جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/04/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2520


موافقت مقام معظم رهبري به اختصاص درصدي از سهام صدر اصل 44 به محرومين


آيت ا... هاشمي رفسنجاني درديدار دبيران کل احزاب جبهه اصلاحات:
جناحي عمل کردن منافع ملي را تامين نمي کند


جدول محل توزيع کارت آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي در سايت روزنامه آفرينش

 

سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع کليه متقاضيان شرکت در آزمون کارداني ويژه فرهنگيان ديپلم رسمي سال 1385 مي رساند، ثبت نام از روز پنج شنبه 85/4/15 شروع مي شود و در روز شنبه مورخ 85/4/24 پايان مي پذيرد. لذا کليه داوطلبان متقاضي، واجد شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل مي باشند.
شرايط و ضوابط ثبت نام در آزمون ويژه فرهنگيان ديپلم شاغل در وزارت آموزش و پرورش :
داوطلبان براي شرکت در آزمون و همچنين انتخاب رشته ( اعم از رشته هاي نظري و رشته هاي فني و حرفه اي و کاردانش)، لازم است داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل باشند .
الف- شرايط عمومي
-1 دارا بودن حکم کارگزيني رسمي ( قطعي - آزمايشي و يا پيماني) در رشته آموزشي و فرهنگي با تاريخ اجراي 85/7/1 يا قبل از آن
تبصره : ثبت نام و شرکت آن عده از آموزشياران نهضت سواد آموزي که در اجراي ماده 6 اساسنامه نهضت سواد آموزي در سال تحصيلي جاري در آموزش و پرورش با ابلاغ رايانه اي اشتغال به کار دارند، به شرط داشتن ساير ضوابط و شرايط در آزمون کارداني ويژه ديپلم رسمي سال 85 بلامانع است، لکن اين عده در صورت قبولي در هريک از رشته ها مي بايد به منظور ثبت نام نهايي، حکم کارگزيني رسمي ( قطعي - آزمايشي و يا پيماني) خود را با تاريخ اجراي 85/7/1 يا قبل از آن به مرکز محل تحصيل ارائه نمايند; در غير اين صورت قبولي آنان در آزمون « کان لم يکن » تلقي مي شود .
-2 دارا بودن ديپلم کامل نظام قديم متوسطه يا گواهينامه دوره پيش دانشگاهي .
تذکر:1 فارغ التحصيلان دوره متوسطه نظام جديد در شاخه فني و حرفه اي و کاردانش که دوره فاقد مدرک پيش دانشگاهي هستند، در صورت داشتن ديپلم نظام قديم به علاوه مدرک ديپلم نظام جديد، منعي براي شرکت در آزمون ندارند.
تذکر : 2 شرکت داوطلبان شاغل به تحصيل در دوره پيش دانشگاهي به شرط اخذ مدرک پيش دانشگاهي حداکثر تا پايان شهريورماه سال 85 در آزمون بلامانع است.
-3 داشتن حداکثر 26 سال تمام سابقه خدمت تا تاريخ 85/7/1 براساس مندرجات حکم کارگزيني .
تبصره : براي کساني که سنوات باقي مانده آنان تا زمان بازنشستگي کفايت ايفاي تعهد سپرده شده را نمي نمايد، اين تعهد تا سقف سنوات باقي مانده تقليل مي يابد.
-4 عدم اشتغال به تحصيل در هريک از دوره هاي کارداني و کارشناسي (اعم از پيوسته يا ناپيوسته) در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي اعم از دولتي يا غير دولتي در زمان ثبت نام و شروع به تحصيل و طول تحصيل .
تذکر : داوطلبان شرکت کننده در دوره کارداني ناپيوسته نيمه حضوري فراگير ويژه فرهنگيان نيز مي توانند در اين آزمون شرکت نمايند. بديهي است که اين افراد در صورت قبولي در هر دوره، تنها مجاز به ادامه تحصيل در يکي از دوره ها مي باشند.
تبصره : دارندگان مدرک کارداني و بالاتر نيز حق شرکت در اين آزمون را ندارند .
ب- شرايط اختصاصي
-1 براي داوطلبان رشته آموزش و پرورش ابتدايي : دارا بودن حکم کارگزيني در رشته شغلي آموزگار با هر نوع ابلاغ سازماني.
-2 براي داوطلبان رشته هاي کودکان استثنايي عقب مانده ذهني ، کودکان استثنايي ناشنوا و نيمه شنوا و کودکان استثنايي نابينا و نيمه بينا : دارا بودن حکم کارگزيني در رشته آموزشي فرهنگي و رشته شغلي آموزگار به شرط اشتغال در سازمان آموزش و پرورش استثنايي و مدارس و واحدهاي تابعه .
-3 براي داوطلبان رشته امور تربيتي : دارا بودن حکم کارگزيني در رشته شغلي آموزگار يا دبير يا مربي امور تربيتي.
-4 براي داوطلبان رشته متصدي امور آموزشي : دارا بودن حکم کارگزيني در رشته شغلي متصدي امور آموزشي.
-5 براي داوطلبان رشته هاي آموزش رياضي ، آموزش حرفه و فن ، تربيت بدني و علوم ورزشي ، آموزش علوم تجربي ، آموزش زبان و ادبيات فارسي ، آموزش ديني و عربي ، آموزش مطالعات اجتماعي ، آموزش زبان انگليسي ، آموزش هنرهاي تجسمي : دارا بودن حکم کارگزيني در رشته آموزشي و فرهنگي و رشته شغلي دبير.
تبصره : از داوطلبان رشته تربيت بدني و علوم ورزشي علاوه بر آزمون کتبي، امتحان عملي و معاينات پزشکي نيز به عمل مي آيد و در صورت احراز سلامت کامل و کسب امتياز لازم (از امتحان عملي) اسامي قبولشدگان نهايي اعلام خواهد شد.
-6 براي داوطلبان رشته هاي فني و حرفه اي و شامل رشته هاي : برق ( الکتروتکنيک ) ، ماشين ابزار ، کاربرد رايانه ( کامپيوتر ) ، صنايع چوب ، ساختمان ، حسابداري کاردانش ، ارتباط تصويري ( گرافيگ ) فناوري طراحي و دوخت : دارا بودن حکم کارگزيني در رشته آموزشي فرهنگي و به شرط اشتغال در آموزش و پرورش و نيز داشتن ديپلم کامل فني و حرفه اي (دوره چهارساله نظام قديم آموزش متوسطه يا دوره سه ساله نظام جديد آموزش متوسطه که دوره پيش دانشگاهي را گذرانده اند ) مرتبط با رشته انتخابي.
تبصره : 1 دارندگان ديپلم کامل فني و حرفه اي ( دوره چهارساله نظام قديم آموزش متوسطه يا دوره سه ساله نظام جديد آموزش متوسطه که دوره پيش دانشگاهي را گذرانده اند ) در صورتي که نوع ديپلم آنان با رشته انتخابي مطابقت نداشته باشد ، در صورت داشتن حداقل 2 سال سابقه اشتغال در بخش کارگاهي ( استادکار ) يا تخصصي فني و حرفه اي و کاردانش حداکثر تا تاريخ 85/7/1، و برخورداري از ساير شرايط مي توانند متقاضي يکي از رشته هاي فني و حرفه اي و کاردانش بشوند .
تبصره : 2 براي دارندگان ديپلم کامل غير فني و حرفه اي، داشتن حداقل 3 سال سابقه اشتغال در بخش کارگاهي (استادکار) يا تخصص فني و حرفه اي و کاردانش تا تاريخ 85/7/1 ضروري است.
متقاضيان براي دريافت مدارک ثبت نام مي توانند در تاريخ هاي مذکور به ادارات پست سراسر کشور مراجعه و ضمن پرداخت مبلغ سي و شش هزار ريال (36/000 ريال) وجه بابت ثبت نام در آزمون مذکور و دريافت رسيد، نسبت به دريافت مدارک ثبت نام شامل دفترچه راهنماي شرکت در آزمون، تقاضانامه کامپيوتري ثبت نام،برچسب الصاق عکس و پاکت هاي مخصوص کارنامه و ارسال مدارک اقدام نمايند.
ضمنا مبلغ سه هزار ريال (3/000 ريال) توسط ادارات پست برابر ضوابط شرکت پست جمهوري اسلامي ايران به عنوان کارمزد توزيع مدارک از داوطلبان اخذ مي گردد.

گروه سياسي: ابلاغ سياست هاي راهبردي توسعه بخش هاي غير دولتي از سوي رهبر معظم انقلاب, روز گذشته در محافل سياسي و اقتصادي کشور با استقبال چشمگيري روبرو شد.
در متن پيشنهادي رهبر معظم انقلاب که پيش نويس پيشنهادي آن سال گذشته, پس از ماه ها بررسي در مجمع تشخيص مصلحت نظام به رهبري جهت ارزيابي و تنفيذ ارائه شده بود, راهبردهاي کلي دولت در زمينه اقتصاد, حدود واگذاري بنگاه هاي بزرگ دولتي و همچنين شرايط واگذاري شرکت هاي مشمول صدر اصل 44 قانون اساسي مورد توجه قرار گرفته بود.

شاهرودي: سياست هاي اصل 44 قانون اساسي نجات دهنده اقتصاد کشور است
در همين ارتباط, آيت ا... هاشمي شاهرودي در جلسه روزگذشته مسوولان عالي قضايي, سياست هاي اصل 44 قانون اساسي را نجات دهنده اقتصاد کشور دانست.
به گزارش ايسنا، رييس قوه قضاييه خاطرنشان کرد: کاهش تصدي گري دولت و فراهم کردن زمينه هاي لازم و مدبرانه به منظور واگذاري ها به بخش خصوصي هم چنين ايجاد رقابت هاي سالم اقتصادي نکات بسيار مهمي است که بايد در دستور کار قواي سه گانه قرار گيرد و همه سازمان ها برروي آن کار کنند.
او، با اشاره به اينکه بخش هاي نظارتي روح اين سياست ها را درک کنند و راهکارهاي مناسب را استخراج کنند، اظهار داشت: امروز معتقدم که از لحاظ موقعيت هاي اقتصادي و وجود سرمايه هاي عظيم واقعا ايران اسلامي يک کشور بي نظير است و بايد از اين فرصت و موقعيت با تدبير و برنامه ريزي و هزينه کم بهره گيري درستي صورت گيرد.
رييس قوه قضاييه، يادآور شد: اجراي دقيق اين سياست ها و بهره گيري بهينه از منابع و سرمايه ها مانع بروز مفاسد اقتصادي در کشور مي شود و نبايد اجازه داد که فرصت ها به هدر برود.

الهام: دولت اجرا مي کند
سخنگوي دولت نيز در نشست هفتگي خود با خبرنگاران , در پاسخ به سوال خبرنگاري در خصوص سياست هاي ابلاغ شده رهبر معظم انقلاب گفت: دولت وظيفه اجراي سياست هاي کلان ابلاغ شده از سوي رهبر معظم انقلاب را داردو ما بعنوان مجري آنرا اجرا مي کنيم و اگر جايي نيازمند قانون بود که قانونمند مي شويم و دولت نيز نقش نظارتي دقيق خود را در اين ارتباط انجام خواهد داد.

وزير اقتصاد: هدف, عدم ايجاد انحصار اقتصادي است
وزير امور اقتصادي و دارايي نيز سياست هاي راهبردي مقام معظم رهبري در رابطه با بند "ج" اصل 44 قانون اساسي را سرآغاز يک تحول اساسي در اقتصاد کشور عنوان و اعلام کرد: هدف اين سياست ها جلوگيري از عدم ايجاد انحصار چه براي بخش خصوصي و چه براي بخش دولتي است.
به گزارش مهر، داوود دانش جعفري روزگذشته در حاشيه افتتاح مرکز کارآفريني دانشگاه صنعتي شريف در جمع خبرنگاران گفت: سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري درباره بند (ج) اصل 44 قانون اساسي موجب خواهد شد دولت بخش عمده اي از فعاليت هاي انحصاري خود را به بخش هاي تعاوني و خصوصي واگذار کند.
او افزود: بر اساس اين سياست ها، دولت بخش عمده اي از دارايي ها خود را که در فعاليت هاي انحصاري اقتصادي در اختيار داشته است همانند صنايع بزرگ، صنايع مادر، هواپيمايي، کشتيراني، مخابرات و بانکداري را تا 80 درصد سهام آن واگذار کند.
دانش جعفري هدف ديگر سياست هاي اصل 44 را کوچک تر کردن دولت در جهت حمايت از طرح هاي بزرگ بخش خصوصي عنوان و تاکيد کرد: اين سياست ها در مجموع در جهت توسعه کشور اقدام بسيار تعيين کننده اي محسوب مي شود.
او گفت: "برداشت من از سياست هاي فوق اين است که شرايط نبايد براي ايجاد انحصار توسط بخش خصوصي يا دولتي به وجود بيايد".
دانش جعفري افزود: اجراي سياست هاي فوق زمان بندي خاصي ندارد اما دولت بايد هر چه سريع تر اقدام به اجراي واگذاري ها کند. برهمين اساس، طي مدتي کمي اين اقدامات آغاز خواهد شد.

شايق: گام مهم براي اجراي قانون اساسي است
عشرت شايق, نماينده مردم تبريز نيز گفت: ابلاغ سياست هاي کلي نظام درباره اصل چهل و چهارم قانون اساسي از سوي مقام معظم رهبري به روساي سه قوه و رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام گام مهمي در اجراي يکي از مهم ترين اصول قانون اساسي محسوب مي گردد که با اجراي آن تغييرات قابل توجهي در نظام اقتصادي کشور به وجود خواهد آمد.
نماينده مردم تبريزدر گفت وگو با ايسنا تصريح کرد: اين اصل از قانون اساسي نظام اقتصادي کشور را بر پايه سه بخش دولتي، تعاوني و خصوصي با برنامه ريزي منظم و صحيح استوار مي داند، ولي سياست هاي گذشته باعث گرديده تا با حضور فعال و پر حجم بخش دولتي در تمامي فعاليت هاي اقتصادي کشور امکان رقابت و بروز توانمندي ها از بخش هاي تعاوني و خصوصي سلب و يا به حداقل برسد که نتيجه آن افزايش حجم دولت و بالا رفتن هزينه هاي عمومي و کاهش بهره وري بوده است.
عضو کميسيون اصل نود، افزود: موفقيت اجراي سياست هاي ابلاغ شده و دست يابي به اهداف مورد نظر در گرو عمل به الزامات واگذاري مي باشد که در پيام مقام معظم رهبري مورد تاکيد قرار گرفته است و در واگذاري هاي جديد بايد از تجارب به دست آمده در واگذاري هاي گذشته استفاده شود و طوري برنامه ريزي گردد که در اداره امور اين شرکت ها و يا پرداخت حق و حقوق کارکنان آنها مشکلي به وجود نيايد.

مشخص شدن تکليف بخش خصوصي
معاون کل سابق وزير امور اقتصادي و دارايي نيز در گفت و گو با مهرگفت: ابلاغيه بند (ج ) اصل 44 قانون اساسي يک قدم اساسي و يک کار استراتژيک براي تعيين تکليف حضور بخش خصوصي در فعاليت هايي است که تاکنون امکان اين حضور و فعاليت براي آنها وجود نداشته است.
محسن صفايي فراهاني با بيان اينکه حضور و فعاليت بخش خصوصي نبايد صرفا به بخش هاي اقتصادي محدود شود تصريح کرد: بايد شرايط کشور براي فعاليت بخش خصوصي در يک فضاي رقابتي مهيا شود.
صفايي فراهاني ادامه داد : اين اقدام نشان مي دهد که عرصه حضور بخش خصوصي در بخش هايي که در هيچ مقطعي حتي قبل و بعد از انقلاب براي آنها وجود نداشت و جولانگاه اين بخش بود ، عملا براي فعاليت و حضور آنها در اين بخش ها تنگ شده است.
اواظهار کرد : زماني بخش خصوصي مي تواند در تمام زمينه ها فعال شود که طبق ابلاغيه مقام معظم رهبري به سران سه قوه و دولت، دولت فقط در سطح سياست گذاري هاي کلان دخالت کرده و عملا اجازه رشد و حضور بخش خصوصي در زمينه هايي که اين امکان براي بخش خصوصي وجود دارد ، فراهم شود.

سخنگوي دولت صبح روز گذشته مانند دوشنبه هاي هر هفته در جمع خبرنگاران داخلي و خارجي با تاخير 16 دقيقه اي حاضر شد و به سوالات آن ها درباره مسائل مختلف از جمله بحث گراني ها به صورت مفصل پاسخ گفت.
به گزارش ايسنا، در ابتداي اين مصاحبه مطبوعاتي خبرنگاري خطاب به الهام گفت: اگر شما يک کارگر بوديد که ماهانه 150 هزار تومان دريافتي تان بود و مجبور بوديد 250 هزار تومان پول اجاره بدهيد، 50 هزار تومان پول، آب، برق و تلفن، 20 هزار تومان پول بهداشت و 100 هزار تومان پول خوراک، چگونه با اين 150 هزار تومان زندگي را مي گذرانديد که آقاي جهرمي خطاب به کارگران مي گويد خويشتن داري کنيد، خويشتن داري به چه معناست؟، خويشتن داري به معناي سکوت، معجزه يا اعتراض نکردن، کدام يک؟ من خواهش مي کنم اين سوال را بدون اين که مشکلات را تقصير دولت هاي قبل بيندازيد، به صورت صريح پاسخ دهيد و به بفرماييد واگذاري سهام عدالت در اين راستا به چه معناست؟
سخنگوي دولت در پاسخ گفت: اگر من يک روزنامه نگار بودم، آن وقت که دولت حداقل حقوق کارگران را افزايش داد و آن را به 150 هزار تومان رساند، اين قدر به دولت فشار نمي آوردم که افزايش حقوق کارگران باعث ايجاد بحران کارگري و توليد شده است، اين قدر دولت را به خاطر حمايت از اين قشر محروم تحت فشار قرار نمي دادم.
الهام گفت: من يک کارگر به معناي عام هستم. من يک معلم هستم و در ضمن هيچ وقت 50 هزار تومان پول برق نداده ام. من نمي دانم در خانه کارگري که شما مدنظرتان است چه وسايل برقي استفاده مي شود که 50 هزار تومان پول برقش شده است؟
خبرنگار خطاب به الهام گفت: منظورم پول آب، برق و تلفن است، که الهام گفت: اينها جمعشان به 50 هزار تومان نمي رسد.
الهام ادامه داد: اين جو رواني که بعضا برخي به وجود آورده اند، خود باعث افزايش گراني مي شود و فضا را ملتهب مي کند.
او گفت: سياست کلي دولت عدالت گستري و جلوگيري از فشار بر طبقات محروم و مستضعف است. دولت تمام تلاشش را به کار مي گيرد به اين طبقات فشاري ايجاد نشود و اقدامات مثبتي نيز براي جلوگيري از گراني انجام داده، از جمله اين که به تمام دستگاهها و نهادهاي دولتي تکليف کرده که هيچ کدام حق ندارند ارزش خدمات و توليدات خود را افزايش دهند.
سخنگوي دولت گفت: به نظر من تبليغاتي که به وجود آورده اند بيشتر به طبقات پايين فشار مي آورد. طرح اين گونه مسائل براي من سوال بر انگيز است.
احمدي نژاد درباره گراني گزارش مي دهد
الهام تصريح کرد: آقاي رييس جمهور به زودي، امروز يا فردا در مورد اين مساله(گراني) و مسائل پشت پرده آن با مردم به صورت شفاف صحبت مي کند و ما معتقديم که يکي از مخاطبان اصلي اين دولت کارگران و اقشار کارمند هستند.
او با بيان اين که تاکنون بيشتر مصوبات دولت در جهت حمايت از حقوق کارگران بوده است، گفت: اين قشر اعتماد زيادي به دولت دارد و مطمئنا اگر رييس جمهور بدون واسطه با آنها صحبت کند، حرف رييس جمهور را مي پذيرند و اعتمادشان افزايش پيدا مي کند، ما منتظريم رييس جمهور هرچه زودتر با مردم در اين ارتباط صحبت کند.

مذاکره با آمريکا نمي کنيم
خبرنگارديگري در مورد مذاکرات گروه 1+5 و نقش آمريکا در اين مذاکرات در ارتباط با پرونده هسته اي مان پرسيد که الهام گفت: ما در مورد پرونده هسته اي با آمريکا مذاکره نمي کنيم ولي آمريکا علاقمند بوده که در اين حوزه وارد شود.
الهام گفت: بحث مذاکره را محدود نمي کنيم و با اروپايي ها و کشورهايي که شرايط مذاکره را بپذيرند و به اصول و عقايد ما احترام بگذارند و رعايت کنند مذاکره مي کنيم و مشکلي نداريم و اگر آمريکا خواستار اين است که وارد اين حوزه شود بايد به حقوق ملت ما احترام بگذارد و احکام دادگاه هاي خود را در مورد توقيف ميراث فرهنگي کشور و دارايي هاي ايران ابطال اعلام کند. حقوق ايران را در مجامع بين المللي به رسميت بشناسد و ما انتظار اقدام عملي در اين ارتباط يعني احترام به حقوق ملت مان از آمريکا را داريم.
او گفت: همانطور که بارها اعلام کرده ايم با کشورهايي که چارچوب ما را قبول کنند آماده مذاکره هستيم و اين مذاکرات را در جهت حفظ مصالح ملي و پيشرفت کشورمان انجام مي دهيم.

زمان درمذاکره تعيين نکرده ايم
خبرنگار ديگري از الهام در مورد ديدار آينده لاريجاني با سولانا پرسيد و گفت: آيا اين ديدار به منظور تعويق زمان پاسخ ايران به بسته پيشنهادي اروپا صورت مي گيرد؟.
سخنگوي دولت در پاسخ گفت: جمهوري اسلامي ايران هيچ وقت در مذاکره محدوديت ايجاد نکرد، ما با دقت و در چارچوب منافع و مصالح ملي گفت وگو مي کنيم. مذاکره با سولانا نيز در ارتباط با پرونده هسته اي خواهد بود و در اين چارچوب است.
او با تاکيد دوباره بر اين که جمهوري اسلامي ايران براي مذاکره زمان بندي نکرده است، گفت: ما براي مذاکره مشکلي نداريم و از آن استقبال مي کنيم و معتقديم که بايد مساله پرونده هسته اي را از طريق ديپلماسي و کار دقيق و مستمر پيش برد. ما بسته پيشنهادي اروپا را نيز با دقت بررسي مي کنيم و پاسخ مان مبتني بر مطالعه، کارشناسي و مصالح ملي خواهد بود.
همين خبرنگار از الهام در مورد توافق ايران و عراق براي تحويل اعضاي سازمان مجاهدين خلق به ايران پرسيد که الهام جواب داد: مطمئنا دولت عراق وقتي به طور کامل استقرار يافت، در مورد اين موضوع که هم خود آن و کل منطقه از آن آسيب ديده اند، تصميم محکمي اتخاذ مي کند. اميدواريم ريشه تروريسم در کل منطقه و جهان خشکانده شود.
او افزود: اين گروهک تروريستي نه تنها به ايران بلکه به خود عراق و کشورهاي منطقه آسيب وارد کرده و مطمئنا اين امر به نفع عراق نيز خواهد بود، ما مشکلي در اين ارتباط يعني دفع اين جريان تروريستي نخواهيم داشت.

متمم بودجه تورم را افزايش نمي دهد
خبرنگار ديگري از الهام پرسيد که بانک مرکزي نرخ تورم را 5 / 10 درصد اعلام کرده، در صورتي که رييس جمهور در آخرين سفر استاني خود اعلام کرد که دولت نرخ تورم را يک رقمي خواهد کرد.
همين خبرنگار در ادامه به الهام گفت: گفته مي شود متمم بودجه اي که دولت در شهريورماه ارائه مي کند، باعث افزايش نرخ تورم مي شود.
الهام در اين زمينه توضيح داد: متمم بودجه اي که دولت در شهريورماه به مجلس ارائه مي کند، در جهت کارهاي عمراني است. ما مي خواهيم فضاي سازندگي و اشتغال را در کشور راه اندازي کنيم و رونق دهيم و اين امر مشکلي براي تورم زايي ندارد، بلکه بحث اشتغال زايي مطرح است.
اوبا بيان اين که بحث اشتغال زايي سياست انتخاب شده از سوي دولت است و اين امر تاثيرات بسيار مثبتي در فضاي کشور خواهد داشت، گفت: دولت به دنبال افزايش هزينه هاي جاري نيست و متمم بودجه نيز در اين ارتباط نبوده است، در سال گذشته نيز دولت به وسيله متمم بودجه اي که ارائه شد، مطالبات معوقه مردم از جمله کارکنانش را پرداخت، امسال نيز دولت درصدد است بخش ديگري از ديون خود را به کارکنانش و مردم بپردازد.
او با بيان اين که سياست دولت در جهت کاهش فشار به طبقات فقير و مستضعف جامعه است، گفت: دولت در اين راستا اقدامات مفيد و موثري نيز انجام داده، از جمله کاهش نرخ سود تسهيلات بانکي، جلوگيري از افزايش نرخ خدمات و کالاهاي دولتي که اين اقدامات همگي در جهت ايجاد ثبات و آرامش در بازار و تقويت فضاي توليد انجام شده است، آمارهاي بانک مرکزي نيز گوياي کاهش نرخ تورم نسبت به ماههاي مشابه سالهاي قبل است، اگر اين آمار را به دقت بررسي کنيم، متوجه اين امر مي شويم، مثلا افزايش تورم در ارديبهشت 1384 نسبت به ارديبهشت سال 1383 ، 15 درصد بوده در صورتي که نرخ تورم نسبت به ارديبهشت سال 1385 ، 5 / 10 درصد بوده است و اين يعني کاهش نرخ تورم.
اوگفت: دولت هيچ جا اعلام نکرده مي خواهد به صورت يکباره و بلافاصله نرخ تورم را يک رقمي کند يا يک رقمي کرده است، بلکه اين از اهداف دولت است که با برنامه ريزي مستمر انجام مي گيرد و جز» اموري است که دولت در طول زمان مي خواهد آن را محقق کند.

سرنوشت گروگان هاي ايراني
خبرنگار ديگري از الهام پرسيد که شما براي آزاد شدن گروگان هاي ايراني که چندين سال قبل در لبنان ربوده شده اند تاکنون چه اقدامي انجام داده ايد و در اين راستا چه مشکلي وجود دارد که الهام جواب داد: مشکل رژيم صهيونيستي است و حمايتهايي که برخي از دولت هاي زورگو از اين رژيم تروريستي انجام مي دهند. دولت به تحقيقات خود براي آزاد شدن اين گروگان ها و مشخص شدن سرنوشت آن ها ادامه داده و اين مساله را به صورت مستمر پيگيري مي کند و در اين ارتباط نيز در دولت کميته اي تشکيل شده و دولت وظيفه خود مي داند که هرچه زودتر اين مساله را شفاف و روشن کند.

با حمد و سپاس به درگاه قادر متعال، ضمن آرزوي موفقيت براي داوطلباني که با سعي و تلاش، خود را براي شرکت در آزمون سراسري سال 1385 دانشگاه آزاد اسلامي آماده نموده اند، بدينوسيله مراتب مشروح ذيل (مربوط به نحوه توزيع کارت) را به اطلاع آنان مي رساند:
-1 کارت ورود به جلسه آزمون رشته هاي غيرپزشکي در نوبتهاي صبح و عصر روزهاي يکشنبه يازدهم لغايت سه شنبه سيزدهم تيرماه سال جاري طبق برنامه زماني مندرج در جداول شماره (1)، (2) و (3) اين اطلاعيه توزيع مي گردد. ضمنا زمان و محل توزيع کارت ورود به جلسه آزمونهاي علوم پزشکي که در روز جمعه سي ام
تير ماه سال جاري برگزار مي شود، طي اطلاعيه جداگانه اي اعلام خواهد شد.
-2 زمان توزيع کارت نوبت صبح از ساعت 7 تا 13 و نوبت عصر از ساعت 14 تا 19 مي باشد.
-3 با توجه به مندرجات دفترچه راهنماي آزمون سراسري سال 85 داوطلبان بايستي جهت دريافت کارت ورود به جلسه و همچنين شرکت در آزمون به واحد دانشگاهي (شهرستانها) مربوط به انتخاب اول خود طبق جدول شماره(3) مراجعه نمايند. ليکن داوطلبان واحدهاي دانشگاهي داخل حوزه تهران موظفند طبق جداول شماره (1) و (2) به محل هاي تعيين شده هفت حوزه براي خواهران و سه حوزه براي برادران) مراجعه و کارت ورود به جلسه خود را دريافت نمايند.
تبصره : داوطلبان واحدهاي دانشگاهي ساير شهرهاي استان تهران شامل اسلامشهر، پرند، دماوند، رودهن، شهرري، شهريار(شهرقدس)، فيروزکوه، قيام دشت، کرج و ورامين بايستي طبق جدول شماره (3) به همان واحد دانشگاهي انتخابي مراجعه و کارت ورود به جلسه خود را دريافت نمايند.
-4 نوبت و زمان توزيع کارت ورود به جلسه داوطلبان براي حوزه هاي تهران و شهرستانها با در نظر گرفتن حرف اول نام خانوادگي و شماره شناسنامه به ترتيب براساس جداول شماره هاي (1) و (2) براي حوزه هاي تهران و جدول شماره (3) براي حوزه هاي شهرستانها در اين اطلاعيه درج شده است.
-5 داوطلبان بايد نام و نشاني حوزه توزيع کارت خود را از جداول شماره (1)، (2) و (3) اين اطلاعيه استخراج نموده و توجه داشته باشند که علاوه بر حرف اول نام خانوادگي، شماره شناسنامه نيز در نوبت بندي ملاک عمل قرارگرفته است.
-6 نظر به اينکه کارتهاي هر نوبت مطابق جداول شماره (1)، (2) و (3) در اختيار حوزه قرار داده مي شود، لذا چنانچه داوطلبان خارج از نوبت خود به حوزه هاي مربوط مراجعه نمايند، موفق به دريافت کارت نخواهند شد زيرا کارت نوبت هاي بعد در اختيار حوزه ها قرار نمي گيرد.
-7 نظر به اينکه کارت هر داوطلب پس از احراز هويت و تطبيق عکس تحويل مي شود، لذا به منظور تسريع در امر دريافت و حصول اطمينان بيشتر از صحت انجام کار، به داوطلبان توصيه مي شود شخصا بهمراه شناسنامه و فقط در نوبت مندرج در اين اطلاعيه براي دريافت کارت مراجعه نمايند.
موارد خاص:
کارت ورود به جلسه آن دسته از داوطلبان استثنايي و همچنين داوطلبان واحدهاي دانشگاهي انگلستان، امارات متحده عربي، لبنان، زنگبار و کليه داوطلبان خارج از کشور که در شهر تهران امتحان خواهند داد، از روز يکشنبه يازدهم لغايت سه شنبه سيزدهم تيرماه 85 صبح از ساعت 7 تا 13 و عصر از ساعت 14 تا 19 در محل مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي واقع در تهران، خيابان پاسداران، بعد از پمپ بنزين، نبش بهستان ششم، پلاک 2 توزيع خواهد شد.
تذکرات مهم :
-1 لازم است داوطلبان شئونات اسلامي را کاملا رعايت نمايند.
-2 چنانچه داوطلب کارت ورود به جلسه خود را دريافت نکند، مجاز به شرکت در آزمون نبوده و مسووليت ناشي از آن به عهده خود او خواهد بود.
-3 داوطلبان علاوه بر دريافت کارت ورود به جلسه خود يک برگ راهنماي آزمون نيز دريافت مي دارند که لازم است مندرجات کارت ورود به جلسه و برگ راهنما را با دقت مطالعه نموده و مفاد آن را به مورد اجرا بگذارند.
-4 در روي کارت ورود به جلسه، اطلاعات مربوط به شماره صندلي(شماره داوطلب)، نام و نام خانوادگي، شماره شناسنامه، سال تولد، زبان خارجه، دين، سهميه (رزمندگان و ايثارگران)، شهر محل آزمون، تاريخ و نوبت آزمون، انتخابهاي اول تا ششم و انتخابهاي مربوط به گزينش نظام پاره وقت هر داوطلب درج شده است. در مورد داوطلبان تهران علاوه بر اطلاعات فوق الذکر نشاني و تلفن حوزه برگزاري آزمون نيز در کارت چاپ شده است . نشاني و تلفن حوزه هاي خارج از تهران در روز توزيع کارت به نحو مقتضي به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.
-5 داوطلبان توجه داشته باشند، عکس روي کارت ورود به جلسه بوسيله رايانه چاپ شده و نسخه هاي ديگر آن در اختيار حوزه هاي آزمون جهت کنترل قرار داده شده است.
-6 زمان آزمون هر داوطلب در کارت ورود به جلسه وي با درج کلمه صبح و عصر مشخص شده است. آزمون صبح راس ساعت 8 و آزمون عصر راس ساعت 16 خواهد بود. داوطلبان موظفند يک ساعت قبل از شروع آزمون (نوبت صبح در ساعت 7 و نوبت عصر در ساعت 15) در محل حوزه امتحاني خود حضور داشته باشند.
-7 چنانچه داوطلبان پس از دريافت کارت ورود به جلسه مغايرتي در مندرجات آن از نظر مشخصات فردي، رشته/شهرهاي انتخابي، دين و زبان خارجه ملاحظه نمودند لازم است بلافاصله به باجه رفع نقص همان حوزه مراجعه و پس از دريافت فرم رفع نقص، نسبت به تکميل آن اقدام نموده و فرم تکميل شده را تحويل باجه رفع نقص دهند. بديهي است اين درخواست ها در صورتي مورد رسيدگي و اقدام قرارخواهد گرفت که مورد اصلاحي با مندرجات کارت درخواست ثبت نام داوطلب مطابقت داشته باشد.
-8 داوطلباني که قبلا با ارسال مدارک استفاده از سهميه رزمندگان و ايثارگران، متقاضي استفاده از سهميه مذکور بوده و اين موضوع را نيز در کارت درخواست ثبت نام خود اعلام نموده اند، در صورتي که مايل به استفاده از سهميه نباشند، لازم است علاوه بر تکميل فرم رفع نقص کتبا نيز تقاضاي عدم تمايل خود در استفاده از سهميه را به باجه رفع نقص تحويل دهند در غيراينصورت امتياز سهميه درباره آنان اعمال خواهد شد.
-9 داوطلبان دقت نمايند آزمون رشته هاي غيرپزشکي در دو روز متوالي پنجشنبه و جمعه 15 و 16 تير ماه 85 در دو نوبت صبح و عصر به شرح ذيل برگزار خواهد شد که زمان و نوبت برگزاري آزمون نيز در کارت ورود به جلسه داوطلبان قيد شده است:
- مجموعه 1 مندرج در دفترچه راهنما "گروه رياضي و فني مهندسي - الف" و مجموعه 6 مندرج در دفترچه راهنما "گروه هنر" در صبح روز پنجشنبه /4/15. 85
- مجموعه 1 مندرج در دفترچه راهنما "گروه رياضي و
فني مهندسي - ب" در عصر روز پنجشنبه /4/15. 85
- مجموعه 3 و 4 مندرج در دفترچه راهنما "گروه علوم انساني" در صبح روز جمعه /4/16. 85
- مجموعه 2 مندرج در دفترچه راهنما "گروه علوم تجربي، کشاورزي و دامپزشکي" و مجموعه 5 مندرج در دفترچه راهنما "گروه زبانهاي خارجه" در عصر روز جمعه /4/16. 85
تاکيد مي گردد که آزمون هاي نوبت صبح راس ساعت 8 و آزمون هاي نوبت عصر راس ساعت 16 شروع خواهد شد و لازم است داوطلبان يک ساعت قبل از برگزاري آزمون، در محل حوزه امتحاني حاضر باشند زيرا پس از بسته شدن درهاي ورودي حوزه برگزاري آزمون از ورود داوطلبان جلوگيري خواهد شد. لذا داوطلبان بايد محل برگزاري آزمون را روز قبل از برگزاري آزمون شناسايي و زمان رسيدن به آن را دقيقا ارزيابي نمايند تا در روز برگزاري دچار مشکل نشوند.
مدارک لازم براي دريافت کارت ورود به جلسه :
-1 رسيد پست سفارشي مربوط به ارسال مدارک که در آن مبلغ دريافتي بابت ثبت نام و هزينه پست سفارشي قيد شده باشد.
-2 شناسنامه و يا کارت شناسايي معتبر عکس دار(ارائه آن جهت احراز هويت داوطلبان است).


دکتر ناصر اقبالي ، رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت : توزيع کارت آزمون غيرپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي تا روز چهارده تيرماه ادامه خواهد داشت و آزمون رشته هاي غيرپزشکي در پانزدهم و شانزدهم تيرماه در دو نوبت صبح و عصر برگزار مي شود وي در ادامه تاکيد کرد داوطلبان در صورت مشاهده هرگونه نقص در کارت ورود به جلسه خود بايد به باجه هاي رفع نقص که در محل توزيع کارت مستقر شده اند ، مراجعه کنند تا نسبت به رفع نقص اقدام شود
رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد : داوطلبان بايد براي دريافت کارت ورود به جلسه ، براساس جدول توزيع کارت ، در نوبت صبح از ساعت هفت تا سيزده و نوبت عصر از ساعت چهارده تا نوزده به محل هايي که در اطلاعيه توزيع کارت مشخص شده است ، مراجعه کنند
وي درباره ي زمان برگزاري آزمون غير پزشکي در مجموعه هاي مختلف تصريح کرد: آزمون مجموعه (الف) گروه رياضي و فني مهندسي و مجموعه گروه هنر صبح روز پنج شنبه و مجموعه (ب) گروه رياضي و فني و مهندسي عصر پنج شنبه پانزده تيرماه و مجموعه گروه علوم انساني صبح جمعه و مجموعه گروه علوم تجربي ، کشاورزي و دامپزشکي و گروه زبان هاي خارجه عصر روز جمعه ، شانزده تيرماه برگزار مي شود
دکتر اقبالي درباره توزيع کارت آزمون رشته هاي علوم پزشکي گفت: توزيع کارت اين آزمون درروزهاي بيست و هفتم تا بيست و نهم تيرماه انجام مي شود و آزمون رشته هاي علوم پزشکي در صبح روز سي تيرماه برگزار مي شود
وي در مورد تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي گفت: در اين آزمون حدود يک ميليون نفر ثبت نام کرده اند که از اين تعداد در حدود صد و چهل هزار نفر متقاضي ورود به رشته هاي گروه علوم پزشکي هستند
وي در ادامه تصريح کرد : تعداد شرکت کنندگان در آزمون سال جاري، نسبت به سال قبل هشت درصد کاهش نشان مي دهد
دکتر اقبالي درباره ي ترکيب جنسيتي داوطلبان اظهار داشت : پنجاه و شش درصد شرکت کنندگان در آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي زن و چهل و چهار درصد مرد هستند و در آزمون گروه علوم پزشکي نيز هفتاد و پنج درصد داوطلبان زن و بيست و پنج درصد مرد هستند وي در ادامه افزود: بيشترين تعداد شرکت کننده زن در آزمون غيرپزشکي مربوط به گروه زبان هاي خارجه است که هفتاد و هفت درصد شرکت کنندگان آن، زن هستند
رييس مرکز آزمون در پايان تصريح کرد : داوطلبان براي اطلاع از آزمون هاي دانشگاه آزاد اسلامي و اطلاعات لازم مي توانند به سايت اينترنتي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي به آدرس net.moonzA.www مراجعه کنند .


سلام اقتصاد
سرانجام پس از مدت ها بحث و بررسي هاي کارشناسي در سطوح مختلف و به ويژه در مجمع تشخيص مصلحت نظام، با فرمان مقام معظم رهبري آخرين دژ طرفداران اقتصاد بسته دولتي نيز فرو ريخت و بدين ترتيب بزرگراهي وسيع پيش روي اقتصاد ملي گشوده شد تا نفسي تازه کند، دست بر زانوهايش ...
ادامه...

تيم ملي فوتبال آلمان، ميزبان مسابقات جام جهاني 2006 فقط دو گام ديگر تا رسيدن به آرزوي خود براي قهرماني در اين رقابت ها فاصله دارد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از برلين، آلمان امروز در مرحله نيمه نهايي جام جهاني در دورتموند به مصاف ايتاليا مي رود.
آخرين باري که آلمان قهرمان رقابت هاي جام جهاني شد به سال 1990 باز مي گردد که تيم آلمان غربي پس از پيروزي يک بر صفر برابر آرژانتين در شهر رم، به سومين قهرماني خود در جام جهاني دست يافت.
اما آخرين نبرد دو تيم آلمان و ايتاليا به روز اول ماه مارس يعني 122 روز پيش و مسابقه دوستانه اي در شهر فلورانس باز مي گردد که با نتيجه 4 بر يک به سود ايتاليا پايان يافت و موجب شد زمزمه هايي براي برکناري يورگن کلينزمن از مربيگري آلمان به گوش برسد.
حال پس از گذشت 122 روز آلمان که تفاوت بسيار چشمگير و عمده اي داشته به مصاف ايتاليا مي رود تا ضمن جبران آن شکست بتواند يک گام به فينال جام جهاني و قهرماني اين بازي ها نزديک شود .

ايتاليا و آلمان امروز در شرايطي به مصاف يکديگر خواهند رفت که آلمان ها از رويارويي با ايتاليا در جام جهاني 1982 خاطره خوشي ندارند .
در اين رابطه تورستن فرينگز گفت: تاکنون چندين بار مغلوب ايتاليا شده ايم. البته شکست 4 بر يک آلمان را به ياد مي آوريم اما فکر نمي کنم جاي نگراني باشد. عملکرد بسيار بدي در آن مسابقه داشتيم اما صددرصد مطمئنم اين اتفاق تکرار نخواهد شد.
وي در پايان گفت : اگرچه ما در سال 82 بازي را به ايتاليا واگذار کرديم ، اما حالا شرايط فرق مي کند .
در اين خصوص يورگن کلينزمن نيز گفت : تيم ما در شش هفته گذشته پيشرفت کرده است.
وي افزود : آلمان اکنون تيمي است که مي تواند قهرمان جهان شود. گام بلندي برداشته ايم اما هنوز تا رسيدن به هدفمان فاصله داريم.
فرانس بکن باوئر که به همراه آلمان غربي به قهرماني در جام جهاني 1974 رسيد نيز گفت: اينکه آلمان در مسابقات جام جهاني هميشه در ضربات پنالتي پيروز مي شود، اتفاقي نيست.
گفتني است که انتظار مي رود ايتاليا با توجه به تاکيد بر دفاع و پذيرفتن تنها يک گل در پنج مسابقه گذشته خود، بازي متفاوتي را در برابر آلمان به نمايش بگذارد.
اين در حالي است که آلمان به لطف ميروسلاو کلوزه در تمامي پنج مسابقه گذشته خود گل زده است. کلوزه در حال حاضر با پنج گل در صدر گلزنان جام جهاني 2006 قرار دارد.
آلمان در اين مسابقه با توجه به آمادگي کلوزه و ميشاييل بالاک با مشکل مصدوميت بازيکنان مواجه نيست.
يوآخين لاو دستيار کلينزمن نيز در اين باره گفت: بالاک و کلوزه مي توانند در اين مسابقه بازي کنند. آلمان تاکنون هرگز در مسابقاتي که در دورتموند انجام داده، شکست نخورده است و در 13 مسابقه از 14 مسابقه خود در ورزشگاه اين شهر، پيروزي شده است.
کريستوف متزلدر مدافع بورسيا دورتموند گفت: نمي دانم چرا اينقدر در دورتموند خوبي بازي مي کنيم. در اين شهر مردم با فوتبال زندگي مي کنند و نفس مي کشند.

مارچلو ليپي سرمربي تيم ملي فوتبال ايتاليا مجبور شد درهاي محل تمرين تيمش را بروي تماشاگران و خبرنگاران باز کند.
به گزارش خبرگزاري رويترز از دويسبورگ، ليپي تا ديروز همه تمرينات بعد از ظهر لاجوردي پوشان را بدون حضور تماشاگران و خبرنگاران برگزار کرده بود اما تجمع حدود 300 هوادار شلوغ و پر سر و صدا موجب شد فدراسيون فوتبال اين کشور يک ساعت و نيم بعد از شروع تمرين، درها را باز کند.
تيم ايتاليا که به ندرت هوادارانش را به رقابت هاي مهم مي برد، در طول رقابت هاي جام جهاني امسال، از تشويق شمار زيادي از ايتاليايي هاي مقيم آلمان بهره مند شده است.
ديدار دوستانه اين تيم برابر تيم جوان باشگاه دسته دومي دويسبورگ پيش از شروع جام جهاني 25 هزار نفر تماشاگر داشت.

آلمان ها در انتظار اتفاقي بزرگ
بعد از پيروزي تيم ملي آلمان برابر آرژانتين و صعود به مرحله نيمه نهايي جام جهاني مردم اين کشور با ذوق و شوق بيشتري با هم برخورد مي کنند و در انتظار يک اتفاق بزرگ هستند.
به گزارش روزنامه بيلد آلمان، از همان شبي که تيم ملي آلمان در ضربات پنالتي از سد تيم ملي آرژانتين گذشت و راهي دور نيمه نهايي شد فروش پرچم هاي سه رنگ زرد، قرمز و مشکي اين کشور افزايش چشمگيري داشته است.
بر اساس اين گزارش، بيشتر آلماني ها اين پرچم ها را به نشانه قهرماني در جام جهاني 2006 خريداري کرده و جلوي در خانه هاي خود نصب کرده اند به همين دليل شهرهاي آلمان حال و هواي تازه اي پيدا کرده است.
از آن روز به بعد مردم با ذوق و شوق بيشتري با هم برخورد مي کنند و در انتظار اتفاق بزرگي هستند.
گفتني است که تيم ملي آلمان امروز به مصاف ايتاليا مي رود.

رييس فراکسيون اصولگرايان مجلس با بيان اين که کارهاي انجام شده در قوه قضاييه بسيار زياد است، اما ليست کارهاي انجام نشده طولاني تر است، گفت: قوه قضاييه بايد مامن و مرجع مردم در تظلم خواهي باشد و افکار عمومي بايد به اين جمع بندي برسد که اگر حقش ضايع شد مرجعي براي استيفاي اين حق وجود دارد.
محمدرضا باهنر در گفت وگو با ايسنا،تصريح کرد: فکر مي کنم هنوز اين احساس در جامعه وجود ندارد، ضمن اين که بسياري از افراد با مراجعه به حق خود مي رسند.
نايب رييس مجلس، تصريح کرد: قوه قضاييه يک ويژگي دارد که با قانون گذاري و اجرا فرق مي کند; در قوه قضاييه از دو طرف شاکي يکي حاکم و ديگري محکوم مي شود، که تفکر آنهايي که محکوم مي شوند، بايد عادلانه باشد تا ضمن محکوم شدن، قوه قضاييه را محکوم نکنند.
به گفته رييس فراکسيون اصولگرايان، به صورت طبيعي تعدادي از کساني که به قوه قضاييه مراجعه مي کنند ناراضي مي شوند، اما منهاي اين افراد با مرجعيتي که قوه قضاييه بايد پيدا کند، تا مردم آن را مامن و پناهگاه خود بدانند، هنوز فاصله است. باهنر در پاسخ به اين که در خصوص پرونده هاي بزرگ تر مثل مفاسد اقتصادي وضعيت در قوه قضاييه به چه شکل است، متذکر شد: ممکن است براي مبارزه با مفاسد اقتصادي کارهايي انجام شده باشد، که حتما قوه قضاييه موفقيت هايي داشته اند. اما افکار عمومي اصلا قانع نيست که حکم مقام معظم رهبري اجرا شده باشد.
نايب رييس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ستادهاي تشکيل شده و جلسه سران سه قوه در اين رابطه، اظهار داشت: کار هم بايد جدي پي گيري شود و هم اطلاع رساني آن خوب باشد; البته اطلاع رساني ها نيز حساس است و بعضي اوقات اطلاع رساني ها، پرونده ها را مي سوزاند و نمي توان اطلاع رساني کرد. اما جايي که امکان اطلاع رساني وجود دارد بايد انجام شود که اخيرا در مجلس قانوني تصويب شده که اگر پرونده به يک مرحله اي رسيد، دادگاه موظف باشد آن را به اطلاع عموم برساند. رييس فراکسيون اصولگرايان، در پاسخ به اين که آيا براي اجراي عدالت خلا قانوني وجود داشته است يا نه؟ عنوان کرد: مطلق نمي توان گفت که خلا» قانوني وجود داشته است، در جاهايي خلا قانوني وجود دارد و در جاهايي نيز قوانين زيادي است و حتي در مفاسد اقتصادي با بررسي ها ديديم بعضي از مفاسد اقتصادي ناشي از تعدد قوانين است که بايد آنها را سامان داد.

شيشي تارور
مردم سراسر جهان به گونه اي فزاينده تحت تاثير آنچه از صفحه تلويزيون مشاهده مي کنند ، قرار مي گيرند .
بنابراين هنگامي که يک نمايش مردمي درباره بيمارستان تصميم مي گيرد از پخش تلويزيون اتاق اورژانس محلي صرف نظر کند و سريالي از اردوگاه قربانيان درگيري که در آن سر ديگر جهان اتفاق افتاده را ...
ادامه...


اين نسخه 6295 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک