جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4216

 ايران زمين 

 انضباط در گردش كالا در سطح عرضه، بسياري از مشكلات قاچاق را حل مي‌كند

مشهد - اعظم اعظمي

معاون نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي گفت: انضباط در گردش كالا در سطح عرضه و كد رهگيري مي‌تواند بسياري از مشكلات مربوط به قاچاق را حل كند. به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي، علي غفوري مقدم در جلسه كميته پيشگيري و ساماندهي اقتصادي افزود: يكي از ضرورتها در بخش توليد، اطلاع‌رساني از كيفيت توليد داخلي و گسترش خدمات پس ار فروش در اين بخش مي‌باشد.غفوري مقدم تصريح كرد: گسترش مصرف كالاهاي خارجي و نگاه عمومي جامعه به كالاهاي وارداتي ، يك اشكال فرهنگي است نه اقتصادي و نگاه مصرف‌كننده به برند خارجي است كه باعث افزايش قاچاق مي‌شود.

ساخت نخستين استخر كودك در جنوب تهران

شهرري - فغاني

مدير اداره تربيت بدني شهرداري منطقه 20 از ساخت نخستين استخر ويژه كودكان در اين منطقه خبر داد. بهنام ابوالقاسم‌پور با اشاره به اين خبر گفت: ساخت مجموعه آبي ورزشگاه مدرس با امكانات استخر، سونا، جكوزي و بدنسازي در مراحل پاياني است كه براي نخستين بار در سطح منطقه استخرويژه كودكان نيز در اين مجموعه لحاظ شده و به‌زودي به بهره‌برداري مي‌رسد. ابوالقاسم‌پور به لزوم استخر كودك در مجموعه‌هاي ورزشي آبي اشاره كرد و اظهار داشت: ايجاد فضاي مناسب براي كودكان به دور از خطرات احتمالي، زمينه فعاليت ورزشي خانواده‌ها در بهره‌گيري از امكانات مجموعه ورزشي مدرس را امكان‌پذير مي‌كند. وي با اشاره به ديگر امكانات ورزشي مجموعه شهيد مدرس تصريح كرد: وسعت 30 هزارمترمربعي، موقعيت مكاني و قابل دسترس، زمين چمن طبيعي استاندارد، دو زمين چمن مصنوعي، سالن چندمنظوره، سالن رزمي، پيست دو ميداني و پيست اسكيت از جمله امكانات ورزشي مجموعه شهيد مدرس است.

امام جمعه بابل در ديدار با مسئولان آبفار مازندران:

محوريت خدمت بايد متناسب با نياز و محروميت بيشتر باشد

رضا آقاجاني - ساري

مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي مازندران به همراه معاونان و مديران امور شهرستانهاي آبفار درراستاي بهره‌گيري از رهنمودها و توصيه‌هاي امام جمعه بابل با حجت‌الاسلام روحاني ديدار كرد. به گزارش خبرنگار ما، مهندس محمد حسين برزگر ضمن ارائه گزارشي از فعاليتهاي شركت و آبرساني به روستاييان اظهار داشت:كاركنان شركت آب و فاضلاب روستايي مازندران از نيروهاي جهادي و يادگاران 8 سال دفاع مقدس هستند كه عليرغم كمبودها و مشكلات موجود با روحيه و نشاط جهادي مشغول خدمت به محرومين مناطق روستايي هستند. وي افزود: در گذشته هر كجا آب بود مردم دور آن جمع مي‌شدند و همانجا سكني مي‌گزيدند اما امروزه با پيشرفت تكنولوژي انسانها آب را به دنبال خود مي‌كشند و اين مساله كار خدمت‌رساني ما را با مشكل مواجه كرده است. مهندس برزگر با اشاره به پراكندگي روستاها در مازندران گفت: مهمترين مشكل حال حاضر كمبود منابع آبي است و با توجه به اينكه مازندران در تجميع آب پشت سدها با رتبه 10 درصدي فاصله چشمگيري با نرم 34 درصدي كشور دارد اميدواريم با پايان يافتن عمليات ساخت سد آيت ا... صالحي مازندراني مشكلات كمبود آب روستاهاي استان برطرف شود. وي پيشروي آب دريا در روستاها و شهرهاي ساحلي استان و غلبه آب شور بر آب شيرين و كدورت آب را از ديگر مشكلات موجود خواند.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام روحاني خدمتگزاري را يكي از نفحات الهي بيان كرد و گفت: شما بايد اين نفحه معنوي را يك قدر و فرصت براي خود بدانيد و با نگاه اداري و ساعتي به آن ننگريد. وي محوريت خدمت را متناسب با محروميت مناطق و نياز بيشتر خواند و گفت: خدمت‌رساني شما بايد با نياز بيشتر همراه باشد و هر كجا كه محروميت و نياز به آب بيشتر احساس شد براي خدمت در همان جا پيشقدم شويد.

کلنگ احداث ساختمان جديد نظام وظيفه البرز به زمين زده شد

کرج ـ فائزه باقري

با حضور فرمانده نيروي انتظامي استان البرز و فرمانده انتظامي شهرستان کرج و جمعي از فرماندهان و معاونان ناجا مراسم کلنگ‌زني ساختمان جديد نظام وظيفه استان البرز برگزار شد. به گزارش خبرنگار آفرينش اين ساختمان در بنايي به مساحت 500 متر مربع و محوطه‌سازي 1700 متر مربع از محل طرحهاي عمراني استان با موافقت سردار فرماندهي ناجا در خيابان چمران کرج احداث مي شود.عليرضا اکبرشاهي فرمانده انتظامي استان البرز درخصوص احداث ساختمان جديد نظام وظيفه البرز گفت: در طول چهار سال مسئوليت بنده در تهران و البرز 80 پروژه عمراني در تهران و البرز به بهره‌برداري رسيده که در نوع خود بي‌نظير است.وي اظهار داشت: نيروي انتظامي با داشتن رويکرد جامعه‌محوري؛ اگر بخواهد رضايتمندي جامعه را حاصل کند بايد به زيرساختها نيز توجهي ويژه داشته باشد.اکبرشاهي گفت: توجه به اين مهم در طول چند سال اخير به بهترين نحو صورت گرفته و اميدواريم در آينده نيز رضايتمندي جامعه بيش از هرچيزي مورد توجه خدمتگزاران مردم در نيروي انتظامي باشد.وي تصريح کرد: حجم مراجعات به معاونت نظام وظيفه بسيار زياد مي‌باشد و ساختمان کوچک فعلي پاسخگوي نيازها واين مراجعات نبود اما با اين وجود همکاران تلاش داشتند مراجعان را تا حد امکان راضي نگه دارند.

فرمانده انتظامي استان البرز گفت: ساختمان جديد نظام وظيفه که امروز کلنگ آن به زمين زده شد مراحل تجهيز کارگاهي را طي نموده و طبق قرارداد ان شاءا... شش ماهه به بهره‌برداري خواهد رسيد.گفتني است در حضور خبرنگاران پيمانکار پروژه قول داد تا قبل از مورد مقرر پروژه را به اتمام رساند.

تعويض 15 هزار کارت پايان خدمت در البرز

فرمانده انتظامي استان البرز از آغاز اجراي طرح ملي تعويض کارت پايان خدمت و معافيت در نيمه دوم سال خبر داد و گفت: اين طرح که به صورت ملي و در سراسر کشور صورت گرفته در استان البرز نيز با موفقيت اجرايي شده است. وي افزود: اين طرح در دو مرحله اجرايي مي‌شود که مرحله اول آن از فروردين ماه آغاز شده و تاکنون بالغ بر 15 هزار کارت معافيت و کارت پايان خدمت در استان البرز تعويض شده است. وي تصريح کرد: مرحله دوم طرح تعويض کارت پايان خدمت و کارت معافيت در استان البرز در نيمه دوم سال و به احتمال قوي از اول مهرماه اجرايي خواهد شد.اکبرشاهي گفت: در سال 90 ، 47 هزار نفر از معافيت تحصيلي دانشجويي استفاده کردند. همچنين آمار صدور کارت خروج از کشور 500 نفر، تقاضاي کارت کفالت و کفالت پزشکي بيش از 10 هزار نفر و برگزاري جلسات مشاوره بيش از 60 جلسه بوده که بر اين اساس بيش از سه هزار و 650 نفر از مشاوره انتظامي برخوردار شده‌اند. شايان ذکر است که اين آمار مربوط به دو استان تهران و البرز است.

وي درخصوص آمار فوق در چهارماهه اول سال جاري گفت: معافيت تحصيلي در اين مدت هزار و 23 نفر، خروج از کشور 372 نفر، تقاضاي کارت کفالت هزار و 623 نفر و مشاوره و ملاقات 860 نفر بوده است. وي تاکيد کرد: آمار چهارماهه اول سال جاري فقط مختص استان البرز است.اين مسئول در پايان با اعلام شماره تماس 2181818 از مردم خواست که درصورت نياز به مشاوره جهت نظام وظيفه با اين شماره تماس گرفته و از خدمات اين مرکز بهره‌مند شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي