جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4216

 وزير دفاع:
 با ورود نظاميان خارجي به سوريه، بحران منطقه آغاز مي شود 

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: موضوع سامانه موشکي S300 مراحل داوري خود را طي مي‌کند؛ البته ما اعلام کرده‌ايم که درباره اين سامانه موشکي آماده مذاکره با طرف روسي هستيم. به گزارش ايسنا، سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي در نشست خبري نسل چهارم موشک فاتح 110 افزود: از طرف روسها اظهارنظرهايي درباره S300 شده است اما بايد ديد در عمل چقدر پيشرفت خواهد داشت.

وي در پاسخ به پرسشي درباره اظهارنظرهاي برخي مقامات رژيم صهيونيستي عليه ايران گفت: مقامات رژيم صهيونيستي براي مديريت بحران موجود در منطقه و بحران‌هايي که با آن مواجه هستند اظهاراتي مطرح مي‌کنند که اين اظهارات بين مقامات نظامي و سياسي اين رژيم متفاوت است. امروز ما درگيري جدي را در داخل سرزمين‌هاي اشغالي شاهد هستيم و اظهارنظرهاي متعدد مقامات سياسي و نظامي رژيم صهيونيستي نشان‌دهنده اختلاف خاصي است که در اين رژيم وجود دارد.

وزير دفاع با بيان اينكه "رژيم صهيونيستي مي‌داند حمله به ايران آرزويي دست نيافتني است، مگر اينکه اين رژيم قصد خودکشي داشته باشد"، افزود: اظهارات مقامات رژيم صهيونيستي ناظر بر تلاش آنها به منظور مديريت افکار عمومي و خارج شدن از انزوا در صحنه‌هاي مختلف است؛ البته اين رژيم تلاش کرد تا با به ميان آوردن بحث سوريه، خود را از مرکز توجهات دنياي اسلام خارج کند که تا حدودي نيز در اين امر موفق بوده است.

وي اضافه کرد: در عين حال رژيم صهيونيستي نمي‌تواند خود را از واقعيت‌هاي تاريخي و ناتوانمندي‌هاي ذاتي که گريبانگيرش است رها کند و اظهارات مقامات اين رژيم نيز تبليغاتي و رواني است. البته نيروهاي مسلح ايران کاملا آماده‌اند تا به هر سوء‌نيتي پاسخي محکم دهند تا براي پشيماني رژيم صهيونيستي براي هميشه کفايت کند.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در ادامه، با بيان اينكه "ايران هيچ نيروي نظامي در سوريه ندارد و دولت سوريه نيز چنين درخواستي از ما نداشته است"، اظهار كرد: سوريه ارتشي قوي دارد و از حمايت‌هاي مردمي نيز برخوردار است و سوري‌ها خود از عهده ماجرايي که بيگانگان در اين کشور درست کرده‌اند، برمي‌آيند.

وحيدي ادامه داد: جريانات و کشورهايي سيل اسلحه را به سوريه روانه و گروههاي تروريستي را مجهز مي‌کنند كه کاري بسيار زشت است و آثار بسيار بدي در منطقه خواهد گذاشت.

اين جريانات مردم سوريه را دچار مشکلات فراواني مي‌کند و کشورهايي که چنين سلاحهايي را به اين کشور روانه و از جريانات تروريستي حمايت مي‌کنند، مسئول هستند و نسل آينده از آنها پرسش خواهند کرد.

وي خاطرنشان کرد: آنچه به عنوان معارضه در سوريه مطرح مي‌شود، گروههاي مسلح معدودي هستند و از کشورهاي ديگر آمده‌اند و نگذاشتند دولت سوريه آنچنان که بايد، خواسته‌هاي مردم اين کشور را محقق کند. دشمنان در پي ايجاد توازن قواي جديدي ميان رژيم صهيونيستي و ديگر کشورهاي اسلامي در منطقه هستند که با بيداري اسلامي اين توازن به خطر افتاده بود و آنها تلاش مي‌کنند با خارج کردن سوريه از محور مقاومت اين توازن را به نفع خود تغيير دهند که البته نخواهند توانست.

وزير دفاع در پاسخ به پرسشي مبني بر دخالت نظامي غرب در سوريه تصريح کرد: اگر در مورد سوريه بي‌تدبيري شود و نظاميان خارجي که هم‌اکنون به صورت نامنظم در اين کشور حضور دارند به طور منظم وارد صحنه شوند، حتما بحران بزرگي منطقه را فرامي‌گيرد و به طور قطع بازنده اين بحران غربي‌ها و کشورهاي حامي صهيونيست‌ها خواهند بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي