جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4216

 خبر هنري 

 حسيني در اختتاميه طرحي قرآني:

برنامه‌هاي ماهواره‌ را صرفا سرگرمي ندانيم

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با تأکيد بر اينکه سرگرمي‌ صرف دانستن برنامه‌هاي ماهواره ساده‌انگاري است تأکيد کرد: هنرمندان در هر زمينه‌اي که فعاليت مي‌کنند بايد هنر خود را براي گسترش فرهنگ قرآني به کار بگيرند.به گزارش مهر، مراسم اختتاميه طرح فراگير "قرآن کتاب زندگي" راديو قرآن با حضور سيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، محمدحسين صوفي معاون صداي رسانه ملي و تني چند از مديران و فعالان قرآني در نمايشگاه قرآن برگزار شد.

سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخشي از اين مراسم با تأکيد بر لزوم مقابله با جنگ نرم تصريح کرد: شبکه‌هاي فارسي زبان به تدريج در راستاي جنگ نرم فرهنگ غرب را در ميان مردم ما اشاعه مي‌دهند. ما اگر بخواهيم اين برنامه‌ها را صرفاً سرگرم‌کننده تلقي کنيم نگاهي ساده‌انگارانه به موضوع داشته‌ايم.وي با بيان اينکه شبکه‌هاي غربي بدون آنکه مخاطب متوجه شود، ذهن او را به سمت مقاصد خود سوق مي‌دهند، يادآور شد: مخاطبان اين شبکه‌ها ناخودآگاه به سمت افکار و عقايد غربي متمايل و از فرهنگ اسلامي دور خواهند شد.حسيني سکوت در برابر جنگ نرم را حرام دانست و اظهار کرد: ما بايد در مقابل، برنامه‌هاي گسترده، منسجم و پر محتوايي در زمينه‌هاي قرآني و ديني داشته باشيم و اين فعاليت‌ها را به صورت مستمر ادامه دهيم.

محمد صوفي معاون صداي رسانه ملي نيز در ادامه مراسم گفت: قرآن کريم زير بناي حکومت ما است به همين منظور براي اداي دين به اين کتاب برنامه‌ها و فعاليت‌هاي زيادي در زمينه گسترش فرهنگ قرآن داشتيم. در کنار قرائت قرآن بايد فهم و تدبر در آيه‌هاي قرآني وجود داشته باشد.محمد حسين محمدزاده مدير شبکه قرآن نيز يکي از سخنرانان اين مراسم بود که گفت: قرآن بهترين کتاب براي سبک و شيوه زندگي است. ما بايد بهترين راه زندگي را از اين کتاب مقدس استخراج کنيم. شبکه راديويي قرآن نيز از سال 79 با رويکرد مخاطب عام در زمينه ترويج فرهنگ قرآني فعاليت مي‌کند.وي افزود: امسال اين شبکه راديويي با همکاري برخي رسانه‌هاي قرآني به آيه 10 سوره مبارکه انسان پرداخت و طرح و برنامه و مسابقات مختلفي را در اين زمينه اجرا کرد. مدير راديو قرآن اظهار کرد: سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي يکي از کارشناسان قرآني است و طي مذاکراتي که با يکديگر داشتيم قرار است برنامه‌هاي قرآني بيشتري با نظرات ايشان داشته باشيم.

با کارگرداني مائده طهماسبي؛

تمرين نمايش "کلمه، سکوت، کلمه" در ايرانشهر آغاز شد

تمرين نمايش"کلمه، سکوت، کلمه" به کارگرداني مائده طهماسبي، در سالن استاد سمندريان مجموعه تماشاخانه ايرانشهر آغاز شد.به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل مجموعه تماشاخانه ايرانشهر؛ نمايش "کلمه، سکوت، کلمه" که از ترکيب سه نمايشنامه با عنوان هاي "وارياسيون هاي مرگ تروتسکي"،"کلمه کلمه کلمه" و" خواهش مي کنم" به قلم ديويد آيوز شکل گرفته است، اجراهاي خود را از شهريورماه سال جاري همزمان با ايام عيد سعيد فطر، در سالن استاد سمندريان آغاز مي کند.اين خبر مي افزايد: در اين نمايش که با حضور هشت بازيگر در سه اپيزود مختلف اجرا مي شود، بازيگراني چون؛ مريم سعادت در نقش"خانم تروتسکي"، فرهاد آئيش در نقش"آقاي تروتسکي"، فرشته صدر عرفايي "جاناتان سويفت"، سينا رازاني "کافکا"، سعيد چنگيزيان "جان ميلتون"، شبنم فرشادجو "بتي" ، امير حسين رستمي"بيل" و رامين ناصر نصير در نقش "رامون" حضور خواهند داشت.يادآور مي شود؛ پيش از اين قرار بود ليلي رشيدي، پانته آ پناهي ها، افشين هاشمي و بابک حميديان نيز در اين نمايش بازي کنند.

اميرنيا:

بايد بخش آموزش به جشنواره امام رضا (ع) اضافه شود

مشاورعالي معاونت هنري وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي گفت: اگر بخش آموزش به جشنواره بين المللي امام رضا(ع) اضافه شود تا 5 سال آينده مي توانيم شاهد آثاري فاخر در زمينه فرهنگ رضوي باشيم.به گزارش روابط عمومي دهمين جشنواره بين المللي امام رضا(ع) اصغراميرنيا با بيان اين مطلب افزود:جشنواره امام رضا(ع) بر اساس تدبير خوب مردم در بستر فرهنگي و هنري شکل گفت و توانست شانيت امام را در قالب هنر ترسيم کند.وي ادامه داد:حال که اين جشنواره پس از 10 سال جنبه جهاني گرفته بايد با ساماندهي هاي لازم مانع از اين شد که هر کار ارزشي به اين جشنواره نسبت داده شود.وي اظهار کرد:اگر بخش اموزش به جشنواره امام رضا(ع) اضافه شود تا 5 سال آينده مي توانيم شاهد توليد آثاري فاخر باشيم که در کشورهاي ديگر نمونه باشد. اميرنيا گفت:اگر بخواهيم در بحث ترويج فرهنگ رضوي تاثيرگذارتر عمل کنيم بايد جلوه ها و جنبه هاي مختلف زندگي امام را نشان دهيم.

دومين بوستان قديمي پايتخت

با برنامه برآستان جانان به روي آنتن مي رود

دوروز پاياني سلسله جشنهاي شبهاي رمضان با عنوان" برآستان جانان "که در بوستان خيام در جريان است طي روزهاي 15 و 16 مرداد ماه به طور مستقيم از شبکه 5 سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش مي شود.به گزارش روزابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 13،اين جشنواره که از ابتداي ماه رمضان آغاز شده به منظور فراهم آوردن ساعات شاد و پر نشاط براي شهروندان منطقه در ساعات واپسين پيش از افطار اجرا مي شود و شامل سخنراني در خصوص فضايل ماه رمضان،تواشيح،اجراي موسيقي سنتي،و صرف افطاري ساده مي باشد. بر اساس هماهنگيهاي انجام شده قرار است اين برنامه در روزهاي 15 و 16 مرداد ماه يعني در روزهاي پاياني آن از طريق شبکه 5 سيما ميهمان منازل شهروندان محترم تهراني باشد،از اينرو از کليه شهرمندان محترم منطقه دعوت ميشود تا در تاريخ ياد شده از ساعت 18 الي 30/20در بوستان خيام حضور بهم رسانند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي