جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4159

 خبر 

به مناسبت ماه رجب:

ماه ريزش رحمت خداوند بر مردم

سه ماه رجب، شعبان و رمضان شرافت زيادي دارند و در فضيلت آنها روايات بسياري وارد شده است. ماه رجب، هفتمين ماه قمري است.ماه مبارک رجب، ماه نزول رحمت الهى و ماه مولود کعبه است. پيامبر اکرم (ص) فرمودند :«ماه رجب براي امت من "ماه استغفار" است. ماه رجب ماه بزرگ خدا است و ماهى در حرمت و فضيلت به آن نمى‌رسد و جنگيدن با کافران در اين ماه حرام است. رجب، ماه خدا و شعبان، ماه من و رمضان، ماه امت من است. کسي که يک روز از ماه رجب را روزه گيرد، مستوجب خشنودي خداوند گردد، غضب الهي از او دور گشته و دري از درهاي جهنم به روي او بسته مي‌شود.»


قليان‌هاي رنگارنگ ترفند جديد کمپاني‌هاي چند مليتي

هفته جهاني مبارزه با دخانيات از امروزآغاز مي‌شود

هفته جهاني مبارزه با دخانيات با شعار«دخالتهاي صنايع دخاني چندي مليتي را متوقف کنيم» از امروز آغاز مي شود. 15 فعال مبارزه با دخانيات در کشور در اين هفته جايزه ملي ميرزاي شيرازي مي‌گيرند و وزارت بهداشت نگراني از ترفند جديد کمپاني‌هاي چند مليتي براي ترويج فرهنگ قليان را اعلام مي‌کند.خديجه محصلي، کارشناس مسئول دخانيات وزارت بهداشت در گفت و گو با فارس، با بيان اين مطالب افزود: هفته جهاني مبارزه با دخانيات ازامروز4 فروردين تا چهارشنبه 10 فروردين که همايش روز جهاني دخانيات در تهران برگزار مي‌شود، ادامه دارد و شعار اصلي اين هفته را سازمان بهداشت جهاني اعلام کرده است. وي ادامه داد: هر يک از روزهاي اين هفته براي توجه به يکي از ابعاد مسئله دخانيات به يک عنوان نامگذاري شده است به طوري که پنجشنبه اولين روز هفته دخانيات به نام« صنايع دخاني مانعي براي تحقق اهداف سلامتي» نامگذاري شده است چون يکي از اهداف مد نظر پيشگيري و کنترل مصرف دخانيات است و با توجه به ميزان بالاي مرگ و مير و بيماريهاي خطرناکي مانند بيماريهاي قلبي- عروقي، سرطان و تنفسي بايد در اين زمينه به مردم هشدارهاي لازم را بدهيم به خصوص اينکه توليد کنندگان مواد دخاني تلاش مي‌کنند اين فعاليتها را خنثي کنند.


رئيس سازمان ثبت احوال کشور:

استخدام 1500 نفر در ثبت احوال

رئيس سازمان ثبت احوال کشور گفت: بر اساس اخذ مجوز از معاونت توسعه منابع انساني رئيس جمهور يک هزار و 500 نفر امسال در استان‌هاي مختلف کشور جذب ثبت احوال مي‌شوند.محمد ناظمي‌اردکاني در حاشيه گردهمايي روساي ثبت احوال شمال غرب کشور در گفت‌وگو با فارس در اردبيل اظهار داشت: در حال حاضر 30 درصد پست‌هاي اداري ثبت احوال کشور خالي است که اميدواريم با استخدام‌هاي جديد بتوانيم اين خلأ را پر کنيم.وي با بيان اينکه استخدام در ثبت احوال توسط استانداري‌ها و به شکل غير متمرکز انجام مي‌شود، افزود: اين استخدام‌ها از طريق نشر آگهي و اعلام عمومي از طريق رسانه‌ها انجام شده و مراحل گزينش آن نيز به کمک استانداري و ثبت احوال انجام مي‌شود.

سرپرست دفتر فناوري استانداري تهران خبرداد:

تخفيف براي پرداخت قبوض الکترونيکي

سرپرست دفتر فناوري و اطلاعات استانداري تهران گفت: در آينده از صرفه‌جويي که براي چاپ قبض به دست مي‌آيد به صورت تخفيف از حساب شهروندان کسر مي‌شود. حميد امرايي در گفت‌وگو با فارس درباره جمع‌آوري قبوض کاغذي و پرداخت آن به صورت الکترونيکي اظهار داشت: طرح الکترونيکي شدن قبوض به صورت پايلوت سال گذشته در استان قم انجام شد.وي ادامه داد: در استان تهران با توجه به مشکل ترافيک و معضلاتي که وجود دارد به سمتي رفتيم که بحث پرداخت قبض به صورت الکترونيکي را اجرايي کنيم لذا در اين جهت در آخرين جلسه شوراي استان تهران اين طرح مصوب شد.

امرايي يادآور شد: به اين سمت پيش مي‌رويم که در فازهاي بعدي صدور قبض کاغذي نداشته باشيم و با اين طرح شاهد صرفه‌جويي در هزينه‌هاي مردم هستيم. سرپرست دفتر فناوري و اطلاعات استانداري تهران خاطرنشان کرد: درآينده از صرفه‌جويي که براي چاپ قبض به دست مي‌آيد به صورت تخفيف از حساب شهروندان کسر مي‌شود.


مديرعامل کانون بازنشستگان تامين اجتماعي:

افزايش حقوق بازنشستگان متناسب با نرخ تورم شود

مديرعامل کانون بازنشستگان تامين اجتماعي گفت: مطابق ماده 96 تأمين اجتماعي نرخ افزايش حقوق‌ها بايد بر اساس نرخ تورمي که توسط بانک مرکزي اعلام مي‌کند باشد. علي اکبر خبازها در گفت و گو با فارس، با توجه به افزايش 15 درصدي حقوق کارمندان دولت در سال جاري، افزود: افزايش حقوق بازنشستگان نيز منتظر ابلاغ و تأييديه دولت در زمينه افزايش 15 درصدي حقوق کارمندان است. وي ادامه داد: مطابق ماده 96 تأمين اجتماعي نرخ افزايش حقوق‌ها بايد بر اساس نرخ تورمي که توسط بانک مرکزي اعلام مي شود باشد.مديرعامل کانون بازنشستگان تامين اجتماعي ادامه داد: معمولا افزايش نرخ تورم بايد بر افزايش حقوق ها به خصوص دستمزد کارگران تاثير داشته باشد.وي افزود: دو سال است که دولت اين اختيار را از مجلس گرفته و نظر خودش را در زمينه افزايش حقوق اعمال مي‌کند درحاليکه به تأمين اجتماعي براي افزايش سالانه حقوق اعتباري از سوي دولت تخصيص داده نمي‌شود.خبازها خاطر نشان کرد: دولت براي سازمان هايي که زير نظر آن فعاليت مي‌کنند و اعتبارشان را تأمين کند حق اظهاردر خصوص افزايش حقوق کارمندان را دارد اما تأمين اجتماعي بخش خصوصي است که زير نظر دولت فعاليت مي‌کند و ما قانون خاص خودمان را داريم. وي در پايان تصريح کرد: طي دوسال گذشته افزايش حقوق بازنشستگان تأمين اجتماعي معادل يک سال بوده است که انتظار ما اين است که علاوه بر جبران دو سال گذشته افزايش حقوق امسال متناسب با نرخ تورم بانک مرکزي باشد.


وزش باد و بروز گرد و خاک در 17 استان کشور

مدير کل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي گفت: وزش باد شديد و بروز گرد و خاک در 17 استان کشور موجب کاهش ديد افقي و کاهش کيفيت هوا مي شود. عبدالرضا اميدوار شهري در گفتگو با مهر افزود: نقشه هاي پيش يابي نشان مي دهد براي مناطق شمال غرب، غرب، سواحل درياي خزر، دامنه هاي البرز و زاگرس مرکزي، استانهاي واقع در مرکز، شمال شرق، شرق و به تناوب بارش باران و رعد و برق و وزش باد و براي برخي نقاط تگرگ ادامه دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي