جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/07/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4258

 نتانياهو در سازمان ملل براي ايران" خط قرمز" كشيد! 

بنيامين نتانياهو با اعلام اينکه از نظر اسرائيل، خط قرمز برنامه هسته اي ايران بايد در مرحله غني سازي اورانيوم تعيين شود خواستار ترسيم خط قرمز شفاف براي فعاليت هاي هسته اي ايران شد.

به گزارش عصر ايران به نقل از شبکه الجزيره، نخست وزير اسرائيل در سخنراني خود در مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورک مدعي شد: تنها راه مسالمت آميز براي جلوگيري از دست يابي ايران به سلاح هسته اي، تعيين خط قرمز شفاف براي توقف برنامه هسته اي اين کشور است.

نخست وزير اسرائيل افزود: تعيين خطوط قرمز ، منجر به جنگ نمي شوند . خطوط قرمز مانع از جنگ مي شوند.نتانياهو ادامه داد: اطمينان دارم آمريکا و اسرائيل مي توانند نقشه راه مشترکي را براي منع ايران از دست يابي به سلاح هسته اي رسم کنند. اسرائيل در حال مذاکره با آمريکا در اين زمينه است.

با اين حال نتانياهو بر خلاف اظهارات قبلي اش، از هر گونه اشاره به توانايي اسرائيل براي حمله نظامي به ايران يا جلوگيري اين رژيم از پيشروي برنامه هسته اي تهران خودداري کرد که نشانه اي از عقب نشيني است. وي در ادامه کاغذي را در دست گرفت که بر روي آن يک "بمب" نقاشي شده بود. در وسط اين بمب رقم 70 درصد غني سازي و در بالاي آن رقم 90 درصد غني سازي نوشته شده بود. او سپس به نشانه تعيين خط قرمز براي ايران، با ماژيک قرمز رنگي، بر روي اين بمب، خطي رسم کرد و گفت: غني سازي اورانيوم، خط قرمز ايران است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي