جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4216

 معاون فرهنگي دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت:
 برخورداري از نيروهاي انساني جوان و باهوش ويژگي منحصر به فرد جهاد دانشگاهي است 

 
معاون فرهنگي دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت: برخورداري از نيروهاي انساني جوان و باهوش در جهاد دانشگاهي ويژگي منحصر به فردي است که طبيعتا اگر از آن استفاده بهينه شود مي‌تواند به رشد روزافزون در حوزه فرهنگ کمک کند. دکتر محسن پرويز در گفت‌وگو با ايسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، با بيان اينکه جهاد دانشگاهي نهادي است که بعد از انقلاب با حضور جوانان متعهد، انقلابي و پرشور شکل گرفت، اظهار داشت: اين مجموعه جزو نهادهايي است که با استفاده از توان جوانان دانشمند و با هزينه اندک توانست به موفقيت‌هاي چشمگيري دست پيدا کند.

وي ادامه داد: اگر قرار بود اقداماتي که طي سال‌هاي گذشته در جهاد دانشگاهي انجام شده است در سيستمهاي دولتي و اداري صورت بگيرد مطمئنا هزينه‌هاي بيشتري داشت و شايد در برخي موارد از کارايي کمتري برخوردار بود و از اين جهت جهاد دانشگاهي جزو موفق‌ترين نهادهاي انقلابي تاکنون بوده است.

معاون فرهنگي دانشگاه علوم پزشکي تهران افزود: اذعان به موفقيت‌هاي جهاد دانشگاهي و پيشرفت‌هاي آن به اين معني نيست که در هيچ برهه‌اي از فعاليت اين مجموعه، کاستي وجود نداشته است يا اوج و فرودي نبوده است و طبيعي است که در روند فعاليت يک نهاد انقلابي وابسته به شرايط سياسي اجتماعي مملکت ممکن است اوج و فرودهايي هم وجود داشته باشد.

دکتر پرويز تصريح کرد: در مجموع وقتي کارنامه جهاد دانشگاهي بررسي مي شود کارنامه معتبري است و اين مجموعه توانسته از پتانسيل جوانان دانشجو و دانشمندان تازه فارغ‌التحصيل شده به خوبي استفاده کند.

معاون فرهنگي دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به اينکه فعاليت‌هاي جهاد دانشگاهي در حوزه‌هاي فرهنگي اوج و فرود بيشتري نسبت به حوزه علم داشته است، گفت: در مقاطعي نوع و سطح فعاليت‌ها کاهش پيدا کرده است يا جهت گيري به گونه‌اي که بتواند به رشد فرهنگ جامعه كمک کند نبوده است اما در مقاطع بسياري در حوزه فرهنگ جهاد در خدمت انقلاب و اسلام بوده است.

دکتر پرويز در ادامه يادآور شد: برخورداري از نيروهاي انساني جوان و باهوش در جهاد دانشگاهي خصوصيتي منحصر به فرد است که طبيعتا اگر از آن استفاده بهينه شود مي‌تواند به رشد روزافزون حوزه فرهنگ کمک کند ضمن اينکه عموم جوانان ما هم علاقمند به ميهن و اسلام بوده و به راحتي خود داوطلب و آماده فعاليت در اين حوزه‌ها هستند.

معاون فرهنگي دانشگاه علوم پزشکي تهران با بيان اينکه به دليل ظرافتي که در حوزه فرهنگ وجود دارد بايد نقاط هدفي در اين بخش تعريف شود، اظهار داشت: اهل فرهنگ و همکاران در جهاد دانشگاهي نيز بايد آن نقاط را به عنوان نقاط کليدي در نظر بگيرند و در جهت آن اهداف حرکت کنند که طبيعتا در اين مسير رهنمودهاي حضرت امام خميني(ره) در تبيين اهداف انقلاب و فرمايشات مقام معظم رهبري که به نوعي باز تعريف رهنمودهاي حضرت امام در مسائل روز است بسيار کمک کننده و فصل‌الخطاب براي همه اهل فرهنگ و همکاران در جهاد دانشگاهي نيز خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي