جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4216

 خبر 

 با اعلام زمان برگزاري آزمون‌؛

تاريخ توزيع كارت آزمون‌هاي پايان پودمان دوره علمي كاربردي مديريت خانواده

زمان برگزاري آزمون‌هاي پايان پودمان دوره كارداني علمي كاربردي پودماني غير حضوري مديريت خانواده نيم سال دوم تحصيلي 91-90 اعلام شد. به گزارش ايسنا، بر اساس برنامه پيش بيني شده، آزمون پايان پودمان پرورش گل هاي زينتي در خانه، صبح دوم شهريور ماه، حقوق خانواده عصر دوم شهريور ماه، كاربري كامپيوتر صبح سوم شهريور ماه، دكوراسيون و تزئينات داخلي خانه عصر سوم شهريور ماه، دروس عمومي صبح نهم شهريور ماه، مديريت اقتصاد و برنامه ريزي عصر نهم شهريور ماه، مشاوره خانواده صبح 10 شهريور ماه و كاربرد اصول و نگهداري لوازم خانگي عصر 10 شهريور ماه برگزار مي شود. بر اساس اين گزارش، آزمون پايان پودمان آشپزي و سفره آرايي صبح 16 شهريور ماه، آداب معاشرت و همسرداري عصر 16 شهريور ماه، روانشناسي و تعليم و تربيت كودكان صبح 17 شهريور ماه و جمعيت، بهداشت و فوريت هاي پزشكي عصر 17 شهريور ماه برگزار مي شود. دانشجويان دوره كارداني علمي كاربردي پودماني غيرحضوري مديريت خانواده مي بايست جهت دريافت كارت ورود به جلسه آزمون بصورت اينترنتي از تاريخ 28 مرداد ماه لغايت 17 شهريور ماه به پايگاه الكترونيكي http://dlearning.uast.ac.ir مراجعه نمايند.

اعتراض دفتر تحكيم وحدت به حذف جنسيتي برخي رشته‌ها در كنكور

گروه آزمون و سنجش: اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي سراسر کشور (دفتر تحکيم وحدت) با انتشار اطلاعيه‌اي، مراتب اعتراض و تأسف شديد خود از حذف جنسيتي برخي رشته‌ها در کنکور امسال را اعلام كردند.

به گزارش ايسنا، متن اين اطلاعيه به شرح زير است:

«با کمال تأسف و تعجب در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 91 که در تاريخ 8 مرداد منتشر شد، خبر حذف جنسيتي برخي رشته‌ها در برخي دانشگاه‌ها از جمله دانشگاههاي شهيد چمران اهواز، صنعتي قم، صنعت نفت اهواز ، کرمان، يزد، زابل و... مشاهد کرديم. که اين موضوع يعني حذف کامل ظرفيت پذيرش دختران در برخي رشته‌ها به قدري برايمان ناباورانه و تعجب‌برانگيز بود که تا بررسي‌هاي دقيق‌تري انجام داديم و صحت آن برايمان مسجل شد، باورپذيري اين موضوع بسيار سخت بود. لذا سوالات مهم و جدي که در ذيل آمده است را از مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم داريم:

1ـ آيا مسئولان سازمان سنجش مستقيما اقدام به اين عمل كرده‌اند؟ يا مسئولان وزارت علوم؟ چه مسئولان وزارت علوم و چه مسئولان سازمان سنجش با مجوز کدام نهاد قانوني چنين ظلم آشکاري را بر دختران روا داشتند؟

2ـ آيا نمايندگان مجلس و اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي که قاعدتاً بايد وظيفه قانونگذاري در اين امر را داشته باشند اصلا مطلع بوده‌اند؟

3ـ اکنون که مجوز اين اقدام از جانب شوراي عالي انقلاب فرهنگي و مجلس شوراي اسلامي ظاهرا داده نشده، آيا نبايد نمايندگان مجلس و اعضاي شوراي

انقلاب فرهنگي صراحتا موضع خود را اعلام کرده و اين چنين با روزه سکوت خود، علامت سوال جدي را در ذهن افکار عمومي جامعه ايجاد كنند؟

4ـ جدا از غيرقانوني بودن اين موضوع، اين اقدام که متاسفانه به بهانه اسلامي کردن دانشگاه‌ها توجيه مي‌شود، با کدام حجت شرعي صورت گرفته است؟ اگر قرار باشد با سلايق شخصي افراد و ديدگاه‌هايي که نمي‌دانيم از کجا نشات گرفته است به نام اسلام اين‌گونه اقدامات صورت بگيرد، آيا به اسلام کمک شده است يا به اسلام ضربه وارد کرده است؟

5ـ آيا اين‌گونه اقدامات غيرمنطقي و تبعيض‌آميز به وجهه صلاحيت علمي آموزش عالي کشور صدمات جبران‌ناپذيري وارد نخواهد کرد؟

6ـ آيا اين اقدام با سياست بومي‌گزيني دانشگاه‌ها تناقض آشکار ندارد، به اين مفهوم که فراهم کردن شرايطي که دانشجويان دختر براي تحصيل در رشته‌هاي مورد علاقه خود مجبور مي‌شوند به شهرهاي ديگر عزيمت کنند و بدون ترديد در معرض آسيبهاي فرهنگي و مشکلات عديده‌اي قرار مي‌گيرند که مراجع عظام و ساير دلسوزان نظام نيز به کرات هشدار داده‌اند نيست؟

7ـ آيا آقاياني که ادعاي در مسير خط امام و رهبري حرکت بودن را دارند از کدام صحبتها و فرامين و رهنمودهاي اين دو بزرگواران اينچنين برداشتي داشته‌اند؟ از تمام جريانات دانشجويي و دانشگاهي و دلسوزان نظام و نهادهاي مسئول بويژه نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي مي‌خواهيم که در اسرع وقت موضع خود را پيرامون اين اقدام غيرقانوني و غيرمنطقي اعلام كرده و بديهي است که مجموعه دفتر تحکيم وحدت تا اصلاح عادلانه ظرفيتهاي دانشگاهي و اقدام عاجل در اين خصوص براي پايان دادن به اين ظلم آشکار به دختران دانشجو لحظه‌اي دريغ نكرده و از کليه تشکل‌ها، جريانات و شخصيتهاي عدالتخواه مي‌خواهيم در اين مسير ما را همراهي و ياري كنند.»

ظرفيت آموزش هاي مهارتي مركز تربيت مربي كشور دو برابر مي شود

گروه آزمون و سنجش: رييس مركز تربيت مربي پژوهش هاي فني و حرفه اي كشور گفت: بر اساس برنامه ريزي هاي در دست اجرا ظرفيت آموزش هاي مهارتي در اين مركز امسال به دو برابر افزايش مي يابد. علي توكلي گلپايگاني در گفت و گو با ايرنا افزود: تحقق اين مهم با استفاده از مربيان به روز و انجام برنامه ها و تغييرات اساسي در سيستم آموزشي اين مركز در حال انجام است. وي يادآورشد: سال گذشته در اين مركز آموزشي حدود 850 هزار نفر ساعت باز آموزي تخصصي براي مربيان انجام شد. وي اضافه كرد: اين مركز ملي و بين المللي متولي بازآموزي و ارتقاء سطح آموزش مربيان سازمان آموزش فني و حرفه اي استانهاي كشور است و در به روز كردن مربيان نقش تعيين كننده اي دارد. توكلي تصريح كرد: اين مركز يكي از مبادي ورود فناوري و تكنولوژي به كشور و استاندارد سازي آنها است و همكاري گسترده اي نيز با نهادهاي مهارتي بين المللي مانند جايكا ژاپن و كويكا كره جنوبي دارد. وي اضافه كرد: برگزاري اردوهاي آماده سازي كار آموزان سراسر كشور براي شركت در رقابت هاي ملي مهارت از ديگر اولويت هاي مهم اين مركز است . وي گفت اين مركز نقش تعيين كننده اي در آموزش مربيان مهارتي بويژه كشورهاي جهان اسلام دارد. توكلي گفت:مربيان كشورهاي اسلامي به صورت برنامه ريزي شده بر اساس نياز به صورت گروهي آموزش هاي لازم مهارتي را فرا مي گيرند. وي يادآور شد: اكنون 64 دانشگاه علمي‌كاربردي در سراسر كشور وجود دارد كه نخستين آن در مركز تربيت مربي شكل گرفت. وي اضافه كرد: سقف مقاطع تحصيلي در اين دانشگاه تا كار‌شناسي است كه البته با اقداماتي كه انجام شده اميد مي‌رود كه در سال آيند شاهد پياده سازي مقطع كار‌شناسي ارشد نيز باشيم. مركز تربيت مربي پژوهش هاي فني و حرفه اي وابسته به سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور مستقر در كرج فعاليت رسمي خود را از سال 63 شروع كرده و اكنون با 200 مدرس و متخصص، در 16 گروه ،آموزش مهارتي ارائه مي دهد.

ضرايب و مواد آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه تهران 2 اعلام شد

گروه آزمون و سنجش: ضرايب و مواد آزمون جهت پذيرش دانشجوي ورودي مهرماه 92-91 در مقطع کارشناسي ارشد دانشگاه تهران 2 اعلام شد. به گزارش مهر، دانشگاه تهران 2 در 54 رشته در 4 گروه آزمايشي هنر، علوم انساني و MBA، گروه علوم پايه و گروه فني و مهندسي دانشجو پذيرش مي‌کند. ضرايب دروس هر يک از رشته‌ها بر روي سايت دانشگاه تهران به آدرس http://ut.ac.ir قرار داده شده است.تا کنون به طور دقيق زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد تهران 2 مشخص نشده و تنها اعلام شده است که اين آزمون تا پايان شهريور ماه برگزارمي شود.تشکيل کلاس در رشته هاي مورد پذيرش منوط به رسيدن تعداد افراد ثبت نامي پس از قبولي به حد نصاب ظرفيت اعلام شده براي هر رشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي