جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4159

 فرمانده معظم كل قوا در سالروز حماسه فتح خرمشهر:
 جبهه استکبار و زورگويي برخلاف هياهوي ظاهري رو به اضمحلال است 

همزمان با اولين روز از ماه رجب و سالروز ميلاد حضرت امام محمد باقر(ع) و همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، امروز مراسم دانش آموختگي دانشجويان افسري و تربيت پاسداري دانشگاه امام حسين(ع) با حضور حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي برگزار شد. فرمانده كل قوا در ابتداي ورود به دانشگاه امام حسين(ع)، با حضور در مزار شهداي گمنام و قرائت فاتحه ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس را گرامي داشتند.

رهبر انقلاب اسلامي سپس از يگانهاي حاضر در ميدان سان ديدند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در سخناني در اين مراسم، عزت و اقتدار روزافزون ملت ايران را نتيجه پايداري و ايستادگي در مسير بيعت الهي دانستند و تأكيد كردند: ملت پيشگام ايران در دهه پيشرفت و عدالت حركت پرشتاب خود را به سوي پيشرفت هاي بيشتر و تحقق عدالت ادامه مي دهد و جبهه ظلم و استكبار و زورگويي برخلاف هياهوي ظاهري، رو به ضعف و اضمحلال است. ايشان با تأكيد بر اينكه ملت ايران به آينده اميدوار است و افق آينده به او لبخند مي زند، افزودند: جوانان سرافراز كه كشور متعلق به آنان است بايد مسير پيشگامي ملت ايران را روزافزون ادامه دهد تا تعالي امت اسلامي تحقق يابد.

رهبر انقلاب اسلامي مسير حركت به سمت قله هاي سعادت را به بركت مجاهدت نسل گذشته هموار خواندند و خاطرنشان كردند: البته هموار بودن مسير به معناي نبود سختي و زحمت نيست بلكه ادامه مسير همچنان نيازمند پايداري و استقامت است.فرمانده كل قوا همچنين با تجليل از پايداري نيروهاي مسلح اعم از سپاه، ارتش و بسيج در بيعت الهي تأكيد كردند: نيروهاي مسلح در دوران دفاع مقدس تجربه هاي ماندگاري از خود بر جاي گذاشتند كه بايد همواره از آنها استفاده شود و چراغ راه آينده باشد.

در اين مراسم سردار سرلشگر جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با ارائه گزارشي از آمادگي هاي نيروهاي چهارگانه سپاه و سازمان بسيج و ارتقاء سطح توانمنديهاي آنها در چارچوب دكترين دفاعي نظام اسلامي، به برنامه هاي آموزشي سپاه در قالب نظام جامع تربيت و آموزش اشاره كرد.

دريادار پاسدار مرتضي صفاري فرمانده دانشگاه افسري و تربيت پاسداري دانشگاه امام حسين(ع) نيز گزارشي از برنامه هاي علمي، آموزشي و رزمي اين دانشگاه ارائه كرد.در اين مراسم همچنين جمعي از فرماندهان، اساتيد، دانشجويان، ايثارگران و خانواده هاي شهداي سپاه هداياي خود را از دست رهبر معظم انقلاب اسلامي دريافت كردند و نمايندگان دانش آموختگان و دانشجويان دانشگاه امام حسين (ع) مفتخر به دريافت درجه و سردوشي شدند.در پايان اين مراسم يگانهاي حاضر در ميدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي