جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/04/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2522


آيت ا... هاشمي رفسنجاني:
اعمال حاکميت قشري دوام نمي آورد


لغو غيرمنتظره سفر لاريجاني به بروکسل


مدير کل دفتر ايجاد فرصت هاي شغلي اعلام کرد :
طرح هاي جديد دانشگاه آزاد اسلامي براي اشتغال دانشجويان و فارغ التحصيلان بيکار

شرايط و جزئيات ثبت نام دوره کار داني پيوسته (بدون آزمون ) نيم سال اول تحصيلي 86-85 براي فارغ التحصيلان دوره هاي فني و حرفه اي و کار دانش نظام جديد و هنرستان نظام قديم اعلام شد .
به گزارش خبرنگار آفرينش داشتن ديپلم در يکي از شاخه هاي فني و حرفه اي يا کار دانش نظام جديد متوسطه يا ديپلم کامل هنرستان نظام قديم متوسطه ، متناسب با رشته انتخابي .
دارندگان ديپلم کار دانش در صورت پذيرفته شدن در رشته متناسب با ديپلم خود ملزم به گذراندن حداکثر 16 واحد دروس جبراني برابر بخش نامه هاي مبوط مي باشند .
ديپلمه هاي هنرستان نظام قديم فقط مجاز به ثبت نام در يکي از رشته هاي کارداني متناسب با نوع ديپلم خود مي باشند .
فارغ التحصيلان يا دانش آموزان شاخه نظري نظام جديد و همچنين ديپلمه هاي نظام قديم به هيچ عنواع حق ثبت نام در اين دوره را ندارند .
دارندگان مدارکم تطبيقي دوره متوسطه در صورتي که در گواهي پايان دوره متوسطه آنان عنوان تطبيقي درج گرديده يا اين گواهي فاقد معدل کل دوره باشد مجاز به ثبت نام در دوره کار داني پيوسته نمي باشد .
روش پذيرش دانشجو :
پذيرش داوطلبان در رشته / محل هاي مقطع کارداني پيوسته در سال 85 از بين فارغ التحصيلان رشته هاي فني و حرفه اي و کار دانش نظام جديد و هنرستان نظام قديم بر اساس ظرفيت هر محل دانشگاهي در هر رشته و تعداد داوطلبان همان رشته /محل با در نظر گرفتن اولويت معدل کل دوره براي فارغ التحصيلان نظام جديد و معدل کل دوره براي فارغ التحصيلان هنرستان نظام قديم انجام خواهد شد .
بدين منظور لازم است فارغ التحصيلان رشته هاي مذکور از نام رشته هاي دوره متوسطه قابل قبول براي ثبت نام در رشته مورد نظر و همچنين حدنصاب تقريبي معدل براي رشته /محل انتخابي آگاهي يافته سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمايند .
داوطلب براي ثبت نام دردوره کار داني پيوسته سال 85 لازم است دفتر چه راهنماي ورودي کارت درخواست ثبت نام و پاکت ثبت نام را در قبال پرداخت مبلغ 5500 ريال از دفاتر پستي دريافت نمايند و پس از تکميل مدارک مربوط نسبت به ثبت نام خود اقدام نمايد .
داوطلبان بايد پس از آماده نمودن مدارک لازم و قرار دادن آنها در پاکت ثبت نام در پاکت را چسبانده و ضمن مراجعه به دفاتر پستي وجه ثبت نام و مبلغ 13000 ريال بابت کار مزد پست مالي ، بيمه و هزينه پست اکسپرس سفارشي را پرداخت و قبض رسيد آن را دريافت دارند .وجه ثبت نام در دوره کار داني پيوسته بدون آزمون مبلغ 50000 ريال است که اين مبلغ بايستي هنگام تحويل پاکت مخصوص ثبت نام در قبال دريافت رسيد پست سفارشي به متصدي دفتر پستي تحويل گردد .
تاريخ ثبت نام و ارسال مدارک :
ثبت نام در اين دوره آغاز و تا پايان وقت اداري روز پنجشنبه مورخ 85/4/29 خاتمه مي بابد .
زمان معرفي به محل هاي دانشگاهي و شروع کلاسها :
پذيرفته شدگان از گزينش اين دوره کار داني پيوسته تابستان سال 85 به واحد ها و مراکز دانشگاهي و يا آموزشکده هاي فني و حرفه اي سما معرفي مي شوند .
ضمنا زمان شروع کلاس ها ي آنان نيمسال اول تحصيل سال 86-85 خواهد بود .

سخنگوي قوه قضاييه، گفت: تدوين لايحه جرم سياسي، آخرين مراحل بررسي را طي مي کند.
جمال کريمي راد در گفت وگو با ايسنا، همچنين درباره وضعيت پرونده عبدالفتاح سلطاني و اظهارات وي و وکلايش مبني بر عدم ابلاغ راي صادره به آنها، اظهار داشت: شعبه رسيدگي کننده به پرونده عبدالفتاح سلطاني، راي صادره را جهت ابلاغ به وي و تمامي 12 وکيلش ارسال کرده است و هيچ مانعي براي ابلاغ راي صادره وجود ندارد و وفق مقررات قانوني مرحله ابلاغ در حال انجام است.
او درباره پرونده روزنامه "ايران"، تصريح کرد: پرونده روزنامه "ايران" داراي سه وجه است; پرونده اتهامي مدير مسوول روزنامه "ايران" جهت رسيدگي به شعبه76 دادگاه کيفري استان ارسال شده و در نوبت رسيدگي اين شعبه قرار دارد.
سخنگوي قوه قضاييه، خاطر نشان کرد: پرونده دو متهم "ايران جمعه" در دادگاه انقلاب در حال رسيدگي است و پرونده رسيدگي به اعتراض هيات نظارت که نسبت به قرار صادره از سوي بازپرس دادسراي کارکنان دولت بوده، به شعبه1060 دادگاه عمومي ارجاع و قاضي به زودي در اين خصوص اظهارنظر و انشاي راي خواهد کرد.
کريمي راد، درباره آخرين وضعيت موسوي خوييني و همچنين رامين جهانبگلو، گفت:اين دو نفر هم چنان تحت قرار بازداشت موقت هستند و تحقيقات از آنها ادامه دارد.
اودرباره وقايع اخير استان هاي غربي يادآور شد: تعدادي پرونده درخصوص برخي اعمال مجرمانه در اين استان ها تشکيل شده است که تعدادي از آنها به اتهام تخريب اموال عمومي، رسيدگي و راي صادر شده و اين آرا در مرحله ابلاغ است.

کل شهريه يک ميليون و 200 هزار دانشجوي دانشگاه آزاد 700 ميليارد تومان است در حالي که در دانشگاه هاي دولتي به ازاي هر دانشجو بيش از هفت برابر اين مبلغ از خزانه مملکتي بودجه دريافت مي شود.
به گزارش آفرينش به نقل از مرکز اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر عبدالله جاسبي ديروز در مراسم افتتاحيه سومين دوره آموزشي بدو خدمت اعضاي هيئت علمي آموزشکده هاي فني و حرفه اي سما، اعضاي هيات علمي را استخوان بندي دانشگاه آزاد اسلامي دانست و توسعه کشور را در گرو توسعه نيروي انساني در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي عنوان کرد.
وي به نحو گزينش و انتخاب اعضاي هيئت علمي در دانشگاه آزاد اسلامي اشاره کرد و گفت: يکي از اقدامات اسلامي در اين مجموعه، استخدام و جذب تدريجي بهترين اعضاي هيات علمي و نيري انساني است به طوري که در رقابت با دانشگاه هاي دولتي، در آينده حرف اول را بزند.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي به روز بودن و آشنا با اطلاعات و پديده هاي علمي را از الزامات اعضاي هيئت علمي دانست و بر اعتقاد و احترام آنان به ارزش هاي اسلامي و تبليغ آن در دانشگاه ها تاکيد کرد.
وي ادامه داد: کساني که در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي فعاليت مي کنند بايد به اين مجموعه اعتقاد داشته باشند و از حقوق خود، دانشجويان و کارکنان آن در جامعه دفاع کنند.
رئيس دانشگاه آزاد افزود: دانشگاه آزاد اسلامي بدون بودجه و امکانات دولتي پا به عرصه وجود گذاشت و امروز با بيش از يک ميليون و 200 هزار دانشجو، 25 هزار هيات علمي، 30 هزار پرسنل، 340 واحد و مرکز دانشگاهي و چهار واحد در خارج کشور بيش از 50 درصد آموزش عالي کشور را تحت پوشش قرار داده است.
دکتر جاسبي، امکانات، مزايا و حقوق اعضاي هيئت علمي در دانشگاه آزاد اسلامي را همسان با دانشگاه هاي دولتي و در برخي مواقع بالاتر از آن دانست و خواستار تحکيم استخوان بندي اين مجموعه آموزش عالي از سوي آنان شد.


گروه سياسي:"روبرت کوچاريان", رييس جمهوري ارمنستان براي يک ديدار رسمي دو روزه روزگذشته در صدر يک هيات عالي رتبه سياسي و اقتصادي وارد تهران شد و مورد استقبال محمود احمدي نژاد, همتاي ايراني خود قرار گرفت.
احمدي نژاد و کوچاريان پس از مراسم استقبال رسمي در يک ديدار خصوصي با يکديگر گفت و گو کردند.
بنا به گزارش ايسنا, محمود احمدي نژاد در ديدار همتاي ارمني خود, با تاکيد بر لزوم استفاده بيش از پيش از ظرفيت هاي فراوان موجود براي همکاري هاي گسترده دو کشور در زمينه هاي مختلف گفت: جمهوري اسلامي ايران از توسعه روابط با ارمنستان در زمينه هاي مختلف از جمله حمل و نقل، فرهنگ، ورزش و گردشگري و به خصوص در بخش انرژي استقبال و حمايت مي کند.
رييس جمهوري ارمنستان نيز در اين ديداربا ابراز خوشحالي از سفر به تهران اين سفر را يادآور خاطرات خوب سفر قبلي خود دانست و افزود: خوشبختانه جمهوري اسلامي ايران و ارمنستان روابط بسيار گسترده اي دارند که در اين راستا تاکنون 90 سند در مورد همکاري هاي مشترک دو کشور به امضا» رسيده است و بايد گام هاي جديدي براي کسب نتايج عملي از توافقات دو کشور برداشته شود.
رييس جمهوري ارمنستان همچنين از محمود احمدي نژاد براي سفر به ارمنستان و افتتاح پروژه هاي مشترک دو کشور دعوت کرد.
پس از ديدار خصوصي روساي جمهور دو کشور اولين دور مذاکرات دوجانبه هيات هاي رسمي ايران و ارمنستان به رياست روساي جمهور دو کشور برگزار شد.
همچنين در سفر روبرت کوچاريان به ايران،هفت سند همکاري بين جمهوري اسلامي ايران و جمهوري ارمنستان با حضور روساي جمهور دو کشور امضا شد.
با حضور وزرا و مقامات دو کشور، هفت سند و يادداشت تفاهم همکاري در زمينه انرژي، موافقت نامه کمک توسعه براي ايجاد زيرساخت هاي صنعتي و اقتصادي، موافقت نامه همکاري حقوقي در امور مدني و کيفري، هم چنين استرداد مجرمان بين دو کشور، برنامه همکاري در زمينه اطلاع رساني در بخش ميراث فرهنگي، قرارداد تامين مالي خط انتقال برق و برنامه اجرايي خط سوم انتقال برق بين دو کشور به امضا رسيد.
در اين مراسم وزيران امور خارجه، نيرو و دادگستري و نيز سرپرست بانک توسعه صادرات، معاون سازمان ميراث فرهنگي و مديرعامل صانير از کشورمان و وزيران خارجه و انرژي ارمنستان حضور داشتند.
روبرت کوچاريان در اين سفر علاوه بر ديدار با رييس جمهوري با تعداد ديگري از مقامات رسمي ايران ديدار مي کند. رييس جمهوري ارمنستان در اين سفرهمچنين با جامعه نمايندگان ارمني ايران نيز ديدار مي کند.
در اين سفر برخي از وزراي ارمنستان از جمله وزراي انرژي و امور خارجه روبرت کوچاريان را همراهي مي کنند.
کشور ارمنستان در سال 1990 از شوروي سابق استقلال پيدا کرد و در حال حاضر حدود 4 ميليون جمعيت دارد و همسايه شمال غربي ايران محسوب مي شود.
پايتخت اين کشور ايروان است; زبان و دين رسمي اين کشور ارمني است.ولي زبان هاي روسي، آذري و ترکي نيز مورد استفاده مردم قرار مي گيرند. همسايگان ارمنستان ترکيه، گرجستان، آذربايجان و ايران هستند و روبرت کوچاريان در سال 1998 به عنوان رييس جمهور اين کشور انتخاب شد.
احمدي نژاد : دستور رهبر انقلا ب سرآغاز تحولي عظيم در کشور است
رييس جمهوري همچنين در جلسه روز گذشته هيات وزيران، از حسن اعتماد مقام معظم رهبري به دولت در ابلاغ بند ج سياستهاي کلي اجراي اصل 44 قانون اساسي و موافقت در مورد واگذاري بخشي از اموال دولتي در چارچوب طرح سهام عدالت قدرداني کرد.
احمدي نژاد افزود: اين دستور رهبر معظم انقلاب، سرآغاز تحولي عظيم در اقتصاد کشور به منظور توزيع عادلانه ثروت و کاهش فاصله طبقاتي است. اواضافه کرد: توجه به مستضعفان و توانمند کردن آنان براي کاهش فاصله هاي طبقاتي از آرمانهاي امام خميني (س) و انقلاب اسلامي است.
رييس جمهوري با بيان اينکه "اجراي اين سياستها ضمن کوچک کردن دولت، نيازمند تقويت مديريت کلان و نظارت قوي تر دولت است"، اضافه کرد: بايد اين واگذاريها با کارشناسي دقيق و با حفظ منافع دولت و مردم صورت گيرد تا ضمن ايجاد تحرک و جهش اقتصادي از جمله تقويت چشمگير بازار بورس در سطح منطقه، افزايش نشاط و شادابي در جامعه و مردم را به همراه داشته باشد.
در جلسه هيات وزيران، علاوه بر بحث و بررسي درباره چگونگي اجراي بند ج سياستهاي کلي اجراي اصل 44 قانون اساسي، درباره تشکيل ستاد اجرايي در اين راستا تصميم گيري شد.

رييس ستاد عمره دانشجويي با اشاره به تصويب طرح پرداخت وام به دانشجويان زاير در شوراي عالي حج گفت: اين مصوبه به وزير اقتصاد ارجاع و با نظر موافق وي براي طي مراحل قانوني به بانک مرکزي منعکس شد.
به گزارش ايسنا، حجت الاسلام ابوترابي، با بيان اين که مذاکراتي با رييس بانک مرکزي داشته ام، تصريح کرد: هنوز مراحل پرداخت وام به دانشجويان زاير کاملا طي نشده است اما با توجه به تاثير اين وام در تشرف زايرين بايد منابعي را پيش بيني و به اين امر اختصاص داد.
حجت الاسلام ابوترابي تاکيد کرد: بايد بانک مجري طرح ارايه وام به دانشجويان زاير نهايي شود که طي اين مراحل نيازمند زمان است و به احتمال فراوان مبلغ اين وام براي دانشجويان کمتر از 200 هزار تومان است.
مسوول ستاد عمره دانشجويي همچنين در مورد افزايش سهميه اعزام دانشجويان به سفر معنوي حج گفت: تمام دست اندرکاران بر اهميت اين امر واقف هستند اما براي تشرف به سرزمين وحي و افزايش سهميه محدوديت هايي وجود دارد و از سويي با تقاضاي فراوان در سطح کشور مواجه هستيم. وي معتقد است: احتمال دارد با افزايش سهميه از کيفيت اين سفر معنوي کاسته شود بنابراين براي فراهم آوردن زمينه تشرف بايد تسهيلاتي پيش بيني کرد تا دانشجويان معتمر با رضايتمندي بيشتري از سفر بازگردند.
حجت الاسلام ابوترابي خاطرنشان کرد: شايد در سال آينده سهميه حج عمره دانشجويي افزايش يابد.
رييس ستاد حج عمره دانشجويي درباره اهتمام مجلس و دولت به سفر حج عمره دانشجويي به عنوان يک حرکت مثبت فرهنگي نيز گفت: به طور طبيعي دولت و مجلس مي توانند نقش خوبي در برپايي عمره دانشجويي داشته باشند.
وي افزود: مجلس براي فعاليت فرهنگي جانبي در سفر کمک هايي را پيش بيني و دولت هم تسهيلاتي فراهم کرده است بنابراين اميدواريم در سالهاي آينده از اين حرکت فرهنگي در سطح دانشگاه ها حمايت بيشتري شود.

رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: توقع مردم از حکومت در درجه اول اجراي عدالت است. مردم با فقر و کمبودها مي سازند، اما با تبعيض نمي سازند.
به گزارش ايسنا، غلامعلي حدادعادل در مراسم تجليل از نخبگان دوره آموزش قضات و افتتاح سايت قضا با بيان اين که اميدواريم ارتباط ميان دو قوه قضاييه و مقننه بيش از آن چيزي باشد که در حال حاضر وجود دارد، در خصوص اهميت کار قوه قضاييه و قضاوت، گفت: شرافت هر جامعه اي به وضع قوه قضاييه در آن جامعه بستگي دارد. جامعه اي ممکن است ثروت و پيشرفت مادي زيادي داشته باشد، اما هيچ کدام از اينها براي جامعه شرافت نمي آورد. ممکن است پيشرفت مادي قوت، عظمت و قدرت بياورد، اما شرافت حقيقت ديگري است که بارزترين جلوه آن در اجراي عدالت است و اين ارزش به دست قوه قضاييه سپرده شده است.
اوبه جلسه هفته گذشته سران سه قوه اشاره و تصريح کرد: در آن جلسه من گفتم قواي ديگر اگر وظيفه خود را به خوبي انجام ندهند ممکن است به عذري متوسل شوند که براي مردم پذيرفتني باشد. مثلا کمبود وقت و امکانات. اما اگر قوه قضاييه در اجراي عدالت موفق نباشد, هيچ عذري براي مردم پذيرفتني نيست. يعني هيچ مسوولي نمي تواند به مردم بقبولاند ما نتوانسته ايم عادل باشيم و مجبوريم ظلم کنيم چون اين ربطي به امکانات ندارد.
استقبال از حکم خصوصي سازي رهبري
همچنين رييس مجلس شوراي اسلامي، در حاشيه مراسم تجليل از نخبگان دوره آموزش قضات در جمع خبرنگاران ، در خصوص اهميت ابلاغيه مقام معظم رهبري و کارکردهاي سه قوه براي اجرايي کردن اين ابلاغيه، گفت: مسوولان کشور و علاقمندان به مسائل اقتصادي مي دانند که تفسير اصل 44 قانون اساسي از موضوعات مهم کشور در طول سال هاي گذشته بوده و هر گروهي بسته به سليقه خود اين اصل را تفسير مي کرد.
غلامعلي حدادعادل افزود: يعني صدر را به ذيل و ذيل را به صدر غلبه مي دادند تا اين که موضوع سياست هاي کلي اصل 44 قانون اساسي در دستور کار مجمع تشخيص مصلحت نظام قرار گرفت و مجمع بعد از بحث هاي مفصل نظر مشورتي خود را به حضور مقام معظم رهبري تقديم کرد و ايشان نيز تاييد خود را به دو بخش تقسيم کرد که بندهاي الف و ب را در سال گذشته ابلاغ کردند و بند ج را که حساس تر و تعيين کننده تر است روزهاي اخير ابلاغ شد و در اختيار ما نيز قرار گرفت.
اوادامه داد: براي تامين مقصود مقام معظم رهبري که آثار گسترده اجتماعي و اقتصادي در پي خواهد داشت سه قوه بايد دست به دست هم دهند و هر کسي بايد سهم خود را به عهده گيرد.
رييس مجلس با بيان اين که بايد دقت کنيم تامين مقصود رهبري چه الزاماتي دارد، خاطرنشان کرد: بخشي از الزامات قانوني است و اگر نياز به اصلاح قانون است قانون را اصلاح کنيم و اگر قانون جديدي نيازمند است آن را تدوين کنيم.
حدادعادل خاطرنشان کرد: تصور مي کنيم با ابلاغ سياست هاي کلي اصل 44 وظيفه جديدي بر عهده ما در مجلس قرار گرفته که اميدواريم به خوبي از عهده آن برآييم.
اودر پاسخ به پرسشي در خصوص تاثير اجرايي کردن اصل 44 در رونق اقتصادي کشور، عنوان کرد: ما به دلايلي در اول انقلاب مواضعي گرفته و اقداماتي انجام داديم و دولت بالاجبار در سال هاي گذشته تصدي گري بيش از حدي داشت که بخشي از آن به خاطر زمان جنگ بود و زمان جنگ مقداري تصدي گري را بر عهده دولت ها مي گذارد و اصلاحات ممکن نبود.
رييس مجلس ادامه داد: دولت به جاي مباشرت در کار اقتصادي و تاسيس بنگاه هاي اقتصادي، به هدايت و نظارت بر کار بنگاه هاي اقتصادي اقدام کند و زيرساخت هاي لازم را براي رونق اقتصادي فراهم کند نه اين که خود به کار اقتصادي مشغول شود. چون اين کار انحصار، رکود و فساد ايجاد مي کند.

گزارش دوم عملکرد فعاليت هاي سه ماهه شرکت ايرانسل - اپراتور دوم تلفن همراه - با يک ماه تاخير به سازمان تنظيم مقررات ارايه شد.
محمود خسروي رييس سازمان تنظيم مقررات کشور در گفت وگو با ايسنا، با بيان اين که گزارش دوم عملکرد سه ماهه فعاليت هاي ايرانسل، تفاوت چنداني با گزارش قبلي آن ها ندارد گفت: اين گزارش چند روز پيش به سازمان ارايه شد; اما به دليل ابهاماتي که ازجمله در زمينه نيروي انساني در آن وجود داشت براي رفع ابهامات به ايرانسل تحويل داده شد و نهايتا روز گذشته 13 تيرماه مجددا به سازمان ارايه شد.
وي گفت: ايرانسل براي سريع به نتيجه رسيدن فعاليت خود در مراکز اصلي استان ها مثل اصفهان، تبريز، مشهد و اهواز نسبت به تملک فضا اقدام کرده و قرار است از طريق ارتباطاتي کارهاي خود را دنبال کنند و هماهنگي هايي را نيز با استان ها انجام داده است.
وي گفت: ايرانسل براي فعاليت در باند فرکانسي 1800 مشکلي ندارد و اين باند به آن ها تحويل داده شده، اما تداخلي در باند 900 وجود دارد که در حال هماهنگي براي پاک کردن باند مذکور هستيم و آن را تحويل خواهيم داد.
وي افزود: تاليا نيز بخشي از باند فرکانسي ايرانسل را اشغال کرده و در حال انجام مذاکراتي هستيم تا اين موضوع را برطرف کنيم.
رييس سازمان تنظيم مقررات کشور با بيان اين که ايرانسل براي انجام فعاليت هايش مشکل حادي ندارد، گفت: به آن ها اعلام کرديم که اگر مشکلات خود را برطرف کنند، مي توانند تا شهريورماه سيم کارت واگذار کنند; ولي به اعتقاد من با گزارشاتي که ارايه داده اند، نمي توانند سيم کارت را تا شهريورماه واگذار کنند.
علي نادي پور معاون اعمال مقررات و نظارت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در اين باره گفت: اين گزارش قرار بود در نيمه خردادماه سال جاري ارايه شود; ولي گزارش نهايي با تاخير سرانجام پس از انجام اصلاحات روز گذشته به سازمان ارايه شده است. وي گفت: سازمان تنظيم مقررات تا تاريخ 15 تيرماه به ايرانسل براي ارايه گزارش دوم علمکرد فعاليت هايش فرصت داده بود که در صورت ارايه نشدن گزارش مذکور، مطابق با پروانه فعاليت با آن ها برخورد مي شد.

تيم فوتبال ايتاليا در مرحله نيمه نهايي رقابت هاي جام جهاني 2006 آلمان دست به کار بزرگي زد و موفق شد در ورزشگاه دورتموند تيم ملي آلمان را شکست داده و به فينال اين مسابقات راه يابد .
حال سوالي که مطرح مي شود اين است :
ايتاليا با چه شيوه و ترفندي موفق شد آلمان را از رسيدن به بازي فينال محروم نمايد؟
در اين ارتباط کارشناسان مي گويند ; ايتاليا به لطف دست کشيدن از فوتبال سنتي محتاطانه اش موفق شد پس از پيروزي دو بر صفر بر آلمان در وقت اضافي يک ديدار مهيج و نفس گير ، جايي براي خود در فينال بيابد.
ايتاليايي ها که چندين دهه به دليل محافظه کاري در فوتبال سخت مورد انتقاد قرار داشتند دست به قمار زده و در اکثر دقايق وقت اضافي با چهار مهاجم بازي کردند و پيش از گل هاي زيباي ديرهنگام فابيو گروسو و الساندرو دل پيرو و بدرقه کردن تيم مصمم آلمان با شکست ، دوبار چارچوب دروازه آلماني ها را به لرزه در آوردند .
مارچلو ليپي سرمربي ايتاليا رغبتي به چشم انداز نواختن ضربات پنالتي نشان نداد چرا که تاريخ حکايت از آن دارد که پايان غمباري براي ايتاليايي ها داشته و اشک آنان را جاري کرده است .
ايتاليايي ها در سه جام جهاني از چهار دوره گذشته با ضربات پنالتي حذف شده اند از جمله در فينال جام جهاني 1994 که از برزيل شکست خوردند در حاليکه آلماني ها در هر چهار بازي خود در اين رقابت ها که به پنالتي کشيده شد به پيروزي رسيده اند.
هيچ يک از دو تيم تا زماني که سرزنده و سرحال بودند براي رسيدن به وقت اضافي يا پنالتي بازي نکردند ولي اگر بازي بدون گل پايان مي يافت چنانکه احتمال آن وجود داشت ، آنگاه اين ديدار نمونه کاملي از يک ديدار مي شد که نيازي به گل زدن براي تسليم کردن حريف نداشت .
يورگن کلينزمن سرمربي آلمان در تلاش براي دواندن بيشتر تيم در حال خسته شدن ايتاليا نقش خود را به طور مثبت ايفا کرد و در نيمه دوم وقت قانوني باستين شواينستايگر و ديويد اودونکور دو گوش خود را به زمين فرستاد.
تنها تعويض ليپي در وقت قانوني ، تعويض دو بازيکن مشابه بود ، آلبرتو جيلاردينو به جاي لوکا توني وارد زمين شد ، ولي وقتي بازي به وقت اضافي کشيد اين سرمربي با تدبير و صاحب تاکتيک ، حرکت خود را انجام داد .
وي نخست مائورو کامورانسي هافبک آرژانتيني تبار را از زمين بيرون کشيد تا جاي ورود مهاجمي در حدو اندازه وينچنزو ياکوينتا به زمين باز شود.
سپس لاجوردي پوشان مستقيما به سمت دروازه آلمان تاختند و جيلاردينو توپ را به تير عمودي کوبيد و متعاقبا جانلوکا زامبروتا دفاع آخر ايتاليا نيز موفق شد تير افقي دروازه آلمان را به لرزه در آورد.
ليپي بعدا يک تعويض مثبت ديگر انجام داد و الساندرو دل پيه رو مهاجم کار کشته اش را به جاي سيمونه پروتا هافبک تيم به زمين فرستاد و به رغم وجود فضاي کافي در خط مياني ، ايتاليا هرگز به آلمانيها اجازه نداد دوباره کنترل بازي را به دست گيرند .
اين تعويض ها ثمر بخش شد و سرانجام ايتاليا مزد آن را با زدن دو گل ديرهنگام و رسيدن به فينال براي بازي با پرتغال يا فرانسه گرفت .

يورگن کليزمن سرمربي تيم ملي فوتبال آلمان شکست دو بر صفر تيمش را از ايتاليا در مرحله نيمه نهايي جام جهاني ، بسيار نااميدکننده خواند .
وي افزود: ما سخت نا اميد شديم ، ولي بايد به اين تيم که يک تيم جوان است درود فرستاد.
روحيه و شخصيتي که آنان از خود نشان دادند خيره کننده بود . آنان واقعا مايه افتخار يک کشور شدند .
وي اضافه کرد : بازي در يک جام جهاني به عنوان يک ميزبان ، وضعيت بسيار خاصي ايجاد مي کند . براي ما به عنوان يک تيم و همچنين براي کشور ، اين يک موفقيت بزرگ بود .
کليزمن پس از شکسته شدن دل آلماني ها با دو گل ديرهنگام گفت : به ايتاليا براي رسيدن به فينال تبريک مي گويم . بازي همين است و به همين دليل فوتبال يک بازي جذاب است .
وي با اشاره به مسابقه فينال که برنده ديدار چهارشنبه شب پرتغال و فرانسه را در برابر ايتاليا قرار خواهد داد گفت : من به مارچلو ليپي تبريک گفتم و براي وي آرزوي کاميابي کردم .

شکست تيم ملي فوتبال آلمان در مرحله نيمه نهايي مسابقات جام جهاني برابر ايتاليا، به رغم ياس و نوميدي در ميان هواداران اين تيم، واکنش هايي که نشان از قبول واقعيت برتري حريف نيز دارد، در پي داشته است.
نشريه اشپورت بيلد آلمان ، ديدگاه هايي که در مورد نتيجه اين بازي ابراز شده را درج کرده که در زير مي آيد.
ميروسلاو کلوزه مهاجم تيم ملي آلمان معتقد است، بازي با ايتاليا کاملا برابر بود و هر دو تيم به طور مساوي از شانس زدن گل برخودار بودند.
وي گفت : من به ايتاليايي ها تبريک مي گويم که طي چند دقيقه قبل از پايان بازي، توانستند از خط دفاعي ما عبور کنند و دو گل زيبا را به ثمر برسانند.
وي ادامه داد : من به تيم خود افتخار مي کنم. بازيکنان جواني که در خدمت تيم هستند، با توانايي هاي خود خواهند توانست در آينده براي ما افتخار آفرين باشند.
مارچلو ليپي سرمربي تيم ملي فوتبال ايتاليا نيز گفت : ما سرمست اين پيروزي هستيم، نتيجه بازي با آلمان فوق العاده و بي سابقه بود. تيم ما شادي و شعف را بار ديگر به ملت ايتاليا هديه کرد.
يورگن کلينزمان سرمربي تيم آلمان اظهارداشت: طبيعي است اگر يک تيم بازي را بعد از 120 دقيقه به حريف واگذار کند متاثر باشد. در همه حال چنين اتفاق افتاد. من توانايي و قدرت تيم آلمان را تحسين مي کنم. تيم ما جوان و از کيفيت بازي بالايي برخوردار است.
خوشحالم که توانستيم چهره جديدي از فوتبال را به جهانيان نشان دهيم.
فيليپ لام مدافع تيم ملي آلمان گفت: وقتي در لحظات پاياني و آنقدر سريع بازنده مي شوي، بسيار تلخ و ناگوار است. توضيح در مورد اين شکست نيز کاري بس مشکل است.
تيم ما از نتيجه اي که در مصاف با ايتاليا بدست آورد، دلسرد و نااميد شد. هر دو تيم در شرايط برابر بودند، ما نيز چند شانس گل داشتيم که متاسفانه نتوانستيم از آن استفاده کنيم.
په له ستاره اسبق فوتبال جهان نيز گفت : بازي فوتبال همين است. امروز ايتاليايي ها به مراتب بهتر از آلماني ها ظاهر شدند. آلماني ها پي بردند که بايد براي دومين بار طي چهار روز، در وقت اضافي بازي کنند. در نيمه دوم وقت اضافي ، در مقابل ايتاليايي هاي با هوش و زيرک غافلگير شدند و دروازه آنان دوبار فروريخت.

ميشل پلاتيني، اسطوره فوتبال فرانسه براي تمامي علاقمندان به فوتبال به ويژه تيم ملي فرانسه چهره شناخته شده اي است .
به يقين وي که يکي از برجسته ترين بازيکنان دهه هشتاد فوتبال اروپا به شمار مي رود يکي از بزرگان تاريخ فوتبال دنياست.
پلاتيني که اکنون پنجاه و يک سال از عمرش مي گذرد و به احتمال فراوان رييس بعدي يوفا نيز خواهد بود.
وي در گفت وگو با کيکر در مورد مطالبي همچون جام جهاني آلمان، سطح بازي ها، مشکلات و البته قضاوت اين مسابقه ها صحبت کرده است که مي خوانيد :

در مورد جام جهاني چه نظري داريد ؟
- ببينيد، در وهله نخست تمامي اين رقابت ها از سال 1998 تاکنون به عنوان يک جشن و مراسم بزرگ در نظر گرفته مي شود. رقابت هاي 1994 هم عالي بود. با اين حال امريکايي ها کشور و مردم چندان اهل فوتبالي نيستند. من فوتبال را تجربه کرده ام و مثل من نمي توان آنرا دريافت. به عنوان يک جشن! ورزشگاه هاي باشکوهي که فوتبال آلمان هم از آنها بهره ها خواهد برد.

سطح بازي ها را چگونه ديديد؟
- من بازي هاي خوبي را در اين دوره ديدم اما، فکر نمي کنم که ما رقابت هاي چندان سطح بالايي را تجربه کرده باشيم.

چطور؟ از کجا اين حرف را مي زنيد؟
منظورم فشار وحشتناکي است که روي دوش بازيکنان است. تنها همين رسانه ها را در نظر بگيريد، روزنامه، مجله ها، شبکه هاي گوناگون راديو ، تلويزيوني. در زمان من، منظورم سال 1984 است، در يک کوهستان مي نشستيم و با يک خبرنگار گفت وگو مي کرديم. امروزه يک لشکر خبرنگار پشت سر بازيکنان فوتبال دراز هستند، من ضرورت شغلي آنها را به خوبي درک مي کنم. يا حتي سرمربيان تيم ها را که همواره نگران و مضطرب هستند. همه دلواپسي هاي خودشان را دارند.

دستاورد فرانسوي ها را در اين رقابت چگونه ارزيابي مي کنيد؟
- بايد اعتراف کرد ما اکنون ديگر بهترين تيم دنيا نيستيم، با اين حال اين تيم را به سختي مي توان شکست داد. اسپانيايي ها هم با همه استعدادهايي که در اختيار دارند بايد اين موضوع را پذيرفته باشند. قدرت فرانسه در دفاع است که البته خلاقيت و نبوغ زيدان و طراوت و بي پروايي ريبري به کمک آن مي آيد.

آيا بازگشت زيدان آن تاثير مورد نظر را با خود به همراه داشته است؟
- بله، بله حتما. او با وجود سن و سال بالايش به تيم اطمينان بالايي مي بخشد، چيزي که فرانسه گهگاه آنرا کم دارد. زيدان به تيم اعتماد لازم را مي بخشد.

با اين همه او بسيار کم صحبت مي کند؟
- زيدان با پاهايش سخن مي گويد.

چه چيزي شگفتي شما را در اين رقابت ها به دنبال داشته است؟
- شگفتي؟ همه بزرگان به مرحله يک هشتم نهايي رسيدند. خوب در اين مرحله حضور استراليا و غنا مرا شگفت زده کرد. استراليا بسيار جالب بازي مي کرد. آنها نمايش تحسين برانگيزي در ميدان داشتند. آنها براي ايتاليايي ها دردسرهاي زيادي درست کردند.

اشاره شما دقيقا به کدام مورد از بازي آنها باز مي گردد؟
- به گاس هيدينک ، مربي شان. او اجازه مي داد تا بازيکنان بازي خودشان را در ميدان انجام بدهند. آنها همواره در جنب و جوش بودند و هميشه حرکت روبه جلويي داشتند.

داوري اين رقابت ها تاکنون حرف و حديث هاي فراواني به دنبال داشته است، آيا به بي طرفي آنها اعتقاد داريد؟
- داوري مدتهاست که به يک مشکل مبدل شده است.

چطور؟
-آنها به سرعت کارت هاي زرد و قرمز را از جيب خود در مي آورند. فوتبال ورزش مردانه اي است. من از اين که پس از اولين خطا کارت زردي را مي بينم، مبهوت مي شوم. البته داوران هميشه زير فشار هستند و در حرکتي اجباري به سر مي برند. من نمي خواهم از رخدادهاي بازي هلند و پرتغال دفاع کنم. اما فوتبال که بسکتبال نيست!


عضو کميسيون اصل نود مجلس با بيان اينکه اميدي به محکوميت مفسدان اقتصادي نيست، گفت: اگر روزي اين اتفاق بيفتد به اندازه خود تاثير خواهد داشت ولي تنها با اعلام اسامي، فساد اقتصادي ريشه کن نمي شود.
مهدي کوچک زاده در گفت و گو با "مهر"، اظهار داشت: پس از رسيدگي به پرونده هاي متهمان مفاسد اقتصادي و عملکرد مثبت دستگاه قضايي در اين خصوص، آنگاه نوبت به اعلام اسامي مي رسد، اگرمرحله رسيدگي به پرونده هاي متهمان مفاسد اقتصادي به درستي پايان يابد، مطمئنا اعلام اسامي در کاهش مفاسد اقتصادي و مبارزه با آن موثر خواهد بود.
نماينده تهران با انتقاد ازسخنان رئيس قوه قضائيه درجمع مسئولان عالي قضائي که عدم استفاده از سفره هاي مشترک نفت و گاز با کشورهاي عربي حاشيه خليج فارس به ويژه قطر و عدم استفاده ايران از اين منابع عظيم خدادادي را از دست دادن فرصت هاي بسيار کلان اقتصادي دانسته و گفته بود "اين عدم استفاده درنوع خود چندين برابربدتراز فساد اقتصادي است" تصريح کرد: اگر قوه قضائيه به طورجدي با مفسدان وارد مبارزه شد و در اين بخش به نتيجه رسيد ، آنگاه اعلام اسامي هم مي تواند در بازدارندگي فساد اقتصادي موثر باشد.عضو کميسيون اصل نود مجلس با اشاره به بخش ديگري از سخنان آيت ا... شاهرودي که اظهار داشته بود "فساد اقتصادي کار ناپسندي است اما کسي که فساد اقتصادي مي کند، حداقل سرمايه او در داخل کشور باقي مي ماند لکن چند ميليارد دلار سرمايه در مرز مشترک ما به نفع ديگران برداشت مي شود و اين خود نوعي فساد اقتصادي ناشي از اعمال نکرده است" افزود: اگر ما بر سر همين يک مطلب با آيت ا... شاهرودي به نتيجه برسيم خيلي از مسائل حل خواهد شد. کوچک زاده در ادامه با اشاره به اختلاف انگيز شدن و پرونده ساز شدن بحث بانک ها و سيستم بانکي، بيمه، مسئله چک، ثبت اسناد و املاک ، اختلافات خانوادگي ، مشکل زمين خواري و امثال آن براي دستگاه قضائي کشور، که از سوي رئيس قوه قضائيه مطرح شده بود، گفت: همه حرف اين است که قوه قضائيه بايد به اين پرونده ها رسيدگي کند. مگر ثبت اسناد زير مجموعه کدام دستگاه در کشور است. قوه قضائيه بايد ثبت اسناد را اصلاح کند که مشکل پيش نيايد. بايد دستگاه قضايي را اصلاح کنيم که به اين پرونده ها رسيدگي شود.

موزه شهداواقع در خيابان طالقاني که هميشه ياد آور ايثار ورشادت هاي جوانان ايران بوده است. اين بار در طبقه سوم خود ميزبان نمايشگاه آثارزنان شهيده جهان اسلام است که با همت معاونت پژوهش وارتباطات فرهنگي بنياد شهيد وامورايثار گران ومعاونت اجتماعي شهرداري تهران برگزار شده واميد است که اين نمايشگاه به موزه آثار زنان شهيده جهان اسلام تبديل شود. گزارش خبر نگار روزنامه آفرينش را دررابطه با اين نمايشگاه مي خوانيد:
وقتي وارد نمايشگاه مي شويم ،ناخواسته جو خاصي که حاکم بر فضاي نمايشگاه است انسان را مي گيرد. صداي ضربآهنگي که به گوش مي خورد تن آدمي را مي لرزاند طوري که به انسان اين اميد را مي دهد که هرزمان اگردشمني خواست به ميهن ما تجاوز کند بازهم جوانان غيور ايراني با سينه هاي فولادين سپر کرده در مقابل توپ وتانک دشمن حافظ مال وناموس ميهن مي باشند.جوانان غيرتمندي چون شهيدحسين فهميده که با وجود سن وسال کمش دريايي از غيرت ومردانگي بود ،به سمت راست سالن که نگاه مي کنيد يک سقا خانه قرار گرفته بادو پنجره فولادي درطرفين خود که نام پنچ تن باکاشي هاي زيبا برآن مزين شده است، چند شمع در داخل سقاخانه روشن است که گويا باز ديد کنندگان آن ها را با اداي نيات وحاجات خودروشن کرده اند وچند دستمال سبزگره خورده روي پنجره فولادي به چشم مي خورد ،از سقاخانه که رد مي شويم .اتاقي مي بينيم که حال وهواي خاصي دارد و به آثاروعکس هاي زنان شهيده لبنان وفلسطين وغزه و... مزين شده است .وسط اتاق هم نمادي از يک زن مسلمان فلسطيني است که درآغوش خود مسجد قدس را نگه داشته است ونشانگر اين است که زنان فلسطيني در برابر ظلم وستم خاموش نمي مانند وفريادهاي بي صداي زيادي از زنان شهيده اسلام را در اين اتاق پر حضور مي شنوي وهمچنان مي انديشي که ما کجاييم واينان کجا؟از اتاق که بيرون مي آييم يک درب تزئين شده ديگر نظر مان را جلب مي کند .نقشي از يک زن که به حالت نيم خيز به درتکيه داده است ، وقتي از جلوي سقاخانه به آن نگاه مي کنيم متوجه مي شويم که تنديسهاي ديگري جلوتر از آن درب تزئيني قرار گرفته که اگر دقت کنيم همه به آن درب مربوط مي شود و نوري سفيد راه منزل را نشان مي دهد. ازاولين تنديس که يک طاووس فلزي است وروي پرهاي دم اين طاووس نام پنج تن نقش شده است. ياد ونام پنج تن به ما مي گويد که درب به منزل حضرت فاطمه(س) نگاه مي کني وچه حسي به انسان دست ميدهد ....، در سمت راست سالن آثارنقاشي روي بوم از تصاوير شهداي اسلام وجود دارد ودر سمت چپ سالن هم از پرچم وچفيه وکاسه هاي چهل کليد وتسبيح با طرحها ورنگهاي گوناگون به نمايش گذاشته شده که اغلب ياد گاري شهدا است ،در پشت همه اينها يک سالن طراحي شده که وقتي وارد آنجا مي شويم از نقاشيها وتصاوير موجودشاهد جنايات دشمنان اسلام مي شويم که حتي به يک زن جواني که کودک يک ساله خود را در بغل داشت رحم نمي کردندو در زمان رژيم ستم شاهي در يکي از خيابان هاي تهران اورا به شهادت رساندند وهمچنين آنجا آثاري از عکس ولباس آن کودک شهيد در آغوش مادر به نمايش گذاشته شده بود که دل هر بيننده اي را به درد مي آورد ، درروبروي آن اتاق وکمي جلوتريادگارهاي نازنيني همچون چادروچادرنماز،جانمازو دفترچه خاطرات،وصيت نامه ها،نقاشيهاويادگاري هاي شهدا وحتي لباسهايي که هنگام شهادت برتن داشتندرا مشاهده مي کنيم .واين نمايشگاه گوياي اين مطلب است که زنان مسلمان هم پا به پاي مردان مسلمان دربرابر ظلم وستم ايستادگي کرده اند و هر زمان که دشمني براي اسلام در هر کجاي اين جهان پهناور پيدا شود زنان هم دوشادوش مردان جلوي دشمن ايستادگي خواهند کرد.

مراسم با تلاوت آياتي از کلام ا... مجيد آغاز شد.فعاليتهاي اين فرهنگسرا سه سال است که در اول تابستان به مديريت حسين پورآغاز ودر آخر تابستان به پايان مي رسد وبحث شادي ،تفريح ،فرهنگسازي و مسايل تربيتي شهروندان از جمله اهداف اين فرهنگسرا مي باشد . فرهنگسراي تابستاني توچال تهران با حضور علي عسگري رييس اين سازمان و جمعي از مسئولين فرهنگي پايتخت در ايستگاه پنجم تله کابين تهران افتتاح شد. به گزارش خبرنگار آفرينش "علي عسگري در حاشيه افتتاح جشنواره تابستاني تهران و گشايش فرهنگسراي تابستاني توچال در جمع خبرنگاران گفت: درباره وضعيت فرهنگي تهران مطالعات ميداني انجام شده است و تا حدودي مشخص شده که مردم اوقات فراغت خود را چگونه مي گذارنند اگرچه تعريف ها از اوقات فراغت هم ناقص است. وي اضافه کرد: جامعه ايران در حال گذار است که چالش هاي خاص خود را دارد، به ويژه اينکه در تهران ذائقه هاي متفاوتي وجود دارد; در تهران مناطقي هست که در طول تابستان کمترين جمعيت ساکن را دارد و عمدتا در مسافرت خارج از کشور به سر مي برند. به همين دليل برنامه ريزي متناسب با هر منطقه ضروري است. وي سپس به عناوين پاره اي برنامه از جمله; راه اندازي خيابان هنر به صورت هفتگي در محلات تهران، اکران فيلم هاي روز سينما، اجراي جشنواره خانوادگي در 20 پارک شهر تهران، اجراي زنده 100 کنسرت موسيقي در بوستان هاي شهر تهران، راه اندازي خانه هاي فرهنگ مترو، انتشار اولين کتاب مترو، آغاز به کار باشگاه فلفل و هنگ دوچرخه سواري کودکان اشاره کرد.
متوليان گفت: فرهنگسراي بهمن يک ماه (از اول مرداد) به صورت شبانه روزي دهکده فرهنگي شهر تهران خواهد بود، همچنين ويژه برنامه بعثت نيز در 100 نقطه شهر برگزار خواهد شد. متوليان با اعلام خبر راه اندازي کتابخانه هاي سيار سخنان خود را به پايان رساند. به گزارش روابط عمومي مرکز هنري نوجوانان در غرفه اي که با مشارکت وهمراهي خود نوجوانان اداره مي شود .ويژه برنامه هايي دارند که مي توان به (اهدا سنگ پا وگل کاکتوس ،کمپ ورزشي فرهنگي هنري ،عضوگيري زوري کانونها (17 کانون فعال)ايستگاه دادوبيداد ،نمايشگاه عکس،توزيع کاتالوگ ويژه طولاني ترين نقاشي جهان ،نشريه ني لبک و...)اشاره کرد

احمد اميني در نشست نقد و بررسي مجموعه تلويزيوني "اولين شب آرامش" ضمن بيان اين مطلب گفت: "تجزيه شخصيت هاي داستان "اولين شب آرامش" چندان منطقي نيست. رفتاري که اين کاراکترها در مسائل مختلف از خود نشان مي دهند به معناي خوب يا بد بودن يا به تعبيري بدجنس بودن آنها نيست. مساله اينجاست که در وجود همه ما همان اندازه که ميل به کارهاي خوب وجود دارد، اميال نفساني و تمايل به انجام کارهاي خلاف عرف و اخلاق هم هست. هر کدام از اين صفات در وجود ما حالت پنهان دارند و به فراخور اتفاقات مختلف خود را نشان مي دهند."
وي خاطرنشان کرد: "مساله اصلي اين است که ما گاه به دلايل مختلف از جمله عرف، اخلاق، قانون، تربيت خانوادگي، شرايط زندگي و ... شهامت و جسارت انجام اموري که برخلاف اين مسائل باشند را پيدا نمي کنيم و اين امور دست و پايمان را مي بندد، ولي اين شخصيت ها از خود جسارت نشان مي دهند. بي آنکه بخواهم درباره عمل آنها قضاوت کنم، اين افراد همه جا هستند و در اطراف ما زندگي مي کنند."اين کارگردان با تاکيد بر اينکه هر عملي که از سوي ما انجام مي شود به شکل هاي مختلف به خودمان بازتاب پيدا مي کند، اظهار داشت: "هر يک از شخصيت هاي مجموعه به خاطر کارهايي که مرتکب مي شوند، به نوبه خود و به شکل هاي مختلف تاوان پس مي دهند. اگر ما شخصيت ها را تجزيه نکنيم و آنها را به صورت يک کليت ببينيم، ديگر گرفتار تعريف هاي محدود خوب، بد يا بدجنس نمي شويم. بهتر است شخصيت هاي اين اثر را چندلايه ببينم. لايه هاي مختلف درونيات اين افراد در لحظات مختلف بروز مي کند و اين مساله چندان قابل پيش بيني نيست. پيمان در اين داستان به اندازه اي عاشق است که خود قرباني عشق مي شود. پيمان سحر شده و به نظر من اين مساله مهم تر از منفي يا مثبت بودن شخصيت است."

اروميه- خبرنگار آفرينش
با آغاز فصل تابستان بيش از 14 هزار خانوار از عشاير آذربايجان غربي کوچ خود را با 2 ميليون راس گوسفند و بز به مناطق بورالان ، سهند ، سليم خان ، نادو ، ساري چيچک و دالامپر آغاز مي کنند .
مسئول روابط عمومي اداره کل عشاير آذربايجان غربي ، با اشاره به اينکه عشاير استان براي رسيدن به مراتع ييلاقي 5 تا 170 کيلومتر مسير طي مي کنند ، گفت : عشاير با استقر در يک ميليون و 200 هکتار از اراضي مرتعي ييلاقات استان ، تا پايان شهريور ماه به پرورش دام و توليدات محصولات لبني مي پردازند .
ظفري، در خصوص امکانات فراهم شده در مسير ايل راه هاي عشاير گفت : در سال جاري ، ادارات امور عشاير ، اتحاديه تعاوني هاي عشاير ، نيروي انتظامي ، منابع طبيعي و دامپزشکي در مناطق عشايري مستقر شده و با ارائه خدمات ، انجام وظيفه مي کنند .

رييس انجمن دندانپزشکي ايران هشدار داد: بيماري هاي لثه (پريودنتال) خطر گرفتگي عروق قلب را در افراد افزايش مي دهد که اين امر لزوم توجه به سلامت دهان و دندان را بيش از پيش ضروري مي سازد.
به گزارش سرويس علمي آفرينش، دکتر علي يزداني در جريان برپايي کنگره ساليانه انجمن دندانپزشکي ايران با بيان اين مطلب افزود: ناراحتي هاي لثه (انساج نگهدارنده دندان) سبب افزايش کلسترول زيان آور (LDL) مي شود که اين مساله خطر گرفتگي عروق قلب را افزايش مي دهد.
وي خاطر نشان ساخت: آمارها نشان مي دهد گرفتگي عروق کرونر (عروقي که قلب را تغذيه مي کنند) در افرادي که دچار ناراحتي هاي شديد لثه هستند به ميزان قابل توجهي افزايش مي يابد.
دکتر يزداني با اشاره به اينکه بيماري هاي لثه با تاخير در مسواک زدن و نخ دندان آغاز مي شود، گفت: اين امر سبب مي شود پلاک دنداني (خمير سفيد رنگي که روي دندان ها به ويژه لبه لثه و محل رويش دندان ها شکل مي گيرد) تشکيل شده و در صورت خودداري از نظافت آن ،کم کم سخت و به جرم دندان تبديل شود.
وي يادآور شد: در صورت آنکه فرد مسواک نزند يا دندان هاي خود را جرم گيري نکند به دليل تجمع پلاک هاي دنداني و راه يافتن آنها به زير لثه و در جهت انتهاي ريشه دندان ،استخوان هاي اطراف دندان وي تحليل رفته که در اين مرحله لثه خونريزي کرده و در مراحل پيشرفته دندان فرد لق مي شود.
رييس انجمن دندانپزشکي ايران گفت: تنها با تميز کردن دندان ها به وسيله مسواک و نخ دندان مي توان از بروز اين بيماري جلوگيري کرد.
وي اضافه کرد: در پانل بيماري هاي "پريودنتولوژي" که طي روزهاي برپايي کنگره برگزار خواهد شد،اين مطالب ارايه مي شود.
گفتني است چهل و ششمين کنگره علمي سالانه و سيزدهمين کنگره بين المللي انجمن دندانپزشکي ايران همزمان با بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي تجهيزات ، مواد و لوازم دندانپزشکي که از 13 تيرماه در سالن اجلاس سران گشايش يافت تا روز جمعه 16 تيرماه به کار خود ادامه مي هد.

در عصر حاضر بشر براي زمين وفضا و کاوش در آنها اهميت فراواني قائل است تا جايي که پژوهشگران قرن حاضر را قرن رقابت براي تصاحب و استفاده هر چه بيشتر از فضا و زمين دانسته اند. در اين ميان کشورهاي پيشرفته روز به روز با استفاده از تکنو لوژيهاي بر تر در فراسوي کره خاکي در استفاده هر چه بيشتر از فضاي ماوراي خود دارند تا جايي که امروزه ماهواره هاي تحقيقاتي سراسر زمين را به احاطه خود در آورده اند در اين ميان کشورهاي جهان سوم علي رغم استعداد و پتانسيل فراواني که در اين زمينه دارند و به دليل اعمال فشار از طرف کشورهاي پيشرفته هرگز نتوانسته اند به جايگاه خود در عرصه فضا دست يابند.
موسسه ژئو فيزيک دانشگاه تهران در بدو تاسيس با سه بخش زلزله شناسي ژئو مغناطيس و گراني سنجي شروع به فعاليت نمود و به تدريج در زمينه هاي آموزش پژوهشي و کاربردي علم ژئو فيزيک گسترش يافت . بطوريکه هم اکنون با دو گروه آموزشي فيزيک زمين و فيزيک فضا 8 بخش تحقيقاتي يک مرکز لرزه نگاري کشوري و کتابخانه تخصصي به عنوان با سابقه ترين مرکز تحقيق و آموزش علم ژئو فيزيک در کشور به شمار مي آيد .فعاليت هاي پژوهشي اين موسسه در دو زمينه عمده نظري و کاربردي در قالب طرحهاي پژوهشي مصوب دانشگاه تهران و شوراي پژوهشهاي علمي کشور صورت مي پذيرد. اين موسسه همچنين در چار چوب طرحهاي پژوهشي کاربردي در زمينه هاي مختلف ژئو فيزيکي با سازمانها و مراکز تحقيقاتي داخل و خارج از کشور همکاري مي نمايد.کادر آموزشي پژوهشي اين موسسه در حال حاضر مرکب از 33 عضو هيئت علمي و 18 کارشناس فوق ليسانس و ليسانس و 8 تکنسين با جديد ترين تجهيزات آزمايشگاهي و ميداني و با بهره گيري از امکانات رايانه اي و نرم افزارهاي تخصصي براي پيشرفت علم ژئو فيزيک در ايران تلاش مي نمايد.گروه فيزيک زمين موسسه ژئو فيزيک دانشگاه تهران در سال 1349 تشکيل شد. اين گروه در حال حاضر با داشتن 22 عضو هيئت علمي در گرايشهاي زلزله شناسي ژئو الکتريک فيزيک سنگ گراني سنجي لرزه شناسي مغناطيس سنجي فعاليت دارد.علاوه بر فعاليت هاي آموزشي پژوهش بعنوان يکي ازارکان فعاليتهاي اين گروه مي باشد که از بدو تاسيس موسسه تاکنون در بخشهاي مختلف تحقيقاتي انجام مي گيرد تجهيزات و توانمنديهاي اين گروه بجز آنچه که در آزمايشگاههاي ژئو مغناطيس وايستگاههاي لرزه نگاري سراسر کشور وجود دارند شامل.دستگاه اندازه گيري سرعت لايه ها دستگاه اندازه گيري زاويه ميل مغناطيس دستگاه مگنتومتر اسپينر است. توانمنديهاي اين گروه نيز را مي توان شناخت گسلهاي فعال کشور تعيين شبکه بندي گراويمتري تهيه مقاطع نازک وصيقلي سنگها بر شمارد.
گروه فيزيک فضاي دانشگاه تهران نيز در سال 1349 تشکيل گرديد و اکنون از چهار بخش تحقيقاتي و 15 عضو هيات علمي در گرايشهاي ازن و آلودگي هوا تقويم فيزيک خورشيدي نجوم هوا شناسي يونسفر فعاليت دارد. اهم دستگاهها و آزمايشگاههاي تخصصي گروه شامل .استخر خورشيدي کوچک برج هواشناسي 64متري سودار شبکه رايانه اي است . توانمنديهاي اين گروه را مي توان مطالعه و تدوين مدلهاي پيش بيني سيل اندازه گيري مستقيم پارامترهاي تلاطمي براي استفاده در مدلهاي پخش آلودگي هوا مطالعه در اقليم و تغيير آن نام برد.
دکتر عباسعلي علي اکبري بيدختي معاونت پژوهشي موسسه ژئو فيزيک دانشگاه تهران کمبود بودجه را از مشکلات اساسي موسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران دانست و گفت: با توجه به اينکه بودجه تحقيقاتي موسسه براي خريد تجهيزات محدود است لذا اين امر سبب شده تا محققين دچار مشکلاتي در زمينه تحقيقات خود شوند همچنين کمبود نيروي متخصص نيز از ديگر مسائل و مشکلات موسسه ژئو فيزيک به شمار مي آيد .
وي در ادامه افزود: بدون شک ايران در زمينه مطالعات ژئوفيزيکي از ديگر کشورهاي توسعه يافته در وضعيت مناسب تري به سر مي برد که مي تواند در سطح بين المللي آموخته هاي خود در کنفرانس هاي علمي و پژوهشي ديگر کشورها ارائه دهداما اين در حالي است که امکانات و ابزارهاي مناسب و پيشرفته در اختيار پژوهشگران قرار نگرفته و همانطور که شاهد هستيم مسئولان نيز راهکاري براي اين موضوع طرح نکرده اند.
وي به اين نکته که عمده طرحهاي ارائه شده در موسسه ژئوفيزيک کار بردي هستند اشاره کرد و گفت: در سال جاري سعي بر اين است تا علاوه بر افزايش تعداد اين طرحها زمينه هاي لازم براي همکاري و مشارکت با سازمانها و وزارت خانه هاي کشور فراهم شود.و با استفاده از نيروي نخبه و متخصص و فراهم نمودن ابزار و تجهيزات مورد نياز پروژه هاي کلاني در سطح کشور به مرحله اجرا گذاشته شود.
وي تاکيد کرد: در صورتيکه پروژه هاي دانشگاهها و موسسات تحقيقاتي با همکاري و مشارکت سازمانها ي ذيربط به اجرا گذاشته شوند در سطح ملي مي تواند مفيد واقع شود و دستاوردهايي نيز براي کشور به ارمغان بياورد.
وي طرحهاي موسسه ژئو فيزيک را از اوايل امسال تاکنون 10 طرح دانست و گفت: طرحهاي کار بردي موسسه از اوايل امسال نزديک به 10 طرح بوده ; ارتباطهاغ و قراردادهايي نيز در اين ميان با وزارت صنايع و معادن ; مهندسين و مشاورين اداره کل راه و ترابري استان اردبيل; وزارت نيرو ; پژوهشگاه صنعت و نفت و ديگر وزارت خانه ها داشته است.
وي اظهار اميدواري کرد: موسسه ژئو فيزيک در نظر دارد در راستاي اهداف خود کارگاههاي آموزشي و پژوهشي تحت عنوان پژوهشهاي فرامرزي را با دعوت از صاحب نظران و متخصصين کشور هاي توسعه يافته تشکيل داده تا تجربيات و يافته هاي آنان در اين کارگاهها مورد نقد و بررسي قرار بگيرد.
وي خاطر نشان کرد: همچنين طبق توافقاتي که با برخي کشورها صورت گرفته ; محققيني که در موسسه با کمبود تجهيزات آزمايشگاهي مواجه هستند به طور امانت مي توانند از دستگاههي آنان در مدت زمان موقت استفاده نمايند.

يک گرم طلا ي 18 عيار 14300 تومان

سکه بهار آزادي (طرح قديم) 172000 تومان
سکه بهار آزادي (طرح جديد) 143000 تومان

نيم سکه بهار آزادي 72500 تومان

ربع سکه بهار آزادي 40000تومان

دلا ر 919 تومان

يورو 1175 تومان

طي مبادلات روز چهار شنبه بورس، شاخص کل با 15/5 واحد افزايش به 9595/9 رسيد.


پارس دارو 01.28 1860 500,8
نفت پارس 19.11 1509 000,15
صنعتي بهشهر 2 53 704,2
پتروشيمي خارک 2 238 157,12
توليد سموم علف کش 2 253 912,12
داروسازي زهراوي 2 266 584,13
سيمان بهبهان 99.1 249 764,12
سنگ آهن گل گهر 98.1 263 529,13
آلومتک 97.1 167 645,8
موتوژن 94.1 28 474,1
بهنوش ايران 56.1 184 976,11
لاستيک دنا 05.1 27 600,2
ايران خودرو 12.0 4 380,3
افست 01.0 2 660,16
کالسيمين 07.0- 20- 314,27
سيمان اروميه 86.0- 381- 000,44
گروه بهمن 96.1- 40- 999,1
پارس خودرو 98.1- 40- 983,1
خدمات انفورماتيک 98.1- 222- 977,10
داده پردازي ايران 2- 100- 900,4


اين نسخه 5008 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک