جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/06/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4235

 ايران زمين 

 کمک 50 ميليون ريالي شهرداري و شوراي اسلامي شهرقدس به زلزله‌زدگان آذربايجان

قدس - اصغري

رئيس شوراي اسلامي شهرقدس از اختصاص مبلغ 50 ميليون ريال به زلزله‌زدگان استان آذربايجان شرقي خبر داد. علي عمو عابديني در گفتگويي با خبرنگار اداره روابط عمومي شهرداري قدس ضمن ابراز تاسف از وقوع حادثه دلخراش زلزله در استان آذربايجان شرقي و طلب صبر و شكيبايي براي بازماندگان و علو درجات براي جانباختگان اين حادثه، به حرکت انسان‌دوستانه پرسنل شهرداري شهرقدس به منظور ابراز همدردي با زلزله‌زدگان اين استان اشاره نمود و گفت: در همين راستا و به منظور ابراز همدردي با زلزله‌زدگان استان آذربايجان شرقي، مجموعه شهرداري و شوراي اسلامي شهرقدس نيز مبلغ 50 ميليون ريال را به زلزله‌زدگان اين استان
تقديم نمودند.

طرح گازرساني به 3 روستاي شهرستان دنا آغاز شد

ياسوج - محمد شفيع ربيعي

به مناسبت هفته دولت طرح گازرساني به 3 روستاي دشت رز، خونگاه و آب سپاه شهرستان دنا با حضور معاون عمراني استانداري، مديرعامل و جمعي از پرسنل شرکت گاز استان، فرماندار دنا و اهالي اين 3 روستا آغاز شد. در اين مراسم معاون عمراني استانداري ضمن قدرداني از زحمات پرسنل خدوم شرکت گاز استان گفت: پس از پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي خدمات با ارزش زيادي به منظور تامين رفاه و رفع مشکلات مردم انجام شده که گاز‌رساني به مناطق محروم و روستاهاي استان از آن جمله است. اميدي‌پور با بيان اينکه خدمت به مردم وظيفه‌اي مقدس و الهي است افزود: پس از پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي طرحهاي گازرساني زيادي در مناطق مختلف استان اجرا شده که قابل قياس با دوران قبل از انقلاب نيست. همچنين در اين مراسم مديرعامل شرکت گاز استان با اشاره به آغاز طرح گازرساني به 3 روستاي شهرستان دنا گفت: دشت رز، خونگاه و آب سپاه 3 روستاي محل اجراي اين طرح است.

کوليوند تصريح کرد:

غفلت در تصميم‌گيري مسئولان، کشور را دچار چالش‌هاي جدي مي‌کند

کرج – فائزه باقري

نماينده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شوراي اسلامي گفت: عدم تصميم‌گيري‌هاي به موقع مسئولان استان البرز و برآورد نادرست اعتبارات توسط آنها مي‌تواند هزينه‌ها و خسارت‌هاي سنگيني را به استان وارد ‌کند. به گزارش خبرنگار آفرينش محمدجواد کوليوند در جلسه شوراي اداري شهرستان کرج که در شهر محمدشهر و با حضور جمعي از مسئولين استاني برگزار شد، افزود: بايد توجه داشت که در جهان کنوني و با وجود مسائلي همچون استکبار و تحريم‌هاي غرب غفلت در تصميم‌گيري مسئولان، نه تنها استان ما البرز بلکه کشور را نيز دچار چالش‌هاي جدي مي‌کند.

هر مسئولي وظيفه خود را به نحو احسن انجام دهد

نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: تصميمات ما بايد بر مبناي نگاه به آينده باشد و هر مسئولي بايستي وظيفه و نقش محوله را به نحو احسن انجام دهد. کوليوند در ادامه گفت: در خصوص مسائل مالي و اعتباري نيز مديران و مسئولان استان البرز بايد نگاهي فرااستاني و در واقع کشوري داشته باشند تا در نتيجه اين توجه و نگاه اين استان وظايف خود را در نقشه سراسري و کلان به خوبي ايفا کند.به گفته محمدجواد کوليوند يکي از اقدامات مفيد و مثمرثمري که بايد با توجه به شرايط کنوني کشور و جهان مورد اجرا درآيد و به جديت پيگيري شود به حداقل رسانيدن هزينه‌هاي اضافي در پروژهاي عمراني است و در همين راستا بايستي پروژه‌هايي در اولويت عملياتي شدن قرار بگيرند که بازدهي مناسب و گره‌گشاي مشکلات مردم باشند. مطالعه و پيگيري جدي سند توسعه اشتغال، مرحله‌بندي و برنامه‌ريزي صحيح مسئولان در مسير اجراي طرح‌ها و امورات، تقويت و تشکيل ستادهاي پشتيباني در توليد کشور و استان البرز و پيگيري جدي براي تشکيل کارگروهاي اشتغال به خصوص در بخش کشاورزي از ديگر موارد و مباحثي بود که کوليوند آنها را در جلسه شوراي اداري شهرستان کرج مطرح کرد.

استقرار 19 دوربين ثبت ‏سرعت در محور دماوند به فيروزکوه

گيلاوند - خبرنگار آفرينش

فرمانده پليس راه گيلاوند از استقرار 19 دوربين ثبت ‏سرعت در محور دماوند به فيروزکوه خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش، عبادا... هله‏وندي اظهار داشت: استقرار 19 دوربين ثبت سرعت ثابت و سيار در محور دماوند به فيروزکوه به همت پليس راه انجام شده است. وي تصريح کرد: 14 دوربين ثابت و پنج دوربين سيار به همت مسئولان شهرستاني، استاني و کشوري در اين محور نصب و راه‏اندازي شده ‏است.هله‏وندي اضافه کرد: اين تعداد سامانه ثبت‏ سرعت در همه طول مسير، معدود رانندگان متخلف را به دقت زير نظر مي‏گيرند. فرمانده پليس راه گيلاوند افزود: مأموران پليس راه بدون کوچک‏ترين اغماضي نسبت به برخورد با رانندگان متخلف اقدام مي‏کنند.فرمانده پليس راه فيروزکوه از استقرار دوربين‏هاي هفت‏گانه در محور فيروزکوه به قائم‏شهر خبر داد.

حميد رنجبر اظهار داشت: فعاليت دوربين‏هاي هفت‏گانه در محور فيروزکوه به قائم‏شهر در طول مدت شبانه‏روز ادامه دارد. وي تصريح کرد: علاوه بر اين سامانه‏هاي ثبت تخلفات رانندگي، ماموران خدوم فرماندهي پاسگاه پليس راه فيروزکوه نيز با نگاهي دقيق حرکات معدود رانندگان حادثه‏ساز جاده را زير نظر دارند. فرمانده پليس راه فيروزکوه اضافه کرد: اين ماموران بدون گذشت با تخلفات برخورد کرده تا سفري خوش و خاطره‏انگيز در ذهن هموطنان به يادگار بماند.

با تلاش كاركنان شركت ملي حفاري ايران محقق شد؛

حفاري و تكميل 72 حلقه چاههاي نفت و گاز در پنج ماه نخست سال جاري

اهواز - خبرنگار آفرينش

با تلاش كاركنان سختكوش شركت ملي حفاري ايران در 5 ماه نخست سال جاري 72 حلقه چاه هاي نفت و گاز در مناطق نفت‌خيز خشكي و دريايي كشور حفر و تكميل شد كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 حلقه افزايش دارد. مدير برنامه‌ريزي تلفيقي شركت ملي حفاري ايران در گزارشي از فعاليتهاي انجام شده در بخشهاي عمليات حفاري و خدمات فني و تخصصي اين صنعت، اعلام كرد: از اين تعداد چاه 37 حلقه توسعه‌اي و توصيفي، يك حلقه اكتشافي و 34 حلقه تعميري بوده است.از شمار چاههاي پيش گفته 46 حلقه در گستره عملياتي شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب، 7 حلقه در حوزه شركت نفت مناطق مركزي، 7 حلقه در وسعت شركت نفت فلات قاره، يک حلقه اکتشافي و 11 حلقه در قالب پروژه‌هاي كليد در دست، حفاري، تعمير و تكميل شد.از ابتداي فروردين تا پايان مرداد امسال كل متراژ حفاري انجام شده بر روي چاه‌هاي نفت و گاز در مناطق خشكي و دريايي 184 هزار و 148 متر ثبت شد كه از اين رقم 21 هزار و 908 متر مربوط به پروژه هايي است كه مديريت حفاري آنها به طور كامل به شركت ملي حفاري ايران واگذار شده است و از آن جمله پروژه‌ فازهاي 18، 17 و 14 طرح توسعه ميدان گازي پارس جنوبي (دريايي) و پروژه 1+12 بخش خشكي ميدان گازي كيش است.

متراژ حفاري در اين دوره بدون محاسبه حفاري پروژه‌هاي كليد در دست، 145 هزار و 871 متر پيش بيني شده بود كه با تلاشهاي به عمل آمده با 16 هزار و 369 متر افزايش به 162 هزار و 240 متر رسيد. انجام 2 هزار و 622 مورد خدمات ويژه و فني از جمله 19 هزار و 945 متر حفاري انحرافي، 8 هزار و 641 متر حفاري با هوا، 309 مورد نمودارگيري، 82 مورد چاه پيمايي، 916 متر مغزه‌گيري، 177 مورد لوله مغزي سيار، 76 مورد اسيدكاري گسترده و ويژه و 595 مورد سيمانكاري از موفقيتهاي شركت ملي حفاري ايران در ارايه خدمات تخصصي صنعت حفاري به شركتهاي نفتي است. اين خدمات كه افزون بر 20 نوع مي‌شود توانمندي تخصصي و وجه تمايز اين شركت را در قياس با شركتهاي حفاري در جهان نشان مي‌دهد. شركت ملي حفاري ايران يكي از شركت هاي بالادستي تابع شركت ملي نفت ايران است كه با برخورداري از بالغ بر 16 هزار نيروي انساني متخصص و بيش از 70 دستگاه حفاري خشكي و دريايي هم‌اكنون 90 درصد عمليات حفاري و خدمات فني و تخصصي مرتبط با اين صنعت را در 10 استان نفت‌خيز كشور عهده‌دار است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
اجلاس در تهران
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي