جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/04/24 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2529


اطلاعيه دانشگاه آزاد اسلامي در مورد تاريخ، ساعت و محل توزيع کارت ورود به جلسه آزمون رشته هاي علوم پزشکي سال 1385


رئيس جمهور:
تعرض رژيم صهيونيستي به سوريه با پاسخ کوبنده روبرو مي شود


عضو کميسيون انرژي مجلس:
دولت موظف است بنزين را سهميه بندي کند

آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي کشور با شرکت 233 هزار و 645 داوطلب در 31 شهرستان کشور به طور همزمان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش دکتر حسين توکلي ، با اعلام اين خبر اظهار کرد: آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 85 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي در 58 کد رشته امتحاني برگزار شده است. وي با بيان اين که نتايج نهايي اين آزمون نيمه دوم شهريور ماه اعلام مي شود، خاطرنشان کرد: در اين آزمون حدود 19 هزار و 470 داوطلب در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي کشور پذيرفته مي شوند.
دکتر توکلي همچنين با بيان اين که آزمون کارداني ويژه فرهنگيان نيز با شرکت حدود 102 داوطلب در 31 رشته امتحاني و 156 شهرستان برگزار شد، تصريح کرد: نتايج نهايي اين آزمون نيز نيمه دوم شهريور ماه اعلام مي شود.

معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي، نامه علي رضا زاکاني، نماينده مجلس شوراي اسلامي را در خصوص تحقيق و تفحص از اين دانشگاه، فاقد هر گونه ارزش و وجاهت قانوني دانست.
دکتر کريم زارع با ارسال نامه اي به زاکاني که نسخه اي از آن به خبرگزاري"آنا" ارسال شده، آورده است:
جناب آقاي دکتر زاکاني
رياست محترم هيات تحقيق و تفحص از آموزش عالي کشور
با سلام
احتراما در پاسخ به نامه شماره 63042 مورخ 85/4/20 خطاب به رياست محترم دانشگاه، که همچون مکتوبه قبلي از سوي جنابعالي براي رسانه ها، جرايد و خبرنگاران نيز ارسال گرديده ، توجه تان را به موارد ذيل جلب مي نمايم:
- در چند روز گذشته شاهد اظهار نظرهايي از سوي جنابعالي بوده ايم که متاسفانه اين اظهارات بدون بررسي و پيش از طي مراحل قانوني در اختيار رسانه ها قرار گرفته و از طريق برخي از آنها نيز منتشر شده است. اينجانب اعتقاد توسل به چنين روشهايي ندارم چرا که اولا عملکرد افراد و مسئولين نظام مقدس جمهوري اسلامي مسائلي نيستند که از نگاه تيزبين مردم پنهان بماند. فلذا انجام اقدامات عملي و منطبق بر قانون و عدالت بيش از جنجال سازي و ايجاد هياهوهاي رسانه اي موثر است. ثانيا همانگونه که در مکاتبات پيشين نيز اشاره شد اظهارات شما به دليل عدم تصويب در هيات تحقيق و تفحص فاقد وجاهت قانوني مي باشد ، ثالثا معتقدم به حاشيه کشاندن جريان پسنديده و قابل دفاع تحقيق و تفحص از طريق اقدامات يادشده جفائي است که ترجيح مي دهم در آن شريک نباشم. لهذا موارد ذيل صرفا جهت تنوير خاطر حضرتعالي و اعضاي محترم هيات تحقيق و تفحص و کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس تقديم مي گردد:
-1 مصوبه هيات رئيسه گروه تحقيق و تفحص (مورد اشاره در بند يک نامه فوق) به هيچ روي مجوزي جهت رسانه اي کردن اظهارات جنابعالي در خصوص آنچه که عدم همکاري دانشگاه آزاد اسلامي عنوان گرديده نمي باشد. اين در حالي است که در بند يک نامه ارسالي نيز به طرزي خاص ، تلاش گرديده مصوبه ياد شده مجوزي براي ايجاد جو تبليغاتي عليه دانشگاه آزاد اسلامي در رسانه ها تلقي گردد در حالي که به روشني پيداست بر فرض نافذ بودن مصوبه مورد اشاره در خصوص قطع همکاري با مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي، بلاشک اين موضوع نمي تواند مجوزي دال بر انتشار عمومي موارد ياد شده باشد.
نکته ديگر اينکه در اقدامي پوششي، حجم معتنابهي از اتهامات و افترائات به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي در قالب نامه اي خطاب به رياست محترم مجلس در اختيار رسانه ها قرار گرفته و اجازه داده شده اتهامات مندرج در نامه، در رسانه ها نيز منعکس گردد و آنگاه در توضيح و توجيه اين اقدام مکررا اظهار مي داريد مطالب مذکور گزارش نبوده و فقط نامه داخلي بوده است.
جناب آقاي دکتر زاکاني، اينجانب چيزي در حدود طول عمر جنابعالي، مستقيم و غيرمستقيم ، قبل و بعد از انقلاب در عرصه هاي مختلف مبارزاتي، سياسي، علمي و اجرايي فعاليت نموده ام و بکارگيري چنين روش هايي را شايسته جنابعالي نمي دانم . شيوه هاي مذکور، روش هايي است که در هيچ مقطعي از تاريخ سياسي و مديريتي کشور و در هيچ نقطه اي از دنيا پاسخگو نبوده و نيست، فلذا مشفقانه و برادرانه توصيه مي کنم بر سبيل انصاف، عدالت و صداقت حرکت کنيد.
2 -در پاسخ به بند دوم نامه شما، نظرتان را به مکاتبه شماره 74/77181 مورخ 85/4/3 اين معاونت جلب مي نمايم. همانگونه که در متن نامه مذکور به روشني پيداست، ارسال صدها هزار برگ سند، دهها لوح فشرده و حجم انبوه موارد ارائه شده، بخشي از اطلاعات مکتوبي است که مورد تقاضاي افراد معرفي شده ، بوده و با تلاش فراوان، امکان تمرکز آمار و ارقام مربوط به آنها ميسر گرديده است . لکن واقعيت اين است که حجم برخي اطلاعات ارائه شده در مهلت محدودي که در ضرب الاجل هاي تهديدآميز مکاتبات شما به چشم مي خورد کم نظير و بسيار در خور توجه است، چرا که فشارهاي زماني و تهديدهايي که در بسياري از مکاتبات در قالب ادبياتي به ظاهر محترمانه بر مديران دانشگاه وارد گرديد، سبب شد عليرغم فشار کاري و پرسنل محدود، بسياري از امور جاري دانشگاه را متوقف و به تهيه موارد درخواستي بپردازند که متاسفانه در پايان، حاصل کار چنين گشته است که ملاحظه مي فرماييد. ضمن اينکه ظاهرا فقدان قدرت تحليل و استنتاج حجم عظيم اطلاعات و اسناد ارائه شده سبب گرديده به جاي تلاش جهت حصول نتيجه گيري درست و کارشناسانه، دائما مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي مورد هجمه قرار گيرد.
ليکن در خصوص اشاره جنابعالي به بي اهميت بودن حجم اطلاعات ارسالي از سوي دانشگاه و اعلام اين موضوع که "صدها و يا هزاران برگ گزارش مشکلي را حل نخواهد نمود" خواهشمند است بفرماييد مشکل مد نظر جنابعالي را ، چه چيزي حل خواهد کرد تا براي انجام آن اقدامات مقتضي را معمول نماييم. همچنين در خصوص ادعاي غيرمرتبط بودن موارد ارسالي با مطالب درخواست شده ، لازم به يادآوري است اطلاعات ارائه شده دقيقا بر اساس موارد اعلامي از سوي عوامل جنابعالي بوده و تمامي مکاتبات در اين زمينه موجود و تعبير" آنچنان که جنابعالي مي پسنديد" درخصوص نوع گزارش هاي ارسالي، خلاف واقعيت است. اما ظاهرا پس از وصول اين اطلاعات عواملتان دريافته اند که موارد درخواستي غيرکارشناسانه و بصورت فله اي و انبوه مطالبه گرديده است. لذا چنانچه به صورت دقيق مکاتبات صورت گرفته و موارد ارسالي در اين خصوص را بررسي فرماييد اين موضوع را تصديق خواهيد فرمود. به عنوان نمونه در يکي از مکاتبات صورت گرفته با معاونت اداري و مالي، حجم انبوهي از اسناد و مدارک به صورتي بي هدف و مطالعه نشده مطالبه گرديده است. در اين نامه اطلاعاتي از جمله ليست حقوقي کليه افراد دريافت کننده حقوق از سازمان مرکزي در طول پنج سال گذشته، ميزان سود پرداختي به واحدها از حساب مشترک به تفکيک واحدها ازسال 79 تاکنون، ميزان وام هاي داده شده به واحدها طي سنوات گذشته، ميزان موجودي هر واحد دانشگاهي در حساب مشترک به ريز و در طول پنج سال قبل ، ميزان و ريز پرداخت ماليات ها ازسال 79 تاکنون، ليست شرکت هاي طرف خريد دانشگاه و .... را خواسته ايد. به شهادت کارشناسان فن، چنانچه قرار باشد اسناد مذکور تهيه گردد، صرفنظر از زمان چند ماهه اي که براي تهيه و استخراج آنها لازم است براي حمل و تحويل آنها نيز بايد تدابير ويژه اي منجمله بکار گيري خودروي بزرگ باربري اتخاذ کرد. همچنين در خصوص بند الف5/ نامه که حکايت از لطف واحدهاي دانشگاهي به جنابعالي دارد نيز بايد گفت : موضوع بسيار باعث مباهات گرديد، چرا که بالاخره توفيق تاييد دو واحد از دهها واحد دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي توسط جنابعالي براي اينجانب حاصل شد.
در چند مکاتبه ، منجمله نامه ارسالي به رياست محترم مجلس و همچنين بخش الف بند 6 مکتوب اخير، به تهديد کارکنان به اخراج در صورت همکاري با هيات تحقيق و تفحص اشاره نموده ايد. در اين خصوص لازم است به اطلاع برسانم هيچ يک از کارکنان دانشگاه به سبب همکاري با هيات، اخراج و يا تهديد به آن نگرديده اند و اين ادعاي جنابعالي ضمن کذب و غيرواقعي بودن ، در صورت عدم ارائه اسناد قابل قبول ، حق دانشگاه را براي پيگيري موضوع از طريق مراجع قانوني محفوظ خواهد داشت .
در خصوص حضور روساي واحدهاي دانشگاهي در جلسات تنظيم شده استاني توسط هيات، براساس اسناد موجود تمامي روساي واحدها به حضور در همايش هاي يادشده توصيه گرديده اند، ضمن اينکه آمار و ارقام ارائه شده در خصوص درصد حضور مديران دانشگاه آزاد اسلامي نيز محل ترديد است.
در ارتباط با موارد مطروحه در خصوص بخش (ب) بند 2 لازم است به استحضار جنابعالي برسانم بنده هم به شدت احساس خسران مي کنم، چرا که ماحصل ربع قرن تلاش بي وقفه صدها مدير فرهيخته و دانشگاهي ، که در حال حاضر، به زعم جنابعالي، يکي از دستاوردهاي مهم نظام جمهوري اسلامي را رقم زده است، بصورتي غيرمنصفانه و بدون توجه به شانيت و حرمت بانيان آن مورد تاخت و تاز قرار گرفته و عليرغم توصيف شاعرانه جنابعالي داير بر "دستي که براي ياري به سمت دانشگاه دراز شده است" ، بدليل عملکردهاي ناصوابي که از محل جريان مذکور به دانشگاه روا گرديده، احساسي غير از توصيف فوق در ذهن مديران مجموعه شکل گرفته، به صورتي که نه تنها در تحرکات جاري ، روزنه اميدي به چشم نمي خورد بلکه بشکلي بي رحمانه در معرض اتهامات متنوع قرار گرفته ايم.
3- اشاره فرموده ايد از اينجانب به چهار اتهام به مراجع قضايي شکايت نموده ايد. بنده اين موقعيت را فرصت مناسبي براي روشن شدن واقعيت و اثبات عملکرد نادرست و غيرقانوني برخي عوامل معرفي شده دانسته و به شدت از اين موضوع استقبال مي کنم. ليکن به لطف خداوند ، خود جنابعالي باني خير شده و موجبات اين موضوع را فراهم کرديد چرا که چنانچه قرار مي بود اينجانب نيز به محاکم قضايي شکايت ببرم نامه شما که تلاش وافري نيز در خصوص رسانه اي شدن آن مبذول گرديد حاوي مسائلي است که موارد متعدد اتهامي را در مورد جنابعالي رقم خواهد زد.
و اما در خصوص برخي افراد معرفي شده از سوي جنابعالي که از قانون تخطي نم----وده اند و مي بايستي در محاکم قضايي پاسخگو باشند نکات ذيل قابل ذکر است:
الف- کليه مستندات مربوط به تخلف آقاي م.م به جنابعالي ارائه گرديده است. ليکن در اقدامي بسيار جالب اظهار داشته ايد جلسه اي تشکيل داده و برايتان اثبات شده که ايشان هيچ مشکلي در عملکردشان نداشته اند، لذا خواهشمند است بفرماييد اين جلسه کي، کجا و با حضور چه کساني تشکيل گرديده و چگونه و با استناد به چه اسنادي به اين نتيجه رسيده ايد؟ مع الوصف به منظور يادآوري مجدد و استحضار نمايندگان محترم و اعضاي محترم هيات تحقيق لازم است معروض دارم در خصوص مراجعه آقاي م.م به معاونت اداري و مالي دانشگاه ، موضوع بصورت مفصل و با ذکر مشکلات و مسائل عديده ايشان طي نامه شماره 9917 مورخ 84/11/10 معاونت محترم اداري و مالي به پيوست مکاتبه اينجانب به اطلاع جنابعالي رسيده است و به منظور پرهيز از اطاله کلام به همين نکته بسنده مي کنم که ايشان با مراجعه به معاونت اداري و مالي ، با رفتاري زشت و بدور از نزاکت و شئونات اداري، ضمن برخوردي تند و تهديد آميز، معاونت اداري و مالي و مديران دانشگاه را تحقير نموده است.
ب- در خصوص آقاي ر. ر همانگونه که طي نامه شماره 74/275106 مورخ 84/12/7 نيز باطلاع رسيد، ايشان در اقدامي بر خلاف قانون و مجرمانه با پنهان کردن تجهيزات استراق سمع به صورت مخفيانه نسبت به ضبط صداي مدير کل حراست دانشگاه اقدام نموده است . اين در حالي است که براساس اسناد موجود، نامبرده به مدت بيش از يک ساعت گفتگو و در برابر پرسشهاي صريح و مکرر از ايشان در خصوص همراه داشتن ضبط صوت ، موضوع را کرارا و صراحتا انکار نموده است. از ميزان تدين و تقواي ايشان که متاسفانه بعد از مکاتبه شما مشخص گرديد طلبه نيز مي باشند همين بس که بيش از يک ساعت عبارات کذب بر زبان مي راند . (کليه اسناد موضوع در محاکم قضايي موجود مي باشد) حال لطفا بفرماييد چگونه فردي که براحتي بيش از يکساعت بصورت مستمر دروغ مي گويد مي تواند شايستگي اظهار نظر و تحقيق و قضاوت در خصوص مجموعه را داشته باشد ؟ البته اين موضوع، صرفنظر از تخلف قانوني است که وي مرتکب گرديده و مي بايست در محاکم قضايي پاسخگوي آن باشد. ليکن سوالي که وجود دارد اين است که آيا ايشان از جنابعالي مجوز داشته است که به صورت پنهاني صداي افراد را ضبط نمايد ؟ جنابعالي به صورتي ظريف در هيچ بخش از مکاتباتتان به داشتن اجازه چنين کاري (ضبط مخفيانه و بدون رضايت صداي افراد) از سوي عواملتان اشاره نکرده ايد، چرا که به خوبي مستحضريد عمل مذکور ضمن اينکه فعلي مذموم و غيراخلاقي است، براساس اصل 25 قانون اساسي که صراحتا استراق سمع و هرگونه تجسس را ممنوع نموده و به استناد ماده 570 و 582 قانون مجازات اسلامي از مصاديق روشن و بارز تحديد آزادي هاي فردي به شمار آمده و مرتکبين به اين عمل مجرم شناخته مي شوند.
همچنين پرواضح است که ضبط مخفيانه صداي افراد شائبه سو»استفاده هاي بعدي از طريق دخل و تصرف در اصوات مضبوطه، توسط تکنيک هاي رايج رايانه اي را به ذهن متبادر مي سازد. اما چنانچه ضبط صدا آشکارا و با رضايت فرد صورت پذيرد طبيعي است که مشکلي را متوجه موضوع نمي سازد. کما اينکه در بسياري از واحدها اين عمل صورت پذيرفته است. ليکن متاسفانه جنابعالي به دلايل نامعلومي همچنان از اين فعل خلاف حمايت مي کنيد. همچنين اعلام فرموده ايد داديار محترم پرونده، رسما برائت متهم از شکايت دانشگاه را به نماينده حقوقي جنابعالي اعلام نموده اند. اين در حالي است که براساس اطلاعات و اسناد موجود در اداره حقوقي دانشگاه، اين موضوع خلاف است و هيچ سندي دال بر برائت وي از سوي مرجع محترم قضايي ابلاغ و صادر نگرديده است. لذا خواهشمند است اسناد مورد اشاره را ارائه فرماييد چرا که شاکي پرونده دانشگاه آزاد اسلامي بوده و چنانچه برائتي صادر مي گرديد مي بايست به اين مجموعه نيز ابلاغ مي شد. همچنين در خصوص اتهاماتي که در سه بند به مدير کل حراست دانشگاه منسوب کرده ايد خوب است بدانيد اولا بازديد بدني نماينده جنابعالي با اذن و اجازه صريح وي و بدون توسل به عنف، صورت پذيرفته و در صورت تمايل مي توانيد به متن مکالمات پياده شده از تجهيزات استراق سمع مکشوفه که در آن وي صراحتا اين اجازه را داده و در پرونده ثبت و ضبط نيز گرديده مراجعه فرماييد تا حقايق برايتان روشن گردد. ثانيا اطلاق واژه ربودن به فعل مشروحه در بند قبل به دليل اخيرالذکر ، غيرقانوني و خلاف واقع مي باشد. ثالثا تجهيزات و ضبط مذکور پس از اخذ از عامل شما ، عينا تسليم مرجع قضايي گرديده و استماع و پياده سازي کليه محتويات آن نيز فقط با دستور مقام قضايي و توسط ضابط قانوني صورت گرفته ضمن اينکه براساس مطالعاتي که وکيل دانشگاه از پرونده مطروحه و متن پياده شده مکالمات انجام داده است مشخص گرديده محتويات دستگاه مذکور همگي به ضبط پنهاني مکالمات دفتر مرکزي حراست اختصاص داشته و هيچ مطلب ديگري که از آن بعنوان اطلاعات طبقه بندي شده غير مربوط ياد کرده ايد در آن موجود نبوده است. نکته ديگر اينکه ظاهرا تجربه تلخ ايراد اتهامات واهي و نامحدود علاوه بر دانشگاه آزاد اسلامي، دامن قوه محترم قضائيه را نيز گرفته است. چرا که علاوه بر اينکه دانشگاه آزاد اسلامي را متهم به تباني با مسئولين محترم قوه قضائيه نموده ايد قضات و مديران شريف دستگاه قضايي را نيز به باد اتهام گرفته ايد. البته در صلاحيت اينجانب نيست که در اين خصوص اظهار نظر نمايم و مسئولين محترم قوه قضائيه درصورت تمايل مي توانند به اين اتهامات رسيدگي نمايند. ليکن در خصوص دانشگاه آزاد اسلامي لازم است به اطلاع برسانم اتهامات مطروحه در خصوص اعمال نفوذ در پرونده مذکور کذب محض است و بلاشک دانشگاه آزاد اسلامي حق پيگيري اين افترا را براي خود محفوظ مي داند. پرونده مذکور نيز همانند ساير پرونده هاي قضايي دانشگاه به صورت عادي، کاملا قانوني، شفاف و بدور از هرگونه شائبه، رابطه و جوسازي در دست پيگيري است و اداره کل حقوقي دانشگاه آزاد اسلامي اين پرونده را نيز به صورت يک پرونده حقوقي عمومي و همانند ساير دعاوي با بکارگيري ظرفيت هاي قانوني و مشروع پيگيري و از حقوق خود دفاع نموده و در برابر هرگونه اقدام خلاف قانون ايستادگي خواهد کرد و تسليم فشارها نيز نخواهد شد.
ج- در مورد اتفاقاتي که در دانشکده سما به وقوع پيوسته ، شواهد و مکتوبات روشن و غيرقابل انکاري موجود بوده که در صورت لزوم قابل ارائه مي باشد.
د- در مورد مشکلات منتسب به آقاي ع.ن موضوع به تفصيل به انضمام هفت برگ اسناد مربوطه طي مکاتبه شماره /741م مورخ 85/1/30 به استحضار رسيده است و به منظور پرهيز از اطاله کلام توجه جنابعالي و ساير اعضاي محترم هيات و کميسيون آموزش و تحقيقات را به بخشي از عملکرد فرد ياد شده جلب مي نمايم. پيرو اقدام خلاف قانون و اظهارات خارج از حد و چارچوب اختيارات مسئول هماهنگ کننده گروه تحقيق و تفحص در خصوص مسئولين ارشد نظام و موضوع تحقيق ، موارد بصورت مستند به جنابعالي اعلام شد ليکن مع الاسف نه تنها توجهي به موضوع صورت نپذيرفت بلکه تلاش گرديد از طريق فرافکني، اقدام غيرقانوني ايشان به حاشيه رانده شود که متاسفانه اين حرکت در مکاتبه اخير و قبلي نيز به چشم مي خورد. ليکن در خصوص تخلفاتي که به دانشجويان مورد اشاره منسوب نموده ايد صرف نظر از کيفيت و صحت و سقم مطالب مطروحه و تخلفي که از قبل افشاي اسناد محرمانه وطبقه بندي شده (نامه کميته انضباطي، نامه محرمانه رئيس واحد ورامين و مکاتبه دفترمرکزي حراست) متوجه جنابعالي مي باشد ، لازم است به اطلاع برسانم به دنبال بررسي هاي بعمل آمده مشخص گرديد : الف- دستوري که در هامش نامه اين دانشجو درج گرديده در زمره دهها دستوري است که روزانه در پاسخ به درخواست هاي دانشجويان به منظور رفع قانوني مشکلاتشان صادر مي گردد و چنانچه قرار باشد اتهام وجود رابطه خاص ميان دانشجو و مسئولين دانشگاه منجمله رئيس محترم دانشگاه را مطرح نمايد مي بايست در خصوص تمامي آنها اين امر صدق کند. ب- درخواست اوليه دانشجوي يادشده در مراسم عزاداري حضرت سيدالشهدا (ع) در ايام ماه محرم سال گذشته که رئيس دانشگاه در آن شرکت نموده بودند توسط وي تقديم ايشان گرديده است .

ج- همانگونه که درمتن درخواست مذکور مشاهده مي فرماييد نامبرده عليرغم مشکلاتي که جنابعالي به تفصيل به آن اشاره نموديد داراي يک فرزند خردسال ، متاهل و معدود واحدهاي باقي مانده را براي فارغ التحصيلي پيش رو داشته و القا» شائبه رابطه ميان دانشگاه و دانشجوي مذکور در حالي که با چنين مشکلات شخصي گريبان گير بوده نهايت بي انصافي و فاقد ادله و منطق قابل قبول مي باشد. د- چنانچه تاريخ دستور رئيس محترم دانشگاه در هامش نامه مذکور با زمان ارائه گزارش از سوي دانشجوي ياد شده مورد بررسي قرار گيرد مشخص مي گردد که تاريخ ارائه گزارش پس از تاريخ دستور صادره بوده و اين موضوع نيز غيرمنطقي بودن اين ادعا را به اثبات مي رساند. ليکن خواهشمند است بفرماييد چگونه است که برخي عوامل منتسب به جنابعالي در مدت استقرار در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي ، دفتر شما در بلوار کشاورز ، خيابان ها و کوچه هاي اطراف دانشگاه و داخل اتومبيل هاي اطراف سازمان مرکزي را به ملاقات گاههايي براي ايجاد ارتباط با کارکنان و دانشجويان خاطي و متخلف مبدل نموده و بجاي پيگيري امور و اصلاح روند کلان کارها، پرونده ها و مشکلات استخدامي برخي کارکنان خاطي را که بعضا مشکلات مالي و اخلاقي در کارنامه آنها وجود داشته را جستجو و رفع و رجوع مي کردند. آيا اين حرکت را مي توان چيزي جز تطميع افراد در راستاي تخريب مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي نام نهاد؟
جناب آقاي دکتر زاکاني، گزارشاتي حاکي از وعده و وعيد هاي رنگارنگ برخي عوامل جنابعالي به کارکنان از جمله وعده استخدام ، پرداخت وجه، اعطاي پست و مقام پس از تغيير رئيس دانشگاه و ... بوده که اين موضوع بسيار در خور تامل مي باشد.
ه- در خصوص دانشجوي دانشکده دندانپزشکي نيز لازم يه يادآوري است فرد يادشده به عنوان نماينده جنابعالي در حوزه معاونت آموزشي معرفي گرديده است که بدين وسيله تصحيح مي گردد. ليکن خواهشمند است بفرماييد آيا دانشجويي با سوابق مذکور مي تواند مرجع منصفي براي اظهار نظر در خصوص مسائل آموزشي کل دانشگاه که طبيعتا دانشکده دندانپزشکي نيز جزئي از آن محسوب مي شود باشد؟
4- در خصوص بحث واحد بيرجند نيز شايسته است با دقت بيشتري مکاتبه اينجانب را مطالعه و سپس پاسخ آن را اعلام فرماييد. چرا که در نامه مذکور اعلام شده بود نامبردگان دانشجوي دوره کارشناسي هستند و نه کارشناس و نکته دوم اينکه نامبردگان براساس اسناد موجود ، داراي پيشينه تحرکات سياسي در استان بر عليه دانشگاه آزاد اسلامي بوده و بيشتر از اين باب فاقد صلاحيت ارزيابي گرديده بودند و اشاره و تعميم موضوع به تمامي کارشناسان کشور به منظور توجيه اين تصميم گيري، چندان منطقي به نظر نمي رسد. همچنين پس از انعکاس موضوع در يکي از سايت هاي خبري جوابيه اي در اين خصوص از سوي واحد بيرجند تهيه شده که جزئيات بيشتري را از موضوع روشن ساخته است که در صورت تمايل تقديم خواهد شد.
5- در خصوص مراجعه به دفترخانه يادشده همچنان سوال اينجانب را بي پاسخ باقي گذاشته ايد، خواهشمند است به منظور روشن شدن موضوع و آگاهي از (برخي گزارش ها و اطلاعات رسيده به دست هيات) مورد اشاره جنابعالي، بفرماييد اين اطلاعات اگر صحيح بوده نتايجش اعلام و اگر نادرست بوده است منبع آن مشخص گردد تا ضمن روشن شدن هويت عناصر مخرب و شايعه ساز، تلاش گردد هرنوع اطلاعات مجعول و کذب ، منشا حرکت وصرف انرژي غير ضرور براي همکارانتان نشود.
6- در مورد درخواست جنابعالي در خصوص اطلاع از جزئيات ارتباط گيري عوامل شما با کارکنان خاطي، ذيلا ليست برخي افرادي که نامبردگان به دنبال رفع و رجوع مشکلاتشان بوده و پرونده آنان را از پرسنلي دانشگاه مطالبه نموده اند، به همراه جرائمي که به سبب ارتکاب آنها از کار اخراج گرديده اند به استحضار مي رسد:
الف- خانم م. ح به جرم مشکلات اخلاقي براساس حکم کميسيون تخلفات اداري از کار برکنار گرديده است.
ب - آقاي ا. ص. ب به جرم جعل اسناد دانشگاه، تباني و همکاري با عناصر متخلف و جاعل بيروني به حبس محکوم شده است.
ج- آقاي ع.پ به جرم تباني و اخذ رشوه براساس حکم کميته تخلفات کارکنان از کار اخراج گرديده است.
د- آقاي ص. ع.ا متهم به سرقت قطعات رايانه از سازمان مرکزي که در کميته انضباطي کارکنان نيز محکوم گرديده است.
ه- آقاي ح. ع. خ متهم به مشارکت در سرقت قطعات رايانه از سازمان مرکزي که در کميته انضباطي سازمان مرکزي محکوم گرديده است.
همچنين موارد متعدد ديگري در اين خصوص رخ داده است که به منظور اجتناب از تطويل کلام از ذکر آنها پرهيز نموده و به زمان مناسب موکول مي نمايم.
جالب است بدانيد برخي عوامل جنابعالي در مدت حضور در دانشگاه چندان تمايلي به مطالعه پرونده مديران و افراد ساعي، صادق و زحمتکش از خود نشان نداده در حالي که علاقه زيادي به پيگيري پرونده متخلفان در مسير بررسي ها به چشم مي خورد. نکته قابل توجه اينکه در برخي مکاتبات صورت گرفته با معاونت ها و ادارات کل ، ليست نيروهاي اخراجي نيز مطالبه گرديده که ظاهرا تنظيم کنندگان نامه در آن زمان پيش بيني چنين روزي را نکرده بودند .
7- خوشبختانه در بند 7 نامه ارسالي به تنظيم قرارها در لابلاي خودروهاي اطراف دانشگاه اذعان و آن را تاييد فرموده ايد. نکته قابل ذکر اينکه اولا براساس بررسي هاي بعمل آمده رعب و وحشت از ارتباط گيري را گاها عوامل معرفي شده از سوي جنابعالي به دلايل نامعلوم به کارکناني که از سوي دانشگاه با آنان تماس مي گرفتند منتقل مي نمودند، به صورتي که اکثر کارمنداني که به تصور وجود نيات خيرخواهانه در ذهن افراد معرفي شده و صرفا به منظور بهبود و اصلاح امور به آنان مراجعه مي نمودند در اولين مراجعه با شماره موبايل هاي متنوع و تنظيم قرار درمکان هاي خياباني متعدد براي ملاقاتهاي بعدي مواجه مي شدند و در برخي موارد صراحتا و ظاهرا از سر دلسوزي به نامبردگان اعلام مي شد که چنانچه دانشگاه دريابد که با ما ارتباط داريد شما را اخراج خواهند کرد و در واقع اين تصور مسموم ساخته و پرداخته ذهن چند تن از عوامل معرفي شده از سوي جنابعالي به منظور تخريب فضاي ذهني کارکنان بوده و مقرون به صحت نمي باشد. ثانيا اينکه چنانچه عملکرد و کيفيت برخورد عوامل معرفي شده از سوي جنابعالي شفاف و بدور از شائبه سازي مي بود به راحتي مي توانستند با انجام هماهنگي هاي لازم در مکاني مناسب و با تشکيل جلسات پرسش و پاسخ و يا ساير روش هاي مرسوم و شفاف، پذيراي کارکنان بوده و به صورتي کاملا روشن و صادقانه مطالب را دريافت کرده، ارزيابي نموده و اقدامات قانوني راصورت مي دادند. ليکن ظاهرا به سبب ترسيم سياست پليسي و امنيتي نمودن فضا، چنين درخواستي هيچ گاه از سوي افراد معرفي شده از سوي جنابعالي مطرح نگرديد.
8- اظهار نظر نمايندگان محترم، مورد اشاره در مکاتبه پيشين اينجانب، مدتي پيش، از طريق رسانه هاي جمعي منعکس و منتشر گرديده و چنانچه اين اظهارات مغاير با منويات دروني اين برادران مي بود بلاشک در همان زمان به رسانه مربوطه اعلام و منتشر مي گرديد. فلذا اظهارنظر جنابعالي در اينخصوص فاقد ادله منطقي و صرفا به منظور بي پاسخ نماندن شواهد مورد اشاره مطرح گرديده ، ضمن اينکه برخلاف نظر جنابعالي تصور نمي کنم هيچ يک از اين عزيزان از جريان کار هيات تحقيق و تفحص بي اطلاع باشند چرا که همانگونه که از نام هيات نيز پيداست نظر تمامي اعضا در اقدامات هيات نافذ و موثر است و انتساب بي اطلاعي از روند امور در قالب ادبياتي ظريف به اين بزرگواران نيز بي انصافي و غيرقابل قبول است.
9- جنابعالي در بخش (ب) بند 3 اظهار داشته ايد "دانشگاه آزاد اسلامي هيچ قيدي در ايراد انواع و اقسام تهمت ها ندارد،" لذا خواهشمند است بفرماييد ايراد اتهام به نماينده مردم شريف بندر عباس که جنابعالي نيز فقط و فقط به سبب تکيه بر اين کرسي مقدس و حساس محل مکاتبه اينجانب قرار گرفته ايد را چه مي توان ناميد؟ جنابعالي به صورت روشن و باز هم در قالب ادبياتي خاص، نماينده محترم مردم بندرعباس را متهم نموده و اعلام داشته ايد "چون گزارش ها و اطلاعاتي در خصوص شائبه برخي موارد در اين واحد در زمان تصدي مسئوليت در پنج سال گذشته به هيات رسيده بود، تحقيق و تفحص از واحد بندر عباس احتياط و دقت بيشتري را مي طلبد" .
جناب آقاي دکتر زاکاني، اطمينان دارم که نه جناب آقاي دکتر مشيري در برابر اين اهانت آشکار سکوت خواهند کرد و نه هيچ يک از نمايندگان اجازه خواهند داد جنابعالي اين گونه در قالب فعال مايشا» تمامي مصادر تصميم گيري و اظهار نظر را مصادره نموده و صرفا افرادي را که موافق نظرات شما اظهار نظر مي کنند را تاييد و سايرين را غيرقابل اعتماد و مساله دار قلمداد نماييد.
10- در خصوص مطالب منتشره در نشريه يالثارات، با عنايت به اينکه موضوع به محاکم قضايي ارجاع شده است اجازه دهيد مراجع محترم قضايي در اينخصوص اظهار نظر نمايند.
همچنين در زمينه شب نامه منتشره از سوي جرياني مجهول الهويه در دانشکده هنر و معماري واحد تهران مرکز نيز اطلاعاتي در اختيار است که در دست پيگيري است و به محض تکميل عرضه خواهد شد.
ليکن نکته بسيار مهم جملات تهديدآميزي است که جنابعالي در پايان نامه و برخلاف مکاتبات قبلي اينبار بي پرده تر، مبادرت به اظهار آن نموده ايد.
جناب آقاي دکتر زاکاني، در ادبيات سياسي ، تهديد افراد معاني مختلفي دارد که به دلايلي از ذکر آنها در اين مجال پرهيز مي کنم. ليکن آنچه را که مي توان گفت اين است که به هيچ وجه در شان نماينده مردم فهيم و آگاه اين مرز و بوم نيست که به چنين روش هايي توسل جويد.
لذا لازم مي دانم به اطلاع جنابعالي برسانم اولا روند امور در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي شفاف و روشن بوده و مسائل اندروني، بيروني و نکته و مورد خاصي که واهمه از انعکاس و يا انتشار آن باشد وجود ندارد. ثانيا چنانچه اسنادي دال بر وقوع جرائم و تخلفاتي که جنابعالي از طرح آنها به عنوان اتفاق و رويدادي بزرگ که انديشه اش شما را رها نمي کند ياد مي کنيد، استدعا و تاکيد اکيد اينجانب است که پس از طي مراحل قانوني، بدون کوچکترين ملاحظه اي و در اسرع وقت نسبت به انتشار آنها اقدام فرماييد.
البته اطمينان دارم در صورتي که چنين مي بود، تعجيل و اشتياق جنابعالي در طرح آنها اجازه تحمل و عدم انتشارشان را تا پايان بررسيهاي قانوني، نمي داد.
توفيق جنابعالي در تشخيص و حرکت در مسير حق و حقيقت را از خداوند بزرگ مسالت مي نمايم.
با احترام- دکتر کريم زارع
معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي

روزنامه بيلد آلمان عنوان کرد که بر اساس مدارکي که در اختيار دارد، مسلم است که ماتراتزي در ديدار نهايي جانم جهاني 2006 به زيدان لقب تروريست داده است.
گفتني است که روزنامه بليد آلمان چند روز پس از بازي نهايي جام جهاني 2006 ميان ايتاليا و فرانسه که با قهرماني آبي پوشان و اخراج زين الدين زيدان همراه شد، از قول مادر وي عنوان کرد که ماتراتزي حرف زشت و زننده اي زده که باعث شده تا پسرش به خشم آيد.
اين روزنامه از قول مالکيا، مادر زيدان نوشت: فحش ماتراتزي آنقدر زشت و زننده است که به زبانم جاري نمي شود. زين الدين برايم تعريف کرد که ماتراتزي چه حرف زشتي عليه پسرم زد که با واکنش او روبرو شد. براي اين بازيکن عضو تيم قهرمان جهان متاسفم که اينقدر بي شصخيت است. مالکيا افزود: از زيدان خوشحالم و به او افتخار مي کنم که از شرافت خانواده اش دفاع کرد.
بيلد در ادامه گزارش خود به اين نکته اشاره کرد که با وجوديکه زيدان در مصاحبه خود با شبکه پلاس به صراحت از آنچه ماتراتزي عليه او و خانواده اش دشنام داده چيزي نگفته و مادر زيدان نيز حرف هاي ماتراتزي را فحش ناموسي دانسته است; اما با استفاده از کارشناسان لب خواني، از تصاوير صحنه درگيري مشخص شده که زيدان مسلمان را در آن لحظه فرزند يک زن بدکاره تروريست خوانده شده که با واکنش اين بازيکن به قصد دفاع از شرافتش روبرو شده است.


آيت ا... امامي کاشاني:
بر آمريکا و استکبار، عقل حاکم نيست

ايسنا: خطيب موقت نماز جمعه تهران، با اشاره به گرفتاري هايي که استکبار براي مجامع اسلامي به وجود آورده است، گفت: پرونده هسته اي ما نيز گرفتاري است که استکبار به وجود آورده و من اميدوارم اين مساله به زودي و با موفقيت ايران به اتمام برسد. ...
ادامه...

وزير خارجه ايران در نشست خبري مشترک با همتاي آفريقاي جنوبي خود در واکنش به موضع اخير کشورهاي موسوم به 1+5 گفت: ما از اقداماتي که موجب بدبيني مي شود پرهيز مي کنيم و اميدواريم آنها هم اينگونه رفتار کنند.
به گزارش ايرنا, منوچهر متکي در مصاحبه مطبوعاتي مشترک با نکو ساسانا دلاميني زوما، اظهار داشت: مواضع ما کاملا روشن است و جناب آقاي رييس جمهور هم در سخنان شان با مردم شريف آذربايجان اين مواضع را مجددا بيان کردند.
وزير امورخارجه ايران خاطرنشان کرد: دو طرف در ارتباط با مساله هسته اي ايران اعتقاد داريم که اين مساله بايد از طريق ديپلماتيک و بر اساس مذاکرات به حل و فصل نهايي بينجامد.
متکي افزود: ما تاکيد داريم که حرکت مان بايد بر اساس قانون باشد و آن ها نيز مقررات و ضوابط را رعايت کنند و ما نيز خودمان را مقيد به ضوابط مي دانيم. وي ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران در زمينه هسته اي در پي آرامش است و توصيه مي کنيم که آنها هم همين نگاه را به مساله داشته باشند، ضمن آن که معتقديم بايد از اقدامي که موجب بدبيني مي شود پرهيز کنيم. متکي تصريح کرد: ما از اقداماتي که موجب بدبيني مي شود پرهيز مي کنيم و اميدواريم آن ها هم اين گونه رفتار کنند; موضوع مهمي که ما به حل آن مامور هستيم نياز به فکر و انديشه دارد و نبايد در رابطه با آن عجله کرد. متکي در ادامه اظهار داشت: بايد توجه داشته باشيم که هر گونه تصميم تندي مي تواند متضمن ضرر براي همه باشد. با اين نگاه ما فعلا به استقبال مقدماتي برخي اظهارات مي رويم و اميدواريم که طي روزهاي آينده پاسخ هاي جامع تر و مناسبي را از طرف مقابل مان داشته باشيم.
نشست اضطراري متکي با سفيران کشورهاي اسلامي
وزير امور خارجه ايران در جلسه اي فوق العاده با سفيران کشورهاي عربي و اسلامي در تهران، با درخواست از شوراي امنيت براي توقف حملات گسترده رژيم صهيونيستي به جنوب لبنان تاکيد کرد: تکرار اشتباهات گذشته، هيچ سودي براي رژيم صهيونيستي ندارد. منوچهرمتکي در اين ديدار که در محل تالار آينه وزارت امورخارجه ايران برگزار مي شد، با تاکيد بر لزوم همبستگي کشورهاي مسلمان در مقابله با بحران اخير ايجاد شده توسط رژيم صهيونيستي، گفت: شوراي امنيت نيز در اين خصوص وظيفه اي سنگين بر عهده دارد و ما از اين شورا مي خواهيم که رژيم صهيونيستي را به توقف اين حملات وادار کند. وي افزود: روند اقدامات تجاوزکارانه رژيم صهيونيستي به حاکميت و تماميت ارضي لبنان، استمرار اشغال بخش هايي از خاک اين کشور توسط رژيم صهيونيستي، تجاوزات مستمر به حريم هوايي، زميني و دريايي لبنان، استمرار اسارت شهروندان لبناني در زندان هاي رژيم صهيونيستي، راهي جز مقاومت را پيش روي ملت و مقاومت اسلامي لبنان باقي نگذاشته است.

سرانه دانشگاه هاي تحت تابعه وزارت علوم در سال جاري با بهره مندي از روش سرانه اي در بودجه 34 درصد افزايش يافت.
به گزارش مهر، دکتر محمد مهدي زاهدي، روز پنج شنبه در جمع کارکنان دانشگاه هاي تبريز افزود: تعداد کارکنان دانشگاه هاي ايران بايد نصف تعداد اعضاي هيات علمي آنها باشد. اين در حالي است که تعداد کارکنان برخي دانشگاه هاي کشور با تعداد اعضاي هيات علمي آنها برابري مي کند.
وي گفت: شکاف بين موظفي کارکنان در دانشگاه هاي مختلف قابل انکار نيست و دولت عدالت محور به دنبال حل اين مشکل است.
وزير علوم اظهار داشت: برخي از امور دانشگاه ها به دست هيات امناها سپرده شده و در اين امور وحدت رويه نمي تواند وجود داشته باشد، اما موظفي اعضاي هيات علمي بايد در دانشگاه هاي مختلف يکي باشد.
وي گفت: سرانه دانشجويي دانشگاه ها نيز با استفاده از يک فرمول رياضي و طبق پارامترهاي گوناگون محاسبه مي شود که با بهره مندي از اين روش جديد دولت براي افزايش سرانه در سال جاري قانع شد و سرانه دانشگاه ها حداقل 34 درصد افزايش يافت.
زاهدي ادامه داد: طبق اين فرمول جديد محاسبه سرانه هر دانشگاهي که از تعداد بيشتري از دانشجو در مقاطع بالاتر برخوردار باشد، بيشتر مي شود.
گفتني است در اين جلسه کارکنان دانشگاه ها مشکلات دانشگاه هاي مختلف تبريز را در حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري بررسي کردند.
اعضاي دولت نهم براي نام و نشان نيامده اند
همچنين به گزارش ايسنا، محمد مهدي زاهدي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري در جلسه شوراي اداري آذرشهر گفت: اعضاي دولت نهم براي نام و نشان نيامده اند بلکه براي خدمت به مردم پا به ميدان گذاشته اند.
وي با بيان اين مطلب، افزود: مسووليت در نظام جمهوري اسلامي يک توفيق است و اگر بتوانيم براي رفع مشکلات و تامين نيازهاي اساسي و قانوني آنان تلاش کنيم عمل ما از باقيات صالحات است.
وي خاطرنشان کرد: اعضاي دولت نهم مصمم هستند با حضور در مراکز استانها و شهرستان ها مسايل و مشکلات مردم را از نزديک بررسي و براي رفع آنها اقدام کنند.
وزير علوم تحقيقات و فناوري همچنين به نمايندگي از دکتر احمدي نژاد رييس جمهوري به طور جداگانه در جمع مردم گوگان و ممقان شهرستان آذر شهر حضور و سلام وي را به آنان ابلاغ کرد.

مدير کل دفتر امور رفاه اجتماعي سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور با بيان اينکه در حال حاضر حدود 1/5 درصد افراد جامعه زير خط فقر شديد (خط گرسنگي) قرار دارند افزود: 12 درصد خانوارهاي ايراني نيز زير خط فقر زندگي مي کنند.
مجيد يارمند در گفت وگو با مهر با بيان اينکه شناسايي اقشار آسيب پذير و ضعيف در اکثر کشورهاي دنيا با دو روش استفاده از سيستم ماليات ها و ثبت درآمدها و سيستم تامين اجتماعي صورت مي گيرد، افزود: در حال حاضر اين دو روش در ايران به صورت کامل اجرا نمي شود اما اصولي ترين روش ها استفاده از اين دو سيستم است.
وي با اشاره به اينکه در کشورهايي که اين دو روش را به کار نمي گيرند از روش مددکاري استفاده مي شود، تصريح کرد: استفاده از پرسشنامه بررسي هاي کارشناسي معرفي افراد از طريق امور خيريه ها مساجد و افراد خير در اين روش به کار مي رود که از طريق کميته امداد و سازمان بهزيستي و به روش مدد کاري صورت مي گيرد.
يارمند در خصوص اينکه در حال حاضر چند درصد مردم ايران زير خط فقر زندگي مي کنند، گفت: اگر بخواهيم بر اساس خانوارهايي که تحت پوشش اين دو نهاد هستند، قضاوت کنيم يعني افراد تحت پوشش اين دو نهاد را فقرا بدانيم تقريبا 10 درصد خانوارهاي ايراني را شامل مي شود به عبارت ديگر اگر کل خانوارهاي کشور را 16 ميليون خانوار در نظر بگيريم 1/6 ميليون خانوار تحت پوشش اين دو نهاد هستند.
وي با يادآوري اينکه از اطلاعات ساير واحدهاي خيريه و مردمي اطلاع دقيقي وجود ندارد، افزود: اگر اين افراد را نيز دو درصد در نظر بگيريم حدود 12 درصد خانوارهاي جامعه زير خط فقر زندگي مي کنند.
مدير کل دفتر امور رفاه اجتماعي سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور خط فقر کشور را به چند گروه مطلق، شديد و نسبي دسته بندي کرد و گفت: در حال حاضر حدود 1/5 درصد افراد جامعه در زير خط فقر شديد که به آن خط گرسنگي مي گويند و زندگي و حيات افراد در آن به خطر مي افتد، قرار دارند.
وي گفت: مرجع رسمي اعلام خط فقر کشور وزارت رفاه است که متاسفانه تاکنون اقدام رسمي در اين خصوص انجام نداده است.
يارمند با بيان اينکه 12 درصد جمعيت جامعه بالاي خط فقر مطلق زندگي مي کنند افزود: در اين خط در هر شبانه روز بايد دو هزار تا دو هزار و 200 کيلو کالري به افراد انرژي برسد.
وي همچنين خط فقر نسبي را بالاتر از خط فقر شديد و مطلق دانست و گفت: اين خط بستگي به ميانگين وضعيت جامعه دارد و قراردادي است.
مدير کل دفتر امور رفاه اجتماعي سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور با اشاره به اينکه خط فقر کشور با کشور فرق مي کند، ادامه داد: برخي کشورها يک چهارم و برخي کشورها يک پنجم متوسط درآمد مردم يک کشور را خط فقر نسبي مي دانند که با اين معيار دو دهک پايين جامعه جزو فقير ترين ها محسوب مي شوند.

بيست و هفتمين گردهمايي معاونان پژوهشي واحدها و پژوهشکده هاي جهاد دانشگاهي سراسر کشور صبح امروز طي مراسمي با حضور دکتر علي منتظري - رييس جهاد دانشگاهي - ، آيت الله محمدي - نماينده ولي فقيه و امام جمعه همدان - ، دکتر خزايي - رييس دانشگاه بوعلي سينا - و جمعي از مسوولان استان همدان در همدان گشايش يافت.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي جهاددانشگاهي، در اين مراسم دکتر منتظري - رييس جهاد دانشگاهي - طي سخناني با اشاره به توانمندي هاي علمي و تحقيقاتي جهاد دانشگاهي در عرصه هاي مختلف گفت: در سال هاي اخير جهاد دانشگاهي حرکت هاي علمي مهمي را آغاز کرده و با توجه به موقعيت کنوني اين نهاد در سراسر کشور بايد با برنامه ريزي دقيق اين مسير را ادامه داد .
وي افزود : امروز جهاد دانشگاهي مورد توجه نهادها و مراکز علمي و تحقيقاتي کشور قرار گرفته و ما نيز بايستي با پرهيز از بروکراسي در امور پژوهشي و جذب پژوهشگران مومن و متعهد، پاسخگوي انتظارات جامعه و مسئولان باشيم.
رييس جهاد دانشگاهي خاطرنشان کرد: تحقيقات در جهاد دانشگاهي متکي بر پژوهشگران و انسان هاي متعهدي است که دل در گرو دين و مردم دارند و روحيه جهادي را سرلوحه کارهاي خود قرار داده و اين مجموعه را به سوي اهدافي که دارد پيش مي برند.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح کرد: جهادگران دانشگاهي بايد با شناخت مسايل پيش روي تحقيقات و برنامه ريزي مناسب، توسعه تحقيقات و حضور در عرصه هاي علمي جديد را مدنظر داشته باشند و در اين راه جهاد دانشگاهي مي تواند پيشتاز باشد .
مشاور رييس جمهور در ادامه افزود: يافتن راه هاي ميانبر و جديد در جهت توسعه علمي کشور يکي از مهمترين اهداف جهاد دانشگاهي است که مورد توجه مسوولان نظام به ويژه رهبر معظم انقلاب اسلامي قرار دارد و ما نيز بايد از فرصت هاي جديدي که در کشور براي اين نهاد انقلابي ايجاد شده استفاده کنيم.
دکتر منتظري پرهيز از سستي و خمودگي در فعاليت هاي علمي را مورد تاکيد قرار داد و يادآور شد: جهاد دانشگاهي مي تواند با ظرفيت ها و توانمندي هاي خود پرچم دار جنبش نرم افزاري کشور باشد و لازمه اين امر حفظ روحيه انقلابي است زيرا امکانات جوهره تحقيقات نيست و پژوهش امري خودجوش است که با تلاش نيروهاي متعهد و دانشمند محقق مي شود.
وي تصريح کرد: جهادگران دانشگاهي نبايد به فعاليت هاي علمي محدود اکتفا کنند، زيرا لازمه توسعه علمي کشور انجام تحقيقات راهبردي و حضور در عرصه هاي جديد است که سربلندي و توانمندي ايران اسلامي را به ارمغان مي آورد.
رييس جهاد دانشگاهي ادامه داد: جذب جوانان متعهد و مستعد يکي از اهداف جهاد دانشگاهي در جهت توسعه علمي جامعه است و در اين راستا سازمان توسعه نوآوري دانشجويان کشور در اين نهاد تاسيس شد .
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به اينکه حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي يکي از اهداف جهاد دانشگاهي است، خاطرنشان کرد: ابلاغ جديد رهبر معظم انقلاب اسلامي در خصوص اصل 44 قانون اساسي، سفرهاي استاني رييس جمهوري و تاکيد دولت بر استفاده از توانمندي هاي جهاددانشگاهي در بخش هاي مختلف اجرايي کشور از جمله فرصت هاي پيش روي اين نهاد است که مي توان از آن بهره برد.
وي به تاسيس واحدهاي جهاددانشگاهي در استان هاي گلستان ، بوشهر و کردستان اشاره نمود و گفت : در حال حاضر بيش از هزار پروژه تحقيقاتي در جهاددانشگاهي در دست اجراست که از اين ميان 775 طرح کارفرمايي و ساير طرح ها نيز بصورت خويش فرمايي اجرا مي شود و اين حجم از تحقيقات نشانگر آينده درخشان علمي اين نهاد است .
در ادامه اين مراسم آيت الله محمدي - امام جمعه همدان - طي سخناني با اشاره به جايگاه جهاد علمي در آموزه هاي دين مبين اسلام، گفت : جهاد به معني تلاش بي وقفه در راه رسيدن به يک هدف بزرگ است و بايد به اين مساله مهم در عرصه علم و عمل توجه داشت .
وي افزود: در سايه تلاش علمي و کسب دانش و معرفت، انسان به قله هاي کمال دست مي يابد و جهاد دانشگاهي به عنوان نهادي برخاسته از متن انقلاب اسلامي در اين عرصه حضور فعالي داشته و با توجه به انتظار مسوولان از اين مجموعه بايد با برنامه ريزي منسجم در آينده نيز اين حرکت را ادامه داد.
امام جمعه همدان با اشاره به بيانات پيامبر مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) توجه به آفات مقوله علم را مورد تاکيد قرار داد و يادآور شد : قدرت علمي جهان غرب فجايع بزرگي را در نقاط مختلف جهان به وجود آورده و وظيفه ما اين است که با تلاش و مجاهدت به اين سيطره علمي خاتمه دهيم.
آيت الله محمدي در خاتمه افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامي و روشن بيني هاي امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي حرکت علمي ارزشمندي در کشور پايه گذاري شده و جهاد دانشگاهي نيز در اين ميان نقش برجسته اي ايفا کرده است و بايد با ترسيم افقي جديد و پهناور ضمن ادامه اين مسير حفظ ميراث علمي کشور را مورد توجه قرار داد.
براساس اين گزارش، در اين مراسم، دکتر حميد امين اسماعيلي، معاون پژوهش و فن آوري جهاد دانشگاهي نيز با اشاره به فعاليت هاي پژوهشي اين نهاد اظهار داشت: توسعه و تجهيز واحدها، پژوهشکده ها و گروه هاي پژوهشي، ارتقا» سطح خدمات علمي - تخصصي، انجام پژوهش هاي برنامه ريزي شده و فن آوري هاي ميان رشته يي، انجام تحقيقات ويژه راهبردي، انجام مطالعات و تحقيقات در زمينه فن آوري هاي نوين و حمايت از پژوهش هاي بيوتکنولوژي، نانوتکنولوژي و فناوري اطلاعات و ارتباطات از مهمترين برنامه هاي تحقيقاتي جهاد دانشگاهي است .
وي ادامه داد : بهره برداري از يافته هاي پژوهشي، توسعه پروژه يابي و نيازسنجي، اجراي جشنواره ها و همايش هاي علمي و تخصصي، مستندسازي، اطلاع رساني و انتشار يافته هاي پژوهش و نشريات علمي - پژوهشي ، ارتقا» فناوري اطلاعات، ايجاد انگيزه براي حضور نيروهاي متخصص و کارآمد و ارايه خدمات تخصصي از ديگر برنامه هاي مهم ماست .
دکتر اردشير خزايي - رييس دانشگاه بوعلي سينا - نيز در اين مراسم ضمن ارايه گزارشي از عملکرد اين دانشگاه گفت: در حال حاضر از 44 هزار دانشجوي استان همدان ، بيش از ده هزار دانشجو در 106 رشته در دانشگاه بوعلي سينا مشغول به تحصيل هستند.
وي ادامه داد: اين دانشگاه با 246 عضو هيات علمي تاکنون توانسته بيش از 400 مقاله علمي را در مجلات معتبري که در ISI نمايه مي شود منتشر کند، ضمن اينکه رتبه هاي علمي برجسته کشور را اعضاي هيات علمي و محققان اين دانشگاه از آن خود کرده اند.
دکتر خزايي در پايان دستاوردهاي علمي اين دانشگاه را محصول انقلاب اسلامي دانست و به حفظ اين دستاوردها تاکيد کرد.
گفتني است، در ابتداي اين مراسم جواد تهذيبي - سرپرست جهاد دانشگاهي واحد همدان - گزارشي از فعاليت هاي اين واحد در حوزه هاي گوناگون ارايه کرد.
گفتني است، گردهمايي معاونان پژوهشي واحدها و پژوهشکده هاي جهاد دانشگاهي سراسر کشور عصر فردا در همدان خاتمه مي يابد.

توليد مرسدس بنز E200 با قيمت حدود 80 ميليون تومان از شهريور امسال آغاز مي شود.
به گزارش ايسنا، تاکنون حدود 60 مرسدس بنز E350 در ايران توليد شده است و از شهريور ماه نيز توليد مرسدس E200 در ايران و پس از آن مدل E280 آغاز مي شود. اين شرکت همچنين پس از توليد اين سه مدل و خروج از فاز SKD به CKD قصد دارد بنز مدل کلاس C را در ايران توليد کند.
هم اکنون خودروهاي بنز در ايران مونتاژ و توليد بدنه اين خودروها نيز در چند ماه آينده آغاز مي شود. در حالي که پيش بيني مي شود بازار خودروهاي لوکس سه درصد کل بازار ايران باشد، توليد نهايي تمام مدل هاي بنز در ايران 5 هزار دستگاه است.
گفتني است، توليد مرسدس بنز در سال گذشته به صورت SKD و به طور آزمايشي شروع شده بود. توليد اين خودرو به صورت رسمي از 19 ارديبهشت امسال تحت کلاس مرسدس بنز آلمان آغاز شده است. شرکت مرسدس بنز ايران يک شرکت مشترک با سهام 50 درصد طرف ايراني و 50 درصد طرف آلماني براي ارائه خدمات فروش و پس از فروش است و شرکت تاپ خودرو - زيرمجموعه ايران خودرو - نيز وظيفه توليد اين خودروها را بر عهده دارد.
از سوي ديگر امسال شرکت مرسدس بنز قصد واردات هزار دستگاه خودرو سواري به ايران را دارد و به غير از مدل E کلاس که در ايران توليد مي شود، مدل هاي CLS، B، S و C نيز وارد ايران خواهد شد. به احتمال زياد70 درصد مدل هاي وارداتي بنز در ايران از مدل C خواهند بود.
گفتني است، قيمت بنز مدل B در مدل استاندارد با موتور 1500 سي سي 35 هزار يورو و مدل دو ليتري توربو 43 ميليون تومان است.

مهدي مهدوي کيا، بازيکن ايراني هامبورگ که اين روزها در تمرين هاي باشگاهي حضور دارد، مورد توجه مورگن پست قرار گرفته است.
مورگن پست درباره بازيکن تيم ملي کشورمان نوشت:" او دوباره اينجاست. جايي که در آن احساس راحتي مي کند. مهدي مهدوي کيا که از روند بازي هاي ايران در جام جهاني ناراضي بود به جاي استراحت در وطنش، بلافاصله راه هامبورگ را در پيش گرفت. اين بازيکن با تکنيک ايراني اکنون هشت فصل است که در هامبورگ توپ مي زند و قديمي ترين بازيکن باشگاه به شمار مي رود. قرارداد او در پايان اين فصل به پايان مي رسد، با اين حال او ماموريت خود در هامبورگ را هنوز تمام شده نمي داند.اين بازيکن خط مياني به روشني گفت:" مي خواهم در هامبورگ بمانم."
تمديد بعدي قرارداد، آخرين و بزرگ ترين قرارداد اين بازيکن بيست و هشت ساله خواهد بود، تصميمي با پيامدهاي براي آينده اش.
کيا گفت:" هامبورگ ميهن دوم من است." و اينگونه است که دست خود را در هنگام بازي هاي هامبورگ بر سينه اش مي کوبد.
اين بازيکن ايراني در فصل آينده مي خواهد با تمام توان و علاقه اش در زمين بازي حاضر شود و در بيرون زمين هم نقش يک رهبر را ايفا کند:" فصل گذشته براي ما بسيار داغ و هيجاني سپري شد. ما اين فصل را هم بايد اين گونه سپري کنيم. من مي خواهم در اين فصل با ديگر بازيکنان دست به دست هم بدهيم و مي خواهم بيشتر حواسم متوجه بازيکنان جوان مان باشد."
مهدوي کيا که اکنون ديگر در موقعيت هاي سخت (چه از نظر زندگي شخصي و همچنين ورزشي) به خوبي آبديده شده در موقعيتي است که بايد بتواند در بازي پايداري کند. او ديگر دنيا ديده شده است.
توماس دال، سرمربي هامبورگ درباره او مي گويد:" مهدوي کيا بازيکني نيست که در ورزشگاه آواز بخواند و يا در رختکن بيش از حد شادماني کند. اما، براي يک بازيکن بزرگ تر هم چندان دير نيست که بخواهد کمي بيش تر از لاک خود بيرون بيايد." مهدوي کيا آماده است تا نقش مهم در غالب تيم هامبورگ بر عهده بگيرد. دست کم براي مدت يک فصل شايد تا پايان بازي گري او اين تنها فرصت براي او باشد.

بازگشت داريوش مصطفوي به فدراسيون فوتبال از آن دسته اتفاقاتي بود که حتي بسيار از خبرگان و آگاهان فوتبال نيز در مواجهه با آن نتوانستند از حيرت زدگي خويش جلوگيري کنند اما با کمي موشکافي و دقت نظر بيشتر و البته تحقيق , بسياري از مسائل پيرامون اين انتخاب روشن تر شد . متاسفانه يا خوشبختانه ورزش در کشور ما و علي الخصوص فوتبال چنان با سياست درآميخته شده است که نه اين را ياراي جدايي از آن است و نه آن را فراق ديگري تاب مي آورد .
زمانيکه در تبليغات رسانه هاي گروهي و جمعي فوتبال به عنوان مقوله اي حرفه اي مطرح شد تنها با استفاده از نفوذ سياسيون يک مدير مي توانست در اين عرصه پرزرق و برق و رنگارنگ عرض اندام کند , سال ها و يا بهتر بگوييم يک دهه از شروع آن رقابت ظاهري يا "دکوريک" مي گذرد کسانيکه به عنوان مديران عرصه فوتبال آنچنان شناخته مي شدند که بازي دادن آنها و در اصطلاح رودست زدن به آنها جز» محالات بود حالا اين اتفاق در شرف وقوع است .
مصطفوي پس از برکناري از فدراسيون فوتبال هميشه و در همه حال داد عدالتخواهي سر مي داد تا بتواند با جلوگيري از دخالت افراد سياسي , با نفوذ آنها در يک ورطه انتصابي در شمايل انتخابات براي تعيين رييس فدراسيون مبارزه کند . اما حالا شايعات بسياري به گوش مي رسد که او به عنوان بهترين نقش اول يک مسابقات گلادياتوري انتخاب شده است .
واقعيت اين است :
فدراسيون دادکان داراي مشکلات عديده فکري و اجرايي با سازمان تربيت بدني بود اما سازمان تربيت بدني به دليل بسياري از مسائل از جمله زير سوال نرفتن استقلال فدراسيون ها و همچنين حساسيت هاي موجود در اين رشته و موقعيت خطير تيم ملي ناگزير به تحمل شرايط موجود شد و خود را همراه و همدل با فدراسيون فوتبال نمود اما در همان دوران استراتژيست هاي سازمان براي پس از جام جهاني و دادکان نظريه پردازي و مباحثه مي کردند .
عده اي معتقد بودند با شکست هاي سنگين قريب الوقوع ايران در جام جهاني برخورد قاطعانه با فدراسيون فوتبال جاي هيچ اعتراضي را باقي نمي گذارد اما برخي ديگر از جمله سرپرست فعلي فدراسيون عقيده داشتند که بايد براي هر گام از برکناري دادکان تا سرکار آمدن رييس بعدي فدراسيون فوتبال برنامه ريزي مشخص داشت تا عواقب داخلي و خارجي آن در پايين ترين حد و بسيار کنترل شده باشد از اين رو در همان جلسات اوليه معرفي افرادي همچون داريوش مصطفوي تعجب بسياري از مديران و مشاوران سازمان را برانگيخت . اما اين انتخاب عاقلانه و هوشمندانه تر از آن چيزي است که نشان مي دهد .
به نظر مي رسد کيومرث هاشمي با معرفي مصطفوي براي دبيري فدراسيون فوتبال اهداف زير را دنبال مي کند :
اولا, مصطفوي با استفاده از رابطه خوب خود با اعضاي AFC و فيفا مي تواند شائبه اخراج رييس فدراسيون فوتبال و به تبع محروميت هاي ناشي از آن را مديريت و کنترل کند.
ثانيا, گرچه دادکان و فدراسيون تحت نظر او با رفتار لجوجانه و غيرمنطفي و افکار دايي جان ناپلئوني خود کمتر حامي براي خود حفظ کرده بود با اينحال مصطفوي از نظر سازمان شخصي بود که مي توانست رابطه حسنه خود را با اهالي فوتبال و مطبوعات به سازمان هم منتقل کند و از تبعات يک جانبه نگري و شائبه تک بعدي بودن سازمان جلوگيري نمايد .
ثالثا, انتخاب مصطفوي به عنوان فردي فوتبالي مي تواند کمک شاياني به سازمان باشد تا مرزبندي هاي خودي و غيرخودي براي عوام نامشخص تر باشد حال اگر مصطفوي در انجام امور محوله موفق باشد عملا توانسته است به عنوان يک مرد پرقدرت براي دوران انتقال براي سازمان تربيت بدني عمل کند و اگر هم نتواند با عملکرد خود به اقناع افکار عمومي و خواسته هاي مردم جواب مثبت دهد آنگاه سازمان مي تواند فرد مورد نظر خود را (گرچه فوتبالي هم نباشد) با قدرت برسر کار آورد همانطور که ملاحظه مي فرماييد اين بازي براي سازمان هر دو سر برد است و تنها عملکرد مصطفوي منجر به انتخاب سازمان از بين بهتر يا بهتر بهتر مي شود .
حال دبير جديد فدراسيون فوتبال 2 استراتژي کوتاه مدت و بلند مدت براي اين وضعيت آشفته فوتبال کشور تدارک ديده است .
برنامه کوتاه مدت اول او با يک مربي داخلي و عدم دعوت از لژيونرهاي اروپايي و بازيکناني همچون علي دايي , ابراهيم ميرزاپور و... و دعوت از بازيکناني چون مبعلي , فرهاد مجيدي , علي سامره , سيدجلال حسيني و بازيکنان شايسته ديگر ليگ براي حضور در مسابقات مقدماتي آسيايي کليد مي خورد .
تمام هدف مصطفوي در مرحله اول بازيابي روحيه و توان روحي و رواني مجدد در عرصه فوتبال مي باشد .
اما در استراتژي بلند مدت او توجه به تيم هاي پايه و برگزاري منظم ليگ حرفه اي فوتبال و جام حذفي و ايجاد يک رابطه مناسب با افکار عمومي از طريق مطبوعات و انتخاب يک مربي بزرگ و آوردن آن براي هدايت تيم ملي به چشم مي خورد .
اما مطمئنا داريوش مصطفوي به عنوان دبير فدراسيون فوتبال طبق اساسنامه اختيارات بي شماري دارد .
حال بايد ديد مصطفوي مي تواند با عملکرد مثبت خود در دوران انتقال به عنوان رييس آينده فدراسيون جايي را در افکار مديران سازمان باز نموده و مردي براي تمام فصول باشد .

همه چيز از لحظه اي آغاز شد که ماتراتزي زيرلب زيدان را از هرآنچه که دلش مي خواست بگويد بي نصيب نگذاشت تا تحريکات کلامي وي باعث شود زيدان با سر به سينه وي کوبيده ، او را نقش زمين نموده و با کارت قرمز داور از بازي اخراج شود .
البته بسياري معتقدند که استراتژي ليپي در جريان بازي تخريب روحي و رواني مرداني چون آنري ، وي يرا و زيدان بوده که او و مردانش به هدف خود رسيده اند .
اما پس از گذشته يک هفته از آن حادثه که از جنبه هاي مختلف مورد بررسي قرار گرفت زيدان در يک مصاحبه مطبوعاتي چنين گفت :
از مردم جهان عذر مي خواهم اما، پشيمان نيستم
زين الدين زيدان در نخستين واکنش خود به اتفاقات رخ داده در ديدار نهايي جام جهاني از تمام مردم جهان عذرخواهي کرد اما، گفت که از عمل خود پشيمان نيست.
وي در گفت وگو با شبکه يک تلويزيون ملي فرانسه گفت: اتفاق بسيار جدي در آن بازي رخ داد. آن کلماتي که ماتراتزي بر زبان آورد، بسيار شخصي بود و او به مادر و خواهرم توهين کرد.
کاپيتان تيم ملي فرانسه با رد اين شايعه که ماتراتزي به او لقب تروريسم داده، گفت: اما او کلمات بسيار سختي را بيان کرد، اگر شما يکبار آن ها را بشنويد، احساس بدي به شما دست مي دهد، ولي اگر براي بار دوم يا سوم اين کلمات تکرار شوند شما واکنش نشان مي دهيد. من يک مرد هستم و بايد بگويم نمي توانم از آن صحبت ها به راحتي بگذرم. من آن ها را شنيدم و به همين دليل نسبت به آن واکنش نشان دادم.
به گفته زيدان، درگيري اين دو زماني آغاز شد که ماتراتزي پيراهن کاپيتان تيم ملي فرانسه را کشيد.
زيدان افزود: من به او گفتم ادامه نده و بعد گفتم اگر پيراهنم را مي خواهي مي توانيم پيراهنمان را با يکديگر عوض کنيم اما، او کلماتي را به زبان آورد که پذيرفتن آن ها براي من بسيار مشکل بود و او چندين بار اين کار را ادامه داد.
هنگامي که شبکه تلويزيوني فرانسه صحنه ضربه سر زيدان به سينه ماتراتزي را نشان مي داد، زيدان گفت: همه چيز به سرعت اتفاق افتاد اما، من به کاري که مي خواستم انجام بدهم فکر کرده بودم.
زيدان با عذرخواهي خود از تمام مردم جهان گفت: حرکت من غير قابل بخشش است، من به اين دليل اين حرکت را غير قابل بخشش مي دانم که دو يا سه ميليارد مردم جهان و ميليون ها نفر کودک آن بازي را به صورت مستقيم تماشا مي کردند. من از آن ها و معلم هايشان که به مردم رفتار خوب را مي آموزند، عذرخواهي مي کنم. من خودم بچه دارم و اين را به خوبي مي دانم. من هميشه به آن ها راه صحيح را مي آموزم تا آنها اين گونه در چنين شرايطي رفتار نکنند.
زماني که از زيدان پرسيده شد که آيا به دليل ضربه اي که بر سينه ماتراتزي وارد کرده ايد پشيمان هستيد يا خير؟ گفت: نمي توانم پشيمان باشم، چرا که تنها راهي بود که مي توانستم پاسخ او را بدهم.
زيدان پس از آن که سپ بلاتر اعلام کرد که احتمال بازپس گيري عنوان برترين بازيکن جام هجدهم وجود دارد، گفت: اين هميشه واکنشي بوده که مردم درباره آن سخن گفته اند. البته اين درست است که رفتار بد بايد مورد مجازات قرار گيرد اما، اگر توهيني نمي شد، واکنشي هم ايجاد نمي شد. اگر من رفتار بدي داشتم تنها به خاطر اين بود که توهيني انجام گرفته شده بود. آيا شما فکر مي کنيد که در 10 دقيقه پاياني عمر بازيگري ام مي توانستم همه چيز را زير پايم بگذارم؟ هرگز! حرکت من غير قابل بخشش بود اما، مي گويم شخصي که عمل توهين را مرتکب شده بايد مجازات شود.
زيدان ادامه داد: هميشه بين بازيکنان تنش وجود دارد و اين تنش در بازي هاي جام جهاني بسيار بيشتر است اما، در طول شش سالي که در ايتاليا بازي مي کردم، هيچگاه درگيري بين من و ماتراتزي وجود نداشت.
پس از درگيري زيدان با ماتراتزي، ژاک شيراک رييس جمهور فرانسه با استفاده از کلماتي مهربانانه کاپيتان تيم ملي کشورش را ستايش کرد.
روزنامه اکيپ فرانسه، معتبرترين روزنامه ورزشي فرانسه نيز در نظر سنجي خود اعلام کرد، 61 درصد از مردم فرانسه زيدان را به دليل آن حرکت بخشيده اند.
زيدان گفت: هر جا که مي روم مردم را مي بينم که از من حمايت مي کنند، بسياري از آن ها مي خواهند من را به حضور در تيم ملي متقاعد کنند اما، اين تصميمي است که گرفته ام و از آن برنخواهم گشت. اين نهايت فوتبال من است.

افشاگري يک شبکه تلويزيوني از پشت پرده توافقات مسوولان فيفا
زيدان براي نگفتن حقايق تحت فشار قرار گرفته است
تلويزيون MBC در تحليلي پيرامون افشاگري زين الدين زيدان در مورد درگيري با ماتراتزي، گفت: زيدان براي نگفتن حقايق اين ماجرا زير فشار قرار گرفته است.
مفسر ورزشي اين تلويزيون اظهار داشت: در واقع آنچه که ماتراتزي، بازيکن تيم ملي ايتاليا به زين الدين زيدان، کاپيتان تيم فرانسه گفته، همان لفظ تروريست است.
اين مفسر عرب به نقل از محافل ورزشي فرانسه عنوان کرد: براي فروکش کردن اين ماجرا مقامات فدراسيون بين المللي و فدراسيون هاي ايتاليا و فرانسه به توافق رسيده اند و زيدان را متقاعد کرده اند که فقط به گفتن توهين به خانواده اش بسنده کند.
به گزارش MBC اين ماجرا امکان دارد تا سال ها پنهان بماند; اما به ريشه يابي اين ماجرا حتما بايد پرداخته شود چرا که جنگ رواني تروريسم که غرب عليه اسلام در چند سال اخير آغاز کرده، اکنون به ميادين ورزشي پاگذاشته است.
زيدان در گفت و گو با تلويزيون پلاس فرانسه از اظهار نظر در اين خصوص خودداري کرد; اما متخصصين لب خواني بيان کلمه تروريست از سوي ماتراتزي را تاييد کرد ه اند.
مارکو ماتراتزي :
من به مادر زيدان توهين نکردم
مارکو ماتراتزي بازيکن تيم ملي ايتاليا در مصاحبه اي با روزنامه لارپوبليکا گفت: من در جمله اي که به زين الدين زيدان گفتم هيچ اشاره اي به دين، سياست و يانژادپرستي نکردم.
وي افزود: من به مادر او نيز توهين نکردم زيرا هر کسي که من را مي شناسد مي داند که هنوز نمي توانم درباره مادر خودم بدون اينکه اشک هايم سرازير نشود ، صحبت کنم.
من وقتي 15 سال داشتم مادرم را از دست دادم و اين مساله هنوز يک جراحت باز برايم محسوب مي شود، من هيچوقت به کسي فحش مادر نمي دهم.
خبرنگار پرسيد : خيلي ها عقيده دارند که شما مي توانستيد کاري کنيد که زيدان به شما ضربه سر نزند ، نظر شما چيست ؟
متراتزي پاسخ داد: چند نفر در جهان انتظار ضربه سر زيدان را داشتند؟ من فکر مي کردم که او قصد دارد تا رو در رو به من جواب بدهد نه اينکه به من ضربه بزند. وگرنه من هم به او ضربه مي زدم و هر دو اخراج مي شديم. من بارها اشتباه کردم ، اما خوب شد که اين بار اشتباه نکردم.
وي گفت: من با بلاتر که مي خواهد توپ طلايي را از زيدان بگيرد موافق نيستم زيرا زيدان بخاطر بازي (خوبي) که در زمين کرد، برنده آن شد و نمي توان بخاطر يک اشتباه درباره وي قضاوت کرد.
ماتراتزي هيچ اشاره اي به صحبتي که باعث واکنش زيدان در زمين شد نکرد.

فيفا درباره اتفاق بين زيدان و ماتراتزي رسيدگي خواهد کرد
فدراسيون بين المللي فوتبال تصميم گرفت براي روشن شدن ماجراي بين زيدالدين زيدان و مارکو ماتراتزي در بازي نهايي جام جهاني 2006 رسيدگي کند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از پاريس ، فدراسيون بين المللي فوتبال در بيانيه اي اعلام کرد: فيفا به طور اساسي اتفاق بين زيدان و ماتراتزي را مورد تحليل و بررسي قرار خواهد داد.
زيدان در دقيقه110 بازي نهايي بين فرانسه و ايتاليا با ضربه سر به سينه بازيکن ايتاليايي کوبيد که منجر به اخراج وي از اين بازي شد.

داور فينال جام جهاني آلمان از تصميم سريع خود در مورد زيدان دفاع کرد
هوراسيو اليزوندو داور آرژانتيني فينال جام جهاني آلمان در دفاع از خود گفت که در نشان دادن کارت قرمزبه زين الدين زيدان کاپيتان تيم ملي فوتبال فرانسه پس از کوبيدن سرش به سينه مارکو ماتراتزي مدافع ايتاليا، درنگ نکرده است.
به گزارش آسوشيتدپرس از بوئنس آيرس ، اليزوندو پس از بازگشت از آلمان به خبرنگاران محلي گفت : نمي دانستم پيش از اين حادثه چه حرف هايي بين ماتراتزي و زيدان رد و بدل شده است.
وي افزود : من چيزي نشنيدم. ولي اگر آنان چيزي مي گفتند در نوار ويدئويي قابل رديابي بود . ليکن اين امر ، باعث توجيه واکنش اين بازيکن (زيدان) نمي شد .
زيدان ده دقيقه به پايان وقت اضافي از زمين اخراج شد و ايتاليا با ضربات پنالتي بر فرانسه پيروز شد و به مقام قهرماني رسيد.

اينروزها باديدن نقش آفريني زيباي او به نقش عليرضا در مجموعه "اولين شب آرامش" بار ديگر به تبحر وهنر او در نقش آفريني کاراکترهاي متفاوت پي برديم وچندي پيش براي بازي خوبش در مجموعه مرواريد سرخ گفت وگويي جذاب با وي داشتيم وبنا به در خواست شماري از خوانندگان روزنامه بارديگر گفت وگو يي متفاوت با وي انجام داديم .
بيوگرافي؟
مهدي پاکدل هستم ،سال 59 در اصفهان به دنيا آمدم ، در هنرستان رشته گرافيک درس خوانده وسپس در دانشگاه آزاد رشته گرافيک قبول شدم ، در اواسط ترم آن را رها کردم به تهران آمدم و کارم را در تئاتر آغاز کردم . تئاتر را هم با حامد محمد ساعدي شروع کردم و راه ادامه پيدا کرد تا وارد کار بازيگري شدم.
چرا تئاتر ؟
چون هميشه دلم مي خواهد که مرکز توجه باشم و ديده شوم. واين چيزها برايم مهم بود. براي همين ديدم تئاتر اين حس مرا ارضا مي کند اين هنر را انتخاب کردم.
از سال 77-76 تئاتر را شروع کردم، کارهاي زيادي داشتم ازجمله نمايشهاي: "بي شيرو شکر" کار آقاي امجد "ريچارد سوم "کار آقاي داوود رشيدي ، " جنبش انفيه در کلکته "کار سيروس شاملو ، " قهوه تلخ "کار شبنم طلوعي،" پاي ديوار بزرگ شهر "کار حسن معجوني، "دير راهبان و روز رستاخيز" کار فرهاد مهندس پور.
پول ؟
در تئاتر اصلا نبايد به فکر پول بود . ولي در تلويزيون و سينما مطمئنا پول از اهميت بالايي برخوردار است .
"مرواريد سرخ " ؟
"مرواريد سرخ "براي من تجربه خوبي بود . چون هفت ماه هر روز سر فيلم برداري بودم وفضاي کار و شخصيتي که من نقش اورا بازي مي کردم بسيار برايم جالب بود.
تمرين قبل از فيلمبرداري ؟
براي "اولين شب آرامش " با تمام گروه مدت زيادي تمرين داشتيم ودر کل تمرين قبل از فيلمبرداري به بهتر ايفا شدن نقش کمک ميکند .
حس اوليه روي صحنه تئاتر؟
من اولين کارم کار سيروس شاملو بود که در سالن اصلي براي جشنواره روي صحنه رفت . وقتي پرده ها باز شد يک دفعه با تعداد زيادي آدم روبرو شدم از طرفي اولين ديالوگ را هم من بايد شروع مي کردم که حس خوب و عجيبي بود و من در آن لحظه مسخ شده بودم و آن حس باعث شد اين راه را ادامه دهم .
دوربين سخت تر است يا صحنه ؟
بازي جلوي دوربين هميشه قابل بازگشت است و قابليت تکرار دارد و لي بازي روي صحنه تئاتر امکان دارد گاهي اوقات اشتباهي پيش بيايد ولي همان اشتباه يک لحظاتي را خلق مي کند که خيلي جالب است .
کارگرداني ؟
در تئاتر نه . ولي يک فيلم کوتاه ساختم که در جشنواره سوني آمريکا و اسپانيا اکران شد . ولي اگر موقعيتي پيش بيايد اين کار را انجام مي دهم مخصوصا کارگرداني سينما را که خيلي دوست دارم .
فيلم ديدن؟
من عادت دارم خيلي فيلم ميبينم و عاشقانه سينما را دوست دارم و خيلي فيلمها بوده که تاثير وحشتناکي روي من داشته ولي از فيلمهايي که اين اواخر ديدم مثل "بيست و يک گرم" ، " عشق سگي" و فيلم هاي هيچکاک را هم خيلي دوست دارم . از فيلم هاي دوران کودکي هم فيلم "يونيکوراسب تک شاخ" و" گنج هاي سيرودوما" و فيلم هاي "دزد دريايي" را خيلي دوست داشتم .
سختترين و شيرين ترين سکانس ؟
سخت ترين سکانس من در فيلم "ماهي ها عاشق مي شوند" بود . اين سکانس فضايي داشت که خيلي برايم سخت بود حتي بعد از اتمام بازي لباس هايم از شدت عرق خيس شده بودند و شيرين ترين صحنه در قهوه تلخ صحنه آخر وقتي که ميثم، ابراهيم را لو داده بود سکوت ميکرد و ديگر هيچي نمي گفت، آن صحنه هم بازي اش برايم سخت بود و اينکه شب قبلش فکر مي کردم بايد اين صحنه را چگونه بازي کنم بدنم مي لرزيد استرس نبود ولي مي گفتم خدايا ميثم را چگونه بايد دوباره در اين صحنه قرار دهم و هيچوقت يادم نمي رود وقتي براي آخرين بار اين صحنه را مي گرفتيم با کوروش تهامي براي 20 يا30 دقيقه گريه مي کرديم چون براي هر دونفر صحنه خيلي مهمي بود ولي با اين وجود از صحنه هاي شيرين کار بود.
پيشرفت تئاتر ؟
تاتر ما از لحاظ انديشه و برخورد، نزديک به دو هزار سال از سينما و تلويزيون جلوتر است ولي چون خبرهاي کمتري از آن انتشار مي يابد مردم اطلاعات کمتري از تاتر دارند در همان تاتر شهر جوانهايي هستند که کارشان در حد جهاني است ولي کسي آنها را نمي شناسد.
کارگردان يا متن ؟
کارگردان مهم تر است زيرا کارگردان خوب متن خوب انتخاب مي کند ولي ممکن است متن شکسپير باشد که اين متن بسيار عالي را يک کارگردان به شدت خراب کند.
"اولين شب آرامش" ؟
کاردر حال تکميل گروه بود و چون بهرام عظيمي مرا از تئاتر و فضاي تئاتر مي شناخت با من تماس گرفت و من هم فيلمنامه را خواندم ونقش پيشنهادي را پسنديدم و به اين گروه پيوستم.
کار با آقاي اميني ؟
خيلي خوب وعالي ايشان به کارشان خيلي خوب آگاه و مسلط بودند و کلا دوران خوب و خوشي رادرطول اين کار گذرانديم.
شخصيت عليرضا ؟
عليرضا شخصيتي دارد که تماشاگر در قسمت هاي بعدي بيشتر متوجه مي شودومي بيند.او تک بعدي نيست، هميشه پسر خوب و پسر مظلومي هم نيست و نبوده و اين براي من خيلي مهم بود که او انسان باشد و کارهاي انساني و طبيعي بکند. مثل هر انسان ديگري که ممکن است در موقع عصبانيت داد بزند و يا خيلي از برخوردهاي طبيعي ديگرورايج را انجام دهد.در قسمتهاي بعدي سريال گوشه هاي ديگري از شخصيت او را مي بينيد که براي مردم جالب است و شايد اگر الان بگويم که او اين کارها را کرده قابل باور نباشد و تماشاگرتا اين صحنه ها وحرکات را از عليرضا در طول سريال نبيند قبول نمي کند.
استقبال مردم ؟
متوجه شده ام که خيلي خوب بوده است. از برخورد مردم که گاه گاهي مرا در کوچه و خيابان مي بينند ولطف دارند اينطور به نظر مي رسد که راضي بوده اند. و گويا نوع فيلمنامه ،داستان و مجموع عوامل اين سريال براي مردم جالب بوده است.
کار براي پخش ؟
الان مشغول بازي در سريال"اگر عشق نبود"به کارگرداني فياض موسوي هستم که قرار است براي پاييز يا زمستان امسال از شبکه اول سيما پخش شود.

به گزارش خبر نگار روزنامه آفرينش اين جشنواره با مشاوره ورا هنمايي تعدادي از کار شناسان دنياي فرهنگ وهنر ونيز حوزه معلولين انجام شد ،اين جشنواره در بخشهاي نقاشي،داستان کوتاه و شعر ويژه معلولين جسمي حرکتي،نابينايان،ناشنوايان وجانبازان وبخش آزاد کاريکاتور با موضوع معلولين جسمي وزندگي درشهر،به انجام رسيد و داوري در بخش داستان کوتاه(هوشنگ مرادي کرماني،جواد جزيني،پيروز قاسمي)داوري کردند ،بخش نقاشي( با همراه تعدادي از اعضاي باتجربه شوراي کتاب کودک)،در بخش شعر(مصطفي حمان دوست،جعفر ابراهيمي،وافسانه شعبان نژاد،)و در بخش کاريکاتور نيز با مشارکت موسسه گل آقا،محمد رفيع ضيايي،امير حسين داودي،سلمان طاهري به سامان رسيد. به گزارش خبر نگار روزنامه آفرينش در روز اختتاميه اين جشنواره همه معلولين حاضر در سالن (حرکت )از نوعي خوشحالي برخوردار بودند که ما انسانهاي سالم شايد نتوانيم درک کنيم که چرا اين آدم هاي معلول اين همه خوشحال هستند ،اين آدم ها توانسته اند به نا تواني خود شان غلبه کنند وبه ما که هيچ گونه مشکل جسمي نداريم بفهمانند که خداوندبزرگ به ماآدمها فقط پا يا دست يا چشم نداده بلکه توانايي هايي داده که اگر بخواهيم به آنها فکر کنيم مي بينيم که خداوندچقدربه ما انسان ها نعمت داده وما قدر آن هارا نمي دانيم،بعد از سخنراني مجري از يک دختر6،7ساله دعوت شد که روي سن برود وداستان کوتاهش را بخواند وزماني که آن دختربا کمک ياران باور به روي سن رفت همه حاضرين تازه فهميدند که او از ناحيه دوچشم معلول است آن دختربچه وقتي ميکروفن را از دست مجري برنامه گرفت با يک مقدمه زيبا يي که آرزو هاي کودکانه اورا نشان مي داد به خواندن داستان خود پرداخت:( يک روز که از مدرسه به خانه مي رفتم کفتم خدايا مگر من از تو چه مي خواهم فقط دوتا چشم و...).
سهيل مقيمي مدير کل جشنواره فرهنگي هنري باور در روزاختتاميه جشنواره ازچگونگي به وجودآمدن انجمن باور و عملکرداين موسسه گفت: در سالها قبل محمد مقدم دچارمشکلات عضلات شد وگفت که من امروز که اين مشکل را دارم بايد حرکتي را شروع بکنم اول براي کساني که نمي دانند اين مشکلات چيست،بعد براي کساني که روي ويلچر هستند ونبايد مشکل داشته با شند وخلاصه با عنوان فرهنگسازي اين مشکلات را در جامعه حل کنيم،در جامعه ما اين چيز ها هنوز غريب است ،افراد توانا در جامعه نيستند و اگر بخواهند معلوليت را به مردم نشان بدهند فردي را روي ويلچر مي نشانند واين خودش يک توهين است،همين ها با عث شده است تا انجمن باور به وجود بيايد ودر مورد اين بحث سه شبکه ايجاد شود(1-توانمند سازي= تواند شويم براي برخورد با کساني که روي ويلچر مي نشينند ،-2 فرهنگ سازي = افراد عمومي جامعه نياز به فرهنگ سازي دارند3-حقوق شهروند= قانون16ماده حقوق معلولين که اجرا نمي شود وما روي اين قضيه فعاليت مي کنيم.
بعد از پايان صحبت هاي سهيل مقيمي ازفاطمه بهرام کودک نابينايي که به زيبايي سخن مي گفت دعوت شد تا داستان کوتاه"چشم هاي من"را براي حاضرين بخواند.
سپس ازمسعود لساني دبيرجشنواره خواسته شد تابراي حاضرين گزارشي از اين جشنواره را قرائت کند.وي در اين باره گفت:يکي از خصوصيات اين جشنواره مشارکت بالاي دوستان بودومي توان گفت تقريبا کسي نيست که با اين گروه آشنا شده باشد وهيچ نقش و مسوليتي را بر عهده نگرفته باشد.براي آغار جشنواره اززمستان سال گذشته در4حوزه فراخوان شروع شد:بخش کاريکاتور،نقاشي،شعرو داستان کوتاه که تقريبا براي اين کار همکار سازماني نداشتيم و براي حوزه داوري از کارشناسان کمک گرفتيم.لازم به ذکراست که موسسه گل آقا در بخش کاريکاتور و روزنامه اطلاعات در بخش اطلاع رساني کمک هاي بسياري کردند. 500اثررسيده که بيشترين آثار در بخش کاريکاتور و کمترين آثار نقاشي بود.با صحبت هايي که شده قرار است اين آثارهر کدام به شکل جداگانه درقالب مجموعه آثار به چاپ برسند.
در حين برنامه ازسايرباوري هاي شاعرچون:عليرضا پور حسين،سعيد ايرواني ونرگس رفعتي براي خواندن سروده هايشان به روي صحنه دعوت شد.سپس آرزو قنبري براي قرائت بيانيه جشنواره به روي صحنه آمد.
در آخر هم اهداي جوايز به برندگان انجام شد

اردبيل - خبرنگار آفرينش
با حضور مديران عامل سازمان هاي پارک ها و فضاي سبز 9 استان ، قزوين ، همدان ، کرمان ، زنجان ، آذربايجان شرقي و غربي ، گيلان و مازندران ، اولين همايش يک روز فضاي سبز در سالن اجتماعات شهرداري اردبيل برگزار شد .
در ابتداي اين همايش شهردار اردبيل در سخناني با اشاره به اهميت و ضرورت ...
ادامه...

رئيس دانشگاه صنعتي شريف گفت: از انتقال دانشگاه ها به حومه شهر خاطره خوبي نداريم زيرا هر دانشگاهي که به حومه شهر منتقل شد با مشکلاتي مواجه شد.
دکتر سعيد سهراب پور، رئيس دانشگاه صنعتي شريف در گفتگو با مهر با اشاره با تاريخچه تاسيس دانشگاه صنعتي شريف قبل از پيروزي انقلاب اسلامي افزود: طرح توسعه دانشگاه صنعتي شريف در زمان دکتر مجتهدي رياست وقت دانشگاه صنعتي شريف در اصفهان مورد بحث بوده و فضاي فعلي دانشگاه صنعتي اصفهان جهت توسعه دانشگاه صنعتي شريف ايجاد شده بود.
وي ادامه داد: با شروع فعاليت هاي سياسي دانشگاه صنعتي شريف در آن زمان، مسئولين دانشگاه با انتقال به اصفهان مخالفت کردند و پس از آن رژيم سابق، دانشگاه صنعتي شريف را از پذيرش دانشجو به صورت سراسري منع کرد که اين امر منجر به پذيرش دانشجو به صورت مستقيم توسط دانشگاه انجام شد.
رئيس دانشگاه صنعتي شريف اظهار داشت: پس از مخالفت هاي پي در پي با فعاليت هاي دانشگاه، مقرر شد دانشگاه صنعتي شريف در مکان فعلي خود در تهران باقي بماند و در اصفهان دانشگاهي تحت عنوان صنعتي اصفهان داير شود.
وي اضافه کرد: بدين ترتيب دانشگاه صنعتي شريف با 14 هکتار و دانشگاه صنعتي اصفهان با 2300 هکتار به فعاليت مشغول شدند و طرح توسعه دانشگاه صنعتي شريف به عنوان بهترين دانشگاه صنعتي ايران از سال 1374 مورد بحث بوده است.
سهراب پور گفت: در سال 1376 موفق به اخذ 12 ميليارد تومان بودجه از دولت خاتمي شديم و به عنوان طرح ساماندهي دانشگاه مقداري از اراضي شمال دانشگاه خريداري و نزديک به 5 هکتار به زمين هاي دانشگاه افزوده شد.
وي ادامه داد: در زمان دکتر عارف در هيات دولت تصويب شد که برخي دانشگاه ها مانند دانشگاه صنعتي شريف، دانشگاه صنعتي اميرکبير، دانشگاه علامه طباطبايي و دانشگاه علم و صنعت از اعتبارات "فايننس" جهت طرح توسعه استفاده کنند.
رئيس دانشگاه صنعتي شريف افزود: اين اعتبار معادل 90 ميليون دلار در زمان دولت قبلي تصويب شده و اکنون دانشگاه در انتظار اجرايي شدن آن است. در صورتي که بتوان با اين مبلغ 20 هکتار به وسعت دانشگاه افزود، توسعه رشته هاي تحصيلات تکميلي و ساخت دانشکده هاي جديد در اين دانشگاه ميسر مي شود.
وي به زميني در دهکده المپيک که به دانشگاه صنعتي شريف تعلق دارد اشاره کرد و گفت: البته امکان دارد طرح توسعه دانشگاه صنعتي شريف به مکاني واقع در دهکده المپيک منتقل شود و ساخت و ساز در آنجا آغاز شود.
وي در خصوص انتقال طرح توسعه دانشگاه هاي درون شهر تهران به حومه شهر اظهار داشت: از انتقال دانشگاه ها به حومه شهر خاطره خوبي نداريم هر دانشگاهي که به حومه شهر منتقل شد با مشکلاتي مواجه شد.
سهراب پور طرح توسعه در حومه شهر را مستلزم ايجاد امکانات کافي براي دانشگاهيان دانست و افزود: در ديگر نقاط دنيا نيز انتقال دانشگاه ها به حومه شهر با فراهم کردن تمامي امکانات براي دانشجويان و اساتيد صورت مي گيرد.
وي با اشاره به دانشگاه هايي که در سال هاي اخير به حومه شهر انتقال يافته اند گفت: دانشگاه تفرش به خارج از شهر تهران منتقل شد و هنوز از امکانات دانشگاه اميرکبير و اساتيد آن استفاده مي کند. اگر چه خوابگاه هاي دانشجويي در آنجا موجود است اما دانشجويان با امکانات کمي در آنجا زندگي مي کنند.
رئيس دانشگاه صنعتي شريف ادامه داد: سابقه انتقال دانشگاه ها به خارج از شهر ناموفق بوده است و استاد و کارمند حاضر نمي شود در دماوند، تفرش يا .. زندگي کند.

فارغ التحصيلان دانشگاه جامع علمي کاربردي لرستان تسهيلات اشتغالزايي دريافت مي کنند.
به گزارش آفرينش، رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي استان لرستان با اعلام اين مطلب افزود: اين دانشگاه بمنظور توسعه کارآفريني و اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهي از محل اعتبارات صندوق حمايت از فرصتهاي شغلي به فارغ التحصيلان تسهيلات کم بهره با سود 4 درصد پرداخت مي کند. «بهرهي» ميزان تسهيلات پرداختي براي مشاغل را حدود 20 ميليون ريال، طرحهاي خود اشتغالي و روستايي را 100 ميليون ريال و طرحهاي کارفرمايي را تا 600 ميليون ريال اعلام کرد. وي افزود: اين تسهيلات به دانش آموختگان بيکار اين دانشگاه تعلق مي گيرد.

داوطلب آزمون کارداني به کارشناسي در مقابل دانشکده مهندسي دانشگاه فردوسي مشهد در اعتراض به زمان برگزاري آزمون تجمع کردند.
ابوالفضل رستم زاده يکي از داوطلبن شرکت در آزمون کارداني به کارشناسي روزجمعه در گفتگو با ايرنا گفت: تعدادي از داوطلبان به علت اينکه سالهاي قبل آزمون ساعت هشت صبح برگزار مي شد با آمادگي براي اين ساعت به محل آزمون مراجعه کرده بودند، ولي متاسفانه آزمون امسال نيم ساعت زودتر برگزار شده بود.
وي افزود: همچنين به علت اينکه برخي از داوطلبان با محل برگزاري آزمون آشنايي نداشته و محل برگزاري آزمون با يکي ديگر از مکان هاي دانشگاه تشابه داشته موجب تاخير برخي ديگر از داوطلبين شده است.
رستم زاده خاطرنشان کرد: برخي داوطلبان هنگام قرائت قرآن و قبل از توزيع پرسشنامه ها در محل برگزاري آزمون حضور پيدا کرده بودند اما متاسفانه مسئولان آزمون مانع شرکت آنان شدند.
مازيار اژدري يکي ديگر از دانشجويان هم گفت : محروميت ما از شرکت در آزمون موجب مي شود تعدادي از داوطلبين به خدمت سربازي اعزام و دو سال از ادامه تحصيل محروم شوند.
وي افزود: همچنين داوطلبين زمان و هزينه هاي گزافي را براي آماده سازي و شرکت در آزمون پرداخت کرده اند که متاسفانه بدون نتيجه ماند.
او خاطرنشان کرد: درزمينه ساعت برگزاري آزمون فقط دردفترچه ثبت نام اطلاع رساني شده و در راهنماي برگزاري آزمون و کارت ورود هيچگونه اشاره اي به زمان برگزاري آزمون نشده بود.
يک منبع مطلع در حراست دانشگاه فردوسي مشهد گفت: طبق دستورالعمل سازمان سنجش داوطلب بايد نيم ساعت قبل ازبرگزاري آزمون درمحل حضور داشته باشد.
وي افزود: طبق همين دستورالعمل در حوزه برگزاري آزمون بايد بسته و هيچ کس حق ورود نخواهد داشت و حوزه برگزاري آزمون طبق قانون عمل کرده است.
داوطلبين تجمع کننده را داوطلبين کارداني به کارشناسي رشته هاي معماري، مکانيک، بهداشت محيط و پرستاري تشکيل مي دادند.


قفل احداث آزاد راه تهران شمال باز شد

وزير راه و ترابري از آغاز به کار فعاليت چيني ها براي احداث فاز اول آزاد راه تهران شمال خبر داد.
محمد رحمتي در گفت وگو با مهر گفت: مجوز فعاليت 140 مهندس چيني براي آغاز فعاليت احداث آزاد راه تهران شمال صادر شد.
وي با بيان اينکه هم اکنون توپ احداث فاز اول آزادراه تهران شمال در زمين چيني ها است اظهارداشت: احتمالا 15 درصد پيش پرداخت فاينانس 220 ميليون دلاري مربوط به اين طرح به چيني ها طي روزهاي آينده پرداخت مي شود.رحمتي تاکيد کرد: تمام تلاش ما اين است تا قبل از پايان کار دولت نهم که سال 1388 است، کار احداث آزاد راه تهران شمال تمام شده باشد.وزير راه و ترابري همچنين تصريح کرد: براساس ابلاغيه معاون اول رييس جمهوري، سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور پنجاه درصد تسهيلات خارجي (سهم الشرکه بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي) مورد نياز براي اجراي پروژه آزاد راه تهران چالوس را تضمين و به بانک تجارت اعلام کند تا چنانچه طرف مشارکت از پرداخت سهم خود در اقساط قرارداد ناتوان بود، اين سازمان اعتبار لازم را تامين و وزارت راه و ترابري نسبت به پرداخت اقساط لاوصول و يا معوق اعلامي بانک عامل (بانک تجارت) اقدام و در حساب هاي في ما بين با بنياد ياد شده منظور کند.وي افزود: چيني ها براي احداث 7 قطعه از آزادراه تهران شمال (منطقه اول از تهران تا دوآب شهرستانک) که حدود 32 کيلومتر است، قرارداد فاينانس به امضا رسانده اند و پنج قطعه طرف شمال اين آزادراه نيز (منطقه چهارم از سرراهي دشت نظير تا چالوس) که 20 کيلومتر مي باشد توسط شرکت هاي داخلي در حال احداث است.

در پي ادامه حملات رژيم صهيونيستي به لبنان
قيمت نفت از مرز 78 دلار در هر بشکه گذشت
خبرگزاري بي بي سي گزارش داد، در پي ادامه حملات رژيم صهيونيستي به لبنان، قيمت جهاني نفت يک رکورد بي سابقه را بر جاي گذاشت و قيمت هر بشکه نفت به بيش از 78 دلار رسيد.
ارزش سهام در بازارهاي بورس آمريکا و ژاپن نيز به علت افزايش بي سابقه قيمت نفت، کاهش داشت. قيمت هر بشکه نفت سبک آمريکا در بازار نيويورک براي تحويل در ماه آگوست با 1/40 دلار افزايش به بيش از 78/10 دلار رسيد. کارشناسان اقتصادي بر اين باورند که در صورت ادامه تنش هاي سياسي و نظامي در خاورميانه، قيمت جهاني نفت بيش از پيش افزايش خواهد يافت. اليسا باير کارشناس ارشد انرژي موسسه دي بيوفورت در اين باره گفت: با ادامه وضع موجود در خاورميانه قيمت نفت به بيش از 80 دلار در هر بشکه خواهد رسيد.

افزايش 40 دلاري بهاي طلا طي چهار روز گذشته;
بهاي طلا به بالاترين سطح 2 ماه اخير رسيد
به دنبال افزايش شديد بهاي نفت، بهاي طلا نيز با 20 دلار افزايش نسبت به روز چهارشنبه به هر اونس 665/8 دلار رسيد.
تنش هاي ژئوپولتيکي خصوصا بحران فلسطين، بحران هسته اي ايران و گسترش ناآرامي ها موجب افزايش بهاي نفت و متعاقبا بهاي طلا در بازارهاي جهاني شده است.
بهاي طلا از سه شنبه گذشته تاکنون بيش از 40 دلار افزايش يافته است که تنش هاي ژئوپولتيکي مهمترين علت اين رشد بي سابقه محسوب مي شود.طلا که غالبا نقش ضد تورمي در بازارهاي سرمايه گذاري جهان را دارد در اواسط ماه مه به رکورد 26 ساله 730 دلار در هر اونس رسيد و سپس به زير 600 دلار سقوط کرد، اما به عقيده کارشناسان روند صعودي بهاي آن مجددا آغاز شده است.طلا روند صعودي خود را طي هفته جاري پس از وقوع حملات تروريستي در هندوستان آغاز کرد، البته آزمايش موشکي کره شمالي نيز بر بازار طلا در شرق آسيا اثر گذارد.
وزير ارتباطات بدنبال کاهش مجدد
قيمت سيم کارت است
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: سياست کلي و اصلي وزارت ارتباطات براي کاهش مجدد قيمت سيم کارت است.
محمد سليماني در گفت وگو با فارس در پاسخ به اين پرسش که آيا بهاي سيم کارت باز هم کاهش خواهد يافت؟ افزود: سياست کلي و اصلي وزارت ارتباطات در جهت کاهش قيمت سيم کارت است. اين موضوع جزو سياست هاي اصلي وزارت ارتباطات به شمار مي رود و تلاش و سياستگذاري ما نيز در جهت کاهش قيمت خدمات مخابراتي و تنوع بخشيدن به سرويس ها است.
نماينده شهرکرد عنوان کرد:
حمايت مجلس از خودروسازان
براي ورود به بازارهاي جهاني
مجلس شوراي اسلامي بايد بسترها و شرايط رقابت پذيري صنعت خودرو کشوررا در بازارهاي جهاني فراهم کند.
مرتضي تمدن نماينده مردم شهرکرد در مجلس شوراي اسلامي در بازديد از ايران خودرو با بيان اين مطلب، مهمترين حمايت مجلس شوراي اسلامي از صنعت خودرو کشور را، ثبات قوانين و مقررات، رفع موانع صادرات، افزايش جوايز صادراتي و فعال شدن رايزن هاي اقتصادي در سفارتخانه هاي ايران در خارج از کشور عنوان کرد.وي با اشاره به اينکه طي چند سال اخير صنعت خودرو کشور از نظر کمي و کيفي رشد کرده اند، اظهارداشت: اين در حالي است که براي حضور موفق و مستمر در بازارهاي منطقه اي و بين المللي بايد کيفيت محصولات توليدي به حد استاندارد هاي جهاني ارتقا يايد.تمدن، از نيروي انساني به عنوان مغز متفکر توسعه ياد کرد و افزود: افزايش بهره وري در گرو توجه به آموزش و بازآموزي نيروهاي فعال در صنعت است.نماينده شهرکرد در زمينه دستاوردهاي ايران خودرو خاطر نشان ساخت: ايران خودرو در زمينه بومي سازي تکنولوژي و مديريت قدم هاي مثبتي برداشته است.

طي سال 84 صورت گرفت;
پرداخت خسارت 492 ميليارد ريالي بيمه آسيا
در دو استان شمالي کشور
سرپرستي هاي مناطق 6 و 2 بيمه آسيا در سال 84،492ميليارد ريال در رشته هاي مختلف بيمه اي خسارت پرداخت کردند.
به گزارش روابط عمومي بيمه آسيا، معاون برنامه ريزي، شعب و نمايندگي هاي بيمه آسيا در ادامه مطلب فوق گفت: سرپرستي منطقه گيلان (منطقه 6) در سال 1384 طي 22 هزار و 681 فقره پرونده خسارت در مجموع بيش از 173 ميليارد ريال خسارت پرداخت کرد که نسبت به سال 83، 24/99 درصد رشد را نشان مي دهد.
علي ساعتي با يادآوري ضريب خسارت 136/41 درصدي در استان گيلان، اظهار داشت: اين سرپرستي در سال 1384 بيش از 202 هزار و 764 فقره بيمه نامه صادر کرده است که از نظر حق بيمه دريافتي 21/88 درصد رشد را نشان مي دهد.
وي با تصريح اين که بالاترين خسارت سرپرستي منطقه شش در سال 1384 مربوط به يک مورد آتش سوزي به مبلغ حدود 10 ميليارد ريال بوده است بيان داشت: خسارت ناشي از برف بهمن ماه سال 1383 مربوط به واحدهاي صنعتي که فاقد پوشش ضايعات ناشي از برف بودند، به مبلغ 282 ميليارد ريال با همکاري، کارشناسي و برآورد خسارت شرکت هاي بيمه در سال 1384 به زيان ديدگان واحدهاي صنعتي پرداخت شد.
با حضور 165 شرکت ايراني و خارجي
نمايشگاه بين المللي بازرگاني در اروميه گشايش يافت
اروميه - خبرنگار آفرينش
نمايشگاه بين المللي بازرگاني در فضايي به وسعت 5 هزار متر مربع در محل نمايشگاه هاي بين المللي اروميه گشايش يافت.
در اين نمايشگاه 90 شرکت خارجي از کشورهاي ترکيه و جمهوري آذربايجان و نمايندگي شرکت هايي از انگلستان، کانادا، کره جنوبي، ايتاليا و آلمان به همراه 75 شرکت ايراني محصولات خود را در معرض فروش گذاشتند.
در اين نمايشگاه که در فضايي به وسعت 5 هزار متر مربع برپا شده است لوازم خانگي، ادوات کشاورزي ، وسايل ساختمان، صنايع غذايي، ماشين آلات صنعتي، دکوراسيون و مبلمان اداري و خانگي، رايانه، ادوات صنعت نساجي، پوشاک، لوازم آزمايشگاهي، لوازم خودروهاي سبک و سنگين،و مصنوعات پلاستيکي و پتروشيمي عرضه شده است.
توسعه واحدهاي صنعتي آذربايجان غربي
اروميه - خبرنگار آفرينش
با تصويب آيين نامه اجرايي توسعه و ايجاد بنگاه هاي کوچک اقتصادي و زود بازده و استقبال کار آفرينان براي ايجاد واحدهاي صنعتي اروميه، سلماس و مهاباد 500 هکتار توسعه مي يابد.
مدير عامل شرکت شهرک هاي صنعتي آذربايجان غربي با بيان اين مطلب گفت: شهرک صنعتي فاز 1 و 2 اروميه هرکدام يک صد هکتار، شهرک صنعتي سلماس 15 هکتار و شهرک صنعتي مهاباد 25 هکتار گسترش مي يابد.
طفره وزير کار از اعلام دقيق نرخ بيکاري
وزير کار در پاسخ به اينکه نرخ بيکاري کشور چقدر است؟ گفت: مرکز آمار نرخ بيکاري را 12/3 درصد اعلام کرده است.
وي در پاسخ به اين سوال که آيا اين نرخ را قبول داريد؟ گفت: تعريف بيکاري و اشتغال در اختيار وزارت کار نيست و سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور بايد آن را تعريف کند. با تعريف مرکز آمار از بيکاري اين نرخ درست است.

قلعه باني:
قيمت محصولات سايپا افزايش نمي يابد

مدير عامل گروه سايپا گفت: در راستاي سياست هاي دولت، قيمت محصولات سايپا در سال 85 افزايش نخواهد يافت.
احمد قلعه باني در گفت وگو با مهر با اشاره به سياست هاي دولت براي جلوگيري از افزايش قيمت کالاهاي اساسي و پرمصرف و کاهش فشار به اقشار آسيب پذير جامعه گفت: سايپا نيز در سال جاري به رغم افزايش قيمت مواد اوليه، حقوق کارکنان، انرژي و ديگر عوامل توليد، تمام محصولات خود را با قيمت سال 84 به بازارعرضه مي کند.
وي افزود: تمام شرکت هاي گروه سايپا که مشتمل بر 86 شرکت هستند نيزهمگام با سياست هاي رييس جمهوري با تثبيت قيمت محصولات خود گام مهمي در راستاي کاهش تورم بر خواهند داشت.مديرعامل گروه سايپا تصريح کرد: اين گروه صنعتي با توجه به اينکه حدود 51 درصد سهم بازار ايران را در اختيار دارد از طريق تثبيت قيمت تمام محصولات خود مي تواند روند افزايش کاذب قيمت ها را در کشور کنترل کند.وي خاطرنشان کرد: سايپا در راستاي جبران افزايش قيمت مواد اوليه، قطعات، انرژي و ساير عوامل توليد بر روي قيمت محصولات نهايي خود، ميزان بهره وري نيروي کار را افزايش داده و از ميزان ضايعات به ميزان زياد کاسته است.


اين نسخه 4704 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک