جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4216

 فرماندار فيروزكوه
 ريشه بسياري از ناهنجاريهاي اجتماعي ناآشنايي شهروندان با حقوقشان است 

 فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان فيروزكوه گفت: بسياري از ناهنجاري هاي اجتماعي ريشه در نا آشنايي شهروندان به حقوقشان دارد. به گزارش خبرنگار آفرينش، 'سعيد افشار نادري' در نشست صيانت از حقوق شهروندي در سالن اجتماعات فرمانداري فيروزكوه، اظهار داشت: اين ستاد براساس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در كشور به منظور حفظ كرامت مردم و ايجاد رابطه خوب و منطقي بين آحاد مردم و مسئولان و كارگزاران نظام شكل گرفته است. فرماندار فيروزكوه با بيان اينكه محدوده اين ستاد بسيار وسيع تر و گسترده تر است، تصريح كرد: آسيبهاي اجتماعي و صيانت از امنيت اجتماعي به عنوان حقوق حقه و مسلم مردم، گسترش نشاط اجتماعي و جلوگيري از بروز حالت نااميدي در قالب سازماندهي برنامه‌هاي متنوع، ترويج آموزه‌هاي ديني، ارتقاء همبستگي و اعتماد ملي، ارتقاء مسؤوليت اجتماعي در مقوله‌هايي نظير حقوق شهروندي و امنيت اجتماعي، تحكيم بنيان خانواده، ترويج قانون مداري، نهادينه كردن قانونگرايي و احترام به آن و جلوگيري از اشاعه و مصرف مواد مخدر و مشروبات الكلي از جمله مقوله‌هاي مطمح‌نظر در اين طرح است. افشار نادري افزود: بعد ديگر حفظ حقوق شهروندي، آشنا شدن هرچه بيشتر شهروندان با حقوق شهروندي است، در واقع بسياري از ناهنجاريهاي اجتماعي ريشه در ناآشنايي شهروندان به حقوقشان دارد و اين وظيفه مسئولان امر است كه با روشهاي مختلف، در آشنا كردن شهروندان به حقوقشان تلاش كنند. وي ابراز اميدواري كرد تا با توجه به اختيارات اين ستاد بتوان با برنامه‌محوري در راستاي ارتقاء سطح روابط شهروندان نسبت به يكديگر و همچنين رابطه كريمه دستگاهها با عموم مردم گام برداشت و فعاليتهاي عملي انجام داد.

اطلاع‏رساني به مردم در زمينه پروژه‏هاي مهر ماندگار

فرماندار شهرستان فيروزکوه بر اطلاع‏رساني دقيق و انعکاس دستاوردهاي دولت به مردم به ويژه در پروژه‏هاي مهر ماندگار تاکيد کرد. سعيد افشارنادري اظهار کرد: روابط عمومي‏ها و رسانه‏ها نقش بي‏بديلي در زمينه اطلاع‏رساني خدمات دولت به مردم را بر عهده دارند. وي با اشاره به منويات رهبر معظم انقلاب مبني بر اطلاع‏رساني به مردم در زمينه خدمات و عملکرد صورت گرفته، تصريح کرد: بايد خدمات و فعاليت‏هاي صورت گرفته در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در معرض ديد همگان قرار گيرد. فرماندار شهرستان فيروزکوه با اشاره به تردد 420 هزار خودرو در ابتداي سال جاري از محور شهرستان فيروزکوه که محور مواصلاتي استان‏هاي شمالي و شرق استان تهران است، گفت: عملکردها هنگامي که در معرض ديد مردم قرار بگيرند، تاثيرگذارترند. افشارنادري با بيان اينکه در دولت‏هاي نهم و دهم خدمات قابل توجه و چشمگيري در بخش‏هاي مختلف ارائه شده است، بر اطلاع‏رساني دقيق و انعکاس دستاوردهاي دولت به ويژه در پروژه‏هاي مهر ماندگار تاکيد کرد.

وي در ادامه عملياتي شدن باند دوم محور فيروزکوه، گازرساني به روستاها و شهرها و ديگر اقدامات صورت گرفته در زمينه تامين زيرساخت‏ها در بخش‏هاي مختلف را از جمله اقدامات شايسته دولت‏هاي نهم و دهم در شهرستان فيروزکوه عنوان کرد. فرماندار شهرستان فيروزکوه اهتمام دولت در اجرا، تکميل و اتمام پروژه‌هاي بزرگ و زيربنايي کشور که با عنوان پروژه‌هاي مهر ماندگار از آن‌ها ياد مي‌شود را يک حرکت بسيار ارزشمند و انقلابي توصيف کرد. افشارنادري خاطرنشان کرد: اهميت و تأثير اين پروژه‌ها به ويژه در قالب پروژه‏هاي مهر ماندگار در زندگي مردم و در ميزان پيشرفت و بالندگي کشور براي همگان امري روشن است.وي ادامه داد: اطلاع‏رساني و شفاف‏سازي از ثمرات و اهداف پروژه‌هاي مهر ماندگار، اميد، نشاط و شادابي در سطح جامعه را به ارمغان مي‌آورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي