جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4152

 اخبار اقتصادي 

 18 سد در كشور سرريز كردند

مديرعامل شرکت مديريت منابع آب ايران از سرريز 18 سد در كشور خبر داد. محمد حاج رسولي‌ها در گفت‌وگو با ايسنا افزود: بررسي آخرين وضعيت سدهاي کشور نشان مي‌دهد که در زمان كنوني 18 سد سفيدرود، طالقان، گلستان 1 و 2، سقزچي، كينه ورس، بانه، وشمگير، آيدوغموش، فريمان، شهيد قنبري، بوكان، ماكو، چري، خميران، سبلان، شاه قاسم و اكباتان در حال سرريز است. به گفته وي اين درحالي است كه هم اکنون 34 سد کشور ازجمله سدهاي لار، كرخه، پيشين، سيمره، زاينده رود، ساوه، 15 خرداد و ملاصدرا كمتر از 30 درصد حجم خود ذخيره آب دارند. حاج رسولي‌ها افزود: همچنين 18 سد کشور با کاهش 20 درصدي حجم آب خود در مقايسه با سال گذشته مواجه هستند که سدهاي ارس، زاينده رود، كرخه، دز، شهيد عباسپور، استقلال، پيشين، جگين و ايلام از آن جمله محسوب مي شوند. به گفته اين مقام مسئول در پايان هفته گذشته 29 سد ازجمله سدهاي شهيد رجايي، ميجران، سليمانشاه، مهاباد، كارون 3 و 4، كرج، لتيان و دوستي افزون بر 90 درصد حجم مخزن موجودي آب داشتند. وي همچنين ادامه داد: در زمان كنوني 25 سد كشور از جمله دز، كرخه، ميناب، پيشين، ايلام، جگين و تنگوئيه با بيش از 20 درصد كاهش حجم آب ورودي به مخازن خود در مقايسه با سال گذشته مواجه هستند.

رتبه بندي ايرلاين‌ها در نيمه دوم امسال

رئيس سازمان هواپيمايي کشوري از عملياتي شدن رتبه بندي شرکتهاي هواپيمايي در نيمه دوم امسال خبرداد. به گزارش مهر، کاپيتان حميدرضا پهلواني در جلسه رتبه بندي شرکت هاي هواپيمايي که با حضور مديران عامل اين شرکت ها برگزار شد از عملياتي شدن رتبه‌بندي ايرلاين‌ها در نيمه دوم امسال خبرداد و گفت: يکي از بسترهاي ايجاد رقابت اقتصادي، آزادسازي نرخ بليت هواپيماست و رتبه بندي شرکت‌هاي هواپيمايي نيز بر اساس استاندارد‌هاي مد‌نظر و در قالب تعداد ستاره پيش زمينه اين رقابت اقتصادي به شمار مي رود.وي ديدگاه سازمان هواپيمايي کشوري را ديدگاه بازسازي و تکاملي دانست و گفت: از آنجا که در سازمان هواپيمايي کشوري توجه به ايمني بر هر امر ديگري ارجحيت دارد رتبه بندي شرکتهاي هواپيمايي با تدوين معيارها و تعيين پارامتر‌هايي به منظور فراهم آوردن بازار رقابت سازنده و مثبت، افزايش بهره‌وري، ايمني و کيفيت ارائه خدمات در دستور کار اين سازمان قرار گرفت.

بيانيه 200 نماينده مجلس در اعتراض به قيمت ناعادلانه شير و گندم

200 نماينده مجلس شوراي اسلامي با صدور بيانيه اي خطاب به دولت با انتقاد از افزايش هزينه هاي توليد شير براي دامداران و قيمت نامناسب خريد تضميني گندم خواستار کمک به کاهش هزينه توليد از سوي دولت شدند.به گزارش خبرنگار پارلماني مهر 200 نماينده مجلس شوراي اسلامي با صدور بيانيه نسبت به افزايش قيمت توليد شير و وجود مشکلات براي دامداران انتقاد کردند و خواستار کمک دولت در اين زمينه شدند.

افزايش 10 درصدي قيمت خريد گندم

مديرعامل شركت بازرگاني دولتي ايران از افزايش 10 درصدي قيمت خريد گندم در سال جاري خبر داد. عباس قبادي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌كه گندم پارسال هم اكنون با قيمت 360 تومان به كارخانه‌ها فروخته مي‌شود، گفت: گندم امسال با قيمت هر كيلوگرم 395 تومان در حال خريد است. وي در پاسخ به اين كه آيا اين افزايش قيمت خريد گندم روي قيمت آرد و نان تاثيرگذار خواهد بود؟ گفت: تا زماني كه گندم سال گذشته را مي‌فروشيم، قيمت‌ها تغييري نخواهد كرد.

حفظ برتري سامسونگ در بازار مانيتورها

يک گزارش مالي منتشر شده در هفته گذشته نشان از تداوم برتري شرکت سامسونگ در بازار جهاني مانيتورهاي تصويري براي 22 فصل متوالي يعني بيش از 5 سال مداوم است که ضمن معرفي اين شرکت بعنوان برند شماره يک بازار LCD از حرکت رو به جلوي سامسونگ در پشت سر گذاشتن رقبا در بازار LED حکايت دارد.

سهم شرکت سامسونگ در بازار LCD از سال 2010 تا 2011 به 15.1 درصد افزايش يافته است که اين ميزان در رده LED به رقم فوق‌العاده 19.6 درصد رسيده و بدين‌ترتيب فاصله زيادي مابين سامسونگ و رده دوم اين جدول ايجاد شده است. در بازار مانيتورهاي LCD با سايز بزرگ (بالاتر از 24 اينچ)، فاصله سامسونگ با ديگر رقباي خود بطرز چشمگيري افزايش يافته و از 18.3 درصد در سال 2010 به 34.7 درصد در سال 2011 تغيير کرده و جايگاه سامسونگ در اين رده را نيز بعنوان برند شماره يک کاملا تثبيت نموده است.سهم فروش سامسونگ در آمريکاي جنوبي و مرکزي از اين نيز فراتر رفته و با افزايشي 60.8 درصدي از 17.8 درصد در سال 2010 به 78.1 درصد در سال 2011 رسيده است. موفقيت گسترده سامسونگ در اين رده به ميزان زيادي به بازاريابي حرفه‌اي مبتني بر برند و افزايش آگاهي کاربران نسبت به توليدات اين شرکت وابسته است.به لطف ابتکارات پي‌در‌پي و استراتژي پيشرفته مارکتينگ، هيچ نشاني از عقب‌نشيني سامسونگ در تسخير همه‌جانبه بازار جهاني مانيتورهاي تصويري به چشم نمي‌خورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي