جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4290

 ميز خبر 

جزئيات سفر احمدي نژاد به اندونزي، پاکستان و عراق

مدير کل بين الملل دفتر رئيس جمهور از جزئيات سفرهاي خارجي محمود احمدي نژاد در يک ماه آينده خبر داد. محمدرضا فرقاني، مدير کل بين الملل دفتر رئيس جمهور در گفتگو با مهر درباره سفرهاي خارجي رئيس جمهور که تا يک ماه آينده صورت خواهد گرفت، گفت: محمود احمدي نژاد براي شرکت در اجلاس دموکراسي که در روزهاي 18 و19 آبان ماه در بالي اندونزي برگزارمي‌شود به اين کشور سفر مي کند.

فرقاني همچنين از سفر رئيس جمهور به پاکستان خبر داد و گفت: احمدي نژاد براي شرکت در اجلاس دي 8 به پاکستان سفر مي کند.همچنين درباره سفر احمدي نژاد به عراق نيز گفت: هنوز زمان اين سفر مشخص نشده است.وي با اشاره به اينکه قرار است دومين اجلاس ضد تروريسم که سال گذشته در تهران براي اولين بار برگزار شد، در عراق برگزار شود، خاطرنشان کرد: دولت عراق هنوز تاريخ مشخصي براي اين اجلاس اعلام نکرده است .

نيچروان 20 آبان در تهران

نماينده اتحاديه ميهني کردستان عراق با اشاره به سفر 20 آبان ماه نيچروان بارزاني به تهران، از برنامه مسعود بارزاني براي سفر به تهران نيز خبر داد.ناظم دباغ نماينده اتحاديه ميهني کردستان عراق در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به سفر نيچروان بارزاني نخست وزير منطقه کردستان عراق و معاون مسعود بارزاني به ايران گفت: نيچروان 20 آبان ماه به ايران سفر کرده و در جريان سفر سه روزه خود با مقامات ايراني ديدار و درباره اوضاع سياسي منطقه و توسعه همکاري و تقويت روابط 2 جانبه به ويژه در زمينه اقتصادي گفت‌وگو مي‌کند.

مناظره کانديداهاي انتخابات رياست‌جمهوري زنده پخش مي‌شود

نايب رييس کميسيون شوراها و امور داخلي مجلس با بيان اينکه بررسي‌ طرح اصلاح موادي از قانون انتخابات رياست‌جمهوري در اين کميسيون به اتمام رسيد، گفت: طبق مصوبه اين کميسيون، مناظرات نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري کما في‌السابق زنده از تلويزيون پخش مي‌شود.محمدابراهيم رضايي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه کميسيون شوراها در مورد چگونگي تبليغات و نوع برخورد با تخلفات تبليغاتي مصوبات و بررسي‌هايي داشت، گفت: نحوه تبليغات کانديداهاي انتخابات رياست‌جمهوري همچون گذشته است.

قائم مقام مرکز پژوهش‌هاي اسلامي صداوسيما:

اخبار سوريه به شدت سانسور و حتي مهندسي خبري مي‌شود

قائم مقام مرکز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما گفت: جمهوري اسلامي ايران درگير جنگي بزرگ با جهان کفر است.دکتر پهلوانيان در گفت‌وگو با ايسنا ، با اشاره به جنگ نرم رسانه‌يي دشمن عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، اظهار کرد: در شرايط فعلي جمهوري اسلامي ايران درگير جنگ تمام عيار با تمامي جبهه کفر و استکبار جهاني است.عضو هيات علمي دانشگاه صدا و سيما به حوادث سوريه اشاره کرد و يادآور شد: اتفاقاتي که در سوريه رخ مي‌دهد اتفاقات بسيار مهمي است؛ اخبار سوريه به شدت سانسور و حتي مهندسي خبري مي‌شود.

4 صياد ايراني در آبهاي عراق دستگير شدند

نيروي دريايي عراق، 4 صياد ايراني را به دليل آنچه وارد شدن به آبهاي منطقه‌اي اين کشور خوانده شد، بازداشت کرد.به گزارش فارس، وليد محمد الشريفي از فرمانداري منطقه فاو در استان بصره اعلام کرد که نيروي دريايي عراق، 4 صياد ايراني را در داخل آبهاي منطقه‌اي عراق دستگير کرده است.بر اساس اين گزارش، اين صيادان با دو قايق به بندر نفتي بصره نزديک شده بودند.

اصابت 2 خمپاره به مرقد حضرت زينب (س)

تروريست‌ها گنبد و صحن شريف بارگاه حضرت زينب (س) را در دمشق با دو خمپاره هدف قرار دادند که منجر به تخريب درب مرقد اين بزرگوار شد.به گزارش ايسنا، به نقل از سايت اينترنتي المحيط، دو خمپاره عصر يکشنبه در بارگاه حضرت زينب (س) فرود آمد که يکي از آنها به گنبد و ديگري به صحن بارگاه اصابت کرد و تکفيري‌هاي مسلح از منطقه حجيرة از سمت غربي بارگاه حضرت زينب (س) را هدف قرار دادند.

کامرون با دستورکار نظامي راهي خليج فارس و خاورميانه شد

نخست وزير انگليس براي گسترش همکاري‌هاي استراتژيک کارآمد در عرصه دفاعي و فروش جنگنده‌هاي تايفون راهي برخي کشورهاي حوزه خليج فارس و خاورميانه از جمله امارات و عربستان خواهد شد.به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه مصري اليوم السابع، ديويد کامرون، نخست‌وزير انگليس در اين سفر نخست‌ به امارات مي‌رود و روز سه شنبه راهي عربستان خواهد شد.بنا بر اين گزارش کامرون با اين سفر نشان‌ مي‌دهد که براي ايجاد همکاري‌هاي طولاني مدت با مهمترين هم‌پيمانان استراتژيک انگليس در خليج فارس راغب است.

برلوسکني عذرخواهي کرد

در کتابي که انتظار مي‌رود پنجشنبه در ايتاليا منتشر شود، نخست‌وزير سابق اين کشور از ملت خود خواست تا او را به خاطر ناکامي‌اش در مقابله با تاثيرات فلج کننده بحران اقتصادي ببخشند.به گزارش ايسنا، به نقل از صداي روسيه، گزيده‌هايي از اين کتاب در اختيار رسانه‌هاي ايتاليايي قرار گرفته است.سيلويو برلوسکني، نخست‌وزير سابق ايتاليا همچنين نوشته است که از عرصه سياست ملي کنارگيري کرده و حتي در انتخابات پارلماني 2013 نيز شرکت نخواهد کرد.

ملي‌گرايان روسيه قول دادند پوتين را از کرملين بيرون کنند!

هزاران تن از ملي‌گرايان افراطي روسيه با متهم کردن پوتين به ناديده گرفتن حقوق قوميت‌هاي روس، با راهپيمايي در مسکو قول دادند پوتين را از کرملين بيرون کنند. به گزارش ايسنا، ملي‌گرايان روسيه تلاش کردند تا با اين اقدام مخالفت خود را با مهاجران قفقاز و آسياي ميانه ابراز کنند. بررسي‌ها نشان مي‌دهد که نيمي از روسي‌ها از مهاجران قفقاز و آسياي ميانه هستند.هزاران تن از ملي‌گرايان افراطي روسيه با حمل پرچم‌هاي زرد و سياه، با راهپيمايي در خيابان‌هاي مسکو شعارهاي ضد پوتين سردادند و خواستار توقف امتيازدهي کرملين به گروه‌هاي مهاجر و اقليت‌ها شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي