جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4322

 خبر روز 

دريادار فدوي: سه فروند پهپاد اسکن ايگل را شکار کرده‌ايم

فرمانده نيروي دريايي سپاه از برگزاري رزمايش اين نيرو در تنگه هرمز تا پايان سال جاري خبر داد.

به گزارش مهر، دريادار علي فدوي فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در حاشيه همايش جغرافيا، توسعه، دفاع و امنيت با موضوع خليج فارس و تنگه هرمز که در تالار غدير وزارت کشور برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران به حضور کشورهاي فرامنطقه‌اي در خليج فارس اشاره کرد و گفت: آمريکايي‌ها با ابزار نظامي در خليج فارس به دنبال ادامه سلطه نظامي خود بر دنيا هستند و اگر اقدامات آمريکايي‌ها روندي به خود مي‌گيرد که تشديد کننده ناامني باشد طبيعي است که خود آنها نيز در خطر خواهند بود و همه بايد بدانند که خطر براي خليج فارس و تنگه هرمز خطر براي همه دنياست.

فدوي در خصوص شکار پهپاد آمريکايي توسط نيروي دريايي سپاه نيز اظهار داشت: وزارت دفاع آمريکا بعد از 5 روز اعلام کرد که پهپاد اسکن ايگل مربوط به آنهاست و هنوز چيزي به عنوان بازپس گيري آن مطرح نشده است.

وي اين پهپاد را رکوردار ساعت پروازي پهپادها در دنياست دانست و تصريح کرد: اسکن ايگل 30 ساعت مداومت پروازي دارد و مراقبت خوبي از ناوهاي آمريکايي مي‌تواند داشته باشد.

فرمانده نيروي دريايي سپاه خاطرنشان کرد: اين سومين اسکن ايگلي بود که گرفتيم و در موراد قبلي نيز تمام اطلاعات آنها را پياده سازي کرده بوديم و در خط توليد قرار گرفته بود و مدتهاست در نيروهاي مسلح کشورمان (نيروي هوافضا و نيروي دريايي سپاه) مورد استفاده قرار گرفته است.

10 دختر بچه افغان در اثر انفجار مين کشته شدند

10 دختر بچه 9 تا 11 سال افغان در ولايت ننگرهار در شرق افغانستان در اثر انفجار مين کشته شدند.

به گزارش عصر ايران مقامات محلي ولايت ننگرهار ضمن اعلام اين خبر گفتند در اين حادثه 2 دختر بچه ديگر نيز به شدت زخمي شدند که حال آنها وخيم گزارش شده است.

سخنگوي والي ننگرهار در اين باره گفت که اين دختر بچه ها در حال جمع کردن هيزم بودند که يکي از آنها با تيشه خود روي يک مين کوبيده است.

اين حادثه در نزديکي روستاي دولتزي در منطقه چپرهار ولايت ننگرهار روي داده است.

بسياري از قربانيان جنگ داخلي افغانستان از ميان کودکان هستند و بسياري از مناطق افغانستان در اثر دهه ها جنگ داخلي مين گذاري شده است.

روزهاي خونين در خاورميانه

يك مسوول امنيتي پاكستاني اعلام كرد كه در اثر وقوع انفجار يك بمب در منطقه اي قبيله نشين در شمال غرب پاكستان 15 تن جان خود را از دست دادند.به گزارش ايلنا به نقل از رويترز،اين مسوول گفت در اين انفجار كه در منطقه«خيبر»در نزديكي مرز پاكستان و افغانستان به وقوع پيوست 20 تن ديگر زخمي شدند.

همچنين در پي انفجار يك بمب در «كابل»پايتخت افغانستان يك تن كشته و 15تن ديگر زخمي شدند.اين انفجاردر خياباني به وقوع پيوست كه در آن پايگاه هاي نيروهاي خارجي قرار دارد.

بنا بر اين گزارش،دولت افغانستان، طالبان و همپيمان آن شبكه حقاني را مسوول انفجارهايي مي داند كه در پايتخت اين كشور رخ مي دهد.

همچنين در نخستين سالروز خروج نيروهاي آمريكايي از عراق، منابع پليس عراق اعلام کردند که در سلسله انفجارهاي روزدوشنبه دست کم 30 تن کشته و 55 تن ديگر زخمي شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي