جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/10/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4326

 ايران زمين 

 تجليل از معلمين پژوهشگر در ناحيه يک بهارستان

بهارستان - اصغري

از پژوهشگران موفق اداره آموزش و پرورش ناحيه يک بهارستان تجليل و قدرداني به عمل آمد. به گزارش خبرنگار ما، در اين مراسم ابتدا علي ذوقي معاونت پژوهش منطقه ضمن عرض خير مقدم به مدعوين گزارشي از نحوه ي انتخاب اين پژوهشگران ارائه کرد. در ادامه مراسم، سيد ضياء چراغي مدير ناحيه يک بهارستان درباره ي لزوم پژوهش براي معلمان توضيحاتي ارائه نموده و گفت: هر کدام از ما مي‌توانيم با اختصاص پاره اي از وقت خود به سمت و سوي پژوهش رفته و بايد تلاش کنيم تا پژوهشهاي صورت گرفته وارد مرحله عملياتي و سازندگي شود. در پايان اين مراسم يکي از پژوهشگران موفق منطقه طرح خود را در دقايقي براي حاضرين تشريح نمود و در پايان از تمامي پژوهشگران موفق برگزيده تقدير و تجليل به عمل آمد.

تقدير قائم مقام وزير از مدير آموزش و پرورش ناحيه دو بهارستان

بهارستان - اصغري

رئيس مرکز برنامه‌ريزي و آموزش نيروي انساني وزارت آموزش و پرورش، از مدير آموزش و پرورش ناحيه دو بهارستان به دليل اقدامات اثرگذار و سودمندش در منطقه تقدير نمود. اسداله اسدي گرمارودي در پايان بازديد از مدارس ناحيه دو بهارستان، در جلسه اي با کارکنان اداري اين منطقه، ضمن تشکر از يکايک فرهنگيان ناحيه2 بهارستان، به اقدامات مدير آموزش و پرورش منطقه اشاره نمود و آنها را اثرگذار و سودمند خواند. قائم مقام وزير آموزش و پرورش، ضمن بيان مشکلات و مصائب راه‌اندازي يک اداره با تعداد بالاي دانش‌آموزان و فرهنگيان، از عبداله نوحي به دليل انجام موفقيت‌آميز اين امر تقدير نمود. اسدي گرمارودي، اعتماد به جوانان را يکي از اقدامات مديران آينده‌نگر دانست و به کارگيري نيروهاي جوان در پستهاي اداري را، از اقدامات تحسين برانگيز مدير آموزش و پرورش ناحيه دو بهارستان ارزيابي نمود.

منتخبين كنگره خانه كارگر مازندران مشخص شدند

ساري - معصومه آقاجاني

كنگره بزرگ خانه كارگر مازندران با حضور حسين كمالي عضوشوراي مركزي خانه كارگر جمهوري اسلامي و حسن صادقي معاون دبيركل خانه كارگر با شناخت منتخبين اعضاي خانه كارگر مازندران كار خود را به پايان رسانيد.به گزارش خبرنگار ما، از 690 راي ماخوذه فرامرز درخشنده با كسب436 راي، زهرا صادقي با 347راي، ابوتراب يحيايي با 327 راي، محمد بازيار با 326راي، رجبعلي سيفي با 320راي، حسن شكري با 304راي، رمضانعلي پاكزاد با 171 راي، سيد هادي ساداتي با 170 راي با كسب اكثريت آرا به عنوان اعضاي اصلي و حسين عابديان با 150 راي، يوسفعلي عمراني با 112 راي و محمد دماوندي با 25 راي به عنوان علي‌البدل انتخاب شدند.عضو شوراي مرکزي خانه کارگر ايران با اشاره به ساختار متزلزل اقتصاد کشور، گفت: براي توليد سالم و رقابت در بازارهاي هدف جهاني بايد ساختار اقتصاد اصلاح شود.

حسين کمالي در پنجمين کنگره خانه کارگر مازندران در دانشگاه آزاد واحد ساري اظهار داشت: نزديک به چهار ميليون نفر بيکار در کشور وجود دارد و هيچ کس به فکر بيکاران و استعداهاي جواني که به دليل بيکاري به بيماريهاي روحي و رواني مبتلا شدند نيست. عضو شوراي مرکزي خانه کارگر ايران با اشاره به آمار بالاي بيکاري در کشور از وجود 34 درصد جوان معتاد در جامعه ابراز نگراني کرد. وي بيان داشت: متاسفانه شاهد افزايش روز افزون واقعه طلاق در کشور بوده و نرخ بيکاري رو به رشد است. وي با بيان اينکه ساختار اقتصادي کشور متزلزل است، گفت: براي توليد سالم و رقابت در بازارهاي هدف جهاني بايد اصلاح ساختار اقتصاد ايجاد شود. کمالي خطاب به جامعه اقتصادي کشور گفت: براي مباحث اقتصادي از پژوهشهاي علمي استفاده شود.

پروژه باکتري‌هاي نفت‌خوار سبب ايجاد تحولي عظيم در صنعت نفت مي‌شود

بوشهر – خبرنگار آفرينش

جانشين مدير عامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران با اعلام اين موضوع که بازديد از نمايشگاه بسيار موجب مسرت و شادي براي من بود، در مورد طرح رونمايي شده راجع به پودرهايي که براي برطرف کردن آلودگي‌هاي نفتي صورت گرفت، اظهار کرد: قابليت اين پودر در از بين بردن آلودگي‌هاي نفتي، مي‌تواند تحول عظيمي در کشور ايجاد کند. مهندس نيکنام، در بازديد از نمايشگاه دستاوردهاي شاخص جهاد دانشگاهي با اشاره به برگزاري نمايشگاه، سي‌ و دو سال پس از تاسيس جهاد دانشگاهي اظهار کرد: برگزاري اين دست نمايشگاه‌ها بسيار مفيد است و اين فوايد هم عايد دانشجويان و هم شامل دستگاه‌هاي بزرگ و کوچک اجرايي مي‌شود. وي با اعلام اين موضوع که بازديد از نمايشگاه بسيار موجب مسرت و شادي براي من بود، در مورد طرح رونمايي شده راجع به پودرهايي که براي برطرف کردن آلودگي‌هاي نفتي صورت گرفت، اظهار کرد: قابليت اين پودر در از بين بردن آلودگيهاي نفتي، مي‌تواند تحول عظيمي در کشور ايجاد کند.

جانشين مدير عامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران ادامه داد: اين طرح به واسطه ويژگي‌هاي خاصي که دارد مي تواند بازار بسيار بزرگي را در سطح منطقه و جهان ايجاد کند. مهندس نيکنام در بخش پاياني سخنان خود به همکاري شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران با واحد هاي پژوهشي جهاد دانشگاهي اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 9 پروژه را با همکاري جهاد دانشگاهي در دست اجرا داريم که قطعا هر کدام از اين طرحها به ثمر برسد مي‌تواند تحولي عظيم در مسير بي‌نيازي کشور از علم و توليدات خارجي ايجاد کند.

حبيب کمالوند رئيس پليس راهور استان البرز:

ترافيک کرج از سال آينده به صورت الکترونيکي کنترل مي‌شود

کرج – فائزه باقري

نشست کمالوند رئيس پليس راهور استان البرز با اصحاب رسانه و مطبوعات کرج در محل اين اداره برگزار شد. به گزارش خبرنگار آفرينش در اين گفتگو کمالوند از به کارگيري دوربينهاي کنترل ترافيک در معابر شهري مرکز استان در سال آينده خبر داد و گفت: اين دوربينها در 50 نقطه کلانشهر کرج نصب و در سال آينده به بهره‌برداري خواهند رسيد. به گفته وي استفاده از فناوري روز در دستور کار راهور البرزقرار گرفته است. وي همچنين افرود: يکي از نقاط ضعف مهم کلانشهر کرج در حال حاضر و در حوزه ترافيک مربوط به عدم کنترل الکترونيکي معابر است چرا که امروز کلانشهر کرج با رشد روزافزون جمعيت و افزايش تعداد خودروها بصورت سنتي قابل نظارت و کنترل نيست بنابراين با اقدامات صورت گرفته از سال آينده اين مشکل مرتفع خواهد شد.اين مسوول ياد آورشد: اقدامات فني و زيرساختهاي لازم براي نصب دوربينها و راه‌اندازي مرکز مونيتورينگ صورت گرفته و اين دوربينها از ابتداي سال آينده به کمک پليس خواهند آمد.

صدور 187333 جلد گواهينامه در هشت ماه گذشته

رئيس پليس راهور استان البرز اظهار داشت: در هشت ماه گذشته 187 هزار و 333 جلد گواهينامه در استان صادر شده که از اين تعداد 33 هزارو 115 گواهينامه جديد است و مابقي تعويضي، المثني و ... مي‌باشند. وي تصريح نمود: از گواهينامه‌هاي صادر شده 18 هزار جلد مربوط به خانم ها و بقيه براي آقايان صادر شده است. وي در ادامه از شماره‌گذاري 56 هزار و 799 دستگاه خودرو در استان در هشت ماهه گذشته نيز خبر داد و همچنين در خصوص تخلفات راهنمايي و رانندگي در استان گفت: تعداد تخلفات در هشت ماه گذشته 754 هزار و 21 مورد بوده که به نسبت زمان مشابه آن در سال گذشته 19 درصد کاهش داشته است. وي در مورد تعداد توقيفات راهنمايي و رانندگي در البرز گفت: در اين مدت ده هزار و 19 دستگاه خودرو و 16 هزار و 216 موتور سيکلت در استان توقيف شده است.

کاهش 2 درصدي فوتي هاي ناشي از تصادفات رانندگي در البرز

رئيس پليس راهور استان البرز از فوت 84 نفر در اثر حوادث رانندگي در هشت ماه گذشته در استان خبر داد و گفت: از اين تعداد 63 نفر مرد و 21 نفر زن بوده‌اند. گفتني است اين تعداد نسبت به سال گذشته 2 درصد کاهش داشته است وقابل ذکراست که 50 درصد تصادفات فوتي ، عابرين پياده هستند. به گفته کمالوند در حال حاضر تعداد 11 باب مرکز معاينه فني در استان وجود دارد که تاکنون 62 هزار و 511 خودرو مورد معاينه فني قرار گرفتند.وي از جريمه 9 هزار و 500 خودرو به دليل نداشتن برگه معاينه فني و اعمال قانون براي 6 هزار و 500 خودرو در اثر نقص فني در استان نيز خبر داد.

20 درصد تصادفات نيازي به حضور پليس ندارند

کمالوند اظهار داشت: در هشت ماه سال جاري 360 مورد فوريت پليسي در سطح استان داشتيم که 20 درصد آن نيازي به حضور پليس نداشته است.وي تصريح کرد: آگاهي و اطلاعات مردم در خصوص برخورد با تصادفات پايين است و بسياري از تماسها براي حضور پليس ضروري نيست بنابراين بخشي از توان پليس صرف ماموريتهاي غير ضروري مي‌شود.وي تاکيد کرد: تصادفات خسارتي تا سقف سه ميليون و 150 هزار تومان نيازي به کروکي و حضور پليس نداشته و با تشخيص دو طرف و تعيين مقصر، به راحتي مي توانند با مراجعه به بيمه خسارت خود را دريافت کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي