جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4289

 دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه:
 گزارش هاي حقوق بشري عليه ايران وجاهت حقوقي و قانوني ندارد 

دبيرستاد حقوق بشر درادامه درباره، گزارش هاي منتشره واعلام شده از سوي گزارشگر ويژه سازمان ملل در مورد وضعيت حقوق بشر درايران گفت: اين گزارش ها بدون اهميت و خالي از بار فني وحقوقي است.

به گزارش ايسنا، لاريجاني افزود: گزارش احمد شهيد بطور کامل غيرحرفه‌اي و مبتني بر اطلاعاتي است که توسط رسانه هاي غربي عليه ايران تبليغ و انتشار داده مي شود.

وي اظهارکرد: متاسفانه گزارش هاي احمد شهيد به عنوان گزارشگر سازمان ملل حاوي ادعاهاي تکراري و مطالب کفرآميزو زشت است که احکام اسلامي را مورد حمله شديد خود قرار داده و به صورت وقيحانه از توهين به پيامبراسلام نيزحمايت کرده است.

به گفته لاريجاني اين گزارش تصنعي و به دور از واقعيات جامعه ايران تهيه شده و ادعاهاي گزارشگر فاقد سنديت و وجاهت حقوقي و قانوني است.

دبيرستاد حقوق بشر اين گزارش را بخشي از تبليغات غرب عليه ملت و جمهوري اسلامي ايران دانست و گفت: ستادحقوق بشر قوه قضاييه جمهوري اسلامي ايران، گزارش هاي منتشره از سوي احمد شهيد و يا هرگزارش ديگري که عليه ايران در صحنه جهاني مطرح مي شود، با دقت پاسخ مي‌دهد و به مجامع عمومي وبين المللي اعلام مي کند.

لاريجاني تصريح کرد: جمهوري اسلامي ايران در اين راستا بسيار استوار است و نظام اسلامي ايران محکم تر از آن است که گزارش هايي از اين دست، شائبه‌اي در آن ايجاد کند.

وي گفت: بر اساس آيين‌نامه شوراي حقوق بشر که مربوط به نحوه تهيه گزارش توسط گزارشگران سازمان ملل متحد است، گزارش بايد حاوي مشخصاتي مبتني بر رعايت اصول بي‌طرفي، مستند بودن ادعا‌ها، پرهيز از سياسي کردن آن و مبتني بر تخصصي و فني بودن گزارش باشد که متاسفانه در اين گزارش نه تنها اصول اوليه بر حسب مقررات و رويه‌هاي بين‌المللي رعايت نشده بلکه محتواي گزارش نيز حاوي مطالب تکراري و مغرضانه بوده و کاملا سياسي است.

دبيرستاد حقوق بشر قوه قضائيه ايران، از احمد شهيد به عنوان هنرپيشه رسانه‌هاي غربي و ضدجمهوري اسلامي ياد کرد و گفت: او بهتر است به جاي فکر بازديد از زندان‌هاي ايران براي درک زير پاگذاشتن حقوق بشر ، در واشنگتن، پاريس و لندن بگردد.

لاريجاني توصيه کرد: بازديد شهيد از ايران و يا زندان‌هاي جمهوري اسلامي، دخالت در تشکيلات قضايي و سوء استفاده است و ايران هرجا احساس کند که افراد قصد سوء استفاده دارند، هرگز اجازه نخواهد داد.

وي در پايان اظهارتش گفت: زندان‌هاي ايران در سال‌هاي اخير توسط هيات هايي از ايران و نيز خارج از کشور مورد بازديد قرار گرفته است و تشکيلات قضائي به هيچ نهاد جهاني اجازه سوء برداشت نخواهد داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي