جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/07/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4258

 خبر هنري 

 در پاسخ به فيلم موهن آمريکايي صورت مي‌گيرد

پنج روز آخر عمر پيامبر اسلام(ص) در فيلم «وداع» کارگردان مصري

يک کارگردان مصري قصد دارد در پاسخ به فيلم موهن آمريکايي 5 روز آخر عمر پيامبر اسلام(ص) را در فيلم «وداع» ارائه دهد.به گزارش فارس به نقل از روزنامه مصري اليوم السابع، احمد اسماعيل الحريري کارگردان مصري اعلام کرد فيلمي را با عنوان «وداع» درباره پيامبر اعظم(ص) مي‌سازد.بنابر اين گزارش، اين فيلم 5 روز پاياني عمر مبارک حضرت محمد(ص) را در بر خواهد گرفت و يک سوم از اين فيلم به روز آخر زندگاني برترين مخلوق هستي مي‌پردازد.الحريري با بيان اينکه نوشتن سناريو مدتي پيش نهايي شده است، تاکيد کرده است: با توهين فيلمساز آمريکايي ـ اسرائيلي به ساحت پيامبر اعظم(ص) تصميم به بازنويسي و ساخت آن گرفتيم.

وي افزود:اين فيلم پاسخي حقيقي و عملي به خرافاتي است که سازندگان فيلم موهن به پيغمبر اسلام(ص) نسبت مي‌دهند و سعي کرده‌ايم شعاري نباشد.اين کارگردان مصري همچنين از اشراف يک مبلغ ديني بر اين فيلم خبر داد و گفت: اين فيلم از عظمت پيامبر اسلام(ص) و رابطه‌اش با زنان و چگونگي رفتار او با زنانش و اخلاقش در برخورد با کودکان و صبر پيامبر و همچنين رابطه آن حضرت با يهوديان و توجه‌اش به گياهان و حيوانات سخن مي‌گويد.وي درباره نحوه ساخت اين فيلم نيز تاکيد کرد: اين فيلم به تهيه‌کنندگي محمد الفايد و ساخت دولت امارات خواهد بود و بودجه سنگيني براي آن درنظر گرفته شده است.

الحريري افزود: يک طراح دکور نيز هم‌اکنون در حال ساخت دکور در کوه‌هاي دهشور درباره مکه مکرمه و مدينه منوره است و برخي صحنه‌ها نيز در کوه‌هاي العين تصويربرداري مي‌شود.وي با بيان اينکه در حال کسب اجازه ساخت اين فيلم از سوي الازهر است، تصريح کرد: در صورت موافقت نهايي الازهر اين فيلم را با بازيگراني از کويت، تونس، سوريه، مصر و ... در نيمه اکتبر کليد خواهيم زد.

بخش فروش آنلاين بليت سايت مجموعه تماشاخانه ايرانشهر راه‌اندازي شد

از چهارشنبه پنجم مهرماه، بخش فروش آنلاين بليت نمايش هاي مجموعه تماشاخانه ايرانشهر راه اندازي شد.به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل مجموعه تماشاخانه ايرانشهر، هم‌زمان با راه‌اندازي بخش فروش آنلاين بليت نمايش هاي مجموعه تماشاخانه ايرانشهر، پيش فروش بليت نمايش «آوازه‌خوان طاس» به کارگرداني بهمن معتمديان از پنجشنبه ششم مهرماه، آغاز شد.بنابراين خبر، در نمايش 60 دقيقه اي «آوازه‌خوان طاس» هومن برق‌نورد، سروش صحت، اميد روحاني، بهاره رهنما، هوتن شکيبا و فلامک جنيدي به ايفاي نقش مي‌پردازند. در اين اثر که قرار است از دوازدهم مهرماه در سالن استاد سمندريان مجموعه تماشاخانه ايرانشهر به روي صحنه برود، ليلي رشيدي مدير صحنه و پويا آريان‌پور نيز طراح صحنه و لباس هستند.

" ان‍ت‍ق‍ام‌ م‍وح‍ش"‌ با ق‍م‍ارب‍ازان‌ در کتاب شب

روايت "انتقام موحش"اثر ن‍ي‍ک‍لاي گ‍وگ‍ول را‌ از امروز شنبه 8 مهرماه، ساعت 23:30 از راديو تهران موج اف.ام رديف 94 بشنويد.محسن حکيم معاني سردبير برنامه کتاب شب از روايت داستان انتقام موحش خبر داد و افزود: برنامه راديويي کتاب شب هر هفته با يک داستان ايراني يا خارجي ساعت 23:30 مهمان شنوندگان راديو تهران خواهد بود. از شنبه 8 مهرماه، داستان انتقام موحش اثر نيکلاي واسيليويچ گوگول ترجمه ع‍ب‍دال‍رح‍ي‍م‌ اح‍م‍دي‌ روايت مي شود.وي با بيان توضيحات بيشتر افزود:نيکلاي واسيليويچ گوگول داستان‌نويس و نمايش‌نامه‌نويس شهير روسي در اوکراين زاده شد. براي اهالي ادبيات، نام گوگول، مکتب ادبي واقع‌گرايي را تداعي مي‌کند و بسياري او را از چهره‌هاي پيشگام واقع‌گرايي ادبي روسيه مي‌دانند. فرهنگ عامه مردم اوکراين و آداب و رسوم و جشن‌هاي آنان نخستين سرچشمه‌هاي الهام بخش آثار وي به شمار مي‌آيند. گوگول از بزرگ‌ترين نويسنده‌هاي روسيه است چه از نظر قدرت تخيل و چه از نظر شيوه نگارش و هيچ نويسنده روسي نتوانسته چون او تا اين حد به غناي زبان دست يابد. از مشهورترين آثار وي مي‌توان به انتقام موحش اشاره کرد.

مخاطبان با ارسال پيام کوتاه به 6 - 30000955 يا با شماره تلفن 33914141يا مراجعه به آدرس الکترونيکي radiotehran@irib.ir مي‌توانند رمان‌هاي مورد علاقه خود را معرفي کنند تا در اين برنامه خوانده و نقد شود.

"تفسير موضوعي سوره حمد" در شبکه سحر

مجموعه برنامه "تفسير موضوعي سوره حمد" در سيماي آذري شبکه جهاني سحر توليد مي شود.به گزارش روابط عمومي شبکه جهاني سحر، اين مجموعه به تهيه کنندگي رضا زيرک در 13 قسمت 8 دقيقه اي به زبان آذري توليد مي شود.اين برنامه در قالبي گفت و گو محور به تفسير تک تک آيات سوره مبارکه حمد مي پردازد و شامل آيتم هايي همچون پلاتو مجري کارشناس، وله و موسيقي- تصوير خواهد بود.ابوالفضل بهرام پور مجري کارشناس برنامه "تفسير موضوعي سوره حمد" است و علي نوروزي (دستيار تهيه) و سمانه ضرغام (طراح صحنه) از ديگر عوامل تهيه اين برنامه هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي