جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4216

 تامين 140 کلاس درس براي استقرار پايه ششم در مدارس ابتدايي پاكدشت 

 پاکدشت - مجيد انوري

عليرضا بازگلي معاون پشتيباني و رئيس کارگروه تامين فضاي فيزيکي پايه ششم مديريت آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت، از تامين 140 کلاس درس براي استقرار پايه ششم در مدارس ابتدايي اين شهرستان خبر داد. رئيس کارگروه تامين فضاي فيزيکي پايه ششم آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت، ضمن اعلام اين خبر گفت: با عنايت به سياست ‌هاي ابلاغي وزارت آموزش و پرورش درخصوص تغيير نظام آموزشي و تاكيد بر تحقق مطلوب نظام 3 ـ 3 ـ 6 با تشكيل کارگروه تامين فضاي پايه ششم، بحث مديريت فضاهاي آموزشي و تعيين فضاهاي تخصيصي براي دبستانها جهت استقرار پايه ششم در اولويت کار قرار گرفت.بازگلي عنوان کرد: در سال ‌جاري سند طرح تحول بنيادين آموزش و پرورش، مصوب و ابلاغ شده بود و اجرايي شدن اين سند نيازمند الزامات و اقداماتي بود که مي بايست براي سال‌ تحصيلي 92-1391 مبناي برنامه ‌ريزي آموزش و پرورش قرار مي‌گرفت؛ لذا در همين راستا فراهم کردن کلاسها و فضاي آموزشي لازم به منظور اجرايي نمودن اين تحول و ايجاد آرامش خاطر براي خانواده‌ها طي دستورالعمل‌هاي متعددي ابلاغ شده بود.

وي افزود: در زمينه تامين فضاهاي فيزيكي موردنياز مدارس ابتدايي، با توجه به تراکم و فضاهاي موجود در مدارس، استقرار کلاس پايه ششم در هر مدرسه با مدرسه ديگر متفاوت بود به اين معني كه در بعضي مدارس فضاهاي فيزيكي بيش از نياز فعلي موجود بود كه به عنوان بهترين و اولين راهکار، ساماندهي اين فضاها مورد توجه قرار گرفت. وي تصريح کرد: در استفاده بهينه از اين فضاها نهايت دقت صورت پذيرفته و عمده توجه اعضاء در کارگروه تامين فضاي فيزيکي بر همين اصل معطوف بوده است.بازگلي در ادامه گفت: از طرفي با توجه به تحويل پروژه‌هاي مسكن مهر بخشي از دانش‌آموزان نيز از مدارس قبلي خارج شده و اين مسئله علاوه بر کاهش تراكم برخي مدارس به ساماندهي فضاهاي فيزيكي ما كمك مي‌كند.

وي همچنين عنوان کرد: در برخي از مدارس نيز با ساخت كلاسهاي جديد اين كاستي برطرف شده است. بنابراين درخصوص تامين فضاي فيزيکي براي استقرار پايه ششم در مدارس شهرستان پاکدشت براي سال تحصيلي جديد هيچ نگراني وجود نخواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي