جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4290

 مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اردبيل:
 شبکه پاياب سد سبلان سال آينده افتتاح مي‌شود 

 اردبيل – مهدي حسين‌نژاد

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اردبيل گفت: مهم‌ترين پروژه‌اي که در مشگين‌شهر در قالب مهر ماندگار در حال اجراست شبکه سد سبلان است که در سه ماه اول سال آينده افتتاح مي‌شود.

داود نجفيان در جلسه بررسي طرح‌هاي توسعه‌اي بخش‌هاي زير‌بنايي مشگين‌شهر اظهار داشت: شبکه پاياب سد سبلان که 15 هزار هکتار از اراضي را زير ‌پوشش قرار مي‌دهد با پيشرفت 41 درصد و هزينه 67 ميليارد توماني در حال احداث است. وي خاطرنشان کرد: کل کانال‌هاي اصلي اين پروژه 15 کيلومتر است که در فاز اول 3 هزار و 200 هکتار از اراضي از طريق اين شبکه آبياري شده و فازهاي بعدي نيز در سال‌هاي آينده اجرايي خواهد شد.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اردبيل يادآور شد: با توجه به اينکه اين پروژه جزو طرح‌هاي مهر ماندگار است امسال 14.7 ميليارد تومان در آن سرمايه‌گذاري مي‌شود که در سفر پيش روي وزير نيرو بخش‌هاي مهم اين پروژه مورد بازديد قرار گرفته و دستورات لازم براي تکميل آن با تزريق اعتبار مورد نياز صادر مي‌شود. نجفيان گفت: پروژه مهم ديگري که در اين شهرستان در حال اجراست سد و شبکه احمد‌بيگلو است که با حجم 18 ميليون متر‌مکعب و پوشش 3 هزار و 600 هکتار از طريق شبکه پاياب در دستور کار قرار گرفته است.

اين مسئول عنوان کرد: اولين بار است که سد با شبکه به صورت همزمان افتتاح مي‌شود که سعي داريم از در‌آمد مازاد نفتي که به استان‌هاي مرزي اختصاص داده مي‌شود براي اين پروژه تزريق کنيم.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اردبيل بيان داشت:‌ البته 3 ميليارد تومان اخيراً بر اساس موافقت‌نامه به اين پروژه اختصاص يافته است ولي در تلاش هستيم از منابع در‌آمدي مازاد نفتي اعتباري را براي اين پروژه تزريق کنيم.

نجفيان به 7 ميليارد تومان مطالبات پيمانکار از پروژه سد سبلان اشاره کرد و افزود: در سه ماه ابتداي سال آينده تامين آب مورد نياز براي سيراب کردن 520 هکتار از اراضي پاياب سد احمدبيگلو نيز انجام خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي