جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/04/11 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2518


دادستان نظامي تهران :
2 تا 3 پرونده جاسوسي در دست رسيدگي است


اظهار نظرهاي ضد و نقيض درباره توزيع بنزين


ديدار احمدي نژاد با رئيس جمهور سنگال

زمان پاسخگويي به سوالات آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد .
به گزارش خبرنگار آفرينش تعدادسوالات و مدت زمان پاسخگويي به سوالات کنکور رشته هاي پزشکي و غير پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي به شرح ذيل مي باشد :
براي آزمون علوم پزشکي و غير پزشکي دردفتر چه اول هر آزمون شامل 100 سوال عمومي است و داوطلبان بايد در مدت 75 دقيقه به آن پاسخ دهند .
دفتر چه دوم شامل سوالات اختصاصي است که تعداد سوالات و زمان پاسخگويي به آن براي گروه هاي مختلف به شرح ذيل مي باشد :
دفتر چه سوالات اختصاصي گروه رياضي و فني مهندسي شامل 120 سوال با مدت پاسخگويي 140 دقيقه .
دفترچه سوالات اختصاصي گروه علوم انساني شامل 120 سوال با مدت پاسخگويي 120 دقيقه .
دفترچه سوالات اختصاصي گروه هنر شامل دو دفترچه مي باشد که دفترچه اول شامل 90 سوال با مدت پاسخگويي 90 دقيقه و دفترچه دوم شامل سوالات تشريحي بامدت پاسخگويي 90 دقيقه .
فقط داوطلباني که انتخاب اول تمام وقت يا پاره وقت آنها يکي از رشته هاي ارتباط تصويري طراحي صنعتي و يا نقاشي است بايد به سوالات تشريحي پاسخ دهند .
دفتر چه سوالات اختصاصي گروه علوم پزشکي شامل 120 سوال با مدت پاسخگويي 120 دقيقه مي باشد .
همچنين در آزمون سراسري غير پزشکي و علوم پزشکي زمان پاسخگويي به سوالات عمومي کليه رشته ها که براي داوطلبان عادي 75 دقيقه است ، 100 دقيقه مي باشد .
زمان پاسخگويي به سوالات عمومي گروه زبانهاي خارجي که براي داوطلبان عادي 75 دقيقه است ، 100 دقيقه مي باشد .
زمان پاسخگويي به سوالات اختصاصي رشته هاي مختلف گروه رياضي و فني مهندسي که براي داوطلبان عادي 140 دقيقه است 210 دقيقه مي باشد .
زمان پاسخگويي به سوالات اختصاصي رشته هاي مختلف گروه علوم تجربي کشاورزي که براي داوطلبان عادي 120 دقيقه است 160 دقيقه مي باشد .
زمان پاسخگويي به سوالات اختصاصي رشته هاي مختلف گروه علوم انساني که براي داوطلبان عادي 120 دقيقه است 160 دقيقه مي باشد .زمان پاسخگويي به سوالات اختصاصي رشته هاي مختلف گروه هنر داراي آزمون تشريحي دي 180 دقيقه مي باشد 240 دقيقه است .
زمان پاسخگويي به سوالات اختصاصي رشته هاي مختلف گروه هنر بدون آزمون تشريحي که براي داوطلبان عادي 90 دقيقه است 120 دقيقه مي باشد .
همچنين توزيع کارت آزمون رشته هاي غيرپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي از امروز يکشنبه در164 حوزه در کشور و چهار حوزه در خارج از کشور آغاز مي شود.
توزيع کارت داوطلبان تا روز سه شنبه در دو نوبت صبح (از ساعت 7 تا 13) و عصر (از ساعت 14 تا 19) ادامه دارد.
آزمون رشته هاي غيرپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي با بيش از يک ميليون داوطلب در چهار نوبت صبح و عصر روزهاي پنجشنبه و جمعه 15 و 16 تير ماه در سراسر کشور و چهار حوزه خارج از کشور برگزار مي شود.
داوطلبان بايد جهت دريافت کارت و شرکت در آزمون به واحد دانشگاهي انتخاب اول خود مراجعه کنند.
کارت ورود به جلسه آزمون تنها به شخص داوطلب و در مقابل ارائه قبض رسيد پستي ارسال مدارک و شناسنامه يا کارت شناسايي عکسدار تحويل خواهد شد.
کارت ورود به جلسه داوطلبان استثنايي و داوطلبان واحدهاي دانشگاهي انگلستان، امارات متحده عربي، لبنان، زنگبار و کليه داوطلبان خارج از کشور که در شهر تهران امتحان خواهند داد، از امروز به مدت سه روز در مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي واقع در تهران، خيابان پاسداران، بهستان ششم، توزيع مي شود.
چنانچه داوطلب کارت ورود به جلسه خود را دريافت نکند، مجاز به شرکت در آزمون نبوده و مسووليت ناشي از آن به عهده خود او خواهد بود. آزمون در دو نوبت صبح و عصر برگزار مي شود که آزمون صبح راس ساعت 8 و آزمون عصر راس ساعت 16 خواهد بود. داوطلبان موظفند يک ساعت قبل از شروع آزمون نوبت صبح در ساعت 7 و نوبت عصر در ساعت 15) در محل حوزه امتحاني خود حضور داشته باشند.
آزمونهاي گروه رياضي و فني مهندسي و گروه هنر در صبح روز پنجشنبه ، آزمون گروه رياضي و فني مهندسي در عصر روز پنجشنبه 15 تير و آزمون گروه علوم انساني در صبح روز جمعه و آزمون گروه علوم تجربي، کشاورزي و دامپزشکي، گروه زبانهاي خارجه در عصر روز جمعه برگزار مي شود.

شوراي امنيت سازمان ملل متحد به منظور بحث و بررسي درباره تهاجم اخير نظاميان صهيونيست به غزه نشست اضطراري برگزار کرد, ولي بدون صدور قطعنامه اي به کار خود پايان داد.
به گزارش آسوشيتدپرس، "رياض منصور" ناظر دائم تشکيلات خودگردان در سازمان ملل متحد، پيش از آغاز اين نشست اعلام کرد که آنها در اين نشست براي صدور قطعنامه اي تلاش خواهند کرد که ضمن محکوم کردن تجاوزات اسرائيلي ها خواستار توقف همه عمليات نظامي در سرزمين هاي فلسطيني شد.
نشست علني شوراي امنيت سازمان ملل به دنبال درخواست الجزاير به عنوان رياست کنوني گروه عرب در اين سازمان برگزار شد و قطر به عنوان تنها عضو عربي کنوني شوراي امنيت نمايندگي اين گروه را برعهده داشت.
رياض منصور گفت: هدف قرار دادن مستقيم مقامات ارشد فلسطيني در اين عمليات نشانه روشني است که همه اين کارها بخاطر اهداف سياسي صورت گرفته و به منظور پايمال کردن توافقي بوده که اخيرا ميان احزاب فلسطيني براي آشتي و وحدت حاصل شده است.
اوافزود: اين عمليات نه تنها به منظور اخلال در کار تشکيلات خودگردان بلکه براي فروپاشي کامل اين تشکيلات صورت گرفته است.
نماينده فلسطين خاطر نشان کرد: شوراي امنيت سازمان ملل مي تواند با محکوم کردن تجاوزات اسرائيل خواستار ترک هرچه سريعتر مخاصمه و تمکين به قوانين و مقررات بين المللي از جمله کنواسيون چهارم ژنو شود و همچنين از اسرائيل بخواهد بلافاصله نيروهاي اشغالگر را از نوار غزه خارج کند و64 تن از مقامات فلسطيني بازداشت شده را آزاد کند.
"دانيل کامرون" معاون نماينده رژيم صهيونيستي در سازمان ملل نيز تشکيلات خودگردان را گروه تروريستي خواند که پشت نقاب عنوان سياسي پنهان شده است.
کامرون ادعا کرد: اسراييل اوت گذشته از غزه به طور کامل خارج شد به اين اميد که روند صلح احيا شود.
او گفت: اما به جاي احيا روند صلح حملات تروريستي افزايش يافت، غزه اکنون يک پايگاه ترور فعال مورد حمايت از سوي دولت حماس است، اسراييل هر روزه تحت حملات مبارزان فلسطيني است.
بنا بر اين گزارش با اين حال در نشست روز جمعه هيچ قطعنامه اي در ميان اعضاي شوراي امنيت توزيع نشد چرا که آمريکا اعلام کرده بود با هر اقدام شوراي امنيت در اين باره مخالفت مي کند.
جان بولتون، نماينده آمريکا در سازمان ملل نيز اعلام کرد, وي فکر نمي کند, صدور يک قطعنامه در اين باره عاقلانه باشد وبه شوراي امنيت هشدار داد تا از اتخاذ هر اقدامي که تنش ها را در منطقه افزايش و اوضاع را پيچيده تر مي کند، جلوگيري کند.
بولتون آزادي فوري و بدون قيد و شرط سرباز اسراييلي را خواستار شد و اعلام کرد اين اقدام بهترين راه براي حل فوري بحران است.
بولتون در ادعاي خود گفت: اما به منظور برقراري صلح جامع ميان فلسطين و اسراييل، سوريه و ايران بايد به نقششان به عنوان کشورهاي حامي ترور پايان داده و اقدامات حماس را از جمله آدم ربايي محکوم کنند.
بولتون از بشار اسد، رييس جمهور سوريه خواست تا خالد مشعل، رهبر سياسي حماس را دستگير و دفتر گروه مبارز حماس در دمشق را تعطيل کند.
آنجلا کانه، مشاور دبيرکل سازمان ملل نيز به شوراي امنيت هشدار داد تنش ها در غزه مي تواند به يک مناقشه تمام عيار تبديل شود.
او گفت: بحراني جدي حاکم است اين وقايع مي تواند به آساني مناقشات تمام عيار ديگري را به وجود آورد و غير نظاميان بيشتري را با خطر مواج سازد. هيچ چيزي توجيه گر گروگان گيري نيست و اين نظامي اسراييل بايد آزاد شود.
کانه از اسراييل خواست تا تخريب زيرساخت هاي غير نظامي را متوقف و حفاظت از غير نظاميان و انجام امور بشردوستانه در غزه را تضمين کند.
کوفي عنان، دبيرکل سازمان ملل نيز اعلام کرد: وي نسبت به تحولات در اراضي فلسطين از جمله دستگيري 64 تن از مقامات حماس و اعضاي شوراي قانونگذاري فلسطين عميقا نگران است.
سخنگوي عنان گفت: عنان از اسراييل خواسته تا خويشتن داري از خود نشان داده و از انجام اقداماتي که به زيرساخت هاي غير نظامي صدمه مي زند جلوگيري کند و از قوانين بشر دوستانه بين المللي اطاعت کند.
آلوارو دسوتو، فرستاده ويژه روند صلح خاورميانه نيز نسبت به ربوده شدن قانون گذاران فلسطيني ابراز شگفتي کرد.اوگفت، چنين اقداماتي که با هدف آزادسازي نظامي اسراييلي انجام شده است را درک نمي کند. دسوتو گفت، سازمان ملل اين مساله را با دولت اسراييل مطرح مي کند اما وي جزئيات بيشتري ارايه نکرد.

پدر عليرضا افشار، از شهداي سانحه سقوط هواپيماي سي 130 ارتش در نامه اي خطاب به رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح، خواستار روشن شدن برخي ابهامات موجود در پرونده سقوط اين هواپيما شد. به گزارش "ايلنا"، در اين نامه آمده است: 200 روز از شهادت پيش قراولان اصحاب خبر که در سانحه هواپيماي سي130 نيروي هوايي جان خود را در راه خدمت به ملت و کشور فدا کردند، مي گذرد و در اين مدت هيچ يک از مسوولين و کساني که درمصاحبه هاي خود از حقوق شهروندي نويد مي دهند، در مورد مقصرين و مسببين علت سقوط هواپيماي اظهار نظر نکردند و بازماندگان هميشه در انتظار بودند لااقل رييس قوه قضاييه در راس دستگاه تظلم خواهي، تعامل بيشتري با خانواده شهدا داشته باشد که البته اين توقع به واقعيت تبديل نشد.
اين نامه مي افزايد: با نگرش به تحقيقات کميته دفاعي مجلس مواردي که مي بايستي مدنظر قاضي محترم پرونده قرار مي گرفت، از قبيل اعمال فشار روحي و رواني بر خلبان قبل و موقع پرواز ناديده گرفته شده است.
در ادامه اين نامه آمده است: با توجه به اعلام سازمان پزشکي قانوني درمورد مجهول بودن پنج نفر از اجساد جانباخته در شهرک نيروي هوايي توحيد که تا به امروز شناسايي نشده اند و به دستور قاضي ترکي در قطعه شهدا اصحاب خبر به خاک سپرده شده اند، مي تواند براي دستگاه قضايي که مظهر دادخواهي و دادرسي است، قابل پيگيري باشد که متاسفانه دستگاه قضايي نسبت به اين موضوع بي تفاوت بوده است و در جريان رسيدگي به پرونده, تحقيقات موثقي از مسوولين نيروي هوايي به عمل نياورده است، با توجه به اينکه مجتمع مسکوني نيروي هوايي- توحيد- منطقه نظامي محسوب شده، ورود و خروج کليه افراد توسط ايست و بازرسي و ثبت اسامي آنها در دفتر نگهباني انجام مي شود، معلوم نيست افرادي که نام آنها در ليست مسافرين سي 130 نبوده و جزو ساکنين شهرک نيروي هوايي نيز نيستند، آنها چه کساني بودند که عدم شناسايي آنها توسط خانواده هاي خود بنا به اظهارات قاضي پرونده سوال برانگيز بود که حتي با سه نوبت آگهي هيچ کس براي احراز هويت آنها به پزشکي قانوني مراجعه نکرد.
اين نامه در ادامه آورده است: جاي بسي تعمق است که قاضي محترم پرونده علي رغم تلاش فراوان هنوز هيچ يک از شکات را براي اداي توضيحات در مورد شکايت خود به بازپرسي فرا نخوانده است. بديهي است که تعدادي از خانواده ها به دليل مشکلات معيشتي مجبور به دريافت ديه شده اند که بنا به اظهارنظر بازپرس محترم پرونده، ديگر شاکي خصوصي در اين پرونده وجود ندارد. جاي سوال است بازپرس محترم فراموش کرده اند که تعدادي از خانواده ها هنوز به دنبال ديه اي که حق مسلم آنهاست نرفته اند و همچنان با پيگيري مصرانه به دنبال حق شرعي و قانوني خود هستند. لازم است نظر دادستان محترم را به عنوان مدعي العموم نسبت به تحقق حقوق شهدا و بازماندگان آنها جلب نمايم.
پدر عليرضا افشار در ادامه نامه خود، خواستار روشن شدن آنچه بي تدبيري در اعزام خبرنگاران با هواپيماي سي 130 ارتش خوانده است، شد. اين نامه مي افزايد: با عنايت به اينکه هيچ يک از نهادهاي درگير سانحه (نيروي هوايي, سازمان فرودگاه هاي کشور) هنوز اعلام نکرده اند آيا هواپيماي ساقط شده از ضريب ايمني استاندارد پرواز برخوردار بوده است؟ آيا از نظر قوانين بين المللي هوانوردي سي 130 با شماره 519 داراي گواهينامه هاي استاندارد پرواز مسافربري بوده است؟
در همين ارتباط روز گذشته حجت الاسلام والمسلمين شفيعي, دادستان نظامي تهران، در گفت وگو با ايسنا, درباره کيفرخواست پرونده سقوط هواپيماي سي 130 و متهمان اين پرونده گفت: نيمي از متهمان اين پرونده نظامي و نيمي ديگر غير نظامي هستند. اين پرونده از جوانب مختلف رسيدگي شده است; موضوع اتهام پرونده سهل انگاري و عدم رعايت نظامات است و حتي يک درصد احتمال تعمد از سوي افرادي که در مظان اتهام هستند احراز نشده است. در اين پرونده کارشناسان با بررسي هاي کامل، تمام جوانب امر را رسيدگي کرده و به اين نتيجه رسيده اند که قصور و کوتاهي صورت گرفته است. پرونده به دادگاه فرستاده شد; زمان رسيدگي و برگزاري جلسه دادگاه بر عهده رييس محکمه است. تاکيد مي کنم احتمال اقدام به خرابکاري کاملا منتفي است.

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي, گفت: نتايج نقل و انتقال دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي تا پايان شهريورماه اعلام مي شود. دکتر رهنما, معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي, در گفت و گو با ايلنا, افزود: دانشجويان متقاضي نقل و انتقال تا اول خردادماه فرصت داشتند که درخواست خود را به واحد دانشگاهي مربوطه ارائه دهند و در حال حاضر، درخواست هاي نقل و انتقال دانشجويان در واحدها در حال بررسي است.
وي افزود: همچنين دانش نامه جديد دانشگاه آزاد اسلامي تدوين شده است و از اول مردادماه اجرايي مي شود.رهنما اعلام کرد: خوابگاه هاي دانشگاه آزاد اسلا مي نيز توسط واحدها در ايام تابستان تعمير و بازسازي مي شود.وي همچنين خاطرنشان کرد: گواهينامه هاي موقت تحصيلي دانشجويان 15 روز آماده شده و در اختيار دانشجويان قرار داده مي شود.

سوالات و کليد اوليه سوالات گروه هاي آزمايشي هنر، رياضي فني و علوم تجربي کنکور 1385 منتشر شد.
به گزارش ايسنا، سازمان سنجش آموزش کشور سوالات و کليد سوالات گروه هاي آزمايشي رياضي فني و هنر را از طريق سايت اينترنتي سازمان منتشر کرد.
همچنين سوالات گروه آزمايشي علوم تجربي نيزاز طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشاني org.sanjesh.www در دسترس داوطلبان قرار گرفته است .


تقسيم بندي زمان در کنکور از مهمترين عوامل موفقيت است که راه هاي تقسيم بندي زمان در کنکور را با هم مي خوانيم :
-1 زمان امتحان دادن را طوري تقسيم بندي کنيد که طي دو سوم از مدتي که در اختيار داريد به پاسخ دادن به سوالات اختصاص يابد و يک سوم آن را به مرور کردن پاسخ ها بپردازيد.
-2 وقت خود را با فکرکردن در مورد سوال هاي مشکل که جواب آنها را نمي دانيد به هدر ندهيد. درصورتي که پاسخ سوالي را نمي دانيد، آن را علامت بزنيد و به سوال بعدي بپردازيد. در پايان مي توانيد به اينگونه سوال ها بيشتر فکر کنيد و احتمالا جواب آنها را بطور صحيح بدهيد.
-3 به منظور افزايش تمرکز، پس از دريافت برگه سوال ها، ابتدا با برگه اي که مخصوص پاسخ هاست روي سوال ها را پوشانده و سپس شروع به خواندن سوال ها و جواب دادن به آنها يکي پس از ديگري نمائيد. اگر پاسخ سوال اول را دانستيد شروع بنوشتن آن بکنيد، در غيراين صورت به سوال دوم بپردازيد. بهتراست قبل ازشروع به پاسخ دادن به سوال ها تمام آنها را نخوانيد. زيرا اين امر تمرکز شما را کاهش مي دهد.
-4 در شروع امتحان خودتان را با اين جمله که (امتحان سخت است) نترسانيد. بسياري از دانش آموزان در همان لحظه اي که در حال خواندن سوال هستند، پيش خودشان زير لب تکرار ميکنند که اين سوال سخت است. چنين دانش آموزاني هرگز نمي توانند بطور دقيق به سوال ها پاسخ دهند. بهتر آن است که در زماني که در حال خواندن سوال هستيد تمام تمرکز شما فقط بر روي سوال باشد.
-5 قبل از شروع کردن به پاسخ دادن به هر سوال، آن را با دقت بخوانيد و سعي کنيد ابتدا دقيقا بفهميد که چه موضوعي در سوال مطرح شده است.اعتقاد بر اين است که حدود پنجاه درصد از جواب در خود سوال پنهان هست.
-6 در صورتي که سوال را نمي فهميد، بهتر است از مراقبين جلسه توضيحاتي پيرامون آن بخواهيد. حتي توضيحات بسيار مختصر هم مي توانند مفيد واقع شوند.
-7 در صورتي که در پايان جلسه امتحان وقت اضافه داشتيد، بهتر است که جواب سوال ها را مرور کنيد تا اگر اشکالي در آنها وجود دارد پيدا کنيد و آنها را برطرف کنيد.
- 8 هرگز براي خارج شدن از جلسه امتحان عجله نداشته باشيد. بسياري از دانش آموزان و دانشجويان محتويات کتاب را کاملا فهميده اند اما از آنجائي که در جلسه امتحان کمي عجله مي کنند نمرات مطلوبي بدست نمي آورند.
از آنجايي که پاره اي از امتحانات خصوصا در دوره دبيرستان و دانشگاه به صورت تستي برگزار مي شوند، در زير نکات مهم و ضروري پيرامون اينگونه امتحانات ارائه گرديده است.
-1 پس از خواندن سوال ابتدا جواب سوال را حدس بزنيد وسپس به جواب هاي ارائه شده توجه کنيد. اگر جوابي را که براي سوال حدس زده ايد در بين جواب هاي ارائه شده بود، با اطمينان کامل همان را انتخاب کنيد و در پاسخنامه همان را علامت بزنيد.
-2 اگر در بين جواب هاي ارائه شده اولين آنها درست بود، به مابقي پاسخ ها هم توجه کنيد. زيرا ممکن است دربين پاسخ ها دو جواب صحيح وجود داشته باشد که يکي از آنها کاملتر از ديگري است.
-3 در مورد سوال هاي مشکل و آنها که شک داريد، ابتدا جواب هائي که مطمئن هستيد غلط است را حذف کنيد و سپس به مقايسه مابقي جواب ها و انتخاب کامل ترين آنها بپردازيد.
-4 هميشه به اين موضوع توجه داشته باشيد که ممکن است پاسخ يک سوال در ديگري پنهان باشد.
-5 گاه گاهي چک کنيد که مبادا جواب سوال ها را جابجا در برگه پاسخنامه علامت بزنيد.
-6 هرگاه لغاتي مانند (هميشه، اغلب، برخي اوقات، هرگز، تنها، فقط، بايد، بطور لازم، بطور کامل، و...) در جمله بکار روند ممکن است معني جمله را عوض کنند. بنابراين هميشه به لغات کليدي و حساس در جملات دقت بيشتري داشته باشيد.

«فريده دريا مج» بازيگر توانمند وتحصيلکرده تئاتردر تاريخ "اول ارديبهشت ماه سال 1335در تهران متولد شد. فعاليت هنري را از سال 1346 از تئاتر مدرسه شروع کرد و بعد از اخذ ديپلم و ليسانس بازيگري و کارگرداني از دانشکده هنرهاي دراماتيک به فعاليت مشغول شد. حاصل فعاليت هاي نمايشي او عبارت است ازنمايش"بادبزن خانم ويندرير" "خسيس""سگي در خرمن جا""ابراهيم توپچي و آقابيک" "طولاني" به کارگرداني" جعفر والي"; "شنل""آ غاز و انجام""شاه مي ميرد""درنا در باران"و....
کارگرداني نمايش عروسکي"مرغ تخم طلا"; بازي در نمايش"آنوا" به کارگرداني"داود دانشوروبازي در نمايش"غروب مضحک صمصام ميرزا" به کارگرداني"داود فتحعلي بيگي";برنده مدال طلاي کشور براي بازي در نمايش"پيک نيک در ميدان جنگ"1348 ; بازي در نمايش هاي راديويي و.....
يک بيوگرافي از خودتان بگوييد؟
فريده دريا مج هستم در سال 58فارغ التحصيل رشته کارگرداني و بازيگري شدم.کار بازيگري را از دوران کودکي و در مدرسه آغاز کردم و همين طور ادامه پيدا کرد تا گرفتن ديپلم و بعد هم وارد دانشکده شدم و در اين رشته ادامه تحصيل دادم.
از شروع بازيگري خود بگوييد؟
اول دبيرستان بودم و قراربود تئاتري درمدرسه مابه کمک آقاي رئيس زاده به اجرا دربيايد وبنا بود از دو دبيرستان دخترانه و پسرانه براي اين نمايش بازيگرانتخاب شود تا تئاتررا دررشت به اجرا دربياورند من خودم شمالي هستم و و من از دبيرستان دخترانه براي اين نمايش برگزيده شدم اما به دليل تازه کاربودن بچه ها تمرينات مدت زيادي طول کشيد حتي به ياد دارم که آقاي رئيس زاده تا يک مدت طولاني راه رفتن را به بچه ها ياد مي دادند مدت 4 ماه تمرين داشتيم و 3 ماه اجرا رفتيم و اين کارشروع بازيگري من درتئاتربود.
در حال حاضر مشغول انجام چه کاري هستيد؟
در حال حاضر کارخاصي انجام نمي دهم. آخرين کاري که انجام دادم يک تئاتربود. کار راديو را هم کم و بيش دنبال مي کنم و الان روي پيشنهادهاي داده شده فکر مي کنم.
چه تعريفي از خلاقيت هنري داريد؟
به نظر من هر بازيگري بايد تلاش کند که خلاقيت در کارش داشته باشد و به طور کلي کليشه نشود تا بتواند روز به روزو پله به پله بالاتر رود .
نظر شما درباره بداهه گويي چيست؟
اين مسئله از قديم بوده. و من مخالف اين قضيه نيستم حتي خودم سعي مي کنم که تا جايي که به متن لطمه نزنداز بداهه استفاده کنم.به نظر من نبايد هدف بداهه اين باشد که بيننده را به زور به خنده وادار کند چون در اين صورت جذابيت خود را از دست مي دهد. من بداهه را در هر کاري نمي پسندم فقط در کارهاي سياه بازي و تخت حوضي بکار مي برم و به نظر من در کارهاي ديگر لازم نيست و زيبايي ندارد.
راز موفقيت يک هنرمند در چيست؟
در خيلي چيزها. ازجمله سلامت جسم و روح و روان .به هر حال ما بازيگران در اجتماع الگو هستيم وبايد به يک نحوي پاک و منزه باشيم تا مردم بتوانند ما را به عنوان الگو بپذيرند و الگوي خود قرار دهند .بايد در پرورش هنر خود و قريحه و ذوق و استعدادمان در قدم هاي اول نايستيم و با تلاش بيشتر همراه با هنر روز پيش برويم و مردم را دوست داشته باشيم چون مردم ما خيلي حق شناس هستند به نظر من همه اينها براي يک بازيگر لازم است.
شما خوشبختي را در چه چيزي مي بينيد؟
کمک به ديگران و همنوعان چون معتقدم اگر من به کسي کمک کنم خداوند نيز به نوعي به من کمک خواهد کرد.
وقتي کاري به شما پيشنهاد مي شود با چه کسي مشورت مي کنيد؟
من قبل ازهرکس با پسرانم وهمسرم مشورت مي کنم.
استقبال مردم ازتئاترصمصام ميرزا به چه صورت بود؟
خيلي خوب بودو مردم خوب ارتباط برقرارکردند به صورتي که روزبه روزبه تعداد مخاطبان افزوده مي شد اما متاسفانه به ايام فاطميه برخورد کرديم و چون کار کمدي بود اجراي نمايش متوقف شد.
بهترين بازي شما در تئاتر کدام است ؟
بهترين بازي خود را در "سگي در خرمن جا"مي دانم که در سال 47 کار کردم در اين سال من دختري 17 ساله بودم که آن کار برايم خاطره خوبي بود، با مجلل و عباس اميري کار کردم. بازي در شنل کار جعفر والي در سال 58 يا 59 را هم دوست داشتم. .
از حس و حال روزهاي اول که وارد عرصه هنر شديد بگوييد؟
در همان دوران مدرسه بود به ياد دارم شبها از خوشحالي خوابم نمي برد و دچار نا باوري شده بودم اولين کاري که انجام دادم نمايش"بادبزن خانم ويندير "در سال 46 يا 45 بود که با وجود اينکه بچه بودم در پوست خودم نمي گنجيدم. يک مقدار نگراني داشتم ولي آنقدر خوشحال بودم که احساس مي کردم روي ابرها راه مي روم.
ديالوگ چقدربه جذب مخاطب کمک مي کند؟
خيلي زياد بخصوص نحوه بيان کردن ديالوگ خيلي مهم است همچنين درست ادا کردن و صداي خوب در تئاتر باعث مي شود که ديالوگ را زيباتر جلوه دهد و نيز آکسان گذاري ها در بازيگري جز» الفباي کار محسوب مي شود.
فن بيان چقدر به بهتر شدن تئاترکمک مي کند؟
فکر مي کنم 60 درصد.
تئاتر چه تاثيري روي بازيگري دارد؟
تئاتر يک کار زنده است و تداوم احساس دارد و به بازيگر از نظر بيان وتکنيک کار کمک مي کند در واقع تئاتر مادر هنر بازيگري است.
بازيگري چه تاثيري در زندگي شما داشته؟
باعث شده که من هميشه سر حال باشم و با مشکلات خيلي راحت دست و پنجه نرم کنم و در رويارويي با مشکلات خيلي اذيت نشوم و از روحيه بالايي برخوردار شوم. با اعضاي خانواده ام دوست باشم و به نظر من کسي که در رشته هاي هنري فعاليت دارد روحيه اش با يک فرد عادي خلي فرق مي کند.
به کارگرداني هم فکر مي کنيد؟
گاهي اوقات فکرميکنم ولي هنوزاين جرات را درخودم نمي بينم البته کارگرداني تئاترو کارعروسکي کردم و درمدارس تئاترتدريس کردم و درمجموع کارگرداني را تجربه کردم.
براي فراراز کليشه شدن چه مي کنيد؟
فکرمي کنم هربازيگري بايد به پرستيژ خودش اهميت بدهد ومطابق هنرروز پيش برود درضمن مطالعه را فراموش نکند آخرين تکنيک هاي بازيگري را دنبال کند و روي نقش هايي که به او پيشنهاد مي شود فکر کند.
آيا تئاترايران درحد بين المللي شکل گرفته است؟
نه، هنوزخيلي فاصله داريم.
هنگامي که تصميم گرفتيد بازيگرشويد برخورد خانواده با شما چه طوربود؟
درابتدا مخالف بودند مخصوصا پدرم البته بيشتربه خاطرعقب ماندن از درس بود بعد که دردانشگاه قبول شدم نه تنها مخالفت نمي کردند بلکه تشويقم هم مي کرد.
جايگاه زن درسينماي ايران چه طور است؟
هنوز جايگاه خاص خودش را پيدا نکرده اکثر خانم ها درسريال ها مشغول سبزي پاک کردن هستند به نظرمن سينماي ايران مرد سالاراست و جايگاه زن هنوزکمرنگ است.
چه خاطره خوبي ازتئاتر صمصام ميرزا داريد؟
خاطره خوبي که مي توانم عنوان کنم کاربا فتحعلي بيگي بود و اينکه توانستم با بچه هايي که نوع کارشان تخت حوضي بود کارکنم و گروه منسجم و خوبي تشکيل بدهيم.
کاربا داود داداشي چه طوربود؟
ايشان چندين سال است که سياه کارمي کنند واز بداهه گوئي خوبي برخوردارند.البته قبلا درسريالي با ايشان همکاربودم و درکل ازکار با ايشان راضي هستم.
درباره آخرين بازي در مقابل دوربين و نوع حضورتان بگوئيد؟
آخرين کارمن فيلم 90 دقيقه اي بود که براي سيزده بدرآماده شده بود. البته 12 فروردين پخش شد نام فيلم ازما بهترون بود که افتخارهمکاري با نصرا... رادش ،شهرام عبدلي،نادرسليماني ،داود داداشي و ناصرگيتي جاه را داشتم که با استقبال مردم روبه رو شد.
به چه صورت با نقش هاي خود ارتباط برقرار مي کنيد؟
فيلم نامه را مي خوانم و چند روزي روي نقش خود کار مي کنم و سعي مي کنم که دراجتماع به مردم و چيزهاي مربوط به آن کاراکتر تمرکز زيادي داشته باشم.
فاکتورهاي شما براي انتخاب يک کار چيست؟
دو فاکتوري که هميشه در نظر مي گيرم يکي نقش وديگري کارگردان است.
در بازيگري تجربه حرف اول را مي زند يا تحصيلات آکادميک؟
به نظرمن هردوي اينها مکمل هم هستند و تنها نميشود که روي تحصيلات آکادميک تکيه کرد بلکه بايد تجربه را ازراه هاي مختلف مثل اتود زدن به دست آورد.
کدام يک از فيلم هايي که در آن نقش مادررا ايفا کرديد به شخصيت خودتان نزديک تر بوده است؟
فيلم فقط به خاطرتو،نقش خاله بتول
تا به حال شده فرزندانتان نسبت به نقش هاي مادري که ايفا کرديد حسادت کنند؟
خيرچون من با فرزندانم خيلي دوست هستم و رابطه خوبي دارم.
سخت ترين منتقد شما چه کسي است؟
همسرم.
شما چقدربه انتقاد همسرتان پاسخ مثبت مي دهيد؟
سعي مي کنم ازايشان خيلي کمک بگيرم چون بيننده خوبي است و قبول انتقاد ايشان براي پيشرفت درکارم ضروري است.
تا بحال شده با ديدن فيلمي فکرکنيد مي توانستيد بهتراز بازيگر آن کار ايفاي نقش کنيد؟
بله،خيلي پيش آمده.
کاردرمقابل بازيگر آماتورراحت تراست يا حرفه اي؟
مسلما بازيگرحرفه اي به نظرمن هرچه بازيگرحرفه اي ترباشد طرف مقابل راحت تربازي مي کند.
شما حين کاردوست داريد کارگردان راهنماييتان کند يا خودتان از تجربيات خودتان استفاده کنيد؟
زماني که با يک کارگردان صاحب نام کارمي کنم دوست دارم ازراهنماييهاي کارگردان استفاده کنم ولي زماني که با کارگرداناني کارمي کنم که قدم هاي اولشان است دوست دارم از تجربيات خودم استفاده کنم.
با کارهاي 90 قسمتي موافق هستيد؟
خير
آيا پيشنهاد درکار90 قسمتي را داشتيد؟
بله،کاربا آقاي مظلومي درسريال بدون شرح که البته درتمام قسمت ها حضورنداشتم.
آرزوي کاربا کارگرداني را داشتيد که تاکنون موفق به کارکردن با ايشان نشده ايد؟
بله،علاقه کاربا آقاي مهرجوئي و آقاي تقوائي را دارم.
تا بحال شده ازبازي درنقشي پشيمان شده باشيد؟
بله
واکنش مردم نسبت به کارهايي که خوب اجرا نشده را چه طور ديده ايد؟
مردم ما آنقدرحق شناس هستند که هيچ گاه عنوان نکرده اند
بين تئاتروسينما کدام را انتخاب مي کنيد؟
تئاتر،چون زنده و قابل لمس است.
آيا شده که درسالهاي اخيربا توجه به تجربه زيادي که داريد هنگام انجام کارحس سالهاي اوليه را داشته باشيد؟
خير،چون عادي شده است.
آخرين شب اجرا چه احساسي داريد؟
آخرين شب اجرا فضاي کار غمگين است درواقع صحنه خداحافظي است با کساني که چند وقت با هم بوديم.
ديدن چه فيلمي براي شما تداعي گرخاطره است؟
دو زن ، شکوه علفزارو دکترژيواگو ازجمله فيلم هايي هستند که در ذهن من تداعي گرخاطره است.
کارگردان درماندگاري نقش چه قدر تاثيردارد؟
فکرمي کنم 50 درصد
تاثيرگذارترين فيلمي که تابحال ديده ايد؟
مصائب مسيح
بارزترين ويژگي شما چيست؟
سادگي و مهرباني.
دوست داشتيد درکدام دوره ازتاريخ زندگي مي کرديد؟
قاجاريه
سفرهاي کاري متعدد به زندگي شما لطمه نمي زند؟
خير،خوشبختانه از يک همسر خوب و رفيق راه برخوردار هستم و سعي کردم فرزنداني متکي به خود پرورش دهم تا درغياب من کمبودي احساس نکنند درواقع رابطه منسجمي با پدرشان دارند و ازاين بابت خيالم آسوده است.
چه درخواستي ازمسئولين سينما داريد؟
در خواستم در رابطه با مسئله بيمه و مسکن بازيگران است بعضي ازبازيگران مشکلات زيادي دارند توقع دارندکه مشکلاتشان را برطرف کنند فکرنمي کنم توقع زيادي باشد بازيگري که چند سال است بازي مي کند و با مشکلاتي فراوان از جمله مشکل مسکن رو به رو است من ازمسئولين تمنادارم به اين مشکلات رسيدگي کنند.
چه حرفي با مخاطبين داريد؟
من سپاسگذارمردم هستم همين مردم هستند که به ما دلگرمي مي دهند و بايد ممنون مردم باشيم.
براي همه آرزوي سلامتي و خوشبختي دارم.

يورگن کلينزمن سرمربي تيم ملي فوتبال آلمان حالا خوشحال ترين آلماني است که در روياي فتح جام جهاني سير مي کند .
کلينزمن که قبل از آغاز و در جريان مسابقات جام جهاني به شدت از سوي مطبوعات آلمان مورد انتقاد قرار داشت ، با غلبه بر آرژانتين تا حدودي پاسخ منتقدان خود را داد .
وي حالا به ايتاليا فکر نمي کند بلکه تمام ذهن او متوجه فينال اين بازي ها مي باشد .
وي در اين خصوص گفت : بازي بي نهايت دشواري بود، هر دو تيم تاکنون از جمله بهترين هاي جام جهاني بودند. ما هميشه به خودمان ايمان داشتيم و مي دانستيم که مي خواهيم به بازي برگرديم. به تيم مان مي باليم، به ويژه وقتي که فکر مي کنيم پنج بازيکن ما هنوز مي توانند در تيم زير 21 ساله هاي کشور هم بازي کنند. آنها به خوبي همپاي بزرگسالان دويدند، گرگ هاي باران ديده اي همچون بالاک، لمان، کان، فرينگز و اشنايدر مي خواستند در اين لحظه حداکثر تلاش خود را به کار ببندند، هواداران ما را به خوبي همراهي کردند.
کلينزمن ادامه داد: آنچه که در آلمان به وقوع پيوسته است باور کردني نيست. همه چيز به ما شايستگي مي بخشد. مانند شاهکارهاي هيچکاک بود. خيلي سخت است که پنالتي ها بايد سرنوشت بازي را تعيين مي کردند. ما شايسته پيروزي بوديم چون بازيکنان ما آرامش بيشتري داشتند.

لوتار ماتيوس با سابقه ترين بازيکن تيم ملي فوتبال آلمان که رکورددار بيشترين بازي ملي در اين کشور است، رويارويي با تيم آرژانتين درچارچوب رقابت هاي جام جهاني را دوبار تجربه کرده است.
ماتيوس نخستين بار در سال 1986 تلخي شکست 3 بر 2 مقابل تيمي را که ديه گو مارادونا فرمانده آن بود، چشيد اما چهار سال بعد با پيروزي يک بر صفر جام قهرماني را در شهر رم بالاي سر برد. وي در گفت و گو با سايت فيفا ورلد کاپ، در مورد نگاه و ارزيابي خود از سطح رقابت هاي امسال سخن گفته است:

کدام بازيکن جوان تا اين مرحله از مسابقات نظر شما را به خود جلب کرده و کداميک را مدعي کسب جايزه بهترين بازيکن جوان مي دانيد؟
- از عملکرد لوکاس پودولسکي خيلي راضي ام. او در ديدارهاي اخير به آمادگي قابل توجهي دست يافته و تهديدي بزرگ عليه دروازه حريفان است.
عملکرد پودولسکي او را يک سرو گردن از همه رقباي جوانش بالاتر قرار داده است. وي تاکنون سه گل به ثمررسانده که هيچيک از بازيکنان همسن او موفق به اين کار نشده اند و نمي توانند چنين ادعايي داشته باشند.
ليونل مسي بيشتر اوقات نيمکت نشين بوده و کريستيان رونالدو درخششي که از انتظار داشتيم، نشان نداده است. خوشبختانه وين روني دوباره آماده شده و به مسابقات برگشته اما هنوز از آمادگي مطلوب دور است.
تيم آلمان اکنون با اقتدار واقعي بازي مي کند و حمايت مردم آن را به پيش مي راند. اين شرايط بويژه براي بازيکنان جواني مثل پودولسکي که مدعي جايزه بهترين بازيکن جوان است، آثار مثبت در بر دارد.

ارزيابي شما از مسابقات جام جهاني تا اين مرحله چيست؟
- برخي تيم ها مرا واقعا شگفت زده کرده اند. برخي از تيم هاي کوچکي که قبل از جام جهاني اصلا ديده نمي شدند، تيم هاي بزرگ را تا مرز سقوط عقب نشاندند براي مثال ترينيداد و توباگو مرا خيلي تحت تاثير قرار داد. آنها يک امتياز برابر سوئد بدست آوردند و در رقابتي نزديک دو ديدار ديگر خود را واگذار کردند. ساحل عاج نيز بازيکنان بسيار بااستعدادي دارد. متاسفانه آنها در گروه سختي قرار داشتند و به خاطر برخي اشتباهات انفرادي در دفاع و ناتواني در استفاده از فرصت ها، حذف شدند.

تيم هاي مرحله يک چهارم نهايي قابل پيش بيني بودند؟
- تقريبا تمامي تيم هايي که انتظار مي رفت به اين مرحله صعود کردند به جز دو تيم سوييس و اوکراين که با صعود خود به مرحله دوم نيز همه را شگفت زده کردند.

کدام بازيکن واقعا نظر شما را جلب کرده؟
- ميروسلاو کلوزه واقعا عملکرد خوبي در اين رقابت ها داشته و ريکلمه که تاثير بسزايي در هماهنگي خط مياني تيم آرژانتين داشت. اين دو بازيکن تا کنون به نظر من سرتر از بقيه بوده اند.
تيم برزيل هنوز نتوانسته نظر مرا جلب کند اما واقعا خوب نشان داده و رونالدو نيز به تدريج همان شم گلزني سابقش را باز مي يابد. عملکرد انگليس نيز مايوس کننده بوده چون مي توانستند فوتبال بسيار بهتري بازي کنند.
فکر مي کنم ايتاليايي ها نيز هنوز تحت تاثير رسوايي هاي فوتبال در کشورشان هستند. از سوي ديگر آلمان قرار دارد که از سکوي گمنامي پيش تاخته و اکنون مدعي قهرماني است. بازيکنان اين تيم واقعا اعتماد به نفس دارند.

قبل از شروع رقابت هاي جام جهاني، پيش بيني کرده بوديد که آلمان در مرحله يک هشتم نهايي حذف مي شود. اکنون از صعود اين تيم شگفت زده ايد؟
- تيم آلمان از آنچه من پيش بيني کرده بودم فراتر رفته. فکر مي کردم برابر سوئد دچار مشکل مي شويم اما آنها دردسر زيادي ايجاد نکردند.
ادامه حضور ما در رقابت هاي جام جهاني نه فقط براي تيم بلکه براي مجموعه مسابقات مهم است چون حضور ميزبان طراوت و هيجان بيشتري ايجاد مي کند. ما واقعا سزاوار اين موفقيت بوديم.

ينس لمن دروازه بان تيم ملي فوتبال آلمان در ديدار تيمش برابر آرژانتين يک روز رويايي را پشت سر گذاشت و با مهار دو ضربه پنالتي راه حضور آلمان به مرحله نيمه نهايي را هموار کرد . وي پس از حضور تيمش در اين مرحله گفت: بعد از گذشتن از سد محکم تيم آرژانتين، هم اکنون بايد خود را براي رويارويي با تيم ايتاليا آماده کنيم.
وي افزود: در بازي با آرژانتين بازيکنان ما نشان دادند که در ضربات پنالتي خارق العاده بودند. وي ادامه داد: من بيشتر از اين نمي توانم از عملکرد تيم ملي آلمان سخن بگويم چرا که آنها در اين بازي سنگ تمام گذاشتند و توانستند با يک بازي حساب شده يک قدم ديگر به فينال نزديک شوند.
لمن اظهار داشت: البته هنوز موانع محکم ديگري وجود دارد که بايد از سد آنها بگذريم، بنابراين از همين حالا بايد براي رويارويي با ايتاليا مهيا شويم. کار ما مقابل ايتاليا نيز آسان نيست.

طي مبادلات روز شنبه بورس، شاخص کل با 8/2 واحد کاهش به 9590/6 رسيد.


فولاد کاويان 97.1 47 430,2
بهنوش ايران 95.1 232 128,12
قند پارس 63.1 39 434,2
پتروشيمي آبادان 3.1 137 667,10
صنعتي بهشهر 18.1 31 651,2
تولي پرس 03.1 82 046,8
سيمان بهبهان 9.0 109 174,12
افست 62.0 100 263,16
لاستيک دنا 47.0 12 568,2
پاکسان 15.0 3 033,2
رايان سايپا 04.0- 1- 280,2
گروه بهمن 05.0- 1- 041,2
داده پردازي ايران 06.0- 3- 054,5
کمک فنر ايندامين 07.0- 2- 680,2
مهرکام پارس 16.0- 2- 271,1
پارس خودرو 25.0- 5- 027,2
سيمان تهران 25.0- 19- 467,7
سايپا 4.0- 18- 509,4
ايران خودرو 44.0- 15- 433,3
سنگ آهن گل گهر 67.0- 89- 179,13
توليد سموم علف کش 26.1- 158- 414,12
کالسيمين 73.1- 482- 319,27


اين نسخه 4901 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک