جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/04/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4197

 خطيب جمعه تهران:
 ما از فقر نمي‌ترسيم بلكه از خوف فقر مي‌ترسيم 

امام جمعه موقت تهران، تحريم را از الطاف خفيه خداوند دانست كه ملت ايران را هر روز استوارتر و آسيب‌ناپذيرتر مي‌كند.

به گزارش خبرنگار ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين صديقي در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته تهران با بيان اين‌كه تحريم‌ها براي ما يك فرصت و شانس خوب است، گفت: افرادي سست عنصر هستند، وقتي كمي فشار مي‌آيد مي‌گويند، ارتباط برقرار كنيد، درحالي كه اگر قرار بود چنين شود، چرا انقلاب كرديم. چون ما آگاهانه به اين راه قدم نهاديم ، اين تهديدها را به نفع خود مي‌دانيم كه دشمنان را به چالش مي‌كشد و در حالي كه براي ما چاه مي‌كنند، خودشان هلاك مي‌شوند چون آن‌ها مولا ندارند.

امام جمعه موقت تهران با بيان اين‌كه مردم مراقب جنگ رواني دشمن باشند، چون ما از فقر نمي‌ترسيم، بلكه از خوف فقر مي‌ترسيم، گفت: دو چيز را پيامبر(ص) به عنوان خطر اساسي مطرح كردند؛ اول رياست طلبي و دوم خوف فقر.

وي افزود: فقر واقعيت ندارد و ما سرمايه‌هاي كلان در مملكت داريم، جوانان مبتكر داريم و ملت ما شريف و نجيب هستند، پس ما پشتوانه ايمان و دست توسل داريم و اعتقاد داريم اين مملكت امام زمان و صاحب دارد و ما در كشتي نجات اهل بيت مي‌توانيم با طوفان‌ها در بيفتيم و از هيچ طوفاني نمي‌هراسيم.

امام جمعه موقت تهران همچنين به برگزاري اجلاس زنان و بيداري اسلامي اشاره كرد و گفت:‌اين اجلاس جزو نقاط عطفي بود كه شايان تقدير و تكريم است و هزاران بانوي فرهيخته از جاي جاي جهان در ام القراي قيام‌ها و نهضت‌هاي اسلامي، ايران مقدس و مجاهد حاضر شدند كه حضور آن‌ها معاني و پيام‌هاي بسيار دارد.

امام جمعه موقت تهران افزود: شرم‌آور است زن، زن نباشد و مرد، مرد نباشد و رسوايي ها كه غرب ايجاد كرده است، مايه شرم است كه كرامت انساني زن را لگدمال مي‌كند و اسم آن را آزادي مي‌گذارد. در حالي كه در ديدگاه اسلام زن مي‌توان در دامنش، معراجي بسازد و مي‌تواند دانشمند و مدير باشد و حضور پر رنگ داشته باشد.

امام جمعه موقت تهران با بيان اين‌كه تحريم‌ها تازگي ندارند و ما از ابتداي انقلاب با تحريم روبرو بوده‌ايم توضيح داد: ما تحريم را از الطاف خفيه خدا مي‌دانيم كه ما را هر روز استوارتر و آسيب‌ناپذيرتر كرده است.

وي با اشاره به دوران دفاع مقدس كه حتي سيم خاردار به ما نمي‌فروختند، خاطرنشان كرد:‌در آن شرايط هم تحريم بوديم و هم با هجوم نظامي مواجه بوديم و هيچ كس را جز خدا نداشتيم، اما با رهبري عرشي امام و اعتماد به پرچم ولايت حضرت حجت، مردم ما آنچنان حماسه‌اي در مقاومت نشان دادند كه شرق وغرب عاجز شدند و با خفت آن‌ها و پيروزي ما جنگ پايان پذيرفت.

صديقي همچنين در خطبه اول نماز جمعه تهران به راز و رمزهاي تغيير قبله مسلمانان اشاره كرد و گفت:‌يكي از نقاط عطف در تشكيل حكومت نبوي تاسيس و جهت دادن به اردوگاه توحيد و تعيين قبله‌اي بود كه پيامبر انتظار آن را داشت.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اين كه در 13 سال حكومت پيامبر بيت المقدس قبله بود، تصريح كرد: بيت المقدس مال جهان اسلام، توحيد و قبله اول ما است. كه نمازها در گذشته به سوي بيت المقدس برگزار مي شد.

وي با اشاره به اين كه يهودي‌ها از شكل‌گيري حكومت اسلامي احساس خطر كرده‌اند، افزود: يهوديان خرده مي گرفتند كه شما به طرف قبله ما نماز مي‌خوانيد در حالي كه اگر آن ها چماق بر دست نگرفته بودند، بناي كعبه از روز اول به عنوان خانه‌اي كه نداي توحيد از آنجا به گوش جهانيان مي‌رسد و مامن و پناه گاه است و خانه خداست، خانه همه مردم قرار مي‌گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي