جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4216

 خبر 

 بهره‌برداري از ترانس T1 جديد 5 مهر آبادان

اهواز - خبرنگار آفرينش

معاون بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: ترانس T1 جديد 5 مهر آبادان نصب و به بهره‌برداري رسيد.غلامرضا استاد افزود: يک دستگاه ترانس 33/132 کيلوولت با ظرفيت 30 مگاولت آمپر بر روي فونداسيون قرار گرفت که اقدامات اوليه آن شامل نصب تجهيزات و اتصالات انجام گرفت و پس از انجام تستها به بهره‌برداري رسيد. وي افزود: با ورود اين ترانس به سيستم و در مدار قرار گرفتن آن پايداري شبکه در شهرستان آبادان بالا رفته و به بهره‌بردار اين امکان را مي‌دهد که در مانورهاي عملياتي و تامين بار مصرفي از آن استفاده کند. مهندس استاد ادامه داد: اين ترانس ساخت شرکت ايران ترانسفو بوده که با وجود اين ترانس خاموشيهاي سطح 33 کيلوولت به حداقل مي‌رسد. وي خاطرنشان کرد: ايستگاه فوق داراي دو ترانس 11/132 کيلوولت و دو ترانس 33/132 کيلوولت مي‌باشد. معاون بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي خوزستان با اشاره به اينکه صرفه‌جويي يعني پيدا کردن روشهاي نو براي استفاده بهتر از منابع محدود. بخصوص منابع تجديدناپذيراست، اظهار داشت: هدف از مديريت مصرف برق، کاستن از رفاه خانواده نيست بلکه کاربرد منطقي و خردمندانه انرژي الکتريکي و استفاده صحيح از آن است که نتيجه آن حفظ و حتي افزايش رفاه خانواده و بالتبع جامعه خواهد بود. وي ادامه داد: با توجه به دو اصل مهم يعني عدم استفاده از وسايل پرمصرف در ساعات اوج مصرف و توجه به ميزان مصرف وسايل برقي در هنگام خريد آنها مي‌توان تا ميزان قابل توجهي از هزينه برق ماهيانه را کاهش داد.

معاون فرماندار همدان:

30 درصد اشتغال همدان در سال جاري محقق شده است

همدان - محبوبه يادگاري

معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرماندار همدان گفت: 30 درصد اشتغال همدان در سال جاري محقق شده است.محمدعلي محمدي در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان اظهار کرد: از مجموع 63 هزار و 20 نفر سهميه تعهد اشتغال استان در سال 91 سهم اشتغال همدان 18 هزار و 100 نفر بوده است.وي افزود: از تعهد سهميه شهرستان همدان 5 هزار و 503 نفر توسط ادارات جذب و در سامانه ثبت شده که بيانگر تحقق حدود 30 درصد اشتغال است. معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرماندار همدان خاطرنشان کرد: اعتبار اختصاص يافته به مشاغل خانگي و خوداشتغالي 12 ميليارد و 500 ميليون تومان است. وي بيان کرد: تاکنون مجوزهاي صادره در مشاغل خانگي و خوداشتغالي 4 هزار و 661 فقره و مبلغ کل تسهيلات طرح‌‌هاي معرفي شده به بانک 143 هزار و 67 ميليون ريال است. محمدي ادامه داد: مبلغ کل تسهيلات پذيرش شده در مشاغل خانگي و خوداشتغالي 100 هزار و 75 ميليون ريال و جمع کل تسهيلات پرداخت شده 56 هزار و 479 ميليون ريال است. وي تصريح کرد: در مجموع 45 درصد سهميه شهرستان همدان در مشاغل خانگي و خوداشتغالي محقق شده اما رضايت‌بخش نيست و با توجه به ظرفيت موجود در ادارات اين درصد بايد افزايش يابد. معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرماندار همدان اذعان کرد: بايد مشکلات ثبت آمار اشتغال ادارات در سامانه توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي برطرف شود تا اطلاعات مربوطه بهنگام در سامانه ثبت شود. وي در پايان گفت: اميد است با روند موجود و فعاليت‌هاي مؤثر، تعهد اشتغال استان در سال 91 محقق شود و بتوانيم گام مؤثري در اين راستا برداريم.

رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان:

افتتاح پروژه‌هاي شهر هر 20 روز يک بار

اصفهان - راعي

رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به پروژه‌هاي مهمي که پس از ماه مبارک رمضان افتتاح مي‌شوند اظهار داشت: پس از پايان ماه مبارک رمضان شهرداري اصفهان هر 20 روز يک بار، يک پروژه را افتتاح خواهد کرد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان در رابطه با پروژه‌هاي شاخص اين کلان شهر گفت: مرکز همايشهاي بين‌المللي اصفهان از جمله پروژه‌هاي مهر ماندگار است که به دلايلي اعتبارات دولتي آن حذف شد بنابراين فعلا بايد براي تکميل اين پروژه عظيم و ارزشمند از ديگر رديفهاي بودجه دولت استفاده کرد.

عباس حاج رسولي‌ها با اشاره به پروژه‌هاي مهمي که پس از ماه مبارک رمضان افتتاح مي‌شوند اظهار داشت: پس از پايان ماه مبارک رمضان شهرداري اصفهان هر 20 روز يک بار، يک پروژه را افتتاح خواهد کرد.

وي در رابطه با اين پروژه‌ها افزود: اين پروژه‌ها شامل پروژه شهيد همت، پروژه خيابانهاي باغ گلدسته، حمزه اصفهاني و خواجه نظام‌الملک، فاز دوم احياي ميدان امام علي(ع)، پروژه بي.آر.تي و شهر روياها مي‌باشند. رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان با تاکيد بر توسعه صنعت توريسم تصريح کرد: در بخش گردشگري بايد بررسي شود تاکنون چه اقداماتي در جهت توسعه صنعت توريسم و به دنبال آن حفظ آثار تاريخي انجام شده است. حاج رسولي‌ها اظهار داشت: در صورتي که مسئولان ميراث فرهنگي نمي‌توانند در جهت توسعه صنعت گردشگري و حفظ آثار تاريخي اقدامي انجام دهند اعلام نمايند، مديريت شهري توانايي تحقق اين مهم را دارد. حاج رسولي‌ها با اشاره به قرار گرفتن در فصل تابستان و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تصريح کرد: لازم است از همه امکانات شهري در جهت غني سازي اوقات فراغت نوجوانان و جوانان استفاده شود.

شرکت گاز کردستان در زمينه توسعه گازرساني بسيار خوب عمل کرده است

سنندج - فرزاد نويدي

استاندار کردستان، با قدرداني از تلاشهاي مديران و پرسنل شرکت گاز استان کردستان، اين استان را يکي از استان هاي موفق در توسعه گازرساني بخصوص در حوزه روستاها دانست. عليرضا شهبازي در جريان بازديد از روند اجراي گازرساني به شهر شويشه در جمع خبرنگاران، کردستان را يکي از استانهاي موفق در توسعه گازرساني شهري و روستايي دانست و افزود: به اذعان مديران وزارت نفت و شرکت ملي گاز ايران، کردستان يکي از استانهاي موفق کشور در توسعه گازرساني است. وي گازرساني به روستاهاي واقع در نقاط صفر مرزي کردستان را يکي از افتخارات نظام جمهوري اسلامي دانست و گفت: اکنون ساکنان بسياري از روستاهاي ساکن در نقاط صفر مرزي کردستان از نعمت گاز طبيعي برخوردارند که جاي قدرداني از زحمات مديريت و پرسنل شرکت گاز استان دارد. وي همچنين از گازرساني به شهرها و روستاهاي استان در قالب مصوبات سفرهاي دولت و رهبر معظم انقلاب قدرداني کرد و گفت: خوشبختانه تمام مصوبات اين سفرها در حوزه گازرساني محقق شده که جاي بسي افتخار است. وي ادامه داد: با ادامه اين روند در آينده نزديک جشن گازدار کردن تمام روستاهاي استان کردستان را برگزار مي‌کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي