جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/06/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهار شنبه) نسخه شماره 4250

 دقيقه نود 

برخورد سرد کريمي با رويانيان

تمرين ديروز تيم فوتبال پرسپوليس با حضوررويانيان برگزار شد.تمرين پرسپوليس از ساعت 9:40 ديروز پس از يک روز استراحت پشت درهاي بسته در ورزشگاه درفشي‌فر برگزار شد.

-ماهيني از سوي کادر پزشکي اجازه تمرين پيدا نکرد و فقط به فيزيوتراپي پرداخت.وي امروز دويدن را شروع و روز پنجشنبه در تمرينات گروهي شرکت مي‌کند.

-غلامرضا رضايي و قاضي نيززير نظر کادر پزشکي به فيزيوتراپي پرداختند.

-پولادي و فشنگچي ابتدا فيزيوتراپي رفتند و سپس دويدن‌هاي نرم را کنار زمين انجام دادند.

-حميد علي عسگر پس ازرأي کميته انضباطي باشگاه مبني بر کسر 5 درصد از قراردادش در تمرين حضور پيدا کرد و پس از جلسه با ژوزه در کنار ساير بازيکنان به تمرين پرداخت.

-با دستورژوزه قرارشد دو تن ازاعضاي کادر فني بازي سپاهان و الاهلي عربستان را مورد آناليز قرار دهند.پرسپوليس يکشنبه آينده در اصفهان به مصاف سپاهان مي‌‌رود.

-درپايان تمرين رويانيان در جمع قرمزپوشان حضور يافت و در جلسه‌اي با بازيکنان شرکت کرد.برخورد سرد علي کريمي با رويانيان درتمرين کاملا مشهود بود.

-ژوزه درانتهاي تمرين خطاب به بازيکنان گفت:من دوست دارم در بازي‌هاي پرسپوليس مانند تمرينات باشيد.به حرف و حديث‌ها کاري ندارم و تا وقتي که درکنار شما هستم با قدرت کارم را انجام مي‌دهم.من به خيلي از مسائلي که درباره شما گفته مي‌شود اعتقادي ندارم.

تيم کشتي پرسپوليس دررقابت هاي ليگ برتر

تيم کشتي آزاد پرسپوليس امسال دررقابت هاي ليگ برتر کشتي شرکت خواهد کرد.تيم کشتي پرسپوليس جويبار که در رشته آزاد حضور خواهد داشت، بر اساس قراردادي بين محمد رويانيان، مدير عامل باشگاه پرسپوليس و سلمان قادري رئيس هيات کشتي شهرستان جويبار و نايب رئيس هيات کشتي مازندران، فعاليت خود را آغاز خواهد کرد.طبق صحبت هاي انجام شده، قرار است اين تيم ازروز هفتم مهر ماه مصادف با ولادت حضرت امام رضا(ع)در مراسمي با حضور مسئولان استاني، باشگاه، فدراسيون و هيات کشتي، تمرينات خود را آغاز کند.محمد رويانيان در اين ارتباط گفت:آنچه مد نظر باشگاه پرسپوليس است؛ تشکيل يک تيم مدعي است که هواداران را خوشحال کند.اميدواريم اين حرکت باشگاه پرسپوليس به رونق بيشتر رقابت هاي کشتي کمک کند، بويژه که در استان و شهرستان قهرمان پرور و کشتي خيز راه اندازي شده است.همچنين بايد ازحسين هدايتي که درجريان انتقال اين تيم و راه اندازي آن با باشگاه پرسپوليس همکاري کردند، تشکر کنم.

شايعه در کرمان

بازي با ذوب آهن آخرين فرصت قاسمپور

ابراهيم قاسمپوروضعيت مطمئني براي نشستن روي نيمکت مس در هفته هاي آينده ندارد واز باشگاه مس کرمان خبر مي رسد مسئولان اين باشگاه به ابراهيم قاسمپور اولتيماتوم داده اند.دردوروزاخيراين شايعه درکرمان دهان به دهان پيچيده که مسئولان مس تصميم دارند در صورت شكست در بازي بعد مقابل ذوب آهن دست به تغييراتي بزنند كه احتمالا گريبان قاسمپوررا خواهد گرفت.احتمال تغييردرکادرفني مس در شرايطي محرز به نظر مي رسد که پرويز مظلومي نزد هواداران مس از محبوبيت بالايي برخورداراست.حالا بايد ديد درروزهاي آينده چه اتفاقاتي خواهد افتاد.

استفاده اجباري ازدستگاه شوك
درمسابقات فوتبال

دكترزهره هراتيان مسئول كميته‌ توسعه پزشكي فدراسيون فوتبال از اجراي طرح ثبت آسيب در تمام باشگاه‌هاي ليگ برترو تيم ملي فوتبال در جهت پيشگيري و كاهش از آسيب و همچنين اجباري شدن استفاده از دستگاه شوك براي مقابل با مرگ‌هاي ناگهاني در فوتبال خبر داد.

وي در خصوص دفترچه طرح ثبت آسيب و اجراي آن به صورت حرفه‌اي درتمام باشگاه‌ها و تيم‌هاي ملي فوتبال، اظهار كرد:اين طرح در قالب يك دفترچه در ابتداي شروع ليگ برتر از سوي فدراسيون فوتبال در اختيار تمام باشگاه‌هاي ليگ برتر و تيم‌هاي ملي فوتبال گذاشته شده كه به صورت روزانه آسيب‌هاي لحظه‌اي كه در جريان تمرينات و مسابقات پيش مي‌آيد توسط داور، مربي و پزشك تيم ثبت و آخر هر ماه در اختيار فدراسيون فوتبال گذاشته
مي‌شود.

وي افزود:اين طرح يكي از بهترين استراتژي‌هاي فدراسيون فوتبال در راستاي پيشگيري و كاهش آسيب‌هاي ورزشي است تا پايان فصل ليگ برتر و در جريان مسابقات مهم و حساس تعداد آسيب‌ها به حداقل برسد.

اين طرح هم اكنون به صورت نرم‌افزار پيشرفته طراحي و در اختيار تمام باشگاه‌ها گذاشته شده است.ضمن اين كه دستگاه ثبت آسيب طوري طراحي شده كه اگر تمرينات ارائه شده از سوي سرمربي سبب تحميل فشار زياد به بازيكن شود و موجب بالا رفتن ميزان آسيب گردد.

اين دستگاه تمرينات را كنترل و فشار ناشي از تمرين را كاهش مي‌دهد.مسئول كميته‌ توسعه پزشكي فدراسيون فوتبال يكي از مزاياي مهم اين سيستم‌ را كاهش آسيب ديدگي‌ بازيكنان فوتبال ناشي از پارگي رباط صليبي اشاره كرد و افزود:از مهم‌ترين مزاياي استفاده از اين سيستم‌ نرم‌افزاري پيشگيري از آسيب پارگي رباط صليبي بازيكنان و گنجانده شدن تمرينات 11+فيفا در برنامه‌هاي اين نرم‌افزار است كه به صورت مكتوب اجرا مي‌شود و ميزان تاثيرگذاري اين تمرينات را در كاهش آسيب به صورت آماري
به ثبت مي‌رساند.

هراتيان در پايان همچنين به كارگيري دستگاه(AED)يا شوك اتوماتيك در كنار تمرينات و مسابقات باشگاهي و تيم‌هاي ملي فوتبال را اجباري دانست و گفت:با توجه به بالا بودن ميزان ايست قلبي بازيكنان طي چهار ماه گذشته در جريان مسابقات و مرگ ناشي از آن، فدراسيون فوتبال در راستاي جلوگيري از بروز چنين حادثه‌اي و درمان به موقع فوتباليست‌، پس از اين به كارگيري اين دستگاه را كه به صورت نرم‌افزار فارسي است، در تمام رقابت‌ها و تمرينات اجباري و استفاده از آن را براي تمام كساني كه به نوعي درگير فوتبال هستند، ضروري عنوان كرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي