جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/04/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4202

 خبر 

 تشريح ويژه برنامه‌هاي ماه مبارک رمضان درمنطقه 19

شهرري - فغاني

بوستان ولايت؛ ميزبان جشن"بر آستان جانان"

شهردار منطقه 19 به تشريح ويژه برنامه هاي قرآني، فرهنگي و اجتماعي ماه رمضان با عنوان «فصل نيايش» پرداخت. مهندس عباداله فتح الهي با اشاره به اينکه بوستان ولايت همچون سال گذشته در ماه مبارک ميزبان شهروندان تهراني است گفت: ويژه برنامه «بر آستان جانان» به مدت 17 شب از ابتداي ماه مبارک در اين بوستان برپا مي شود. اين برنامه به همت فرهنگسراي مهر و با همکاري معاونت اجتماعي و مديريت بوستان به اجرا در مي‌آيد.وي جشنواره بزرگ قرآني مشکاه را از ديگر برنامه‌هاي اجرايي بوستان ولايت اعلام کرد و افزود: در اين برنامه نمايشگاه قرآني ويژه ماه مبارک تا پايان ماه رمضان برپاست و خدمات قرآني همچون پخش قرآن، توزيع نرم‌افزارهاي قرآني، غرفه کودک و برپايي مسابقات قرآني در آن به اجرا در مي‌آيد. در شب اول ماه رمضان نيز اين بوستان با برگزاري مراسم نورافشاني به استقبال ماه مبارک مي‌رود. شهردار منطقه سفره افطاري براي ايتام و زنان سرپرست خانوار را از ديگر مراسم ويژه اين ماه بيان کرد و افزود: سفره افطاري ايتام با دعوت از مرکز بهزيستي باهنر و شيرخوارگاه حضرت رقيه(س) در دهه اول ماه اجرا مي شود. همچنين بسته‌هاي حمايتي ويژه بانوان سرپرست خانوار نيز تهيه و ميان آنها توزيع مي‌شود.

به گفته وي برگزاري جشن ويژه ولادت امام دوم شيعيان(ع) در نيمه ماه مبارک و آغاز مسابقات ورزشي «جام رمضان» در سطح محلات از ديگر برنامه‌هايي هستند که در اين ماه اجرا مي‌شوند. همزمان با شبهاي مبارک قدر نيز تمهيدات ويژه‌اي براي برپايي هر چه باشکوهتر مراسم اتخاذ شده است که با عنوان ويژه برنامه «مشکوه رستگاري»، با همکاري مرکز فعاليتهاي ديني در شب هاي قدر برگزار مي‌شود.فتح‌الهي در ادامه از فراهم کردن امکانات لازم براي حضور شهروندان در مراسم روز قدس خبر داد و تصريح کرد: به همين مناسبت ضمن ايجاد تسهيلات لازم براي نقل و انتقال مردم در اين روز، فضاسازي شهري نيز با همکاري سازمان زيباسازي اجرا مي‌شود.

با حضور مدير کل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران؛

استقرار پايه ششم ابتدايي در اسلامشهر

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

پايه ششم ابتدايي در طرح 3-3-6 طي مراسمي در مدرسه دخترانه شاهد حضرت فاطمه(س) شهرستان اسلامشهر استقرار يافت. رحيم زماني مديرکل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران، در مراسم افتتاح و استقرار پايه ششم ابتدايي در شهرستان اسلامشهر، اظهار داشت: تا قبل از شروع سال تحصيلي جديد، تمامي مدارس شاهد، ايثارگران، استعدادهاي درخشان و خاص، تجهيز و هوشمندسازي مي‌شوند. زماني افزود: درحال حاضر قريب به 50 درصد از مدارس سطح شهرستانهاي استان تهران هوشمندسازي شده و مابقي مدارس نيز با همکاري و ياري اوليا و نهادهاي ديگر تجهيز و هوشمند خواهد شد.وي تصريح کرد : براساس برنامه تحول بنيادين در نظام آموزش و پرورش و طرح 3-3-6 پايه ششم ابتدايي در مدارس استقرار مي‌يابد و در سال تحصيلي جديد نخستين گروه از دانش‌آموزان فارغ‌التحصيل پايه پنجم ابتدايي، در پايه ششم مشغول به تحصيل مي‌گردند. زماني بيان داشت: براي استقرار پايه ششم ابتدايي در سطح مدارس شهرستانهاي استان تهران، زيرساختهاي لازم تامين شده و بيش از 2180 کلاس آماده شده است و تنها با کمبود 20 کلاس در سطح اين استان مواجه مي‌باشيم که اميدواريم با هرچه سريعتر اين کمبودها مرتفع شود.زماني در بخش ديگري از سخنان خود گفت : زيبنده نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و جامعه اسلامي ما نيست، که با وجود 75 ميليون جمعيت بالغ بر 8 ميليون پرونده قضايي در دستگاه قضايي کشور داشته باشيم، اين درحالي است که در بسياري از کشورهاي غيراسلامي ميزان پرونده‌هاي قضايي به نسبت جمعيت آن کشورها کمتر مي‌باشد.

وي تاکيد کرد: بايد در افکار و رفتار و ديدگاههاي فرهنگي مردم تغيير و تحولاتي ايجاد شود تا زمينه‌هاي تشکيل پرونده‌هاي قضايي کاهش يابد؛ به جاي اينکه ساختمانهاي دستگاه قضايي افزايش يابد بايد ذهن مردم و افکار آنها دچار تغير و دگرگوني مثبت شود. مرتضي براتلو معاون سياسي، انتظامي استانداري تهران در اين مراسم بيان داشت : همه ما بايد بسيج شويم و براي رشد و پويايي آينده دانش‌آموزان و آينده‌سازان اين سرزمين بپردازيم و مسائل و مشکلات اين عزيزان را برطرف نماييم. براتلو افزود: دانش‌آموزان در طول دوران دفاع مقدس ميدان داران اصلي جبهه‌هاي جنگ نبرد حق عليه باطل بودند و ايثار و شجاعت آنها زبانزد خاص و عام بود که تقديم 36 هزار شهيد دانش‌آموز شاهد اين مدعا است. وي تصريح کرد: ما امروز مقام نخست علمي در سطح منطقه را کسب کرده‌ايم و به مقام هفدهم جهان دست يافته‌ايم و اين درحالي است که براساس چشم‌انداز توسعه کشور در سال 2414 قرار بود به اين مقام دست يابيم و اين پيشرفت مديون تلاشهاي جوانان ارزنده ايران اسلامي مي‌باشد. معاون سياسي انتظامي استانداري تهران بيان داشت: در سطح استان تهران حدود يک ميليون نفر افغاني داريم که در عرصه‌هاي مختلف مشغول به کار هستند و اين درحالي است که بسياري از جوانان تحصيل کرده اين استان بيکار مي‌باشند و تنها خواستار استخدام در ادارات مي باشند و هيچ حرفه و کاري بلد نيستد. براتلو افزود: در طرح تحول بنيادين در آموزش و پرورش دانش‌آموزان علاوه بر تحصيل، با مهارتهاي زندگي آشنا شده و حرفه‌اي نيز ياد خواهند گرفت ؛ علاوه بر آن با قانون‌گرايي؛ اخلاق اسلامي، مسائل بهداشتي اجتماعي و ... نيز آشنا شده و در زندگي روزمره خود به کار مي‌گيرند. اين مقام مسئول خاطرنشان ساخت: اوليا دانش‌آموزان با يد ارتباط مستمري با آموزش و پرورش داشته باشند و کمک هاي معنوي و فکري به اين نهاد ارائه نمايند و تنها به کمکهاي مادي بسنده نکنند اوليا بايد در تمام ايام سال با مدارس فرزندان خود ارتباط داشته باشند و تنها زمان ثبت‌نام به مدارس مراجعه نکنند. در سطح شهرستان اسلامشهر، از مجموع 86 هزار دانش‌آموز تعداد 39733 نفر در مقطع ابتدايي مشغول به تحصيل مي‌باشند که از اين تعداد 5901 نفر در پايه ششم ابتدايي در سال تحصيلي 92-91 مشغول به تحصيل خواهند شد. براساس طرح تحول بنيادين در نظام آموزش و پرورش؛ دوره ابتدايي يک سال افزايش يافته و به 6 پايه ارتقا يافته و دوره راهنمايي و متوسطه نيز هرکدام به دوره رسيده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي