جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4222

 علي فتح‌الله‌زاده :
 کي‌روش بايد سرمربي پرسپوليس مي‌شد 

علي فتح الله زاده مديرعامل باشگاه استقلال درباره وضعيت باشگاه استقلال، ليست تيم ملي و مسائل ديگر صحبت‌هاي زير را مطرح کرد:

-سرانجام باشگاه استقلال وضعيت مالي خوبي پيدا کرد يا خير؟

هنوز پول نرسيده اما منتظر هستيم تا در اين هفته با يک اسپانسر قرارداد امضا کنيم.در حال چانه زدن‌هاي آخر هستيم.

-اين اسپانسر هم 9 ميليارد توماني است؟

به اين اندازه نيست اما در همين حدود است.

-از وزارت ورزش پول نرسيد؟

وزير ورزش فعلا براي المپيک در لندن است اما وقتي بازگردد حتما به پرسپوليس و استقلال کمک مي‌کند.

-برخي مي‌گويند مي‌خواهند شما را تحت فشار قرار دهند تا برکنار شويد؟

نه اين طور نيست.من لاي منگنه بودم اما برخلاف تصور همه وزير ورزش حامي من بود.واقعيت اين است که بودجه وزارت ورزش دير رسيد و همان مبلغ ناچيزي که رسيد براي المپيکي‌ها صرف شد.براي من يکي از سخت‌ترين سال‌هاي مديريتم در استقلال است اما نمي‌توانم حق را زير پا بگذارم.حتي آقاي عباسي با مقامات بالاتر براي کمک به پرسپوليس و استقلال صحبت کرده ولي پول نرسيده است.به هر حال اين از بدشانسي ما بوده که همه چيز دست به دست هم داده تا اين طور شود.خدا را شکر که توانستم براي پشت پيراهن با يک بانک به توافق برسم و به زودي با اسپانسر اصلي هم به توافق مي‌رسم.از کادر فني و بازيکنان تشکر مي‌کنم با وجود فشاري که تحمل کردند حرفي نزدند. بچه‌ها من را شرمنده خود کردند اما روزهاي خوب استقلال در راه است.

-ديدارتان با رئيس جمهور بي‌سر و صدا بود؟

معمولا اين خبرها را رسانه‌اي نمي‌کنيم تا شائبه‌اي پيش نيايد.آن روز هم روز خبرنگار بود و يکي از خبرنگاران به طور اتفاقي من را ديد اما من بيش از يکي دو کلمه با آقاي احمدي نژاد حرف نزدم.قرار بود همراه رويانيان ديداري با رئيس جمهور داشته باشيم که آن روز رويانيان همراه من نيامد.ما تصميم گرفته‌ايم منافع مشترک دو باشگاه را در بيرون زمين مسابقه در يک گروه واحد تشکيل دهيم.ما در بيرون زمين رقيب نيستيم.

-قضيه حق پخش اين دو باشگاه به کجا رسيد؟

اين مسئله در هر دو باشگاه است.ما اول بايد با علي کفاشيان حرف بزنيم و پس از توافق با او با صدا و سيما صحبت کنيم.

-برخي از باشگاه‌ها از ليست اعلام شده تيم ملي گلايه دارند و معتقدند چرا بايد از پرسپوليس با اين شرايطي که در جدول دارد اين همه بازيکن دعوت شود؟

به نظر من رويانيان اشتباه کرد که ژوزه را به عنوان سرمربي پرسپوليس انتخاب کرد او بايد کي‌روش را مي‌آورد چرا که کي‌روش نشان داده به پرسپوليس علاقه دارد. ما خوشحال مي‌شويم از اين تيم اين همه بازيکن دعوت شده اما کي‌روش کم کم با چنين تصميماتي توانايي‌هاي خودش را زير سؤال مي‌برد.در ليگ بچه‌هاي خوب زياد داريم.البته همه اينها تفکر کي‌روش است و ما بايد سکوت کنيم.اين فدراسيون است که بايد در مورد عملکرد سرمربي‌اش دقت کند.

از ليست تيم ملي خيلي‌ها گلايه‌مند بودند و فکر مي‌کنم همه اين گلايه‌ها فني است.به هر حال اين انتخاب خوب نبود و بودار است هر چند همه مسئوليت‌ برعهده کي‌روش است.

-سوم شهريور در هفته ششم دربي را در پيش داريد.گويا براي برگزاري اين بازي با مشکل رزرو هتل روبه‌رو هستيد؟

ما بدهي خود به همه هتل‌ها را پرداخت کرديم و مشکل ما پول نيست بلکه به دليل برگزاري اجلاس سران کشورهاي عدم تعهد، همه هتل‌ها پر است.اين مشکل را، هم ما و هم پرسپوليس داريم و با فدراسيون در ميان گذاشتيم.

در تلاش هستيم تا بتوانيم هتلي را پيدا کنيم.من به رويانيان گفتم با اين شرايط بايد در خانه‌هاي خود در خدمت تيم باشيم.اين همه از آن داستان‌هاي فوتبال ما است که هر دم از اين باغ بري مي‌رسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي