جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4322

 ايران زمين 

 پايان کار احداث گلخانه مکانيزه آبسرد

آبسرد - خبرنگار آفرينش

شهردار آبسرد از پايان کار احداث پروژه گلخانه مکانيزه اين شهر که از سال 90 براي خودکفايي در توليد گل مورد نياز فضاي سبز آغاز شده بود، خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش، ايرج صادقعلي، عبدا... متولي اظهار داشت: گلخانه مکانيزه شهرداري آبسرد در راستاي توليد گل و گياه مورد استفاده در سطح شهر کار احداث خود را از سال 90 آغاز کرد.وي ادامه داد: از جمله مشخصات فيزيکي اين گلخانه مي‏توان به مساحت 3 هزار و 200 مترمربعي، عرض 80 متري و طول 40 متري اشاره کرد. اين مرکز پرورش گل و گياه داراي يک در ورودي و 10 پنجره سقفي توري ضد‏حشره است.شهردار آبسرد افزود: همچنين يک پنجره کناري مجهز به موتور «رول» يا جمع‏کن نيز در اين گلخانه نصب شده است.وي ادامه داد: پوشش جداره اين گلخانه از پلاستيک و آلومينيوم و جنس پوشش سقف آن از پلاستيک 200 ميکرون و يوني ساخته شده است.

لاوصولي تلفن ثابت استان در مقايسه با دوره قبل كاهش يافت

يزد - اکبر خيرخواه

حدود 11 درصد لاوصولي تلفن ثابت و GSM روستايي استان در ماههاي مهر و آبان كاهش يافت. بنا به گزارش رسيده از روابط عمومي شرکت سهامي مخابرات استان يزد :نوزدهمين جلسه بررسي وضعيت لاوصولي تلفن ثابت و GSMروستايي استان و همچنين ارايه ديدگاههايي در زمينه افزايش درآمد، مشتري مداري با حضور مسئولين و مديران شركت، رؤساي شهرستانها در محل سالن ويدئو كنفرانس مجتمع مخابراتي امام حسين (ع) برگزار شد. اين گزارش مي افزايد :در اين جلسه به بررسي درصد كاهش لاوصولي استان يزد نسبت به دوره قبل پرداخته شد كه شهرستان بافق از ميان يازده شهرستان استان يزد با 20/80 درصد در مقايسه با ديگر شهرستانها بالاترين ميزان كاهش لاوصولي را داشته است. گفتني است منابع سرمايه گذاري طرح و توسعه تلفنهاي استان يزد از محل تلفنهاي ثابت استان تأمين مي‌شود.

رييس شوراي شهر دماوند:

حمل و نقل از جمله بخشهاي زيربنايي اقتصاد جامعه است

دماوند - ايرج صادقعلي

رييس شوراي شهر دماوند گفت: حمل و نقل يکي از بخشهاي زيربنايي و تاثيرگذار در اقتصاد جوامع محسوب مي‌شود که براي رسيدن به پويايي نيازمند فراهم سازي زيرساختهاي لازم است.به گزارش خبرنگار آفرينش محسن بخشي در جلسه کميته ترافيک شهرداري دماوند در ساختمان شوراي شهر با اشاره به نقش حمل و نقل در توسعه شهري گفت: در تاريخ تحولات صنعت حمل و نقل کشور، ايام سرنوشت‌سازي بوده اند که نقش تعيين‌کننده‌اي در شکل‌گيري و انسجام شبکه حمل و نقل کشور داشته است.اين مقام مسوول به حمل و نقل درون شهري به خصوص در شهر دماوند اشاره کرد و گفت: شهر دماوند از جمله شهرهايي است که در حوزه حمل و نقل عمومي و درون شهري و توسعه اين بخش تلاش هاي بسياري داشته است.بخشي به تاسيس سازمان حمل و نقل شهر دماوند اشاره کرد و بيان داشت: براي داشتن يک ناوگان حمل و نقل عمومي پايدار و پويا نيازمند فراهم سازي زيرساختهاي لازم در بخشهاي مختلف آن همچون احداث پارکينگ هاي عمومي، ايجاد راههاي دسترسي مناسب در سطح شهر و ... هستيم که در توسعه اين سازمان نقش مهمي دارد.

تهيه طرح جامع ترافيک از اولويت هاي سازمان حمل و نقل شهر دماوند است

مديرسازمان حمل و نقل شهر دماوند گفت: طرح جامع ترافيک يکي ازطرح‌هاي ماندگار و ارزشمند در بخش توسعه و ساماندهي حمل و نقل محسوب مي‌شود که تهيه و اجراي اين مهم در شهر دماوند در دستور کار اين سازمان قرار گرفته است. محمود بهرامي با اشاره به روز حمل و نقل افزود: توسعه روزافزون ابزارهاي حمل و نقل در تمامي کشورهاي دنيا بيانگر نقش تاثيرگذار آن در زندگي و جوامع امروزي است و به همين دليل از مهمترين دغدغه هاي بخش مديريت شهري محسوب مي‌شود.وي اضافه کرد: زندگي بدون فراهم سازي اين صنعت دور از ذهن است، زيرا سيستم حمل و نقل همانند رگ هاي بدن انسان به شهرها حيات و زندگي مي‌بخشد. معاون فني و اجرايي شهرداري دماوند در ادامه با اشاره به طرح جامع ترافيک شهري گفت: سيستم اتوبوسراني و تاکسي راني شهر دماوند روزانه تعداد زيادي مسافر که اکثر آنان دانشجويان هستند را جابجا مي کنند که اين ميزان با توسعه روزافزون شهرنشيني رو به تزائد است و به همين علت نيازمند عزم جدي و ابزاري هاي به روز براي کارآمدترشدن و بهبود وضعيت است.

بهرامي فراهم کردن سيستم حمل ونقل يکپارچه، کاهش تقاضاي سفر و افزايش سهم وسايل نقليه عمومي، افزايش سهم سفرهاي غير موتوري نظير پياده روي و دوچرخه سواري و ... را از جمله اهداف طرح جامع حمل و نقل و ترافيک شهر دماوند بيان کرد. اين مقام مسئول ادامه داد: ارتقاي ايمني سيستم حمل ونقل شهري، ارتقاي فرهنگ ترافيک، ايجاد هماهنگي بين کاربري زمين و سيستم حمل ونقل و افزايش مشارکت بخش خصوصي، بهينه سازي جريان ترافيک، بهينه سازي مصرف سوخت و کاهش آلودگي محيط زيست نيز از ديگر اهداف اين طرح است.وي احداث پارکينگهاي عمومي و بکارگيري امکانات و تجهيزات هوشمند نظير تابلوهاي معابر، چراغ هاي راهنمايي و رانندگي، دوربين هاي درون شهري و ... را از ديگر اقدامات مورد توجه در اين طرح و تامين زيرساخت هاي بخش حمل و نقل شهري عنوان کرد و گفت: با اجراي اين طرح در آينده‌اي نزديک شاهد رفع مشکلات زيرساختهاي لازم در بخش ترافيک و حمل و نقل خواهيم بود.

شهردار فرون آباد:

با هر گونه ساخت و ساز غير مجاز بشدت برخورد مي‌شود

پاكدشت - انوري

شهردار فرون آباد در ديدار مسئول و پرسنل واحد گشت ساختماني گفت: با هرگونه ساخت و ساز غير مجاز بشدت برخورد مي‌شود. وي افزود: آنچه براي‌مان بسيار حائز اهميت است تعامل و وحدت بين واحدهاي شهرداري است چرا که بايد ارباب رجوعي که به شهرداري مراجعه مي‌کند، احساس آرامش کرده و کارش به نحو احسن انجام پذيرد.وي گفت: حرمت ارباب رجوع داشتن شرط اصلي رضايتمندي خداوند است و نکند خداي ناکرده با يک کار اشتباه تمام زحمات همکاران شهرداري که از صبحگاهان تا شامگاهان مشغول خدمت به مردم هستند زير سئوال برود. وي در ادامه اظهار داشت: مسئوليت شما عزيزان در اين برهه از زمان حساس است و خداوند اين خدمات بزرگ را فراموش نخواهد کرد و پشتيبان شماست.به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر فرون‌آباد، مهندس عليان بيان داشت: در رسيدگي به مسائل و مشکلات شهروندان بايد مطالعه و اطلاعات بروز داشته باشيم و در پاسخ دادن نامه هاي شهروندان تقسيم کار و تسريع داشته باشيم و احساس مسئوليت و تشريک مساعي با يکديگر در حل مشکلات شهروندان را در سر لوحه کار خود قرار دهيم.وي در پايان اظهار داشت: پليس ساختماني بايد با تمام قدرت و استفاده از امکانات با ساخت و سازهاي غير مجاز که در آينده به زير ساختار شهري صدمه وارد مي‌کند، برخورد جدي نمايد.

با تلاشهاي شهرداري دوران کار و سازندگي سرعت بيشتري به خود گرفته است

شهردار فرون‌آباد در ديدار جمعي از بازاريان شهر با بيان اينکه با تلاشهاي شهرداري دوران کار و سازندگي سرعت بيشتري به خود گرفته است، گفت: بنده و مديران شهرداري خادم مردم هستيم و بايد همه براي عمران وآباداني و زيباسازي شهر همت و تلاش کنيم و شهر را به عنوان خانه دوم خود تلقي کنيم.

به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر فرون‌آباد، مهندس عليان با انتقاد از کساني که نسبت به عدم رعايت سد معبر اقدام مي کنند، اظهار داشت: در جمع آوري سد معبر فقط شهرداري مسئول نيست شما بازاريان نيز مسئول هستيد و بايد با کساني که تجاوز به حقوق شهروندان مي کنند برخورد جدي شود. شهردار فرون آباد در ادامه تأکيد کرد: همت و مشارکت مردم است که در کارمان موفق هستيم و بايد از تمام امکانات براي رفاه شهروندان استفاده کنيم و افتخار ما نوکري به مردم است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي