رسما به تيم فوتبال پرسپوليس پيوست.
وي در خصوص علل و عوامل حضورش در تيم پرسپوليس گفت : به دليل پاره اي مشکلات تصميم به جدايي از استقلال گرفته و با مسوولان پرسپوليس وارد مذاکره شدم.
وي افزود : من شک ندارم هواداران خوب استقلال در آينده اي نزديک متوجه وجود اين مشکلات در باشگاه استقلال خواهند شد.
وي ادامه داد : اميدوارم که در پرسپوليس دوران بهتري نسبت به استقلال داشته و بازي هاي زيبايي را به نمايش بگذارم.
وي در مورد اختلافش با قلعه نوعي گفت : فعلا نمي خواهم در مورد استقلال و استقلالي ها صحبت کنم ، اما فقط به اين نکته اشاره مي کنم ، با توجه به شرايط موجود استقلال آينده روشني ندارد .

ناصر حجازي بازيکن اسبق تيم ملي فوتبال ايران ، کارشناس و يکي از مربيان فوتبال کشورمان در خصوص چگونگي عملکرد تيم ملي در جام جهاني و ارائه راهکار براي برطرف شدن مشکلات کنوني گفت : مشکلات فوتبال ايران بايد بررسي و به صورت ريشه اي حل شود.
وي افزود : اگر تصور کنيم که مشکل فوتبال ايران تنها ضعيف ظاهر شدن تيم ملي فوتبال ايران در جام جهاني بود، اشتباه بزرگي مرتکب شده ايم. چرا که عدم نتيجه گيري در جام جهاني ثمره مشکلات ريشه اي فوتبال ايران مي باشد که در جام جهاني نمود پيدا کرده است.
وي اضافه کرد : به نظر من مهمترين مشکل فوتبال ايران ضعف مديريتي است. به عبارتي ما توانايي اداره و مصرف بهينه توانمندي هاي فوتبال خود را نداريم.
فوتبال ايران داراي پتانسيل هاي بسياري است که اگر از آنها به درستي استفاده شود، مي توانيم در دنيا حرف هاي بسياري براي گفتن داشته باشيم.
وي ادامه داد: رشد و پيشرفت فوتبال کشورهايي مثل ژاپن و کره جنوبي تنها به علت برنامه ريزي منظم و اجراي دقيق آنها بوده است.اين دقيقا همان فاکتوري است که فوتبال ايران از آن بي بهره است.
حجازي گفت: متاسفانه براي فوتبال برنامه ريزي دقيق نشده است.اگر مسابقاتي در پيش باشد، يک مربي انتخاب و اين مربي نيز با انتخاب يک تيم به آن مسابقات اعزام مي شود.اگر در آن رقابت ها پيروز شديم که در خواب غفلت فرو مي رويم و اگر شکست بخوريم مدتي سروصدا مي شود و يک نفر به عنوان مقصر اصلي شناخته و سپس همه چيز فراموش مي شود.
وي افزود: در نتيجه فقدان يک برنامه منسجم و بلند مدت مهمترين مشکل فوتبال ايران است و مديراني که بر سر کار مي آيند بايد، با برنامه وارد اين حوزه شوند.
حجازي در پايان اظهار اميدواري کرد که شکست هاي تيم ملي در جام جهاني فوتبال ايران را از خواب غفلت بيدار کرده و موجبات رشد و شکوفايي در آينده را فراهم کند.

تاکنون 63 دانشگاه براي حضور در المپياد ورزشي دانشجويان اعلام آمادگي کردند.
دکتر منصور صاحب الزماني، مسوول برگزاري المپياد در سخناني آماده شدن دانشگاه شهيد باهنر کرمان را براي ميزباني چنين رويداد عظيم ورزشي، در کنار مشکلات ناشي از زمان کم اعلام ميز باني تا شروع مسابقات، حضور دانشجويان در دانشگاه ها ، خالي نشدن خوابگاه ها و برگزاري کنکور، نتيجه فعاليت صادقانه و خستگي ناپذير ستاد اجرايي المپياد دانست و گفت: تاکنون 63 دانشگاه براي حضور در المپياد ورزشي دانشجويان اعلام آمادگي کردند که از 10 تير ماه پذيرش اوليه در تهران و با نظارت دانشگاه شهيد باهنر کرمان صورت مي گيرد.
وي اظهار داشت: بر اين اساس دانشگاه شهيد باهنر کرمان در زمينه پذيرش ، اسکان ، امکانات رفاهي، سلف سرويس و تجهيزات براي 63 دانشگاه شرکت کننده آمادگي کامل دارد ضمن آنکه علاوه بر اين تعداد، ميهمانان و مدعويني از داخل و خارج کشور نيز براي حضور در اين رقابت ها به اين جمع اضافه خواهند شد.
وي به نهضت داوطلبي هشتمين المپياد ورزشي اشاره کرد و گفت: يکي از سياست هاي برنامه ريزان المپياد هاي ورزشي دانشجويي تاکيد بر نهضت داوطلبي و مشارکت دانشجويان در اداره المپياد است، چرا که هدف از تشکيل نهضت داوطلبي تحقق بخشيدن به شعار دانشجويان امروز، مديران فردا هستند است که بر اين اساس دوره نهضت داوطلبي با مدرساني از تهران در کرمان راه اندازي شد و تعداد زيادي از دانشجويان در قالب کميته هاي مختلف ، از سراسر دانشگاه هاي کرمان ثبت نام کردند و با اتمام امتحانات دانشجويان و ارتباطات بيشتر، فعاليت خود را به صورت منسجم تر آغاز خواهند کرد.
دکتر صاحب الزماني به وضعيت تيم هاي ورزشي دانشگاه شهيد باهنر کرمان اشاره کرد و گفت : اين دانشگاه در تمام رشته هاي ورزشي به جز واليبال پسران شرکت خواهد کرد که دربرخي از رشته هاي ورزشي همچون فوتبال ، کاراته ، جودو آقايان و فوتسال و کاراته بانوان اميد به کسب مقام نخست و مدال هاي متعدد داريم ، ضمن آن که در ساير رشته هاي ورزشي نيز با تمام قوا مقابل حريفان ظاهر خواهيم شد .

لوئيس فيليپه اسکولاري سرمربي تيم ملي فوتبال پرتغال در آستانه ديدار برابر انگليس گفت: از کارت هاي زرد و قرمز داوران به خداوند پناه مي برم.
وي افزود : داور از پرتغال در ديدار برابر هلند يک قرباني ساخت و اين نهايت بي انصافي است. انگليسي ها خيلي خوشحالند چرا که پرتغال تيمي که مي رفت تا کابوس حريفان در مرحله يک چهارم نهايي باشد، اکنون يک لشگر پر از مصدوم و محروم دارد.
وي اضافه کرد : دکو و کاشتينيا را در اختيار نداريم. فيگو، گومز و رونالدو مصدوم هستند و ريکادو، دروازه بان ما نيز شرايط روحي مطلوبي ندارد. از سويي، بيشتر ستارگان من يک کارته هستند و در معرض اخراج يا محروميت از بازي احتمالي بعدي قرار دارند; اما به عنوان آخرين سلاح، از مردان خود خواستم با اعتقاد کامل و عزمي راسخ مقابل انگليس صف آرايي کرده و بدون کسب پيروزي از زمين بيرون نيايند.

لوييس فيگو کاپيتان تيم ملي فوتبال پرتغال :
بکهام به برد فکر نکند
لوييس فيگو کاپيتان تيم ملي فوتبال پرتغال در خصوص بازي امروز تيمش مقابل انگليس گفت : بکهام و يارانش نبايد به فکر پيروزي در اين بازي باشند .
وي افزود : ديويد بهتر است به فکر برد مقابل ما نباشد. ما حتي با بازيکنان ذخيره هم شانس زيادي براي کسب برد مقابل انگليسي ها داريم.
او ادامه داد: من و ديويد بکهام دوران خيلي خوبي در رئال مادريد در کنار هم داشتيم. ما دو نفر خيلي با هم صميمي هستيم. اما اين دليل نمي شود که مقابل دوستم و يارانش دنبال کسب برد نباشم.

فيلم سينمايي رنگهاي خاطره
با ياد و خاطره:شادروان محمدرضا شريفي
کارگردان:اميرشهاب رضويان
نويسنده فيلمنامه: اميرشهاب رضويان، آرمين هوفمان، محمد فرخ منش"مجري طرح: سيد سعيد رضويان
تهيه کننده: شرکت فيلمسازي و پژوهش هاي سينمايي هيلاج
مدير فيلمبرداري بخش بم : داريوش عياري :مدير فيلمبرداري بخش تهران: محمدرضا سکوت"طراح صحنه و لباس: مهرداد زاهديان"مدير توليد: سعيد بشيري
صدابردار: يد ا... نجفي"طراح گريم: محمد رضا قومي
مشاور فيلمنامه: اميد روحاني"دستيار اول کارگردان و برنامه ريز: يوسف روحاني"منشي صحنه: پريناز هاشمي
کارگردان فيلم پشت صحنه: سعيد تارازي"عکاس: ندا بيگي
مديرتدارکات: وحيد مشاري"مشاور حقوقي: محمد جامه بزرگ"گروه کارگرداني: حامد رجبي، مازيار ميرهادي زاده، مهدي باقري"دستيار اول فيلمبردار بخش بم: منصور ظهوري"دستيار اول فيلمبردار بخش تهران: داوود اميري
نورپرداز بخش بم: پيمان شادمان فر"دستيار دوم فيلمبردار بخش بم: عليرضا قاضي"دستيار دوم فيلمبردار بخش تهران: ابراهيم اشرفي"دستياران فني بخش بم: محمد کاظم داوطلب، عاطف اميري"دستيارتراولينگ بخش تهران: سيد مهدي حسيني"دستياران نور بخش تهران: حسين پاشايي، ارشاد شفيق "دستياران طراح صحنه: سعيد آهنگراني، امير حسين قدسي، حسين اسپروز"اجراي گريم: هادي قادري، مليحه صارمي"جامه دار: الهام محمدي، ساناز شهرستاني
دستيار صدابردار: رشيد دانشمند"دستياران تدارکات: محمود مقدسي، عليرضا حق شناس، سيد وحيد رضويان، محمد آب نيکي، آرش فراقي زاده، روح الله شيخعلي زاده، سيدعباس حسيني "سينه موبيل: محمد رضا طلايي، احمد سعيدي بخش/"حمل و نقل: جعفر طباخ خيريه، هادي عزتي، مصيب ولند پاري، جمشيد بنا، عباس شاه بيگ، محمد وحيدي "خدمات: حسين جهانگيري، احمد ياوري شاد، عزيز ا... صفايي، حميد حيدري"لابراتوار: استوديو خدمات صنايع فيلم ايران"بازيگران: عزت ا... انتظامي، شهباز نوشير، صابر ابر، مهران رجبي، رضا خمسه، رويا جاويد نيا، رابعه مدني، حسن موذني، بهناز جعفري، مريم مسچيان، مهدي صادقي کرکي، خليل خواجه نظامي، هيلدا رنجبران، ناصر شير محمدي، جمال کامران شورجه، نعيمه درزي، بهاره فياضي، حسن زندي، الهام محمدي، کاظم نجارزاده ها، حسين اسپروز، رويا دعوتي، ساناز شهرستاني، حسين جهانگيري، وحيد رضواني، عبدالمجيد فتحي، ندا بيگي، آزاده ايزدي فر، حسين اسپروز، مازيار ميرهادي زاده، مهرداد زاهديان، وحيد رضويان، محمد وحيدي، "بازيگران خردسال: ميترا سلماني نژاد، حسام خان بابا، علي احسان زاده، عباس شهرياري،
دست اندر کارن فيلم از ارگانها و اشخاص زير تشکر دارند . منطقه ويژه اقتصادي ارگ جديد، شرکت پاکشو، اداره فرهنگ ارشاد اسلامي بم، فرمانداري بم، شهرداري بم، اداره برق بم، نيروي انتظامي بم، هتل ارگ جديد بم، هتل ارم بم، مديريت و کارکنان بهشت زهراي بم، مجيد تقاصي، شهاب کليد دارزاده، محمد علي جوشايي، بيژن خياباني، علي جماليان، مهندس سرشار، مهندس نصيري، محمد علي جوشايي، مهندس مزيناني، علي اصغر محتاج، سعيد قطبي زاده، هوشنگ گلمکاني، سعيد شاهسواري.
خلاصه داستان:
فيلم ماجراي سفر يک پزشک متخصص، يک پيرمرد مقني و يک راننده به شهر بم، دو سال پس از زلزله است. اين سه نفر از سه نسل مختلف، با روحيات متفاوت بر روي يکديگر تاثير مي گذارند.
بيوگرافي اميرشهاب رضويان
امير شهاب رضويان متولد1344 همدان- فارغ التحصيل کارگرداني سينما (کارشناسي) و نقاشي متحرک (کارشناسي ارشد) از دانشکده سينما تئاتر، دانشگاه هنر- شروع فيلمسازي کوتاه-1359 اولين بار فيلم کوتاه انقلاب از ساخته هاي او در اولين جشنواره فيلم فجر 1361 به نمايش در مي آيد و فيلم ديگرش يکي ديگر جايزه بهترين فيلم کوتاه را از دومين جشنواره فيلم فجر1362 دريافت مي دارد- رضويان بيش از 35 فيلم کوتاه و دو فيلم سينمايي با نامهاي سفر مردان خاکستري(1379) و تهران ساعت 7 صبح (1381) ساخته است که در جشنواره هاي داخلي و خارجي زيادي به نمايش در آمده است.
اميرشهاب رضويان و گروهش اين روزها در يکي از خيابان هاي قديمي تهران مشغول فيلمبرداري "رنگ هاي خاطره" هستند تا جام جهاني تمام شود و براي ادامه کار به شهر بندري هامبورگ در آلمان بروند.
در يکي از خيابان هاي قديمي تهران، انتهاي کوچه، فروشگاه غزال يکي از لوکيشن هاي فيلم "رنگ هاي خاطره" دومين اثر سينمايي بلند اميرشهاب رضويان است. اين فروشگاه پارکينگ موتور يکي از ساختمان هاي قديمي شهرداري است که مهرداد زاهديان آن را تبديل به يک فروشگاه ساز کرده. وقتي وارد مي شوي اصلا به نظر نمي رسد اينجا همان پارکينگ است که تبديل به اين فروشگاه شده. سازها به گونه اي چيده شده اند که ذهن تو را به يک مغازه سنتي مي برند; مغازه اي که صاحب آن حتما يک پيرمرد قديمي است.
زاهديان درباره طراحي صحنه فيلم "رنگ هاي خاطره" مي گويد: "ما در ابتدا در تهران دنبال يک ساختمان متعلق به دهه 20 يا 30 مي گشتيم و با تلاش هاي فراوان گروه اين ساختمان قديمي متعلق به شهرداري را پيدا کرديم. بافت معماري اين ساختمان يکي از مواردي بود که در اين لوکيشن لحاظ شده است. فضاي سمبليکي که ما از اين فروشگاه ساز درست کرديم فضايي بود که با شخصيت آقاي قناتي (عزت اله انتظامي) نزديکي بسياري داشت. البته ساختمان به صورتي طراحي شده که به نظر مي رسد طبقه بالاي اينجا محل سکونت قناتي است."
يوسف روحاني، برنامه ريز و دستيار رضويان، ما را با گروه آشنا مي کند. هنوز انتظامي سر صحنه حاضر نشده، اما شهباز نوشير (دکتر پارسا) در صحنه حضور دارد. اين بازيگر که نقش مقابل انتظامي است به تازگي وارد ايران شده و اين اولين تجربه بازيگري اوست. حالا هم گريم شده و در حال خواندن ديالوگ هاست.
با نوشير درباره نقشش در اين فيلم صحبت مي کنم. او سال 64 ايران را ترک کرده، در آلمان دوره تئاتر گذرانده و از سال 1994 تا 2001 بازيگر رسمي تئاتر دولتي چند شهر آلمان بوده، از سال 2002 کار ساخت فيلم را در حوزه فيلم کوتاه آغاز کرده و يکبار نيز فيلم "ترس روح را مي خورد" را در جشنواره فيلم فجر نمايش داده است. نوشير هنوز ساکن آلمان است و در فيلم هم نقش کسي را بازي مي کند که بعد از مدت ها وارد ايران مي شود.
نوشير درباره انتخاب خود براي بازي در "رنگ هاي خاطره" مي گويد: "من دنبال يک فرصت بودم که بتوانم در سينماي ايران نقشي داشته باشم. در آلمان براي اين فيلم تست دادم و خوشبختانه قبول شدم. در اين فيلم در کناراستاد انتظامي بودن يکي از افتخاراتي بود که نصيب من شد و اين را با جرات مي گويم که در درجه اول حضورم در اين فيلم به خاطر اوست."
نوشير يکي از بخش هاي جالب اين نقش را براي خود دوري دکتر پارسا از ايران مي داند و از آن به عنوان يکي از جذابيت هاي اين نقش ياد مي کند: "دوري اين شخصيت از ايران از يک طرف و تغييرپذيري او در جريان داستان شرايطي بود که براي من بسيار جذاب بود. ما در اين نقش به نوعي فاصله اي که بين افراد در خارج از کشور وجود دارد را در ايران از بين خواهيم برد و باز اين وجه داستان که از بين رفتن فاصله است برايم جالب است. در کل من از کار در کنار اين بزرگان و دوستان چون رضويان و ديگر عوامل فيلم راضي و خوشحالم که از اين طريق با سينماي ايران بيشتر آشنا شدم."
استادانتظامي وارد صحنه مي شود و همه عوامل به احترام او از جا بلند مي شوند. او براي همه ما نقش يک استاد را ايفا مي کند و وجودش براي همه قابل احترام است. گرماي هوا گروه را بسيار اذيت مي کند. به خاطر همين موضوع رضويان تصميم مي گيرد قبل از رسيدن وقت ناهار تمرين اين سکانس را شروع کند.
در فروشگاه قناتي بايد سکانسي گرفته شود که او به هنرجويان خود تار مي آموزد و دکتر پارسا وارد مغازه مي شود تا قناتي پيشنهاد سفر بم را به او بدهد.
در کنار اين فروشگاه دو هنرجوي دختر و پسر نشسته اند که تار مي نوازند و رو به روي آنها قناتي نشسته که نقش استاد موسيقي را بر عهده دارد. قرار است ملودي به "اصفهان رو" تاج اصفهاني توسط اين هنرجويان نواخته شود و به همراه آنان انتظامي اين شعر ملک الشعرا بهار را زمزمه کند. اين پلان چند بار تمرين مي شود. اين شايد براي اولين بار باشد که ما صداي اين استاد بازيگري را در کسوت يک خواننده مي شنويم. اما به درستي او استاد است و صدايي که شنيده مي شود نيز زيباست. چهار مضرابي که توسط هنرجوي دختر (بهاره فياضي) نواخته مي شود در تمام مدت زمان اين سکانس در اين مغازه شنيده مي شود و اين موضوع بر شاعرانه بودن پلان تاثير بسياري دارد. در بين اين تمرين ها رضويان از رهنمودهاي انتظامي براي بهتر شدن کار استفاده مي کند.
بعد از اين پلان روي ورود دکتر پارسا به فروشگاه کار مي شود. او در زمان تمرين استاد با هنرجويان وارد شده و بعد از تمرين به همراه قناتي با موسيقيدان هاي قديمي ايراني که عکس آنها بر ديوار نصب شده آشنا مي شود و در آخر پيشنهاد سفر بم از طرف قناتي به وي داده مي شود. اين پلان ها هم چند بار تمرين مي شود و موقع ناهار فرامي رسد.
نيمي از فيلم سکانس هايي بوده که ارديبهشت ماه در شهر بم فيلمبرداري شده و به نظر مي رسد رضويان در ارتباط با فيلمبرداري آن سکانس ها در بم زمان درستي را انتخاب کرده، زيرا در حال حاضر درتهران دماي هوا بالاست و گرما گروه را خسته کرده چه برسد به شهر بم که حتما آنجا ديگر گرماي هوا بيداد مي کند. بعد از ناهار براي انتظامي جلسه اي در بيرون از محل فيلمبرداري پيش مي آيد که براي مدت يک ساعت لوکيشن را ترک مي کند. من در اين فرصت رضويان را تنها و با وقت آزاد پيدا مي کنم و از ابتداي شکل گيري ايده اين فيلم با هم صحبت مي کنيم.
رضويان از ايده اوليه "رنگ هاي خاطره" مي گويد: "اين فيلم از رابطه يک پزشک ميانسال، يک پيرمرد نوازنده و يک راننده جوان آغاز شد. براي دو سال و نيم روي فيلمنامه به همراه آرمين هوفمان و محمد فرخ منش کار کرديم. البته عزت اله انتظامي نيز به عنوان مشاور فيلمنامه در اين امر کمک هاي بسياري به ما کرد. در طول اين مدت زمان داستان را گسترش داديم تا به شکل فعلي آن رسيديم. البته اين فيلم در اصل نماد رويارويي سه نسل در برابر يکديگر است که در واقع اين نسل با مفهوم مشترک عشق زندگي شان به هم گره خورده است، سه نفري که يکديگر را قبول ندارند."
رضويان درباره انتخاب شهر بم براي فيلمبرداري و موضوع زلزله در فيلم مي افزايد: "در ابتداي نوشتن اين فيلمنامه هنوز در شهر بم زلزله نيامده بود و قرار بود فيلم در شهر ديگري ساخته شود. اما درست يک ماه بعد از شروع نوشتن زلزله شهر بم داستان ما را نيز تغيير داد. در اين شهر بخشي از فيلم را در قبرستان بزرگ شهر گرفتيم که البته با عکس هايي که روي سنگ ها کنده شد کار کرديم. بخش ديگر در يکي از قنات هاي اين شهر که مسدود شده و قرار است قناتي داخل آن برود و بازش کند. در نهايت بخشي که در خانه پدري دکتر پارسا است که او را به گذشته و خاطراتش بازمي گرداند."
مفهوم عشق دستمايه "رنگ هاي خاطره" است، عشق هاي گمشده اي که از دست رفته اند. به همين دليل رضويان اين فيلم را يک واقعگراي عاشقانه مي داند و از اينکه تو آن را را يک ملودرام شاعرانه بداني، دوري مي کند.
نقش انتظامي در اين فيلم نماد نسلي از گذشته است که در رويارويي با عشق شکست خورده و هنوز مي توان اين گذشته را در ظاهر او ديد. رضويان معتقد است اگر انتظامي اين نقش را بازي نمي کرد هرگز فيلم را نمي ساخت. شخصيت استاد موسيقي براي رضويان اداي ديني به نوازنده هاي گمنام ايران است و او اين بيان را بسيار دوست دارد.صحبت هاي ما که تمام مي شود، هنوز انتظامي برنگشته و نور روز نيز براي فيلمبرداري تقريبا تمام شده. رضويان هم تصميم ندارد بازيگر خود را خسته کند و قرار مي شود فردا صبح دوباره پلان هايي که امروز در فروشگاه تمرين شده گرفته شود. روز بعد همان خيابان قديمي و فروشگاه ساز ..
به نقل ازخبرنگار بخش گزارش مهر:کار مي خواهد شروع شود و انتظامي در حال گريم است. در چهره او تغييري ديده نمي شود. فقط قرار است سبيل بگذارد. محمد قومي طراح گريم نيز از شانس من کنار صحنه است. با او در ارتباط با گريم فيلم گفتگو مي کنم.
قومي گريم "رنگ هاي خاطره" را يک گريم به روز مي داند که طراحي در آن زياد محسوس نيست. وي مي گويد: "در ابتدا براي شخصيت هاي اول فيلم بسيار کار و تست هاي متفاوتي را امتحان کرديم تا به اين شخصيت ها نزديک باشند. البته شخصيت قناتي يک فرد شوريده حال است که گذشته اش در زندگي فعلي او نقش دارد و اين چيزي است که بايد در چهره اش ديده شود. شخصيت دکتر نيز که در طول داستان تغيير مي کند نيز با گريم در چهره او ديده مي شود."
انتطامي در ابتداي پلان به هنرجوي پسر (حسن زندي) مي گويد: "اصفهان را بزن که او قطعه اي مي نوازد که اشتباه و بدون تمرين است و قناتي اين موضوع را به او تذکر مي دهد . رو به هنرجوي دختر مي گويد تو بزن و من نيز با تو مي خوانم. او مي نوازد و قناتي همراه او زمزمه مي کند. اين پلان در برداشت سوم گرفته مي شود. هر بار کار به دلايلي متوقف مي شود. يکبار به خاطر صداي حرکت دوربين و بار ديگر به خاطر صداي دزدگير ماشين در خيابان. البته دوباره نماي بسته اي از همين پلان گرفته مي شود.
با محمدرضا سکوت (مدير فيلمبرداري) که گويي خسته است کمي صحبت مي کنم. او نيمه هاي ساخت فيلم به جاي عياري که به دليل مشکلات شخصي کار را ترک کرده مديريت فيلمبرداري را بر عهده گرفته است. يعني درست بعد از فيلمبرداري بم. البته اينکه کار نيمه کسي ديگر را قبول کني اصلا ساده نيست، زيرا افق و زاويه ديد هر فيلمبردار با ديگري متفاوت است. ولي به علت لاينفک بودن بخش هاي اين فيلم اين موضوع راحت تر مي شود.
وي در اين ارتباط مي گويد: "من و رضويان با هم در دانشگاه همکلاس بوديم و تقريبا ديدگاه مشترکي داريم. بعد ازعياري با هم مشورت کرديم که من به نورها و کادرهايي نزديک شوم که او دوست دارد. در تهران ما با فضاهاي داخلي بيشتر مواجه هستيم و نورپردازي نيز در اين فضاها بيشتر ديده مي شود. سعي کرديم در اين تصاوير به نوعي تنوع بصري براي بيننده داشته باشد. البته بيان درست دراماتيک از طريق نور بسيار مد نظر ما بوده و با وسواس بسياري به آن رسيده ايم. من اين فيلم را به دليل داشتن نگاههاي فرهنگي بسيار دوست دارم به گونه اي که از سينماي تجاري ما فاصله دارد و اين براي من اهميت دارد
گرما بيداد مي کند و فقط پنکه کوچکي اين فروشگاه را خنک مي کند که اصلا کارساز نيست. دستيار گريم بارها عرق پيشاني استاد را پاک مي کند. اينجا پارکينگ موتور شهرداري است و خبري از کولر يا دستگاه خنک کننده نيست. وقت ناهار است و ساعت نزديک يک بعد از ظهر. وقتي ازمحل فيلم برداري دور مي شوم هنوز صداي چهارمضراب در گوشم شنيده مي شود و صداي زمزمه قناتي مرا ياد حرف هاي رضويان مي اندازد که "من و همنسلان من يک نوع سينماي جديد را در ايران متولد کرديم که جدي گرفته نمي شود." سينمايي که بياني ديگر دارد. بياني که خودش با يکسري مولفه هاي آشنا کشف کرده است. فکر مي کنم اينها ريشه در تجربه قبلي اين فيلمسازان در فيلم کوتاه دارد. اين فيلم ها ضدقصه نيست، بلکه فيلم هايي است که قصه را به شيوه شخصي بيان مي کند .

کاشان - خبرنگار آفرينش
مسئول شهرسازي منطقه 2 شهرداري کاشان ، گفت : هر ماه يک جلسه آموزش و هماهنگي براي معماران و دست اندرکاران امر ساخت و ساز در شهرستان کاشان تشکيل مي شود .
مهندس طالبيان نژاد هدف از برگزاري اين جلسات را ارتقا» فرهنگ صحيح و ساخت و ساز عنوان کرد و افزود : اين جلسات از سوي انجمن صنفي بنايان و کارگران ساختماني با همکاري دبيرخانه دائمي همايش مهندسي زلزله شهرداري کاشان ، برپا مي شود .
به گفته وي ، در هر جلسه حدود هفتاد نفر از معماران و دست اندرکاران امر ساخت و ساز ، دانشجويان و مهندسين رشته هاي عمران و معماري زير نظر اساتيد مجرب دانشگاه و معماران با تجربه در زمينه هاي مختلف از جمله بحث سازه ساختمان و معماري سنتي ، آموزش مي بينند .
طالبيان نژاد ضمن ارزيابي مثبت از برگزاري اين گونه همايش ها و جلسات آموزشي ، گفت : پيامد برگزاري اين جلسات ، ايمني بيشتر و ساخت و ساز علمي را ، در پي دارد . در حال حاضر مقاوم سازي ساختمان ها در شهر کاشان رشد قابل توجهي يافته و به حدود 70 درصد رسيده است .
همايش مهندسي زلزله نيز همه ساله از سوي شهرداري کاشان با حضور کارشناسان مختلف در اين شهر برگزار مي شود .

عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: بر اساس تصميم شوراي عالي اقتصاد، قيمت تمام کالاها و خدمات دولتي در سال 85 به نرخ هاي سال 83 برمي گردد که از آن جمله، قيمت شير و لبنيات و يا محصولات فولادي است.
غلامرضا مصباحي مقدم در گفت وگو با فارس با اشاره به جلسه تعدادي از نمايندگان مجلس با وزراي امور اقتصادي و دارايي بازرگاني، تعاون، رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي و معاونين آنها در ارتباط با بررسي گراني هاي اخير، تصريح کرد: در اين جلسه که در مجلس برگزار شد، دلايل گراني انواع کالاها مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
مصباحي با اشاره به دلايل داخلي و بين المللي افزايش قيمت آهن، خاطرنشان کرد: با توجه به تابعيت بورس فلزات از بازار بين المللي، قيمت آهن در ايران نيز تحت تاثير بازار بين المللي افزايش يافته است.
وي ادامه داد: هم در مورد سيمان و هم در مورد محصولات فولادي، علاوه بر افزايش قيمت بين المللي آنها، افزايش ساخت و ساز و حجم پروژه هاي عمراني نيز تقاضاي آنها را در بازار داخل افزايش داده است.
مصباحي در مورد شکر نيز توضيح داد: در ابتدا دو نوع عرضه براي شکر وجود داشت که يکي به صورت کوپني و سهميه اي و يکي به صورت آزاد بود که دولت اقدام به حذف يارانه شکر کرد و به همين دليل موجب افزايش قيمت شکر شد.
عضو کميسيون اقتصادي مجلس همچنين با اشاره به افزايش قيمت لبنيات در کشور، يادآور شد: با توجه به افزايش سطح حقوق و دستمزدها و ساير نهاده هايي که موجب تشکيل قيمت شير مي شوند، قيمت لبنيات در کشور افزايش يافته است.
عضو کميسيون اقتصادي مجلس همچنين گفت: دولت با واردات محصولات فولادي به اندازه نياز وزارتخانه هاي آموزش و پرورش و مسکن و شهرسازي موافقت کرده است تا اين دو وزارتخانه نياز خود را از طريق واردات تامين کنند و در نتيجه نياز خود را به بازار داخلي تحميل نکنند.
وي گفت: اين تصميم منجر به افزايش عرضه داخلي محصولات فولادي و کاهش قيمت اين محصولات خواهد شد.
مصباحي در مورد تصميم دولت براي کنترل قيمت حبوبات نيز اظهارداشت: در سال 83 حدود يک ميليون و 500 هزار تن و در سال 84، يک ميليون و 800 هزار تن حبوبات از کشور صادر شده که دولت براي تنظيم بازار اين محصول، اقدام به کاهش تعرفه حبوبات خواهد کرد و همچنين براي تامين نياز داخلي در صادرات اين محصولات محدوديت ايجاد مي کند.
وي در عين حال روند نرخ رشد تورم در کشور را نزولي توصيف کرد و گفت: اين امر ناشي از آن است که بيشتر افزايش قيمت ها مربوط به کالاهايي نظير سيمان و فولاد بوده که سهم عمده اي در سبد هزينه خانوار ندارند.
عضو کميسيون اقتصادي مجلس همچنين با اشاره با بحث و بررسي نمايندگان دولت و مجلس در مورد افزايش اجاره و قيمت مسکن در سال جديد، افزود: در مورد اين موضوع هنوز مباحث ناقص است و قرار است در جلسات بعدي، مباحث مفصل تر و راهکارهايي جديد مطرح شود.

سخنگوي شبکه تلفن همراه اعتباري کشور اعلام کرد: متقاضيان مشهدي دريافت سيم کارت اعتباري از روز شنبه به مدت يک هفته مي توانند به صورت اينترنتي ثبت نام کنند.
ابوالفضل شاکري، سخنگوي شبکه تلفن همراه اعتباري کشور، در خصوص تعداد و زمان واگذاري سيم کارت هاي اعتباري در شهر مشهد، گفت: بر اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته از هفدهم تيرماه به تدريج 25 هزار سيم کارت ميان متقاضيان واجد شرايط در شهر مشهد توزيع خواهد شد.
مشاور مديرعامل و مدير روابط عمومي تاليا، درباره آدرس و نحوه ثبت نام آن دسته از متقاضياني که امکان دسترسي به اينترنت را ندارند، افزود: همه مشترکاني که امکان دسترسي به اينترنت را دارند مي توانند با مراجعه به آدرس IR.TALIYA.//REGISTER:HTTP کد ثبت نام دريافت کنند.
شاکري افزود: آن دسته از متقاضيان واجد شرايطي هم که امکان دسترسي به اينترنت از منزل خود را ندارند، مي توانند با مراجعه به ايستگاه مرکزي تاليا در بلوار شهيد مدرس، روبروي مجموعه فرهنگي شهيد مدرس و يا يکي از مراکز ثبت نام تاليا که در روزنامه هاي محلي خراسان رضوي اعلام شده است، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
مدير روابط عمومي تاليا، از متقاضيان مشهدي خواست براي دريافت اطلاعات بيشتر به يکي از پايگاه هاي اينترنتي اين شبکه به آدرس هايIR.TALIYANEWS.WWW و ياIR.TALIYA.WWW مراجعه و يا با شماره تلفن 8173- 021 مرکز خدمات مشتريان تاليا تماس بگيرند.
وي، درباره بهاي سيم کارت هاي تاليا افزود: بهاي اوليه سيم کارت هاي اعتباري 452 هزار ريال شامل 240 هزار ريال هزينه هاي فعال سازي و 212 هزار ريال نيز هزينه اعتبار موجود در اين سيم کارت ها است.
شاکري خاطرنشان کرد: مشترکان از زمان دريافت اين سيم کارت ها مدت 60 روز فرصت دارند تا اولين تماس خود را برقرار کنند و براي مدت 90 روز مبلغ 200 هزار ريال اعتبار مکالمه نيز در سيم کارت آنان وجود دارد.
مشاور مديرعامل تاليا، با بيان اينکه حداکثر تا 20 درصد بيش از ميزان واگذاري اين دوره ثبت نام صورت خواهد گرفت تصريح کرد: به هنگام ثبت نام هيچ گونه وجهي از متقاضيان دريافت نخواهد شد و وجه سيم کارت بايد بصورت يکجا به شماره حسابي که متعاقبا اعلام مي شود، واريز و به هنگام دريافت سيم کارت با رونوشت صفحه نخست شناسنامه متقاضي ارائه شود. وي با بيان اينکه شبکه تلفن همراه اعتباري کشور مراکز 15 استان را تحت پوشش قرار داده، ابراز اميدواري کرد تا پايان سال بيش از يک ميليون شماره سيم کارت اعتباري در سطح تمامي مراکز استان ها توزيع شود.
شبکه تلفن همراه اعتباري کشور هم اکنون بيش از نيم ميليون مشترک دارد.


اين نسخه 5278 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک